Geen nieuwe gezichtspunten in Sprundelse berovingszaak Franse marine op haar hoede Natu-raLax V liegduikboot een fantastisch project legen twee verdachten cis van 8 maanden met aftrek waarvan 2 voorwaardelijk Ontwenningskuur i/oor laxeermiddelen! Issen 1W Getrouwe copie van februari-sitting Twee verzoeken om vrijspraak In Zeeland worden bramen gerooid B.L.O.-onderwijs in Zeeuwsch- Vlaanderen Wapen voor Gromngens bisschop Yerkeersperikclen voor Bergse kantongerecht Vernuftig apparaat Zeeuwse rij verenigingen vergaderden KAMPIOENSCHAPPEN WORDEN IN VROUWENPOLDER VERREDEN Goede vraag naar fruit op Zeeuwse veilingen „Dwars door Berlijn" Wegwijzers voor Curasao Franse marine vreest vreemde duikboten Concentratie vlooteenheden tussen Marseille en Algiers Nijverheidsonderwijs aan zwak-begaafden vandaag DÉBRQLIHE Laatste nieuws Midden-oosten Boodschappen van Eisenhower Zal nieuw wapen een grote toekomst tegemoet gaan Waterski's zijn van urgent belang Zondag wielerkoers te Groenendijk AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 13 APRIL 1956 Leken [>ij uit kellige jks ?s om uur. Ibreide pil- en (Van onze speciale verslaggever) Ten tweede male waren het gisterochtend Sprundelse „supporters" die de publieke tribune van de Bredase rechtbank bevolkten. Het was ook de tweede maal, dat de vrienden J. de B. en M. de J. voor het beroemde, maar gevreesde hekje verschenen en evenals de vorige keer 16 februari hiel den de dagvaardingen alle elementen in voor een roofoverval. Op 15 oktober 1955 waren de twee vrienden een borreltje en nog een borreltje gaan drinken. Op deze kruistocht waren ze Peerke V. tegen het lijf gelopen en dat was aanleiding tot het drama geworden. getrouwe copie van de februari-zit- ting. De B. nam de schuld op zich van de diefstal, maar ontkende dat hij Peerke overvallen had. Ze waren met hun driemansvrachtje op de fiets ge vallen en toen was de idee om de portemonnee te stelen, ten uitvoer gebracht. Meneer de J., zoals hij door Peerke werd genoemd, hield gesteund door zijn makker staande dat hij met de hele zaak niets te ma ken had. Inzake de B. was de officier van justitie overtuigd van het medeple- gen van diefstal, voorafgegaan door geweldpleging. Ook van de schuld van de J., was de officier, gesteund door de verklaring van Peerke V., overtuigd. Hij heeft de portemonnee gepakt. Tegen beide verdachten luidde de eis: 8 maanden met aftrek, waarvan Om de zaak zuiver te stellen, vol gen we de beschuldiging, die overi gens door de beide verdachten hevig onder vuur werd genomen. Volgens de beschuldiging dan zouden de beide verdachten samen met Peerke op diens fiets zijn gaan rijden. M. de J. achter het stuur, J. de B. achterop en Peerke zelf op de buis. In het don kere Brouwerijstraatje was het drie manschap gekapseisd en luttele ogenblikken later was Peerke V. z'n portemonnee kwijt. Volgens zijn eigen lezing was die door de J. ge stolen, terwijl de B. hem Peerke op de grond had vastgehouden. Jawel, maar zo goed als in februari hadden de verdachten ook nu de no dige critiek op die beschuldigingen. In eerste behandeling was de zaak aangehouden, omdat de verklaringen van de B. lang niet klopten met wat hij bij de politie had verteld. Gisteren kon het drama verder worden afge wikkeld, aangezien de beide verbali santen aanwezig waren. En zij hiel den de B. aan zijn verklaring, die hij, zo zei hij zelf. afgelegd had op belof te dat hij vrijuit zou gaan. ZELFBESCHULDIGING Inmiddels hebben zowel de B. als de J. enige maanden tijd gehad om over de affaire na te denken, maar hun „optreden" van gisteren was een Zeer vele bramenkwekers in de omgeving van Kapelle-Biezelinge zijn op het ogenblik bezig om hun bra menstruiken te rooien omdat de stren ge vorst van de afgelopen winter alles heeft doen bevriezen. Slechts enkele percelen zijn de winter goed doorgekomen. Dat zijn die percelen welke beschut lagen en waarvan de stengels goed waren afgedekt met stro of ander materiaal. Voor het overgrote deel zijn de stengels ech ter dood en z\, zullen dus geen vrucht kunnen geven dit jaar. Daarom knip pen de meeste kwekers de dode sten gels af en er zijn er ook welke al hun struiken gaan rooien. Voor velen is dit een grote teleur stelling want de bramenteelt is voor al in de omgeving van Kapelle de laatste jaren voor velen een belang rijke bron van inkomsten geworden, speciaal voor de kleinbedrijven waar de braam thuis hoort omdat het een geweldig arbeidsintensief produkt is De totale aanvoer lag de laatste ja ren in Kapelle rond 300.000 kg. Dit jaar zal het slechts een fractie van dit kwantum kunnen zijn. De door de vereniging van B.S. en O. gevormde kleine commissie voor de voorbereiding van de B.L.O in westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft inmiddels een gemeenschappelijke re geling ontworpen voor de oprichting van B.L.O.-scholen. Deze regeling is ter bestudering toegezonden aan de aan de commissie toegevoegde leden der grote commissie, die de scholen voor bijzonder en openbaar lager on derwijs in westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren geacht worden te vertegenwoor digen, teneinde te vernemen of deze hieraan medewerking zullen kunnen verlenen. 2 voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Beide verdedigers waren heel wat minder overtuigd van de schuld van hun cliënten en zeker van de kracht van het bewijsmateriaal. Unaniem verzochten ze invrijheidstelling van de verdachten en onmiddellijke uit spraak. Tot tweemaal toe ging de rechtbank in raadkamer om over die verzoeken te beslissen. Beide keren deelde de president mede, dat de rechtbank de zaak te ingewikkeld vond om meteen uitspraak te doen, zodat de mannen over 14 dagen pas zullen horen welk lot hun beschoren is. (Advertentie) Leer de ingewanden weer om op natuurlijke wijze le functionneren I Voor verouderde en chronische gevallen van verstopping is Natu-raLax - de ont wenningskuur voor Laxeermiddelen ♦hans ook in halve kuurverpakking met spe ciale Combinatie-tabletten verkrijgbaar. Inderdaad een weldaad voor patiënten, die al jarenlang aan hardnekkige ver stopping geleden hebben. herstelt de natuurlijke functie Kuur varpakkingen II 3.90 an II. 2.25 (mat «paclala Comblnatla-tablaltan voor verouckrde en chronische gevallen) Een Chelaro-product I Voor het Bergse kantongerecht diende gistermorgen de zaak tegen de vrachtauto-chauffeur Z. uit Cu- lemborg, die op 17 januari met zijn grote vrachtwagen op de spiegel gladde Antwerpsestraatweg, toen hij moest gaan remmen voor een weife lende personenauto, hiertegen aan was geslipt. Bij de bespreking van de snelheid, die verdachte daarbij zou hebben gereden, kwam aan het licht dat zijn voertuig uitgerust is met een vernuftig apparaat, waar door het mogelijk is, na enkele maan den de snelheid op dat moment nog precies te bepalen. Op een kaart wordt namelijk de snelheid, die ge durende de gehele dag wordt gere den, nauwkeurig aangetekend. Nu deze gelegenheid zich bood, lieten dus mr. Goderie en de ambtenaar zich nauwkeurig voorlichten over de werking van dit apparaat, waarvan zij tot dat moment het bestaan niet kenden. Het mocht evenwel de chauf feur niet baten. Schuldig was hij en bleef hij. 25 gulden of vijf dagen luidde de eis, mr. Goderie deed er vijf gulden af. MINUTENKWESTIE mr. van Ginneken, bestreed de juist heid van de tekening en somde enkele maten op. De parkeerhaven is 2 m. 40, de auto 1 m. 45, zodat er ruimte genoeg is om het portier te openen zonder buiten de witte balklijn te komen. Mr. van Ginneken bestreed dat andere weggebruikers zo maar in die parkeerhaven mogen gaan rij den omdat zij hierdoor de veiligheid van het verkeer in gevaar breiïgen. De chauffeur verklaarde niets gezien te hebben, blijkbaar omdat de fiet sende dame van achter zijn voertuig kwam. Om de verbalisant en de getuige te horen, werd de zaak aan gehouden. Op de jaarvergadering te Goes van de gewestelijke Zeeuwse bond van landelijke ry-iverenigingen, deelde ir. J. Dorst, de voorzitter, mee, dat ne zo goed als zeker is dat de kampioenschappen dit jaar verreden zullen wor den te Vrouwenpolder en niet tijdens de Z.L.M.-dagen te Domburg; ais datum noemde Hij 28 juli. ratie, die nog een causerie hield over Voorts bestaan er plannen om op tweede pinksterdag deel te nemen aan het concours hippique te Bergen op Zoom en denkt men eraan deel te nemen aan het ruiterkamp te Amers foort. Dat de kampioenschappen niet ge combineerd worden aan de Domburg- se Z.L.M.-dagen vindt de verklaring en het feit', dat de Z.L.M. de kosten te hoog vindt. In plaats daarvan wil men een streekwedstrijd organiseren met de Walcherse rij-verenigingen. Erg enthousiast bleek de vergadering niet over dit laatste, uitgenomen dan de Walcherse vertegenwoordigers. JAAR MET SUKSESSEN Op de fruitveilingen zijn deze week de prijzen opnieuw opgelopen en zij zijn thans op een peil gekomen dat wel een hoogtepunt is voor dit sei zoen. Voornamelijk komt dit door het steeds geringer wordende aanbod en de vrij goede vraag. Op de Zeeuwse fruitveilingen was er deze week nog een tamelijk aanbod van golden delicious en jonathan. De goudrenet is nagenoeg geruimd. De golden delicious was zeer gevraagd voor de Franse markt en de prijs liep van 85 tot 95 ct. per kg voor de goede kwaliteiten De jonathan werd spe ciaal voor Belgische rekening ge kocht en de prijs van dit ras lag tus sen 60 en 75 ct per kg al naar gelang de kwaliteit. De voorraden gaan nu ook in Zeeland steeds minder worden. In Krabbendijke werd deze weeik de laatste fruitveiling gehouden. Hier is alles van de oude oogst geruimd. In Goes en Kapelle-Biezelinge zal men nog wel enige weken achtereen een behoorlijk aarebod hebben, maar toch wordt het ook hier minder. Dit is een afbeelding van het wa pen voor de nieuw benoemde eerste bisschop van het nieuwe bisdom GroningenMgr. P. A. Nierman, dat werd ontworpen door de Utrechtse edelsmid Leo Brom. Het wapen draagt de door Mgr. Nierman ge kozen spreuk: „Deus Refugium et Virtus" (God, onze toevlucht en sterkte). AU uitdrukking van deze beeldspraak is in het wapen de centrale plaats gegeven aan een gouden burcht, welke zich duidelijk aftekent op een donker veld. Janus van der Zande doet tveer mee Janus van der Zande van Olympia '47 uit Halsteren zal deelnemen aan de 25 km-loop „Dwars door Berlijn", die voor 6 mei op het programma staat. In 1954 en 1955 legde hij beslag op de eerste plaats in deze wed strijd. „Tijd is geld". Deze leuze werd maar al te zeer bewaarheid toen de zaak diende tegen de kolenhandelaar B. uit Wouw, die op 8 oktober van het vorig jaar geen licht had aange had na een bepaald tijdstip en juist op dat moment werd aangereden door een van achteren naderende personenauto. Hiervoor waren vier getuigen opgeroepen en de ene helft van de getuigen verklaarde dat het positief na half zeven was geweest, terwijl de andere helft het op voor half zeven hield. De verdediger van B., mr. de Jong, toonde echter met gegevens van het KNMI uit de Bilt aan, dat op die dag, op die plaats om 18.06 de zon onderging, waardoor de wettelijke nacht om 18.36 inging. Omdat het allemaal een minuten- kwestie was, waarin de Wouwse to renklok eer belangrijk aandeel speel de en waarvan niet bekend is of deze precies gelijk loopt, hakte de amb tenaar de knoop door en concludeer de vrijspraak. De kantonrechter ver oordeelde conform. PARKEERHAVENS De Bergse casseerder-chauffeur C. S, zou op 23 januari het portier van zijn in een parkeerhaven geplaatst voertuig hebben geopend, waardoor een achteropkomende fietster ertegen aan was gereden en was komen te vallen. De verdediger van verdachte, Voor het eerst sinds de ANWB is begonnen met het vervaardigen en plaatsen van wegwijzers en pad destoelenis nu 'n opdracht op dit gebied voor bui ten Nederland uit gevoerd. Er zijn nu nl. 116 borden gemaakt, die, bevestigd aan 37 wegwijzers, langs de wegen van Curacao zullen komen te staan, hetgeen niet alleen een grote ver betering is voor het snelverkeer, maar ook voor het toerisme, aan gezien de plaatselijke bezienswaar digheden op de borden vermeld staan. De foto laat zien hoe een (Van onze Parijse correspondent) FRANSE MARINE-EENHEDEN HEB BEN DE HAVENS VAN BREST EN TOULON VERLATEN OM DE ZEE ROUTE TUSSEN ALGIERS EN MAR SEILLE TE GAAN BESCHERMEN. STERKE EENHEDEN VERKEN NINGSVLIEGTUIGEN ZIJN THANS AAN DE ZUIDKUST VAN FRANK RIJK, OP DE VLIEGVELDEN VAN CORSICA EN DIE VAN ALGERIë GESTATIONEERD. In het deel van de Middellandse Zee, dat tussen Toulon en Algiers en tussen de Balearen en Corsica-Sardi- nië ligt, wordt dag en nacht gepa trouilleerd. Speciale eenheden speuren de baaien van de Afrikaanse kust af. Men wil namelijk rekening houden met de mogelijkheid, dat de opstan delingen of de met hun bevriende mo gendheden anonieme duikboten in de strijd werpen teneinde de Franse aan voeren te hinderen. Vast staat, dat er bij de scheepvaartroute Toulon-Al- giers al vreemde duikboten zijn ge signaleerd. Nauwkeurige gegevens hieromtrent ontbreken evenwel. De berichten als zou er een Russische duikboot zijn gezien, die onder Egyp tische kentekenen voer, zijn nog niet officieel bevestigd. In Franse marinekringen acht men de kans. dat de opstandelingen ook op zee of in de lucht tot actie zouden kunnen komen, vrijwel 'uitgesloten. Franse eenheden beheersen de zee- en luchtweg naar Algiers volkomen. Daarentegen acht men het niet on- Tevreden over resultaten Er is in Nederland een jeugdgroe- pering, die tot voor kort geheel werd vergeten. Men heelt deze groep die der zwakbegaafden genoemd, een eti ket, waarover men het (ook in we tenschapskringen) zeker niet eens is. Deze groepering beslaat een groot percentage var. Nederlands jeugd, sommige kwamen tot het veelzeggen de cijfer 25, anderen willen niet ver der gaan dan 16. Dit grote verschil is een gevolg van het feit, dat men het in wetenschaps kringen nog niet eens is over het begrip „zwak-begaafde". Voor deze „zwak-begaafden" -wordt in Breda sinds enkele jaren nijver heidsonderwijs gegeven. In een dé pendance van de gem, lagere techn. schoof is men met dit experiment be gonnen en over de resultaten daar van heeft men de Nederlandse pers gisteren een en ander verteld. Zij werd op deze bijeenkomst, waar bur gemeester Kortmann en wethouder Stubenrouch aanwezig waren, breed voerig ingelicht door de heer P. G. van Dongen, directeur der gemeen telijke technische school. Over de resultaten toonde deze zich zeer te vreden en naar aanleiding van het besprokene en een rondgang door de schilder dé laatste'hand legt aan 0lUSt°nd lat6r een ge' waarschijnlijk, dat de opstandelingen de beschikking zouden hebben of krij gen over één of enkele duikboten, hetgeen tot onaangename verrassingen zou kunnen leiden, indien het opera tieterrein niet voortdurend zou wor den schoon geveegd. BLOKKADE VAN DE KUST Om de in Algerië opererende Fran se troepen voldoende dekking te ge ven is de marine thans doende de kust te blokkeren. Vanaf Oran tot ten oos ten van Gabes drijven Franse vloot eenheden. Snelle, Franse luchtverken- ners zijn zelfs al gesignaleerd tussen Kreta en Malta. Andere Franse een heden, die vermoedelijk opstijgen van de vliegvelden in Algerië controleren de niet-territoriale wateren boven Ly- bië. De operatie te land is nog steeds in haar eerste stadium. De Franse troe pen zijn doende door te dringen tot in alle centra, die door de rebellen wor den gecontroleerd. Pas nadat deze een heden hun posten hebben betrokken, valt een grote actie te verwachten. (Advertentie) ieuk T°b nacM Voorzover de troepen thans al contact hebben gemaakt met de opstandelin gen viel te constateren, dat de Fel- lagahs een nijpend tekort hebben aan transportmateriaal. Tot nog toe is niet gebleken, dat zij over verkennings vliegtuigen beschikken. Rollend mate riaal bezitten ze slechts in zeer be scheiden mate. President Eisenhower heeft maan dag de Egyptische en Israëlische lei ders persoonlijke boodschappen ge zonden, zo is nu eerst bekendgemaakt. Er waren ook afschriften verzonden van de verklaring van de president, dat de Verenigde Staten voornemens zijn elk slachtoffer van agressie in het middenoosten met „grondwettelij ke middelen" te steunen. De boodschappen waren gericht tot premier Ben Goerion van Israël en premier Nasser van Egypte. De in houd ervan is niet onthuld. Ir. Dorst zei. dat men in het voor gaande jaar flinke suksessen had be haald. Hij memoreerde de overwin ning van de heer v. d. Slikke uit Nieuwland in Amersfoort, waar hij ,,de kei" vermeesterde en releveerde het feit. dat de vereniging Willem stad," die ook lid is van de afdeling, nationaal kampioen in de midden klasse is geworden. De heer v. Damme bracht hierna het financieel verslag uit, dat niet ongunstig was; over 1955 liep het te kort terug tot enkele guldens, terwijl de reserve f 1200,groot is. Ir. M. Sanders uit Goes weidde uit over het 10-jarig bestaan van de ge westelijke bond, noemde de verschil lende behaalde suksessen en haalde de voornaamste feiten aan. Spr. zei de toekomst van de ruitersport niet somber in te zien en sprak de hoop uit, dat de toeloop van jonge leden groter zou worden. Deze laatste woorden werden ook onderstreept door de heer P. Voor- sluys, inspecteur van de Ned. fede- J. Jansen (Vlissingen) schaakkampioen van Zeeland In het toeriooi om het persoonlijke schaakkampioenschap van Zeeland hoofdklasse, is eindelijk de beslissing gevallen. Voor de eindronde wisten zich al leen te plaatsen J. Jansen, Vlissingen en ir. J. J. Elzerman. De eerste partij eindigde in remise, doch de tweede werd door Jansen gewonnen, waarmede de Vlissinger dus het Zeeuwse kampioenschap hoofdklasse 1956 behaalde. (Kandidatenschaaktoernooi) Opnieuw afgebroken De gisteren gespeelde afgebroken party uit de achtste ronde van het kandidatenschaaktoernooi te Amster dam, tussen O. Panno (Argentinië) en D. Bronstein (Rusland), werd na 74 zetten opnieuw afgebroken. Vandaag reist het schaakgezel schap naar Leeuwarden, waar mor gen zaterdag, maandag en dinsdag het toernooi wordt voortgezet. Woens dag speelt men dan weer verder in Amsterdam. de gang van zaken in de federatie en over verschillende problemen. Hü deelde o.m. mee dat bij de fe deratie plannen bestaan om provin ciale jeugdkampioenschappen te or ganiseren, wat zeer toegejuicht werd. FEESTELIJK TINTJE Een feestelijk tintje kreeg de ver gadering toen de vereniging „Maria Christina" te St.-Maartensdijk een bloeiende plant offreerde ter gelegen heid van het tweede lustrum. De voorzitter schonk die aan de secreta ris de heer v. Damme en tenslotte was er ook nog een verrassing voor de inspectrice, mevr. v. d. Bosch. Al heeft men de bruisende energie van Josephine Baker vaak onuit puttelijk genoemd, toch is de we reldberoemde neger-revuester nu in Parijs, aan haar afscheid van het publiek bezig. Het ziet er naar uit, dat het deze keer werkelijk ernstig is gemeend. Een van de voorstellin gen werd bijgewoond door een groot aantal negers, die de beroem de ster kwamen danken voor het vele dat zij voor haar rasgenoten heeft gedaan in haar fervente strijd tegen de rassendiscriminatie. een van de borden, kort voor deze werden verzonden. discussie. Op een en ander hopen wij dezer dagen uitvoerig terug te komen. De ontwikkeling van de techniek gaat gestadig voort. Met de regelmaat van de klok komen er nieuwe vindin gen op de markt, die weer mijlenver boven de voorgaande uitsteken en de mens op aarde weer stom verwonderd doen staan. Ook in de luchtvaart vindt men eenzelfde beeld: van normaal ver keersvliegtuig tot straalbommenwer- per, van stukstraalmotor op petroleum tot het nieuwste project: de vliegende duikboot, inderdaad een fantastisch project, door de Amerikaanse tech nici geconstrueerd en „goed" bevon den. De vliegende duikboot, de naam zegt het eigenlijk zelf al, is het eerste apparaat op de wereld, dat zich zowel onder water als hoog in de lucht kan voortbewegen, zowel duikboot als vliegtuig dus. En hoewel praktisch alle gegevens „top secret" zijn, kan het niet zo vreemd zijn, of er lekt iets van uit. De vliegende duikboot zal wellicht nog enige wijzigingen van technische aard ondergaan, voordat men er toe komt deze vliegduikboot in serie te gaan vervaardigen. Deze vliegende duikboot gelijkt zo wel onder als boven water op een zwaardvis: een zeer spits toelopende punt met het oog (het raam van de cockpit) daarboven. Opzij aan de staart heeft zij haar vinnen (twee driehoeeksvleugels)terwijl een derde vleugel aan het uiteinde recht om hoog op haar rug is geplaatst. Even achter de cockpit ziet men een recht opstaande punt, welk apparaat onder water de periscoop vormt van deze vliegende duikboot en boven water het beeld geeft van een torentje, dat als het ware ter versiering op het vliegtuig is aangebracht. Manier van voortbeweging Onderaan het vliegtuig, vlak onder de twee liggende driehoeksvleugels is er ruimte gemaakt voor de bevesti ging van een torpedo aan elke zijde, terwijl zich aan de buik van de vlieg duikboot intrekbare waterski's bevin den. Wanneer deze vliegende duik boot zich onder water bevindt, be weegt zij zich voort door middel van een normale motor met intrekbare schroef. Dit in tegenstelling tot de voortbewegingskracht in de lucht, waarbij het duikvliegtuig gebruik maakt van een straalmotor. Bevindt de vliegende duikboot zich in de lucht en wil zij zich nu in een duikboot transformeren, dan worden de waterski's op een be paalde hoogte uitgestoken zij zijn namelijk intrekbaar en Zandt het toestel als een vogeltje op het water. De lucht, die zich in de waterski's bevindt, wordt er uit geperst en in plaats daarvan wordt water de ski's binnengevoerd waar door het vliegtuig tot zinken wordt gebracht, zodat het nu haar functie als duikboot o.m. het af schieten van de twee torpedo's kan vervullen. Omgekeerd wordt, wanneer de duikboot zich in de lucht wil begeven, het water uit de ski's geperst, waar- door de duikboot naar de oppervlakte stijgt en de lucht weer in de ski's gevoerd Aan de oppervlakte geko men, richt het duikboot-vliegtuig zich op de waterski's op en met een spron getje weer evenals de vogels begeeft het zich dan in de lucht. Dit zijn praktisch alle gegevens, die over dit wereldschokkende project zijn uitgelekt, maar voor de insider blijft nog veel te vragen over met zeer zeker als belangrijkste vraag, of dit nieuwe type van twee-in-een een grote toekomst tegemoet gaat. De Amerikaanse deskundigen kennend, zal dit zeker het geval zijn. Vreselijk i Via het televisiescherm was de moeder van de 19-jarige jo- key Reginald Mansbridge ge- tuige van de dodelijke val die haar zoon maakte tijdens een steeplechase in Cheltenham, 160 km. van zijn woonplaats Tang- J J mere (zuid Engeland) verwijderd l Het paard van Manbridge kwam op de op drie na laatste hindernis ten val, waarbij de on- J gelukkige jockey zulke zware J verwondingen opliep dat hij op S weg naar het ziekenhuis aan de J gevolgen daarvan overleed. Ook W.S.C. te Groenendijk vindt ongetwijfeld, dat samen met de len te daar ook de activiteit moet terug keren en daarom zal zij a.s. zon dag haar eerste wielerwedstrijd or ganiseren. De wedstryd, die om 3 uur begint, wordt verreden op het zelfde parcours als andere jaren en de afstand bedraagt ongeveer 100 km. Dit jaar is er ook weer een plaat selijke renner, dat is B. Tieleman, die nu bij de amateurs zijn beste beentje zal voorzetten. Ook enkele zeer bekende renners zullen aan de start verschijnen o.a. Arend van 't Hoff, W. Verhoeven, P. Peters, M. van de Pluym en J. Verhoef! Ttveede Zonneveldrit op 2e pinksterdag Op tweede pinksterdag organiseert de MAC Scheldegouwen voor de twee de maal de „Zonneveldrit", een in ternationale sterrit voor motorrijders, automobilisten, scooterrijders en bromfietsers met als eindpunt het zeehospitium Zonneveld te Oostka- pelle. Vorig jaar werd de rit een enorm sukses en konden de organisatoren ruim f 1700,afdragen aan „Sport Steunt Zonneveld". Dit sukses is voor hen aanleiding geweest om ook dit jaar weer een Zonneveldrit te orga niseren. Iedere deelnemer ontvangt aan de finish een fraai uitgevoerde plaquette, terwijl de ingeschreven passagiers een speciaal voor deze ge legenheid ontworpen aandenken zul len ontvangen. Ook voor de aan de finish te houden verloting zijn weer fraaie en waardevolle prijzen be schikbaar gesteld. Middelburgse hockeyspelers in zuidelijk elftal Voor het eerst in de geschiedenis zijn Zeeuwse spelers opgesteld in het zuidelijk hockey-elftal. Voor de wed strijd tussen zuid en west, welke op 22 april te Eindhoven wordt gespeeld zal de linkervleugel van EMHC uit Middelburg als zuideiyke linkervleu gel fungeren- Het zuidelijk elftal is als volgt sa mengesteld: doel: Brouwers. Tilburg; achter: Houwen Venlo. Derckx Bre da; midden: Collin Venlo, Gerrits wers EMHC, Coehorst Venlo, Rijntjes Venlo en Seelen Venlo; voor: Lou- Venlo, Tuyt EMHC en van Heel EMHC. Na de wedstrijd zuid-west wordt die om het landskampioenschap tussen HTCC uit Eindhoven en Meppel ge speeld. DE NOORSE VOETBALBOND heeft voor een jaar de Engelsman D.R. Lewin als trainer voor de nationa le ploeg gecontracteerd. Lewin, die 35 jaar oud is en van 1946 tot 1950 voor Fulham en daarna bij de der de divisie Gillingham speelde, komt reeds eind april naar Oslo. HERVERKAVELINGSWERK OP THOLEN Te Stavenisse werd aanbesteed het egaliseren van percelen, het verrui men van kavelsloten, het graven van waterleidingen, aanleg, verbeteren en verharden van wegen met bijbehoren de werken in de Vijftienhonderd Ge- metenpolder. Er werd als volgt ingeschreven: J. D. Jansen, Middelburg f 469.000; G. van Herk. Nieuwerkerk a.d. IJssel f 471.000; N.V. A'damse Aann.mij, Den Haag f 476.350; J. van 't Verlaet en Zn Hardinxveld f 482.000; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 485.000; A. en D. v.d. Werf, Sint Maartensdijk- Scherpenisse f 486.800; P. J. v.d Ëls- hout en A. Theuns, Den Haag-Halste ren f 490.000. De begroting was 1 430,820. KOEWACHT, 12 april Gezwin geld vlaslint WR 160-210, DR 160-175. Bobbers 90-110, Breekvlas 80-100. Ru we lokken 20-33. Gezwingelde lokken 37,5-75, Lijnzaad voor de slag 53-55. Bolraap 4-8 ct. Zeer weinig handel in vlasprodukten. Mannheim 238 (+3), Kaub 172 (-2), Trier 155 (-09), Koblenz 185 (-3), Keu len 150 (-7), Ruhrort 346 (-5), Lobith 957 (-2), Nijmegen 740 (-4-1), Arnhem 760 (-0). Eefde 280 (-0), Deventer 191 (-0), Namen la Plante 160 (-4), Maas tricht hoofdsluis 4384 (-3), Borgharen 3917 (-19), Belfeld 1090 (-21), Grave 479 (+8).

de Stem | 1956 | | pagina 15