VAN HOUTEN y/> 8 stukken beter Uitslag Van Nellers grote jeugdprijsvraag GEHEIMEN VAN DE ZEE" DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 14 APRIL 1956 de tas voor een Prinses f4,95 Een Rijnreis v<|pS^K|houtenJ 6 JONGELUI! 1 KAUW De terugkeer van Morghan de magiër Bi) iedere goede zaak verkrijgbaar. ILet speciaal op PKINCESS label Gratis prospectus bij Re derij Feenstra, - Tijdgeest vacantiereizen v.a. 105. Bovenstraat 152, Rotter dam Z. Tel. K 1800-70768. „Henkie, jij raéékt zo graag brokken zag ik )e daarnet niet voetballen in 't plantsoen?!I) deel |ij deze reep 'ns" Wét een agent En wèt een reep! van Houten! Zij voelen elkaar bést aaneen gedeelde reep is immers dubbele vreugd I melk melkhazelnoot naturel roomtoffee melkmocca K Sx Sn 1 sï rv 2N X 5 i a s? x SÜ X X Sc X 1 i sS Onze verwachtingen zfjn ver overtroffen. De oplossingen kwamen met honderden per dag binnen. Jammer genoeg waren er foutieve bij, maar ja, daar was het dan ook een prijsvraag voor. Toen wij deze prijsvraag in de bladen hadden gepubliceerd, werden wij er op attent gemaakt, dat op vraag 1 twee goede antwoorden mogelijk waren. Op grond hiervan hebben wij vraag 1 voor iedere inzender goedgekeurd! De vragen 2 en 3 kwamen dus bij de beoordeling alleen in aan merking, de juiste antwoorden hierop waren resp. „b" en „a". NU de Uitslag De jury heeft zeker geen gemakkelijke taak gehadpracötige tekeningen, juweeltjes van opstellen moesten worden bekeken en doorgelezen en uiteindelijk is zij tot de volgende beslissing gekomen. (De winnaars kregen inmiddels reeds rechtstreeks bericht.) PICK-UP Ronald Abram, Veenendaalkade 278, Den Haa* Wouter Araelink. £1roenstraat 18. Den Haag; 1 r Bosma, Oostélnde 504. O.B. Zijl (Fr.); Anneke Hage, Cath. Beersmansstraat 36, Rotterdam-West; Jaap Hos. Snaarmanslaan 49, Alkmaar; Joke Prins. Hart Nibbrig- kade 98, Den Haag; Michel Samson, Staringkade 48. Voorburg: Piet Smeets, Bergstraat 55, Dommelen: Anky Vrendenberg, Huize „de Klunze", P 37, Wezep (Gld.); St. Jacobschool, Jacob van Maerlantstraat, Den Bosch. SNORKEL MET ZWEMVLIEZEN EN DUIKBRIL Thea Baars. Baan 19, HaarlemJan van Beugen, School straat 233, Almelo; Corrie Duba, Abeelstraat 22, Haar lem; Corrie Duyser, Billitonstraat 19, Amersfoort; Elly Elberg, Molenlaan 62, Rotterdam-Noord 2; Arie Houtgraaf, Hooikade 8, Dordrecht; Jack Huygen, Rijksstraatweg 87, Bennebroek; Ewoud Lietaert Peer- bolte, Pr. Mauritsplein 29. Den Haag; Ronald Peteroff, Toussaintstraat 23b, Rotterdam-West; Klaas Anne de Raad, Kanaal weg 24, Hoogeveen; Wim de Rooij, Sta dionkade 99-1, Amsterdam; Trixje Schreuder, Oude Amersfoortseweg 307, Hilversum; Anneke Semler, 't Jachthuis 5, Den Imbos, Eerbeek; Ineke Sloet, Oot- marsumsestraat 17, Almelo; Marietje Sluis. Charlotte de Bourbonlaan 16, Rotterdam-Oost: Frederik D. Soeters, Mathenesserstraat 156c, Rotterdam-West; Nanda Spaans, Dordtselaan 171a, Rotterdam-Zuid; Jan Versteeg. Gerard Terborgstraat 29, Amsterdam- Zuid: Leendert Johannes de Vogel, Vreeswijkstraat 198, Den Haag; Herman v. d. Vlag, J. M. Kemperstraat 2, Eindhoven. BADMINTON-SPEL Ineke van Aarst, Ruyterstraat 33. Apeldoorn; Jacques Baart, Dresselhuysstraat 26a, Rotterdam-Blij dorp; Gert van Benthem, Stationssingel 44, Veenendaal; Carine de Bruijn, Aronskelkweg 51. Den Haag; Alex Bruyns, Spoorstraat 42, Sluiskil (Z.V1.); Gerard de Haas, Boslaan 33. Balkbrug (O); Wim van der Hart, Grotestraat 19, Goor (O); Ineke Hoekstra, Lef. de Montignylaan 32, HillegersbergJan Kluwer, Leeuwar derstraatweg 19. Heerenveen; Karei Leeuwangh. Ma- thenesserweg 99a, Rotterdam: Ernst Loendersloot, Lange Nieuwstraat 433, IJmuiden; Mare van Nus, Bornsestraat 144, Almelo: Mleke Prins, Hart Nibbrig- kade 98, Den Haag; Klaas Schermer. Kepplerstraat 79a, Zaandam: Pie ter Frederik Schotte. Hofstedestraat 35a, Rotterdam; Piet Toselaar, Molendijk 12-16, Oud-Beyer- land; Arthur Wassenberg, Agamemnonstraat Sö2, Am sterdam-Zuid; Paul Whistier, Karei van Gelderlaan 28, Oosterbeek; Jaap Wolterbeek, Jacob Marislaan 29, Vlissingen; Ineke Zandee, v. d. Duynshoeve C 10, Woensdrecht. PHOTO TOESTEL Henk Boer, Sonnenbergweg 4. IJsselmuiden Kampen (Ov.Monique Bosschaert, Zoutestraat 50. Hulst(Zld.) Cor Haak, Hoekschekade 12, BergschenhoekHans van der Jagt, Willemstraat 70. Slikkerveer; Han Jansen, Terborgseweg 62a, Doetinchem; Kees van der Kley, Oost Knollendam 170, Wormer; Janny Alie Kluwer, Leeuwarderstraatweg 19, Heerenveen; Dick Meijers, Laan van Niftarlake 69, Tienhoven (U); Gebko Niezen, Wolphaertsbocht 290b, Rotterdam-Zuid; Hanny Ree dijk. Pippelingstraat 3. Den Haag; Wim Schinkel, Gladiolenstraat9, Zwolle (O); Bernard Schweers, Watt straat tGa, Schiedam: Toos Smoor, Teding van Berk houtlaan 29, Aerdenhout; Joke Spaan. C. P. Tiele- straat 59. Rotterdam: Jaap Spaans, Dordtselaan 171a-, Rotterdam-Z.; Olof Sven, Rotterdamse Rijweg 119, Rotterdam-Overschie; Kees Trimbach, Frans van Mierisstraat 42. Leeuwarden: Hennie van der Veen, Feijenoordkade 13b, Rotterdam; Carla Vrendenberg, Huize ..de Klunze". P. 37, Wezep; Jan Willemsen, Schoolstraat 14, Eefde (bij Zutphen). TAFELTENNIS-SPEL Ella Christoffersen, Oostmaaslaan 217a, Rotterdam- Oost; Tonny Dumond, Havendiik 154a, Schiedam: Guus Donders, Langestraat 47. Tilburg; Anthony van den Dries, Prins Alexanderweg 120, Huis ter Heide (U); Peter Dupont, Claes de Vrieselaan 61b. Rotterdam: Jan Fris. Leeghwaterstraat 13, Koog a/d Zaan; Wim Geill, Nazarethstraat 12b, Rotterdam-Oost; Paul de Jongh. Ampèrestraat 107, Den Haag; Han Keizer, Oudemansstraat 461, Den Haag: Rinus Keyman, Mina- hassastraat 292, Amsterdam; Evert Kleyer, Waterlose- weg 294, Apeldoorn: Gerrit van Leeuwen. Loenenseweg 17, EerbeekSiet van Leyden. Ie Reserve Boezemstraat 16. Rotterdam: Nicolien Mac Gillavry, Stadionweg 1223, Amsterdam-Zuid; Olaf van Overbeek, Groen van Prinstererlaan 19. Amersfoort: Tony Petimezas, Adrién Milderstraat 62, Rotterdam: Fred Ros. Gibral- tarstraat 333, Amsterdam-West; Dirk Schippers. Lijs ter laan 38, Rotterdam-Noord; Elly van de Wiele, Jacob Loisstraat 8, Rotterdam: Han Zwartkruis, Kerklaan 5, Hoogland. 4 KLEURENPOTLOOD Piet Balster, Broekstraat 49, Klarenbeek (Gld.); Joost van de Beek, Rob. Graaflandstraat 1. Sittard; Jopie Boonman, Schoorkenszandweg 27, 's Gravenpolder: Dick van den Brink, Esdoornlaan 33. Wormerveer; Fried v. d. Broek Humphrey, Nordlaan 23, Velp (Gld.); Reinder-Otto van Bruggen, Vogelenzangstraat 50, Amsterdam-West; Harma Bruins, de Savornin Loh- manlaan,62b, Rotterdam Centrum: Aart Duyser, Billi tonstraat 19. Amersfoort; Tom Fris, Leeghwaterstraat 13, Koog a/d Zaan; Elwino Haarman, Kerkhofweg 56, Breda; Maarten van Hezjk, Park Vronesteijn 11, Voor burg; Erik Lauterslager, van Lynden van Sandenburg- laan30. Utrecht; Piet Molenaar, Jaffastraatö, Utrecht; Maurits Northolt, Kersbergenplein 3, Zeist; Jenneke Rook, Dorpsstraat 43, Gouderak; Hans van Veen, B 125, Dalem (Gld.); Jan de Vries, Kastanjelaan 11c, Tzum (Fr.); A. Warnaar, Callenburgstraat 126, Vlaardingen; Otto Wolfs, Wijhestraat 10. Den Haag; Mia de Zeeuw, Coldenhovenseweg 124, Eerbeek. BEZOEK AAN VAN NELLE May Baarspul, Rooseveltlaan 103*, Amsterdam-Zuid; Alexander Bijl, Bassingracht 45, Den Helder: Gaby Cortenbach, Esdoornstraat 22, Den Haag; Arnaud Cramwinckel, J. P. Coenstraat 126, Hilversum; Henny v. d. Dolder, Prinsengracht 228-3, Amsterdam; Herman Domisse, Balyelaan 41b, Utrecht; Magda Ferdinandus, Hertog Govertkade 4, Delft: Allart Friedemann, Denijs van Hullelaan 19, Haarlem; Anneke Hamel, Hertog Hendriksingel 44. Den Bosch; Simon van de Heyden, Kruisstraat 33, Oss (N. Br.): Kees v. d. Horst, Alber- dingek Thymstraat 48, Den Haag; Andró van den Hout, Fraterstraat 3, Tilburg; Paul Arnaud Jansen, Prof. Kochstraat 38, HilversumH. van Noort, Brinklaan 58a, Bussum; Louis Pommée, Tomatenstraat 4, Leiden; Roel Roosendaal, Grieteweg 8. Putten (Gld.); Luuk Rijtema, Jul. van Stolberglaan 24. Alkmaar; Hetty Schakel. Soerenseweg 146, Apeldoorn: Netty Schreu der, Oude Amersfoortseweg 307, Hilversum: Jan Slote- maker, Nicolaas Beetskade 5, Alkmaar; Rien Timmers, Robert Kochstraat 39, Leeuwarden; Henk Vink, Sta ringstraat 14, Arnhem; Alie Werner, Justus van Effen straat 34 bis. Utrecht; Magda Zwetsloot, van Klaver- weydenweg 21, Hoogmade (Z.H.); Adriaan Zwijnenburg, Stol wij kersluis B 241, Gouda. Boek „GEHEIMEN VAN DE ZEE" Jean Baetens, Leuvensestraat 4, Scheveningen; Cor- nelis Balkestein, Verl. Hoogr.weg 126, Utrecht: Joost Boor, Smallelaan 3, Huizen (N.H.); Wim van Brink, Klapstraat 12, Westervoort; Onno Derks, Hankenhof- weg 14, Schoonebeek (Dr.); Hans van Dijk, Emmakade 35, Bodegraven; Evert Elderson, Mathenesserdijk 349a, Rotterdam-West; Frans van de Ende, Havenplein 24, Zierikzee; M. C. v. d. Ende, Havenplein 24. Zierikzee; Jan Eshuis, Vriezenveenseweg 134, Almelo; Robbert Everdingen, Harmen Jansstraat 24, Haarlem; Jan Goedhard, Kortedük A 81, Borgharen (Gld.); Thijs Goris, Huizerweg 42, Blaricum; Henk Haarman, Lip- perkerkstraat 16, Enschede: Margreeth Huisman, Beverwijcksplein 16, Dordrecht: Eli Kant. Grote Kade 27, Breskens; Ineke Kleijnen, St. Odastraat 19, Eind hoven; Annie Koomen, Kerkebuurt C 93, Wognum; Nel v. d. Kooy, Houtlaan 4, Leiden; Edo Kooiker. Parallelweg 20, Koog a/d Zaan; Henk Kuipers, Pols- landstraat 130a, Rotterdam-Zuid; Jos Lang, Passart- weg 82, Hoensbroek-Treebeek; Tonny Langeveld, Ds ter Haarstraat 34, Nijmegen: Bram van Leer, Pieter Langendijkstraat 165, Den Haag; Thera van Liempt, van Vollenbovenstraat 6, Eindhoven; Henk van de Meulen, van 's-Gravensandestraat 46a, Schiedam; Els van Merrebach, Acaciastraat 145, Den Haag; Reinie Middelveld, Dorpstraat 5, Castricum; Rudi Mulder, Groningerstraatweg 50, Leeuwarden; Bianca M. Nap. Westerweg 35. Heiloo (N.H.); Marjan van Niel Schuuren, van Marnixlaan 73, Amersfoort: Willemien Oosterveld, Ettenlandseweg 28. Markenesse (N.O.P.): Peter Peters, Karveelstraat 46. Rotterdam-West; Wilhelmina Piek, Wilhelminastraat 32, Roden (Dr.); Elma Poelstra, Grote Kruisstraat 24b, Groningen: Gerard Post, Emma kade 48, Leeuwarden; Lucas Postma, Monnikendam merplantsoen 11. Amsterdam-Nieuwendam; Ria Schaap, Gasthuisstraat 20, Vlissingen; Charl. Schwie- tert, Reitdiepstraat 8-1, Amsterdam-Zuid; Frans Simons, Sinite Parvulos, Borkel en Schaft (N. Br.); Freddy Steenmeijer, van Kretschmar van Veenlaan 18, Hilversum; Ferdinand Thijssens, Sluiseiland 16, IJmuiden; Hub. Theuns, Essehenderweg 19. Heerlen: Albert Veenendaal, Mereveldseweg 15, Utrecht; Louis Visser, Dijkstraat 3. Breda; Cisca Volkers, de Casem- brootstraat 47, Westkapelle (Zld.); Fred Voorbergen, J. A. Laanweg 38, Zaandam; Ansje Vriezekolk, Apel- doornseweg 21, Eerbeek; Hanny Wal thuis. Roggeveen straat 5a, Breda; 5e klas Jan Ligthartschool, Boter markt 8, Haarlem. Jullie zult inmiddels allen de brochure over onze nieuwe serie „Wonderwereld-boeken" hebben ontvangen. Wat zeg je ervan? Dit is nu iets, dat tot nog toe in ons land niet werd gebracht. Beslist uniek. Zorg dat je het eerste boek uit deze serie „Geheimen van de zee" in je bezit krijgt. Het is heus de moeite waard en de prijs is slechte F. 2.25 (giro 59600 of per postwissel aan Van Nelle, Rotterdam); de bijbehorende 4 series platen tegen 120 waardepunten per serie. af af af af af af af af af af af at at at af at at af at at at af af af at af af af af at af a af af af af af at at af at at a! ai at at a! d ai a' ai a' d af afafafaf afafafaf at^^^f^f^^^aïdddafafdafaf^af ^a^afa^afsva^a^ajvavAa^. kauw Wrigley Doublemint. Overal veel mensen overal veel verkeer overal veel drukte. En wat dan nog? Kauw Doublemint - pittig, tintelend, dubbel lang lekker dat is een uitweg voor spanningen en uw adem wordt zuiver als Zwitserse berglucht. BENZINE EN PETROLEUM HANDEL MAATSCHAPPIJ N V. AMSTERDAM Verkooporganisatie voor Nederland van The British Petroleum Co. Ltd. 4614. Er valt een gespannen stilte na het dreigende ultima tum van Graaf Conrad. De mannen op de torentrans be ginnen met gedempte stem te overleggen en de Graaf glim lacht honend als hij de opge wonden handgebaren ziet, waar mee Arams dienaren hun woe de en wanhoop verraden. Ein delijk buigt Breek, de wapen smid, zich over een der kan telen. „Het is mijn plicht het kasteel tegen elke aanval te verdedigen" roept hij omlaag. „Wij beseffen echter, dat gij met Uw duivelse wapens heer Arams burcht zult vernietigen. Daarom, geef ons de tijd om te beraadslagen, wat wij moe ten doen!!" „Gij kunt niets doen," grijnst Conrad spottend „ge zit ais ratten in de val! Omdat ik dit kasteel wil spa ren. zal ik U een kwart uur respijt geven. Als dan de poort niet open gaat, zullen mijn vuurwapens spreken!" Aram staat te trillen van woede in zijn schuilplaats. „Een kwart uur", sist hij voor zich heen. „Een kwart uur om Barran ca te redden." Dan schiet hem plotseling een gedachte door het hoofd. Het is een vermetel wanhopig plan, maar Aram beseft, dat hij geen keus heeft. En zonder nog een moment te verliezen, werpt hij zich in het zadel en verdwijnt in vliegende galop in de dichte bossen van Barranca....

de Stem | 1956 | | pagina 10