Kies uit de 3 beste shagsoorten in 3 smaken Neefs terug naar Hulst Drie Zusters vertrekken morgen naar de missie in oost-Afrika VANDAAG IS DE GIRO BEGONNEN Jachtopziener werd stroper en stroper werd jachtopziener Tsjoe En Lai naar Egypte Verplegingsmiddelen slecht 3500 kilometer voor de boeg Jachtopziener vervolgd wegens meineed Stroper werd vrijgesproken I oetbalprogram sterk gewijzigd 'JSPORTmhrh MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 MEI 1956 Landjuweel gewonnen door Reizend Zeeuws Volkstoneel Eindhovens station in augustus klaar Rhee blijkt een slecht verliezer „Noodtoestand" in Zuid-Korea PASTOOR JÖTTEN BEVRIJD Verplichte W.A. nog niet van kracht Djakarta ontsloeg hoge ambtenaar Hij wilde Nederlander als handelsadviseur WAGTMANS POPULAIR IN MILAAN Groot avontuur voor jongere Nederlanders Meineedkwestie voor Arnhemse Hof Nationale titelstrijd te Breda IBISEXP0RT Het K.N.V.B.-twedstrydprogramma voor 2e Pinksterdag is hier en daar nogal sterk gewijzigd. Hieronder vol gen de aangebrachte veranderingen. Hoofdklasse B: Emma-Sittardia, uitgesteld. Betaald voetbal. Afgelast: Heerenveen-Ensched. Boys (A) en Leeuwarden-Longa (B.) ingelast: Be Quick-Longa (B.) Amateurs, afgelast: Arnh. Boys- Muntendam (B.Hengelo-W. A.V.V. (B.) wordt vandaag gespeeld. 2e klasse A: afgelast: Baardwijk- SARTO en Uno Animo-De Spechten. 2e klasse B: afgelast: Dongen- DESK. 3e klasse B: afgelast: RKTW- VOAB en RKDVC-Reusel Sport. 3e klasse C: afgelast: RWB-Zierik- zee. Ingelast: Veerse Boys-RWB. 4e klasse H: beslissingswedstrijd: ingelast: Hansw. Boys-Breskens (ter rein Coal). Middlesex-iWanderers d.H. Sharratt; a.: M. G. Partridge, W. D. Fisher; m.B. Wales, A. Wasteil. D. Evans; v.: P. Rees, J. Everitt, D. Lawren ce, P. Bates en D. Walton. Naar wij vernemen bestaat de mo gelijkheid dat de ex-Hulstspeler Neefs die vorig jaar werd afgestaan aan de Voetbalvereniging Willem II te Tilburg, naar zijn oude vereniging terukeert. Neefs die bij de reserves van Wil lem II werd opgesteld, verwacht, dat Willem II hem vrij zal geven. Hij heeft zich reeds met het bestuur van de V.V.Hulst in verbinding gesteld. OP TWEEDE PINKSTERDAG kan Axel kennis maken met een in Zee land nog onbekende tak van sport, namelijk rolhockey. Er zal name lijk een demonstratie worden ge geven door een club uit Den Haag en een club uit Knokke in België, HET NEDERLANDS militair hockey- elftal heeft vrijdagmiddag in Utrecht een wedstrijd gespeeld tegen Bel gische collega's. Nederland won deze, voor rust zeer matige wed strijd, verdiend met 2-0. VOOR DE ZEEUWSE tenniscompe- titie vierde klasse speelde MLTC 3 uit Middelburg tegen Animo 3 uit Terneuzen. De Middelburgers be haalden een 6-2 overwinning De Zierikzeese TC won met 6-2 van Sla Raak uit Goes. GOES, 18 mei Groenten: kropsla Al 11, A2 13, Bi 4-9, afw. 6-8. bloem kool Al 91-113, A2 91-103, BI 60-81, Cl 52, afw. 68-71, spinazie 1 15-18, 2 8.50- 13, radijs 2 6-15, komkommers 53. ra barber 1 8-10. 2 8 prei 47-54, postelein 45, bosselderij 9-12, sjalotten 7, nieuwe aardappelen 90. KAPELLE, 18 mei. Aardbeien in doosjes van 2 ons: Regina 1 107-117, 2 81, Machereauchs Fruhernte 1 116. 2 83, Deutsch Evern 1 105-134, 2 55-57. Groenten: aardappelen 15, witlof 58- 61. radijs 6-8, rabarber 7,5-12, kropsla 5-7,5, spinazie 13-24. KOEWACHT, 17 mei. Vlasmarkt. Gezwingeld vlaslint WR 140-180, DR 120-140, breekvlas geen notering, bob bers 100-105. ruwe lokken 20-25, ge zwingelde lokken 36-75, lijnzaad voor de als 53-55, bolraap 2-5, zeer slechte markt. LEEUWARDEN. 18 mei. Aanvoer 170 stieren 3.00-3.20, p. kg slachtge- wicht, 370 vette koeien le kw. 2.60- 3.30, 2e kw. 2.40-2.59, 3e kw. 2.20-2.39, 1196 melk- en kalfkoeien 600-1100, 325 pinken 325-550, 120 graskalveren 160- 275, 928 nuchtere kalveren 40-52, 720 vette en weideschapen 85-130, 1430 lammeren 55-80, 241 vette varkens, oude varkens 1.55-1.75, vette biggen 1.60-1.70, zouters van 85 tot 95 kg 1.77, 400 biggen en lopers; biggen 35-54, lo pers 55-98, 53 bokken en geiten, geen notering. 102 paarden 500-990, totale aanvoer 6055. Overzicht: stieren, aanvoer matig, stemming willig, prijzen hoger. Melk en kalfkoeien, aanvoer minder, stem ming willig, prijzen duur. Pinken, aanvoer kort, stemming willig, prij zen duur. Graskalveren, aanvoer kort, stemming willig, prijzen hoger. Nuch tere kalveren, aanvoer minder, stem ming rustiger, prijzen gelijk Varkens, aanvoer zeer kort, stemming willig, oude varkens hoger, andere soorten gelijk in prijs. Biggen en lopers aan voer ruim, stemming rustig, prijzen gelijk. Schapen, aanvoer groot, stem ming willig, prijzen hoger. Lammeren aanvoer groot, stemming willig, prij zen hoger. Paarden, aanvoer matig, stemming willig, prijshoudend. TERNEUZEN. 18 mei. Sla 5.10-8, bloemkool A 108, B 45-89, C 46-85, sel derij 11, peen 1 70-74, 2 56, radijs 4,5-6, peterselie 23. asperges 1 175. prei 65. rabarber 14-50, spinazie 8,5-16, witlof 49-66, glasaardbeien p. doosje 81. Mannheim 292 (—006), Kaub 217 (—005), Trier 140 (—004), Koblenz 217 (—005), Keulen 190 (—003), Ruhr- ort 388 005), Lobith 994 010), Nijmegen 769 (+011), Arnhem 792 (+009), Eefde 291 (+006), Deventer 198 (+007), Namen la Plante 154 (+004), Maastricht hoofdsluis 4388 (+004). Borgharen 3840 035), Bcl- feld 1089 (+013), Grave 463 (—003). Alle goede dingen bestaan uit drieën Geen wonder dat steeds meer rokers over stappen op 1 van de 3 sma ken IBIS uit de bekende rood-wit-blauwe dozen. Cellofaan-verpakking garandeert constante kwaliteit I (Advertentie) Tsjoe En Lai", premier en mini ster van Buitenlandse Zaken der Chi nese Volksrepubliek, heeft de uitno diging van premier Nasser aanvaard om Egypte te bezoeken. De regeringen van beide landen beraadslagen momenteel over het vestigen van diplomatieke betrekkin gen. Zoals gemeld heeft Egypte dezer dagen het bewind van Peking er kend. Sr. Alphons Sr. Dimphna Men kan het toeval noemen, dat juist op de Eerste Pinkster dag de drie eerste zusters van de Congregatie der Zusters „Alles voor Allen" Moederhuis Maria Mater Dei te Breda, naar de mis sie in Afrika vertrekken. In ieder geval is het een zinvolle dag om uit te gaan naar de arme zwarte Afrikanen, om hun de goed heid van God te tonen in de liefde voor de zieken en hulpbe hoevenden. De zusters M. Alphonse (M. Hornman uit Eindhoven), M. Maria'Mediatrix (A. Koenraads uit Teteringen) en M. Dymphna (J. Roovers uit Sprundel) gaan morgen op de trein naar Genua. Daar nemen zij het stoomschip „Adriaan" van de Holland-Afrika Lijn, dat hen brengt naar de havenplaats Mombassa aan de Oost kust van Midden-Afrika. Vandaar gaat Det per trein naar Kampala in Oeganda in de buurt van het Victoria-Meer en dan komt daar pater Bogaers (een oud-Bredanaar!) om de zusters per truc af te halen en hen te brengen naar Kagondo, waar de drie zusters enige maanden stage lopen bij de Witte Zusters van Kardinaal Lavigerie. De zusters zijn reeds enkele maan den in Engeland geweest, waar zij de voertaal van de officiële instanties wat vlotter hebben leren spreken na de theoretische lessen, die zij in Ne derland hadden gevolgd. Na de stage van enkele maanden beginnen zij haar definitieve taak op de plaats van bestemming, in RUBIA in het landsdeel Tanganyika, een En gels bezit in oost Afrika. Het werkge bied van de zusters beslaat een zie lental van 120.0Ö0. Het „Reizend Zeeuws Volkstoneel" uit Hulst, heeft het Zeeuws Landju weel 1956 gewonnen. Aan dit gezel schap werd tevens medegedeeld, dat het met de repetities van het „p'rijs- stuk" kan beginnen, i.v.m. de op voering tjjdens de Culturele Dag op 16 juni a.s. Het door hen opgevoerde stuk, waarmede de eerste prijs werd ge wonnen, is „Maria Boodschap" van Paul Claudel. Het is voor de tweede maal dat deze vereniging een prijs wint in het Zeeuws Landjuweel, hoe wel dit de vorige maal met „De vreemde bezoeker" slechts de 5e prijs was. In augustus zal het nieuwe stations gebouw in Eindhoven, met «de bouw waarvan vorig jaar een aanvang is gemaakt, in gebruik worden geno men. De schoorsteen, die in de vorm van een 26 meter hoge decoratieve toren naast het eigenlijke gebouw is opgetrokken, is reeds gereed, evenals de ruime fietsenkelder onder het sta tion. Direct na de ingebruikneming zal begonnen worden met de sloop van het oude stationsgebouw en de résterende gedeelten van de oude per- sonentunneh zodat, verwacht wordt, dat nog vóór het einde van dit jaar de verruiming van Eindhovens sta tionsplein in het verkeer van west- Brabant naar Limburg en van noord naar zuid een belangrijk knooppunt een feit zal zijn. In dit gehele gebied is geen enkel ziekenhuis. Er is nog geen arts, die de geneeskundige behandeling op zich kan nemen. Een inlandse verpleger is beschikbaar, maar het verdere hulp personeel zal allemaal nog moeten worden aangeworven en hopenlijk krijgen zij spoedig aanvulling van krachten uit Nederland, want een tweede team staat gereed om na eni ge maanden te volgen'. Een der meest ernstige behoeften van het land is hulp bij verlossingen en kraamverple'ging en zorg voor de zuigeling. Het sterftecijfer onder de volwassenen stijgt ontstellend en wat nog erger is: de sterfte onder de kin deren van minder dan een «jaar is alarmerend hoog, namelijk van 50 ot 60 op de 100 levendgeborenen.Nu U bij ons bent zijn wij er zeker van, dat wij verrijkt zullen worden met een hospitaal. Wij hebben niets wat wij U terug kunnen geven, maar God zo hopen wij, zal onze dankbare gebe den aannemen en zal U namens ons belopen, eerst hier op aarde en later in de hemel. Uw nederige broeders in Christus. De Christenen van Ru- bia!" Deze eenvoudige woorden heb ben ^diepe. indruk gemaakt en Moeder !Wilhelmiha besloot hier het eerste ziekenhuis te stichten. Alleen al aan medisch instrumen tarium, medicamenten, verband, tex- tielgoederen enz. zijn reeds twintig kisten goederen van uit Breda verzon den. Dit was o.m. mogelijk door rijke bijdragen in nat'ura van de heren specialisten aan het St. Ignatiuszie kenhuis verbonden, een van hen bood een operatietafel aan, anderen "gaven hele series kostbare instrumenten. Het ziekenhuis te Hulst stond een ope ratietafel af. De zusters waren ont roerd en dankbaar voor zoveel spon tane hulp. In oost Afrika gaat de naam van Breda van mond tot mond, men ver wacht veel, heel veel en men smeekt om strijd van plaats tot plaats om vestigingen. Het is slechts een zaadje, dat thans kan worden uitgelegd, dè zusters hopen natuurlijk ook op roe pingen uit Afrika zelf. Mgr. Laureano Rugambwa, een De zuid-Koreaanse regering heeft opdracht gegeven, de stemmen in de stad Taegoe opnieuw te tellen. Aan de uitslag van de verkiezingen in deze stad is het namelijk vooral te dan ken (of te wijten) dat een oppositie kandidaat meer stemmen voor het vice-presidentschap heeft behaald dap een partijgenoot van Syngman Rhee. Het verkiezingscomité weigerde tot een hertelling over te gaan en trad af Personen, die in plaats van de oqde commissieleden werden aange wezen, voelden evenmin iets voor de opdracht. De kandidaat in kwestie, John Tsjang Qie zich nog altijd verborgen houdt 2c,t '?t een bevriende verslaggever: „Er is iets vreemds gaande. Taegoe is ons bolwerk. Rhee heeft daar harde klappen gekregen". Intussen heeft de politie een ,,na- xionale noodtoestand" afgekondigd, omdat zij relletjes vreest. Een eenheid van het Indonesische leger heeft pastoor Jötten en de Duit se arts dr. Uhrman, die door een bende van de Darul Islam in mid- den-Celebes gevangen werden gehou den, bevrijd. Zij wenden het vorig 3aar ontvoerd en Tevwngen gehou den in een gehucht ten noorden van Pasanggaja. Pastoor Jötten en ir (Jhiman zijn rrnSi odder weg nam LVln kassa r. Dr. unrman zou ernstig gewond zijn. Sr. Maria Mediatrix (Foto Sehreurs) inlands Missiebisschop komt naar Eu ropa, Bisschop van Rutbao, hij zal ook naar Breda komen om met de zusters over de belangen van zijn bisdom te praten. Zo is het bezoek, dat de Eerw. Moe der Wilhelmina en Moeder Clarentia verleden jaar maakten tesamen met Mgr. Koenraadt en enige Nederlandse deskundigen, reeds uitgegroeid tot een levendig contact. In België De verplichte W.A.-verzekering voor buitenlandse automobilisten in Bel gië is momenteel nog niet van kracht geworden. De Kamer van Afgevaar digden heeft het wetsontwerp in kwes tie goedgekeurd maar eerst moet het de Senaat passeren, aleer afkondiging van de wet kan volgen. Automobilisten die naar België rei zen hoeven de groene kaart" dus nog niet te tonen. In Luxemburg is zij wel verplicht. Een bericht uit Bel gië van enkele dagen terug bleek in deze misverstanden te hebben ge wekt. Het hoofd van het Indonesische bu reau voor buitenlandse handel, Ra den Sutanto, is „wegens indiscipline" van zijn functie ontheven. Het ontslag is een gevolg van het geschil van Sutanto met de autori teiten. Hij wilde de Nederlandse ad viseur Groothuis naar Japan sturen voor het bestuderen van de moge lijkheid van het kopen van boekhoud machines. teneinde de efficiency te verhogen en corruptie te voorkomen. De centrale bank had bezwaar tegen het aanwijzen van een vreemdeling in deze zaak. Zeeuwse zwemkompioen- scliappen niet in Sluis De zwemvereniging ,,'t Vrije" te Sluis heeft van de organisatie van de haar toegewezen Zeeuwse zwemkam- pioenschappen moeten afzien, zulks in verband met de noodzakelijke sluiting van het zwembad aan de vaart van Sluis naar Brugge. Ook het schoolzwemmen zal dit jaar in Sluis niet kunnen doorgaan. Getracht wordt om een regeling te treffen met de beheerders van het zwembad te Aardenburg. MILAAN, vrijdagavond. (van een speciale verslaggever) Op de binnenplaats van de „Gazetta dello Sport", het blad dat dit jaar nu reeds voor de 39e keer de Ronde van Italië organi seert, was er vrijdagmiddag en -avond een drukte van belang, drukker wellicht nog dan het vorig jaar, toen duizenden belang stellenden zich in de brede straten hadden verzameld om een glimp van de renners, die de laatste organisatorische formali teiten kwamen vervullen, op te vangen. Maar degenen, die langer dan een jaartje meelopen, schudden wijsgerig het hoofd: in vroe gere jaren, toen een Fausto Coppi, een Gino Bartali op het top punt van hun kunnen stonden, vielen er nog wel andere tonelen aan de vooravond van de giro in Milaan waar te nemen. Het was tóch een gezellige drukte bij het Italiaanse sportdagblad. Nadat Spanje met Bahamontes en België met hun favoriet Brankart aan het hoofd waren verschenen, kwam Kees Pellenaars, trouw terzyde gestaan door zijn tolk, de in Nederland woonachtige Italiaan Marandi, zich melden. plaus en iedereen herkende ook nog de lange blonde Daan de Groot, de man, die liet vorig jaar het kunst stukje had uitgehaald om bijna ge durende een gehele etappe alleen op kop te rijden. Wagtmans werd on middellijk voor de televisie gesleept. Daarna volgde de film en talrijke verslaggevers kwamen Wout nog even vragen wat hij ervan dacht. Wagt mans is een olijkerd en het komt zo vaak voor, dat hij tegen de een'heel iets anders zegt dan tegen een an der; dat was ook ditmaal het geval. GEEN TOP-FAVOKIETEN Met -hefsehroefvlregtitig uit Eind hoven vertrokken had de ploeg in Brussel het lijnvliegtuig genomen ten einde tijdig in Milaan te kunnen zijn. Immers in de laatste 48 uur zijn er altijd nog zovele maatregelen te ne men, dat een ploegleider verplicht is om niet te laat in de stad, waar het vertrek plaats vindt, te arriveren. Donderdag was Pellenaars met zijn zeven mansploeg reeds met de fiet sen, die in Milaan klaar hadden ge staan, op stap gegaan. Een trainings- rit van 100 km was ondernomen, naar Monza en Como en terug naar Milaan. Vrijdag stapte men weer op de fiets, nu voor een rit van 60 km in de omgeving van Milaan, tenein de de fietsen npg eens goed aan de tand te voelen. Hier en daar moest een zadel worden verzet, een rem versteld, een ketting opnieuw gespan nen. Wout Wagtmans kreeg van de dui zenden wachtenden een hartelijk ap- Advertentie) Uitgesproken favorieten zijn er niet in deze Ronde van Italië. Fausto Cop pi, die met zijn spiksplinternieuwe ploeg pas om half zeven zich kwam melden, was minder spraakzaam dan ooit. Ditmaal behoefde dat geen ver wondering te wekken, want pas op het laatste ogenblik heeft zijn "genees heer hem toestemming gegeven om deel te nemen. Wekenlang heeft hij rust moeten houden en hij zelf gaf in een onderhoud met ons toe, dat hij eerst eens moet afwachten hoe het in de eerste drie etappes zou gaan, maar erg optimistisch klonk zijn stem niet. Als men dan toch een favoriet zou moeten noemen dan is het ongetwij feld Fiorenzo Magni, de winnaar van het vorig jaar, die zaterdag in de symbolische rose trui te Milaan zal starten. Maar ook Fornara, die de Vraag bij uw «otohandelaar uw gratis exemplaar van het interessante nieuwe boek,e „CAMERA COMPAS". En doe mee aan de aantrekkelijke prijsvraag met 500.- aan prijzen! Voor het Arnhemse Gerechtshof stonden in hoger beroep terecht de 59-jarige ex-jachtopziener Jan M. te Kootwijkerbroek, verdacht van het plegen van meineed voor de rechtbank te Zutfen in een appèlzaak tegen de stroper Wout D. De procureur-generaal, mr. G. W. C. Bijvoet, eiste zeven maanden gevangenisstraf. De rechtbank te Zutien had verdachte vrijge sproken. Aan J. M. was ten laste gelegd, dat hij valselijk onder ede voor de rechtbank zou hebben verklaard, een stroper, die hij op heterdaad had betrapt, niet te hebben herkend aan zijn gelaat doch aan zijn postuur. met achterlating van een pet en een geweer. Wout D. werd wegens stro perij door het kantongerecht te Apel doorn veroordeeld, doch de rechtbank te Zutfen sprak hem vrij, omdat de beide jachtopzieners toen zeer vage verklaringen aflegden. BOTER OP HUN HOOFD Mp. zeide, dat verdachte hem het vak van jachtopziener moest leren, doch hij kwam al gauw tot de ont dekking, dat hy bij een stroper in de leer was. Hij durfde geen klacht in dienen, omdat hij bevreesd was voor de bedreigingen van verdachte. Wel had hij de zaak doorgezet tegen Wout D., ofschoon zijn oudere collega weifelde. stroper wist echter, dat de twee jachtopzieners wel eens stroopwild verkochten aan een slager en Wout D. dreigde voor de zitting te Zutfen met openbaar- Tegenover een mede-jachtopziener en later tegenover de politie had hij echter verklaard, dat hij de stroper had herkend aan zijn gelaat. Voor de politie had hij ook bekend, zich aan meineed te hebben schuldig gemaakt, doch deze bekentenis had hij daarna weer ingetrokken. De tweede jachtopziener Mp., even als verdachte inmiddels ontheven vani zijn functie, verklaarde, dat hij ver dachte direct na het constateren vai het jachtdelict had horen uitroepen „De kleinste van de twee is Wout D. De stropers waren meteen gevlucl Ronde van Romandië heeft gewon nen, Monti, de moedige wijnbouwer uit Rome, Nencini, de held van het vorig jaar, die naar bekend, pas op het laatste ogenblik door Magni van de leidersplaats werd verdrongen, en Ranucci, de wereldkampioen 'der amateurs 1955 zijn mannen, die eert stevige gooi zullen doen naar de zege. Natuurlijk, men zal hier Bobet, Ockers, Geminiani en nog enkele an dere bekende buitenlandse cracks missen, maar daar staat tegenover, dat Charlie Gaul misschien ditmaal zyn beloften zal nakomen, terwyl Brankart, die overigens meer naar Italië is gegaan om zich voor te be reiden voor de Ronde van Frankrijk als onbetwiste kopman van het Bel gisch zevental zal vertrekken. ONBEKENDE AVONTUREN Het sprak toch eigenlijk wel van zelf dat de nieuwelingen in de Ne derlandse ploeg, zoals Toni Berg mans en Mies Stolker. nun ogen uit keken. Aan de vooravond van zo'n belangrijke etappewedstrijd kan men pas goed merken, welke rijders er varing hebben en wie niet. Onwen nig zijn ze, die nieuwelingen, wat nerveus ook, maar Pellenaars weet met een kwinkslag -zijn pupillen, die uitsluitend zijn meegegaan „om het vak te leren" gerust te stellen. In hun achterhoofd zit niet alleen de gedachte van de 20 etappes, wel ke zij voor de bóeg hebben, over een afstand van 3500 km, maar ook de onbekende avonturen welke zij zul len beleven, de hitte, de slechte we gen, welke zij moeten berijden en dan na de Apenijnen óók nog de Do lomieten met als sluitstuk de hoogste bergpas van Europa, de Stelvio. Zonder twijfel zullen de deelnemers die in de afgelopen weken de meeste kilometers in de benen hebben ge reden, een voorsprong hebben. Van hen zijn de Spanjaarden nog het meest bevoordeeld, want het was vrijdag in Milaan, warm zonnig weer en de Spanjaarden hebben nog maar enkele dagen geleden de laatste etap pe gereden van hun nationale ronde. Daarom is het ook niet zo verwon derlijk, dat hun sprinter Poblet en hun klimmer Bahamontes eveneens worden genoemd in de lijst der favo rieten. Nieuwelingenkoers te Kemzeke-Paal Traditiegetrouw vindt op Tweede Pinksterdag: ter gelegenheid van Paal-kermis een koers voor nieuwe lingen plaats. Aangezien er aan de Belgische grenskant vele jonge renners zijn be gonnen met wielrennen, worden hier véle vertrekkers verwacht. Int. motorcross te Stekene Op de Eerste Pjnksterdag vinden te Stekene grote Internationale Mo tor Cross wedstrijden plaats in de zeer bekende Gelaagputteji. Op dit parkoers is voor iedereen der te ver wachten toeschouwers (15 tot 20.000), gelegenheid om deze wedstrijd op een overzichtelijke plaats te volgen. Duitse belangstelling voor Benelux Ronde De belangstelling voor de zesde Benelux Ronde, welke zoals bekend zal worden verreden op 20 en 21 juli, is vooral in Duitsland bijzonder groot en vele Duitsers hebben dan ook reeds ingeschreven. Het reglement zal dezer dagen in kleurendruk ver schijnen. making van een verklaring van deze slager. De jachtopzieners hadden zoveel bo_ ter op hun hoofd, dat zij hun ver klaringen dusdanig verzwakten, dat Wout D. niet kon worden veroordeeld. Maar Jan M. werd prompt vervolgd wegens meineed. Beide jachtopzieners raakten hun baantje kwijt. Thans treedt als jachtopziener bij Kootwij kerbroek op... Wout D. De procureur-generaal ging de fei ten na en concludeerde, dat verdach te aanvankelijk positief in zijn ver klaringen was geweest, doch nader hand de zaak had scheef getrokken, zodat Wout D. moest worden vrijge sproken. Deze stroper wist, dat de jachtopzieners stroopten op het ter rein van hun jachtheer en toen hij zijn spelletje ging spelen met de ver klaring van de slager, begonnen de kroongetuigen te wankelen. Maar de leugen werd niet voldoende gefun deerd. De opzettelijke verdraaiing van de feiten was duidelijk genoeg om veroordeling wegens meineed te rechtvaardigen. De raadsman, mr. R. A. James, zeide in zijn pleidooi, dat de jacht opziener Jan M. reeds de volgende dag na het overlopen van de stropers aan het twijfelen was geraakt. De commandant van de rijkspolitie had er hem op gewezen, dat als hij een stroper niet in zijn vingers had. het heel moeilijk was iets tegen hem te beginnen. Pleiter vroeg het Hof de bijzondere omstandigheden in het vcl_ jachtveld in aanmerking te nemen. dedigd. Het team van PSV bestaat Verdachte had de stroper slechts inluit: mevr. Koggel, Ginie Wilderbeek een flits gezien. (en Tini Schoots. (Biljarten.) Kruijthof naar Madrid Aan het Europees kampioenschap fantaisie classique, dat van 26 t.m. 29 mei a.s. in Madrid wordt gehou den, zullen de volgende elf spelers deelnemen: Steylaert, titelhouder, en van de Kerkhove (België), Kruythof (Nederland), Schaers (Oostenrijk), Kron, Jublot, Landsmann en de Bec ker (Frankrijk) en Domingo, Ruiz Guarner en Munte (Spanje). (Tafeltennis). De beslissingswedstrijd om het kam pioenschap van Nederland dames tus sen PSV uit Eindhoven en Batswin- gers uit Den Haag zal woensdag 23 mei a.s. in Breda worden gespeeld en wel in het clubgebouw van de TTV Belcrum. Voor Batswingers zullen uitkomen Bep Oosterwijk, Margo van Wijk en Gré Leurs. drie namen, die een be kende klank hebben in de Nederlandse Tafeltenniswereld. Bep Oosterwijk heeft zich de laatste jaren een vaste plaats weten te veroveren in het Ne derlandse team en ook Margo van Wijk heeft in het verleden meerdere malen de Nederlandse kleuren ver-

de Stem | 1956 | | pagina 11