De Miniatuur Walcheren weer (verfrist) geopend WALCHEREN Oesters worden grit ZUID-BE VELA ND de gehele dag gesloten Verkeer eist dode te Wernhout President-directeur der N.S. ontsloot haar met een markante speech Een geheim geopenbaard! DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 APRIL 1956 Een Zeeuws geschenk Eindles aan de landbouwschool te Kruiningen Zeeuwse deputatie naar Amsterdam Maandag 30 april (Koninginnedag) STOPPELMAN DE STOFFENMAN Bosstraat 20 - BERGEN OP ZOOM - Telef. 913 Raad van Vlissingen wenst geen nieuwe kleuterschool Joh. P. Ventevogel (C. H.) neemt ontslag en verlaat de vergadering Een lijdensweg Veekoopman uit Zundert MIDDELBURG Omwenteling in de verzorging van Uw uiterlijk Opperwachtmeester C. v. Aert te St.-Jansteen met pensioen Spoorweg-primeurs op de „Miniatuur Walcheren" Zeeuwse kinderen naar Amsterdam Voor overbrengen van urnen Verwerking te Yerseke begonnen VLISSINGEN Hoogwaterstanden ZEEUWSC114 LAANDEREN Raadsvergadering HULST GOES Busdienst naar Hulst AGfNDA Morgen Maandag 2 De Miniatuur-Waleheren, voorzien van nieuwe attractieve aanwin sten, heeft gisteren haar poorten weer opengesteld voor het publiek en gaat zo haar derde seizoen in. De stichting „Nieuw-Walcheren", die over de Miniatuur patroneert, heeft gister van die opening een hele plechtigheid gemaakt en de pres.- directeur van de N.S., ir. den Hollander, bereid gevonden „de sleutel in het slot te steken", wat verband hield met de aanbrenging van het spoorwegpaviljoen, waarin <*.m. de elektrificatie van de Zeeuwse lijn is in beeld gebracht. De ontvangst van de genodigden, waaronder de Commissaris der Ko ningin en de pres. dir. der Ned. Hei- demij., had plaats in de Nieuwe Doe len, waar notaris Verhagen, voorzit ter van ..Nieuw Walcheren" aan ir. den Hollander, als blijk van erkente lijkheid voor zijn komst, een paar zilveren sierkurken, gemaakt uit Z.- Bevelandse broeksknopen, offreerde, welke fraaie geschenken door de gast dankbaar werden aanvaard. DE VOORZITTER SPEECHTE. Daarna begaven allen zich naar het Molenwater, waar notaris Verhagen zich posteerde op de miniatuurdijk en het welkom toeriep aan al'.en en een compliment uitsprak aan het adres van de heer v. Wagenveld, van wie het idee was uitgegaan. Met er kentelijkheid memoreerde hij de me dewerking van Middelburgs gemeente bestuur en het bedrijfsleven en in het bijzonder die van de honderden Walchenaars, die met eindeloos ge duld de onderdelen van de miniatuur vervaardigden. Spr. signaleerde de nieuwe aanwisten, waardoor de sprookjestuin met zijn schitterende kleur-effecten en rijke fantasie; het spoor'.vegpaviljoen en het aquarium, dat de Ned. Heide Mij., aanbracht. „SPOORJONGEN". Ir. den Hollander haalde eerst een jeugdherinnering op en vertelde hoe hij vijftig jaar geleden op hetzelfde Molenwater achter een voetbal holde en toen niet had kunnen denken dat hij na een halve eeuw hier o.m. een spoorwegpaviljoen zou openen hoe wel hij toen al per spoortrein van Goes was gekomen en al het ideaal in zich had een „spoorjongen" te worden. Veel is er in die 50 jaar ook op spoorweggebied in Zeeland geoeuit, zei spreker en de Zeeuwse lijn werd een evend „luctor et emorgo". In het kort gir.g spreker de up and downs na en wees er op h&e de Zeeuwse lijn Zeeland dichter bij overig Nederland bracht. HET ..KOPERDRAADJE". Dit gaat nog beter worden als straks de elektrificatie een feit wordt. Het is iets bijzonder, zei spreker, voor U en voor mij.' ,,Als ik te Roosendaal moet overstappen voel ik dat er iets ontbreekt; dat is het koperdraadje, dat alle delen van ons vaderland aan eenrijgt en volgend jaar zal dit „ko perdraadje er zijn en een beter ver band tussen Zeeland en Nederland aanbrengen." Spr. zal zich gelukkig voelen als het zover is, want al heet hij den'Hollander, hij blijft 'n Zeeuw! Spr. feliciteerde het energieke „Nieuw Walcheren", dat zoveel voor Zeclands herrijzing deed, met de schitterende miniatuur en hoopte dat die ook dit jaar weer duizenden zal trekken. Hij vond het een voorrecht hierheen gevraagd te zijn en ver klaarde toen de Miniatuur voor ge opend. ZEEUWSE LIJN UNIEK. De Commissaris der Koningin, thuis op het gebied der spoorwegen als geen andere leek, kon hier fris van (Advertentie) de lever spreken. Hij wees er op. dat geen ar.dere provincie een eigen lijn heeft als Zeeland, dat van zijn Zeeuw se lijn mag spreken en zonder twijfel is zij iets unieks geworden. Een schat van herinneringen groef spr. uit het verleder. op. Tot 1916 was Zeeland de enige provincie die slechts per auto te bereiken was, als men die op de trein zette, omdat een straatweg over de Kreekrakdam ontbrak. Pla gend herinnerde spreker aan de concessie waarin sprake was van een spoorweg te Middelburg met een vertakking naar Vlissingen. Maar laatstgenoemde stad kan zich troos ten, omdat het straks een rijksweg krijgt met een zijtak naar Middel burg! Als de grootste stunt der N.S, noem de spreker het rijden met een laag- water-dienst door de geïnundeerde Kruiningenpolder in 1953. DE VLIEGENDE ZEEUW. Spreker was blij met de toegezegde elektrificatie en hoopte voor zich op Aan alle negen leerlingen van de lagere landbouwschool te Kruiningen kon het diploma worden toegekend. Onder grote belangstelling had de eindles plaats. De voorzitter van de commissie van toezicht de heer I. J. Smallegange te Krabbendijke verwelkomde in het bijzonder de ouders der leerlingen. De heer de Ridder stelde enkele vra gen aan de leerlingen over economie, veeteelt en veevoeding. De beantwoor ding dezer vragen liet niets te wen sen over. Drie jongens behandelden daarop elk een onderwerp op het gebied der behandelde leerstof. Er was zelfs ge legenheid de „sprekers" vragen te stellen, waarvan ook Ir. J. Versteeg, rijksconsulent te Goes, gebruik maak te. Hierna reikffe"'n-:^fefsteeg de di ploma's uit. De leerling M. Wondergem te Krui ningen bedankte onder aanbieding van een boekenbon voor de heer de Ridder en de heer J. J. Slabbekoorn te Kloetinge, leraar motorenkennis. Aan de volgende leerlingen werd het diploma uitgereikt Fr. F. Bakker, Walsoorden; Adr. de Bokx, Rilland- Bath; J. Cok, Kruiningen; A. Kome- jan, Kruiningen; J. Schouwenaar, Wemeldinge (met boek van de ZLM) J. Sinke, Waarde; P. Snoep, Waarde (met boek van de kring oost Zuid- Beveland) Mar. Wondergem, Krui ningen en P. Zandljk, Waarde. De Zeeuwse deputatie bij de plech tigheden op 4 mei a.s. te Amsterdam is samengesteld uit de dames C. Jon ker—van Wouwe, Middelburg; D. v. d. HellKempe, Goes; J. Rademaker Herman, Hulst: ZeegersThore- naar, Wolfaartsdijk; S. Parree-Werrie, Axel; LouwerseGeerse, Seroosker- ke, A. KeyserWestdorpe, Goes; en de heren J. Eggebeen, Wolfaartsdijk, A. de Smit, Hulst en J. de Boer, Vlis singen. Tjjdens de behandeling; van het voorstel van B. en W. van Vlissingen, afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs, medewerking te verlenen aan de bouw van een nieuwe kleuterschool aan de Berlagestraat, heeft het raadslid de heer Joh. P. Ventevogel (CH) staande de vergadering zjjn functie als raadslid neergelegd en onmiddellijk deze zitting verlaten, daar hij zich niet kon verenigen met de zienswijze van B. en W. Bij de behandeling van dit voorstel schetste de heer Ventevogel uitvoe rig de lijdensweg welke gevolgd werd bij de indiening van'dit verzoek. De heer Ventevogel keerde zich tegen de formele houding van B. en W. B. en W. konden zich moeilijk vereni gen met de keuze van de grond (Ber lagestraat) waardoor in deze om geving 4 scholen komen. Wethouder Poppe (Onderwijs) nam de grootste schuld voor deze afwijzing op zich. Hij verklaarde, dat in dit geval zeer zeker minder coulance werd gege ven, dan anders het geval was. Het verzoek was echter niet aan te hou den tot een volgende raad, want for meel was het niet in orde. Wanneer het schoolbestuur nu een aan de eisen voldoende stuk inzendt kan het in de volgende raadszitting (25 mei) nog behandeld worden. „Wat betekent een paar weken voor een object als dit? Ik dacht, laten we het afwijzen, we moesten tóch nog praten over de leerlingen én de plaats", aldus wethouder Poppe. Burgemeester Kolff kon evenmin inzien dat er iets verloren was door deze afwijzing. In de eerstvolgende raad kan deze zaak opnieuw bezien worden, wanneer daartoe een verzoek wordt ingediend. Hij kon deze hele geschiedenis niet zó'n verschrikke- lijke halszaak vinden. Raadslid Ventevogel bracht daarna d moeilijkheden van het schoolbe stuur nogmaals naar voren, wees op de onbillijkheid die betracht werd, doch het hielp niets. Burgemeester Kolff bleef bij het voorstel: afwijzend te beschikken. Nog voordat hij echter tot stemming kon doen overgaan ver klaarde de heer Ventevogel zijn ont slag als raadslid aan te bieden en verliet deze vergadering. De raad nam het voorstel van B en W. aan. een snelle verbinding in de ochtend-, de middag- en de avonduren met Holland, welke hij bij voorbaat voor zag van de naam „De vliegende Zeeuw". Ook jhr. de Casembroot zag gaarne de banden met Holland stijver aan gehaald, maar zó, dat het eigen ka rakter behouden blijft. Spreker vertrouwd op sublieme verbindingen en ook hij sprak de beste wensen voor Middelburgs mini atuur uit. ATTRACTIEVE TENTOONSTELLING Na een rondgang over de minia tuur, waar alles in werking was ge steld, tot de brandweer toe, die een brdbdende schuur aan het olussen was, volgde nog een bezoek aan de interessante tentoonstelling over de voorgeschieder en het openen van de Zeeuwse lij welke de heer Pie- ters in de prov. bibliotheek op pak kende wijze samenstelde. (Advertentie) Gistermiddag om half vijf had in Wernhout een ernstige aanrijding plaats waarbij de 76-jarige veekoop man C. H. uit Zundert het leven ver loor. De heer H. stak met zijn fiets de grote verkeersweg naar de grens over, met de bedoeling aan de overkant de Lentsestraat in te rijden, juist nadat hem een vrachtwagen, die eveneens richting Antwerpen reed, was gepas seerd. Van de tegenovergestelde kant kwam op dat moment een Belgische personenauto, waarvan de bestuurder plotseling de overstekende wielrijder bemerkte en uit alle macht remde. Helaas kon deze een aanrijding niet meer vermijden, niettegenstaande hij, door het fietspad op te zwenken, nog probeerde het slachtoffer te ontwij ken. De heer H. werd daarna in zorg wekkende toestand, na voorzien te zijn van de H. Olie, overgebracht naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda. Onderweg is het slachtoffer aan de opgelopen verwondingen over leden. Uit een groot Brits laboratorium komt nieuws over een verrassende ontdekking, die voor iedere vrouw van de grootste betekenis is. De samenstelling van een gezichtscrè me, gecombineerd met poeder, die de poriën niet verstopt en de huid niet ruw en pukkelig maakt, is ge lukt! OUTDOOR GIRL slaagde er in, vet-vrije, fluweel-zachte basis- crème te combineren met poeder. De „Secret Magic" cream powder compact vertoont geen enkele van de nadelen-, welke tot dusver bij bepaalde compacts optraden. Betere kosmetika tegen lagere prijzen De enorme suksessen met deze com pact in Engeland geboekt maakten het mogelijk haar in Nederland te leveren voor slechts f 2,45. Zuinig en voordelig in he t gebruik. „Secret Magic" (spreek uit: „Sie- kret Medzjik") moet U nog vandaag proberen! In elke populaire, mo- dieuse kleur! En vrij van alle scha delijke bestanddelen! Import C.F.G., Bierkade, Den Haag. Na een langdurige loop baan in Z. - Vlaanderen gaat de opperwachtmees ter der Rijkspolitie te St.- Jansteen, de heer C. v. Aert de politiedienst met pensioen verlaten. De heer van Aert, die op 6 april 1896 te Etten- Leur werd geboren kwam op 15 september 1917 na •gediend te hebben als sergeant bij het 3e regi ment infanterie, als hulp wachtmeester der Ko ninklijke Marechaussee, in dienst bij het grensde- tachement Nispen, waar na hij in 1919 overging naar de militaire politie. Achtereenvolgens werd hij gedetacheerd te Oost burg, Zuiddorpe, Hulst, en IJzendijke. Na een korte periode in de burgermaatschappij, kwam de heer van Aert in 1922 terug in politie dienst en werd hij aan gesteld als gemeenteveld wachter en havenmees ter te Hoofdplaat. In 1948 werd hij benoemd tot postcommandant te St.- Jansteen. In deze lange periode is deze ge boren politieman Zeeuwsch Vlaming met de Zeeuwsch Vlamiiïgen gewor den, terwijl hij ook buiten de politie dienst als verenigingsman, van grote activiteit blijk heeft gegeven. Zo heeft de voetbalsport in Hoofd plaat en die in geheel Z. Vlaanderen van zijn kwaliteiten als organisator kunnen profiteren. Ook werden de burgerwacht en de luchtbeschermings dienst door hem trouw gediend. Bo venal echter gaat het hart van deze verenigingsman uit naar de EHBO, en vele cursussen werden door hem gegeven en georganiseerd. Tijdens de bezetting toonde de heer v. Aert zich een volwaardig Nederlander en na de bevrijding nam hij actief deel aan de opbouw van het land. De streek, waarin hij zo lang heeft gewoond, is hem lief geworden en zo heeft nij dan ook besloten daar te blijven wonen. Het verlaten van de politiedienst zal echter niet betekenen, dat hij ook de EHBO vaarwel zegt. Hij zal in de toekomst cursussen blijven organi seren. Maandagavond zal in het gemeen telijk badhuis afscheid worden geno men waarbij hem een cadeau zal worden aangenomen. In het spoorweg-paviljoen op de Miniatuur-Waleheren, lazen we dat met ingang var. mei 1957 in regel matige uurdienst zal worden gereden van Vlissingen naar Amsterdam met geëlektrificeerde treinen en dat van oktober 1957 eveneens, in uurdienst, geëlektrificeerd gereden wordt tussen Bergen op Zoom en Nijmegen. In oktober 1957 zal er ook weer dubbel spoor liggen tussen Lewedorp en Vlissingen; Arnemuiden krijgt een tweede perron, terwijl het tegenwoor dige wordt verlegd en het tweede perron te Middelburg wordt ver nieuwd. Zo men weet zal H.M. de Koningin 4 mei a.s. het nieuwe bevrijdingsmo nument op de Dam te Amsterdam onthullen. In de urnengalerij van dit monument zullen de urnen met aarde van de fusillade-plaatsen in de ver schillende provincies worden geplaatst afkomstig van het voorlopige gedenk teken. Uit iedere provincie zal deze handeling worden verricht door vier kinderen. Voor Zeeland zjjn door de Commis saris der Koningin uitgenodigd: Mia Westdijk, E. v. d. Velde en Rietje v. d. Heil uit Goes en Cornelis Jonker uit Middelburg. De twee eerstgenoemden zullen gekleed zijn in de katholieke Zuid-Bevelandse klederdracht. Doktersdiensten Te Goes wordt zondag dienst ge daan door dokter Griep; te Middel burg en Vlissingen resp. door dokto ren Ruiter en Detmar; te Heir.kens- zand, Arendskerke en Wolfaartsdijk door dokter Zonnevylle en op oost Z - Beveland door dokter Roos te Krab bendijke. Dokter Luyckx, 's-Heeren- hoek neemt waar voor dokter Folmer en dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom. Voor Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle wordt de dienst waargenomen door dokter M. Huygens te Westkapelle (Tel, K 1187 234). Dienst dierenartsen Op Z.-Beveland wordt zondag de dienst waargenomen door de he ren A. Elzerman, Goes en M. Gaakeer Ovezande. OPHALEN HUISVUIL. Het huisvuil van de wijk van maan dag 30 april a.s. zal worden opge haald op dinsdag 1 mei a.s. De directeur van Gemeente werken van Middelburg. BENOEMING BIJ DE P.T.T. De adjunct-inspecteur der P.T.T. W. R. Éelsingh alhier is benoemd tot adjunct-directeur van het post- district te Utrecht. Bij de rondvraag drong de heer Marijs aan op spoedige verbeterin gen van het wegdek der straten waar door bussen der Stoomtram Walche ren rijden, terwijl de heer van Wag- tendonk nogmaals de instelling van een verkeerscommissie bepleitte. B. en W. zullen over beide zaken zo spoe dig mogelijk contact opnemen en ver slag uitbrengen. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zondag 29 april, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.31 en ®8.00 uui, te Ter- neuzen om 4.51 en 17.23 uur en te Vlissingen om 4.23 en 16.52 uur. Maandag 30 april zal net hoogwater zijn: te Hansweert om 6.06 en 18.30 uur, te Terneuzen om 5.30 en 17.58 uur en te Vlissingen om 5.02 en 17.26 uur. Sluiskil Koninginne feest De bond van buurtverenigingen zal op Koninginnedag 30 april een optocht organiseren, waarbij de plaat selijke muziekkorpsen en gymnastiek verenigingen hun medewerking ver lenen. Om twee uur des middags vindt de opstelling van de stoet plaats op de Zeilmarkt en in de Wilhelmina- straat Om half drie wordt vertrok ken voor de tocht door Vlissingen. De te volgen route is: Zeilmarkt, Walstraat, Betje Wolff- plein, Glacisstraat, van Dishoekstraat, P. Krugerstraat, Irislaan, Anjelieren laan, BÏoemenlaan. Hoogweg. Koude- kerkseweg. Sotteeemstraat. Bonedij- kestraat. Brouwenaarstraat, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Coosje Buskenstraat, Spuistraat. Gasthuis straat, via Slijkstraat naar de Grote Markt. Hier wordt de optocht ont bonden, doch de gymnastiekvereni gingen Oranje Nassau en „V-T.V." gaan door naar het Bellamypark. waar zij een demonstratie zullen verzorgen. Des avonds na het concert op de muziektent in het Bellamypark, weidt een muzikale rondwandeling gehouden. Om half negen vertrekt men van deze plaats en zal dan de route volgen- Bellamypark, Nieuwendijk, Wal- stiaat, Glacisstraat. Hobeijnstraat, Kastor'1 traat van Dishoekstraat, P. Krugerstr., BÏoemenlaan, Hoogeweg, RYudekerkseweg, Badhuisstraat, C. Buskenstraat. Spuistraat, Bellamy park, Breestiaat, waarna de stoet wordt ontbonden bij het repetitie lokaal op de Grote Markt De raad worstelde zich in korte tijd door de vele agendapunten heen. Bij het finantieel verslag van de Stich ting Ziekenvervoer Vlissingen drong raadslid J. Marijs (A.R.) aan op het spoedig aanschaffen van een nieuwe ziekenauto. Er is* echter nog een oude schuld van f 3500 aan Bethesda die eerst moet worden afgelost, terwijl het materiaal nu nog voldoende is. De raad sprak zijn oordeel uit, dat een uitbreiding van het leerplan der gemeentelijke industrie- en huishoud school met een opleiding voor de cur sus coupeuse nodig wordt geoordeeld. Een maximale subsidie, ingaande 1 januari 1955 werd verleend aan de Vlissingse Zwemclub in het jaarlijks exploitatie-tekort. Een maximale sub sidie van f 2100 voor de verschuldig de vermakelijksheidsbelasting en-ter- reinhuur bij de jubileumwedstrijden der V.C. Vlissingen werd aan de ju bileumcommissie verleend. De bond van buurtverenigingen kreeg een sub sidie van f 1250 voor het organiseren der feestelijkheden op 30 april, 5 mei en 29 juni. Twaalf honderd gulden zal worden verleend aan de Prov. Zeeuw se Ver. voor vreemdelingen verkeer voor het propagandablad Zeeland Va kantieland. De raad besloot een verordening vast te stellen, regelende de verplich te vakantiesluiting voor winkels, waarin hoofdzakelijk of uitsluitend kruidenierswaren verkocht worden. Zonder op of aanmerkingen voteer de de raad een bedrag van f 159.000 voor de bouw en inrichting van een nieuwe openbare kleuterschool aan de Schuitvaartstraat. Benoeming bij prov. Waterstaat Gedeputeerde Staten hebben met ingang van 1 juni 1956 benoemd tot districts-ingenieur bij de Provinciale Waterstaat in Zeeland, de heer Ir. A. M. de Grauw te Gouda. PATER MEUWESSE SPRAK OVER NIEUW-GU1NEA. Pater Meuwesse. de ontdekker van de Koningin Julianarivier sprak hier over zijn werk in het missiegebied temidden van de Koppensnellers, menseneters. Bij de opening heette Pater Gon- saga allen een hartelijk welkom. Een speciaal woord van welkom richtte bij hierbij tot Pater Meuwesse. die zoals hij zeide de woorden van Chris tus: ..gaat en onderwijst alle volke ren" letterlijk had opgevat en ver trokken was naar Nw. Guinea m daar tussen de koppensnellers zijn missiewerk te verrichten. Er. thans ze zei hij, zal pater Meuwesse in augustus weer naar zijn missiegebied v -trekken. Hierna liet Paler Meuwesse enkele lichtbeelden 7.en van het land waai hij had gewerkt, waar hij zoals hij zeide. in de modder had gebaggerd. Na de pauze vertelde Pater Meu wesse over de moeilijkheden welke ontstonden als enkele jongeren van deze koppensnellers zo ver komen, dat zij zich willen laten dopen. Alvorens te eindigen vroeg hij al ler gebed voor dit missiegebied, dat eens zal worden het gebied van Christus onze Koning. CONCERT EN MUZIKALE RONDWANDELING. Op maandag a.s. zal door de mu ziekvereniging alhier des avonds om 7 uur op de kiosk een concert wor den gegeven. Op 5 mei a.s. wordt een muzikale rondwandeling gehouden des namid dags om half drie. Philippine GEMEENTERAAD. De raad had ditmaal een nog al lijvige agenda te verwerken, doch met een sneltreinvaartje werden al le puntjes er door gehamerd. Omdat de gemeente er financieel slecht aan toe is werden de subsi dieaanvragen van de amateur-toneel unie en van de St. Elisabethstich- ting te Sluiskil afgewezen. Een schrijven van dhr. Fantenoy dat een voorstel behelst van de twee woningen aan de voormalige haven te verkopen voor 4000.vond geen genade. Men zal het voorstel doen, omdat het toch twee onbewoonbare woningen worden, voor elke woning 1000.te geven. Ook de helikopterdienst Z. Vlaan deren - Rotterdam krijgt geen steun omdat er voor deze - gemeente geen belang in zit. Aan twee personen zal een premie beschikbaar gesteld worden voor krot opruiming en woningverbetering.- «s Aan de motig van d® raad van Ter- neuzen betreffende .de verenkwestie zal adhesie betuigd worden. Verder werd nog besloten om 6 woningen onbewoonbaar te verklaren.*-- Als goed nieuws vernamen wij dat er weer talrijke volkstuintjes zullen worden aangeleged. De rondvraag vergde wel enige tijd. Het lid van de Broek wees op de toestand van de vuilnisbelt. Daar wordt allerlei rommel zo maar weg gesmeten. zonder dat er naar omge zien wordt. B. en W. zullen daar eens bijzondere aandacht aan gaan besteden. Het tweede puntje werd een lang durige beschouwing dat de jeugd van tegenwoordig een bijzonder probleem wordt, wat de vernielzucht betreft. Al zijn de meeste leden vaders, toch zag men dit probleem waar men niet goed raad mee wist. Ook werd de vraag gesteld of er al een kans bestond tot verkoop van de oude school. Voor deze vraag moest de raad achter gesloten deuren gaan. worden afgewerkt op de kiosk op het dorp. 1. Sons of the Brave; 2. Premiers Lauriers Fantasie (verplicht con cours stuk 1956); 3. Les joyeuses commeres de Bastia (vrij concours stuk 19561; 4. Andante in G.5. Bloemlezing uit werken van G. Ros sini; 6. Onze Taptoe. CONTACT MET OERMENSEN De Kunstkring „Van den Vos Rei- naerde" heeft het seizoen besloten met een belangwekkende avond, waar een vrij grote belangstelling voor be stond Pater A. Meeuwese hield in „De Koning van Engeland" een cau: serie over Nieuw - Guinea, waarbij een aantal interessante lichtbeelden werd vertoond. Pater Meeuwese is behalve missionaris ook ontdekkings reiziger en als zodanig heeft hij be kendheid gekregen. Zijn voordracht over het werk onder de koppensnel lers op het nog voor een groot deel ongeëxploreerde eiland werd met aandacht beluisterd en men kwam eens te meer onder de indruk van de betekenis van het missiewerk, in dit geval onder mensen die nog leven in omstandigheden van voor het ijzeren tijdperk. Clinge Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer F. Bogaerd slaagde te Den Haag voor het Bovag-diploma patroon auto garagebedrijf. Vogeltvaarde Westdorpe MAANDAG CONCERT OP DE KIOSK. Het volgende programma zal door de Muziekvereniging Eikels worden Bomen" op 30 april a.s. om 7.30 uur Te Yerseke is men thans be gonnen met de uitvoering van het besluit van het Bedrijf schap om de drie miljoen overtollige fondsoesters tot grit te verwerken. De eerste volgeladen schepen zijn naar bet bedrijf van de fa. v. d. Endt gevaren, die voor de denaturalisatie zal zorgen. De oesters worden eerst in een speciale oven verhit en gedroogd om daarna vermalen te worden. Men had er eerst nog aan gedacht om de oesters weg te geven aan wie er animo voor had, maar dit kwam wegens de kosten van inpakken, ver zenden en emballage te duur uit. „OM 50.000 DOLLAR". In Grand loopt nu deze „omge keerde" detective-film. Mike Dono van is de held van het verhaal, in de persoon van de bankemployé, die ervan verdacht wordt de kas 50.000 dollar lichter gemaakt te hebben. Hoe_ wel ontslagen wordt hij niet gear resteerd maar hardnekkig gescha duwd en dwarsgezeten door de detec tive van de verzekeringsmaatschap pij. Donovan zelf verdenkt een der accountants, die de kascontrole had verricht en daarna verdween. Dono van, taxi-chauffeur geworden, speurt met eindeloos geduld en veel intellect naar die accountant, weet hem ten slotte te vinden en te ontmaskeren. Dit is vlug gezegd maar minder ge makkelijk en zonder schot komt het slot niet tot stand. Het is een goede en zeer boeiende film. Datzelfde kan gezegd worden van de tweede film „Het fort der wrake", waarin men de befaamde Canadese bereden politie actie ziet voeren tegen de geduchte Sioux. Kruiningen BRAND IN STROKLAMP. Er ontstond brand in een stroklamp staande aan de Slagveidstraat tussen het pand van de heer A. Kievit en de garage van A.M.Z. De brandweer was spoedig met twee spuiten ter plaatse, zodat het vuur snel was bedwongen. Dank zij de gunstige wind kreeg het vuur geen vat op de aangrenzende huizen. De voorraad stro ging echter verloren. De brand was ontstaan, doordat de eigenaar van het stro, de heer J. J. van Nieuwenhuizen, in de nabijheid afval had verstookt. JAARVERSLAG V.V.V. GOES. In het eerste jaarverslag van de V.V.V.-Goes wordt met enthousias me gesproken over het zo geslaag de fruitcorso in 1955, een der eer ste initiatieven van de vereniging. Ook aan de Kaperrallye werd me dewerking verleend en in de toekomst wordt weer gedacht aan de bloesem- rit. De samenwerking met middenstand en hotelwezen is verbeterd en dank zij de hulp van bestuursleden en bij dragen van oarticuiieren is de fi nanciële basis verbreed. De ontwikkeling van Drie_ eilan den en Delta-plan wordt nauwgezet gevolgd. Men streeft naar betere verwijzing van de rijksweg naar het centrum der stad. Zodra de middelen dit toelaten zal er een nieuwe folder uitkomen Er wordt al aan gewerkt. Het voordelig saldo over 1955 be draagt 345. Aan de gemeente zal om verhoging der subsidie worden verzocht. „Kasporgo" heeft haar program klaar Het bestuur van Kasporgo" be richt ons dat van 19 tot en met 23 juli te Goes een groot internationaal gymnastiek- en volksdansfeest wordt gehouden waaraan o.m. medewer ken zal de dansgroep van de volks dansschool uit Salzburg. Deze groep brengt een optreden van de beken de Oostenrijkse jodelaarster Ma rianne Helmreich en van de gezusters Watzinger, specialisten in „hackbrettmuziek". Voorts laat de ze groep een show van Salzburger klederdracht zien in een keur van volksdansen. Groepen uit Wurzburg en Nürnberg presenteren gymnas tiek en volksdansen. Het program bevat verder: Optreden van Belgische keurtur- ners, eventueel keurturners uit Bre da en optreden van de volksdansgroep Kasporgo". Ook Hulst. Domburg en Oostburg zullen van het optreden van de Salz- burgervolksdansgroep en Kasporgo kunnen genieten. Op vrijdag 20 juli vindt het eerste optreden plaats op de Markt. Na een mars door de binnenstad, begeleid door het Pijperkorps, zal op de Markt een vlaggenparade worden gehou den. daarbij 7al de r.-k. zangvereni ging ..Arti en Amicitiae" de volks liederen meerstemmig zingen. Zaterdagochtend is er een officië le ontvangst op het gemeentehuis; desmiddags heeft voor de mensen van buiten, een ma^aal optreden op de Markt plaats en des avonds volgt nog een internationaal feest in de Prins van Oranje.'* Met ingang van de nieuwe dienst regeling van de Z.V.T.M. heeft Vo gelwaarde zijn busverbinding met Hulst gekregen. De dienstregeling voorziet in vier verbindingen, waar van er drie aansluiting geven op de busdienst naar en van Breda. De bus rijdt var. Kloosterzande, via Hengstdijk. Stoppeldijk, Rapenburg- tol en Terhole naar Hulst. De dienst wordt alleen op werkdagen uitge voerd. Voor de kinderen, die in Hulst een school bezoeken, de in Hulst werkzame personen uit Vogel waarde, voor ziekenhuis- en markt bezoek zal deze dienst zeker in een grote behoefte voorzien. In verband met de slechte toestand van de Bos- sestraat zullen de bussen voorlopig Boschkapelle nog niet aandoen. Boschkapelle zal dus nog even ge duld moeten oefenen tot de nieuwe Bossestraat werkelijkheid is gewor den. Deze nieuwe busdienst is tot stand gekomen dank zij de activiteit van de'gemeentebesturen van Vogel waarde en Hulst en de medewerking van de Z.V.T.M., welke maatschappij de plannen met bekwame spoed in werkelijkheid heeft omgezet. Advertentie! UITSLAGEN GRATIS REISLOTEN Winkeliersvereniging OOSTBURG (oranjeloten) Reis naar Zwitserland; 5397 Reis naar Luxemburg: 23781 23600 1343 10872 17743 2321 21821 11941 11713 24143 Reis naar La Petite Suisse: 3594 1522 14366 15782 4914 11512 6807 18950 19606 28188 Heden AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: The man from Laramie. DE KLINGE Kinema van Dijck 7.30 uur: Verdi. GOES Grand: Om 50.000 dollar. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Het mysterie der twee vrouwen. KOEWACHT J. de Guchtenaire 3 uur: Schieting. MIDDELBURG Electro: De bruggen bij Toko-Ri. Schouwburg: Love me or leave me. OOSTBURG Ledel-theater 8 uur: Tar- zan in de gouden stad. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Moeder. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Uit de brand ben je. Luxor 8 uur: Avontuur in Hongkong. VLISSINGEN Alhambra: Razzia. Luxor Besmeurde liefde. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Walsdroom. AXEL Het Centrum 4.15 uur: The man from Laramie; 8 uur: Morgen zie ik je weer. R. Dieleman 3 uur: Schie ting. CLINGE J. v.d. Bergen 3 uur: Schie ting. DE KLINGE Kinema v. Dijck 3 en 7.30 uur: Verdi. GOES Grand: Om 50.000 dollar. GRAAUW 2.30 uur: Schieting staande wip. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Lucre- tia Borgia; 2.30 en 5.15 uur: Het myste rie der twee vrouwen. A. de Gucht 3 uur; Schieting. KOEWACHT H. Verhoeven 3 uur: Schieting, MIDDEL.BURG Electro: De bruggen bij Toko-Ri. Schouwburg: Love me or leave me. OOSTBURG Ledel-theater 2, 4.30 en 8 uur. Tarzan in de gouden stad. PHILIPPINE Leon Haers 2.30 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Theodora; 5 en 8 uur: Moeder. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Uit de brand ben je. Luxor 2 uur: Uit de brand ben je; 4.30 en 8 uur: Avon tuur in Hongkong. VLISSINGEN Alhambra: Razzia. Luxor Besmeurde liefde. ANTWERPEN Kon Vlaamse Opera. 2 uur: Wilhelm Teil; 8 uur: Ariane en Blauwbaard. GENT Kon. Ned Schouwburg 3 en 7.30 uur: Men~en in paniek. AXEL Het Centrum 8 uur: Morgen zie ik je weer. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Verdi GOES Grand: Om 50.000 dollar. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Lucre- tia Borgia. MIDDELBURG Electro: De bruggen bij Toko-Ri. Schouwburg: Love me or leave me. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The odora. i'ERNEUZEN Luxor 8 uur: Avontuur in Hongkong. VLISSINGEN Alhambra: Razzia. Luxor Besmeurde liefde.

de Stem | 1956 | | pagina 2