De verkiezingen naderen RODENT oetter oet REISS" - HULST NOVITA - TERNEUZEN Goederentrein ontspoord nabij station Zevenbergen Terneuzenaar kocht voor f 4.50 door kinderen gestolen horloge Mar GES J. Geinaerdt jubileerde te Sas van Gent Restauratie te Yeere Mei Ro( Fa. C. WILLEMSEN grote schade en stagnatie VERDELG Statenkring Hulst KVP gaat propagandatrom roeren Walcheren NYLONS passend en verrassend elegant Dertig jaar onbaatzuchtige arbeid voor Sociale Zorg AANBESTEDINGEN PAASSPEL VAN DE GOESE REDERIJCKERS Puike opvoering van „Het lege graf" rat en muis ig met v„ - Tentoonstelling over Zeeuwse spoorweg MIDDELBURG VLISSINGEN Zuid-Beveland Z.-Vlaanderen TERNEUZEN GOES BORGWARD Overal bewonderd Fiets gedeponeerd in het grachtwater Vertegenwoordiger benadeelde zijn firma voor f 1700,- AGENDA Heden Morgen Voetbt DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 9 APRIL 1956 Zaterdag heeft de Statenkring Huist van de K.V.P., tijdens een bijeen komst in „De Koning van Engeland", de te voeren propaganda-aetie bespro ken bij de komende Kamerverkiezingen. Hierbij is vooral sterk de nadruk gelegd op het allerbelangrijkste aandeel van de plaatselijke afdelingen, wier werkzaamheid een zeer noodzakelijke completering moet zjjn van de landelij ke activiteiten. De in de Statenkring Hulst gevorm de propagandacommissie had een gedetailleerd overzicht gemaakt van alles wat vanaf nu tot aan de dag der verkiezingen, 13 juni, moet worden gedaan. Er werd overeenstemming bereikt over het beleggen van forum avonden in de afdelingen. Vastgesteld zijn thans Axel 28 april, Graauw 21 april, Kloosterzande 24 april, Nieuw Namen 2 mei; Stoppeldijk 17 mei, Westdorpe 23 mei, Clinge 25 mei, Boschkapelle 22 april, Hengstdijk 14 april, Lamswaarde 19 mei, St. Jan steen 9 mei, Terneuzen 30 mei. Zuid- dorpe 11 mei, Hulst 15 mei en Terholc 26 mei. Met verscheidene andere plaatsen zal nog nader worden afge sproken. Ook overweegt men in enke le plaatsen waar i.og geen afdeling van de K.V.P. bestaat, een forum te organiseren en zodoende een eerste stoot te geven tot oprichting van een afdeling. In het forum nemen zitting men sen uit eigen gewest, ook enkele da mes zullen worden verzocht er deel van uit te maken. JONGERENAPFèL De bijeenkomst te Hulst op 5 juni, waar minister Cals zal spreken, zal door de Statenkring krachtig worden gepropageerd opdat deze spreekbeurt tevens een klinkende demonstratie wordt, waarvan ook degenen die niet komen luisteren voldoende gewaar zullen worden. Het propagandamate riaal van de Partij kan op ruime schaal worden verspseid en het is van de afdeling Axel b.v. een goede ge dachte geweest om bepaalde groepen (landbouw, middenstand, arbeiders enz.) afzonderlijke brochures enz. te zenden, speciaal op hun problemen af gestemd. Ook zal de nodige aandacht worden besteed aan speciale bijeenkomsten voor de jongeren (onder wie velen die voor 't eerst stemmen 11 en voor ou den van dagen. In Sas van Gent is.op 24 mei een speciaal „jongeren-appèl" waar de jonge kamercandidaat Kleisterlee zal .preken. Activiteiten op het gebied van volmacht-stemmen en van ophaaldiensten voor zieken en bejaarden worden van alle afdelingen verwacht, vooral die in plaatsen waar ziekenhuizen en bejaardenge stichten zijn. MINISTER VOOR DE MIDDENSTAND Aan het slot van de vergadering lanceerde de heer D. v. d. Walle het verzoek, om de Partij aandacht te vragen voor een minister voor de middenstand. De creatie van deze post noemde hij thans noodzakelijk. De vergadering besloot deze wens aan de Partjj kenbaar te maken. (Advertentie) o r*i NOORDSTRAAT 39 AXEL In prov. bibliotheek Zaterdagavond om even over vijf uur zijn op het stations emplacement te Zevenbergen een drietal wagens tot onsporing gekomen, welke ontsporing nogal wat schade en een aanmerke lijke stagnatie in het treinverkeer heeft veroorzaakt. De dagelijkse goederentrein vertrok na met rangeren gereed gekomen te zijn, vanaf een der zijlijnen. Om op een andere zijlijn en vervolgens op de hoofdlijn te komen, moest een elek trisch bediende wissel- en blokke ringsinstallatie gepasseerd worden, en deze wissel blijkt, juist toen een lange goederenwagen met twee draai bare wielstellen passeerde, omge sprongen te zijn. Het draaibare voor stel van de lange goederenwagen bleef de trein volgen, terwijl het draaibare achterstel een zijlijn op ging. Hierdoor werd de volgende wa gen uit de rails gewrongen en deze heeft een standaard van de overspan ning van het elektrische net gegre pen. De trein had toen reeds zoveel vaart, dat de grote ijzeren standaard Zoals reeds werd gemeld, herdacht de heer J. P. Geirnaerdt te Sas van Gent op 1 april j.l. de dag. waarop hy vóór 30 jaren voor het eerst zijn intrede deed in de burgerlijke instel ling van weldadigheid der gemeente, het toenmalige „Burgerlijk Armbe- atuur". In een bijeenkomst ten ge meentehuize, waarin naast de voltal lige gemeenteraad, ook de leden van de Gemeentelijke Instelling voor So ciale Zorg en de naaste familieleden van de jubilaris tegenwoordig waren, werd de heer Geirnaerdt gehuldigd. Rond half zeven des avonds werd de jubilaris per auto afgehaald door de burgemeester, de heer R. A. J. den Boer, en door zijn medebestuurslid, de heer C. L. de Maaijer, met wie de feesteling het langste mocht samen werken. In de stemmige trouwzaal van het gemeentehuis wachtten on dertussen de genodigden. REDE BURGEMEESTER De burgemeester stak een speech af waarin hij zei; „We zijn hier sa mengekomen om U te huldigen voor de wijze, waarop U 30 lange jaren de belangen van degenen, die aan Uw zorgen waren toevertrouwd, hebt be hartigd. Tijdens Uw bestuursperiode ia ook de interne administratieve structuur van het B.A. aanzienlijk verbeterd, en bijgestaan door Uw me debestuurderen, de heer de Maaijer en de heer Notté, als secretaris-pen ningmeester. hebt ge van deze instel ling een vlot-functionerend apparaat kunnen maken. Als blijk van onze waardering heeft de gemeente ge meend U iets te moeten aanbieden. En we dachten, dat de mooiste vorm van huldeblijk voor U zou zijn een huldigingsbijeenkomst in stijl en een feestmaaltijd ter Uwer ere". Namens het bestuur van de Ge meentelijke Instelling voor Sociale Zorg werd het woord gevoerd door de heer C. L. de Maaijer, die o.a. het volgende zeide: „U hebt Uw functie steeds zonder enige beloning moeten uitoefenen, doch daarom was Uw belangstelling voor het werk van de instelling niet te minder. En ik ben er zeker van, dat Christus zeker aan mensen als U moet hebben gedacht, toen hij zeide: „Wat gij voor de minsten der Mijnen hebt gedaan, dat hebt ge voor Mij ge daan". Afgemeten naar het werk, dat U in de voorbije jaren voor de armen hebt verricht, zal Uw beloning onge twijfeld niet gering zijn. Mr. Geirnaerdt, ik wil dan eindigen met de wens, dat we nog lang mogen samenwerken in dezelfde sfeer van saamhorigheid en vertrouwen, die we tot nu toe hebben gekend en dat U, wanneer U ooit mocht besluiten Uw functie neer te legge t, nog lang van een welverdiende rust zult kunnen genieten." De K.V.P.-fractie wilde bij dit ju bileum niet achterblijven en zeide bij monde van de heer W. Colsen o.a. het volgende: „Mede namens mijn fractiegenoten wil ik van de gelegenheid gebruik maken U met Uw jubileum te felici teren. Dat U zich niettegenstaande de vele moeilijkheden en teleurstellingen, welke U in deze bestuursfunctie onte genzeggelijk zult hebben gehad, toch 30 jaar voor deze sociale arbeid hebt ingezet, is de moeite waard gevierd te worden. Uw 30-jarig trouw lid maatschap van deze sociale instelling moge ik als voorbeeld stellen voor de jongeren, die zich, de goeden niet te na gesproken, dikwijls zo weinig voor de sociaal-maatschappelijke proble men interesseren." DANKWOORD vrije tijd opgeofferd om daadwerke lijk dit doel te kunnen bereiken. Het feit, dat op bepaalde besluiten tot hulpverlening van onze instelling van verschillende zijden critiek werd uit geoefend, heeft m!j in genendele in mijn werk geremd, omdat ik voor mijzelf overtuigd was, dat steeds naar eer en geweten werd gehandeld, zonder aanzien des persoons en zon der inachtneming van de religie van het te ondersteunen subject. Het is mij verder niet te doen geweest om het behalen van eer of slaafse dank baarheid van degenen, die aanklop ten om ondersteuning of hulp bij onze instelling, want het is maar al te al gemeen bekend, hoe ondankbaar werk op sociaal terrein vaak kan zijn. De leuze „Doe we! en zie niet om", wordt nog immer door mij gehuldigd. Ik wil van de gelegenheid gebruik maken om mijn hartelijke dahk te betuigen aan de leden van de ge meenteraad voor het vertrouwen, dat zij al die jaren in mij hebben gesteld. Mijn medebestuursleden van de Ge meentelijke Instelling voor Sociale Zorg ben ik uiterst erkentelijk voor de prettige samenwerking. Een spe' ciaai woord van dank wil ik echter richten tot de directeur van onze in stelling, de heer Notté, op wie ik nim mer tevergeefs een beroep heb ge daan en die ik steeds bereid heb ge vonden om nodig geachte voorzienin gen te treffen, ongeacht het uur van de dag. In de 12 jaren, dat ik met hem heb mogen samenwerken, eerst als medebestuurslid van het Burger lijk Armbestuur en later als directeur van de instelling, heb ik hem leren waarderen, als een plichtsgetrouw en ijverig ambtenaar, die zijn werk steeds tot volle tevredenlfèid van de instelling heeft verricht. Dank wil ik nog brengen aan het Parochiaal Armbestuur, het Sociaal Charitatief Centrum, de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente en Dokter Puy- laert, op wier medewerking bij de uitoefening van onze taak altijd kon worden gerekend, en deze taak vaak hebben vergemakkelijkt. Dank ook aan de Rijkspolitie voor de medewerking, die zij steeds he 't verleend, in het bijzonder aan de wachtmeester C. Buth, die als toe Zichtbaar geroerd dankte de jubi laris met de volgende woorden: Voor de vriendelijke woorden, die op deze avond tot mij zijn gericht, be tuig ik mijn hartelijke dank. Ik zelf kan mij niet realiseren, dat ik nu reeds 30 jaren lang deel uitmaak van de Sasse burgerlijke instelling van weldadigheid, waarvan ruim 25 jaar als voorzitter. Doch „Tempus Fugit", „De Tijd vliegt snel" en dat zal dan ook wel de reden zijn, waarom deze 30 jaren voor mij zoveel korter schij nen te zijn. De leniging van de maat schappelijke nood in de gemeente heeft mij steeds na aan het hart ge legen. en ik heb dan ook immer met volle liefde belangeloos veel van mijn groot talent weergaf zichthouder op het woonwagenkamp, vaak zeer van dienst is geweest. Dank tenslotte aan al degenen, die deze dag blijk gaven van hun belang stelling bij mijn jubileum. SERENADE met het zware betonnen voetstuk fi naal uit de grond werd gesleurd. Dc derde en laatste wagen kwam tegen de blokkeringsinstallatie, brak af en kwam los tegen een ander losgerukt betonnen blok te staan. Doordat de overspanning aan een kant geheel werd weggesleurd, geraakte het elek trische net onklaar en hierdoor wefd het treinverkeer lamgelegd. Reeds na enige tijd arriveerde technisch perso neel van de spoorwegen en om onge veer half zeven kwam een grote ploeg arbeiders aan om zo spoedig mogelijk het treinverkeer weer normaal te krijgen. Zaterdagavond om ongeveer elf uur was men zover, dat het reizi gersverkeer weer kon doorgaan. Dit was gedurende die tijd voor Zeven bergen en Oudenbosch verzorgd door autobussen, terwijl de doorgaande treinen op het traject Lage-Zwaluwe Roosendaal geleid werden over Breda. De schade van deze ontsporing is niet gering. Alhoewel de drie wagons nog wel te herstellen zijn, heeft het elektrisch net heel wat geleden. De grote overspanning zal geheel ver nieuwd moeten worden alsmede de elektrische installaties van het wissel en blokkeringssysteem. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Rond kwart voor acht kwam het Harmoniegczelschap „De Verenigde Vrienden" de jubilaris voor het ge meentehuis een klinkende serenade brengen, terwijl de voorzitter van dit gezelschap, de heer R. L. Verhelst, de heer Geirnaqrdt speciaal bedankje voor de belangstelling, die hij steeds voor de harmonie getoond had, en in het bijzonder voor de financiële steun, die hij het gezelschap had verleend. Na het spelen van het „Wilhelmus", begaven de genodigden zich, achter de muziek naar Hotel „De la Bourse" om aan te zitten aan een feestmaal tijd, Burgemeester R. A. J. den Boer ontpopte zich hierbij als conferencier van formaat en speelde het klaar de avond te vullen met luim en leut. Vooral zijn „curriculum vitae" van de jubilaris op rijm, geïllustreerd met tekeningen van de heer H. de Bliek, sloeg danit, in. Tijdens de maaitijd werd nog het woord gevoerd door de heer Pr. Geir naerdt, oud-burgemeester van Sint Jansteen en broer van de jubilaris, die de Sasse raad feliciteerde met zijn burgemeester, die zich op zo'n korte tijd aan de Vlaamse mentaliteit had weten aan te passen. HERVERKAVELINGSYVERK IN DE ZAK De Grontmij. heeft in ,,de Kroon" te Kwadendamme voor de Herverkavelings commissie aanbesteed wegverbetering en aanleg over 2.2 kilometer in het water schap Hoedekenskerke. Inschrijvers waren: M. Knuist, Goes en J. v.d. Heide, Hoedekenskerke f 208.756 Joh. de Kroon, Rihenen f 209.777; C. de Ruysscher en Zn., Biervliet f 219.500; Aann. bedrijf Zeeland, Middelburg f 219.680; fa. gebr. Geldof, Serooskerke f 222.000: M. de Oude en K. T. de Jonge Zierikzee f 225.000; Aann. bedrijf Hol, Hulst f 225.500; J. D. Janse. Middelburg f 227.500; N.V. v.h. Hillen en Roosen, Am sterdam f 229.000; K. Lueasse, Walsoor den f 230.000; fa. van 't Verlaat, Hardinx- veld f 232.000. Voorts werd aanbesteed het aanbrengen van een binder- en deklaag op de we gen 6 en 7 ged., oppervlakte ca. 12.734 m2, met bijkomende werken gelegen nabij Hoedekenskerke. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: Aann. bedrijf Hol, Hulst f 52980; J. van 't Verlaat, Hardinxveld f 56.000; Koudasfalt, Utrecht f 59.400; Aann. bedrijf N.B.M., Zaandam f 62.400 Aug. v. Dijk-Peti, Bergen op Zoom f 63.400; Koudasfalt, Utrecht f 65.300; NB M. Zaandam f 66.650; M. Knuist, Goes f 72.800. In enkele regels meldden we reeds welke gelukkige keuze de Rederijekers te Goes deden met Fodors toneelstuk „Het lege graf. Na Calderon's „Schouwtoneel der wereld" van enige jaren geleden, werd dit Paasspel dat zondagavond voor een volle zaal in Schuttershof ging, een der beste pretaties van onze katholieke amateurs. Het is overigens wel een zware op gaaf om met een loutere rechtszaal- scène, drie bedrijven lang een zaal in spanning te houden. De meesterlijke dialogen, welke Fodor schreef, mo gen daarop van invloed zijn: het zwaartepunt ligt in ieder geval bij de vertolkers(sters) Velen van hen overtroffen zichzelf en gaven door het met overgave spe len een gloed en geladenheid aan het gereel welke verrassend werkte. Het conflict gaat in al zijn felheid tussen de officier van justitie per sonificatie van de boosheid die de Verrijzenis, verwerpt en de vered- diger representant van het goede die hartstochtelijk opkomt voor het dogma der Opstanding, waarmee het christendom staat of valt. De eerste werd expressief en sardonisch uitgebeeld door de heer Ed. Casteleyn en de tweede meer menselijk, zij het dan niet minder verbeten door de nog jeugdige Ireen Schmid. Het proces wordt gevoerd tegen de tuinman Eli Jacobsor, beschuldigd van het roven van Christus' lichaam en tegen of voor hem komen dertien personen getuigen voor de jury, die gevormd wordt door de toehoorders. Opmerkelijke typeringen werden door hem gegeven. Daar was aller eerst de heer C. Stavenuiter, die zo wel de marktkoopman Pinchas als de meinedige rechercheur Sadoc met en vooral van (Advertentie) s-Gravenpolder RAADSAGENDA Op donderdag 12 april om 8 uur zal de raad in openbare vergadering bij eenkomen. Op de agenda komen o.a. de navol gende punten voor: vaststelling be dragen voor het lager onderwijs, ver huur grond aan de Goesestraatweg, verkoop van 3 percelen bouwterrein aan de Ambachtsstraat en een voor stel tot toetreding als lid van de Kan. Ned. toeristenbond A.N.W.B. Toen de Nederlandse Spoorwegen de Prov. Bibliotheek te Middelburg me dewerking vroegen omtrent gegevens over het ontstaan van de Zeeuwse spoorweg voor het inrichten van een expositie op Miniatuur Walcheren, bleek het, dat men nog over een schat van brochures en krantenknip sels beschikte, die voornamelijk han delen over het pro en contra van de Zeeuwse lijn. Het was natuurlijk onmogelijk dit alles op de miniatuur onder te bren gen; hier heeft men het beperkt tot een uiteraard aantrekkelijk ex tract. De bibliothecaris, de heer H. Pieters, heeft toen het initiatief ge nomen om van het beschikbare ma teriaal een expositie in te richten in de provinciale bibliotheek. Dit is dus een tentopnstelling van documenten over het ontstaan van de Zeeuwse spoorweg. De expositie zal tegelijk met de miniatuur, op 27 april a.s. worderv geopend en zal tot 16 mei duren. tentoonstelling zal dus bro chures, knipsels en tijdschriften om vatten, die handelen over de spoor weg en verschenen tussen 1846 en 1873, het jaar van de opening van de lijn tot en met Vlissingen. Na de Zeeuwse spoorweg zal er in de provinciale bibliotheek een expo sitie worden ingericht van reproduc ties van Rembrandt. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft een subsidie verleend voor de restaura tie van het pand „St.-Sebastiaan", Kade A 65 te Veere. Dit pand heeft een. trapgevelfragment uit de 18de eeuw, zandstenen hoekblokken en twee geprofileerde waterlijsten. Voor het huis is een hardstenen stoep bank. (Advertentie) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de raad in zijn vergadering van 27 maart 1956 besloten heeft medewerking te verlenen ingevolge artikel 72 der La ger Onderwijswet 1920 aan de Ver eniging „De Christelijke Burger school" tot het aanschaffen van meu bilair voor het inrichten van zijn school voor l.o. en u.l.o. aan de Ol menlaan. 420-0 Middelburg, 3 april 1956. Burgemeester en wethouders voor noemd, N. Bolkestein, burgemeester. J. Ph. Koene, secretaris. ONDERSCHEIDING Bij Koninklijk besluit is de heer L. Verboet, waterbouwkundige van de rijkswaterstaat, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Engelse ingenieurs op komst Donderdag 26 april a.s. komt een gezelschap van dertig Engelse inge nieurs, leden van The institution of civil engineers naar onze stad, o.m. voor een bezoek aan de Scheldewerf. De ingenieurs zullen 's middags om 12 uur op het stadhuis officieel door B. en W. ontvangen worden. bliek, dat het noch aan „open doek jes" noch aan gewoon applaus ont breken liet. Bij het eind van de avond regende het bloemen en geschenken voor de voornaamste spelers(stdrs) en voor dirigent, regisseur en de balletleider, de heer Janvier- De heer Steenpoorte heeft in zijn openingswoord steun ingeroepen voor de vereniging en aangekondigd dat er na de tweede misschien nog 'n derde opvoering volgt. „In het witte paard" De Goese operette-vereniging heel Ralph Benatzky's „Witte paard" nog eens van stal gehaald, geroskamd en opgetuigd en het in „de Prins van Oranje", die tot de laatste plaats be zet was. met twier voorgeleid en afgedraafd. De knappe regisseur C. Nobels maakte er 'n bonte show van, vol levendige taferelen, gestoffeerd met volksdansen, balletten, kinderschaar, boerenkapel eniz.. werkend met een overvloed van kostuums, attributen en enkele diepe achtergronddoeken. Jan Kousenmaker nam met even veel brio als altijd het muzikale deel voor zijn rekening en wist zowel or kest als koren tot amateuristische topprestaties te brengen. Tegen zo veel geestdrift en kracht hadden de solisten nog wel eens moeite om zich te handhaven. Niettemin leverde mevr- Cardon als waardin Josepha: mej. Wijnands als Ossilie; mej. Hol leman als Klaartje en de heren G. Hopmans; D. v. Belois en. J. Evers, resp. als mr. Siedler, Leopold en Sulzheim«r. goede prestaties, waar ook A. Reichart als oude keizer Franz niet voor onderdeed- Geacteerd werd er weer voortref felijk, wat speciaal geldt voor de reeds genoemde solisten als voor de heer D. Meijer, die een kostelijke Gieseke op de planken zette en de heren V. Hopmans als piccolo en C. Huybregsen als professor; alleen was de heer Meyer niet bij machte het Amsterdams dialect van Gieseke 1e treffen. De operette werd vlet. geestig en met vaart gebracht; 'n enkel foutje kan vergeven wordcrv, en wer,d de mèdewerketrs trouwens grif kwijt gescholden door het enthousiaste pu- Vier zeelui en een auto Vier opvarenden van het Finse stoomschip „Hildegard" zagen zater dagnacht een auto in de Nieuwstraat geparkeerd staan en vonden dat zij daar wel eens een toertje mee kon den maken. Dus werd ingestapt en gestart, maar op de Westkolkstraat eindigde de pret want daar werd een muurtje van de Rijkswaterstaat en een lichtmast van de PZEM ge ramd. Daar was de personenauto die aan de heer C. B. behoorde, niet op gebouwd en zij werd dan ook vrese lijk beschadigd. Alles tezamen zul len die heren ongeveer 2700.moe ten dokken en dat is zelfs voor vier Finse matrozen veel. GESLAAGD Voor het vakdiploma afdeling au tomobielen slaagde te 's Gravenhage de heer E- P. Boone. Sluiskil REDE VAN MEJ. NOLTé 'ledenavond om half acht z-1 mej. 'e'té in het patronaatsgebouw een ck beurt houden over de a.s. ver eringen en wat er zoal op het spel - aat voor ons katholieken- Een fantastisch ■nooie lijn - een sterke notor - een wagen van trotse bezitters Neemt U eens het stuur in handen en geniet van het nj- comfort, dat de Borgward Isabella verschaft. Vering, 8250,- Touring-Sport"-wagen in luxe uitvoering, met 75 pk motor f 9450.~ ALEXANDERLAAN 23 RIJSWIJK (Z.H.) TEL 771990-115455 GEBR. ESSELBRUGGE - „GARAGE CITO" - AXEL Clinge Verbetering Molenstraat In verband met de herbestrating van de van Maelstedeweg te Hulst, is het verkeer door genoemde weg en de Lange Nieuwstraat omgelegd. Grotendeels gaat het autoverkeer nu door de Molenstraat, welke in een zeer slechte toestand verkeert. Het gemeentebestuur heeft thans bericht ontvangen van Gedeputeerde Staten dat de plannen voor verbetering van de Molenstraat met rijbaan van zes meter zijn goedgekeurd. Tevens is aan de hoofdingenieur opdracht ge geven om zo spoedig mogelijk tot aanbesteding over te gaan. Een al leszins verheugend bericht. HERZIENING VAN HET PLAN VAN UITBREIDING (Kom Clinge) De burgemeester van Clinge maakt bekend, dat het ontwerp van het plan tot herziening van het plan van uit breiding, in een uitvoerige kaart uit gewerkt, ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage ligt van 9 april 1956 tot 8 mei 1956 en dat belanghebbenden gedurende deze termijn van vier weken hun be zwaren tegen het ontwerp kunnen in brengen bij de gemeenteraad. Clinge, 5 april 1956. 429-0 Sint-Kruis Sadoc een meesterlijke creatie bracht. De debutant Henk de Glas was een artistocratische Joseph van Arima- thea; de heer W. Vroome een impo nerende Pontius Pilatus; de vurige Saulus, die later een niet minder van ijver brandende Paulus werd, kreeg leven en gestalte door de heer van Waterschoot; mej. R. Casteleyn had zich bijzonder ingeleefd in de rol van Maria Magdaler.a; aangrijpend was de Simon Petrus van de heer F. Hop mans; mej. M. Baars wist iets opval lends te maken van Pilatus' vrouw; sterk contrasteerden met deze dame van de wereld het barmeisje Rachel en het landelijke kind Esther, resp. gespeeld door de dames J. van Eike ren en D. Oerlemans.. Verder gaven mej. H. van Wychen en Antoor. Bur gers resp. een Romeinse soldaat en de Suzar.na van Cana. De heer M. Bak ker was de waardige en strenge pre sident van de rechtbank en als deur waarder fungeerde Gerard Koch, 'n Mooi stukje toneel tenslotte gaf de heer v. d. Put als de gelovige en een voudige beklaagde te zien. Opvallend goed was de grime en stemmingsvol het decor. 'n Stormachtig en verdiend applaus viel de Rederijekers ten deel en met hen de bekwame regisseur, pater Ge-lich, die zijn stempel duidelijk op het stuk gedrukt had. Hedenavond volgt r og een laatste opvoering. De politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, vroeg zich af, of het te Terneuzen de gewoonte is, dat kinderen van nog geen of amper tien jaar met horloges langs de deuren komen en deze tegen geringe betaling van de hand willen doen. Want de verdachte, de 34-jarige chef-machinist A. K. uit die plaats, wist het niet, zo zei hij. Deze ontwetendheid sloeg dan op het feit, dat het horloge, dat hem voor 7.50 werd geoffreerd, van dief stal afkomstig was. „Wie zegt nu tegen een kind: probeer eens een horloge te ver kopen zie maar wat je er voor krijgt", kreeg verdachte van de politierechter te horen. Men doet zulks niet. Zeker niet met een horloge, dat een waarde van 180.vertegenwoordigt". Maar voor K. was drie rijksdaalders nog te gortig. Aan de deur. waar de kinderen hadden gebeld, werd niet gekocht. Maar verdachte ging de kinderen het gebeurde op 15 de cember j.l. op de fiets achterna en bood i 5.50. Het was goed. K. kon het meenemen. Maar K. had slechts 4.50 op zak. Als de kinderen er varen kooplieden waren geweest zou den zij op dit moment hebben gezegd: „Vooruit, we moeten los!" Het zal wel bij een knikje gebleven zijn. K. kon het horloge voor 4.50 mee nemen. „Beschamend" vond de politierech ter; de officier van justitie, mr. J. L. Andreae vond het zelfs beneden alle kritiek, sprak van „schuldheling" en eiste een boete van 75.subs. 15 dagen. Het vonnis was conform. VERDUISTERING Een 37-jarige vertegenwoordiger uit Driewegen, J. v. d. G., bena deelde in de loop van 1954 en 1955 zijn firma voor een totaalbedrag van 1700.Regelmatig hield hij kleine geldsbedragen achter, zodat dit op liep tot genoemd bedrag. De officier was van mening, dat deze verdachte een stevig toezicht nodig heeft be nevens een flinke stok achter de deur, zo flink, dat hij een herhaling van dergelijke vergrijpen wel uit het hoofd zal laten. De eis was 6 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en een ondertoezicht stelling voor de tijd van 3 jaar. De verdediger, mr. J. G. v. d. Burgt uit Goes, had hieraan weinig meer toe te voegen; hij bepleitte de voorwaardelijke straf, temeer daar v. d. G. thans een behoorlijke in komstenbron heeft. De politierechter veroordeelde v. d. G. conform. GRAMSCHAP Een varensgezel uit Middelburg, de 21-jarige J. W. van R„ deponeerde op 8 januari j.l. de lezers herin neren zich het bericht wel een rijwiel in het water van de Heren gracht in zijn woonplaats. Waarom laat men nu een fiets te water? Men kan het karretje moe zijn oftewel een afkeer hebben gekregen van het fietsen in het algemeen. Maar dit was bij van R. niet het geval. Hij smeet louter uit gramschap. Met in het hoofd de zwoelheid van de Bac- chus-mythe klopte hij, in gezelschap van enkele kornuiten, bij een woning aan. Want in die woning was het feest. De feestvierenden weerden ech ter deze afgezanten van Bacchus. De ontstemming bij de kloppenden was algemeen en groot. Het voor werp nu, waar van R. zijn ontstem ming op afreageerde, was de fiets. De leuninkjes van het oude St.-Joris- bruggetje zijn niet zo hoog. Maar het water wilde zich boven het rijwiel niet sluiten. Zodoende ontdekte de politie het vehikel, dat, op de walkant gehesen, door de afdaling danig ont wricht bleek te zijn. Van R. heeft echter een bijna nieuwe fiets terug gegeven, waarvoor hij een dikke hon derd harde guldens neertelde. Tevens zal hij nu nog een boete van 40. moeten betalen of 8 dagen het ge beuren gaan overdenken (conform). OM DE KOFFIE Op 1 maart j.l. hommelde en stom melde er een personenwagen door de Hulster dreven op weg naar een pot straffe koffie. Want achterin lagen twee mannelijke passagiers, laveloos in hun dronkenschap. Zij veroorzaak ten dit stumperig rijden niet. Dit deed hun kdmeraad, de woonwagen bewoner, de 23-jarige L. de V. uit Bergen op Zoom, die de wagen be stuurde maar voor de rest ook dron ken was. Een gelukkige omstandigheid was, dat de wagen spoedig werd opgeno men in de veilige schoot van de weg kant en langzaam in de berm weg zakte. „Ik drink nooit", zei verdachte, die inderdaad over een blanco straf register beschikte, „ik heb een fout begaan". Het werd een week gevan genisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden. De cis was eveneens een week, maar vier maanden ontzeg ging. Y erkeerscur sussen Alhier is men begonnen met de verkeerscursus, die in 6 lessen zal worden gegeven door adjudant L. Meertens en opperwachtmeester B. Wisse, beiden van de Rijkspolitie te Aardenburg. Er konden reeds een 50- tai deelnemers worden geboekt, het geen voor onze plaats zeer veel is. Aan het einde van de cursus zal ook een examen worden af; enomen dat bij slagen een diploma kan opleveren. De lessen worden gegeven in het Dorpshuis. Ook de wijk „Het Eiland" blijft niet achter. Hier wordt vandaag de eerste van de serie lessen gege ven in café De Brakke. Voor de cur sus op het Eiland gaven zich een 25-tal personen op, wel een bewijs dat men ook hier in deze rustige wijk, ver van het drukke verkeer, de belang rijkheid van de cursus in deze mo derne tijd inziet. Ook de gemeente secretaris J. M. Paridaen. die lid is van de cursuscommissie, was op de eerste avond te St. Kruis aanwezig. Aardenburg OPENING SPEELTUIN De gemeentelijke speeltuin werd weer voor de jeugd open gesteld. De tarieven zijn gelijk gebleven als die van vorig jaar. Aangezien het de be doeling is het sportpaviljoen te ver groten en ook de speeltuin uit te breiden tot over de kreek, zal er wel licht dit seizoen niet worden overge gaan tot het aanschaffen van nieuwe speelwerktuigen, maar zal daarmede tot het volgend jaar worden gewacht, wanneer deze werken voltooid zullen zijn. Eede VERGADERING R.K.J.B. In het Parochiehuis Sancta Maria vond een algemene ledenvergadering plaats van de afd. Eede van de r.-k. Jonge Boerenstand. Gesproken werd o.a. over de excursie die op 18 april a.s. zal worden gehouden naar de U.T.-fabrieken te Maarssen en naar de K.R.O.-studio's te Hilversum. Eveneens werd ter vergadering, die onder leiding stond van voorzitter G. de Baere, een bespreking gehouden over het interkringproefveld erwten. AXEL Het Centrum 8 uur. Mambo. DE KLINGE Kinema van Dijk 7.30 's nachts om ■uur; Op de Reeperbahn half een. GOES Schuttershof 8 uur: Het lege graf, door Rederijekers. Grand. Jaloezie HULST Bioscoopgebouw 8 uur; Ge kweld geweten. MIDDELBURG Electro: O, mijn papa, Schouwburg: Napoleon. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De hel van Dien Bien Phoe. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Napoleon VLISSINGEN Alhambrjr Jaloezie. Luxor: De piraat van Jamaica. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: man is gevaarlijk. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Al ways in my heart. TERNEUZEN Luxor: Dc van het vreemdelingenlegioen ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Lucia van Lammermoor, Die '„vangene Marirl laat in de hl een zeer bel bekwaamhel waaraan hijl ook van her| dat Rinus voor ogen zou moeten] slager were maken, ma] hem een zv Het Er w| gesproken, zo grote hal dat is niet vl Zeker, het is I zwaarte van hel de veertig metl Kegge komt. Eer te vervaardigefl de firma Nieu'l ren kruis is ei meter hoog enl ruim zeshondei Het was ech| nen om het kru van de toren van Hal wel tellen. Dit is de haan al Hoofdklasse A.j Roda Sport- Fortuna Limburgia-, Eindhov| DOS-Excelsior Amsterdam-AE VW-Ajax NAC-NOAD Sparta-HVC Vitesse- Rigtersblel EBOH- J Stormvogel Hoofdklasse B Alkmaar- L Spel. Enschetl Willem II- f de Graafschsj Emma- L Feijenooil de Volewijckersl DF BW-EDO Schev.-Holl. Spl Elinkwi] MW-GVAV PSV-Rapid JC Sittardia-SW le Klas A.: NEC-RCH AGOW-PEC Enschedese B.-l DY VSV-Heerenveei de Valk- Go Ahes| Veendam-RBC Xerxes-Velocita le Klas B.: Be Quick-Rhede| Leeuwarden- Baron| Haarlem- Blauw Vï| Hermes DVS_ or 't Gool-Heraclel LONGA-Helmof Zwolse Boys- Wageningl 27) „Van Maisoi „Ik krijg de h Op een salaris twee man van Hij boog zich toe, en zij deed te ontwijken. M schokkends, en steld. „Dat zou ik zei hij. „Bedoel je, c buurt hebt?" „Ik bedoel d; is dat die lui weglokken" zei frouw Madigan ling heel ernsti je nog maar een erg aardig ik het dubbel tt „Lieve hemel zo'n indruk op „We hebben over mij" zei lijk niet, dat j maison Versail ik wil evenmin

de Stem | 1956 | | pagina 2