Voorkeur voor zaakgelastigden boven ambassadeurs Mr. verzoek Dirkzwagers spitsvondig, maar niet wel juist INDONESIË SPEELT HOOG SPEL Ontwerp Voetbaltoto-wet thans openbaar zijn stemrecht Mgr. Jansen en DE ZILVEREN DAG VAN BOUVIGNE HOOG BEZOEK BIJ DE VERBRUGGENS Economisch weerbericht dagblad voor zeeland Kweedjichoo naar Djakarta ontboden voor overleg Sovjets bieden bijstand aan KLM-Dakota is nog in Lydda Voorlopig verslag over zaak-Schokking DOOD OP DE WEG 1 Hoge beloning I Nederland niet aansprakelijk Koningin bezocht Rivierengebied I Weinig verandering Von Brcntano en Pineau akkoord KYP had oog voor bezwaren Mollet stelt weer vertrouwenskwestie Rapport van Hammarskjoeld Tweede Kamer keurt wetsontwerp goed Afbetalingsverkoop weldra punt van staatsbemoeiing Ecu SER-rapport is in de maak Alle priesters zouden in vreemde staatsdienstzijn IS Extreme visie zegt Justitie Straaljager in zee vlieger ongedeerd r A 96e JAARGANG No. 22141 Uitgave N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16- fel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk tioola- redacteur: J. J H. A Bruna Redactieraad. J M. A C. v Dongen C J v Hootegem Mr Dr A. J J. M Mes, Mr H M L de Rechter, L. J v. t Westende, P V M Ver- cauteren Abonn.prijs by vooruitbet t 5.85 p. kwartaal, p post t 6.55, p. week luitsi bij niet postbestell.) 1 0.45 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 378841 Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 4 MEI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.3ê per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen i 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariei en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden: GOES, "w estsinpel 38. Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch- lieren: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Het aanbod van Indonesië om met Nederland ambassadeurs uit te wisselen, vervat in een nota van drie maart aan de Neder landse regering, moet thans als „verlopen" worden beschouwd, aldus wordt uit Djakarta gemeld. Het aanbod was door de vorige regering gedaan, na de een zijdige opheffing door Indonesië van de Unie, waaronder de beide landen Hoge Commissarissen uitwisselden. President Soe- karno heeft donderdag de wet tot opheffing van de RTC-over- eenkomsten getekend. Het parlement had reeds twee weken geleden bij acclamatie de wet goedgekeurd. Nu dit geschied is, acht men het uitwisselen van ambassadeurs blik baar niet meer gewenst. Een uitwisse ling van zaakgelastigden ligt onder de gegeven omstandigheden voor de hand, aldus voegde men hier in regeringskringen van Djakarta aan toe. ONTBODEN Egypte wil niet dat de Dakota van de KLM, die in Israël is gedwongen te landen, over Egyptisch grondgebied ▼liegt of daar landt, tenzij met de vol tallige bemanning, waartoe ook een Egyptenaar behoort. Uit officiële bron ▼erneemt AFP, dat de Nederlandse bemanning het daarmee eens is en niet uit Lydda wil vertrekken zonder hun Egyptische collega. De Tweede Kamer heeft een voor- voorlopig verslag over de nota be treffende de zaak-Schokking samen gesteld, maar dit verslag zal nog niet gepubliceerd worden. Zij heeft daarbij gebruik gemaakt van een be paling in het reglement van orde, kennelijk met de bedoeling de bur gemeester te sparen voor op zichzelf staande openbaarmaking van gege vens. Besloten is n.l. de publikatie te doen geschieden tegelijk met de Memorie van Antwoord van Binnenlandse Za ken op dit verslag. In verband met de jongste ontwik kelingen in de verhouding tussen Ne derland en Indonesië is de Indone sische zaakgelastigde in Nederland, de heer Kweedjiehoo, naar Djakarta ontboden. Hij had eerst nog een onder houd met de Regeringscommissaris voor Indonesische aangelegenheden, mr. N. S. Blom. NIEUW-GUINEA WORDT AUTONOOM WEST-IRIAN van West-lrian zal voorlopig worden gevestigd in Tidore, een van de distric ten van de aangrenzende provincie de Molukken waarvan enkele an dere districten eveneens onder West- lrian komen te vallen. „GEEN INFILTRATIE..." Tegelijkertijd heeft de woordvoerder van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken, Suwito Kusumo- wiclagdo, beschuldigingen van Neder landse zijde, dat Indonesië in westelijk Nieuw-Guinea een gewapende infil tratie heeft uitgevoerd, tegengespro ken. Welke kant intussen de Indonesische politiek in werkelijkheid zal uitgaan, wordt het best geïllustreerd door twee berichten. President Soekarno heeft nl. een uitnodiging van de president van eommunistisch China, Mao Tse Toeng, aanvaard om eind september een offi cieel bezoek aan China te brengen. Vervolgens heeft de ambassadeur van de Sowjet-Unie in Indonsië. Dimi- try Zhukov, in Djakarta verklaard, dat zijn land bereid is met Indonesië samen te werken bij het bouwen van krachtstations, olie-projekten, kunst- mestfabrieken en in het gebruik van atoomenergie voor vreedzame doel einden. Tussen Maastricht en Eysden is donderdagavond een personenauto op een onbewaakte overweg tegen een passerende D-trein gereden. Drie personen werden gedood, twee zwaar gewond. Alle inzitten den van de auto waren afkomstig uit Luxemburg. Intussen heeft het Indonesische kabinet zich druk bezig gehouden met de kwestie Nieuw-Guinea. Die zaak heeft men in Djakarta afgedaan door de goedkeuring van een wets ontwerp voor het instellen van een autonome provincie West-lrian. Volgens dit ontwerp zal de provin cie West-lrian „het gebied van West- lrian beslaan, dat ten tijde van het op zeggen van de RTC-overeenkomsten op 20 april zonder goedkeuring van de Indonesische regering door Nederland „bezet werd gehouden". Het bestuur 2 Een beloning van 10.000 pond, Britse bescherming en vrije pas- sage naar waar ook ter wereld, hebben de Britten geboden voor inlichtingen, die. leiden tot de ge- vangenneming van George Grivas. 2 die naar men aanneemt, de leider 2 is van de opstandelingen op Cy- prus. Grivas is vroeger generaal 2 in het Griekse leger geweest en 2 heeft ook als verzetsstrijder in 2 Griekenland gewerkt, toen dat 2 2 door de Duitsers was bezet. Hij 2 2 is door Britse officieren voor het 2 2 verzetswerk opgeleid. Na de oor- 2 2 log bestreed hij de communistische 2 2 opstandelingen. Het is een publiek 2 2 geheim, dat zich onder Grivas' 2 2 medewerkers op Cyprus Griekse 5 2 legerofficieren bevinden. 2 De nodige besprekingen heeft hij al gevoerd. Indonesië behoeft nog slechts een concreet voorstel te doen. JAPANSE HERSTELBETALINGEN Ook Japan streeft naarstig naar goede betrekkingen met Indonesië. De voorbereidende besprekingen over de herstelbetalingen zullen spoedig het definitieve stadium hebben bereikt. Proefproces-Polderman De procureur-generaal bij de Hoge Raad heeft conclusie genomen in het proefproces van de voormalige MULO onderwijzer Jan Poldermans tegen de staat in verband met de aanspraken der vroegere Nederlands- Indische Burgerambtenaren op beta ling van salaris over de periode, die zij in Japanse krijgsgevangenschap hebben doorgebracht. De procureur-generaal concludeer de tot verwerping van het beroep te gen de beslissing van het Gerechts hof waarbij deze aanspraken werden afgewezen, en tot veroordeling van de eiser in de kosten. Zelfs indien de onderhavige schuld van de algemene overdracht van schulden van „Nederlands Indië" aan „Indonesië zou moeten worden uitge zonderd en Indonesië niet tot beta ling daarvan gehouden zou zijn dan nog, aldus de conclusie, is het de vraag of dit alleen reeds meebrengt dat de staat der Nederlanden aan sprakelijk is. Arrest van de Hoge Raad op 15 juni. Koningin Juiana bracht donderdag een bezoek aan het Rivierengebied, waar zij zich op de hoogte liet stel len van het werk tot verbetering van de grond in de uitgestrekte krom- grondengebieden, dat reeds vijf jaar aan de gang is. Na een uitvoerige toelichting over het technisch, economisch en sociaal onerzoek de basis van het lande lijke reconstructiewerk bezocht zij in uitvoering zijnde werken in het Land van Maas en Waal en in de Bommelerwaard. HET PERSONEEL van het secreta riaat van de SER zal vermoedelijk een loonsverhoging: van zes procent ontvangen, alsmede een grotere va kantietoeslag. GOUVERNEUR mr. A.A.M. Struy- eken van de Nederlandse Antillen zal aaterdagmlddag weer naar Willem stad vertrekken. IN DE komende dagen zal begonnen worden met het leggen van een tele graafkabel van het Deense eiland Fanoe naar Nederland. OP DE Keukenhof is donderdagmid dag de 200.000ste bezoeker ontvan gen. Het was mevr. A. Brouwer de Haart uit Arnhem. IN DE komende veertig uur zal hei Franse kabinet beslissen, of Frankrijk een atoombom zal ver vaardigen. Frankrijk kan dit bin nen vier jaar. Kosten... ongeveer een miljard gulden. DE WESTDUITSE sociaal - democra ten hebben een uitnodiging van de oostduitse sociaal democraten om samen te gaan werken, van de hand gewezen. ZONDAG 6 mei zal te Parijs een ver gadering van de zes ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van de EKSG worden gehouden. ALS HET Amerikaanse Huis van Af gevaardigden daartoe strekkende voorstellen aanneemt, zal Amerika voor het 1 juli beginnende belasting- jaar 46.233 miljoen dollar aan lands- verdediging uitgeven. Dat is één drie kwart miljard dollar meer dan het vorig jaar. DE ondercommissie van de V.N. voor ontwapening, die zes weken in Lon den heeft vergaderd, heeft geen over eenstemming bereikt. J Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond: Droog en over t het algemeen zonnig weer. In de J kuststreken hier en daar tijdelijk mist. Weinig wind, maar later op de dag zwakke of matige wind s uit zee. Weinig verandering in J temperatuur. Vandaag: zon onder 20.11 uur. Morgen: zon op 5.03 uur. Donderdagmiddag gebruikte H.M. de Koningin de lunch in de woning van de familie Verbruggen te Dreu- mel, Betuwe. Op de foto ziet men v.l.n.r. Frans Verbruggen, 12 jaar, een onbekende, mevrouw Quarles van Ufford, echtgenote van de com missaris van de koningin in de pro vincie Gelderland, de burgemeester van Dreumel, de heer Th. J. Kooij- mans, H.M. de Koningin, de heer Verbruggen (half zichtbaar)jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, commissaris van de koningin in de provincie Gelderland (staand). Ge heel rechts de heer Stnvers en op de voorgrond Sjef Verbruggen. Een onderhoud tussen de Franse en westduitse ministers van Buiten landse Zaken, Pineau en von Brenta- not aan de vooravond van de bijeen komst van, de NAVO-ministerraad te Parijs, heeft de laatste misverstan den uit de weg- geruimd. De Franse regering en de Duitse bondsregering zijn het eens over het verband tussen de kwesties van ont wapening, Europese veiligheid en Duitse hereniging. Wat de kwestie van het Saargebied betreft: wij verwachten, dat deze de finitief geregeld zal worden bij een bespreking welke 2 juni waarschijnlijk te Luxemburg, door kanselier Aden auer en premier Mollet gehouden zal worden, aldus verklaarde minister Pineau. Geen ogenblik aarzelde mr. P. A. Blaise, lid van de Katholiek Tweede Kamerfractie, in een rede, die hij donderdagavond te Geüeen uitsprak voor de KVP-afdeling te Geleen, om de voetbaltotalisator als de instelling te betitelen, de uiikomst kan brengen om de achterstand die Nederland op sportgebied heeft, in te halen. Het was cp deze vergadering, dat hü zijn proeve van een wetsontwerp ..voetbaltotalisator" openbaar maak te. Voor dit ontwerp verwijzen wü naar on^e sportpagina. Na een kenschets té hebben gege ven van de toto - organisaties in het buitenland en daaruit de nodige con clusies te hebben getrokken, ging spreker nader in op de lichamelijke opvoeding van de jeugd en de vrije tijdsbesteding van de volwassenen. Vorming van jeugdsportleiders achtte hij bijzonder voornaam. Tevens stipte hij in dit verband het speeltuinwerk en het trekken en kamperen aan. ZEDELIJKE EN SOCIALE BEZWAREN Hij verheelde zich niet, dat tegen een sporttotalisator bezwaren van ze delijke en sociale aard kunnen wor den ingebracht. Zedelijk heeft de wet gever reeds een genuanceerd stand punt. aldus mr. Blai«se, hieruit blij kende. dat loterijen voor een liefdadig doel of ter bevordering van de weten schap. kunst of éen ander algemeen belang én de Staatsloterij reeds zijn toegestaan. Naast die Loterijwet bracht hij nog de wederinvoering van de paardentotalisator (de wet van 25 november 1948) in herinnering. POSITIEVE ZIJDE Bij het invullen van totoformulieren mag niet zonder meer worden ge zegd. dat hier sprake is van zuiver wedden in de zin van ..gokken". Zelfs kgn bezwaarlijk worden gezegd, dat wedden persé, onder alle omstandig- Premier Guy Mollet zal vandaag in de Franse Nationale Vergadering opnieuw het bestaan van zijn dri»e maanden oude kabinet op het spel zetten door de vertrouwenskwestie te verbinden aan zijn voorstel om nieuwe belastingen in te voeren voor het financieren van hogere ouder domspensioenen. Parlementsleden voor rechtervleu gelpartijen hebben de vrees uitgespro ken. dat deze nieuwe belastingen tot inflatie zullen leiden. Algemeen ver wacht men echter, dat Mollet de over winning zal behalen. heden, door het Nederlandse volk als immoreel wordt gezien. Zeker lijkt dit niet het geval te zijn met betrek king tot het georganiseerde wedden zoals binnen een wettelijk geregelde van overheidswege gecontroleerde, voetbaltotalisator. Zelfs kan, er een positieve zijde zijn van de totalisator - activiteit, omdat het totospel voor velen een welkome vrije tijdsbesteding zal zijn. Mr. Blaise wees nog op de chao tische toestand thans met de vele clubtoto's en met betrekking tot bui tenlandse pools, die in Nederland opereren, zoals hij dit ook had "ge daan, toen de KNVB commissie rap port uitbracht. PROEVE VAN WETSONTWERP Sociale bezwaren ontkende hij niet zonder meer, n.l. het gevaar, dat een te groot deel van het inkomen vooral in kringen met lagere in komens wekelijks op de toto wordt ingezet. Onmisbaar zal dus zijn het bepalen van een maximum- inzet per wedstrijdformulier en het vaststellen van een minimumleef tijdsgrens. Overigens was hem van excessen noch in het buitenland, noch in het binnenland bij Staatsloterij en paar- dentoto. maar bitter weinig gebleken. Rekening houdende met al deze factoren is mr. Blais^e gekomen tot een proeve van een wetsontwerp ..Voetbaltotalisatorwet", waarover onze lezers, zoals gemeld op de sport pagina nadere mededelingen vinden. Gisjeren is het 25-jarig bestaan»* feest gevierd van het werk. van <2# catechisten op Bouvigne bij Breda* Een illuster gezelschap was bijeen gekomen om dit feest mee te vieren* Bovenstaande foto werd genomen tijdens de bijeenkomst. We zien typ de voorste rij v.l.n.r. burgemeesiet dr. C. Kortmann van Breda, minies ter F. v. Thielmevr. Kortmann rector de Graauw van Bouvigne, mgr. Jos Baeten. bisschop van Bre daminister A. C. de Bruyn en di recteur P. Backx van de catechisten De secretaris - generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammars kjoeld. heeft donderdag de veilig heidsraad zijn eerste rapport over zijn vredesmissie naar het midden oosten toegezonden. Hammarskjoeld zei in zijn rapport dat zijn onderhandelingen met Israël en de vier betrokken Arabische lan den ,.in alle gevallen met positieve resultaten zijn bekroond". Hij zei met de vijf regeringen de mogelijkheid te hebben bestudeerd van een ..opnieuw volledig in acht nemen van de ver schillende artikelen van de algemene wapenstilstandsovereenkomsten". De wens hiertoe werd door alle. vijf partijen gedeeld, zo zei hij. Hij voegde hier aan toe. dat slechts in enkele ge vallen de uiteindelijke beslissingen moesten worden uitgesteld. Hammarskjoeld, momenteel in Cairo, zal het komende weekeinde in New York terugkeren. Volgende week zal hij zijn eindrapport aan de Vei ligheidsraad voorleggen. (Van onze parlementaire verslaag.) De regering heeft van de Tweede Kamer de bevoegdheid gekregen om tijdelijk in te grijpen op het gebied van de afbetalingen. Z.h.s. heeft de Kamer een voorlopig wetson.twerp aanvaard, dat voorschriften mogelijk maakt omtrent het bedingen en aan vaarden van de eerste contantpFijs en het vastleggen van het afbetalings plan voor de rest van de koopprijs. Wat deze wettelijke formulering pre cies betekent is ook na de uiteenzet ting van de staatssecretaris voor Economische Zaken, dr. Veldkamp, niet duidelijk geworden. Wel is geble ken, dat de Tweede Kamer, op de communisten na. het eens waren met de bedoeling van het ontwerp: de toe- 55 Met bekwame spoed heeft mgr. A. Jansen, die op 8 mei tot bisschop van Rotterdam zal worden gewijd, gereageerd op het spitsvondige en merkwaar dige verzoek van de Rotterdamse rechter, mr. A. Dirkzwager, dat men de nieuwe bisschop het stemrecht moest ontnemen. Mr. Dirkzwager had be toogd, dat mgr. Jansen zijn ambt aanvaardt, zonder toestemming van de koningin. Daardoor zou hij zich in vreemde staatsdienst (die van de Vati caanse staat) begeven, waarbij mr. Dirkzwager het Tractaat van Lateranen aanhaalde, dat de Vaticaanse staat als wereldlijke staat erkent. Mgr. Jansen, heeft nu, na advies te hebben ingewonnen van prof. mr. dr. J. J. Loeff, rechtskundig adviseur van het r.-k. Kerkgenootschap in Nederland, een antwoord opgesteld, waarin wordt gezegd, dat de Vaticaanse staat en de Katholieke Kerk door mr. Dirkzwager als een geheel worden gezien, terwijl zij twee verschillende, zelfstandige en van elkaar gescheiden grootheden zijn. 59 55' De bisschoppen hebben niets met het bestuur van Vaticaanstad uit te staan en dragen daarvoor ook niet de minste verantwoordelijkheid. Hun wprdt nooit iets gevraagd over za ken. die op het bestuur van Vati caanstad betrekking hebben. Het bisschopsambt, aldus mgr. Jan sen, is een zuiver geestelijke aangele genheid in dienst van de Kerk. Mr. Dirkzwager, aldus het antwoord, heeft gezegd dat het Episcopaat er de laat ste tijd meermalen blijk van heeft ge geven, de voorkeur te schenken aan de Vaticaanse wetgeving en aan de Kerk boven de Nederlandse wet. Hij maakt daarbij een denkfout. De bisschoppen zijn onderworpen aan de Kerkelijke wet. niet aan de wetten die voor Va ticaanstad gelden. Het Kerkelijk wet boek rept met geen woord over Va ticaanstad. Ook uit de geschiedenis zijn geen feiten te putten voor de stelling van mr. Dirkzwager en nog nooit is een kwestie als deze gere zen, zelfs niet toen mgr. De Jong tot Kardinaal werd gecreëerd. Het hier geldende principe van scheiding van Kerk en Staat houdt in, dat de Kerk vrij is om in ons land wie Zij wenst als hoofd van de Kerk aan te stellen. Kringen van het Aartsbisdom voeg den hieraan het volgende toe: „De Paus, Stedehouder Christi heeft deze bisschop aangewezen voor de zielzorg van de gelovigen in zijn dio cees. Hij heeft dit gedaan als hoofd van het Katholiek Kerkgenootschap en niet als hoofd van de 44 hectare grote Vaticaanstad". Een doorvoering van het standpunt van mr. Dirkzwager zou betekenen, dat alle geestelijken in „vreemde staatsdienst" zouden zijn getreden door hun wijding tot priester." JUSTITIE: „EXTREME VISIE" Van de zijde van het minis terie van Justitie verklaarde men desgewenst eerst uit de persberichten kennis te hebben" gekregen van het verzoekschrift van mr. Dirkzwager. Men heeft zich derhalve nog geen oordeel kunnen vormen over diens stap. Uiteraard is het niet de taak van het ministerie over deze stap van een onafhankelijke rechter een oordeel uit te spréken. Zulks ligt eventueel op de weg van de Hoge Raad. Overigens was men van mening, dat mr. Dirkzwager dit verzoekschrift tot B. en W. van Rotterdam niet heeft gericht in deze kwaliteit, maar als particulier. Wat de inhoud van zijn verzoek schrift betreft, is men wel van me ning. dat het naar voren gebrachte een extreme visie inhoudt. Tenslotte mogen wij opmerken, dat mr. Dirkzwager o.a. ook ten aanzien van kerkelijke processies herhaalde lijk een uitgesproken anti-katholiek standpunt heeft ingenomen. nemende verkoop op afbetaling ter bevordering van de stabiliteit in het economische leven binnen de staats bemoeiing te gaan betrekken. Nadere voorschriften zullen wel spoedig volgen. Een amendement van de heer Jans sen (KVP) dat meer de betekenis van het ontwerp uit een oogpunt van conjunctuurpolitiek naar voren doet komen, werd door dr. Veldkamp over genomen. De regering zal er by de S.E.E. op aandringen dat zo spoedig mogelijk een rapport over het afbe talingsprobleem in, zyn geheel ver schijnt, dat als grondslag zal dienen voor een definitieve wet, die ook op de sociale kant van de zaak kan in gaan. Met het óog op de voorbereiding der verkiezingen zal de Kamer niet meer worden bijeengeroepen voor de behandeling van grote wetsontwerpen. Zo zullen de politiewet, de landbouw- wet en de geneesmiddelenwet moe ten blijven liggen voor de nieuwe Ka mer. r Om kwart voor acht donderdag avond is een F-84 G ..Thunderjet" straaljager van de koninklijke lucht macht en thuishorende op de vlieg basis Eindhoven ten noordwesten van de lichttoren te Ouddorp in zee ge vallen. De piloot, de vaandrig-vlieger Tombal uit Amsterdam, heeft zich door middel van de schietstoel en de parachute kunnen redden. Van oud dorp uit zag men het valscherm in zee drijven Een uit Ouddorp uitgevaren boot heeft de vlieger aan boord geno men. De Thunderjet is in zee verdwenen. Het ongeluk is vermoedelijk een ge volg van motorstoring. Ieder jaar maakt het Centraal Planbureau 'n soort economische weersverwachting op. die niets van waarzeggerij heeft, omdat men alles, cijfer voor cijfer, uitrekent. Zo wordt verwacht, dat de hoogconjunctuur dit jaar in het buitenland, zal voortdu ren. Onze export zal met. 7.5 pet. stijgen en de goederenr invoer zal met 9 pet. toenemen. De deviezenpot is stevig genoeg tenzij zich onvoorziene ge beurtenissen voordoen. De particuliere consumptie zal, o.m. door een veronderstelde loonstijging van. 5 pet., toene men met 2,7 pet. per hoofd der bevolking. De overheidsuitga ven zullen een weinig toenemen, maar de bruto-investeringen in de industrie zullen niet minder dan 6 miljoen gulden gaan be lopen! Het produktiecijfer zal met 3.5 pet. omhoog gaan en de werkgelegenheid neemt dien overeenkomstig toe. In het lo pende jaar zal Nederland ver moedelijk nog 45.000 werklozen tellen. Het prijsniueau zal zich stabiel tonen. Men verwacht dat het prijspeil van de con sumptie met rond 1 pet. zal toenemen.

de Stem | 1956 | | pagina 1