De katholieke arbeiders vierden het feest van 1 mei AKKOORD TUSSEN ISRAEL en EGYPTE Gebroeders Messina maken zich nog niet ongerust r KLM-toestel tot landen gedwongen II. Vader„Onze eenheid is veen denkbeeldige Pater Beaufort laat een krachtig protest horen St.-Jozef, patroon van de arbeid. TWAALF MAAL „JA" Streep door de Peronistische grondwet Opluchting in midden-oosten Rotterdammer krijgt 4 jaar GEEN SUKSES. „Kom eens in Brabant kijken"' DAGBLAD VOOR ZEELAND Boven Israël Christusbeeld voor de Paus VREDE EN ORDE De opzegging van het Unie-verdrag Iets zachter j Walvisvaarders van de lcetting Droefgeestigste mensen ter wereld Hammarskjoeld nog niet naar huis Drama VEenestraat Ir. van Konijnenburg ter aarde besteld Handelaren in blanke slavinnenmaar. Proces nog niet op gang door taa lmoei lijkh eid Charmant en uiterst brutaal Mr. E. Sassen tot minister Luns 96e JAARGANG No. 22139 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J- H. A. Bruna. Redactieraad: J. M- A C. v. Dongen C. J. v. Hootegem Mr. Dr. A J. J. ML Mes, Mr H_ M. L. de Rechter, L. J. v. t Westende, P. V. M Ver- cauteren. Abonn.prijs bij vooruitbet. t 5.85 p. kwartaal, p. post t 6.55, p. week (uitsl bij niet postbestelU t 0.45. Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 2 MEI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenües van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Dinsdagmorgen is een foto-Dacota van de KLM - Aerocarto N.V., die sedert september 1955 karterings- werkzaamheden ten behoeve van de Egyptische regering verricht, door vliegtuigen van de Israëli sche luchtmacht gesommeerd te landen op de luchthaven van Lyd- da. Een woordvoerder van de Israëli schs legatie te Den Haag wist nader mede te delen, dat het toestel om vijf voor twaalf plaatselijke tijd van Egyptisch gebied boven Israël was doorgedrongen. Het toestel vloog op dat moment boven de plaats Makh- tesh Ramon, in het midden van de Negebwoestijn. Gezagvoerder van de ze Dakota is de 34-jarige vlieger der de klasse L. Ph. Reyntjes, die sedert 1950 in dienst van de KLM is. De KLM meldt nader, dat de kar- teringsWerkzaamheden uitgevoerd worden in een gebied, dat de Nijldelta omvat van de Middellandse zee tot de grens van Sudan. 55 HET verkiezingsmanifest van de KVP zal binnen enkele dagen in brailleschrift verschijnen. Dit op aan bod van enkele blinden, teneinde de K.V.P.-propaganda ook onder de blin den mogelijk te maken. GROOTHERTOGIN Charlotte van Lu xemburg zal van 5 tot 8 juni a.s. een bezoek aan ons land brengen. DE Belgische socialistenleider Max Buset heeft gezedg, dat hij ,,in af wachting van het ogenblik, waarop de socialisten definitief aan de macht nullen komen", nog lang hoopt samen e werken met ..onze liberale vrien- len, teneinde de laatste nagel te kun,- ïcn slaan in de doodskist van het lcricalisme,,. GEVANGENISSTRAFFEN van 5 en jaar heeft de officier van justitie )ij de Haagse rechtbank geëist tegen 'cn caféhouder en een portier, die :ich op grote schaal travellers-che lues hadden toegeëigend en daarna hadden vervalst. Op bijzondere feestelijke wijze heeft de katholieke wereld gisteren het feest van St.-Jozef, patroon van de arbeid, gevierd. Vooral in Rome en Milaan had deze feestviering een indrukwek kend karakter. In laatstgenoemde stad waren tienduizenden ar beiders uit Italië bijeen, tezamen met afgevaardigden van de katholieke arbeidersbeweging over de hele wereld. Zij luisterden naar een toespraak, die de H. Vader te Rome voor radio en tele visie hield. Ook in de St.-Pieter hadden zich duizenden ver zameld, om persoonlijk getuige te kunnen zijn van deze gebeur tenis. In zijn toespraak wees de H. Vader op de grote belangrijkheid van de arbeidersorganisaties en op de taak die deze organisaties voor de samenleving hebben. Het samentreffen van zoveel arbeiders, zei hij, wil getuigenis afleggen, niet van een imaginaire eenheid van de arbeiders klasse, maar van de eenheid der arbeiders als leden van de Kerk en ook van hun vaste wil om de arbeid naar Christus terug te voeren. tholieke arbeiders ervoor, zich niet door de arbeidersbeweging als zodanig te laten „opslokken". Weldra, zei hij, zal iedereen bemerken, dat de doel stellingen van de katholieke arbeiders beweging eerlijk en gematigd zijn en onafhankelijk van buitenlandse mach ten en belangen. „Orde en vrede zijn de weldaden die wij ons tot taak stellen te verkrijgen". De Kerk verafschuwt de oorlog meer dan ooit. Zij heeft vastberaden en krachtige medewerkers nodig. i t f t i J Katholieke arbeiders uit de hele t wereld hebben de H. Vader een Christusbeeld aangeboden. Het beeld stelt Christus als arbeider voor, met een hamer in de hand. Het werd dinsdag per helikop ter op het St.-Pietersplein be zorgd en later het Vaticaanse paleis binnengedragen, waar de H. Vader het vandaag in ont vangst zal nemen. Het beeld zal een plaats krijgen in een kerk die te Rome ge bouwd zal worden met het geld dat door katholieke arbeiders voor de 80e verjaardag van de Paus bijeengebracht is. Het gaat niet zozeer, aldus de H. Vader, om de aaneensluiting van alle katholieke arbeiders. Die eenheid im mers ligt eigenlijk al besloten in hun Geloof. Immers: de Kerk kent geen grenzen en is boven elk particulier belang verheven. De uiteindelijke rechtvaardigheid van de katholieke arbeidersorganisa ties, zei de Paus, is geen andere dan de diepgevoelde plicht om als aposte len te werken onder hen die de ver lossende boodschap van Christus nog niet kennen of deze afwijzen. De Paus wees de beschuldiging van de hand, dat de katholieke arbeiders organisaties een breuk zouden ver oorzaken in de wereld van de arbeid. „Hebben de katholieke arbeiders vo rig jaar niet al hun collega's uitgeno digd om deel te nemen aan de viering van de 1 mei-dag, hetgeen totdantoe het monopolie werd geacht van een bepaalde categorie van arbeiders?" De H. Vader waarschuwde de ka- PARADE IN MOSKOU In Moskou had de viering van 1 mei wel een enigszins ander karakter dan in Rome en Milaan. Daar namen de Sovjet-leiders de traditionele parade af. die 23 minuten duurde. Vervolgens defileerden arbeiders langs het mau soleum op het Rode Plein. Zij droegen spandoeken en voorstellingen mee, met symbolen van mechanisatie en produktie. Generaal Zjoekov hield een rede, waarin hij nog eens trouw zwoer aan de Leninistische beginselen. DE SOVJET-UNIE heeft, volgens Samuel Montagu and Company, een der grootste makelaars in edele metalen ter wereld, een goudreserve van 200 miljoen oun ces fijn goud, ter waarde van 26,5 miljard gulden. De Russische goudproduktie zou ruim 10 i il- joen ounces fijn goud per jaar be dragen, waarmee de Sovjet-Unie na Zuid-Afrika de grootste goud producent ter wereld is. DE procureur - generaal bij de Hoge Raad heeft geconcludeerd tot verwer ping van het beroep van de journa list F.B., die door het Haagse Ge rechtshof tot tien dagen is veroor deeld wegens het schrijven van een als majesteitsschennis gekwalificeerd artikel. FRANKRIJK heeft ingestemd met 'n zuid-Vietnamees verzoek om een mi litaire missie in het land achter te laten, na de terugtrekking van de Franse strijdkrachten. De missie zal bestaan uit ongeveer vijftig techni ci, van leger, marine en luchtmacht. IN DE Staatsloterij, eerste klasse, is oen prijs van 25.000.— gevallen op lot nummer 21.789. iJE MINISTER van Onderwijs, Kun nen en Wetenschappen heeft dinsdag Ie Commissie Kunstzinnige Vorming v an de Jeugd geinstalleerd. Voorzit- -er dezer commissie is prof. dr. N. R.A. Vroom te Amsterdam. '.IJ BESLUIT van burgemeester mr. M.A. Schokking van 26 april is tot aarnemend hoofdcommissaris van Iitie in Den Haag aangewezen com- ussaris P. Paul. Weersverwachting van het K. '\7 vanavond: Veranderlijke bewolking met wei- "iff of geen regen en ook opkla- j'tngen. iets zachter. Aanvanke- 'Jk weinig wind, later overwe- genei matige westelijke wind. verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Lichte tot J f.wakke wind uit westelijke rich- ingen. Bewolkt, maar ook opkla- l ^mperaUiuf neerslag' StiJgende j Vandaag: zon onder 20.08 uur. 5 Morgen: zon op 5.06 uur. J (Van onze parlementaire verslaag.) Pater dr. Beaufort o.f.m. heeft gisteren namens de K.V.P.-fractie in de Eerste Kamer een krachtig pro test laten horen tegen de opzegging van het plechtig gesloten Unie-ver drag door Indonesië. Een beroep op de Algemene Vergadering van de V. N., zei hij, zal wel njet helpen, daar de anti-koloniale sentimenten daar nog te heftig zijn. Ook meende hij dat bij het inter nationale gerechtshof wel twijfel zou bestaan over de vraag of dit hof be voegd zou zijn om deze zaak te be handelen. Hij wilde graag de ziens wijze van de regering kennen. Pater Beaufort sprak bij gelegen heid van de behandeling der begroting van Buitenlandse Zaken. Hij protes teerde ook tegen de slavenhandel waarvan de laatste tijd berichten uit het midden-oosten tot ons doordrin gen. Een klein land, zei hij, kan een be langrijke rol spelen bij de oplossing van de vraagstukken die verband houden met de onontwikkelde gebie den. De tegenstand tegen het Sun- fed-plan van de VN is bijvoorbeeld dank zij Nederlands ingrijpen door broken. Pater Beaufort sprak de hoop uit, dat minister Dulles van de V.S. zieh voortaan met ,,meer souplesse in de porseleinkast van de Nederlands - Amerikaanse betrekkingen zou be wegen". Een merkwaardig geluid over de verhouding Nederland - Nieuw Gui nea liet de heer Schermerhorn (P, v.d. A.) horen. Slechts een ^trust- verhouding" via de VN zou volgens hem een oplossing kunnen brengen. De heer Wendelaar (WD) meende dat de rede van Kroestjev in Londen toch wel een reële inhoud had en dat wij niet alles moeten wantrou wen. Daardoor zouden de mogelijk heden om uit de huidige chaos te ge raken, gefustreerd kunnen worden, zei hij. Ook in Peking werd een 1 m parade gehouden. In Frankrijk kwam het tot betogin gen, waarbij verschillende mensen werden gewond. Dit in verband 'met de regeringspolitiek in Algerije. Bij de parade in Moskou was het enige verrassende element, dat er nog portretten van Stalin werden meege dragen, al waren het er dan maar enkele. President Aramburu van Argenti nië heeft dinsdag de Peronistische grondwet van 1949 ingetrokken en ver vangen door de oude grondwet van 1853. Onmiddellijk na de bekendmaking werd het besluit bij decreet beves tigd en werd in alle garnizoenssteden door de artillerie een salvo van 21 saluutschoten afgevuurd. In het Canadese plaatsje Blenheim in Ontario zijn de vier dochters en twee zoons van de heer Dorsser, die twee jaar geleden met vrouw en kinderen naar Canada emigreerde, tegelijk in het huwelijk getreden. De president van de Rotterdamse rechtbank heeft bevolen, dat de Pa namese en Noorse walvisvaarders, waarop in Rotterdam beslag is gelegd van de ketting moeten. Zoals gemeld hadden zeven Noorse maatschappijen beslag laten leggen op het fabrieksschip ..Olympic Chal lenger", omdat het door een te grote vangst, de Noren schade zou hebben berokkend. Als tegenmaatregel lieten de Panamese ondernemingen een Noorse walvisvaarder aan de ketting slaan. De eigenaars van de Olympic Chal lenger moeten een cautie stellen van 1.594.000.ten behoeve van de Noorse maatschappijen. De Noren is een cautie opgelegd van 230.000. Papa Dorsser vond het huwelijk-en- masse een prachtoplossing, want „het is voordeliger per dozijnV' Twee Amerikaanse ontdek kingsreizigers zeggen de droef- geestigste mensen ter wereld te hebben aangetroffen, name lijk de leden van de Phi Tong Loeang-stam, die in een afge legen wildernisgebied van Thailand leven. Robert Weaver, leider van een door het Amerikaanse museum voor natuurgeschiedenis uitge zonden expeditie, verklaart dat de leden van deze stam nooit boos worden, nooit bang zijn, nimmer glimlachen, kortom geen enkele der voornaamste menselijke gemoedsbewegingen vertonen. De Amerikaanse onderzoekers achten het mogelijk, dat de ge hele stam door op roof uit zijn de tijgers zal (oorden uitgeroeid. Op de foto ziet men Egenio Messina .van justitie en op de achtergrond op de binnenplaats van het paleis I zijn broer Carmelo die het gelaat bedelft. De secretaris - generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammars kjoeld, heeft e enakkoord tussen Is raël en Egypte tot stand gebracht over strikte naleving van het staken van het vuren langs de bestandslijn te Gaza. Dit deelde de Bestandscom missie der V.N. dinsdag in een com muniqué mee. Israël en Egypte stemden in met een plan der V.N., dat voorziet in het instellen van waarnemingsposten in het grensgebied van Gaza, die De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de 22-jarige behanger A.M.L. uti Rotterdam veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en vijf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Op saterdagavond 24 september van het vorig jaar had hij het ernstige auto ongeluk in de Veenestraat veroor zaakt. De rechtbank achtte het primair ten laste gelegde, de opzettelijke doodslag niet bewezen. Wel achtte zij bewezen het subsidiair ten laste gelegde, dat inhield het opzettelijk wederrechtelijk gebruik van een an dermans auto, het schuldig zijn aan het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan anderen tengevolge van een aanrijding onder invloed van drank, meermalen gepleegd en het schuldig zijn aan de dood van anderen onder dezelfde omstandigheden. door personeel der internationale or ganisatie zullen worden bemand. In dien nodig zullen die waarnemers door snel verplaatsbare patrouilles der VN worden bemand. Maatregelen zijn genomen om extra-waarnemers in dienst te nemen, die voor de uit voering der overeenkomst nodig zijR. Voor het definitief van kracht wor den der overeenkomst is het nodig, dat zij door de gemengde Israëlisch- Egyptische bestandseommissie wordt goedgekeurd. Intussen zijn geruchten opgedoken over arrestatie van officieren in het Jordaanse leger in verband met po gingen tot het voeren van ondermij nende actie in de boezem van het leger. Hoe het met de waarheid van jleze geruchten ookzij. Jordanië heeft in iéder gêvél officieel geantwoord op Hammarskjoeld voorstellen. VERWONDERING IN ISRAëL Te Den Haag is gisteren in alle stilte ter aarde besteld het stoffelyk overschot van de op 86-jarige leef tijd overleden ir. E. van Konijnen burg, een waterstaatdeskundige van nationale en internationale vermaard heid. (Bijzonderheden over leven en f werk vindt men op pagina 5). (Van een onzer redacteuren) iS«e BrU8g.e het Pr0ces bfson"™ lesen de gebroeders blanke .lavinn« H(. ln\beruchte gangsters en handelaren in «i"hU «ngustus van verleden jaar te Knokke werden ge- Voor het oude Paleis van Justitie stonden twee kleine legertjes gereed om d. gebroeders een waardige ontvangst te bereiden, een legertje gendarm™ cwTlelkTen SïlT, r""1"1" buitenland' Want voor dit pro ces bleek een geweldige belangstelling te bestaan. Dozijnen journalisten die hiervoor uit Nederland, Frankrijk en Engeland naar Brugge waren ge Mdl' bëidehekl aln® Ma'tie e" het werd °P bet 'aatst zulk een gedrang, dat de beide beklaagden nauwelijks meer te zien waren. De reis naar Brugge is voor al deze persmensen vergeefs geweest. Meer dan een beschrijving der beide be ruchte gangsters zullen zij voorlopig niet kunnen geven, want direct bij het begin strandde dit proces op het typische Belgische taalprobleem. De gebroeders Messina zijn buitenlan ders, die de Vlaamse taal niet mach tig zijn, doch wel het Frans, en daar om vroegen zij via hun verdediger de Franse rechtspleging aan. Zo eenvoudig is dit in België niet en er komen heel wat juridische kneepjes aan te pas. Tussen de ver dediger en de officier van Justitie ontspon zich een levendige discussie over de interpretatie van de wet en tenslotte trok de rechtbank zich terug om over het geval te beraadslagen. Na geruime tijd deelde zij ais haar beslissing mede, dat de rechtspleging in de Franse taal werd toegestaan. De zaak zal nu worden doorgezonden naar de rechtbank van Doornik. .,■^'1 betekent, dat de gebroeders Messma nog enkele maanden van het voorarrest zullen kunnen genieten, want dat deze zaak voor de beide gangsters op vrij langdurige gevan genisstraffen zal uitdraaien, staat wel vast. al is het alleen maar om enkele bijkomstige misdrijven, zoals verbo den wapenbezit en het gebruiken van valse paspoorten, die hun konden worden bewezen. Van de uitgebreide handel in blanke slavinnen worden hun pro forma slechts drie gevallen ten Jaste gelegd. IN BELGIë tegenstelling met zijn 41-jarige broer Eugenio, die beweerde in Sao Pauli het levenslicht te hebben gezien. In ieder geval hebben zij geruime tijd in Engeland gewoond en bezaten zij de Britse nationaliteit, doch hun praktij ken waren van dien aard, dat zij uit Engeland moesten uitwijken, waarna hun het Britse staatsburgerschap werd ontnomen. Zo kwamen Carmelo en Eugenio in België terecht, huurden in Brussel 'n luxueus appartement van tien kamers op de Louiselaan en leefden op grote voet. Zij bezaten drie auto's, waar onder twee merken, die op de Euro pese markt tot de hoogst geprijsde be horen. Hun veelvuldige connecties met charmante jonge vrouwen en hun fan tastische verteringen in de mondaine badplaats Knokke viel de politie op en in augustus 1955 besloot men de beide kerels te arresteren. Deze arrestatie is een der meest dramatische en meest gelukkige ge weest, die in jaren in Knokke heeft plaats gevonden. Hoewel de politie geen enkel bewijs had, nam zij toch geen enkel risico. Terwijl Carmelo met een Frans meisje uit Juan-ies- Pins danste en Eugenio een Belgisch meisje in zijn armen hield klikten de boeien om hun polsen. In de nachtbar „Horses Neck", waar deze bliksemsnelle overval plaats vond. ontstond een ware paniek. De heide vrouwen, met wie de Messina's dansten en die over enkele uren met hen naar Engeland zouden overste ken om daar met hen te trouwen de zoveelste slachtoffers van een schijnhuwelijk vielen flauw. RIJK INKOMEN Wie zijn deze beide gangsters? Hun afkomst is niet al te duidelijk. Via Zuid-Italië en het eiland Malta is het geslacht Messina in Alexandrië terecht gekomen, tenminste de 48-jarige Car melo gaf toe aldaar geboren te zijn, in De Interpol en Scotland Yard na men gezamenlijk het onderzoek ter hand en reeds spoedig bleek, dat de beide arrestanten de leiders waren van een internationale gangsterbende, die zich met goud- en deviezensmok- kel, met handel in verdovende midde len, doch vooral met de handel in blanke slavinnen bezighield. Naar schatting moeten de beide gebroeders met deze handel een in komen hebben gehad van zes miljoen francs per jaar. Alleen reeds in 1955 hadden zij in Londen twee bars ge kocht en in een safe van een Brus selse bank ontdekte de politie een koffertje, dat een enorm bedrag aan geld en diamanten bevatte. Ook in hun appartementen op de Louiselaan vond men een grote hoeveelheid geld en juwelen. Dit appartement was gehuurd door een zekere mevrouw Johans, die in werkelijkheid de 36-jarige Augustine Verlet bleek te zijn, gehuwd was met een Engelsman en eigenaresse was van verschillende verdachte nacht gelegenheden te Londen. Voor de ge broeders Messina trad zij op als tus senpersoon. De Messina's stonden in Brugge slechts zelfverzekerd te glimlachen en namen hur donkere zonnebrillen af, toen de rechter hen ondervroeg over hun personalia. Zij antwoordden, dat zij handelaren waren in onroe rende goederen te Frankfort cn Juan- lcs-Pins. Deze brutaliteit werd de rechter blijkbaar te veel. „In wat zegt U?' beet hij hen toe. „In onroerende goederen," ant woordde Carmelo, glimlachend en onverstoorbaar. Israëlische functionarissen hebben hun verbazing geuit over het feit, dat niet alle Arabische buurlanden een verklaring over het staakt-het-vuren hebben uitgegeven. Zij vrezen nu, dat Hammarskjoeld Syrië, Jordanië, en Libanon niet bereid gevonden heeft het voorbeeld van Egypte strikt te volgen, ook al wil Jordanië ,,een po sitieve houding" aannemen. In eik geval gaat Hammarskjoeld vandaag nog niet naar huis. Hij zal naar Damascus vliegen om met de Syrische regering te gaan praten. (Advertentie) Bootz' TIP wordt door ieder geprezen. „TIP-TONIC", dat mag er ook wezen. Zo fris en gezond Wie het drinkt is terstond, Van de voorjaars vermoeidheid genezen. OT2 Inz. Hr. H. H., A'dam ontv.: 1 fl. TIP - 1 Lfl. Bootz' Oud« Gen aver. Mr. E. Sassen heeft gisteren in de Eerste Kamer gewezen op de zeer trage vooruitgang, die de laatste tyd met de Benelux wordt geboekt. Hy vroeg of het Deltaplan en de water- wegenkwesties misschien remmende factoren zijn, ofwel het landbouwpro- tocol. Hij stelde de vraag of minister Luns geen kans zag meer schot in déze zaak te krijgen. Is het zo. vroeg hij, dat Brussel en Den Haag door Euratom en Europese markt de Benelux beginnen te ver geten? Mr. Sassen nodigde de mini ster uit. eens een bezoek te brengen aan west-Brabant en zich op de hoog te te stellen van de noden van dit gebied in verband met de trage gang van zaken bij de oplossing van de waterwegenkwesties. Niet tot in het oneindige toe, zei hij, kan men aan België de gelegenheid blijven bieden zijn wensen kenbaar te maken. De Amerikaanse criticus en lite rator Calvin Hoffman kon zich gisteren bezwaarlijk de geluk kigste man ter wereld achten. Jarenlang heeft hij argumenten verzameld voor zijn theorie, dat niet William Shakespeare, maar Christopher Marlowe de wer ken van Shakespeare geschre ven heeft. Hij was er vast van overtuigd, dat in de graftombe van Marlowe, in het Engelse Chislehurst, een aantal manu scripten te vinden zouden zijn van toneelstukken en gedichten die men tot nu toe aan Shake speare heeft toegeschreven en die verloren waren gegaan. Als hij die handschriften ge vonden had en als ze inderdaad door Marlowe geschreven zou den zijn geweest was daarmee zijn nogalwereldschokkende theorie bevestigd. Gisteren werd na toestem ming van de Britse regering, de graftombe geopend. Ze was, op de doodskist van Marlowe na, leeg.' Hoffman houdt nochtans vast aan zijn theorie.

de Stem | 1956 | | pagina 1