Duits m.s. „Josepha" gezonken in de haven van Wemeldinge EEN VOETBALPOOL letter öet Minder strandhoofden tussen Oost- en Westkapelle voor een prachtig doel REiSS" - HULST NOVITA - TERNEUZEN bijzonder lekker! de half zware shag l Schippers begrepen elkaar niet goed Versierselen werden uitgereikt Goed K VP-jorumte Leivedorp Middenstandsconsulent sprak voor Zeeuwse bakkerspatroons Fa. C. WILLEMSEN Mr.P.v.Meerwijk nam afscheid DOUWE EGBERTS 2 Na aanvaring met Belgische spits Gedecoreerden in de belangstelling Ta' van kwesties passeerden de revue Over de econ. aspecten van hun bedrijf NYLONS Hoogwaterstanden Als kantonrechter te Terneuzen Polderbestuur inspecteerde Walcherse zeewering Zoutelande krijgt fraaie boulevard 4N k - Walcheren MIDDELBURG Zuid-Beveland GOES ZEEL !WS( 7/- VLAANDEREN TERNEUZEN AUNDA Heden DAGBLAD DE STEVÏ VAN MA AND AG 30 APRIL 1956 lil de mond van de YVemeldingse buitenhaven is zaterdagmiddag het Duitse motorschip „Josepha" (717 ton) van de rederij Richard Donie uit Lungfurt binnen enkele minuten ge zonken, na een aanvaring met de 300 ton metende spits „Rofra" uit Ant werpen, De schipper Hans Keinard, zijn knecht en de loods konden wor den gered door de havensleepboot „Adja" uit Wemeldinge. De „Rofra" maakte eveneens water, doch dit lek kon voorlopig worden gerepareerd. De aanvaring had plaats in de havenmond omstreeks twee uur 's middags. „Wij waren op weg van Antwerpen naar Lur.gfurt met een lading slakkenzand", vertelde ons de Duitse schipper Reinard. Op het mo ment dat de „Josepha" de haven Wil de verlaten, kwam de Belgische boot binnenlopen. Uit de verhalen van de beide schippers blijkt, dat zij elkaar niet hebben begrepen. Daardoor voeren de schepen recht op elkaar aan. De Zeeuwse loods die achter het stuur van de Josepha stond week op het laatste moment naar bakboord uit. waarvoor hij la ter op z'n vingers werd getikt door de politie, daar juist aan stuurboord zijde veel meer ruimte was om uit te wijken. Dicht bij de oostelijke wal ramde nu de Belg de stuurboordvoorzijde van de „Josepha", die als een conser venblik werd opengereten. De havensleepboot „Adja" kwam onmiddellijk te hulp en pikte de drie Advertentie) Ook in de provincie Zeeland werden bij gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin verschillende on derscheidingen uitgereikt. Deken Nie- veen van Dykum ontving uit handen van de burgemeester van Goes, Mr. ten Kate, de versierselen van officier in de orde van Oranje Nassau. Spoedig drong het nieuws tot de pa rochie door. Het kerkbestuur kwam althans kort daarna zijn gelukwensen aanbieden en dit voorbeeld werd in de loop van de dag door velen ge volgd. Ook aan schriftelijke felicitaties ont brak het niet. 's Middags kwart over drie had „Euphonia" voor de nieuwe ridder nog een aardige verrassing in petto; het bracht Z.Eerw. toen een klinkende serenade. RIDDER IN MIDDELBURG. In de directiekamer van het PZEM- kantoor in Middelburg had zaterdag morgen een korte plechtigheid plaats, De Commissaris der Koningin, tevens voorzitter van de Raad van Bestuur der PZEM deelde hier mede, dat de heer ir. II. Everwijn, hoofdingenieur bij het bedrijf, was benoemd tot Rid-, der in de orde van Oranje-Nassau, waarna hij hem het onderscheidings teken op de borst spelde. Bij deze plechtigheid waren, be halve de directeur en het stafperso neel der PZEM, aanwezig de heer J. Hommes, lid van het dagelijks be stuur der PZEM, en de echtgenote en kinderen van de heer Everwijn. RIDDER IN VLISSINGEN. Zaterdagmorgen werden op het stad huis te Vlissingen de eretekenen van Ridder in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de directeur van ge meentewerken, de heer J. J. Moll. In zijn toespraak wees burgemees ter KoÜf op de vele verdiensten welke de heer Moll speciaal op kerkelijk terrein verwierf. EN TE 's HEER ARENDS- KERKE. Vrijdagavond kwam de Commissaris der Koningin naar 's Heer Arends- kerke in gezelschap van het lid van G.S., de heer Schout, om wethouder Hommes, die bijna 25 jaar in functie was, de versierselen tc brengen van Oranje Nassau, in welke orde hij tot ridder was benoemd. Burgemeester Vermet zorgde ervoor dat behalve de nieuwe ridder ook de raadsleden op het gemeentehuis wer den ontboden. De heer Hommes keek zeer ont hutst toen hij opeens het middelpunt bleek en de Commissaris hem mede deling van de onderscheiding deed. NOG EEN VERRASSING. Nauwelijks waren de klanken ver klonken of de Commissaris richtte zich tot de muzikanten en deelde mee, dat een hunner veteranen, de heer J. van Schaik de bronzen medaille der O.N. was toegekend door de Koningin. Onder groot gejuich spelddn de Com missaris de beduusde van Schaik de medaille op. OVERAL ERE-MEDAILLES. Ten stadhuize van Goes werden za terdagmorgen de aan de orde van Oranje Nassau verbonden ere-medail- les uitgereikt aan de volgende inge zetenen: aan E. v. d. Zee, oud-keur meester bij de Keuringsdienst van waren in goud; aan J. Capello en C. Ie Conté, leden van „Euphonia" in zilver en aan A. Blomaard, PTT-be- steller; J. Kuijper, bode Brede Wa tering en J. Verboom, verbonden aan liet bedrijf der fam. Buijsrogge, in brons. Aan de heer J. J. Eijke. bureel ambtenaar 1ste klasse bij de provin ciale waterstaat te Terneuzen de gou den medaille. Aan de heer C. de Broeck te Sluiskil de gouden medaille. In Terneuzen aan R. Wieland de ere medaille in brons in de Orde van Oranje Nassau. Aan de eerste klas besteller der PTT de heer W. Kervink te Terneuzen werd de ere-medaille in brons in de orde van Oranje Nassau uitgereikt door de heer Bierhof. Deze week wil de Stichting, welke herstel en behoud van de Basiliek van Oudenbosch in haar vaandel heeft geschreven, een flinke financiële slag slaan. Ze doet deze poging, zoals we reeds aankondigden, in de voor tallozen aantrekkelijke vorm van een voetbalpool. Gevraagd wordt de volgorde in een tweetal afde lingen van de Hoofdklasse te voorspellen. Ieder, die er een klein financieel offer voor over heeft, kan een gooi doen naar aantrek kelijke geldprijzen. Elders in deze krant kan men lezen, hoe het precies gaat. We vragen er de bijzondere attentie voor. opvarenden op. Ook huisraad en proviand konden in veiligheid wor den gebracht. Binnen tien minuten echter verdween het motorschip in de golven. Alleen de mast stak nog boven water uit. De gezonken „Jo sepha" sloot de haveningang voor een derde gedeelte af, zodat gelijktijdig in- en uitvaren niet meer mogelijk was. Direct werden pogingen in het werk gesteld het schip te lichten. „Als een aap hing hij aan het slin gerende touw vertelde ons mej. De Jonge var. de Stormwaarsehuwings- post, en daar mee bedoelde ze de schippersknecht, die tijdens het zin ken nog een verwoede poging deed om de sloep te redden, die in de da- vids hing. Langs de lijn slingerde hij zich naar het schip, dat steeds dieper naar de bodem zakte. Tot zijn middel stond hij op de .Josepha" in het water en sneed zo de sloep los. Met een sprong in de koude gol ven voorkwam de knecht dat hij mee gezogen werd naar de diepte. De afdeling Lewedorp der KVP, een der sterkste op de eilanden, heeft zaterdag een geslaagd forum gehou den. Het forum bestond uit de heren J. v. Dongen, de kandidaat voor de Zeeuwse zetel der KVP; mr. dr. Mes; ir. Dikötter (leden van G.S.)de burgemeesters Vercauteren en An- driessen; M. v, d, Himst en J. Roose, De heer van Dongen sprak de hoop uit dat Zeeland in de nieuwe Kamer mede vertegenwoordigd zal zijn door een KVP-er; mocht die eer aan hem te beurt vallen dan zou hij er naar streven vertegenwoordiger te zijn in de volste zin des woords Een krachtig beroep deed spr. op de katholieke kiezers in Zeeland eens gezind op te trekken; verdeeldheid leidt tot verzwakking en het is nog altijd zaak voor ons om zo sterk mo gelijk voor de dag te komen. „VRAGENUURTJE" Van de gelegenheid om vragen af te vuren op het forum is een ruim en levendig gebruik gemaakt en de ant woorden werkteji zeer verlevendigend. De weg werd aangewezen om eventu ele willekeur van ambtelijke instan ties af te remmen; over de algemene kinderbijslagregeling vernamen we dat die waarschijnlijk in april '57 een feit wordt; de klacht over een te Voor de Chr. bond van bakkerspa troons afd. Schouwen en Duiveland en St. Philipsland hield de Rijksmid- denstandsconsulcnt voor Zeeland, de heer A. Korstanje te Goes, een cau serie getiteld: De economische aspec_ ten van het bakkersbedrijf. Omstandig werden diverse problemen uiteenge zet en belicht en er ontstond een zeer ruime gedachtenwisseling over de voor- en nadelen van het gezamenlijk bakken, het systeem van de zgn. „koude" bakkerij. Door de nood ge dwongen zal nu reeds een onderzoek naar de mogelijkheid hiervan dienen te worden ingesteld. In de vergade ring kwam naar voren, dat in het noorden van het land met dit systeem grote voordelen, zowel voor de bakker als voor de consument, zijn behaald. In Apeldoorn is een samenwerking tot stand gekomen van veertig bakkers, die gezamenlijk een broodfabriek heb ben opgericht. (Advertentie) Vervolgens werd besproken, dat een goede kostprijsmethode door niet veel bedrijfsgenoten wordt toegepast, waardoor het ene artikel te duur en het andere weer te goedkoop zal wor den geprijsd. Ter sprake kwam ook de uniforme bedrijfadministratie, die in Zeeland weinig deelnemers telt, waardoor bedrijfsvergelijking niet mogelijk is. Wil men deze administra tie doorvoeren, dan zal decentralisa tie van het bestaande boekhoudbureau der bakkerijstichting of medewerking der bestaande boekhoudbureaus nood zakelijk zijn. Door de consulent werd ook gewezen op het goede werk, dat het Econo misch Instituut voor de Middenstand voor de individuele bakker kan doen. Dit Instituut verricht zijn diensten gratis en te weinig Zeeuwse midden standers profiteren van deze nuttige instelling. De kredietbeschikking met zijn vele mogelijkheden voor de middenstand werd uitvoerig belicht en bracht vele vragen voort. passend en verrassend elegant ij NOORDSTRAAT 39 AXEL zwaar belasten van de vrijgezellen werd gedeeld; beaamd werd de wen selijkheid om de stroomvoorziening in de onrendabele gebieden te verge makkelijken en de tarieven wat soe peler te maken; vereenvoudiging van administratie voor werkgevers pas seerde de revue, evenals bouwvolume en subsidie voor kerkenbouw. Het forum gaf zijn advies om te komen tot een ruimere vertegenwoordiging van arbeiders in de bestuursorganen van de KVP; stilgestaan werd bij de onbillijkheid, dat bij onteigening wm landbouwgronden niet werd gecom penseerd als bij de herverkaveling en hartige woorden werden gewisseld over de loon- en prijzenpolitiek. Zeer interessant was hetgeen door het forum werd verteld over de wor steling van de NCB en de LTB om recht tc bekomen voor de katholieke boeren bij de verpachting van gronden in de nieuwe polders Hoe dit in de Braakman pas mogelijk werd na in schakeling van de KVP en steun van prof Rorame was veelzeggend ge noeg. Waakzaamheid van standsorganisaties en onze politici blijft echter geboden. Niet onduidelijk werd mede te ver staan gegeven dat de kath landbouw organisaties de kastanjes graag uit 't vuur halen,, maar dan voor de leden daarvan. Het dankwoord dat de voorzitter, de heer Verdonk. na afloop sprak was op zijn plaats; zowel het forum als de aanwezigen konden op een goede ver gadering terugzien. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, dinsdag 1 mei, de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 6.48 en 19.01 uur; te Ter neuzen om 6.16 en 18.32 uur; te Vlis singen om 5.49 en 18.04 uur. In een buitengewone zitting van het kantongerecht heeft mr. P. van Meer wijk afscheid genomen als kanton rechter te Terneuzen. Daarbij waren o.a. aanwezig ver schillende plaatsvervangend kanton rechters. de kantonrechter te Zierik- zee mr. H. van den Belt, mr F. W, Adriaanse, vertegenwoordiger der orde van advocaten en procureurs bij de arrondissementsrechtbank te Mid delburg, notarissen uit de streek-leden van de Paehtkamer. vertegenwoordi gers van rijks- en gemeentepolitie, de commandant der Koninklijke Mare- chaussèe kapitein D. F. W. de Haas, de Rijkshavenmeester te Terneuzen de heer Brouwer, ir. G. Westerhof en drs. J, Jansen respectievelijk oud rector en rector van het Lyceum te Terneuzen, namens de gemeente-wet houder J. de Hamer, het personeel van het kantongerecht en tenslotte vertegenwoordigers van het Rode Kruis en de Z.V.U. Mr. van Meerwijk bracht dank, aan allen waarmee hij gedurende zijn 13- jarig verblijf in Terneuzen heeft sa mengewerkt en in het bijzonder aan het personeel van de griffie. Verschillende der aanwezigen voer den het woord, waaruit de grote waardering en vriendschap voor mr. van Meerwijk te beluisteren vielen. Hierbij ontving Mr. van Meerwijk diverse geschenken als herinnering aangeboden. Tijdens de koffiemaaltijd in hotel „De Valk" te Westkapelle, die ver bonden was aan de inspectie-excursie langs de zeeweringen van de Polder Walcheren, heeft de voorzitter, mr. dr. R. W. Graaf van Lyndcn bekend gemaakt, dat liet dagelijks bestuur noodgedwongen zal moeten afwijken van de bestaande plannen tot de aan leg van (nog) 11 strandhoofden vijf andere bij Oostkapelle zijn thans op één na, waaraan de laatste hand wordt gelegd, voltooid tussen Oost kapelle en Westkapelle. Hiervan zou den er nog vijf tussen Oostkapelle en Domburg worden gelegd, zes tussen Westkapelle en Domburg. Het ryk was echter alleen bereid bij te dragen in de aanlegkosten van één geheel nieuw strandhoofd en de verbetering van een strandhoofd tus sen Domburg en Oostkapelle en in de kosten van twee nieuwe hoofden en de verbetering van één hoofd tussen (Advertentie) Domburg en Westkapelle. Het rijk was ook niet genegen bij te dragen in de kosten van de asfaltvoegvullin- gen en liet maken van een verbinding tussen de hoofden en de duinvoct. Het ligt dus in de bedoeling, een proef te nemen met hoofden, op 400 meter afstand van elkaar; aanvankelijk had men dcze afstand dus op 200 meter willen stellen. De kosten zouden bij uitvoering var. het eerste plan op 3 miljoen komen thans zullen de kosten f 1.049.200 be dragen, waarvoor de fa. Jac. van Oord het werk zal uitvoeren. Wanneer deze proef met onderlinge afstanden van 400 meter niet slaagt zo acht ir. H. Visser van de Polder Walcheren het niet uitgesloten, dat de duinvoet door deze grote afstanden meer landinwaarts zal komen te lig gen dan kan alsnog op subsidie worden gerekend voor aanvullende werken. Het rijk zal voor de goedgekeurde werken een voorschot var. 90 pet. verstrekken; de bijdrage zal hiervan Niet voor niets vragen tienduizenden rokers speciaal naar Douwe Egberts DRUM SHAG, de bijzondere combinatie van mild en pittig, van net niet te licht en net niet te zwaar! i VI eneei niet ver afwijken. Een spoedige uit voering van de werken is wenselijk in verband met het thans komende gunstige seizoen. BACKDIGGER. Nadat de deelnmers aan de excursie via de nieuwe, door de polder Wal cheren aangelegde puinwegen het strand van Oostkapelle had bezocht waar dus de voltooiing van de eerste vijf hoofden kon worden be schouwd begaf het gezelschap zich naar de Westkapelse zeedijk, waar momenteel de „backdigger" in actie is. Met behulp van deze machine, die de oude steenlagen wegraaft, wordt een nieuwe steunrij aangebracht. Het werk het betrof, hier een proef met deze machine vlot vrij redelijk; het tempo ligt hoger, dan wanneer men deze graafwerkzaamheden door mankracht zou moeten laten ver richten. Het is laagwaterwerk; ook bij slecht weer moeten, de dijkwer kers de wijk nemen en zolang aan een ander project arbeiden. VERLENGING ZEEDIJK. (Advertentie) Men legt thans de laatste hand aan de verlenging van de Westkapelse zeedijk in de richting van Domburg. De duinen waren hier te smal om als hoogwaterkering beschouwd te kunnen worden; daarom werd aar. de zeedijk een stuk „aangebreid", op het zandli- chaam werd een constructie aange bracht, die een bekleding van asfalt beton kreeg. Dit werk zal binnen 'n maand klaar zijn. Aan de zeedijk zal dan in totaal 500 meter zijn aange breid. „BOULEVARD" m m. m m 41 PADVINDERSMARKT Ter gelegenheid van het 45 resp. 40-jarig bestaan (padvindsters en pad vinders) van de padvinderij op Wal cheren werd onder het motto „Palu- wal" (Padvinderij Lustrum Walche ren) zaterdagmiddag op de Vismarkt alhier padvindersmarkt gehouden. Er waren verschillende stands in gericht, welke een beeld gaven van de padvinderij, terwijl diverse spelen werden gedemonstreerd. Des avonds was de markt met lampions verlicht. Het geheel mocht zich in een goede belangstelling verheugen Zilveren ober De heer J. Bal, die zaterdag 25 jaar als ober in dienst was van hotel Cen traal. is 's morgens hartelijk gehul digd door de hotelier J. Molhoek en zijn vroegere chef H. Molhoek sr.. waarna ook zijn collega's bij monde van de chef-kok Bruins hun goede wensen lieten uitspreken Geschenken waren er 'n behoorlijk aantal. 's Middags volgde een drukke re ceptie en 's avonds werd de juhilaris een feestelijke bijeenkomst in het ho tel geoffreerd. Gemeenteraadsvergadering De raad is tegen donderdagavond bijeengeroepen, o.m. om voorstellen van B en W, inzake scholenbouw te behandelen. B. en W. willen een prin cipe-besluit tot vervanging van de openbare prof. Kohnstamschool (Bees tenmarkt); de herv. Prinses Beatrix- school (Westwal) en van de chr. Ulo school door nieuwe gebouwen. Op hef urgentie-program komt ook nog de bouw van 'n nieuwe geref. Ulo. Lewedorp FEEST DER KAMPIOENEN. De Lewedorpse Boys, die vorige week het afdelingskampioenschap be vochten, hebben dit heugelijke feit in de zaal van de heer Menheere, fees telijk gevierd. De voorzitter, de heer L. de Kooning sprak in zijn openings woord zijn voldoening uit over het sukses wat hij vooral toeschreef aan de goede clubgeest en hij hoopte dat de promotie-wedstrijden even gunstig zouden verlopen omdat de Boys hun plaats in de hogere afdeling waard zijn. Het vrolijke gedeelte van avond werd verzorgd door de heer Honds- merk uit Middelburg. Kruiningen VERTREK ZUSTER GOLVERDINGEN Zuster J.C. Golverdingen, die ge durende 15 jaar als wijkzuster van het Groene Kruis te Kruiningen, Hansweert en Schore is werkzaam ge weest, gaat per 1 mei a.s. de ge meente verlaten. Als blijk van waardering voor de vele diensten in talloze gezinnen ver richt, bood burgemeester A. Schip per haar namens de bevolking van Kruiningen een geschenk aan, be staande uit 6 antieke bordjes, 1 an tieke tinnen kan en 1 antieke goud- steenkom. De eerste fase van de versterking bij Zoutelande zal binnen enkele maanden gereed zijn. dit betreft een afstand van 375 meter. De zee dijk werd hier verlengd en verbe terd Zoutelande als badplaats heeft er een stukje strand door ver loren, maar er een schone, tien meter brede boulevard bijgekregen! Dit onderdeel van het dijkprofiel zal nau uitvoering de verdere plannen, waartoe, zoals bekend, een aantal woningen moet worden ont ruimd een lengte van één kilo meter krijgen. Een mooie prome nade! Een drietal trap-overgangen zullen er komen, benevens twee bredere overgangen, die meer het krakter van een weg zullen dragen. Met de uitvoering van de verdere werkzaamheden in Zoutelande hoopt men in 1958 eer. begin te kun nen maken. Vergadering Coöp, vruchten veiling „Z.-Vlaanderen" In café „Du Commerce" hield de coöperatieve vruchtenveiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" onder voor zitterschap van de heer A. P. E. Ram- meloo een drukbezochte algemene le den vergadering. Men bleek zich in het algemeen wel met het bestuursbeleid te kunnen ver enigen, hetgeen in de stemming tot uit drukking kwam. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het plotseling overlijden van het bestuurslid de heer P. L. Mangnus. De jaarverslagen werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Besloten werd o.a. de samenwerking met de veiling te Krabbendijke voort te zetten. Enkele groentetelers vonden de fusthuur te hoog. Men is echter gebon den aan de voorschriften van over heidswege en aan een onderlinge re geling. De periodiek aftredende bestuurs leden. de heren A. Rammeloo en C. A. de Kraker werden bij acclamatie herkozen In de vacature P. L. Mangnus werd de heer P. M, Geelhoed* gekozen. De heer G. Cerpentier werd gekozen als commissaris. Mr. van Rhenen. secretaris van het Centraal Bureau van Tuinbouwvei ling in Nederland, hield een interes sante inleiding over de afzet van onze tuinbouwprodukten Bij de rondvraag drong de veiling meester, de heer van Es. er bij de leden op aan ook in tijden van schaar ste. zoveel mogelijk produkten op de veiling te brengen. AUTO OVER DE KOP. Een bestelauto van de N V. Water- leidingmaatshappij „Zeeuwsch-Vlaan deren" bestuurd door M. de R„ moest plotseling uitwijken voor een 15-jarige fietser, A. A. H„ doordat deze een onverwachte beweging naar links maakte. Door deze plotselinge manoeuvre sloeg de auto over de kop maar kwam weer op zijn wielen terecht. De chauffeur was achter de auto terecht gekomen doch had geen letsel be komen, De auto zag er na deze ca priole tamelijk verfomfaaid uit. VERGADERING R. K. FABRIEKS ARBEIDERS. In het parochiehuis hield de afde ling Terneuzen van de Nederlandse Katholieke Bond van werknemers in de industriële bedrven „Sint Willi- brord" eer. vergadering waarbij be halve een groot aantal der leden als gast aanwezig was de bedrijfsaalmoe- zenier. Pater P. Pisters s.m. Bij de bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen de heer M Karre- mans in plaats van de heer J. F. Blaakman. De aftredende secretaris de heer J. Mannaert werd vervangen door de heer F. Klaptor. Na de pauze, waarin de leden op 'n verversing werden or.tljaald, sprak pater P. Pisters een kort woord over zijn werk in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren in de kanaalzone. In enkele trekken vertelde Pater Pisters hoe het zijn bedoeling is als bedrijfsaalmoezenier in de verschil lende plaatsen kernen te vormen van mannen die op de fabrieken werken. Het komt er op aan, aldus de pater] dat wij, wanneer dit nodig is durven tonen dat wij katholiek zijn en dat wij weten hoe wij de aanvallen van de anderen moeten pareren. Maar vooral moeten wjj door ons werk en door onze kameraadschap respect en vriendschap afdwingen. Pater Pisters had veel lof voor de mensen die met hem weewerken in de verschillende reeds gevormde groe pen. Met veel waardering sprak h- over de steun en de sympathie van verschillende directies. Na de voordracht van de pater werd besloten een spaarkas in te stel len om de kinderen van 8 tot 8 jaar met Sint Nicolaas een vei i assing te kunnen geven en die tot 14 jaar in de zomer een uitstapje te laten ma ken. Na de rondvraag waarvan een druk gebruik werd gemaakt en een opwek kend woord van de geestelijke advi seur kapelaan J. Jansen werd de vergadering gesloten. KONINGINNEDAG-CONCERT. Bij goed weer zal de Harmonie Terneuzen vanavond een kwart over acht een concert geven op de Markt. i BALDADIGE ZEELUI. Auto's schijnen een bijzondere aan trekkingskracht uit te oefenen op de a. d. wal passagierende zeelui. 6 Van die stoere kerels van het Engelse vrachtschip „Petite Hermine" zagen een personenauto geparkeerd staan in de Tholenstraat. Zonder veel wroe ging braken zij het portier open maar zager, geen kans weg te rijden. Daar om moest het spiegeltje in de auto het maar ontgelden. Toen de gealar meerde politie ter plaatse verscheen waren zij plotseling niet zo stoer meer. Vier namen de benen, twee werden in de kraag gegrepen. Omdat zij nog dronken waren ook werden ze meegenomen. De schade werd ver goed. FILMAVOND K.A.V. Het bestuur van de K.A.V. ver zorgde in het parochiehuis een film avond voor haar leden Voor deze avond was een vrij grote belangstel ling. Vertoond werd de Italiaanse film „Maria Goretti", een film die het harde leven toont van de mensen die leefden in de streek rond Rome en waar ook Maria Goretti haar ar moedig leven lefde en stierf. Aardenburg RAADSVERGADERING. Tegen donderdag 3 mei aanstaande is een raadsvergadering belegd waar op een twintigtal zaken zullen wor den behandeld. Onder meer zijn aan de orde de benoeming van een chauf- feur-mor.teur, de rangindeling der gemeente-arbeiders, diverse gevallen van uitgifte in erfpacht, een drietal verzoeken om bijdrage woningverbe tering en enkele gevallen van ver koop en toewijzing var. gronden. Ver der staan op de agenda de aankoop van grond voor uitbreiding van de speeltuin, onteigening van percelen grond te St.-Kruis voor woningbouw, enkele subsidie-aanvragen en tege moetkoming van aanloopkosten voor emigranten. Sluis AANBESTEDING Door de Centrale Dienst West- Zeeuwsch-Vlaanderen te Oostburg werd namens het gemeentebestuur van Sluis aanbesteed het bouwen van een onderwijzerswoning aan de Hoog straat. Er werd als volgt ingeschre ven: H. Zwier en Zonen te Retran- chement 39.763 (laagste inschrijver). C. Cortvriendt en Zonen te Sluis 44.200 (hoogste inschrijver). AXEL Het Centrum 8 uur: Morgen zie ik je weer. DE KLINGE Kinema v. DUck 7.30 uur: Verdi (JOES Grand: Om 50.000 dollar. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Lucre- tia Borgla. MIDDELBURG Electro: De bruggen bij Toko-Ri. Schouwburg: Love me or leave me. SAS VAN G-ENT Olympia 8 uur: The odora. TERNEUZEN Luxor 8 uur; Avontuur in Hongkong. VLISSINGEN Alhambra: Razzia. Luxor Besmeurde liefde.

de Stem | 1956 | | pagina 2