Vitamine Zwitsaletten GESTOLEN GOED £)agbta«> Pej^ïan AT EEN ONDERLIJKE ERELD Twee kamerleden spraken over zaak Jungschlaeger Werktij d winkelpersoneel is koffie! Meningen en Commentaren 1 RADIO) TWEEDE BLAD WOENSDAG 11 APRIL 1956 LOONSVERHOGING IN BELGIE BELASTINGVRIJE PREMIE DE KEUZE FRANKLIN THEE Handelsbesprekingen tussen Frankrijk, België en Nederland Utrecht koopt Sapfo van Bourdelle Officiële bezoeken Soekarno naar Canada en Sovjet - Unie Amerikaanse hulp voor Libië Ladejinsky in dienst van Zuidvietnamese regering Van de Wetering Voor de eerste keer Verkeersexamen voor bromfietsers Prof. Mr. P. J. Oud Israël en Egypte S.E.R.-advies is verschenen door Clarence Budington Kelland TELEVISIEPROGRAMMA'S Bemoeienissen van de Arabische Liga -^<>00<><><>00<><>0<>C><><><><><><>0<><><>0<><>00<><><>0<>0<>0000<>0«<>00<>C><> vooooo<x>o<xxxxxxx>oooooc-oooooooooooooooo<x>o<x>ooooo TN België is het loonniveau gekop peld aan het indexcijfer van de kleinhandelsprijzen. Het loonpeil moet daardoor stijgen en dalen met de hoogte van dit indexcijfer. Nu is dit indexcijfer van de klein handelsprijzen van februari op maart gestegen van 102,4 tot 102,9 en als het gemiddelde van de twee laatste maanden, thans dus 102,65, tot 102,7 stijgt, moeten de lonen in diverse bedrijven zoals de metaal industrie met 2,5 pet. worden ver hoogd. De overheid moet daarbij volgen, wat haar op 2,5 miljoen franc kan komen te staan. Het ziet er naar uit, dat deze loonsverhoging de volgende maand een feit wordt, omdat niet aan te nemen is, dat het indexcijfer der kleinhandelsprijzen deze maand zo veel zal dalen, dat het gemiddelde van de cijfers over maart en april beneden 102,7 blijft. De toegestane loonsverhogingen in Nederland worden zo weer snel gevolgd door een loonstijging in België. De Nederlandse zijn ditmaal nog belangrijker dan de Belgische, maar aan de nivellering van het loonniveau in Benelux, welke door de Nederlandse loonsverhoging weer naderbij kwam, wordt door de Belgische weer geknabbeld. En dat zal men in België wel niet erg pret tig vinden. DEEDS meermalen hebben we be toogd, dat men de extra-pres tatie, welke nodig is voor verho ging van de produktie, aantrekke lijk moet maken door een daaraan evenredige financiële vergoeding. Mits die extra-inkomsten dan niet voor een groot deel moeten worden afgeroomd door de belasting. In Duitsland wordt hiermede al lang rekening gehouden. De rege ring te Bonn gaat op dit gebied thans weer een stap verder. Het Westduitse kabinet heeft zijn goed keuring gehecht aan een wetsvoor stel, op grond waarvan aan de mijn werkers een extra-premie wordt toegekend. Deze premie is bedoeld als een prikkel voor de mijnwer kers om in de mijnen te blijven werken. Zij varieert van 1,25 tot 2,50 DM per dienst. Bovendien en dit maakt het voor de mijnwerkers des te aantrekkelijker zal deze pre mie vrij zijn van belasting. Zou dit voorbeeld geen navolging verdienen in Nederland door o.a. in de bouwvakken het geld, dat kan worden verdiend met het ver richten van overwerk, vrij te stel len van belasting. Waarschijnlijk zou dat een stevige prikkel vormen voor de bouwvakarbeiders om in de zomermaanden overwerk te ver richten, waarvoor zij het vorig jaar grotendeels niet waren te vinden. De woningbouw zou- er ten zeerste mee zijn gebaat. f)E PvdA onthulde haar taktiek in de verkiezingsstrijd. Ze spe culeert niet alleen maar op de door braak in het front der christelijke partijen. Ze heeft ook goede hoop op een doorbraak in de. communis tische gelederen. Voor beide groe pen heeft ze één leus: Drees of Romme. Vrij Nederland stelt het zelfs zó, dat de keuze bi.i de stem bus betekent: Of Drees óf Romme minister-president. Idien de socialisten de overwin ning behalen, en de confessionele partijen dwingen hen niet in de op positie, dan zal Drees formateur zijn. en men kan op voorhand aan nemen, dat hij dan zijn eigen ka binet zal formeren. Zouden de so cialisten worden verslagen, dan komt de taak tot formatie per de finitie aan Romme, en evenzeer per definitie zal Drees dan, in stede van in het kabinet het land te leiden, van uit de voorste linkse bank in de Tweede Kamer de socialistische fractie leiden. Dat is de consequen tie van de eenparig versnelde wij ziging in het politieke karakter van de KVP." Deze voorstelling van (toekom stige) zaken roept enkele vragen op. Wanneer acht men de socialis ten verslagen? Als de PvdA niet meer de grootste partij zal zijn? Verder: Betekent het feit, dat Drees dan niet meer in enig kabinet zal treden, tevens, dat de PvdA hele maal niet meer in zulk een kabinet vertegenwoordigd wil zijn, m.a.w. dat ze dan in de oppositie gaat? Tenslotte: Als de PvdA als over winnaar verschijnt, zal formateur Drees dan weigeren weer in zee te gaan met ministers, die behoren tot de „in eenparige versnelling gewij zigde" KVP? We hebben zo het idee, dat men hier van PvdA-zijde de zaken scherper stelt dan ze in werkelijk heid liggen. We kunnen het ons moeilijk voorstellen, dat men zelf gelooft in die omwentelende wijzi gingen van de KVP. Haar werk program voor de komende vier jaar trekt immers duidelijk de lijnen van de vorige periode door. Als het eigen huis in lichter laaie staat, laat men dat van de buurman branden. (Advertentie) verstopping neem Naar uit officiële bron vernomen wordt, zullen deze week te Parijs besprekingen over een handelsverdrag worden gevoerd door Frankrijk, Bel gië en Nederland. Aan deze bespre kingen zal ook worden deelgenomen door een vertegenwoordiger van Ma rokko. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft besloten tot de aankoop van een der belangrijkste werken van de in 1929 overleden Franse beeldhouwer Antoine Bourdelle en wel zijn in 1924 voltooide voorstelling van de figuur Sapfo, de Griekse dichteres. Het voor Utrecht te vervaardigen afgietsel in brons wordt het tweede exemplaar. Het eerste bevindt zich in het stedelijk museum van Zürich. President Soekarno zal, wanneer hij volgende maand naar de Verenigde Staten gaat, op de heenreis een offi cieel bezoek brengen aan Canada, aldus is in kringen van het paleis vernomen. Tevens heeft hij een officiële uit nodiging ontvangen om de Sovjet- Unie te bezoeken. Dit is door de am bassadeur van de Sovjet-Unie in Djakarta, die de uitnodiging namens zijn regering heeft overhandigd, ver klaard. Reeds enige dagen circuleerden in Djakarta in de locale pers berichten, dat de president na zijn bezoek aan de Verenigde Staten een bezoek aan de Sovjet-Unie zou brengen. Volgens welingelichte kringen zal Soekarno waarschijnlijk volgend jaar naar Moskou gaan. De adviescommissie van het par lement heeft inmiddels de uitnodiging om een parlementaire missie naar de Sovjet-Unie te zenden, aanvaard. De beslissing zal worden voorgelegd aan de plenaire zitting van het parlement, die 19 april zal worden gehouden. De missie zal waarschijnlijk uit 15 leden bestaan en in september naar Moskou vertrekken Militaire uitrustingstukken De Verenigde Staten zullen aan Libië militaire uitrustingstukken le veren teneinde dat land in staat te stellen zijn strijdkrachten met 1000 ington bekendgemaakt, ington bekendgemamakt Verder is meegedeeld dat Libië vijf miljoen dollar in economische hulp zal krijgen tijdens het fiscale jaar dat 30 juni aanstaande afloopt. (Advertentie) Een „goeie morgen" begint met Gillette Wolf Ladejinsky, die onlangs we gens bepaalde financiële transacties door de Amerikaanse regering werd ontslagen uit zijn functie van Ame rikaans landbouwdeskundige in Zuid- Vietnam, is in dienst van de Zuid vietnamese regering getreden. Hij zal de landbouwhervormingen uitvoeren waarmee hij reeds begonnen was, al dus heeft de Zuidvietnamese ambas sadeur in Washington bekendgemaakt. Op een openbare vergadering, in verband met de zaak Jungschlaeger door de jongeren-organisatie „Vrijheid en Democratie" in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden, heeft de heer F. H. v. d. Wetering, (C.H.), lid van de Tweede Kamer der Staten Gene raal, kritiek uitgeoefend op de uit latingen van minister Luns, donder dag j.l., gedaan in Maastricht naar aanleiding van het Jungschlaeger- proces. De bewindsman verklaarde toen in een rede voor het departement Lim burg van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel o.m dat het z.i. in opportuun moet wórden geacht de zaak Jungschlaeger voor te brengen bij de algemene vergadering van de Verenigde Naties. Voorzover een ver zoek om behandeling niet zou worden verworpen, alUus de minister, zou dit er toe kunnen'leiden dat de Verenig de Naties zich gingen bezighouden met het geheel, van de Indonesisch-Neder- landse verhoudingen. De zaak Jung schlaeger zou dan op de achtergrond geraken. De heer van de Wetering be treurde de verklaring van de mi nister zeer. Dit, omdat hij meende dat een dergelijke verklaring een te formeel karakter draagt. Zij kan onmogelijk de indruk wekken dat het de Nederlandse regring ernst is met haar strijd voor de rechten van Jungschlaeger. Juist omdat hij de mening was toegedaan dat de voorlichting in zake de zaak Jungschlaeger tot de specifieke taak van de regering be hoort, betreurde de heer van de Advertentie) Zaterdagmiddag 14 april aanvan gende 14 uur, wordt in de o.l. school te Dalen het door het Verbond van Veilig Verkeer ingestelde praktische verkeersexamen voor bestuurders van rijwielen met hulpmotor gehouden. Dit is het eerste praktische examen op dit gebied in Nederland. Wetering de woorden van de mi nister zonder portefeuille. Na de heer van de Wetering sprak prof. mr. P. J. Oud, eveneens lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal, en voorzitter van de V.V.D. Hij oefende kritiek op de gang van zaken in het proces Jungschlaeger, aan mevrouw Bouman bracht hij hulde. De voorzitter van de vergadering, mr. dr H. Roethof, had aan het be gin van de bijeenkomst woorden van kritiek doen horen op het onlangs door de Nederlandse regering gete kende vriendschapsverdrag met de Verenigde Staten van Amerika. Dit in verband met recente uitlatingen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, naar aanleiding van zijn bezoek aan Indonesië. Klachten aan de V eiligheidsraad Egypte en Israël hebben door hun delegaties bij de Veiligheidsraad klachten laten indienen, waarin zij elkaar verantwoordelijk stellen voor de jongste incidenten in het gebied van Gaza. Evenals bij de klachten, die vorige week werden ingediend, heeft geen van de twee regeringen gevraagd om een bepaald optreden van de raad. Alleen werd verzocht, de brieven met de klachten onder de leden van de raad te laten circuleren. (Advertenties) Bestrijd UW PIJNEN met: Namens de Sociaal-Economische Raad heeft de Sociale Commissie aan de Staatssecretaris van Sociale Zaken op diens verzoek advies uitgebracht omtrent enige in het Werktijdenbe sluit voor winkels 1932 aan te brengen wijzigingen. Met de van regeringszijde voorge stelde maatregelen wordt voorname lijk beoogd de 53-urige werkweek te rug te brengen tot een 48-urige, ter wijl voorts de vrije halve dag hetzij op een middag, hetzij uitsluitend op maandagmorgen gegeven zal kunnen worden. Het eenstemmig vastgestelde ad vies, dat door een daartoe in het leven geroepen subcommissie was voorbe reid, acht aanpassing van de wette lijke werktijdenregeling voor winkel personeel aan de feitelijke situatie aanvaardbaar. In dit verband wijst de Sociale Commissie erop, dat deze aan passing voor Nederland de mogelijk heid naderbrengt het internationale verdrag inzake de regeling van de arbeidsduur in de handel en op kan toren te ratificeren. Het maximale aantal arbeidsuren per dag zou de commissie voorshands willen zien te ruggebracht van 9y2 tot 8V2. VERLENGING WEEK EINDE. 10 0 ®/o KOFFIE 100% KOFFIE - 100% KOFFIE"" 29) ,,Dit doet de maat overlopen' 'zei Pat. „Mijn eetlust is finaal naar de maan. Luister goed, kleine bemoei zieke dreumes. Het hoofd van de af deling Recherche in deze zaak dat ben ik. En als ik hulp nodig heb, dan zoek ik daarvoor zelf mijn men sen uit. En daarvoor kom jij be slist niet in aanmerking. Je bent een warhoofdige kleine wijsneus, en je haalt alles door elkaar. Je bent stom toevallig over een paar leiten gestrui keld. Dat geef ik toe. Gestruikeld, zeg ik. Maar ik eis, dat je er nu mee ophoudt. Ik wil niet, dat je me in de wielen rijdt. Wij werken vol gens een systeem en ik wil niet, dat jij of iemand anders onz* methoden doorkruist. Wil je daarom zo vrien delijk zijn, va dit n oment af je ei genwijze neus niet meer in onze za ken te steken?" ,,Nee" verklaarde Sherry met stel ligheid, ,,want ik ben hier op een heel persoonlijke wijze K betrokken. Mijn geluk hangt erva 1 af tot de dood ons scheidt. Punt." „Juffrouw Madigan" zei Pat, en hij sprak heel ernstig. juffrouw Ma digan. dat is nu precies waar het mij om gaat. Tot de dood ons scheidt. Dat wil ik namelijk voorlopig nog niet." Hij schoof zijn stoel naar achteren en verhief zich in zijn volle lengte. ,,Ik verzoek je dringend mijn zorgen niet te vermeerderen. Ik heb al ge noeg aan mijn hoofd." Sherry staarde hem na en keerde toen terug naar haar plaats op de af deling. Gedurende de middag vlotte het werk beter. Toen het tijd was om naar huis tc gaan, trok zij haar mantel aan, zette haar hoed op en wenste de anderen goede avond. Bui ten gekomen merkte zij dat het heerlijk weer was, en ze besloot te voet naar huis te gaan. Bij het pas seren van Maison Versailles wierp zij een blik in de etalage, maar ze bleef niet staan. Na enkele minuten stond zij voor haar woning en zij opende haar tasje om de sleutel er uit te nemen. Ze stak de sleutel in 't slot, duwde de deur open en ging het portaal in, in gedachten verdiept. Ze was dan ook erg verbaasd, toen er vlak achter haar twee mensen bin nenkwamen en een stem dicht bij haar oor zei: „We gaan met u mee naar boven, juffrouw Madigan." Ze keerde zich om en zag de groot ste van het duo TUxis en Clem ach ter zich staan. En schouder aan schouder met hem stond Madame de Spain. ,,Naar boven zus en geen geintjes" zei madame. Lieve help" riep Sherry uit. Maar er zat niets anders op dan te gehoor- HOOFDSTUK 15 Sherry opende haar deur en trad binnen. Haar hand zocht werktuige lijk de schakelaar en draaide het licht aan. Madame de Spain en Clem volgden haar op de voet. Het verbaasde Sherry eigenlijk, dat zij in staat was, net als anders, bet licht aan te draaien cn haar mantel en hoed af te doen en op een stoel te leggen, alsof er niets aan de hand was. Ik veronderstel, dacht ze, dat ze me zullen dwingen ergens naar toe te rijden, zoals in sommige gangster films. Alleen is er geen auto. Zij was bang en toch ook weer niet bang. Dat klinkt tegenstrijdig maar Sherry was nu eenmaal een tegen strijdig persoontje. Ze vroeg zich af wat ze in de gegeven omstandigheden het beste kon doen. Beleefd zijn was het verstandigste, besloot ze. Zij wendde zich tot het tweetal. Hoewel de commissie het uit een sociaal oogpunt in principe wenselijk acht, dat aan het winkelpersoneel ter compensatie van de arbeid op zater dagmiddag een andere vrije middag wordt gegeven, daar deze aan de betrokken werknemers voor deelne ming aan het gezinsleven, voor ont spanning of ontwikkeling meer mo gelijkheden biedt dan een vrije och tend, §rkent zij anderzijds, dat ver lenging van het weekeinde voor vele werknemers een zekere aantrekke- ,,Gaat u toch zitten" zei ze. ,,Het gemak dient de mens. Dat geldt net zo goed voor ongenode gasten. Ik heb u namelijk niet uitgenodigd ge loof ik." „We hebben onszelf uitgenodigd" zei Clem in zijn dikke tongval. „Dat is natuurlijk niet hetzelfde" zei Sherry en ze nam plaats in een stoel naast het tafeltje waarop de te lefoon stond. Dat kon misschien van pas komen. Ze betwijfelde of haar gasten een eventueel gebruik van het toestel zouden toejuichen, maar je kon nooit weten. ,,Gaat het over die betrekking die u me hebt aangeboden?" vroeg ze. ,,En over enkele andere dingen" zei madame de Spain. ,,Je hebt me niet opgebeld, zoals je beloofd had." ,,Eh nee dat is zo" antwoord de Sherry. ,,Het was een heel mooi aanbod en een prachtig salaris. Maar er waren nog enkele andere dingen, zoals u daarnet al zei. Daarom heb ik besloten de zaak op zijn beloop te laten. Ik wilde u natuurlijk niet kwetsen, maar die andere dingen ga ven de doorslag." „Wat voor andere dingen?" wilde Clem weten. „Nu eerlijk zakendoen onder an dere" zei Sherry. ,,Het zal wel erg doeltreffend zijn en zo, en ik geloof zeker dat er goed nee te verdienen is. Maar om een bestelling voor een dozijn handdoeken op te nemen en dan met een vrachtwagen vol linnen goed voor de deur te komen nee, dat maakt kwade gezichten." lijkheid bezit. Deze overweging heeft de commissie ertoe geleid in te stem men met een regeling als voorgesteld waardoor voortaan, indien de vrije halve dag in de morgenuren wordt gegeven, hiertoe uitsluitend de maan dagochtend zal kunnen worden ge bruikt. (Advertentie* WENS J De 52-jarige Amerikaan Roy J 1 Eaton is dezer dagen uit de J gevangenis ontslagen, waarin J hij zestien jaar had doorge- J bracht voor een roofoverval, J i die hij nooit had begaan. Pas t J onlangs werd uitgemaakt, dat J hij onschuldig was. De eerste t J en enige wens, die hij na zijn J vrijlating te kennen gaf, luid- t J de: „Laat me eerst een goed J t stuk vlees eten en dan een J ritje maken in een nieuwe J t auto". t t Misvatting Generaal Franco heeft als een ge schenk een ezeltje aan president Eisenhower gezonden. Dit heeft nog al wat stof doen opwaaien, aange zien de ezel het partij-embleem van de Amerikaanse democratische par tij is. Het embleem van Eisenhower's partij, de republikeinen, is een oli fant. Hartstocht Sophia horen, de bekende Ita liaanse filmster, heeft aan een autorally voor mensen uit de film en toneelwereld meegedaan. On derweg werd zij verwond door glassplinters toen een bewonde raar de ruit van haar auto insloeg om haar te kunnen kussen. In zijn hartstocht beet hij haar echter in de schouder. Karweitje In Engeland hebben de verken ners ook een heitje-voor-een-kar- weitje-actie achter de rug. Het meest zonderlinge baantje, dat een van de jongens kreeg opgedragen, bestond in het schoonmaken van een graftombe. De verkenner zou er vijfenzeventig cent voor krijgen. Hij prakkizeerde niet lang en dééd het. Imitatie De merkwaardige „vlotte" opvat tingen over het huwelijk zün niet alleen een Amerikaans kwaad. In onze buurt kent men het ook. In een officiële huwelijksaankondiging liet een gelukkig paar uit onze gewesten weten, dat het de grote stap weer maar eens ging wagen. De man ging zich voor de vierde maal in het hu welijk begeven en de vrouw had het experiment al voor de derde keer gewaagd. Bovendien bleek dat alle b(j de vorige huwelijken betrokke nen nog in leven zijn. Zakgeld Lionéi, iTarmpton, de zwarte musi- cps.die met zijn jazz-muziek de zaak op stelten weet te zetten, heeft ken nelijk meer over de drums dan over zijn vrouw te vertellen. Mensen uit zijn omgeving hebben verteld, dat onze Lionel ondanks het feit. dat hij duizenden per week verdient, toch slechts een tientje per dag krijgt uit de huishoudportemonnee van zijn vrouw, die zijn verdiensten beheert. Van dat tientje moet de musicus maar zien rond te komen. Roestig Het zwaard van de Zweedse staat staat er niet zo best bij. Het is geroest en verschillende juwe len zijn uit de montuur gevallen. De Zweedse regering is dan ook van oordeel, dat het zwaard een opknappertje van node heeft. Een bedrag van 500 gulden is ervoor uitgetrokken. Uniformen De politie van India heeft andere uniformen gevraagd. Het is gevaar lijk de tegenwoordige te dragen zegt zij, omdat de uniformen van Engelse makelij zijn. En dat werkt niet al leen de terreur tegen de politie in de hand, maar bovendien heeft de politie in een Brits habijt geen res pect van het publiek te verwachten. Zenuwen De twee Amerikaanse broers Ja mes en William Egan doen niet meer mee aan de televisiewedstrijd, waar aan ze al 32.000 dollar hebben ver diend. Ze hadden nog een gooi kun. ncn doen naar de hoofdprijs, 64.000 dollar, maar James zei: „Ik heb er genoeg van". E William: „Ik heb geen stalen zenuwen". Daarna na men zij hun cheque van 32.000 dol lar in ontvangst. Het nadeel van een slurf Zij had zo'n vaag vermoeden dat ze, door het gesprek op een betrekke lijk klein kwaad te brengen de in druk zou wekken, dat de gedachte aan groter kwaad nooit bij haar was opgekomen hetgeen haar wellicht tot erger kon behoeden. „Gisteravond ben je bij mevrouw Swain wezen eten" zei madame De Spain. ,,0. we hebben gesmuld" zei Sher ry, ..biefstuk met rode kool." „Met een dievegge, die naar de bij naam „Lange Kate" luistert" zei madame. „O, kent u haar? Ik vind haar reu ze aardig, al moet ik zeggen, dat ste len niet in de haak is." ,;Wat heeft ze je verteld?" „O, over haar beroep. Ze liet zo maar een servet en een theekopje voor onze neus verdwijnen. Ik had nog nooit zoiets gezien." „Heeft ze over haar man verteld?" „Die van dat bord soep? Ja, dat is waar ook. Ze moet niets meer van hem hebben... Ik hoop dat u geen soepspatten op uw pak hebt gekre gen. mijnheer Clem." „Houd je ratel eens even" zei Clem nors. „Ter zake. We zitten hier niet voor de lol." Sherry kreeg een klein beetje meer hoop. Ze gedroegen zich volgens haar niet als mensen die op het punt ston den iemand te vermoorden. Ofschoon ze, welbeschouwd, helemaal niet wist hoe zulke mensen zich dan door gaans wel gedroegen. DONDERDAG, 12 APRIL 1956 HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. 9,00 V.d. huisvr. 9,35 Waterst. 9,40 School radio NCRV10,00 Gram. 10,30 Mor gendienst KRO: 11.00 V.d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Angelus 12,03 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Wij van het land 12,40 Gram. 12,55 Zonne wijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Sopr. en piano 13,50 Gram. NCRV: 14,00 Promenade-ork. 14,45 V.d. vrouw 15,15 Koorzang 15,35 Gram. 16,00 Bijbellezing 16.30 Klavecimbel en viool 17,00 V.d. jeugd 17,3o Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Kamermuz. 18,15 Kon. Militaire Kapel 18,45 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,20 Sociaal perspectief 19,30 Gram. 20,00 Radiokrant 20,20 Gevar. progr. 21,45 Gram. 22,00 Periodieken pa rade 22,10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. 23,15 Sport- uitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7.10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 V. d. huisvr. 9.15 Gram. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gr. 10,50 V. d. kleuters 11,00 V. d. huisvr. 11,15 Lichte muz. 11,45 V. d. vrouw 12,00 Pianoduo 12,25 In 't spionnetje 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,35 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven 13,00 Nws. 13,15 Me ded. of gram. 13,20 Orgel en zang 13.55 Beursber. 14,00 Gevar. progr. 14,50 Sopr. en piano 15,20 V. d.. zieken 16,00 Gram. 16,15 Voordr. 16,30 Pianospel 16,45 V. d. jeugd 17,30 Dansmuz. 17,45 Regeringsuitz. Nederland en de wereld. Het aandeel van Nederland in het internationaal visserij- onderzoek. 18,00 Nws. 18,15 Sportproble- men 18,25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen 19,00 V. d. kleuters 19,05 Cabaret 19,25 Lichte muz. 19,45 V. d. jeugd 20,00 Nws. 20,05 Radiofilharm. ork.' en solist 21,05 Voordr. 21,30 Kamer muz. 21,45 Ontmoeting der levensover tuigingen: De spiritistische levensbe schouwing discussie 22,15 Dansmuz. 22,40 Act. 22.50 'Sportact. 23,00 Nws. 23,15 Act. en gram. 23,25-24,00 Jazzmuz. BRUSSEL 324 m: 11,45 Gram. 12,00 Amus. muz. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Gram. en orgelconc. 14,00 „Kwam u eigenlijk over die betrek king praten?" vroeg ze opnieuw. In elk geval won ze tijd, en ze had altijd gehoord, dat tijd winnen in der gelijke omstandigheden heel belang rijk was. Je kon nooit weten wie of wat er tussenbeide kwam. ,,Wat die betrekking aangaat" zei Madame de Spain, „zijn we tot de slotsom gekomen dat je er niet voor deugt" Sherry dacht aan de telefoon. Wat zou er gebeuren als ze het toestel omgooide en begon te gillen. Zou de telefoniste haar horen en iets doen? Of zouden Madame De Spain en Clem dan schrikken en er vandoor gaan? Ze besloot dat daar weinig kans op bestond. „We willen je voor een paar da gen mee op reis nemen" zei Ma dame de Spain. „Meent u dat echt? Dat vind ik reuze aardig van Maar waarom eigenlijk? Ik bedoel we kennen elkaar nauwelijks. En mijn betrek king. Ik kan niet zo maar m'n werk in de steek laten en aan de boemel gaan. Mevrouw Brixton zou heel erg boos zijn." ,,Dat moet ze zelf weten" zei Clem nijdig. ,.Pak dadelijk het hoognodige in 'n tas" zei Madame op een toon die geen tegenspraak duldde. Hemeltjelief!riep Sherry uit. ,,Word ik ontvoerd?" ,,Noem het zo voor mijn part" snauwde Madame de Spain. t.Maar wat hebt u daar toch a au. Engelse les 14.15 Gram. 14,30 Franse les 14,45 Gram. 15,00 Pianorecital met comm. 16.00 Koersen 16,02 Kamermuz. 16,35 Gr. 16,40 Meisjeskoor 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 V. d. kind. 18,15 Gram. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Rep. 19.40 Gram. 20.00 Idem 20,10 Klankb. 20,30 Verz. progr. 21,30 Gram. 22.00 Nws. 22,15 Koorzan: 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m: 12,00 en 12,30 Gram. 13,00 Nws. 14,15 14,30, 15.00 en 15,45 Gr. 17,00 Nws. 17,15 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22,00 Nws. 22,15 Instr. kwint. 22,40 Gram. 22,55 Nws. VARA: 20,00 Journ, en weeroverz. 20,15 Spiegel der kunsten 20,35 U en uw rege ring, discussie 21,00 Cabaret 21,15 Mensen, dingen, ...nu 21,30 Rep. v. d. voorjaars- kermis in Brabant. NTS: 22,45-23,45 Eurovisie: Amateur bokswedstrijd Schotland-Duitsland, te Glasgow. FRANS België: 16,45 Testbeeld 17,00- 18,20 V. d. kind. 19,45 Testbeeld 20,00 Act. 20,15 Nws. 20,40 Première nouvelle 21,20 Le fil de la vie 21,30 Filmprogr. Daarna: wereldnws. VLAAMS België: 19,00 Testbeeld 19.15 Gram. 19,30 Openingsbeeld 19,31 Nws. 20,00 Filmprogr. 22,00 Nws. De politieke commissie van de Ara bische Liga heeft besloten een spe ciale commissie in te stellen, die zich bezig moet houden met het Sy rische voorstel om Frankrijk naar aanleiding van de gebeurtenissen in Algerije economisch, politiek en cul tureel te boycotten. Naar van wel ingelichte zijde wordt vernomen kan op deze wijze een beslissing over deze kwestie worden opgeschort. Ook zouden de leden-staten van de Arabische Liga besloten hebben, de Algerijnse kwestie bij de Veiligheids raad aanhangig te maken. U maakt het zo immers nóg veel erger. De mensen zullen me gaan zoeken. Papa onder andere. Hij zou de onderste steen boven keren. en als hij eenmaal op dreef is, staat' hij nergens voor." „Ze zullen je heus niet vinden" verzekerde Clem haar sarcastisch. „Nooit?" vroeg Sherry, en de schrik sloeg haar nu werkelijk om het hart. „Klets" zei madame De Spairf „Een klein logeerpartijtje, meer niet." „Dat klinkt niet bepaald geruststel lend" zei Sherry, een beetje beve rig. ,,'t Zal je je nieuwsgierigheid af leren" zei Clem. „En als ik nu op straat begin te gillen?" vroeg Sherry. „De mensen zullen stilstaan en misschien toe schieten. Dat zou jullie in een lastig parket brengen." „Ik zou je nek omdraaien" zei Clem dreigend. „Dan geloof ik dat ik beter zoet kan zijn", zei Sherry. Madame De Spain maakte een voor Clem bestemd gebaar. „Wees maar niet bang" zei ze. „Hij is een beetje ruw in de mond. Je gaat ge woon met ons mee, dat is voor ie dereen het beste." „Ik zal akelig zoet zijn" beloofde Sherry. Ze had haar kansen overwogen. (Wordt vervolgd)

de Stem | 1956 | | pagina 5