SiliHfix Vlamingen, Fransen, apostelen van nieuw Nederlanders, Pinksterwonder Reserve diensten marcheerden van Hulst naar Walsoorden (jrctt ftrtbiemm imui kleine mutsen ZIEKENBEZOEK SPONTAAN INITIATIEF VAN DE RESERVISTEN Walcheren Mgr. Jos. Baeten bezocht Goes De Joseph a werd gelicht Zuid-Beveland Z.-Vlaanderen Bomen in bloei OP HET KAZERNEPLEIN VAN KONIGSTEIN rm Slechts als de winter de wagens van de wegen drijfteindigt degenabetocht FORTE DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 MEI 1956 't Zit magnifiek met MIDDELBURG Viering Herdenkingsdag VLISSfNGEN GOES Vermiste jongen terecht gekomen TERNEUZEN Polen hielden manifestatie voor hun vrijheid Bevrijdingsfeest 1956 Dit jaar iets later HULST Hoogwaterstanden Autozegening 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen GOUDEN BRUILOFT Yeesmokkelaars aangehouden BERGEN OP ZOOM EXAMENS AGENDA Heden Morgen De kranige drumband van de Na tionale Reserve, district Brabant, voerde zaterdagavond de colonne reservisten trots de vestingstad Hulst binnen, na een 15 km. lange mars van Walsoorden. Een bevrijdingsmars welke een spontane uiting was van het enthousiasme dat de vrijwilligers kunnen opbrengen, want het plan om deze manifestatie op touw te zetten was van hen zelf afkomstig en geens zins „van boven af" opgeiegd. hele tippel. den van de Reserve Rijkspolitie uit geheel Zeeland (een indrukwekkende ploeg"), van de Marechaussee Re serve en van het korps Luchtwacht dienst. Aan het einde van de mars wachtte een aantal autoriteiten de reservisten op: burgemeester A. L. S. Lockef eer van Hulst verwelkomde hen in de stad en burgemeester C. J. v. Hoo- tegem van Hontenisse, regionaal voor- (Advertentie) Uiteraard trok de stoet, vooral ook door de vlotte marsmuziek van de drumband onder leiding van sergeant le klas Govaerts uit Den Bosch, veel belangstelling van de bewoners en het werd dan ook een gezelige drukte rond de markt. Het was warm en dat was vele reservisten aan te zien. Vijftien kilometer tippelen is geen sinecure, zeker niet bij zulk weer. Maar ze hadden het er goed afge bracht. Onder commando van kapi tein R. Fassaert marcheerden ze nog vief naar het patronaat: een afde ling van de Nationale Reserve, be staande uit Zeeuwsch-Vlamingen, le- Advertentie) zitter van Steun Wettig Gezag, prees in hen dat het initiatief tot deze mars van hen zelf was uitgegaan. Hij dankte de Brabantse drumbandleden die spontaan hun diensten hadden aange boden en hij sprak er zijn vreugde over uit dat de reservediensten al iets beginnen te betekenen. „Volgend jaar moeten er hier duizend man staan", zo zei hij. Een hoera van de omstaanders besloot de huldiging en toen konden de moe-getippelde voeten I uitrusten. Onder degenen die hun be- I langstelling voor de prestaties der j Zeeuwse reservisten toonden waren majoor van Ballegooyen de Jong uit Middelburg, districtscommandant der Rijkspolitie in Zeeland, majoor J. Stoorvogel b.d., luitenant Bloemers en kapitein L. A. M. van Banning uit Breda, commandant 3e Luchtwacht- groep. levensverzekering Maximale zekerheid Minimale premie Oudenoord - Utrecht - Tel 1659t (3 lijnen) De herdenking van de bevrijding is hier gevierd met enkele optochten en een concert. In de namiddag maakte de gymnastiekvereniging „Achilles'' met de signaalafdeling een rondwan deling door de stad. Des avonds wa3 er een lampionoptocht met medewer king van het Tamboer- en Pijpercorps „Juliana", benevens de signaalafdeling van de gymnastiekvereniging „Achil les", waarna een concert, op de Markt werd gegeven. Door het buitengewoon gunstige weer was het in de stad zeer druk. Met Silvifix blijft het haar prach tig zitten. Het krijgt een schitte rend diepe glans en wordt steeds mooierWant Silvifix Haircream bevat tevens Silvikrin Puur, de beroemde biogene haarvoeding. Fix Uw haar met Silvifix! the Haircream for Gentlemen Zaterdag heeft Mgr. Baeten, bis- »chop van Breda, een onofficieel be- toek gebracht aan de deken van Goes, de hoog eerwaarde heer Nie- veen van Dijkum. Mgr. bezichtigde, vergezeld van zijn secretaris, de eer- Waarde heer G. Roks, kerk en pasto rie en liet zich van allerlei op de hoogte stellen, waarna hij, uitgeleide gedaan door de deken, naar zijn re sidentie terugkeerde. bevrijdingsfeest opgewekt gevierd. De nationale feestdag werd opge wekt gevierd, 's Morgens was het feest voor de jeugd. Leerlingen der 3e, 4e en 5e klas van alle lagere scholen namen deel aan de ballon wedstrijd die op het Badstrand plaats vond. Imposant was het opstijgen van de bijna 1900 ballonetjes, wat door vele honderden toeschouwers werd gadegeslagen. 's Middags trok „de muziek" door de straten, omstuwd door hossende en zingende jongelui. „Ons Genoegen" nam de oude stad voor haar rekening, St. Caecilia marcheerde door het nieuwe gedeelte. Concerten werden door deze korpsen in de avonduren verzorgd. Meer dan overvol waren de straten tegen het tijstip van het ontsteken van het vreugdevuur. St. Cecilia verhoogde de pret door nog maals een korte rondwandeling door de stad te houden en hierdoor vele thuiszitters „op te trommelen' voor 'dit aantrekkelijke slot van nationale feestdag 1956. 55 Het Duitse m.s. van 717 ton, de „Jo- sepha" dat onlangs In de havenmond te Wemeldinge zonk, is zaterdagnacht gelicht door twee reusachtige drij vende bakken van v, d. Tak ber gingsmij., te Rotterdam, Na urenlang zwoegen, op het laatst bij het licht van schijnwerpers, slaag den de mannen er in het schip, dat eerst leeggezogen was, omhoog te brengen. Tijdens de lichting was het kanaal door Z. Beveland voor het verkeer gesloten. De Josepha" zal op de werf te Hansweert worden hersteld. den, waarvan vele zakenlieden op het gebied van de vlasindustrie, de gou den echtelingen komen feliciteren. Hiernaast hebben zij honderden tele grammen en zeer vele cadeaus ont vangen. Alles bijeen is deze dag voor het gouden echtpaar en zijn familie tot een onvergetelijke geworden. Bei den genieten, nog een zeer goede ge zondheid. Aardenburg kankerbestrijding In de zaal van „De Roode Leeuw" zal op dinsdag 8 mei a.s. een propa- gandabi.jeenkoms! worden gehouden ten bate van de Nederlandse Vereni ging Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Vertoond zullen worden de films: ,.Er is een tijd van komen.en „Aalsmeer bloementuin van Europa". Door de heer H. van Wijk zal het. probleem van de kanker bestrijding nader worden toegelicht. De vermiste 12-jarige P. K. is eer gisteravond met de laatste trein weer in Goes gearriveerd en naar de ouder lijke woning, waar vier dagen zoveel ongerustheid heerste, teruggegaan. De jongen was in Rotterdam in contact gekomen met een man die hij verteld had vakantie te hebben. Die bood hem daarop logies aan en daardoor bleef het zoeken der politie in hotels en loge menten zonder resultaat. Daar zijn geld begon op te raken was de knaap maar weer teruggegaan naar Goes. Een reden voor zijn vreemd gedrag wist hij niet te geven aan de politie. De Poolse Landdag, die zondag in Eindhoven werd gehouden, is een indrukwekkende manifestie geworden voor de vrijheid van het door de communisten overheerste Polen. Duizenden Polen uit Duitsland, België, Frankrijk en Nederland wa ren in het Philips-ontspanningsge- bouw bijeengekomen om de Poolse constitutie van 1791 op de traditionele manier te herdenken. In de St. Trudokerk hebben de deelnemers een plechtige H. Mis bij gewoond, die werd opgedragen door kanunnik-deken Kowalski. De ge zangen werden uitgevoerd door oen Pools koor uit Düsseldorf. Namens de Polen werd een krans gelegd aan de voet van het oorlogs monument. Daarbij hield de heer Dambek een toespraak in het Pools. Ook burgemeester Kolfschoten van Eindhoven heeft nog het woord ge voerd. Voor de 5-meiviering had de Ter- neuzense jeugdraad een programma voorbereid dat bij de deelnemende jeugd geweldig is ingeslagen en dat heel wat volwassen kijkers heeft ge trokken. Op Baardwijk begonnen om onge veer twee uur de rolschaatswedstnj- den voor jongens en meisjes van 7 tot 15 jaar. Er waren niet minder dan 380 deelnemers die elkaar, dikwijls in felle strijd op het betondek, de zege betwistten. Honderden volwassenen en kinderen stonden over een afstand van enkele honderden meters de ver richtingen van de jeugd te bekijken. Om half vier begon op het sterk hellend weggedeelte Baardwijk-Dok- weg een zeepkistenrace, eveneens voor jongens en meisjes van 7 tot 13 jaar. Hieraan hebben 70 kinderen deelge nomen. Voor deze wedstrijden was, zo mogelijk, nog meer belangstelling. Om ruim 5 uur vertrokken alle deelnemers, voorafgegaan door het Tamboer- en Pijpercorps „Irene" naar de Markt waar de prijsuitreiking plaats had. Om 7 uur vertrok de „Harmonie Terneuzen" met drumband voor een muzikale wandeling van anderhalf uur. Om kwart voor negen hadden zich, dank zij het mooie weer, hon derden belangstellenden op de Markt verzameld waar een openluchtshow werd gegeven onder de titel „Joechee wij horen de roep van de zee", een jeugdspel door Joop van der Does. Toen dit spel beëindigd was, dankte de secretaris van de jeugdraad de heer Th. Pattist alle medewerkenden ep in het bijzonder het gemeentebestuur de politie en de heer J. H. Will mi/ zijn mensen voor de onontbeerlijke hulp die daarbij geboden was. Tot slot gaf het Tamboer- en Pijper- corps „Irene" een geslaagde taptoe. Heinkenszand BRANDWEER RUKTE UIT Doordat een partij hout en ander brandbaar materiaal, dat vlak bij de woning van de heer P. L. Zuidhof was opgeslagen, vlam vatte, bestond onmid dellijk gevaar voor de woning zelf. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van de bewoners, die terstond de brandweer alarmeerden, kon de wo ning behouden blijven, welke anders ongetwijfeld een prooi van het vuur zou zijn geworden. Met twee stralen werd de vuurhaard bestreden en bin nen een half uur konden de spuitgas ten weer inrukken. De koude en schrale wind van de laatste tijd is er de oorzaak van, dat de verschillende fruitbomen dit jaar ongeveer 10 dagen later in bloei zullen staan dan vorige jaren. Voor de voornaamste fruitteeltgebieden (West hoek van Schouwen Duiveland en Zuid-Beveland) zijn de volgende ver wachtingen: Pruimen: De vroege soorten staan reeds in bloei; latere variëteiten vol gen successievelijk. Kersen: De ker sen verkeren momenteel in het zgn. witte knop stadium. De volle bloei wordt verwacht in de loop van de week van 613 mei. Peren: De peren gaan ongeveer gelijk op met de ker sen; bloeien dus ook omstreeks de Hemelvaartsdag. Appels: Deze ver keren in het „muizenoor-stadium", terwijl hier en daar de roze knoppen zich al vertonen. De volle bloei zal nog even op zich laten wachten. Over het algemeen kan gezegd wor den, dat ondanks de strenge winter, een flinke bloei verwacht mag wor den. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, dinsdag 8 mei. de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 1.04 en .'3.39 uur, te Ter- neuzen om 0.38 en 13.04 en te Vlissin- gen om 0.U en 12.38 uur. Gisteren heeft de door de r.-k. Mid denstandsvereniging georganiseerde auto- en motorzegening plaats gehad. Deze gebeurtenis gaf een hele drukte in de stad en wellicht heeft het zeld zame zomerweer de animo nog ver groot.' Uit de gehele omtrek reden de auto's af en aan, waarbij de rijkspo litie druk werk had met het regelen van het verkeer. De file werd via de Lange Bellingstraat rondgeleid gn aan de oostelijke kerkingang vond de ze gening plaats door deken A. Koop- mans. geassisteerd door de kapelaans. Bijzonder indrukwekkend was het te zien hoe het wagenpark van enkele grote bedrijven uit Hulst en omgeving naar de zegening optrokken: rijen uiforme bestelwagens van een grote textielfabriek, een rij enorme vracht en veewagens. Ruim een uur lang re den de wagens aan en in totaal had men toen 199 wagens gezegend. Koewacht (Van een onzer redacteuren). Wie daags voor de vierde maandag in april een bezoek brengt aan het centrum van de Oostpriesterhulp in Königjstein, bemerkt reeds terstond, dat er iets in de lucht hangt. Pries ters in alle mogelijke kledij, in bruine en witte pijen, Maristen en Norbertijnen, Franciscanen en Redemptoristen, Dominicanen en Capucij- nen lopen bedrijvig af en aan. Men hoort er alle talen en vooral in het Nederlands treft het grote verschil in tongaard, van het sap pige Vlaams tot het zangerige aksent toe van pater Nico Grond, de Roermondse redempto rist, die nooit zal kunnen verbergen, dat zijn wieg in Kerkrade heeft gestaan. En steeds meer paters komen er in de loop van die zondagmiddag binnen. Handig sturen zij hun zware wagens door de smalle poort van de voormalige kazerne en parkeren hun rijdende kerk op het ruime binnenhof. Morgen vroeg zullen zij allen in een machtige colonne uitrijden. Want morgenvroeg' begint het jaar lijkse voorjaarsoffensief in de slag om de zielen, ass- mm mm Met welke vreedzame wapenen de ze strijd geleverd zal worden, blijkt wel de volgende morgen wanneer mgr. Schroeffer, bisschop van Eich stadt, aan een der kapelwagens een plechtige H. Mis opdraagt en de mis sionarissen op het hart drukt door liefde de toegang te forceren tot de harten der verspreide gelovigen. Het is een vreemde gewaarwording, wanneer men over dit wijdse plein het zilveren geluid der altaarschel hoort klinken, en dan bedenkt, dat hier tientallen jaren geleden jonge mannen werden gedrild en opgeleid om met de wapens in de hand hun evenmens te doden. In plaats van de strijdliederen van toen, die wer den gezongen op de cadans der stam pende laarzen, klinkt thans ijl het liturigsche gezang der theologanten, die het Sanctus aanheffen. De heu vels rondom kaatsen het geluid en heel het dal van de Taunus, waarin Königsteir. ligt, weergalmt van deze gewijde muziek. Nog eenmaal heerst er daarna in de eetzaal van het seminarie te Kö- nigstein die middag de feestelijke en ongedwongen stemming van het te zamen zijn van mannen, die allen be zield zijn van een en hetzelfde ideaal. Zij weten, dat zij dadelijk voor een halfjaar aan zichzelf worden overge laten, dat zij dagelijks weer opnieuw zullen worden geconfronteerd met de ellende van zielen, die in hen hun redder zullen zien. Het zullen maan den worden van onafgebroken en zware arbeid, van verbitterd vechten, omdat slechts zo weinig hulp kan worden verleend. Doch hieraan den ken thans deze missionarissen niet. Zij verlangen er noor om aan het werk te komen, om hun plaats in te nemen in de loopgraven, *Want langs het IJzeren Gordijn weten zij de frontlijn van de verbitterde strijd tussen Kerk en Communisme. HET PINKSTERGEBEUREN HERHAALT ZICH. Nog eenmaal scharen al deze pries ters zich in de namiddag rondom de bisschop van Eichstadt, die zijn ze genende hand uitstrekt over henzelf en over hun rijdende kerken. Dan bidden zU In het Latjjn het liturgische reisgebied en dan wordt het Pinksteren, niettegenstaanfe het vroege voorjaar. Want dit is een PinkstergebeurenAlle talen ver smelten en worden tot één taal, de taal der universele Kerk, waarin Gods zegen over de lange reis wordt afgesmeekt. Na een juichend Procedamus In pace Laten we in vrede vertrekken, nemén alle paters plaats achter het stuur van hun wagen. Portieren wor den met een harde slag dichtgesla gen en motoren springen met een verwoed gebrom aan. De gemotoriseerde colonne van de strijdende Kerk Gods zet zich in be weging. Het vertrek van al deze missiona rissen maakt telkenjare een diepe indruk op hen, die achterblijven. In hun witte of bruine pij zitten zij achter het stuur van hun rijdende kerk en wuiven zij voor een laatst vaarwel naar de achterblijvenden. De meeste priesters zijn met tweeën, doch enkelen trekken er geheel alleen op uit, Nee, toch niet helemaal alleen, want naast een Norbertijn met een rossige baard rond de glinsterende tanden, die in brede lach zijn ontbloot, zien we de ruige kop van Bello, een kruising van een fox ter rier en., minstens zeven andere ras sen. Deze hond zal de pater verge zellen, waarheen hij ook gaat en een half jaar lang zijn trouwe makker zijn. GODS GEMOTORISEERDE VOORHOEDE. De missionarissen zelf schijnen het Ad vei lende Als u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink In de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tüdelUk Carters Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter'» Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 62 Mgr. Schroeffer van Eichstadt ce lebreerde een H. Mis om Gods zegen af te smeken over het werk, bij het vertrek der missionarissen in König- stein. allemaal niet zo tragisch op te vat ten. Voorlopig denken zij er alleen maar aan hun zware wagens veilig door de smalle poort naar buiten te sturen en daarna hebben zij ai hun aandacht nodig om behoorlijk in de colonne te blijven rijden. Meer dan' dertig' rijdende kerken trekken langzaam de'steile helling op naar de grote verkeersweg; die van Frankfort naar Wiesbaden leidt. Ter wijl de laatste de poort van König- stein uitrijdt, verschijnen de eerste wagens reeds op de hoge weg ach ter het seminarie, één onafgebroken ketting van rijdende kerken. Enkele kilometers zullen zij zo verder rij den, één machtige colonne van Gods gemotoriseerde voorhoede. Dan na dert men een kruispunt van wegen en verspreidt zich de colonne. ZE ZIJN WEER UITGEZWERMD. Vanuit het Königsteiner hart van de Oostpriesterhulp zijn opnieuw vijftig missionarissen vertrokken naar alle windrichtingen, naar het kleinste vlek in West-Duitsland. Enkele mil joenen vluchtelingen weten, dat nu voor hen de lente is aangebroken, dat er hulp onderweg is in hun nood. Kinderen zullen eindelijk kunnen worden gedoopt, huwelijken eindelijk ook voor God worden gesloten. De zondenlast zal van hen worden weg genomen en God zal gedurende en kele dagen in hun midden zijn. Zij zullen het woord Gods horen gepre dikt door manrien, die uit liefde voor hun onsterfelijke zielen uit een ver land tot hen zijn gekomen. Totdat de eerste vorst de wegen onberijdbaar en het oponthoud in een tent onmogelijk maakt, zullen deze priesters door de meest verlaten ge bieden van Duitsland trekken. De kleren en het voedsel, Gat zij uitdelen brengen slechts een kortstondige vreugde. Kostbaarder is de genade, die aan hun zegenende hand ontstroomt, en die var. menige vertwijfelde ziel weer eengelukkig mens maakt. En wanneer dan de herfststormen over het land beginnen te razen, zullen de missionarissen, dodelijk vermoeid met hun beschadigde en vervuilde wagens naar het hoofd kwartier in Königstein terugkeren. Hier worden dan de rijdende ker ken gereviseerd en weer in orde ge bracht tot het volgende voorjaar. F.enminste.wanneer de midde len bij elkaar zijn om zes maanden Alhier vierde het echtpaar Alphons de Waele-Matthijs zijn gouden huwe lijksfeest. Ofschoon het feest enkel in familiekring werd gevierd heeft het aan belangstelling niet ontbroken Tijdens de receptie zijn vele honder- (Van onze onderwijsmedewerker) Ik heb U geruime tijd geen belevenissen van mijn vriend Cijffers kunnen overbrieven. Er waren namelijk geen belevenissen. Althans niet van schoolse aard. Helaas wel andere. Cijffers was ziek. Niet bar ernstig. Maar toch voldoende, om een behoorlijk aantal weken on der de wol te worden gestopt. Geen grapje als juist de lente zich gaat aankondigen. Op school gaf het ook trubbeh Er kon geev plaatsvervanger bemachtigd worden en dus moest Verduin gaan pendelen tussen de vijfde en de zesde klas. Halve weken school, halw weken wanhopige moeders. Maar de schoolzaken vonden toch doorgang. Zodat ook Cijffers, zoals zovelen vóói hem, de ietwat pijnlijke ontdekking deed, dat hij wel de gelijk misbaar was. Des te vreugdevoller was daardoor echter ook 't moment, toen de echtelijke verpleegster het bezoek kwam aankondigen van een deputatie uit de zesde klas. Gestommel op oe trap. Daar waren ze. Henk van Baleh en Ria Schouten. Ik schrijf de naam van Henk voorop, tegen de beleefdheids- regel in. Maar mijn excuus is, dat Henk ook In de werkelijkheid voorop stond. Zozeer zelfs, dat Ria niet eens kans kreeg, om door het deurgat te komen. Maar toen het kordate ding eenmaal de kans schoon zag, om zich binnen te dringen, nam zij ook resoluut de leiding. Zij stapte op Cijffers' bed toe, gaf een hand en zette een mandje fruit op het nachtkastje. „Veel groeten van de hele klas en we hebben hier allemaal aan meebe taald". Op het kaartje tussen de sinaasappels stond alleen het eerste stuk van deze begroeting vermeld. Intussen was ook Henk van de eerste onwennigheid bekomen. Hij stak Cijffers een goed-gewassen hand toe en zei: „En ook nog de groeten van moeder. Dat moest ik er bij zeggen" Daarmee was het woord aan Cijffers. Hij voelde wel, dat het voor de kinderen een vreemd schouwspel opleverde: het gezag, gehuld in pyjama, opzittend in bed. Hij herinnerde zich nog uit eigen schooljaren de ontsteltenis, toen hij voor het eerst getuige was, hoe een onderwijzer een zekere deur doorging. Het leek Immers alle maal te gewoon-menselijk voor gezagsdragers Deze kinderen kwamen stellig wel eens op zon dagmorgen hun vader wekken. Maar het hoofd der school-in-pyjama was toch nog een zeer raar gezicht. Het. was Ria, die met typisch vrouwe lijke tact de pauze overbrugde: „Hoe gaat het nu met U, meneer?" Weei zo'n gezonde vraag Want als je aan leerlingen over je eigen k« alen moet vertellen, dan doe je dat allicht niet te zwaar wichtig. En je begint er jezelf nog beter van te voelen ook. Maar natuurlijk moesten ook de jongelui van school vertellen. En het was grappig, om nu eens te horen, hoe de klas op Uierlei gebeurte nissen reageerde. „Meneer Verduin heeft giste ren de kaart van Europa gerepeteerd. We wisten er niet veel meer van". „De gymles was lekker. We hebben helemaal geen oefeningen hoeven te doen. Alleen maar spelen". „De eerste dagen was Verduin echt streng. Maar toch wel aardig hoor". Dat laatste was een vergulde pil. dat was dui delijk. Het verhaal van de gymles gat ongeweten kritiek op Cijffers' lessen. En zo hield iedere vluchtige mededeling voor de Insider toch meer in, dan oppervlakkig zou lijken. De visite liep na een kwartiertje af. Cijffers kreeg nog maar korte antwoorden. Henk zat op zijn stoel te wip pen. Het leek ook, of er op de straat iemand een lokfluitje liet horen. Dat zou Henks vriend wel zijn. „Staat Kees op je te wachten, Henk?" „Ja, meneer, we wilden samen nog gaan rolschaat sen". En heeft Kees nu ai die tijd buiten ge staan?" „O, daar geeft hij niets om. hoor! Hij wist toch wel dat we niet lang zouden blijven. Dat zou immers niet eens beleefd zijn, pij een zieken bezoek". Ze stommelden de trap af. Cijffers hoorde de voordeur opengaan en toen op straat de blijde uitroep: „Hier ben ik ai! Lekker vlug, hè!" lar.g zulk een rijdende kerk te on derhouden. Wat zegt U Wilt U graag hier aan medewerken Dat kanhet gironummer is 34348 ten name van de Actie Oost priesterhulp, 's-Hertogenbosch. De douane uit Nieuw-Namen heeft in samenwerking met de douane uit Axel, in de Prosperpolder een goede slag geslagen. 31 kalveren en 5 pinken werden in beslag genomen evenals de veeauto, waarmee de dieren werden ver voerd. De totale waarde bedraagt ruim f 6000,De veehandelaar N. P. uit Hulst kreeg een proces-verbaal. De vreehandelaar D. F. uit Hontenisse werd later op de dag aangehouden. Na door de douane te zijn verhoord, werd hij te Terneuzen opgeborgen. R.K. OPENBARE LEESZAAL Nieuwe aanwinsten Studieboeken: Badminton. Blanken, Internationaal voetbal. Herwig, lik kan planten in huis verzorgen. Merel, Vier zonnekinderen. Nuyens, Savonarola. Schenk, Jeugdboek en school. Schildt, Van de Oostzee tot de Kaukasus. Nederlandse romans: Bromfield, La. vinia. Hobart, Het duister tegemoet. Hooning, Evelyn ontdekt het leven. Maclean, Zr. Ms. Ulysses. Meissner, Tokio '41, de zaak Sorge. Michener, De bruggen bij Toko-Ri. Engelse romans: Collard, Honey out of the rock. Davenport, My brother's keeper. Hobart, Venture into darkness. Maclean, H.M.S. Ulysses. Ullman, Win- dom's way. Frans: Boseo, L'Ane culotte. Chauf- fin, Markués sur L'épaule. Chauffin, Les Rambourt, 4 din. Cohen, Une fem me dangereuse. Hougron, Mort et fraude. Hoogwater Morgen zal het hoog water zijn om 2.15 en 14.42 uur. (Advertentie) HEREN- JONGENSKLEBING TOPPRESTATIE van vakmanschap! Exclusieve dessins moderne tinten en de voortreffelijke pasvorm, maken FORTEX tot kwaliteitskleding, Zeer aantrekkelijke prijzen FORTEX HERENKOSTUUMS Zuiver wollen kamgaren Goed - Beter - Best 98.— tot 168.— WEET WAT U KLEEDT ZVTM CHAUFFEURSDIPLOMA Voor het bij de ZVTM gehouden exa men voor het chauffeursdiploma A slaag den de chauffeurs H. Engels, Axel; I. O. E. Grootihaert, Axel; C. L. J. van Heoke, Axel; P. Jansen, Breskens; P. M. J. de Jonge, Zaamslag (met lof); A. F. Krofes, Terneuzen, L. Riemens. Breskens; A. de Roo, Terneuzen; A. C. Sijs, Axel (met lof); M. Slabbekoorn, Axel; J. Verstra ten, Axel; H. Verdunnen, Lamswaarde; C. J. Verhage, Terneuzen; M. Zegers, Axel. AXEL Het Centrum 8 uur: De man zonder noodlot. DE KLINGE Kinema van Rijck 2.30 uur: Twee schachten en een Huwelijks nacht in Parijs Zaal P. Metz 6 uur: Bal. GOES Grand: Blackboard jungle. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ik wil mijn kind terug. KOEWACHT A. Wouters 3 uur: Ker- misschieting. P. van Hove 3 uur.' Staande wipschieting. A. de Nijs 3 uur: Schieting en dansen. MIDDELBURG Electro: Het laatste bedrijf. Schouwburg: Lavastroom over Java. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De mooiste vrouw ter wereld. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De rijzige rivalen. VLISSINGEN Alhambra: Gekweld ge weten Luxor; Het laatste schot.. DE KLINGE Kinema v. Dijck 8.30 uur: Soldaat of het Onteerd meisje en De wet van de colt. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ciske de Rat. Reportage huwelijk te Monaco. KOEWACHT J. de Guchtenaire 3 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De mooiste vrouw ter wereld. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De grote schittering. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Walsdroom.

de Stem | 1956 | | pagina 2