BAAYENS uw OPTICIEN De Werd wegpiraat C. uit Goes over rijksweg heengeslagen :(i'%J Drie stemmingen in de raad van Aardenburg Goese schooljongen is op avontuur uit Militaire primeur voor Goes K.V.P.-FORUM TE SLUISKIL BRACHT LEERZAME AVOND Woningen te s-IL Arendskerke ZUID-BEVELAND KARPET N.V. Jan Hendrikx ON Mid DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 5 MEI 1956 Appel zaken voor Middelburgse Rechtbank Belgen, die in Nederland vogelstand uitroeien, verspelen hun geweren {Jw M/xUt C-Et Doktersdiensten DIERENARTSEN Expositie leger- en luchtmacht Walcheren MIDDELBURG Dodenherdenking VLISSINGEN Sobere dodenherdenking De heer de Vlieger niet langer raadslid Voor benoeming van chauffeur-monteur Twee ongevallen onder Kapelle Twee gewonden en veel materiële schade Hij zit „ergens' in Rotterdam GOES De stille tocht Met vuur gespeeld LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, TELEF. 2159 ZEEUWS!II- VLAANDEREN HULST GEMEENTE HULST. 00ST3URG AUTOZEGENING D. DE COCK-HULST VALS ALARM Audiëntie ACINDA Heden Morgen Maandag e De schilder J. C. C. uit Goes werd op 28 december van het vorig jaar door de kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot een boete van f 75,j omdat hij twee gebroeders op de Patijnweg te Goes met zijn bromfiets „van de weg reed". Eén van de gebroeders K. belandde toen in een heg, de ander op de grond. Bij deze val werden enkele hengels beschadigd. C. werd op 28 dec. tevens veroordeeld tot het betalen van deze beschadigingen, tot een totaal van f 20,Dit voorval vond op 8 okt. jl. plaats. Het pleitte bij de behandeling voor de kantonrechter niet voor C„ dat hij op 8 juli van het vorig jaar een soortgelijke stunt uithaalde na de veroordeling van zijn echtgenote stoof hij op de Balans voor het Kantongerechtsgebouw met zijn bromfiets op twee getuigen in, die voor zijn levenspartner bezwarende ver klaringen hadden afgelegd. C. voelde zich echter over het ge beuren op de Patijnweg in het onge lijk gesteld en ging in appèl. Zo stond hij vrijdagmorgen in hoger beroep terecht voor de arrondissementsrecht bank te Middelburg. ,,Ze lieten me niet passeren" was C.'s verweer; hij verklaarde zo een tweehonderd meter achter de gebroe ders te hebben gereden. De gebroeders, J.K. een chauffeur uit Goes en M.K. een straatmaker uit Goes, gaven als getuigen - een andere lezing van het geval; M.K. achtte echter geen motieven aanwezig om te spreken van „kwaadaardig heid" van C. C. reed echter door en moet toen hebben geroepen: „Net goed, dan moet je maar uit de weg gaan!" De gebroeders K. wilden evenwel een regeling met de voor hen onbekende C. treffen inzake de schade aan fiet sen en hengels. Daarom wachtten zij op de terugkeer van C. Over die tweede ontmoeting wer den weer geheel uiteenlopende lezin gen gegeven. De gebroeders verklaar den, dat het slechts ging om op vreed zame wijze te komen tot een schade regeling. M.K. gaf wel toe, dat een schermutseling in de lucht hing C. zei andere dingen, „Ze hebben me de Rijksweg over geslagen... als er een auto was aangekomen..." „Daar weet ik niks van" zei M.K. De officier van justitie, mr. G.J.B. van der Dussen vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Er is weliswaar twijfel ontstaan over de opzettelijkheid, zo zei hij. Het voor val van 8 juli jl. was echter niet in C.'s voordeel. C. kreeg de waarschu wing mee, dat bij recidive hem het recht een bromfiets te besturen zal worden ontnomen. De rechtbank zal op 16 mei a.s. uitspraak doen. EEN ROTGANS. Een Belgische diamantbewerker, de 46-jarige F. du F. uit Hoboken was in appèl gegaan tegen een von- (Advertentle) door èen lintgevt haarwassing i ende^B J. W. IAHNEMANN, UREN N.H. Te Goes wordt zondag dienst ge daan door dr. Bruynzeel; te Middel burg en Vlissingen resp. door dokto ren Pel en v. Dijk; te Heinkenszand, Arendskerke en Wolfaartsdijk door dr. v. Maanen en op Oost Z. Beveland door dr. Allewijn te Kruiningen. Dr. Folmer neemt waar voor dr. Luyckx en dr. Gelderblom te Nieuwdorp voor dr. Kiviet. In Zoutelande. Westkapelle en Kou- dekerke wordt dit weekend de dienst waargenomen door dokter H. Frima Duinweg 59 Zoutelande (K 1186 282). Op Zuid Beveland wordt zondag de dienst waargenomen door de heren Joh. Klaassen. Heinkenszand en G. Boneschanser te Kruiningen. nis van de kantonrechter te Zierik- zee, waarbij hij veroordeeld werd tot vier boeten, één vap f 40,één van f 25,en twee van'f 10,—en ...ver beurdverklaring van een geweer. Hij had namelijk gejaagd in de Zeeuwse wateren en daarbij de rotgans en roodkeelduiker geschoten, in Neder land terecht beschermde vogels. De Belg beriep zich erop, dat hij de bepalingen in Holland slecht kent. De secretaris van de Belgische ja gersvereniging vergezelde hem. De ze betoogde, dat er vele soorten gan-, zen zijn. Nu is het moeilijk, wanneer een vlucht ganzen overkomt, om te zeggen: „Die moet ik niet hebben, da's een rotgans!" De officier vond, dat men extra zuinig moet zijn op hetgeen men in Nederland nog aan gevogelte heeft. Dat de Belgen in hun eigen land, eenzelfde situatie treft men in Frank rijk aan de vogelstand uitroeien, de natuur met voeten treden dus, is een zaak die Nederland niet aangaat. Komen zij echter in Nederland de laatste vogels opruimen, - het vlees van het geschotene vinden zij niet eens belangrijk, het gaat louter om de „sport" - dan kunnen zij er op rekenen bij het niet stipt naleven van de hier geldende bepalingen de kous op de kop te krijgen. De officier heeft bevestiging van het vonnis gevraagd. De uitspraak in deze zaak is even eens op 16 mei a.s. President van de rechtbank was Mr. P. van Empel. Binnenkort start in Nederland de grote leger- en luchtmachttentoon stelling, die in acht gemeenten wordt gehouden gedurende dit voor jaar en de zomer. Goes krijgt de primeur en daarna worden Leeuwarden, Dordrecht, Maastricht, Winterswijk, Soester- berg, Kampen en Eindhoven bezocht. Dinsdag en woensdag over een week zullen een twintig tientonners Goes binnenrollen met al het ten toonstellingsmateriaal, dat niet al leen uit duizend en één kleinere dingen bestaat, maar ook uit een straaljager, een lesvliegtuig, lucht doelartillerie er. een zware tank. Het grote materiaal wordt geëxposeerd op de Beestenmarkt en al het andere krijgt huisvesting op een grondop pervlak van 500 m2 in de zalen- Krijger. MUZIEK VOORAF. Vrijdagmiddag 18 mei wordt de zeer attractieve tentoonstelling, die tot 23 mei vrij toegankelijk is, door burgemeester mr. ten Kate geopend, maar reeds een uur tevoren zal het genie-fanfarekorps uit Den Bosch een muzikale rondgang door de stad maken en bovendien op de feeste lijk verlichte Grote Markt, in cere monieel tenue, een taptoe ten beste geven. Alle onderdelen van leger- en luchtmacht zullen op deze expositie te kijk worden gesteld; voorts kun nen de bezoekers kennis maken met de geestelijke verzorging der mili tairen; de sociale dienst; vrije tijd besteding; verbindingsdienst; inten dance; marechaussee; milva, de mo biele colonnes, enz. ATTRAKTIES. In een aparte zaal draait geduren de de tentoonstelling een zeer af wisselend uur-programma met mili taire inslag; waarschijnlijk komt er ook televisie en zeker is reeds dat men de radar in de praktijk kan zien evenals twintig natuurgetrouwe modellen van vliegtuigen, die bij de luchtmacht in gebruik zijn. Op Twee de Pinksterdag is de tentoonstelling geopend. De dodenherdenking werd begon nen met een stille tocht om half acht naar de algemene begraafplaats. Bij het monument van de gevallenen werd halt gehouden en werd door het christelijke muziekgezelschap Onda koraalmuziek gespeeld. Om acht uur werd met een hoornsignaal 2 mi nuten stilte aangekondigd. Na deze stilte werd het Wilhelmus gezongen en werd een posthume hulde gebracht door het neerleggen van bloemen na bij het monument. Vanaf de begraafplaats ging de stoet vervolgens naar de Dam. Hier verleende het Middelburgs Muziek korps muzikale medewerking. Door de heer P. de Kam, oud-comman dant van het Zeeuwse regiment stoot troepen, werd hier een rede uitge sproken. Hij wekte de toehoorders op de geestelijke weerbaarheid van het Nederlandse volk te versterken en hij herdacht met name allen die in de tweede wereldoorlog voor de goede zaak hun leven hadden gegeven, spe ciaal noemde hij de oud-strijder Leon Jungschlaeger, die hij een martelaar voor de Nederlandse zaak in Indone sië noemde. Tenslotte werd een kort woord gesproken door ds. W.J. Meis ter, gereformeerd predikant in Mid delburg. Na het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus werd deze korte plechtigheid besloten. De dodenherdenking was georgani seerd door het bestuur van de Stich ting 1940-'45. De herdenking der doden uit de tweede wereldoorlog vond op sobere wijze plaats, 's Middags vond in de de Ruyterschool de herdenking plaats van de 172 oud-leerlingen, die in de tweede wereldoorlog sneuvelden. Voorzitter, de heer J.C. Anker, sprak een kort woord, waarna kransen-leg- ging bij de gedenkplaat volgde. Nabe staanden legden bloemen neer. 's Avonds vond op de begraafplaats de herdenking plaats van gevallen burgers en militairen. Het r.-k. Da meskoor zong voor de twee minuten stilte. Nader mijn God tot U. Na de stilte werd de vlag in top gehesen en zong het koor het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus, waarna kranslegging volgde. In het parochiehuis van Sluiskil is een forumavond van de K.V.P. gehouden. In het forum hadden zit ting genomen burgemeester J. van Dongen van Aardenburg, burge meester Andriessen van Ovezande, de leden van Ruymbeke en Vercauteren uit N.-Namen van de Prov. Staten In de raadsvergadering van 's- Heer Arendskerke feliciteerde bur gemeester Vermet wethouder Mom mes met zjjn koninklijke onder scheiding. In deze vergadering werden me- delingen gedaan inzake woningbouw te 's-Heer Hendrikskinderen. Plan nen van de Bouwkas Nederlandse Gemeenten voor een blok van 7 wo ningen zijn al ver gevorderd. Er blijken voldoende gegadigden voor te zijn. Ook zal waarschijnlijk ver te zijn. Ook zal verkregen deze wo ningen zonder bouwvolume te bou wen. Een tweetal woningwetwoningen zullen binnenkort vermoedelijk ge gund kunnen worden. De heer de Vlieger (VVD) deelde mee ontslag te nemen als raadslid. De heer de Vlieger is een zwager van de burgemeester en moet aan het einde van zijn zittingsperiode volgens de gemeentewet ontslag nemen. Door drukke werkzaamheden werd hij hiertoe reeds thans ge dwongen. Hem werd dank gebracht voor zijn werkzaamheden als raads lid. Het bestuur van de chr. kleuter school te 's-Heer Arendskerke werd financiële medewerking toegezegd voor de betegeling van de speelplaats Als eerste punt op de agenda van de Aardenburgse raad stond de be noeming van een chauffeur-monteur. Er was na een tweetal vrije stem mingen, waarbij geen der candida- ten de volstrekte meerderheid kreeg, een derde stemming nodig, waarbij Aimé Moens met 7 stemmen werd benoemd. 4 stemmen werden uitge bracht op J.Kayser. Bij de vrije stemmingen kreeg Alfred Moens tel kens 3 stemmen. De erfpachtsovereenkomsten met L.Blondeel en J. de Clerck werden verlengd terwijl aan D.Verstraete en H. de Vleeshouwer percelen aan de Haven in erfpacht werden uitgege ven voor woningbouw. Ingevolge de nieuwe salarisveror dening voor de gemeente-arbeiders werd aan H.Beun de rang van voor man toegekend, en M.J. Verstraete en P.J.Verstringe werden bevorderd tot vakman. Een drietal verzoeken om woning verbetering werden ingewilligd en wel voor P.J.Dirkx, K.Schouten en Ach.Cauwels. Definitief werd besloten om over te gaan tot aankoop van 2300 m2 grond voor uitbreiding van de speel tuin. gelegen aan de overzijde van de verlengde Stierskreek. Besloten werd tot aankoop van grond gelegen in het uitbreidingsplan van Alf. de Smet. GRONDONTEIGENING De onteigening van een viertal per ceeltjes grond te Sint Kruis voor wo ningbouw. waartoe in de vorige ver gadering werd besloten gaf de raad veel stof tot praten. Het bleek, dat thans overwegende bezwaren daarte gen bleken te bestaan, waardoor het vorige besluit werd ingetrokken en de. Directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht teza men met de gemeente-opzichter een plan zullen ontwerpen voor een an dere oplossing in deze zaak. De Kon. Muziekvereniging „Aar denburgse Fanfaren" kreeg haar be- bruikelijke jaarlijkse subsidie van f 500,en f 100,voor het instrumen tenfonds. Bij een verzoek van de Ne derlandse Amateur Toneel Unie om een subsidie van f 25,per vereni ging kwam het tot een stemming, nadat Mevr.E.J. van den Broecke - de Man (P.v.d.A.) het verzoek krach tig had gesteund. Met 5 voor en 5 stemmen tegen en 1 onthouding werd het echter verworpen. De voorzitter oordeelde daarbij, dat wanneer aan amateurtoneel steun moet worden verleend, men op de eerste plaats de plaatselijke vereni gingen moet helpen, daar dit een aanwijsbaar gemeentebelang is. Besloten werd de vakantietoelage voor het gemeentepersoneel te ver hogen en een uitkering van 3 pet. van het salaris te doen overeenkom stig de richtlijnen van de Minister van Binnenlandse Zaken. Aan de ge meente-arbeiders werd een extra uit kering van f 25,verstrekt vanwege hun werkzaamheden in de kou tijdens deze uitzonderlijk strenge winter. Besloten werd van gemeentewege mee te werken aan de regeling tot het verstrekken van een tegemoetkoming in de aanloopkosten van emigranten. De heer Buijck bracht de toestand in de Dorpsstraat te Eede tussen het Dorpsplein en de Eedeweg ter spra ke en vroeg om verbetering, terwijl de heer van Overloop wees op de put ten in de Bogaardstraat te Aarden burg. De heer J. Brasser werd eervol ont slag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand, terwijl burge meester Ver|net aangewezen werd als bestuurslid van de Centrale werkplaats Bevelanden. Hel subsidieverzoek van de Ned. Amateur Toneelunie werd afgewe zen. Tot gemeentelijk lijkschouwer wer den Denoemd de beide gemeenteg';- i ovsheren A. Zor.nevylle en J. Gel ders; m. De heer de Keciur.g (KVP) ui t zijn giote lof voor oe wijze waarop de ge neentewerkl.eden hun plicht hebben gedaan tijdens de afgelopen strenge winter. De voorzitter kon hem meedelen, dat hiervoor een ex- tra-beloning is gegeven. an de heer C. van Liere werd een perceeltje grond aangekocht, waardoor bij de ingang van de Ach terweg te Nieuwdorp een gevaarlij- lijke bocht zal kunnen worden weg genomen. Eveneens werd grond aan gekocht van de heer de Vlieger voor ve-betering van de toegang tot de Quarlespolder. Gegarandeerd werd de geldlening van f 700.000.welke door de Stichting rusthuis ouden van dagen was gevraagd. DE RONDVRAAG Bij de rondvraag vestigde de heer Zonneveld (CH) de aandacht op de verveloze toestand, waarin vele ge meentegronden verkeren. Tevens zou hij gaarne zien, dat spoed werd be tracht met de bouw van eer. rijwiel bergplaats bij de school te 's-Heer Arendskerke. waarvoor enkele jaren geleden reeds plannen werden ge maakt. De voorzitter antwoordde hem, dat binnenkort met de bouw zal worden begonnen. Voorts drong de heer de Kooning er op aan het aantal raadsvergade ringen uit te breiden. De voorzitter bestreed echter krachtig, dat dit aan tal te gering zou zijn. (Advertentie) en districtsbestuurder v. van de K.A.B. d, Voorde Na een openingswoord van burge meester van Dongen, die daarin een beroep deed op eenheid onder de katholieke kiezers, werden de schrif telijke vragen aan het forum be handeld. Inzake de Benelux werd meege deeld, dat thans reeds verschillende diploma's worden erkend. De heer van Dongen meende, dat vooral de agrarische politiek een struikelblok voor een volledige Benelux is. DE BUSTARIEVEN. Uitvoerig werd er gesproken over de bustarieven, die in Z.-Vlaanderen nogal hoog zijn. De heer Vercauteren gaf daar een verklaring voor, die ge deeltelijk gezocht moet worden in het geringe aantal passagiers. Zowel voor prijsverhoging als voor het la ten vervallen van een buslijn is toe stemming van het rijk nodig. TUNNELPLANNEN. In verband met de tunnelplannen onder de Schelde merkte de heer van Dongen op, dat men zich voor alsnog niet moet bezig houden met de vraag waar de tunnel komt, maai of de tunnel er komt. Dezelfde spre ker was van oordeel dat de Zeeuwen moeten blijven vechten voor vrije veren. „Ze zijn een verlenging van de weg", zei hij, „en daar hebben wij recht op". Verdere vragen die nog aan de orde kwamen handelen o.a. over de verontreinigde grachten van Sluiskil en de gemeente-classificatie. Voor een prima naar BOSCHSTRAAT 1 BREDA Enorme keus - Lage prijzen Gistermiddag is een bestelauto uit Amsterdam, bestuurd door de heer A. F. op de rijksweg onder Kapelle in volle vaart tegen de vrachtauto van de fa. v. d. Straaten uit Hansweert gereden, toen deze wagen afzwenkte naar de Eversdijkseweg. De bestel auto werd als het ware gekraakt en zowel de bestuurder als zijn echtge note liepen verwondingen op. Deze lieten zich eerst ernstig aanzien, maar toen ze verbonden waren, viel het mee en konden de Amsterdammers naar hun woonplaats vervoerd wor den. OVER DE KOP Een tweede ongeval overkwam on der Kapelle de automobilist J. ten H. uit Boekei. die om een bromfiets rijder, die een niet verwachte ma noeuvre maakte, te ontwijken zo sterk remde, dat hij met zijn wagen over de kop sloeg. Ook deze wagen werd zwaar beschadigd. De chauffeur bleef ongedeerd, evenals de bromfietser, de heer J. P. uit Yerseke. Sinds dinsdagmiddag wordt uit de ouderlijke woning in de Marijkestraat te Goes vermist de 12-jarige P. K. Reeds woensdagmorgen arriveerde er bij de ouders een prentbriefkaart uit Rotterdam en omdat er verschil lende familie-leden van de heer K. daar wonen dacht men aanvankelijk, dat de jongen daar heen was gegaan. Na onderzoek door de politie bleek dit evenwel niet het geval. Donder dagmorgen kwam er weer een prent briefkaart van de jongen uit Rotter dam, met volle naam getekend maar zonder adres. Die dag is een politie man met de vader naar Rotterdam gegaan, medewij: er bericht van de Rotterdamse recherche was gekomen, dat men een aan het signalement be antwoordende jongen op een kermis terrein had gezien. De kinderpolitie in Rotterdam doet mede alle moeite om P. op te sporen, maar tot gister middag was de jeugdige avonturier nog niet gevonden. P. K. beschikt over enig geld zodat het mogelijk is, ook omdat hij ouder lijkt dan twaalf, onder valse naam er gens logies heeft genomen. met een veteranentwaalftal, dat aan gevoerd wordt door burgemeester D.M. Vermet. LEGER- EN LUCHTMACHT- TENTOONSTELLING 1956 Verplaatsing varkens- (vee) markt en regeling verkeer en parkeren. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat in verband met de te houden Leger_ en Lucht macht-tentoonstelling le. geen rij— of voertuigen mogen parkeren: a. op de Beestenmarkt, vanaf 14 tot en met 26 mei 1956; b. op de Vlasmarkt op 14, 15, 22 en 26 mei 1956, in verband waarmede op die dagen ook elk verkeer met rij— of voertuigen is verboden over de Vlasmarkt, door de Rijfelstraat en door de Stalstraat. 2e. de gewone varkens-(vee-)markt op 15 en 22 mei 1956 zal worden ge houden op de Vlasmarkt. Goes, 5 mei 1956. Burgemeester en wethouders voor noemd, 609-0 W. C. ten Kate, burgemeester J. J. Huissoon, le secretaris Ook gisteravond had weer op de Grote Markt bij het verzetsmonu- ment de indrukwekkende plechtig heid plaats ter ere van de in oorlog en verzet gevallenen. Nadat in de parochiekerk een Lof was gecelebreerd voor de katholie ke burgers, luidde van kwart voor acht tot acht uur de herdenkings- klok en nadat allen twee minuten stilte in acht hadden genomen volg de de bloemenhulde. Daarna werd in de Grote kerk een dienst gehouden voor het pro testantse deel der bevolking. FIETS GEKRAAKT. Gistermiddag wilde een zoontje van de familie P.. uit Goes-oost uit de smalle Lombardstraat de Oude Vismarkt op fietser.. Hij hield keurig rechts maar kwam toch knel te zit ten tussen de muur van het post kantoor en een grote personenauto van de heer Valkier uit Kortgene, welke in deze ongelukkige bocht te ver naar links was geschoven. De jongen kwam met de schrik vrij maar de fiets leek wel een krake ling. De heer V.. verklaarde zich terstond bereid de schade te ver goeden. 's-Heer Arendskerke BEVRIJDINGSFEESTEN Vandaag organiseert de Oranje vereniging zowel 's middags als 's avonds verschillende festiviteiten. In de middaguren zijn het de jonge ren en 's avonds de volwassenen, die aan bod komen. Bovendien vangt om 5 uur een voet balwedstrijd aan. waarvan de op brengst bestemd is voor de stichting van een Ned. Herv. Jeugdhuis. Een elftal van de plaatselijke Ned. Herv. Jeugdraad zal de strijd aanbinden (Advertentie) VOETBALVERENIGING RECIPIEERDE. De voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke hield in zaal Heijstek een receptie ter gelegnheid van de kampioenschappen, behaald door het eerste elftal en de junioren der ver eniging. Op deze druk bezochte en geanimeerde receptie werden geluk wensen aangeboden door vertegen woordigers van voetbalverenigingen uit de omgeving, terwijl de beste wensen werden aangeboden voor de komende promotiewedstrijd. Het gemeentebestuur bood geluk wensen aan bij monde van burge meester D.M. Vermet. Vele sprekers lieten hun gelukwen sen vergezeld gaan van de aanbie ding van een bloemstuk. Wolph aartsdij k Doordat kinderen met lucifers 'n vuurtje hadden gemaakt in hte stro. werden twee schuurtjes van Ossewaarde en Meyaard in de as ge legd. Dank zij het snelle optreden van de brandweer kon men het over slaan van de vlammen naar de aan grenzende huizen tegen gaan. Yerseke AANLEG WATERLEIDING De waterleidingmij. ,,Zuid Beve land" heeft een begin gemaakt met de aanleg van waterleiding-in de Mo lenpolder. Een grote ploeg volk is bezig met het graafwerk, zodat bin nen niet al te lange tijd de water leverantie zal plaats hebben. Voor de bewoners zal het een uitkomst zijn, daar de meesten - vooral in de droge maanden - veel zonder water zaten. Bovendien was het regenwa ter, door vermenging met stof van de gritfabriek, niet van al te beste kwaliteit. Alle panden zullen worden aangesloten, terwijl ook de oester- en mosselwerkplaatsen er gebruik van kunnen maken, in hoofdzaak om de sanitaire voorzieningen mogelijk te doen worden. ZAADVISSERIJ In tegenstelling met de verwachting dat de mosselzaad-visserij op de Wad. den tegen zou vallen is reeds direct na de openstelling van de zaadban- ken gebleken dat voldoende zaad aan. wezig is. Reeds de eerste dag kon den de meeste vaartuigen mooie vrachten zaad vissen en deze op hun gronden uitzaaien. Kruiningen ONDERSCHEIDING Bij k.b. is de eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau in brons toegekend aan mej. C.Dek, dienstbode bij de heer E.Witte alhier. Rilland BENOEMING Mevrouw G. Mendes-Windhout is tot onderwijzeres benoemd aan de O. L.-school te St.-Annaland. Sas van Gent BRUG AFGESLOTEN. In verband met herstelwerkzaam heden aan de brug over de oostelijke kanaalarm in de gemeente, zal leze brug op 6 en 7 mei gedurende enige tijd worden afgesloten voor alle ver keer in beide richtingen. Ten behoeve van het rijwieL. en voetgangersverkeer zal een veerpont worden ingelegd. Het overige ver keer zal worden omgeleid over Zei- zate (B.l, over de ter weerszijden van het kanaal liggende wegen, met dien verstande, dat de nodige grens- formaliteiten normaal zullen moeten worden vervuld. ONTHEFFING WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en Wethouders van Hulst brengen ter openbare kennis dat op zondag 6 mei a.s. alle winkels in deze gemeente geopend mogen zijn van 12 tot 18 uur. Burgemeester e Wethouders van Hulst. A. L. S. LOCKEFEER, Burgemeester J. F. VAN DENDEREN Secretaris GEEN FEESTELIJKHEDEN Het permanent feestcomité heeft geprobeerd om vandaag althans voor de kinderen een feestprogramma sa men te stellen. Aangezien de nodige geldmiddelen echter ontbreken, werd besloten om deze dag volgend jaar feestelijk te vieren. Wel zal heden op de kiosk een muziekuitvoering gege ven worden door de muziekvereni ging alhier en zeer waarschijnlijk morgen door de muziekvereniging uit Heikant. Eveneens zullen door het per manent feestcomité deze zomer een paar grote sportevenementen op touw worden gefcet. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe wegen en bij het officieel in gebruik enmen van de nieuwe verlichting wordt eveneens feest gevierd. Graauic MAZELEN Het aantal gevallen van mazelen breidt zich nog hoe langer hoe meer uit. In verschillende gezinnen liggen alle kinderen, vaak vier of vijf tege lijk, op bed. Vooral de bewaarschool is zeer slecht bezocht. (Advertentie) Grote keuze St. Christoffel AUTO-PLACQUETS St.-Jansteen Donderdagnacht tussen twaalf uur en half één werden vele mensen op geschrikt door de sirene, die als waarschuwing moet dienen voor brand. Aangezien de sirene drie tot vier maal haar klagend geluid liet horen, deed dit veronderstellen dat er een grote brand was. De brand weermannen zag men dan ook in allerhaast met auto's en fietsen op rukken naar de brandweergarage, waar echter bleek dat de sirene he lemaal niet geloeid had. Wat bleek het geval te zijn? Op een breigoede- renfabriek in het dorp is eveneens een sirene aangebracht die veel ge lijkenis van geluid vertoont met de brandweersirene. Om onbekende re denen werd nu deze sirene in wer king gesteld, wat vele mensen op de been heeft gebracht. R,K. VROUWENGILDE VERGADERDE. In een geanimeerde vergadering, van het r.-k. vrouwengilde, welke werd geopend door de voorzitster Mevr. van Hauwe-van Mossevelde, hield de geestelijk adviseur Deken A. Lievegoed een inleiding over de wij zigingen ten aanzien van de Eerste en van de Plechtige H. Communie der kinderen. 21 leden gaven zich op voor de be devaart naar Oostakker op 24 mei a.s. a Na de koffie werden 2 nieuwe be stuursleden gekozen, te weten Mevr. Huisman-Fassaert en mevr. Verhal- len-v. Schaick. De maandelijkse kaartavond blijft gehandhaafd en wordt aangevuld met een spreek beurt over een interessant onder werp. Veel belangstelling was er voor enige eenvoudige verkeersles- sen en voor ziekenverpleging in het gezin. Srhoottdijke DIPLOMA'S LANDBOUWWIN- TERSCHOOL WERDEN UITGEREIKT. Gisteren hadden de eindlessen plaats van de rijks-landbouwschool. De leerlingen werden ondervraagd door de leraren Ir. M. Sanders en de heer A. P. de Roo. Na afloop van de lessen reikte de heer J. Roest, direc teur van de school aan 14 jonge boe ren. waaronder een Belg, 'het eind diploma voor de tweejarige cursus uit. Eerst werden aan de leerlingen van de le klas alle 21 leerlingen werden (Advertentie) Camere van Rhetorica de Transfiguratie Hulst Mei-kermis, 13, 14, 15 mei: BOEVEN en MADELIEFJES Voor het Zeeuwse Land juweel. Ls. Verwilgben, Hulst - tele foon 164. bevorderd, de rapporten uitgereikt. De persoonlijke uitreiking van de diploma's deed de directeur verge zeld gaan van vaak kernachtige raadgevingen. Dit jaar stonden twee leerlingen op de eerste plaats van de ranglijst en wel met 143 punten. De commis sie van toezicht besloot derhalve de beide jongemannen Dierings en Leclercq de dr. Huizinga medaille toe te kennen. De Z.L.M.-prijs werd toegekend aan Daan Jansen. Namens de leerlingen dankte Machiel Die rings de directeur en leraren en bood hen een geschenk onder cou vert aan. Ook de burgemeester van Schoondijke, de heer van Rosevelt, feliciteerde de leerlingen. De geslaagden zijn: J. van Bel- leghem te Eede; W. van Bellegem te Eede; L. Bonte, te St.-Magriet ir. België; A. Cammaert te Schoondij ke; J. Cappon, Zuidzande; J, de Klerk. Biervliet; M. Dierings, Groe- de; M. van Iwaarden, Sluis; D. Jan sen, Hock; E. v. d. Kerkhoven te Gro e; J. Lacoo, Aardenburg; I. Nol.er. Oostburg; A. Dellier, Aar denburg en H. van den Vijver. Sluis. Niet geslaagd 1 leerling. Aardenburg JAARVERGADERING DER DOOPSGEZINDEN De Zuid-Hollandse en Zeeuwse Ring van Doopsgezinde Gemeenten heeft haar jaarvergadering thans in onze plaats gehouden. Daarbij werd het gezelschap officieel op het gemeente huis ontvangen. Burgemeester van Dongen voerde het woord over het Deltaplan en het gevolg daarvan voor Zeeland. De bisschop van Breda. mgr. Jos Bacten, zal geen audiëntie verlenen op 6, 7, 8, 10 en 11 mei. Van onze adverteerders DRIEKWART EEUW GEBR. RIKKERS N.V. De Gebr. Rikkers N.V. te Amster dam, die niet alleen in eigen land, maar ook ver tot buiten onze gren zen alles levert wat men in kantoor, school en tekenkamer nodig kan hebben, viert over enkele dagen haar 75-jarig jubileum. Op dinsdag 16 mei a.s. is er een receptie in het Carltonhotel te Am sterdam. Bovendien worden vijf ju bilarissen gehuldigd, die 40, 50 en 60 jaar aan de zaak zijn verbonden. Een expositie „Voorheen en thans" zal een indruk geven van de vele ver beteringen die de laatste 75 jaar zijn aangebracht in leermiddelen en kan benodigdheden. AXEL Stadsherberg: Dansen. Het Centrum 6.30 en 9 uur: Ontvoerd uit de harem, 18 j. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 u.: Twee schachten en Huwelijksnacht in het paradijs. GOES Grand: Blackboard jungle. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ciske de rat, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Keizer- walzer a.l. ST.-JANSTEEN R. Everaert 3 uur: Schieting op staande wip. KOEWACHT A. de Nijs 3 uur: Schie ting en dansen. MIDDELBURG Schouwburg: Lava stroom over Java, 14 j. Electro: Het laatste bedrijf, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Love me or leave me, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Tus sen hemel en aarde, a.l. Zaal Reseda 6.30 uur: Bevrijdingsbal. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Scaramouche, 14 j. Luxor 8 uur: De rijzige rivalen, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Gekweld ge weten. Luxor: Het laatste schot. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 6.30 uur: Tristan en Isolde. AXEL Het Centrum 4.15 uur: Ontvoerd uit de harem; 8 uur: De man zonder noodlot. BOSCHKAPELLE P. Lambert 5 uur: Dansen; 2 uur: Wielerwedstrijd. CLINGE 3 uur: Schieting staande wip. DE KLINGE Kinema van Dijck 2.30 uur: Twee schachten en Huwelijksnacht in Parijs. Zaal Metz 6 uur: Bal. GOES Grand: Blackboard jungle. HULST Bioscoopgebouw 2.30, 5.15 en 8 uur Ciske de rat. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Kaiserwalzer ST.-JANSTEEN C. de Kindt 3 uur: Schieting. KEMZEKE-PAAL A. de Backer 3 u.: Schieting. KOEWACHT P. v. Hove 3 uur: Staande wipschieting. A. v. Remoortere 3 uur: Schieting en dansen. MIDDELBURG Electro: Het laatste bedrijf. Schouwburg: Lavastroom over Java. OOSTBURG Ledel 2 uur: A en C gaan naar Mars; 4.30 en 8 uur: Love me or SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Tussen hemel en aarde; 5 en 8 uur: De mooiste vrouw ter wereld. TERNFUZEN Concertgebouw 3 uur: Bongo de beer; 8 uur: Scaramouche. Luxor 2 uur: Scaramouche;: 4.30 en 8 uur: De rijzige rivalen. TERHOLE J. de Vilder 3 uur: Schieting leave me. VLISSINGEN Alhambra: Gekweld ge weten. Luxor: Het laatste schot. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 3 uur: Walsdroom; 8 uur: Rigoletto. AXEL Het Centrum 8 uur: De man zonder noodlot. DE KLINGE Kinema van Dijck 2.30 uur: Twee schachten en een Huwelijks nacht in Parijs. Zaal P. Metz 6 uur: Bal. GOES Grand: Blackboard jungle. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ik wil mijn kind terug. KOEWACHT A. Wouters 3 uur: Ker- misschieting. P van Hove 3 uur: Staan de wipschieting. A. de Nijs 3 uur: Schieting en dansen. MIDDELBURG Electro: Het laatste bedrijf. Schouwburg: Lavastroom over Java. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De mooiste vrouw ter wereld. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De rijzige rivalen. VLISSINGEN Alhambra: Gekweld ge weten. Luxor: Het laatste schot. J-JET vrij muniqu Boelganin land heeft er in de ii gen na de in de So niets veran Een van Russische dragen aai ning in de jet-houding wapening, sie der Ver. het bezoek aan het coi Nu hebbi legeerde St derdaad ml wapening v en de Russ: myko heeft oorspronkel! nog de nen een te J betrekken, i weer kritie! in het bijzo spectie voor wapening. Voor het akkoord kot doende ove sen heeft da ting uitgesp missie haar dagen, waai jaar de kwe oog kan ga; Bijna eve vraagstuk De Sovjet-! hun adhaes deze ge vare verminderei ren, maar z reid van w Arabische Wel hebt! betuigingen bezoek aan se afspraak in Damascu die inhield staten zoud westerse G lisch-Arabii van Israël heeft prem wel inschik] over de ver Ver. Natii Hammarskji handelingen vuren te ko De missie met dat al n Hij wilde, c Arabische s waard elijk Syrië wil b zich verbind tiewerken aan die riv trekken. De kwesti' ten komt ze! sen de vi westerse Gr ministers-co te Parijs wo Op deze I thans naast de politieke kenis van nootschap vroeger wei steed. Mer noodgedwon de klemtoor economische oost en wes kaanse landi De kwesti zodanig e< lingsplannei PubllkoU» Nerf 5) De volge land en ik pitein Gooc ik mijn hu drie kamer het bestaat ijzer, maar bij. Die i de jager, been op lelijk werd om verder Daar hij men hem werken, iets niet vreedzaam zaam is i Daar er was, sliepe een tent in en oranje-t mooi uitzie frisse groe men er m< wo f i Ee g<

de Stem | 1956 | | pagina 2