Jaarmarkt te St. Jansteen trok veel belangstelling OXO Diepvriesinrichting komt nu ook in Eede JORTH Si fAT E 11 Briefje van Herr Minister SnA ldedins Dieren van G. Ruijmbeke en J. Dobbelaer kampioen Het beste van de kip in Uw soep Caféhouder aangehouden Twee weken cel voor rijden na intrekking rijbewijs reeds drommen slechts De uitslag t Meineed uitgelokt Burgemeester van Zierikzee benoemd Derde keer hetzelfde liedje ZIJN „MAAT" WERD DRONKEN er zijn die op een Simplex „brommen", Hoogwaterstanden Oprichting in gezamenlijk overleg Demi-Saisons en Regenjassen Rodex en Burberry Country-Town Kostuums Sportcombinaties Kraamzorgcentrum Groene Kruis op de Bevelanden en Tholen Er zal een auto worden aangekocht Stiefdochter gedood Stucadoor krijgt 12 jaar cel Hoe bestaat het...! lijf merk van miijoenen CIGARETTES cf Naar Duitsland op (tweepersoons) bromfiets Walcheren MIDDELBURG Subsidie voor het amateurtoneel Zuid-Beveland GOES Z.-Vlaanderen TERNEUZEN AGENDA Heden 2 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 APRIL 1956 Voor de jaarmarkt te St. Jansteen bestond dit jaar buitengewoon veel belangstelling. In totaal werden aangevoerd 81 stuks vee, 23 paarden en 51 varkens. Naast de verschillende geldprijzen werden de prijswinnaars wederom in het bezit gesteld van rozen. Als extra prijzen werden door de heren A. Impens, P. de Meij en de Fa. Lucasse drie medailles en een geldsbedrag beschikbaar gesteld. Koeien: le prijs E. C. de Rechter, St. Jansteen; 2e prijs; J. Dobbelaer, St. Jansteen. Vaarzen: le prijs: J. Dobbelaer, St, Jansteen; 2e prijs: L. van Dorsselaer, St. Jansteen. Ossen: le prijs: O. L. Inghels, St. Jansteen; 2e prijs: L. van Dorsselaer, St. Jansteen. Springstieren met tanden: le prijs Stierenverenigir.g De Vooruitgang, St. Jansteen; 2e prijs: D. v. d. Berghe, Hontenisse. Springstieren zonder tanden: le prijs: Stierenvereniging De Vooruit- Advertentie) Inderdaad, er zit kip in een pakje OXO „Chicken" kip pensoep zelfs het beste van de kip. Het is juist om die zuivere smaak van kip pensoep en het hoge vetge halte, dat de huisvrouw aan OXO „Chicken" de voor keur geeft. OXO kippensoep is niet zo maar soep uit een pakje, het is een verrukkelijk en voedzaam natuurproduct. Kies het beste en vraag Uw winkelier daarom met na druk OXO kippensoep in het bekende groen-geel- rode zilverzakje. SOEPEN „Chicken"-Iclppemoap. Torna- tenteap, Jullcnnatoap, Cham pignonsoep. Vermleelllseep, Aspergesoep. Bruinebonensoep gang, St. Jansteen; 2e prijs J. Pieters, St. Jansteen. Hokkelir.gen: le prijs: H. Pieters, St. Jansteen; 2e prijs: G. van Ruijm beke, St. Jansteen. Dikbillen: le prijs L. van Dorsse laer, St. Jansteen; 2e prijs: L. van Dorsselaer, St. Jansteen. Vet Rundvee zonder tanden: le prijs H. Pieters, St. Jansteen. 2e prijs L. van Dorsselaer, St. Jansteen. Vet Rundvee met 2 tanden: le prijs G. Ruijmbeke, St. Jansteen; 2e prijs; H. Pieters, St. Jansteen. Vet rundvee met 4 tanden; le prijs G. Ruijmbeke. St. Jansteen; 2e prijs G. de Moor, St. Jansteen. 'Kampioen Vetvee; G. Ruijmbeke, St. Jansteen. Kampioen Fokvee, J, Dobbelaer, St. Jansteen. VARKENS Varkens: H. Vergauwen, St. Jan steen, le prijs; Joh. Pieters, St, Jan steen, 2e prijs. Vette zeugen: J. Gelderland, Stop peldijk, le pijs. Fokzeugen, Joh. Pieters, St. Jan steen, le prijs. Tomen biggen: H. Vergauwen, St. Jar.steen, le prijs; joh. Pieters, St. Jansteen, 2e en 3e prijs. PAARDEN. Merriepaarden boven 3 jaar: O. L. van Remortel, St, Jansteen. le prijs; J. Dobbelaer, St. Jansteen, 2e prijs; Em. de Beule, St. Jansteen, 3e prijs. Ruinpaarden boven 3 jaar: Gebrs. Cocqheijt, St Jansteen, le prijs; C. Pieters, St. Jansteen, 2e prijs; Gebrs. Cocqheijt, St. Jansteen, 3e prijs. Merriepaarden van 2 jaar: Wed. Th Verstraeten, St. Jar.steen, le prijs; Joh. Piessens, St. Jar.steen ,2e prijs; A. Thuij, St. Jansteen, 3e prijs. De caféhouder L. J. B. uit Middel burg is verdacht van het uitlokken van meineed aangehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Dit is de nasleep van de „colazaak", die op 28 maart jl. voor de kantonrechter te Middelburg diende. De caféhouder moest zich toen ver antwoorden, omdat hij aan twee kna pen van 15 jaar uit Serooskerke (W.) donker bier zou hebben geschonken, hetgeen uiteraard een overtreding van de drankwet betekent. De zaak kwam aan het rollen, toen de knapen later op de avond door een surveille rende politieagent „onder invloed" werden aangetroffen. Voor de kantonrechter schoof B. een tweetal gtuigen nar voren waar onder de 19-jarige opperman C. P. uit Serooskerke die verklaarden, dat de beide knapen geen donker bier. doen cola hadden gedronken. P. gaf toen o.a. toe, dat hij vóór de behandeling van de zaak nog in het café van B. is geweest. De ambtenaar van het O.M., mr. T. Lebret en de kantonrech ter wezen er tijdens deze zitting de getuige met klem op, welke gevolgen het plegen van een meineed kan heb ben. De getuige hield echter vql, dat het cola is geweest. De caféhouder B. zal echter thans door de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, worden vervolgd wegens het mogelijk uitlok ken van meineed. Bij K. b. is met ingang van 16 mei 1956 benoemd tot burgemeester der gemeente Zierikzee mr. F. Th. Dijck- meester te 's Gravenhage. De heer Dijckmeester is thans ad ministrateur bij het Kabinet der Ko ningin. Hij is in 1917 geboren, Ned. Herv. en niet aangesloten bij een po litieke partij. Tot drie keer toe heeft men de 21- larige landbouweirsknecht J. R. uit Heerenhoek in zijn kraag gegrepen, ierwiji hij een auto bestuurde, nadat tün rijbewijs ongeldig was verklaard. Voor die derde keer dat was op 3 maart j.l. te Goes moest hij zich dinsdagmorgen voor de politierechter ie Middelburg, mr. B. S. Sieperda, verantwoorden. Hij zag zich conform le eis van de officier, mr. J. L. An- Ireae. een gevangenisstraf van twee weken opgelegd. Als verweer voerde verdachte aan, !at zijn „maat", die aanvankelijk thauffeerde, dronken was geworden. Toen, de „maat" een deuk in de wa len van R. reed vond hij het als ei- tenaar welletjes en nam zelf weer rijbewijs ingetrokken of niet achter iet stuur plaats. R. betoogde verder, lat hij zijn auto, nadat ze hem voor le derde keer hadden gegrepen, maar ran de hand heeft gedaan. MET DAGVAARDING OP ZAK Merriepaarden van 1 jaar: Wed. J. d'Hooghe, St. Jansteen le prijs; A. van Overloop, St. Jansteen, 2e prijs; C. L. van Remortel, St. Jansteen, 3e prijs. Veulens: le prijs; Wed. J. d'Hooghe St. Jansteen Warmbloedpaarden boven 3 jaar: le prijs: G. Inghels. St. Jansteen; 2e prijs: idem; 3e prijs: j. Rottier, St. Jansteen Konijnen: le prijs: D. de Rechter, Axel. Grootst aantal aangevoerde paar den: Wed. J. d'Hooghe, St, Jansteen. Grootst aantal aangevoerde stuks vee: G. Ruijmbeke, St. Jansteen. Grootst aantal aangevoerde var kens: H. Vergauwen, St. Jansteen. (Advertentie) Volmaakt vakmanschap geeft de Simplex-brommer de hoogste veiligheid v "- J Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 27 april, de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 4.25 en 16.54 uur; te Ter- neuzen om 3.41 en 16.05 uur; te Vlis- singen om 3.11 en 15.34 uur. In het Parochiehuis „Sancta Ma ria" te Eede werd een bijeenkomst gehouden van hoofden van gezinnen met hun echtgenoten om in geza menlijk overleg te komen tot de op richting van een vriesbox-centrale voor Eede. Wethouder C. Sturtewaegen die 't initiatief tot deze bijeenkomst geno men had in samenwerking met het lid van Provinciale Staten C. van Bel- legem uit Eede, opende de bijeen komst en heette o.a. burgemeester J. van Dongen welkom die met zijn echtgenote deze bijeenkomst bijwoon de. Burgemeester van Dongen die na mens de gemeente Aardenburg sprak beloofde ook voor Eede de volle me dewerking van het gemeentebestuur, doch wees er op dat allereerst het particulier initiatief hier voor de op richting moest zorgen. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer E. Lansu, hoofd van de lagere landbouw school te Aardenburg en vertegen woordiger van de N.C.B. Als attrac tie van deze avond werd een film vertoond over het totstandkomen van diepvriesboxen, hoe ze gemaakt wor den en hoe ze werken, alsmede een film over de officiële opening van deze installaties te Schoondijke en Aardenburg door mevr. S.C. de Ca- sembroot, geb. Baronesse van der Felz de echtgenote van de Commissa ris der Koningin in de provincie Zee land. HET GROTE BELANG Vanzelfsprekend werd ook uiteen gezet hoe deze installaties werken en (Advertentie) De korte autocoat wist in slechts enkele jaren het hart van elke rechtgeaarde automobilist te veroveren Deze zeer practische en moderne autojas is kort, ge makkelijk en sportief; in katoenen uitvoering tevens uiterst geschikt als regenjas, terwijl zij ook als demi- saison in de zo bekende tweed-stoffen wordt vervaardigd. Uitsluitend jassen met een wereldreputatie. De voorstanders van de geklede, zeer gedistingeerde jas krijgen ruimschoots hun deel bij deze prachtige classic- style collectie RODEX en BURBERRY, die Mr. Savile Row speciaal voor hen samenstelde. Luxueuze stoffen, meesterlijke modellen, volmaakte pasvorm en voorname snit. Het voordeel van deze Bannockburn costuums is, dat zij aan geen seizoen gebonden zijn en zowel 's-zomers als 's-winters gedragen kunnen worden. Maak thans uw keuze uit de primeurs van onze voorjaarscollectie De man met smaak en fantasie telt stellig één of meer sportcombinaties onder zijn garderobe; deze dracht zal ook in 1956 volkomen „accepté" zijn. Een keurcollectie van de nieuwste dessins, speciaal voor ons vervaardigd in HARRIS TWEED, SAXONY, KYNOCH, BALLANTYNE, geweven MATTING is voor U bij ons voorradig Wij vestigen uw speciale aandacht op onze, met de uiterste zorg samengestelde De officier kwam tot zijn eis, na dat hij er o.a. aan had herinnerd, dat R. bij zijn laatste treffen met de politie dit was dus op 3 maart met de dagvaarding voor de eerste overtreding (hij zou daarvoor op 6 maart voor de politierechter moeten verschijnen) op zak liep! Dit door blijven rijden zonder rij bewijs is voor R. niet bepaald een pretje geworden; de eerste keer kostte het hem f 100,— subs. 2 d.. de tweede keer twee weken gevang en de derde keer weer twee weken het hok in Tevens werd hem bij de eerste twee keren telkens 6 maanden de rijbe voegdheid ontzegd. R. trad deze morgen ook nog als getuige op tegen een andere „maat" van hem, die sedert diezelfde onple zierige datum, de derde maart, wel geen „maat" meer van hem zal zijn G. J. N„ een 26-jarige landbouwers knecht uit 's Heer Arendskerkc, sloeg namelijk „hij was onder invloed" na een vechtpartij in de wagen van R. met zijn klomp een ruit van deze auto in. EIGEN GLAZEN N. beweerde, dat R. de autoruit zelf had ingeslagen.... maar dit vond de officier bepaald onwaarschijnlijk, ie mand. die zijn eigen glazen ingooit. Mr. Andreae eiste ook tegen deze verdachte een gevangenisstraf van twee weken. Het werden een voor waardelijke twee weken, met twee jaar proeftijd. N. zal echter tevens een boete van f 75,moeten betalen of het gehele geval gedurende vijf tien eenzame dagen nog eens moeten overdenken. De hele geschiedenis heeft in Go°s nogal wat opschudding verwekt, omdat niet alles N. heeft R., toen deze vluchtte, nog achterna geze ten even geruisloos in zijn werk ging. Op de vraag, of N. zich nog onder zijn vrienden mag rekenen zei R.: „ïk bemoei me er niet meer mee...." Onder voorzitterschap van dr. Vos te Wolfaartsdijk werd in het medisch centrum te Goes de jaarlijkse alge mene vergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer A. de Lange, bleek, dat in 1955 640 kraamvrouwen van het Centrum kraamhulp ontvingen, tegen 654 in 1954, terwijl het aantal verzorgingsdagen 6700 bedroeg te gen 7208 in het vorig jaar. Deze klei ne teruggang is te wijten aan het kleine aantal kraamverzorgsters. Het aantal gediplomeerde kraam verzorgsters bedroeg per 31 dec. 23 tegen 24 per 1 januari 1955. Dit aan tal is voor een zo uitgestrekt rayon te weinig, zodat aan verschillende aanvragen niet kon worden voldaan. Dank zij de goede samenwerking met het Groene Kruis centrum te Mid delburg nam dit een aantal verzor gingen over. Het aantal leerlingen bedroeg per 31 december 1955 vier, terwijl per 21 maart j.l. weer een nieuwe cursus met 5 leerlingen kon worden begonnen. De vooruitzichten zijn dus weer iets gunstiger gewor den. Verder herinnerde de secretaris aan het vertrek van de vorige voor zitter, dokter P. Staverman, die bui tengewoon veel voor het Centrum heeft gedaan, aan de ontslagaanvra ge van de vorige leidster-docente Zuster C. Vernimmen en aan de be noeming van zuster B. Aarens tot leidster-docente en van zuster B. Haak tot assistente. Het bestuur deed in 1955 een be roep op artsen, wijkverpleegsters, enz. teneinde mede te werken bij de propaganda voor meer kraamver zorgsters, en maakte de opleiding financieel wat aantrekkelijker. Tenslotte deelde spr. mede, dat de subsidie-voorwaarden en de pensioen verzekering voor de kraamverzorg sters thans zijn gepubliceerd. De sa larisregeling echter nog niet. Nadat de heer A. de Lange als se cretaris was herkozen en de nieuwe subsidievoorwaarden waren bespro ken, kwam in bespreking een voor hoe de zaak moet worden aangepakt. Hiertoe waren twee leden van de Aardenburgse inrichting aanwezig. Mevr. S. van Dongen-Bonte de echt genote van de burgemeester zette uit een hoe de boxen moeten worden ge bruikt, wat men er allemaal in kan bewaren, waarbij voor Eede vooral van belang is het bewaren van het geslachte varken, en over het inpak ken in plasticzakjes. Mevr. W. Jans- sen-Gerlacht belichtte de financiële kant van de zaak en de kosten voor de huurder van een box. Staande de vergadering kon reeds een besluit tot oprichting worden ge nomen. Er gaven zich reeds 12 huur ders definitief op, terwijl er nog steeds aanmeldingen binnenkomen. Overgegaan kon worden tot de op richting van een commissie ,-die de zaak verder zal uitwerken. In deze commissie, die uit 5 dames bestaat, hebben zitting Mevr. G. Lampaert- de Krijger, Mevr. A. Sturtewaegen- de Rijcke, Mej. E. van Bellegem, mevr. J. de Smet-Hamerlinck en mevr. Wed. N. Dezutter-Lampaert. Door hen zal worden onderzocht of men zal komen tot de oprichting van een stichting of dat men het zal doen via de boerenbond, daar het initia tief tot stand is Bekomen door een contact met de N.C.B. IN EEN NOODWONING. Het is de bedoeling om de inrich ting te plaatsen in een der vrijgeko men noodwoningen. De mogelijkheid om deze te verplaatsen naar het cen trum van het dorp zal worden onder zocht. Het liefst zou men deze nood woning dan plaatsen in het verbin dingsstraatje tussen de Nieuwstraat en het Dorpsplein, achter de kleuter school en vlakbij de kerk. Dit is voor alle inwoners het gemakkelijkst te bereiken. De nieuwe inrichting te Eede zal dit voorhebben, dat men van de er varingen der andere inrichtingen in West Zeeuwsch Vlaanderen zal kun nen profiteren. Daarom zal de in richting ook moderner worden. De hoogte van de boxen zal worden ver laagd tot 82 cm., iets wat in de prak tijk wenselijk is gebleken, terwijl er begonnen zal worden met 30 boxen, en uitbreiding van dit aantal mogelijk zal worden gemaakt. Het gerechthof te 's Hertogenbosch heeft de 32-Jartge stucadoor J. van S. uit Sint Michielsgestel veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van voorarrest en onvoorwaar delijke ter beschikkingstelling van de regering. Van S. wordt beschuldigd van moord op zijn 18-jarige stiefdochter J. M. de H. Het meisje werd in februari ver leden jaar in een vlaag van jalouzie door een pistoolschot gedood. De rechtbank te 's Hertogenbosch veroordeelde in juni tot een gevange nisstraf van 15 jaar met onvoorwaar delijke ter beschikkingstelling, welk vonnis de advocaat-generaal bij het Bossche Hof in appel bevestigd had willen zien. stel van het dagelijks bestuur om in principe te besluiten tot aankoop van een auto voor het Centrum. Allen waren overtuigd van de nood zakelijkheid. Over de financiering zal nog een tweede schrijven tot de Groene Kruisverenigingen worden ge richt. Een vrachtrijder uit Almkerk had zijn vrachtauto, waarvoor een laadvermogen van 3500 kilo gram was bepaald, geladen met 6900 kilogram suikerbieten en was daarmee naar de coöp. sui- kerjabriek te Zevenbergen ko- i men rijden. De verkeerspolitie had dit zwaar afgeladen geval zien aankomen en meteen korte metten gemaakt. Voor de kantonrechter te Ze venbergen voerde de bestuurder van de auto woensdagmorgen aan, dat het veel te schadelijk was om slechts met 3,5 ton sui kerbieten per vrachtauto van Almkerk naar Zevenbergen te komen rijden. De ambtenaar van het O.M. I had een schikking voorgesteld van 40, doch blijkbaar deed de betoonde mentaliteit hem nu een tientje hoger gaan. De kan tonrechter vond het een zeer gevaarlijke onderneming om met overbelaste auto's te rijden en deed geen cent van de eis af. (Advertentie) mmmm Enige weken geleden hebben wij in onze krant geschreven, dat het o.a. in de Duitse Bondsrepubliek verboden was om met twee volwassen perso nen op één bromfiets te rijden. De heer P.C.J. Roks, Ginnekenweg Breda, vond dit erg. Hij schreef een brief naar de minister van verkeer in de Bonds republiek en betoogde daarin, dat een dergelijke maatregel bepaald ongun stig zou werken op het vreemdelingenbezoek en derhalve >p west-Duitslands economie. In een schrijven van 19 april heeft de minister nu een antwoordje ge stuurd aan de heer R>ks, waarin hij meedeelt, dat de Straszen Verkehrs Verordnung per 1 mei 1956 zodanig is gewijzigd, dat fietsen met hulpmotor die er kennelijk op gebouwd zijn om twee personen te vervoeren, niet meer onder die verordening vallen. „Ik neem dit briefje toch nog maar mee op mijn reis naar Duitsland", aldus de heer Roks, „want al weet ik het, daarom weten alle Duitse veld wachters het misschien nog niet!" (Advertentie) Alleen verkrijgbaar bij: P. M. v. d. WALLE - HULST Kwadendamme B. en W. schrijven de raad: Met ingang van 1 januari 1956 is door de Nederlandse Amateur Toneel Unie (N.A.T.U.) in samenwerking met het Werkverband Katholiek Ama teurtoneel (W. K. A.) een toneeladvi seur aangesteld voor de provincie Zeeland. Deze toneeladviseur heeft tot taak het amateurtoneel in de provincie te stimuleren, de amateurverenigingen met raad en daad terzijde te staan bij hun werk en leiding te geven aan de verbetering van het spelpeil en de repertoirekeuze. De hieraan verbonden kosten be dragen 8.000.Het rijk en de pro vincie Zeeland geven ieder een bij dra ge van 3.000. Voor de resterende f 2.000.doet men een beroep op de gemeentebe sturen. Verzocht wordt 25.subsidie te willen verlenen per amateurvereni ging. Teneinde te bereiken, dat de bij drage van de gemeente geheel ten goede komt aan het amateurtoneel te dezer stede, ligt het in 't voorne men voor de diensten, welke de to neeladviseur aan de plaatselijke ver enigingen of de leden daarvan biedt, 25 pet. reductie te verlenen op het bedrag, dat anders in rekening zou kunnen worden gebracht. Hiermede kan worden bereikt, dat met de ge vraagde gemeentelijke steun, het werk van de toneeladviseur binnen het bereik komt te liggen van alle amateurverenigingen, voor zover aan gesloten bij de N.A.T.U. of het W. KA. Tot nu toe zijn slechts twee ver enigingen in deze gemeente aange sloten bij de N.A.T.U. en bij het W. K.A. geen. Voor 1956 zal derhalve met het verlenen van subsidie een bedrag van 50.gemoeid zijn. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Padvindersmarkt Zaterdag a.s. wordt hier op de Vis markt een padvindersmarkt gehou den, welke wordt georganiseerd door alle Middelburgse padvinders(sters)- groepen, uitgezonderd de Paul Kru- gergroep (zeeverkenners). Naast de gebruikelijke stands is er een propagandastand van het na tionaal hoofdkwartier der Nederland se padvinders. Gedurende de hele middag en avond worden op het perron demon straties gehouden op padvind(st)ers- gebied. BUITENDIENSTGEBOUW PTT De P.T.T. heeft, zo schrijven B. en W. de raad, die 1 mei vergadert, verzocht haar over te dragen 2500 M2 grond, aan het klein industrie terrein om daarop een buitendienst gebouw te stichten. De vastgestelde prijs bedraagt 5.75 per m2. De totale verkoops prijs 14.375. Tegen verkoop van de grond be staat bij B. en W. geen bezwaar. De commissie van bijstand in het beheer van gemeentewerken c.a. kan zich ook met de verkoop verenigen. BRANDWEER OP NIEUWE SCHROEVEN. Tot nu toe was de brandweer van Hoedekenskerke, onder welke ge meente Kwadendamme behoort, ai- leen maar toegerust met twee baby spuiten, die wat aftands geraakten. Daarom is er nieuw materiaal ge kocht, bestaande uit een flinke spuit en een manschappenwagen, dat al hier wordt gestationeerd. Ovesande Vergadering „St. Joris" In „Slot Ostende" hield de vak bond van kath. slagersgezellen „St. Joris" een ledenvergadering, onder leiding van de heer J. v. Stee. De heer Bastiaanse uit Breda sprak over de onderwerpen: vakantie- en vakantietoeslag; loons verhoging en uitkering van 3 pet. over 1955. Voorts werd besloten om de ver spreide leden van 's-Heerenhoek, Heinkenszand en Ovezande en an dere dorpen in de omgeving bij de afdeling Goes te voegen, waardoor deze afdeling wat steviger in de schoenen komt te staan. HET DERDE TELEVISIE-TOESTEL Het derde televisie-toestel van het comité Goese verkoop-actie, is gis ter toegewezen aan mevr. E. Boo- gerd-Berrevoets, die met behulp van haar man, de adjudant der rijkspo litie, in een slagzin deze week het allerbeste de lof van de Goese mid denstand bezongen had. Gistermorgen elf uur is het waar devolle geschenk door drie der com missie-leden, de heren Gerritse, Evers en Plouvier met de nodige fe licitaties overhandigd. Het echtpaar was uitermate ver heugd over het meevallertje en denkt er heel veel genoegen aan te bele ven. REDDEN VAN DRENKELINGEN Op de jaarlijkse algemene vergade ring te Nijmegen van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelin gen werd de heer I. van Bel benoemd tot lid van het hoofdbestuur van ge noemde Bond. Borssele VERGADERING WEEGBRUG. Alhier vergaderde de coöperatieve vereniging „Monsterweg" onder lei ding van de heer J. Rottier. Bij re kening en verantwoording bleek, dat in kas was een bedrag van 1446,32. Aan diverse produkten was op de weegbrug gedurende de campagne gewogen 22.508.406 kg. In de plaats van de heer P.J. van Liere, die als bestuurslid bedankte, werd gekozen de heer P. Dekker. Het weegloon werd vastgesteld voor leden op 20 ct. en voor niet-leden op 35 ct. per 1000 kg. In de plaats van de heer J. Blok die 30 jaar weger is geweest en thans in verband met zijn leeftijd ontslag nam, werd benoemd de heer A. van Zweeden. K.V.P.-FORUM. Door de plaatselijke afdeling van de K.V.P. werd in het kader van de propagandavoering een bijeenkomst belegd, bij welke gelegenheid als fo rumleden fungeerden de heren Mr. Dr. Mes, Th. v. d. Himst en C. Ver donk. terwijl als voorzitter van het forum optrad burgemeester Andries- sen. Vele vragen werden aan het fo rum voorgelegd. De vragen hadden o m. betrekking op de nieuwe ouder domsvoorziening, bouwcapaciteit-vo lume, processievrijheid, verdeling landbouwgronden, vorming kabinet, enz. De vragen werden door de fo rumleden tot tevredenheid van de aanwezigen beantwoord. De inleiding werd gehouden door burgemeester Andriessen. Billand-Bath EXAMENS BRANDWEER WACHTERS. Ten gemeentehuize werd een exa men afgenomen voor brandweerwach ters 2e klas door de heren v. Schen- del en Kosters resp. inspecteur en adj.-inspecteur van het Brandweer wezen te Breda. Burgemeester J. C. W. Jobse was mede aanwezig, alsmede de heer Joh. Pilaar, kringhoofd der B.B. te Goes. De cursus die voor dit examen is gehouden werd geleid door de instruc teur C. Hillebrand, ondercomman dant van de vrijwillige brandweer te Rilland. Van de afdeling B.B. slaagden de heren L. J. Blok. J. J. de Bruin. T. J. P. J. Polderman en S. A. Ste- vense. (Advertenties) In een verrassend grote keuze ver krijgbaar bü 817-o INTERNATIONAAL KAPCONCOURS Op het Internationaal Kapconcours om „De Gouden Tulp", dat gehouden werd onder auspiciën van de Con federation International de la Coif fure in de grote zalen van „Bellevue" te Amsterdam, was als Erepresident voor de afdeling Herenkappen „Coupe Sculpture", en als jurylid van de afd. Dameskappen uitgenodigd de h"eer R. v. Grembergen-de Doelder alhier. Kloosterzande „PATSY" VOOR DE GEZINSZORG. De uitvoering door een plaatselijke familietoneelgroep ten bate van de r.-k. Maatschappelijke Gezinszorg is zeer zeker een sukses geworden. De avond werd geopend door pas toor van de Eynden. Hierna was het de beurt aan „Patsy", het blijspel in 3 bedrijven. Het gezelschap, dat voor een uitverkochte zaal heeft kunnen spelen, heeft met deze opvoering zeer zeker getoond niet zomaar een toneel groepje te zijn. Het spel van allen mocht gezien worden. Aardenburg JAARVERGADERING BOERINNENBOND. Op dinsdag 1 mei zal in de zaal van de Roode Leeuw een algemene vergadering worden gehouden van de afdeling Aardenburg van de r.-k. boe- rinnenbond. Aangezien de jaarverga dering door omstandigheden nog niet kon worden gehouden, wordt deze die dag dan ook gehouden. Er zal o.m. bestuursverkiezing plaats vinden in verband met periodieke aftreding ter wijl ook een nieuw bestuurslid moet worden gekozen in de plaats van mej. C. Buijck die van hier is vertrokken. Als spreekster is voor deze dag uit gekozen mej. Clara de Smet, land bouw- en huishoudlerares uit Malde- gem (België), die zal spreken over het. onderwerp „Beleefdheid en voor naamheid". Ais attraktie is aan het geheel ook een hersengymnastiek voor de leden verbonden, terwijl met een lof wordt besloten. GOES Grand: Magdalena. MIDDELBURG Electro: Onsterfelijke Mozart. vfLISSINGEN - Alhambra: Het hunke rende hart \NTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Rigoietto. GENT Kon. Ned. Schouwburg 7.30 uur: De Regenmxker.

de Stem | 1956 | | pagina 2