K.N.V.B.-commissie bracht rapport (lang verwacht) uit Voor UURWERKEN naar VAN DE REE Het woord is nu aan de regering en het parlement Ontvangsten eerste jaar op 50 miljoen geschat Amnestie in Oost-Duitsland Particuliere eigendom van produktiemiddelen moet worden uitgebreid NU SMYSLOV WEER OP KOP Perceelgrond toch voor Nauta Voetbaltotalisatoin Nederland U heeft het zelf in de hand. TILBURG - BERGEN OP ZOOM Oesterkweker kreeg kous op de kop LAATSTE NIEUWS Lonen in de landbouw met 3 procent omhoog Prof. Romme te Utrecht MR. P. A. BLAISSE MAAKTE PROEF-WETSONTWERP Hoogwaterstanden EXAMENS WATERSTANDEN Lustrumwegwedstrij d Vijfde ronde van Stoppeldijk Voor hen die prijs stellen op superieure kwaliteit en de allerbeste kamgarens heeft VAN DEN BREKEL thans een rijk gevarieerde collectie tegen een prijs die, gezien kwaliteit, coupe en afwerking, UNIEK te noemen is. Telefoon 2285 Nieuwstraat 14 TERNEUZEN t.o. Hotel Des Pays Bas DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 APRIL 1956 I Scherpe debatten in raad van Oostburg Twee voorstellen zijn toegevoegd aan de agenda in de raad van Oost burg. De bü de rondvraag gestelde vragen door fractieleden van de K. V.P.-fractie en een lid van de P. v. d. A.-fractie brachten in de raads vergadering van Oostburg een ge spannen sfeer. Het voorstel van de P. v.d. A.-fractie behelsde tot onver wijld toewijzen te besluiten van een perceel bouwgrond aan de Zuidkant- se Haven aan de heer H. Nauta, thans wonende te Vlissingen. Ter mo tivering werd in het voorstel aange voerd, dat de heer Nauta ingevolge de artikelen 34-35 van de wet op de materiele oorlogsschade hierop recht heeft en wer<* voorts verwezen naar een beslissing van G.S., genomen in 1954, waarin de heer Nauta ter za ke van dit perceel in het gelijk werd gesteld. De voorzitter bracht in warme woorden pracht opgesteld docu ment maar toch onmiddellijk naar voren dat het zeer ongebruikelijk was dat de raadsvergadering recht streeks toewijst, zonder advies van een verkavelingscommissie en be streed vervolgens enkele beweringen Uitspraken rechtbank De 68-jarige oesterkweker P.P. uit Yerseke heeft bij vonnis van de rechtbank te Middelburg de (kreef ten) kous op de kop gekregen. Hij was namelijk in appèl gegaan van een vonnis van de kantonrechter, dat bestond uit twee boeten van elk 25. Thans is hij veroordeeld tot het dub bele, twee maal 50.subs. 10 d. De officier van justitie, mr. G.J.B. van der Dussen toonde zich tijdens de behandeling van de zaak op 13 april j.l. zeer vertoornd, omdat P. geen enkele grond had om in ap pèl te gaan. Een controleur had P. er namelijk op betrapt, terwijl hij bezig was met een schepnet boven het perceel van een ander. In de roeiboot, waarin P. was gezeten, werd toen ongeveer een half dozijn kreeften aangetroffen, waarvan P. de herkomst niet kon verklaren. De ambtenaar van het O.M. teken de indertijd appèl aan tegen het vrij spreken door de kantonrechter van de uitgever L.F.W. v. B. uit Breda, die op 27 augustus j.l. op de provin ciale weg te 's Heerenhoek geen doorgang had vrijgelaten, waarop een botsing met een andere auto volgde. De officier vroeg bij de behandeling vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en eiste 30.- subs. 6 d. De uitspraak is vernietiging van het vonnis en een boete van 20. subs. 4 d. BEVESTIGD Een chauffeur uit Hansweert, M. J.B. was in appèl gegaan van een vonnis van de kantonrechter waarbij hij, omdat hij bij het linksaf slaan op de helling bij de Vlakebrug geen doorgang had vrijgelaten ook hier ontstond een botsing werd veroor deeld tot een boete van 30.Dit vonnis is, overeenkomstig het requi sitoir van de officier bevestigd. van het voorstel, die pertinent on juist zouden zijn. Een en ander bracht een verhit de bat met zich mee, waarin scherpe woorden en protesten te beluisteren, waren. De heer Dekkers (C.H.) acht te het niet gewenst de voorgeschie denis van net bewuste perceel nog eens op te halen en liet alle verzoe ken, gedaan door de medebelangheb bende de hqjpr Luteyn enerzijds en de gemeente anderzijds de revue passeren. De heer Nauta had naar zijn mening een reële kans tot her bouw gekregen en hierin veel me dewerking van de raad ontvangen, doch had nimmer een definitief be sluit genomen. Eerst veel later had hij een verzoek voor het bewuste per ceel gedaan. Bovendien moest hier niet de letter van de wet gelden, doch diende naar de zin hiervan ge handeld te worden. De heren Schip peren en Leenhouts (P. v.d. A.) be streden het een en ander en hamer den steeds op het aan de wet onleen- de recht van de heer Nauta, waar over zij elke verdere discussie onno dig achtten. I.'ndat de voorzitter er op had gewezen dat in dit geval de zakelijke belangen van het bedrijf van de heer Luteyn dienen te preva leren boven de aspiraties van de heer Nauta, werd tot stemming over gegaan. Met 6 stemmen voor (3 P. v.d.A en 3. K.V.P.) haalde h voor stel de streep. OOK BOUWGROND VOOR DE SPLENTER. Kort hierou diende de heer Coenen namens medefractieleden een gelijk soortig voorstel in. Coenen werd ver zocht de toewijzing op 30 november 1955 van het enige nog openliggen de perceel aan de Markt aan de heer Bossand in te trekken en onver wijld in deze vergadering nog toe te wijzen aan de heer F. de Splenter. In het voorstel werd erop gewezen dat de aanvraag van de heer de Splenter voor dit perceel reeds op 8 november 1955 als eerste was in gediend, doch eerst in de vergade ring van 30 november 1955 werd be handeld en dat veel later de aan vraag van de heer Bossand was in gekomen. Door deze onnodige ver traging was de kans van de heer Splenter verspeeld, aldus de heer Coenen. In zijn antwoord merkte de voorzitter nog op dat veertien dagen voor het verzoek van de Splenter reeds een aanvraag van een derde was binnengekomen, zodat de bewe ring van eerste verzoek" niet juist was. Verder bestreed de voorzitter dat aan Splenter onrecht zou zijn ge daan, want naar zijn mening was de kwestie heel normaal behandeld, al hadden bijzondere omstandigheden vertraging veroorzaakt. De heren Geuzen en van Kampen uitten scher pe kritiek op de houding van de raad in deze. Vergelijkingen werden gemaakt met kleine jongens, die vandaag ja en morgen nee zeggen, kortom, naar hun mening was het een zielige vertoning om terug te komen op besluiten die toch uitge breid behandeld zijn. Het debat werd weer met stem ming besloten, waarmee ook dit voor stel met dezelfde stemmingverhou ding werd aangenomen. DRIE BOETEN VOOR KRABBENDIJKENAAR Tweemaal f 25.- eenmaal f 75. De Krabbendjjker J. de I., van be roep chauffeur, werd donderdagmor ren door de kantonrechter van Ber- f;en op Zoom veroordeeld tot het be- alen van drie geldboeten, waarvan er twee op f 25.werden gesteld en een derde op f 75, De I. presteerde het om in Bergen op Zoom rond te rijden met een auto, waarvan noch de remmen, noch de stuurinrichting behoorlijk functioneer den. Hij veroorzaakte daardoor een aanrijding in de Arnold Asselbergs- straat. Voor het veroorzaken van de botsing kreeg de I. f 25,voor de ondeugdelijkheid van de remmen eveneens, voor de defecte stuurin richting f 75, Z. Vlaamse geestelijken waren op Woensdrecht Een groot aantal geestelijken uit Ceeuwsch Vlaanderen heeft op uitno diging van de Staf der Nationale Re serve een excursie gemaakt naar de Vliegbasis Woensdrecht. Behalve een bezichtiging van de basis stond er jp het programma een voordracht ran Jhr. M. de Savornin Lohman aver de strategie en de tactiek van het communisme. De opzet van deze iag was o.m. de heren geestelijken «en en ander te vertellen van de mogelijkheden der reservediensten van leger, politie, luchtwacht enz. ïnz. als onderdeel van de propagan- la voor deze diensten. Het College van Rijksbemiddelaars heeft de loonsverhoging van 3 per cent in de landbouw goedgekeurd. Deze loonsverhoging van drie percent is in overeenstemming met het advies van het bestuur van het Landbouw schap. Verwacht kan worden dat deze loonsverhoging zal doorwerken in de prijzen van basisprodukten en speciaal in enkele garantie, en verrekenprij- zen. De Oostduitse ministerraad heeft een algemene amnestie afgekondigd, behalve voor hen die wegens de erg ste oorlogsmisdaden veroordeeld zijn. De amnestie zou betrekking hebben op 698 personen die door Russische mi litaire en Oostduitse burgerlijke auto riteiten veroordeeld zijn. Slechts 52 personen zouden nog vastgehouden worden, doch hun von nissen zouden „nogmaals aan een diepgaand onderzoek onderworpen worden." In een rede te Jtrecht, waarmee hij zijn verkiezingstournee voor de KVP begon, heeft prof. Romme gis- teravon gezegd, dat de belangrijk ste restanten van de kapitalistische fundering in onze samenleving moe ten' worden opgeruimd, vooral dit be langrijkste restant, dat aan de nood zakelijke functie van de kapitaalvor ming slechts door een beperkt aantal particv':ere eigenaren van produktie middelen wordt deelgenomen. In de plaats hiervan zullen wij, zo zeide prof. Romme, ertoe moeten komen, niet dat de particuliere eigen dom van produktiemiddelen wordt i>Pgeheven of ingeschrompeld, maar m tegendeel dat de narticuliere eigen- ,,?.m van produktiemiddelen wordt fr.JL. 'd- Aan de noodzakelijke mnctic van de kapitaalvorming zullen geleidelijk aan particuliere eigenaren moeten gaan deelnemen uit alle la gen van de bevolking. Het particuliere bezit van produk tiemiddelen, aldus de heer Romme, zal voor de massa van het volk geen betrekkelijke uitzondering mogen blij ven. Het zal de normale regel moeten worden. Hij vroeg zich af of de regering met name niet moet bevorderen, dat men met de loondifferentiatie veel meer gaat in de richting van het sparen, van het niet direct consump tief besteden van het hogere loondeel of een stuk daarvan. De regering dient tevens positief te bevorderen dat dit hogere loondeel werkelijk uit de winst komt en niet als een stuk kosten tenslotte toch op het produkt komt te drukken. (Van onze sportredacteur). Als het rapport van de voetbaltotocommissie van de K.N.V.B., dat gisteren tijdens een persconferentie in den Haag openbaar werd gemaakt, door de regering wordt aanvaard, zij er daarna een wetsvoorstel op laat volgen en uiteindelijk het parlement het voorstel tot wet wil verklaren, zal Nederland een voetbal toto rijk zijn- En indien alles zo gaat zoals de genoemde toto commissie zich dat voorstelt, zal de K.N.V.B. licentiehouder van die voetbalpool worden. De voetbalbond zal zich overigens niet met de exploitatie en het be heer gaan belasten. Die taak zal worden gelegd in handen van een later te vormen Stichting en 'n Raad van Bestuur. In deze laatste zullen (alles nog volgens de voorstellen in het rapport; waarvan deze donder dag tegelijkertijd een exemplaar aan de minister Justitie en O.K.W. werd aangeboden), in de Raad van Bestuur zullen zitting krijgen twee leden van O.K.W., één van Financiën, één van Justitie, twee van de K.N.V.B., één van het N.O.C.. zomede een 9e lid, aan te wijzen door de sociale en culturele organisaties. En het zouden er thans zeker 3 mil joen moeten zijn. Er moeten meer sportterreinen ko men, meer sportzalen, betere accomo- datie, leiders, oefenmeesters etc. Dit zal ook van grote invloed zijn op de positie van Nederland, gezien in het raam van het internationale spelpeil. Ruw geschat en, aan de zuinige kant op het ogenblik (dus niet in de toekomst bekeken), is er behoefte aan 422 h.a. voor nieuwe terreinen. Ook op medisch gebied is nog een heleboel te doen. Het benodigde geld voor dat alles hier summier opgesomd moet er komen en dit is slechts mogelijk als de voetbaltoto wordt toegelaten. In navolging van andere landen, waar perfecte resultaten zijn bereikt. De commissie heeft, naar Neder landse aard, een Stichting gedacht, welke automatisch onder toezicht van de regering komt te staan en overigens voldoende controle zal hebben in de te benoemen Raad van Bestuur. Deze zal ook de verdeling der winst hebben te beoordelen. Het is namelijk de bedoeling dat winstbejag verre blijft. DE WET. slist meer worden aan Het heeft niet in de bedoeling ge legen van de samenstellers van het rapport: de heren E. M. Joosten, voorzitter, mr. P. A. Blaisse. lid en L. Brunt, secretaris-penningmeester K.N.V.B., de thans werkende club- voetbalpools uit te schakelen. Dit kan overigens alleen de regering. Heeft die te zijner tijd eventueel geen bezwaar tegen het voortbestaan ervan, dar. zullen ze intact kunnen blijven. Intussen kon, na hetgeen mr. Blaisse in antwoord op een desbe treffende vraag ten deze te kennen gaf worden vastgesteld, dat tegen de tijd dat de -voetbaltoto eventueel zal zijn ingevoerd, heel wat clubpools verdwenen zullen zijn. Er wordt na melijk momenteel door de Justitie een nauwgezet onderzoek ingesteld naar de werking dier clubpools, waarvan er volgens mr, Blaisse tal rijke niet aan de wettelijke bepalin gen van het ogenblik schijnen te voldoen. Met het bovenstaande is in het kort weergegeven, wat gisteren door de genoemde Toto-commissie, aan de hand van het rapport, d.w.z. door de heren Joosten en Blaisse, extra werd medegedeeld. TOELICHTING. Het was overigens een zeer onge wone geschiedenis met dat rapport. Nadat de heer Martens, die de K.N. V.B.-voorzitter Ir. Hopster (ziek) verving, namens de K.N.V.B. de -eer talrijke sportjournalisten verwel komd had, werd alle aanwezigen een exemplaar van dat rapport overhan digd. Niet zo verschrikkelijk lijvig overigens, maar toch een langere studie waard dan het halve uur. dat de pers werd toebedeeld teneinde het in te zien. En om daarna tot een gedachtenwisseling te komen met de samenstellers van het rapport, die naar men uit vroegere berichten weet, diverse studiereizen in het bui tenland maakten om de voetbaltoto daar op haar mérites te bekijken. Niettemin is er een vruchtbare ge dachtenwisseling geweest, dank zij het goede inzicht van de commissie, om haar voorzitter, de heer Joosten, een toelichting te laten geven. Dit had ook tol gunstig gevolg, dat alleen de belangrijkste onderdelen van het rapport een onderwerp van bespreking werden. Een goed idee ook, want het grootste deel van het rapport is gewijd aan een uiteenzet ting over de bevordering van de lichamelijke opvoeding en de sport in Nederland; 2e wat er op het ogenblik in ons land voor de lichamelijke op voeding en de sport wordt gedaan (van staatswege veel te weinig naar men weet); 3e over de onbevredi- digende toestand in Nederland en de doeleinden, welke met belangrijke financiële steun kunnen worden ver werkelijkt, In de treure zijn hierover publi caties verschenen, zodat daarover het nieuwselement ontbrak. Ook het feit, dat de voetbalpool de oplossing brengen kan in de vele vraagstukken werd vaak genoeg on der de aandacht gebracht. De belangrijkheid van dit rapport, evenals bij zovele andere, schuilt in de staart, i.e. in de twee laatste hoofdstukken, waarin de wed-situatie in Nederland wordt belicht en de op zet is neergelegd van een voetbal- totalisator in ons land. DE FINANCIëN steun verleend kunnen werkelijk noodlijdende clubs en de sport over de gehele linie beter aan haar trek kunnen komen. Spreker benadrukte nog eens, dat regering en parlement in deze zullen moeten beslissen. De K.N.V.B. meent het meeste recht op die licensie te kunnen laten gelden, óók al omdat men d'e K.N.V. B. nodig heeft om de toto te laten functioneren. Intussen blijft de positie van de K. N.V.B een louter formele. Het percentage voor de wedders is met opzet en om aan het gestelde doel te beantwoorden, lager gehou den dan bij de paardentoto die 80 uitkeert De voetbaltoto-winnaars zullen 60 van de inzet ontvangen, waarvan dan 20 aan de fiscus zal moeten worden geofferd. De overige 40 ware als volgt te verdelen: 20 voor sportopleiding en sportbeoefening, 10 voor sociale en culturele instellingen en 10 voor onkosten reservefonds. 50, LATER 100 MILJOEN. Het eerste jaar, dat de tota- lisator volledig functioneert, mag een omzet van minstens 50 miljoen gulden worden ver wacht. De omzet zal, naar de commissie aan durft te nemen, snel toenemen en na enkele jaren waarschijnlijk de 100 miljoen hebben bereikt. Deze cijfers berusten op voorbeel den o.a. in Nordrhein-Westfalen ver kregen. Het zal verboden moeten worden aan minderjarigen onder de 18 jaar. aan deze toto deel te nemer.. Eén maand in het jaar (des zomers) zal de voetbalpool stil liggen. Wanneer de toto wettelijk zal zijn toegelaten, is de inwerkingtreding in een korte spanne tijds te verwezen lijken, aldus de heer Joosten, Mr, Blaisse kondigde ten slotte aan een proefwetsontwerp gereed te heb ben, zomede een uitvoerige (proef) memorie van toelichting. Het is zijn bedoeling daarmede in de openbaar heid te treden als dit z.i. noodzake lijk zou worden; bijvoorbeeld, indien het ministerie niet met een desbe treffende wetsvoorstp] zou komen. Tenslotte heeft de heer Joosten nog aandacht gevraagd (alles in het raam der voetbaltoto) voor de vrije tijdsbesteding, vooral wanneer de 40- urige werkweek een feit zou worden. Een element waar men nu reeds ern stig rekening mee begint te houden. Ook wat de sport betreft zullen wij straks gereed moeten zijn, ten einde de mensen op te kunnen van gen en aangenaam en nuttig bezig te houden. De voetbaltotalisator is niet in de laatste plaats in dit opzicht een ele ment, dat sterk de behulpzame hand zal kunnen bieden. Voetbalinterland TS ed.-Ierland niet vooi televisie De Nederlandse Televisie Stichting heeft dezer dagen alsnog getracht, toestemming te verkrijgen voor uit zending van de interland voetbalwed strijd NederlandIerland, die op 10 mei iA.s. in Rotterdam wordt ge speeld; tevergeefs! De NTS heeft daartoe via de Union te Genève pogingen gedaan de Kon. Belgische Voetbal Bond te doen be wegen. het t.a.v. deze wedstrijd in genomen standpunt te herzien. De KBVB heeft besloten, niet op de eer der genomen beslissing terug te ko men, zodat de kijkers in Nederland deze wedstrijd niet op het televisie scherm zullen kunnen volgen. Ook de KNVB heeft tevergeefs een beroep op de Belgische bond gedaan. Automatische promotie Aapgezien Vogelwaarde 2 geen ge bruik wenst te maken van het recht om promotie-wedstrijden te spelen is de voor zondag a.s. vastgestelde wed strijd Cortgene 1Vogelwaarde 2 uit gesteld. Cortgene promoveert auto matisch naar de 2de klasse. (Kandidatenschaaktoernooi) Gisteren hebben de deelnemers aan het kandidatentoernooi zich bezig ge houden met het uitspelen der afge broken partijen uit de 15de en 16de ronde. Het uiteindelijke resultaat was, dat Smyslov de leiding ver overde. De partij tussen Pilnik en Petrosjan (15de ronde) werd na 41 zetten zon der verder te spelen remise, die tus sen Spassky en Szabo (15de ronde) werd remise na 59 zetten. Die tussen Filip en Panno (15de ronde) werd na 42 zetten zonder ver der te spelen door Filip opgegeven. Bronstein deed hetzelfde na 57 zetten tegen Smyslov. STAND NA 16de RONDE 1 Smyslov 10 pnt. 2 Keres 9.5 pnt. 3 Gelier 9 pnt. 4, 5 en 6 Bronstein, Spassky, Petrosjan 8.5 pnt. 7 Szabo 8 pnt. 8 Panno 7 pnt. 9 Filip 6.5 pnt. 10 Pilnik 4.5 pnt. Geen draf- en renmeeting in Bergen op Zoom Door het bestuur van de renbaan Kijk-in-de-Pot te Bergen op Zoom is besloten dat dit jaar de traditionele draf- n renmeeting op Hemelvaarts dag, geen doorgang zal vinden. Als reden hiervoor wordt opgege ven. dat het exploitatieresultaat oVer de afgelopen jaren, mede door de geringe belangstelling van het Belgi sche publiek, beneden de verwachting j is gebleven. IN EEN TWEETAL wedstrijden heb ben de biljartclubs van Stoppeldijk en Boschkapelle hun krachten ge meten. Beide wedstrijden werden ge wonnen door Stoppeldijk, dat met een verschil van in totaal 107 caramboles beslag legde op de uitgeloofde beker. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zaterdag 28 april de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 4.59 en 17.31 uur; te Ter- neuzen om 4.16 en 16.46 uur; te Vlis singen om 3.46 en 16.15 uur. BINNENVAARTSCHOOL Bij de examens voor het diploma „schipper op de ruime vaarwateren en. kanalen'' slaagden te Yerseke: J. A. Rie- dijk en W. van Damme te Yerseke; J. Moesker, Hansweert; A. Slingerhand, Wemeldinge en J. v. Koevermge, Krab- bendijke. Allen waren leerlingen van de Binnenvaartsohool Yerseke. Mannheim 313 0.07). Kaub 248 (—0.10), Trier 221 (—0.06), Koblenz 274 (—0.24), Keulen 278 (—0.24), Ruhr ort 492 (—0.29), Lobith 113 (—0.31), Nijmegen 914 0.29), Arnhem 911 (—0.25), Eefde 433 (—0.22), Deventer 328 (0.20), Namen la Plante 145 0.18), Maastricht hoofdsluis 4382 0.09), Borgharen 3966 0.29), Bel- feld 1138 (—0.03), Grave 485 <+0.07). De heer Jooster. stelde in zijn toe lichting. dat tekort aan financiën steeds het grote bezwaar is geweest om het internationaal contact op peil te brengen, zodanig dat Nederland overal mee zou kunnen. In alle geledingen van het leven, niet in de laatste plaats in het be drijfsleven en de industrie, heeft om schakeling plaats gevonden; ALLEEN NIET IN DE SPORT. De subsidies welke de overheid in Nederland voor de sport beschikbaar stelt, staan in geen enkele verhou ding met wat in or.s land nodig is. Daardoor komt het óók voor een zeer groot deel, dat van het Neder landse volk slechts ruim l miljoen sport beoefent. Mr. Blaisse zette vervolgens uit een, dat de z.g.n. clubtoto een enor me omvang hebben aangenomen. De justitie onderzoekt thans wat mag en wat niet mag èn wat in strijd is met de huidige wettelijke voorzieningen. De clubbesturen die uit dit onder zoek niet brandschoon te voorschijn komen zullen er mee op moeten hou den. Maar, als straks de landelijke, ge- licensieerde toto goed draait, zal be- Het wielercomité Stoppeldijk orga niseert op zondag 29 april weer de jaarlijkse wielerronde voor amateurs. Het is voor de vijfde maal, dat deze ronde op het programma staat en ook deze eerste lustrumronde belooft weer, evenals de koersen van vorige jaren, een groot ukses te worden. Onder de ongeveer 50 renners, die hebben ingeschreven, bevinden zich tal van kopstukken, o.a. de Zeeuwse favoriet Jan Westdorp, Bertus Lute uit 's Graveland, G. Pos uit Vree land, F. en C. v. d. Zande, Halsteren; A. van Houwelingen, Sassenheim; Sijthoff uit IJsselmonde, Frans Mahn, Amsterdam; J. Groot, Beverwijk en voorts alle Zeeuwse prominenten. Als dit rennerskorps zondagmiddag van start gaat, wacht hen een strijd over 60 ronden van ongeveer 1800 meter. Gezien de vele kanshebbers, belooft het een felle strijd te worden, waarbij het publiek zeker aan zijn trekken zal komen. Het parcours voert over de Zuid- weg, de Vogelfortweg en de Marga- retsdijk. Dit parcours is zeer geschikt voor een wielerwedstrijd en heeft een overzichtelijkheid, die voor deze streek enig mag worden genoemd. Op praktisch alle plaatsen kan het publiek de renners gedurende het ge hele verloop van de wedstrijd gade slaan, zodat men alle uitlooppogingen en jachten tot in de finesses kan vol gen. Om het publiek nog meer dienst- baar te zijn is ook gezorgd voor een geluidsinstallatie. De micro-reportage zal verzorgd worden door de heer L. Hermans, die zijn sporen op dit ter rein al heeft verdiend. Als de weersomstandigheden mee werken zullen er zondag in Stoppel dijk ongetwijfeld zeer veel wieler- sportliefhebbers aanwezig zijn Na afloop van de koers zal gele genheid tof dansen vorden gegeven zodat er ook voor de nablijvers ver tier te vinden is. De organisatie van deze bijeenkomst is in handen van het comité voor ouden van dagen, waarvoor ook de baten zijn bestemd. r ^Vili') Wanneer U van Uw eostuum lang en veel plezier wilt hebben let U vooral op: MODERNE SNIT PRIMA PASVORM SUPERBE KWALITEIT punten waardoor Uw eostuum CACHET heeft!

de Stem | 1956 | | pagina 19