WATERSTAATSPROBLEMEN ZEELAND VAN BRABANT EN SKETCH MAGNEET rijwielen nu wét Eerste Kamer toont grote belangstelling lil 1 liiiiiiiiiiiii Terneuzen subsidieert de helikopterdienst Twee tekeningen en een morgen verlet Chefarine ,4 102 Jarige te Axel Hocres-congres werd besloten Zoon van kolonel Szydlowski komt naar Axel DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 APRIL 1956 Hij is de rijkste soep is de beste! Dat doet de Bank voor mij Geen wijkraad voor Sluiskil N H _H N H H N H H Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V. Walcheren MIDDELBURG Voor de Kantonrechter van Middelburg Zilveren priesterfee pastoor Kossen 4-voudige combinatie inderdaad ceel beter! b SÊÊÊmmSlMÊA Hoogwaterstanden VLISSINGEN Zuid-Beveland GOES GEMEENTE GAAT LENEN 80 ct vers in cellophaan Z- Vlaanderen TERNEUZEN De vrouw in de politiek Op 3 plaatsen werd vergaderd A. Wilking AOFNDA Heden Aan het Voorlopig Verslag betref, fende de begroting van Verkeer en Waterstaat, door de Eerste Kamer uitgebracht, willen we nog de vol gende passages ontlenen: GENT-TERNEUZEN Enige leden stelden de vraag, hoe het staat met de oplossing van het vraagstuk van de Belgisch-Nederland se waterwegen. Indien het waar is, dat de drie vraagstukken: het kanaal GentTerneuzen, het Moerdijkkanaal en de opheffing van de stop van Ter- naaien, niet meer aan elkaar gekop peld zijn, dan zou, naar zij meenden, met het laatstgenoemd object, waar omtrent het gemakkelijkst overeen stemming is te verkrijgen tussen bei de landen, kunnen worden begonnen. Is het waar, zo vroegen zij, dat tegen het kanaal GentTerneuzen van Bel gische zijde bezwaren bestaan? Zo ja, dan zou dit plan nog kunnen blij ven rusten, daar er van Nederlandse zijde geen aanleiding bestaat hierop sterk aan te dringen. Maar, zo vroe gen deze leden verder, hoe staat het met het Moerdijkkanaal? Is het waar, dat de grote liefde van België voor dit kanaal aan het tanen is, eensdeels, omdat het voordeel daarvan voor het gemotoriseerde scheepvaartverkeer niet zo groot meer is, anderdeels, om dat Antwerpen in geen geval bereid zou zijn als compensatie afstand te doen van de Rijnvaartpremies? Hoe het ook zij, zo oordeelden deze leden, het is gewenst, dat thans spoedig een beslissing wordt genomen. Van welke zijde komt de aanleiding tot de ver traging van het begin dre besprekin gen? Zou er geen aanleiding bestaan, dat van Nederlandse zijde thans een traging van het begin der besprekin- België zijn standpunt moet bepalen? Hiertoe bestaat naar zij meenden te meer reden, omdat de West-Noord brabantse waterwegen- en havenpro blemen, waarvan de oplossing urgent is, hiermede samenhangen. De hier aan het woord zijnde leden verklaar den, dat er voor te zeggen zou zijn om de oplossing van deze problemen los van dit kanaal ter hand te nemen, wanneer van Belgische zijde thans niet zeer spoedig een duidelijk stand- (Advertenties) Wij hebben het vanzelfsprekend niet kunnen controleren, maar het is ons voldoende als de hele wereld het er over eens is. dat hij de rijkste is. En dan te denken, dat hij bovendien nog elk jaar zijn gewicht in zuiver goud krijgt uitbetaald. Bij het beoordelen van verpakte soepen speelt rijkdom geen rol. Dan gaat het uitsluitend om de soep die rijk is aan smaak, geur en kwaliteit. OXO soepen (U kunt uit 7 soor ten kiezen) verenigen al die goede eigenschappen in zich. Reeds bij de eerste lepel proeft U, dat OXO soep lekkerder van smaak en beter is en bij de laatste lepel zult U het met ons eens zijn, dat ook OXO soep zijn gewicht in goud waard is. om ..Chicken" - kippensoep. Toma tensoep, Juliennesoep, Cham pignonsoep. Vermicetlisoep. Aspergesoep. Bruinebonensoep punt wordt ingenomen. Maar dan moet dit medebrengen, dat daarmede het Moerdijkkanaal van de baan is. VEREN IN ZEELAND Sommige leden vreesden, dat er bij het provinciaal bestuur van Zeeland en het bedrijfsleven in die provincie de neiging bestaat om de vrijdom van veergelden op de Westerschelde op heffen, ten einde met de aldus de verkrijgen middelen de outillage van de veerdiensten te verbeteren. Zij zouden dit zeer betreuren en betoog den, dat de ingezetenen van Zeeuws- Vlaanderen op een vrije veerverbin- ding met het overige gedeelte van Nederland aanspraak mogen maken. DONGE EN OUDE MAASJE Vele leden verklaarden met genoe gen te hebben geconstateerd, dat de afsluitingswerken van de Donge en het Oude Maasje in de begroting wa ren opgenomen. Wordt, zo vroegen zij, de in de mond van de Donge te bouwen sluis geschikt gemaakt voor alle schepen, die de Bergsche Maas kunnen bevaren, en wordt ook ge dacht aan het aanbrengen van een bemaling op dat punt, in verband met de belangrijk hogere laagwaterstan- den, die na sluiting van Haringvliet Volkerak op de Amer verwacht wor den? HAVEN VAN BERGEN OP ZOOM Vele leden verklaarden met genoe gen te hebben geconstateerd, dat de Minister zich bereid heeft verklaard een bijdrage te verlenen in de kosten van de verbetering van de haven van Bergen op Zoom. Het verheugde deze leden, dat het zoeken naar een op lossing voor een voorlopige verbete ring tot resultaten heeft geleid en dat de oplossing past, zowel bij de Delta plannen als bij een eventuele nieuwe RijnScheldeverbinding. Gaarne zou den zij nog van de Minister vernemen, op welke gronden het rijkssubsidie is bepaald op 40% der kosten. MOERDIJK-ROOSENDAAL Kan voor de op het Rijkswegenplan voorkomende weg tussen Moerdijk en Roosendaal niet een zodanig tracé worden gekozen, dat de aanleg van deze weg onafhankelijk wordt van een eventueel AntwerpenMoerdijk kanaal? GORINCHEM-W AALWIJK Het was aan deze leden bekend, dat in het Land van Heusden en Altena een ruilverkaveling wordt voorbe reid, waarbij de mogelijkheid bestaat het nodige tracé te reserveren voor de weg GorinchemWaalwijk. Gezien het sterk toegenomen verkeer bij He- del en Moerdijk, wilde het deze le den voorkomen, dat het doelmatig zou zijn om van deze mogelijkheid gebruik te maken. Huns inziens is er immers op de duur toch niet aan te ontkomen om ook langs dit tracé het verkeer uit het Noordbrabants- en het nabijgelegen Benelux-industrie- gebied te leiden, ter ontlasting van de bestaande verkeersmoeilijkheden te Moerdijk en Hedel. Het kwam deze leden gewenst voor hiervoor tijdig de nodige maatregelen te nemen. Andere leden merkten op, dat in bovenstaande alinea uit het oog is verloren, dat na de totstandkoming van de brug bij Gorinchem een be langrijke Noord-Zuidverbinding aan de bestaande wegen wordt toege voegd. Voorts werd de vraag gesteld, of I Advertentie i de tijdige totst"" bij Gonnchr materiaal stag ning van de brug 'oor gebrek aan zal ondervinden. BIESBOSCH Sprekende over de Biesboschindij- king, die als een noodzakelijk gevolg van de Haringvlietafdamming moet worden gezien, achtten deze leden het een juist beleid en zij constateerden dit met genoegen dat hiermede thans weer enige voortgang wordt gemaakt. Zij hadden er begrip voor, dat sluiting eerst kan plaatshebben, nadat de dam in het Haringvliet vol tooid is, doch wilden erop wijzen, dat een wat snellere voortgang met deze werken van belang is, niet alleen omdat daarmede de Biesbosch bij bij zonder moeilijke weersomstandighe den enigermate is gediend, maar ook met het oog op de mogelijkheid, dat reeds thans enige cultuur-technische werken in ruilverkavelingsverbana zouden kunnen worden uitgevoerd, waardoor enig soulaas in dit zozeer getroffen gebied zou worden verkre gen- Daarbij moet worden vastgesteld, dat de tegenwoordige toestand zorg wekkend is, niet alleen op zich zelf, maar ook gelet op het aantal malen, dat in de binnensluis te Werkendam waterstanden van boven 2,50 m N.A.P. voorkomen (normaal is 1,30 m N.A.P in de laatste jaren toeneemt. Een zelfde verschijnsel wordt aan de Don- gebrug te Raamsdonksveer waarge nomen. Zijn de Minister wellicht de omstandigheden bekend, die deze verhogingen veroorzaken?, zo vroegen de hier aan het woord zijnde leden. Ten aanzien van de Middelenwet, waarin de bijdragen van derden in de kosten van de indijking van de Biesbosch worden geraamd op f 1-375.000. zouden deze leden gaarne van de Minister vernemen, wie deze derden zijn, en welke normen gelden bij de vaststelling dezer bijdragen. Het agendapunt dat een langdurig onderwerp van bespreking vormde in de gemeenteraad van gisteravond was het voorstel van de fractieleider van de PvdA, de heer Henrjj, om te komen tot de oprichting van een wijkraad te Sluiskil. De heer Henri) wilde daarmee meer belangstelling voor de openbare zaak bij het kiezerskorps verkrijgen. In de laatste raads vergadering was er ook een voorstel ingediend om door een stemming onder de bewoners van Sluiskil te doen uitmaken of voor dit deel van de gemeente een wijkraad zal worden ingesteld. Reeds in de bijlage van de agenda van de gisteravond gehouden verga dering kon men constateren, dat dit voorstel geen genade kon vinden bij het grootste deel van B. en W. Toen de verschillende fracties hun me ning over dit onderwerp te kennen gaven was het duidelijk dat het niet zou worden aangenomen. De voorzitter zette nogmaals dui delijk uiteen waarom hij in een wijk raad geen heil zag. Toen men dan ook tot stemming overging werd door het grootste deel van de raad dit voorstel verworpen. De door de Kamer van Koophan del gevraagde subsidie voor een heli kopterdienst voor de periode van 1 mei tot 1 november werd toegestaan met een bijdrage van 6 cent per inwoner wat voor Terneuzen op een bedrag komt van 875.Dit gezien de belangen van de kanaalzone. De heer van Langevelde (A.R.) wilde graag weten voor welke ge meenten het meest van deze dienst werd geprofiteerd en of deze sub sidie blijvende is. Ter beantwoording van de eerste vraag stonden geen gegevens ter beschikking en wat de tweede vraag betreft, zei de voor zitter, dat het de bedoeling is de dienst uit te breiden en gaf als zijn mening te kennen, dat wij in deze subsidie niet achter mogen blijven. De heer van Langevelde was van oordeel dat men er moeilijk van kan spreken dat Zeeuwsch-Vlaanderen uit zijn isolement wordt verlost, wanneer enkele mensen van deze dienst ge bruik maken. Ook de heer Dieleman (St. Ger.) bleek deze mening toe gedaan. In de rondvraag informeer de de heer Weterings (R.K.) of er al iets bekend was over de woning toewijzing voor Terneuzen. De voor zitter moest dit echter ontkennend beantwoorden. TONEELSUBSIDIE die moeten hebben, maar alleen wan neer zij aan bepaalde eisen voldoen. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit onderwerp niet op de lange baan is geschoven en dat daarover binnenkort meer bekend zal worden gemaakt. De heer de Waal (KVP) sprak zijn dank aan de brandweer korpsen uit, die met sukses de grote brand in de cokesfabriek te Sluiskil hebben bestreden en vroeg of het ge bleken was dat voor grote rampen over het nodige materiaal beschikt kan worden. De voorzitter antwoord de bevestigend. De heer Henrij (PvdA) vroeg of van gemeentewege niet het nodige kon worden gedaan om te komen tot de oprichting van een jeugd- natuurwacht. Dit om de jeugd op te voeden in het beschermen van planten, jonge bomen en in het al gemeen: plantsoenen. De voorzitter meende, dat men beslist van parti culier initiatief uit moet gaan. Waar om er altijd de gemeente voorspan nen", aldus de voorzitter. De overige agendapunten werden zonder commentaar aangenomen. i „Mijn band met de Lan„ is van grote waarde" Nederlandsche Handel-Maatschappij heeft voor mijn zaak veel te betekenen. Ik heb er een rekening-courant. Daarom gireer ik ook via die bank. En ik maak gebruik van zovele andere bankdiensten, o.m. bij de financiering van commerciële transacties, het verkrijgen van handels informaties en de inning van vorderingen. ALLE BANKZAKEN OVER DE GEHELE WERELD AGENTSCHAP BREDA Catharinastraat 8 Telefoon 9943 Correspondentschap Oosterhout Heuvelstraat 1. Zitdag te Princenhage: Heilaarstraat 22 EXCURSIE LEERLINGEN. EN MACHINISTENSCHOOL Door de directie van de Holland- Amerikalijn uitgenodigd, werd door leéaren en jongere leerlingen van de Machinistenschool een excursie ge maakt naar de vele schepen dier Maatschappij. Zo werd het s.s. Nieuw Amsterdam bezichtigd, alsmede het m.s. Som- melsdijk en s.s. Aardijk. Onder deskundige leiding werden deze schepen bezocht en een verkla- ing gegeven van de technische in richting dier schepen. Ook werd een bezoek gebracht aan het scheepvaartkundig museum te Rotterdam, alwaar een model was opgesteld van het atoomschip der toekomst, alsmede het model van een atoommotor. Een gemeenschappelijk lunch door de Maatschappij aangeboden, besloot deze leerzame excursie. Op 30 mei a.s. viert onze pastoor zijn zilveren priesterfeest. De para- chie, die haar pastoor heeft leren waarderen, wil dit jubilé meevieren. Er heeft zich een comité gevormd, waarvan de drie kapelaans de leiding hebben. Als secretarissen fungeren de heren J. Limonard en J. Baeten en de financiën berusten bij de heren ir. B. Brongers en P. Vervaat en de dames J- Dert-Lafère en C. v d. Kolk v. d. Zee. De drie feestavonden worden ge organiseerd door kapelaan B. Sam, samen met de heren J. Schroote, C. Colijn, J. Aerssens en ir. C. Verklij. Voorts zijn er nog nevencommissies voor bijkomende zaken als versiering, receptie enz. Als feestgeschenk wil het comité een som geld aanbieden, dat hij naar eigen verkiezing besteden kan. Mét de inzameling is reeds begonnen. Men kan zich er over verbazen, welk een rompslomp een kleine over treding zoals het niet duidelijk richting aangeven met zich kan brengen, wanneer verbalisant en ver meende overtreder het over de juis te toedracht van het gebeuren niet eens zijn. Zjj wijden in dit geval de timmerman J. van R. uit Westkapel- le en de verbalisant in de eerste plaats een halve dag aan een gang naar de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, die ondanks het gehaspel over dergelijke futiliteiten volkomen kantonrechter blijft en recht spreekt. Wat was precies het geval? Van R. kreeg op 25 januari j.i. een bon, omdat hij dus, toen hij vanaf de Smitsstraat met zijn bromfiets de Noordstraat van zijn woonplaats in reed, geen richting zou hebben aan gegeven. Maar van R. was van me ning. dat v rbalisant op een punt stond, dat hij dit nooit gezien kan hebben, want, zo verklaarde hij, het richting aangeven geschiedde reeds op 25 meter afstand van de straat hoek, omdat hij bij het nemen van de bocht de handen vrij wilde heb ben. De verbalisant onderstreepte daar entegen, dat hij wel voldoende zicht had „de adspirant heeft hiervan een situatie-tekening gemaakt". Het bleek dat verdachte, die reeds eer der werd gehoord, ook een dergelijk schema had vervaardigd. BREDERE BLIK GEVRAAGD Verder informeerde de heer Wete rings naar de culturele raad, die zal worden opgericht, naar aanleiding van een destijds door de r.-k. Toneel groep „Crescendo" ingediend ver zoek om gemeentelijke subsidie. Men was toen van mening dat alle toneel verenigingen in de gemeente subsi- i Advertentiei De verdachte werd uiteraard niet in het gelijk gesteld; de ambtenaar van het O.M., mr. T. Lebret, be toogde o.m., dat het veranderen van richting vanuit elke gezichtshoek in de directe omgeving duidelijk zicht baar moet zijn en vorderde 10. subs. 2 d. De kantonrechter hield rekening met genoemde omstandig heden en vonniste 5.subs. 3 d. Nu spreekt het voor zichzelf, dat bekeurde en verbalisant elkaar niet om de hals vallen. Dit zou het bonnetje-schrijven geheel buiten be schouwing gelaten op zichzelf reeds een weinig vreemd aandoende vertoning zijn. Maar om elkaar nu „opdat recht geschiedde" met teke ningen te gaan bestoken, louter om dit kleine verschil van mening over zulk een kleine overtreding... Het ontbreekt er nog maar aan, dat men een commissie ter beslech ting in het leven roept, die rapport uitbrengt in zoveel-voud, waarna een uitgebreid college met de bestudering hiervan kan beginnen... ANDER KALIBER Van een geheel ander en aangena mer kaliber was het verschijnen van de 35-jarige verzekeringsinspecteur R. C. G. uit Terneuzen voor de kan tonrechter. G. reed te Goes op een zeer gevaarlijk punt de Wilhel- minastraat met zijn auto de voor rangsweg op. Hij deed dit erg on achtzaam en verleende o.a. geen voorrang. G. gaf dit spontaan toe, zei blij te zijn dat het nog goed was afgelopen ,,'t is voor mij een goede les geweest, edelachtbare". De vordering van de ambtenaar, 45. subs. 9 dagen vond hij echter nogal hoog. ,,'t Hakt er behoorlijk in", zei verdachte er ging eVenwel niets meer af... (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is op zich zelf al wereldberoemd. Maar de combinatie in één tablet werkt toch nèg beter dan kon worden verwacht. Deze 4 middelen in één tablet doen wonderen en helpen ook dan wahneer andere middelen falen. W!T77W!hmVin^ïïTïïT7'B Ttgen pijnen «n griep.Geschikt voor de gevoeligste maag, «want die wordt beschermd door ket bestanddeel Ckelaro* Vandaag is het de jaardag van de oudste inwoonster van Axel. Mevr. J. Veele werd te Goes geboren op 12 april 1854 en wordt dus 102 jaar. Ge zien deze uitzonderlijk hoge leeftijd is zij nog vitaal te noemen. Zij woont samen met haar dochter in een bo venwoning in de Noordstraat. Zeker zullen haar deze dag vele blijken van gelukwensen bereiken. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 13 april, de volgende .hoogwaterstanden: te Hans- weert om 4.26 en 16.55 uur; te Ter neuzen om 3.37 en 16.01 uur; te Vlis- singen om 3.07 en 15.30 uur. ONDERSCHEIDING De eremedaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau is verleend aan de heer K. Kooij. technisch leider van de Christelijke Sportvereniging „Oefening kweekt Kunst" alhier- Tegen hedennamiddag is de raad bijeengeroepen in spoedeisende ver gadering. Het enige punt der agenda is een voorstel van B. en W. voor een geldlening van een miljoen aan të gaan. Zij scjirijven de raad: „Ter consolidering van de vlotten de schuld van het Grondbedrijf en tevens om de zeer binnenkort te ver wachten grondaankopen tot aanzien lijke bedragen met de daaruit voort vloeiende kosten van bouwrijpmaking te kunnen financieren, is het noodza kelijk om ten behoeve van het grond bedrijf een geldlening aan te gaan ten bedrage van ongeveer f 1.000 000 In verband met de mogelijkheid, dat binnen niet te lahge tijd weer diverse percelen verkocht kunnen worden, hebben wij getracht, hiervoor een kort lopende lening te verkrijgen, Naar aanleiding hiervan hebben wij een aanbieding ontvangen voor een geldlening groot f 1.000.000, tegen een rente van 3% 'sjaars, af te lossen in één bedrag na 5 jaar. op te nemen 1 mei 1956 tegen een koers van 100% Vervroegde aflossing is niet toege staan". s-Heer Abtskerke (Advertentie) telt zUn trouwe rokers met honderdduizenden. Weet l) waarom. Omdat hU goed is! Op initiatief van het r.-k. Vrouwen gilde werd in het Parochiehuis een avond belegd waarop het tweede Ka merlid van de K.V.P. mejuffrouw' A. Nolté een inleiding hield over de taak van de vrouw in de politiek. Mevrouw Dikotter, opende in haar kwaliteit van voorzitster van het vrouwengilde deze bijeenkomst en sprak er haar voldoening over uit dat ook verschillende mannen onder het gehoor waren. In grote lijnen schetste mej. Nol té de ontwikkeling van de politieke bedrijvigheid van de vrouw in de K.V.P. vanaf 1917. Mej. Nolté toonde het grote be lang aan van de interesse van de vrouwen voor de politiek, omdat ten slotte niemand ook niet de vrouw, zich hieraan kan onttrekken, en om dat het van groot belang is dat een staat geregeerd wordt volgens de Goddelijke wetten. De oorlog heeft ons getoond, aldus inleidster, wat er gebeurt, wanneer deze wetten niet in acht worden genomen. Hoewel door de vrouwenorganisa ties reeds veel wordt gedaan om de vrouw voor politiek te interesseren, moest mej. Nolté constateren, dat deze aandacht toch nog moet groei en. Zij wees daarbij op de eigen bij drage die de vrouw in de politiek heeft. Verschillenden der aanwezigen stel den na de pauze vragen waarbij spr. gelegenheid vond er op te wijzen dat vooral de radio hier een grote taak kan vervullen. De K.V.P. heeft al wat bereikt bij de K.R.O. maar haars inziens nog niet voldoende. Daarom adviseerde mej. Nolté, wanneer men daar behoefte voor voelt, de K.R.O. om meer tijd te vragen voor voor lichting op politieke vragen. Tijdens het vraaggesprek merkte Pastoor van Campen op, dat z.i. de vraagstukken van het leven direct met de principiële politiek kunnen worden verbonden en dat daardoor veel meer het belang van de politiek naar voren komt hetgeen door mej. Nolté werd beaamd. (Advertentie) VERBETERING SPORTTERREIN In de jongste raadszitting deelde burgemeester Jansen mee, dat over eenstemming is bereikt over de grondruil voor het sportterrein, zodat de verbetering nu niet meer lang op zich zal laten wachten. De raad ging akkoord met het voor stel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling Schoolartsen- dienst op Walcheren, Zuid- en Noord- Beveland. Evenzo met de voorstellen tot vaststelling van een gemeenschap pelijke regeling voor de keurings dienst van vee en vlees en een ver ordening op de keuring van waren in de gemeente. Besloten werd aan het gemeente- personeel uit te keren; vacantieuit- kering van 2 pet plus een gratifica tie, alsmede een uitkering ineens van drie pet van het salaris over 1955. GEMONTEERD MET VREDESTEIN-BANDEN Gedurende twee dagen zullen Chris, topher Szydlowski zoon van Axels bevrijder en ereburger en zijn echtgenote te gast zijn bij de vereni ging „Axel-Polen". De heer Szydlowski hoopt binnen kort van uit Engeland naar Canada te vertrekken en heeft te kennen ge geven voor hij afreist eerst nog gaar ne het bevriende Axel en het graf van zijn moeder te willen bezoeken. Hij, met zijn vrouw, zullen maandag a.s. te Axel aankomen en dés avonds om 8 uur officieel worden ontvangen in tegenwoordigheid van de vereniging, raadsleden, gedecoreerden en de in Axel wonende Polen. Voor wijlen mevr. Szydlowski zal dinsdag een H. Mis worden opgedragen, waarna een bezoek zal worden gebracht aan de Poolse graven, het Poolse monument en aan de hoeve van de heer de Zeeuw, het eerste hoofdkwartier van kolonel Szydlowski na de bevrijding van Axel. Het ligt in de bedoeling dat de heer Szydlowski de opening zal verrichten van de toegangsweg Markt naar het Szydlowski-plein. Het bezoek zal dan worden besloten met een concert van d« beid* muziekgezelschappen. heer Meijs sprak in zijn welkomst woord over de waarde van de stad Breda in het algemeen en over de vreemdelingen-„industrie" in het bij zonder. Spreker sprak zijn hoop uit, Ba.t het congres zijn nut zal afwerpen De ontvangzaal van, het gemeente- v00r de leden. De heer J. A. Engels, huis te Breda leek gisteren te klein voorzitter van de bond voor hoteiiers, om alle Hocres-congressisten te her- caféhouders, restaurateurs én sljj- bergen tijdens de officiële ontvangst ters, dankte de loco-burgemeester door loco-burgemeester J. Meijs, De voor de gastvrijheid, die de leden uit alle delen van het land in de stad Breda mochten genieten. Na deze officiële woorden bleven de Hocres- ieden nog even op de hun vertrouwde wijze genoeglijk bijeen. Daarna volgde e' welverzorgde koffietafel in Modern, waar de con gressisten „energie" opdeden voor de vergaderingen in de middaguren. Op drie verschillende plaatsen sloeg men aan het praten. De Verenigde Kath. Hoteliers en Restaurateurs ver gaderden in het Oranjehotel, de Ver enigde Kath. Caféhouders in de Ploeg en de Verenigde Kath. Slijters in de Beurs. Op alle bijeenkomsten voerden deskundige sprekers het woord over actuele problemen en onderwerpen uit de betreffende sector. SLOTSTUK De officiële ontvdngst ten stadhuize. De fotograaf nam niet zó maar een plaatje. Onder de congressisten bevonden zich namelijk twee dames uit Zeeland en zij moesten er toch echt even bij. praatjes. Conny Renoir zong met De avond werd benut voor een piano-begeleiding van Harry de bont ontspannings-programma in de Groot en de imitator-parodist Frans Graanbeurs, waarmee de congressis- van Dusschoten liet ook genoeg van ten volop plezier konden beleven. De zich horen om in de smaak te val- conferencier Harry Bordon maakte len. Inmiddels hadden ook de Blaos- poepers hun best gedaan en hun muzikale produktie steeg, naarmate de stemming steeg. The Original Victoria Band onder leiding van Theo Abels zorgde verder voor de dans muziek. VEEL VOORDEEL, GEEN KLACHTEN, dat biedt U een EPEDA of CLECO BED van HULST GOES W es tdorpe VERBETERING MOLENSTRAAT. De moeilijkheden i.v.m. de verbe tering van de Molenstraat zijn thans overwonnen. Op 11 mei a.s. zullen de werkzaamheden worden aanbesteed. OPTREDEN INSTUIVERS VOOR K.A.B. Op een verzoek van de K.A.B. heb ben de Instuivers besloten om op 1 mei a.s.^ de twee schetsjes „O, die mannen" en „Een eeuw achter" op te voeren op een feestvergadering, welke door de K.A.B. zal worden ge houden. Koetvacht AANRIJDING. De personenauto, bestuurd door de heer A. v. d. V. uit IJzendijke, reed in de Klapstraat alhier tegen een boom aangezien de bestuurder de bocht niet goed nam. Naast de bestuurder zaten er nog twee perso nen in de auto waarvan een vrouw ernstig gewond werd. De eerste hulp werd verleend door dokter Melchers van Koewacht en twee leden van onze plaatselijke E H.B O.-vereniging Met een hersenschudding en verschil lende vleeswonden werd zij per am bulance naar het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. De materiële schade aan de auto is vrij groot. Sluis PRETTIGE MIDDAG VOOR BEJAARDEN. De jaarlijkse gezondheidsweek. ge organiseerd door het Wit-Geie Kruis, staat dit jaar bijzonder in het teken van de Bejaardenzorg. Ook in onze plaats zal hieraan aandacht worden geschonken. Alle oudjes boven de 65 jaar zullen van het Comité ..Vrije tijdsbesteding Bejaarden" een uit nodiging ontvangen voor een gezel lige middag in het Parochiehuis op donderdag 19 april a.s. om half drie met een korte causerie, film enz. GOES Grand: Carosello Napoletano. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Storm over Azië. MIDDELBURG Electro: Macoumba. Schouwburg: St Paulus met het to neelstuk: Zijn afgod, om 20 uur, SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Film avond van de Sabena. VLISSINGEN Alhambra: Madame But terfly Luxor. Het dodendal. GENT Kon. Ned. Schouwburg 7.30 uur: De kroongetuige. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: De Toverfluit.

de Stem | 1956 | | pagina 2