w WEL BELOFTEN, MAAR DE RUST BLIJFT UIT Rotterdam begroette waardig zijn bisschop Zilveren jubileum E. Brader GRACE KELLY IN MONACO UITBUNDIG VERWELKOMD SOVJETLEIDERS GAAN scheep in Kaliningrad DE DOODOP DE WEG Y.S.-troepen naar midden-oosten? Egyptische straaljager werd neergeschoten Onassis strooide anjers. Auto sloeg van pont af DOCHTER VAN DE TSAAR? 8 DAGBLAD VOOR ZEELAND GEN. GLUBB WAARSCHUWT Iets hogere temperaturen Nabij Essen: Katholieke vakbondsleider overvallen Voor bezoek aan Engeland: Eerste lof in de kathedraal I Ierse studenten stelen een j meesterwerk Verbetering van Ulo-salarissen Familie van de bruid logeert in het rose paleis Champagne voor 2500 Monegaskcn Dr. Havinga Deltaplan geeft groot verlies voo de visserij J/ir. 1T. Beelaerts gaat heen als secretaris Rode Kruis Chauffeur verdronken VOORZITTER ALG REKENKAMER OVERLEDEN Prijsbeheersing landbouwgronden blijft bestaan A I 96e JAARGANG No. 22123 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v.'t Westende, P. V. M. Ver- cauteren. Abonn.pnjs bij vooruitbet, f 5.85 p. kwartaal, p. post f 6.55, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D A G 13 APRIL 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m,m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m,m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: IERNEUZEN, Noordstraat j6, Tel. 2601 OOSTBURG. JSlieuw straat 41, Tc- Dag Hammarskjoeld, de secretaris-generaal van de V.N., heeft de leden van de Veiligheidsraad laten weten ,dat Israël en Egypte ermee hebben ingestemd zich „onvoorwaardelijk te houden aan de bepalingen van het bcstandsakkoord en zich bijgevolg te ont houden van oorlogshandelingen jegens elkaar. De landen behou den zich echter het recht voor van zelfverdediging, zo wordt ge zegd. Het begrip zelfverdediging blijkt echter nogal ruim te worden geno men, want behalve van de aanval op een school door Egyptische com mando's (waarvan we gisteren al in enkele edities melding maakten), moesten de waarnemers van de V.N. rapport uitbrengen van nog andere terreurdaden. Bij een overval op een bus door de commando's werden les mensen gewond en elders kregen drie personen letsel doordat de Egyptenaren een handgranaat in een woning wierpen. TWEE VERZETSLIEDEN, van wie er een zich vermomd had als geestelijke, hebben gisteren een Cyprische in woner van het dorp Akanthoe, op noord-Cyprus, doodgeschoten. DE NATIONALE voorjaarsbloemen tentoonstelling, die tot eind mei in het Arnhemse stadspark Sonsbeek wordt gehouden, is gisteren door de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van der Plassche, officieel geopend. EEN VEERTIEN meter lange, vrolijk geschilderde truck met gesloten trai ler zal voortaan als „melkbar" bij al lerlei landelijke sportevenementen en andere drukbezochte gebeurtenissen aanwezig zijn. Het Nederlandse Zui- velbureau wil op die manier meer propaganda gaan maken. GENERAAL Jose Moscardo, die zich grote bekendheid verwierf als verde diger van het Alcazar van Toledo In de Spaanse burgeroorlog, is gisteren op 76-jarige leeftijd overleden. DE INDONESISCHE vice-president, Mohammed Hatta, zal spoedig zijn ontslag indienen. Hij wordt waar schijnlijk professor aan een univer siteit DE VERENIGING van Nederlandse Exporteurs in Aardappelen heeft ge protesteerd tegen het voornemen van de regering om van 21 april af de uit voer van consumptieaardappelen te verbieden. Er zijn namelijk al diver se transacties voor na die datum af gesloten. Een Egyptische straaljager is don derdag door Israëlische jagers neer gehaald. De piloot werd gevangen ge nomen. Jordanië beklaagde zich voorts erover, dat een passagiersvliegtuig door Israëlische jagers werd nagezet. Bij de overval op de jongensschool blijkt ook nog een onderwijzer om het leven gekomen te zijn. De drie omgekomen leerlingen waren jongens van 14 tot 16 jaar. Inmiddels houden de geruchten aan, als zouden de V.S. van plan zijn, troepen naar het midden-oosten te sturen. In Washington wordt dit ontkend. Op een bericht over een verzoek van Washington aan Grie kenland, om troepen op Grieks ge bied te stationeren, kwam als com mentaar, dat het hier een normaal vlootbezoek gold en dat voor de mariniers slechts landingsvergun ning was gevraagd voor de tijd. dat de schepen in de havens zouden lig gen. Generaal Glubb. de ontslagen bevel hebber van het Arabische legioen, heelt ervoor gewaarschuwd, dat het Brits-Amerikaanse belangenspel in het midden-oosten de communisten de wind in de zeilen geeft. Men mag, blijkens de gebeurtenissen van de laatste dagen, van Ham- marskjoelds missie zeker niet te veel verwachten. Morgenochtend zal de secretaris-generaai der V.N. nog in Cairo besprekingen voeren. Zaterdag middag reist hij naar Beiroet. DE MIJNWERKERS van het Fran se dorpje Rozelay in midden- Frankrijk, hebben hun eigen dorpskerk gebouwd. Ze is toege wijd aan O.L. Vrouw van alle Genaden. BLIJKENS IN het Vaticaan ontvan gen berichten, bevindt mgr. Francis- eus Ramanauskas uit Litauen zich momenteel in een concentratiekamp m Siberië. Hij werd in 1946 gedepor teerd. DE STAKINGSBEWEGING in Spanje breidt zich uit. Er wordt nu ook al gestaakt in het gebied van San Se bastian. CHURCHILL'S leeuw „Rota", die vo rig jaar gestorven en opgezet is, wordt thans te koop aangeboden als „his torisch souvenir". DE HANDELSREIZIGERS, aangeslo ten bi) de drie grote bonden, hebben rich tot de werkgeversorganisaties ge wend, teneinde zo spoedig mogelijk het overleg te kunnen beginnen over de loonsverruimingen. De^H^L C£LSs heeft S'sterer> in Den Haag de Raad voor de Jeugdvor- ming geïnstalleerd Deze zal de mi nister van advies dienen bij de vor ming van de jeugd buiten schoolver band. DE DELFTSE studenten hebben gis- .eren, honderden betoogd tegen nieuwe maatregelen die de rege- nng heeft voorgesteld met betrekking tot het technische hoger onderwijs, Weersverwachting van het K.N. M.l. tot vanavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind, draaiend naar zuidelijke richtin gen. Dezelfde temperaturen of iets hogere. Weersverwachting van het Bel gisch weerkundig instituut: Lich- te tot matige westelijke tot zuid- westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken en regen. Later op- l klaringen met nog enige neerslag- I vlagen. Vandaag; zon onder 19.36 uur, J maan onder 23.03 uur. Morgen: zon op 5.48 uur, maan op 7.26 uur. Op penningmeester Buse van de Duitse Katholieke Arbeidersbeweging is in het gebied Essen (Duitsland) een overval gepleegd, waarbij hij van de kas, di^; echter niet meer dan 10 Mar ken bevatte, werd beroofd. Het ver moeden bestaat echter dat het hier niet zozeer te doen was om het geld als wel om de lysten van de K.A.B.- leden in Essen, welke lijsten eveneens by de overval werden ontvreemd. Buse, die werkzaam is op een steen kolenmijn in Essen, is de voornaam ste persoon in een proces dat zijn bond aldaar aanhangig heeft gemaakt tegen de voorzitter van de bedrijfs- raad van de mijn. De bedrijfsraadvoor- zitter, die lid is van de Duitse alge mene arbeidersbeweging (D.G.B.) heeft Buse namelijk bevolen het werk voor de katholieke bond te staken. In dien hij het bevel niet opvolgde zou hij uit de steenkolenmijn worden ont slagen. De Sovjetrussische premier, maarschalk Boelganin, en de eerste secretaris van de Russi sche communistische partij, Ni- kita Kroestjev, zullen zich over enkele dagen in de Sovjet- marinebasis Kaliningrad - het vroegere Koningsbergen - in schepen voor de reis naar Enge land. Zij zullen per trein van Moskou naar Kaliningrad reizen. De Russen hebben een Brits voor stel aanvaard, om hun leiders door de Engelse marine-attaché te Moskou, ka pitein-ter-zee Northey, te doen verge zellen. Britse correspondenten hebben nog geen antwoord ontvangen op hun ver zoek, om in Kaliningrad het vertrek der Russische leiders te mogen ver slaan. Een dergelijk verzoek van Ameri kaanse journalisten is niet ingewil ligd. Normaal worden geen buiten landers in Kaliningrad toegelaten. Het officiële persbureau „Tass" heeft de antwoorden uitgezonden op vragen, welke de Londense „Times" de Sovjet-premier, Boelganin, heeft gesteld. Hij zegt onder meer van mening te zijn, dat persoonlijk contact tussen lei ders van verschillende landen een effectief middel is om wederzijds be grip tot stand te brengen over om streden en moeilijke vraagstukken. Bij het bezoek aan Engeland zullen kwesties besproken worden, die door beide partijen in het midden zullen worden gebracht. Slechts die punten zullen niet ter sprake komen, waarvan de behandeling indirect of recht streeks een derde betrokken partij bij afwezigheid zou benadelen. Gisterenavond heeft mgr. M. A. Jan sen, de benoemde bisschop van Rotter dam, in de kathedrale kerk van die stad zijn eerste plechtige Lof gecele breerd. Vooraf richtte de deken van Rotterdam, mgr. J. H. Niekel, het woord tot de benoemde bisschop. Hij zei o.m.: ..Al woonden wij op een tamelijke afstand van Haarlem, wij hebben ons om die reden nooit minder betrokken gevoeld in de her derlijke zorgen van ons aller hoog vereerde bisschop van Haarlem". Hij bracht een eerbiedig eresaluut aan mgr. J. P. Huibers. Intussen, zo vervolgde hij, heeft de bezorgdheid van de hoogste kerkelijke autoriteit geoordeeld, dat een nauwere band van het gelovige volk met zijn Herders de zielzorg ten goede moest komen en dat de aanwas der bevol king in deze streken eiste, dat er een wijziging kwam in de grenzen der bis dommen. Na het plechtig Lof in de kathedrale kerk te Rotterdam, begaf het gezel schap zich naar het parochiehuis aan de van Vollenhovenstraat. De voorzit ter van het ontvangstcomité voor de bisschop van Rotterdam, de heer P. J. Spoorenberg, sprak hier een wel komstrede uit. Evenals mgr. Niekel beloofde hij de bisschop de volledige steun en mede werking van de diocesanen bij het vervullen van zijn moeilijke taak. De secretaris van mgr. Jansen, dr. de Jong, las de bulle voor van de be noeming. Dit voorlezen geschiedde op last van de inhoud van de bulle zelf. Daarop toonde de bisschop de bulle aan priesters en gelovigen. Mgr. Jan sen uitte er zijn vreugde over dat hij thans het jurisdictie op zich mocht ne men. Hij zei meed te kunnen putten uit de toezeggingen van Christus zelf, die steun beloofd heeft aan de apostelen en hun opvolgers. Mgr. Jansen deed een beroep op de gelovigen in geest van eenheid met bisschoppen en pries ters samen te werken. Ierse studenten hebben don- derdagavond te Londen een ver- J klaring gepubliceerd, waarin zij S toegeven verantwoordelijk te 5 zijn voor een gedurfde diefstal op klaarlichte dag van een schil- derij uit de Londense Tate Gal- lery. Het betreft het schilderij „Jour d'Eté" van de Franse impres- l sionistische schilderes Beril ie J Morisot, dat 100.000 gulden S waard is. Het werd donderdag- ochtend vermist. Leden van de Ierse nationale studentenraad verklaarden, dat J zij het schilderij, dat naar hun mening aan Ierldnd toebehoort. hadden verwijderd in het Ierse nationale belang". In het Staatsblad is afgekondigd het K.B. tot wijziging van de salarisrege ling voor de onderwijzers, werkzaam bij het Uitgebreid Lager Onderwijs. Met terugwerkende kracht tot 1 sep tember 1955 is de beloning voor de eerste en tweede lagere Ulo-bevoegd heid en die voor één middelbare Ulo bevoegdheid op twee en een half maal het voordien geldende bedrag gesteld. Vijf-en-twintig jaar is het zaterdag, 14 april, geleden dat de heer E. Brader in dienst trad van de N.V. Uitgeversmaat schappij „Neerlandia", die ook uitgeefster is van het Dagblad De Stem. Vijf-en-twintig jaren van gestage arbeidzaamheid en groeiende verantwoordelijkheid in een krantenbedrijf, dat zo veel van de mens vergt en dat iedere nieuwe dag een veelheid van problemen op te lossen geeft. Het is waarlijk niet te veel, als we onze directeur daarom vandaag nu eens eventjes volop in de belang stelling zetten, ook van onze lezers. De heer Brader is in 1905 geboren te Rotterdam, doorliep de H.B.S. en leerde op fabriekskantoren te Eindho ven en Venlo het zakenleven kennen. Als 26-jarige jongeman werd hij aan getrokken door „Neerlandia", dat hem eerst een hall jaar in Maastricht tè werk stelde en toen in oktober 1931 benoemde tot „correspondent" en rechterhand van de toenmalige directeur in Breda, de heer L. van der Grinten. Toen laatstgenoemde in 1937 naar het hoofdkantoor in Utrecht vertrok, werd de heer Brader eerst waarnemend chef de bureau, om al spoedig als chef de bureau te worden aangesteld. Als commercieel leider heeft hij toen veel bijgedragen tot de uitgroei van het dagblad tot een groot regionaal katholiek orgaan. De oorlog kwam en welke lijdensweg er toen moest worden begaan, kan een niet-ingewijde slechts vaag bevroe den. Toen na de bevrijding van Breda „De Stem" oprees, lag het voor de hand. dat de heer Brader in de com merciële leiding een belangrijke rol zou vervullen. Hij werd eerst adjunct- directeur en in 1948 volgde zijn be noeming tot directeur. Hiermede hebben we dan de data en feiten gerangschikt, maar daar mede is onze taak niet voltooid. De functie is niet van de persoon te scheiden. En o 'er dj persoon Brader valt nog zo veel meer te zeggen. In de jaren, dat wij hem gekend heb ben. leerden wij steeds meer bewon dering krij'gen voor zijn heldere oor deelskracht en zijn rustige doortas tendheid. De moeilijkheden mochten op hem aanstormen, hij verloor er- zijn kalmte niet bij, hij schiftte hoofd- van bijzaken, hij redeneerde en luis terde, trof dan een beslissing zonder om- of uitwegen. Hij bezat de gave van organiseren en bij de bemoeienis met tal van onderdelen" hield hij toch de grote lijn vast, om ons dagblad De Amerikaanse filmster Grace Kelly, die volgende week in het huwelijk gaat treden met prins Reinier III van Monaco, is gisteren in het kleine vorstendom aan de Rivièra gearriveerd. De prins haalde met zijn jacht „Deo Juvante" zijn bruid af van het Ameri kaanse passagiersschip „Constitution", dat in de morgenuren voor de rede van Monaco verscheen. Tientallen bootjes met journalis ten zwermden om het schip en enkele helikopters met fotografen vlogen laag over de versierde oceaanreus. voer, leunden prins en filmster naast elkaar tegen de verschansing. Zij wuifden naar de juichende menigte. In Cannes, waar de „Constitution" eerder had aangelegd, was de bagage van Grace Kelly ontscheept. Twee vrachtauto's van de politie zorgden voor verder vervoer naar Monaco. HET FEEST De Griekse miljardair, Aristoteles Onassis, die eigenaar is van de speel bank in Monte Carlo, liet honderden rode anjers uit een vliegtuig werpen, toen de prins op de loopplank van de „Constitution zijn bruid tegemoet trad. Op de kade van Monaco ston den de twee jongste onderdanen van Keinter, een meisje van zes cn een jongetje van acht jaar. gereed met een boeket lelietj es-van-dalen voor de toe komstige prinses. Saluutschoten klon ken, de klokken begonnen te luiden en met auto-claxons werd het feest- lawaai nog versterkt. Het jacht meerde aan de handels kade en daar stond een spikspiinter nieuwe Chrysler Limousine klaar, om de stralende Grace en haar toekomsti ge gemaal naar het rose paleis op de rots van Monaco te brengen. Ook de familie van Grace Kelly arriveerde in het vorstendom. Zij zal tot op de dag van de bruiloft in het paleis mogen logeren. De prins neemt totdantoe zijn intrek in de villa „Ibe ria", even over de grens met Frank rijk. Toen het jacht de haven binnen- Het burgerlijk huwelijk tussen prins Reinier en miss Grace zal op 18 april door de minister van staat, Marcel Portanier, in de staatsiekamer van het paleis worden voltrokken. De volgen de dag vindt de plechtigheid van het kerkelijk huwelijk plaats in de kathe draal. Het altaar is voor deze gele genheid in het midden geplaatst, waar door er plaats gemaakt kon worden voor 500 gasten. De bisschop van Mo naco, mgr. Gilles Barthe, zal het hu welijk inzegenen. Mgr. Marella. nun tius te Parijs, gaat als vertegenwoouf diger va.i de Paus naar Monaco. Voor de 2500 onderdanen van de prins zal het hoogtepunt van een week van festiviteiten bestaan uit een tuin feest dat op 18 april gehouden wordt in de tuinen van het paleis. De prins heeft hen allen uitgenodigd op zijn welzijn en dat van zjjn bruid te ko- meii^ drinken. De keur-champagne is speciaal voor deze gelegenheid gebot teld en hij zal gedronken worden uit glazen in de Monegaskische kleuren, J De prins en zijn toekomstige i i bruid zetten in Monaco voet J J aan wal. En daarmee beginnen t voor het vorstendom schone, J doch roerige dagen. rood en wit. Het zal waarschijnlijk voor het eerst zijn dat een vorstelijk paar bij zijn huwelijk door alle onder danen tegelijk wordt toegedronken. Om „instuivers" buiten te houden, zullen alle echte Monegaskcn een speciale pas kunnen krijgen. De bruiloftstaart (1.60 m hoog, 70 kg) zal gemaakt worden door René Battistini, de chef-banketbakker van Monte Carlo's meest luxueuze hotel, en dit bouwsel zal op de lunch na de huwelijks-inzegening aangesneden worden. Het is ontworpen door Bat- tistini's 16-jarige dochter, en stelt het prinselijk paleis en de Monegaskische kroon voor. Overigens is de werkelij ke kroon zoekgeraakt toen het paleis tijdens de Franse revolutie geplun derd werd. DE GASTEN Onder de gasten zullen zich bevin den de Aga Khan, de burgemeester van New-York, Richard Wagner, en vele filmsterren, zoals Bing Crosby, Frank Sinatra en Ava Gardner. Bij de huwelijksgeschenken bevin den zich schaakstukken, aangeboden door de croupiers van het Casino in Monte-Carlo, een gouden portretiijst van de Amerikaanse kolonie in Mo naco, een gouden klok van de Britse kolonie en een diamanten halssnoer (dertig miljoen francs) van de Mone^ gaskische regering. Vijftien van Frank, rijks meest bekende auteurs, onder wie André Maurois en Marcel Du- hamel, hebben besloten een sonnet voor de bruid te schrijven. De huwelijksplechtigheid en andere feestelijkheden zullen via de televisie zender van Monte-Carlo op het „Euro visie-net" door geheel Europa te zien zijn. Op de in Utrecht gehouden algeme ne vergadering van de hoofdafdeling Zoetwatervisserij van de Nederlandse Heidemaatschappij heeft dr. B. Ha vinga. directeur van het Rijksinstituut voor Visserij-Onderzoek, medegedeeld, dat het Deltaplan voor de binnenvis serij een groot verlies betekent. De huidige visopbrengst in het deltagebied bedraagt ongeveer zeven miljoen gulden. Nadaf de afdamming voltooid zal zijn, wordt de opbrengst op een miljoen gulden per jaar ge schat. Inplaats van dertienhonderd vissers zal in de toekomst, volgens dr. Havinga, een in verhouding te ver waarlozen aantal binnenvissers zijn broodwinning in het deltagebied kun nen vinden. De ansjovisvangst in de Ooster schelde zal geheel verloren gaan. DRACHTEN: Het twee en een half jarig meisje Hennie de Boer uit Houtigehage is aldaar door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Waarschijn lijk heeft het meisje onder de auto gezeten of gelegen, toen deze stil stond. Aan Jhr. H. Beelaerts van Blokland is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als secretaris van het hoofdbe stuur van het Nederlandse Rode Kruis. De heer Beelaerts van Blokland is, met een korte onderbreking in de ja ren dertig, aan het Nederlandse Rode Kruis verbonden geweest sedert 1928. DIRECTEUR DAGBLAD DE STEM mede te stuwen naar grotere uitbrei ding en bloei. In het samenspel met de redactie heeft hij zorgvuldig altijd verantwoordelijkheden ontzien, welke niet op zijn terrein lagen. Hij wist mensen te taxeren en schonk gul zijn waardering, terwijl hij bij het signaleren van tekortkomingen toch steeds de menselijke kant in het oog hield. Hij bezat de zeldzame gave van het vriendelijke woord en de fijn-aan'gevoelde attentie op het juiste moment. In de omgang met al dege nen, die de krant maken, van hoog tot laag, wist hij steeds de mens te ontdekken en te respecteren. Hij was en is hun vertrouwde vriend, die ook raad weet te geven buiten het strikt- zakelijke gebied. Wij hebben naar de zin van de heer Brader hiermee eigenlijk al veel te veel gezegd, doch het was ons een behoefte, te getuigen van ons respect en onze dankbaarheid jegens de za kenman èn de mens, die zulk een gelukkige synthese vinden in zijn gehele persoon. God geve hem nog vele jaren van opgewekte arbeidslust en toegewijde vriendschap van allen, die met hem samenwerken. We weten, dat de heer Brader ook tal van vrienden buiten ons bedryf heeft verworven en het zal wel een teleurstelling zijn voor hen te ver nemen, dat dit zilveren jubileum morgen zaterdag, slechts intern wordt gevierd. Aangezien de jubila ris zich echter als gevolg van een recente ernstige ziekte nog in acht moet nemen en deze dag toch reeds zeer vermoeiend voor hem gaat wor den, zal hij cr op medisch advies van moeten afzien te recipiëren. Zelf betreurt hij dat, doch hij meent zich toch aan dat advies te moeten hou den. Gisterenmorgen is de 45-jarige chauffeur R. van Ginkel uit Hilver sum verdronken doordat hij de opleg ger met aanhanger, welke hij be stuurde, bij het oprijden van de mo torpont bij het Lexkesveer bij Wage- ningen niet tijdig tot stilstand kon brengen. De auto reed aan de andere zijde van de pont in de Rijn. Reddingspo gingen baatten niet. De chauffeur werd door de stroom meegesleurd. Zijn neef, de 19-jarige Geert van G„ ook afkomstig uit Hilversum, kon zich tijdig redden door uit de cabine te springen en zich aan de wagen, die met het achterstel aan de boot bleef hangen, vast te klampen. In de ouderdom van 60 jaar is te 's-Gravenhage overleden de heer D. J. Gerritsen, voorzitter van de Alge mene Rekenkamer, oud-directeur van de Rijksbegroting. Hij was Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De regering acht een prijsbeheer sing voor de schaarse landbouwgron den in ons land een zo'n groot goed dat ze hierin geen ciriso wil lopen. Dit heeft Minister Mansholt gisteren middag in de Tweede Kamer ver klaard naar aanleiding van een wets ontwerp dat de prijsbeheersing van niet-landbouwgronden zal afschaffen. t De socialisten hadden de verwach ting uitgesproken dat deze maatregel gevolgen zou hebben voor het prijspeil van gronden die wel voor de land bouw bestemd zijn. De vrees van de P. v. d. A. dat het wetsontwerp ook de weg vrij zal ma ken voor de verhoging van de prijzen van de bouwgrond en dus van het huurpeil werd eveneens door de rege ring weersproken. Nicolaas de Tweede, de laat ste Tsaar van Rusland, zou de akte van troonsafstand niet on dertekend hebben en het bloed bad van Jekaterinenburg zou plaats hebben gevonden TEGEN de orders van het centrale re volutionaire comité in Moskou. Dit wordt gezegd in een artikel dat donderdag gepubliceerd is in het Italiaanse geïllustreerde weekblad „Epoca". De schrijf ster van het artikel zegt Groot hertogin Olga van Rusland te zijn. Toen in ISIS de familie Romanof in Jekaterinenburg (het tegenwoordige Swerdlov) uitgemoord werd, zou de Groot hertogin met ernstige schou- derwonden ontkomen zijn en zij zou eerst nu haar in'dentiteit bekend hebben gemaakt.

de Stem | 1956 | | pagina 1