DAMES A. WILKING HULST TEL. 12 I N V. DE FAAM De idee overheerst DE STUNT VAN HUN LEVEN WALA Korset- en Bustehouderateliers werklustige mannen en jongens Gebr. van Goethem Dagmeisje PUNTEN ACTIE SAS VAN GENT Jan v.d. Straeten exposeert in Antwerpen ESSENTIALIST VAN ZUIVER GEHALTE Het „onzienlijke" AFDELINGSYOETBAL IN ZEELAND Diefstal van ruim f 300 te Oudenbosch Beenderen van Mammoet gevonden AANBESTEDINGEN Voetbalprogram zondag 8 april KEUZE GENOEG Engelse overwinning Janus v.d. Zande 2e Jan Rol won Ronde van Noord-Holland MARKTEN WATERSTANDEN WINKELJUFFROUW li FABRIEK VAN SUIKERWERKEN I De nieuwe w woonstijl grote DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 APRIL 1956 Over het werk van de schilder-tekenaar-pottepbakker Jan van der Straeten uit Oosterhout, zou men gevoeglijk een medi tatieboekje kunnen schrijven. Zijn werk ademt de stilte van een verlaten berglandschap met daartussenin het af en toe opklate- ren van een helder beekje, het bescheiden gloeien van een alpen roos of edelweiss en het ontzagwekkend monumentale van een onverzettelijk bergmassief. In iedere lijn van dit werk wordt op de een ol andere manier de kern, het wezen, van de dingen aangeraakt. Soms wordt die kern ook blootgelegd, geopenbaard zou men willen zeggen, met de felle beslistheid van een blik semschicht. Dan ligt ergens in een bepaald doek in een lijn of een kleur- vakje de kracht verborgen van het „onzienlijke", de aan ons meegedeel de vonk van de (goddelijke) inspiratie. In een doek als „De goede moeder" ontmoet men zo plotseling iets van het levengevende beginsel zelf, een aanduiding van dat huiveringwekkend grote geheim van de mens, die geroepen is om de Schepping in stand te houden. Rond die alles-overheer- sende lijn schilderde van der Straeten niets anders dan een eerbiedig stil zwijgen, een in ongerept grijs verzon ken meditatief gebed. Want de basis van dit werk is de Liefde. Van mens tot God en van mens tot mens. De liefde tot wat wezenlijk schoon is. Hij leeft in 't gebed. Waar tranen, dauw druppen en diamanten zijn terugge bracht tot glinsterende getuigen van geronnen Licht, van God. Bij hem is er tenslotte geen we zenlijk onderscheid tussen „Bidden de" en „Bloemen plukkende". Het zijn hoogstens twee verschillende uitingen van de mens, die zijn leven en zijn bestaan weet voortgekomen uit de Bron, waarheen hij uiteindelijk weer zal terugkeren: de Schepper, die door het schepsel als van nature moet worden bemind en geprezen, gesmeekt en gedankt. Zo ligt ook dat ingetogen en toch van pure grootsheid luid jui chende „Stadje in de heuvels" als een heerlijk brok los-gewrongen heelal, se „Toonzolder" (Lange Brilstraat 4) tot 13 april het resultaat toont, het essentialisme in een vorm en tot een graad, die men slechts bij de meest zuivere uitingen van de zogenoemde primitieve kust" aantreft. Als we met betrekking van Jan van der Straeten een wens mogen uiten, dan is hpt wel deze moge hij de volle kans krijgen om in een geheel op zijn talent afgestemde (grote en stille) ruimte voort te zetten, waaraan hij thans bezig is. Het is volbracht Terwijl bewoners even op bezoek waren Tijdens een korte afwezigheid van de familie M, aan de Kalishoek te Oudenbosch is een tot heden onbe kend persoon de woning binnenge stapt en heeft daar uit een op een stoel hangende jas een portefeuille waarin zich ruim 300.bevonden, meegenomen. De familie M. was enkele huizen verder even op bezoek bij efen broer waar juist een gezinsvermeerdering had plaats gehad. De woning heeft ongeveer een kwartier onbeheerd ge staan en gedurende die tijd moet de persoon zijn slag hebben geslagen. Voor de fam. M. was het een minder prettige Pasen. Bij de ontgronding van de Culem- borgse uiterwaarden langs de Lek, zijn twee beendei en gevonden, waar van men aannam, dat zij afkomstig waren van dieren uit een vroeger tijd perk. De vinders hebben zich verstaan met de geologische dienst van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Deze dienst stelde vast, dat de beenderen afkomstig waren van een mammoet, die naar schatting ongeveer 20.000 jaar geleden heeft geleefd. Dit stadje is tot in 't diepst verborgen merg van zjjn bestaan niet minder (en naar het schilderkunstig beheerste uiterlijk: ook niet méér), dan „God dienende". FIER EN MANNELIJK Meen nu niet, dat Jan van der Strae ten „zoetelijk" is. Het tegendeel is eerder waar. Hij is fier en mannelijk, zeer beslist naar inhoud en vorm. Welbewust bracht hij lijn en kleur terug tot het louter functionele. De idee.overheerst en van deze idee legt hij met een eenvoudig gebaar de es sentie voor u neer. Over het ab stracte en non-figuratieve heen be reikte hij, die reeds vele jaren in alle stilte werkte en thans in een ontroe rende tentoonstelling op de Antwerp- BOERENLEENBANK TE NISSE Te Nisse werd door het bestuur van de coöp. Boerenleenbank aanbesteed het bouwen van een kantoor en woon huis. Ingeschreven werd als volgt: L. Huybregtse, 's-Gravenpolder f 47.765; J. v.d. Poel, Oudelande f 50.800; Joh. Jansen, Nisse f 51.000; M. Verheijke, Ellewoutsdijk f 51.020; P. Voet, Kloos terzande f 52.000; J. Priem, Ovezande f 52.390; C. Priem, Lewedorp f 52.980; J. Hopmans, Goes f 55.100; J. v.d. Lin de. Kattendijke f 55.874. Voor schilderwerk werd ingeschre ven door: Blom, 's-Gravenpolder f 2472 D. Jansen, Goes f 3276; J. de Bad, Goes f 3385; J. Lokerse, 's-Gravenpolder f 3447; Joh. de Graaff, Goes f 3619 C. Wisse, Goes f 3750. De gunning werd aangehouden. Voor a.s. zondag 8 april is als nog een wedstrijdprogramma vastgesteld. In verband met de interland België-Nederland te Antwerpen werd het bescheiden van omvang. Het ziet er als volgt uit: Rigtersbleek-EBOH (hoofdklas A) Be Quick-Helmond (1 B); Volendam-Zwartemeer, Wilhelmina- TOP, Helmondia-Oldenzaal, DHC-Hil- versum (allen 1 C); Zierikzee-WSC (3 C). Dertig spelers aangewezen voor België De Keuze Commissie van de K.N.V.B. heeft dertig spelers aangewezen, die in aanmerking komen voor het Nederlands elftal en de Nederlandse B- ploeg, welke teams resp. 8 april te Antwerpen tegen België en 7 april te Tilburg tegen België- B uitkomen. Abe Lenstra heeft paasmaandag wel gespeeld, maar de Keuzecommis sie wil hem woensdag tijdens de cen trale training testen hoe het met zijn blessure staat. Landman, die ziek is geweest, is niet voor zijn vereniging uitgekomen. Van der Hart heeft een blessure opgelopen en ook Moulyn wil men eerst nog eens in training heb ben gadegeslagen, alvorens een defi nitieve keuze te doen. In dit verband achtte de Keuzecom missie het juister de samenstelling van beide teams uit te stellen tot woensdagavond a.s.. als deze 30 spe lers in he. Olympisch stadion te Am sterdam tezamen komen om in twee groepen te trainen, één onder leiding van Max Merkel, de tweede groep onder leiding van de B.V.V.-oefen- meester Jackson. De 30 aangewezen spelers zijn: Ap pel Fortuna, Bak Feyenoord, Bellaard D.F.C., Boskamp A'dam, Bosselaar Feyenoord, de Bruyckere Willem II, Brooymans Willem II, Brusselers P.S.V., van Bun M.V.V., Geel A'dam, van der Hart Fortuna. de Jager DFC, Kerkum Feyenoord, Klaassens VW, Koopal VW, Kuys N.A.C., Landman Scheveningen Holland Sport, Lenstra Sportclub Enschede, Moulyn Feyen oord, de Munck Fortuna, Notermans Fortuna, Odenthal Sportclub Ensche de, Overbeeke N.A.C., Pieters Graaf land Ajax, Plaizier E.D.O., Rensen P.S.V., Rijnvis A.D.O., Timmermans A.D.O., Wiersma P.S.V. en de Zwart Longa. ZOALS BEGEND zal het eerste ze vental van Bruinvis uit Sas van Gent uitkomen in de landelijke 2de klasse van de waterpolicompetitie. De Sassenaren zijn ingedeeld in de 2de klasse F met DVZ uit Delft, RZPC uit Rotterdam, Surea uit Breda en ZPB uit Den Haag. DE JAARLIJKSE bekervoetbalwed- strijd tussen de COAK uit Middel burg en de Marine uit Vlissingen is vastgseteld op 27 april en zal waarschijnlijk te Souburg worden gespeeld. LOUISON BOBET heeft het Crite rium van Frejus. een wedstrijd over 150 ronden van in totaal 100 k.m., gewonnen. Hij noteerde een tijd var. 2 uur 27 min. De Spanjaard Gil werd tweede op 30 seconden. Ferdi Kubler, die op derde plaats eindig de, had een ronde achterstand. DE UITSLAGEN van de gisteren ge speelde wedstrijden voor de Engel se league, luiden: Aston Villa-Wol- verhampton Wanderers 0-0; Hud- dersfield Town-Arsenal 0-1; West Bromwich Albion-Birmingham City TE GENT is, enkele weken nadat hij zijn gouden jubileum als journalist gevierd had, de heer Jules Ver- schueren overleden. Hij is van 1937 tot 1947 voorzitter van de afd. Vlaanderen van de vereniging van Belgische sportjournalisten geweest. Volharding en Vogel waarde II kampioen In de afdeling Zeeland KNVB be gint in de meeste afdelingen het einde in zicht te komen. Bij de drie reeds bekende kampioenen kwamen er maandag twee bij. Het waren Volhar ding (tweede klasse B) en Vogelwaar de 2 (derde klasse B). Ook viel er weer een beslissing voor de onderste plaats, want Kwadendamme werd het kind van de rekening in de eerste klasse B. In de eerste klasse A wist Lewe- dorpse Boys het belangrijke treffen met Schoondijke overtuigend te win nen (5-2). De Boys namen hierdoor de leiding en hebben de beslissing nu ge heel in eigen handen. Walcheren eis te bij lantarendrager IJzendijke de volle buit op (2-5) en klom hierdoor een plaatsje op de ranglijst. In de eerste klasse B had 's Heer Arendskerke een goede dag. Zelf won nen de leiders met 1-5 van Kwaden damme, dat hierdoor definitief op de onderste plaats kwam. Maar boven dien verspeelden de beide concurren ten een puntje. Vogelwaarde bracht het bij Rapenburg niet verder dan een 2-2 gelijk spel, terwijl Kruiningen en Robur geen van beide tot scoren kwamen (0-0). Door deze uitslagen heeft 's Heer Arendskerke uit de drie resterende wedstrijden aan twee pun ten genoeg om de kampioensvlag te mogen hijsen. In 2A kreeg Retranchement in Groede een 4-2 nederlaag te slikken. Een lelijke streep door de rekening van de grensbewoners, die weliswaar nog de leiding behielden, maar nu drie verliespunten meer hebben dan de naaste concurrent. Vlissingen 4 had in Souburg geen moeite met RCS 3 (0-6) en kon daardoor een plaatsje op de ranglijst klimmen, want Zuidzande trok in Vlissingen aan het kortste eind bij Zeeland Sport 4 (3-1), dat door deze overwinning ook al in de lift kwam. In 2B werd Volharding zonder te spelen kampioen. Graauw trok zich namelijk uit de competitie terug en dat bracht Volharding de titel. RIA 2 zag zich im eigen huis de beide pun ten ontnomen door Sluiskil 2 (1-8), en zal nu wel niet meer van de on derste plaats kunnen komen. Hans- weertse Boys 2 stuurde Corn. Boys 3 Het Belgisch b-elftal voor Tilburg In het Belgische B-elftal, dat za terdag 7 april a.s. te Tilburg tegen Nederland B speelt, zjjn enkele wij zigingen aangebracht. Beerens (SC Charleroi) die buitens lands vertoeft, en Straetmans (White Star) die gewond is, zijn onderschei denlijk als rechtsbinnen en linksbin nen vervangen door Longfils (Daring Brussel) en van den Berg (Union St. Gilloise). Bij de reserves komt Houben (Uk- kel Sport) in de plaats van Platteau (Sporting Charleroi), die buiten Bel gië vertoeft. Bij int. terreinwedstrijden te Boekei De internationale motor-terreinwed- strijden op het buitengewoon zware parcours te Boekei zijn een volledige buitenlandse aangelegenheid gewor den. Ruim 15.000 toeschouwers zagen spannende wedstrijden, waarin de Engelsman Leslie Archer zich weder om als de grote man ontpopte. Hij won twee van de drie manches en werd tweede in de andere manche. De „internationalen" reden dr:e man ches van acht ronden. Het parcours was 1.860 km. lang. EINDKLASSEMENT 1 Archer, 74 pnt., Norton; 2 Lun- din 70 pnt., B.S.A.3 Ward, 68 pnt., B.S.A.4 A. Nuyts (B), Matchless, 55 pnt.; 5 B. Dirks, Ned.. B.S.A., 55 pnt.; 6 J. Jansen Ned., B.S.A., 51 pnt. 7 H. Rietman, Ned., F.N. 51 pnt.; 8 B. Rasbro, Den., B.S.A., 50 pnt.; 9 J. Clynck, Ned., B.S.A., 44 pnt.; 10 F. Baudoin, Ned., Matchless, 44 pnt.; 11 W. v. d. Elzen Ned., B.S.A., 41 pnt. Juniores boven 150 cc.: 1 B. Bak ker, Zandvoort, B.S.A.; 2 J. v. d. Hoek A'dam, B.S. 3 G. Moeke, Haar lem, B.S.A.; 4 M. van der Heuden, Den Bosch, Matchless; 5 G. Tijgnagel Nijmegen, Royal Enfield. Seniores boven 150 cc. Eindklasse ment: 1 R. Kooy, Baarn, Matchless, 48 pnt.; 2 R. Selling, A'dam. Ariël, 47 pnt.; 3 M. Westerbaan, Dedemsvaart, 43 pnt.; 4 W. Koops, Assen, D.K.W., 41 pnt.; 5 R. Woldman, Hoogeveen, B.S.A., 40 pnt. Ned. ploeg voor Warschau- Berlijn-Praag aangewezen In overleg met soigneu Piet van der Heijden heeft ploegleider P Koopmans de onafhankelijker aange wezen voor de wegwedstrijd War- sehau-Berlijn-Praag, die van 2 tot en met 17 mei a.s. wordt gehouden. Het zijn André Rijnders, A'dam; Gijs Pauw, Utrecht; Krijn Post, Nw. Vennep; Arend van 't Hof, Sassen- heim; Adrie van Steenselen, Mijnshe- renland en Tini Wolfs, Vlijmen. Als reserves zijn aangewezen Tonnie Pe ters en Wim Rusman, beiden Haar lem. met een 5-2 nederlaag naar Sas van Gent terug. In 3B tenslotte behaalde Vogel waarde 2 het kampioenschap door Clinge 3 op eigen veld een stevige 0-8 nederlaag te bezorgen. De 4-0 over winning, welke 's Heer Arendskerke 2 op het bezoekende Robur 2 behaalde mocht dus niet meer baten. Steen 3 kwam op eigen veld tegen Koewacht 2 maar net met de hakken over de sloot (1-Q). Vergadering wielerclub Rentoc De jaarvergadering van de wieler club Rentoc werd in hotel de „Ko renbeurs" te Vlissingen gehouden. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd, waaruit bleek dat de vereniging ge zond is. Besloten werd te trachten een clubrit te organiseren naar de kampioenschappen van Ned. wielren ners, die op 29 april a.s. te Valken burg gehouden zullen worden. Er werd besloten dit jaar weer een koers te organiseren. Met het oog op de uitvoering van de rioleringswerk zaamheden kon de route nog niet worden va'st gesteld. Scbieting te IJzendijke De schuttersvereniging Kunst en Genot" te IJzendijke hield haar maandelijkse schieting bij de heer E. Anker. Een 20-tal schutters nam hieraan deel. F. Clarijs wist in de 3e ronde de hoogvogel naar beneden te halen, terwijl Alb. Graasman beslag wist te leggen op de le zijvogel. De tweede zijvogel ging naar C. Mussche na lo ting. De le en 2e Kal waren respec tievelijk voor A. de Baere en L. de Vilder. Bij int. lange afstandwed strijd te Sittard De internationale 20 km stadsloop te Sittard, georganiseerd door de at letiekvereniging „Sittardia" heeft een felle strüd opgeleverd tussen de drie Nederlandse lange afstand-cracks, Bleeker van Lycurgus uit Krommenie, Janus van der Zande van Olympia '47 uit Halsteren en van Ginkel van GAC uit Hilversum. Direct na de start nam dit drietal de leiding. Na 5 km moest van Ginkel lossen. Na 10 km slaagde Bleeker er in van der Zande achter zich te laten en het gelukte hem zelfs in het twee de gedeelte van de wedstrijd zijn voorsprong op te voeren. Hij won onbedreigd met een voorsprong van liefst twee minuten op van der Zande De uitslag: 1 Bleeker 1 uur 4 min. 10 sec., 2 van der Zande 1.06.10, 3 van Ginkel 1.07.39, 4 Verbaan (Festina, Blerick) 1.10.36, 5 Freake (British Army on the Rhine) 1.11.40, 6 Eve- raers (AV Weert) 1.12.56, 7 van Hoorn (Avon, Heerlen) 1.13.22, 8 Bemelmans (Kimbria) 1.13.37, 9 Moons (PSV. Eindhoven) 1.14.24, 10 Kroeze (AV Haarlem) 1.15.02. De op tweede paasdag verreden Ronde van Noord Halland is in een sprintoverwinning van de Alkmaar der Jan Rol geëëindigd, die de 225 km. aflegde in 5 uur 18 min. 11 sec. De rit was tamelijk vlak en werd in feite na 25 km. rijden beslist, toen bij Winkel een flinke valpartij ont stond. Daar vormde zich een sterke kopgroep van 14 renners, die een rui me voorsprong wist te nemen op het achtervolgende peleton. Uit dit peleton sprong nabij Den Helder een sterk viertal weg, name lijk van Steenselen, Pieter de Jongh en de Beverwijkers Groot en Niesten, doch zij zagen al spoedig het vruch teloze van de poging in. De deelne mende Belgen en Duitsers konden evenmin een eerste viool spelen in de wedstrijd. De voorsprong van de kop groep groeide uit tot enkele minuten, waarbij de eindsprint de beslissing bracht. De uitslag was: 1 Jan Rol, 5.18.11; 2 Mahn, A'dam, z.t.3 Krijn Post, Nieuw Vennep, z.t.; 4 Blauw, Arnhem z.t.; 5 Bruggenka ïp, IJmuiden, z.t.; 6 de Ruiter, 3everwijk. z.t.; 7 Gel dermans, Beverwijk, z.t.; 8 Wuurman, A'dam, z.t.; 9 Lute 's Graveland, z.t.; 10 Stoete, A'dam, op 36 seconden. DE TSJECHISCHE club UDA speelt donderdag 5 april een licht-wed- strijd tegen BW in het stadion „De Vliert" aanvang half acht. Schutter sconcours te Kapelle Door 26 schutters van 9 sociëteiten werd op tweede paasdag deelgenomen aan een schuttersconcours op de lig gende wip, georganiseerd door de handboogsociëteit Willem Teil te Ka pelle. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel: L. de Wilde, „Juliana" Oudelande: le zijvogel: H. Koens, „Spes Nostra", Ovezande; 2e zijvogel: P. Pantus „Zeelandia", Ovezande; le hoofdkal: P. Vermue, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e hoofdkal: W. de Jonge „ADLM", Kwadendamme; le onderkal: J. Glas „Willem Teil", Ka pelle; 2e onderkal: P. Driedijk „Sora- nus" Heinkenszand. Meeste kleine vó- gels: F. Ossewaarde „Doel naar ho ger" Wolfaartsdijk; le klep: W. de Jonge, „ADLM", Kwadendamme; 2e klep: A. Sorber „Batavieren", Goes; 3e klep: C. Bek „Soranus", Heinkens zand. Zeeuwse handbalploegen samengesteld Zonda g komt te 's-Heereiihoek de Zeeuwse dames- en herenhandbal- ploeg in het veld, zulks ter voorbe reiding van de wedstrijden in Duits land. De damesploeg speelt tegen een versterkt team van EMM uit Mid delburg, terwijl de herer.ploeg de strijd aanbindt tegen een versterkt Marathon uit Vlissingen. De Zeeuwse ploegen zijn als volgt samengesteld: Dames: doel: A. Soetemeyer, Ma rathon; achter: M. v. d. Berg, Zee land Sport en R. v. d. Berg, Zeeland Sport; midden: W. de Lege, Mara thon, aanvoerster; M. Rossier, Hel las, E B. Jacobs, Hellas; voor: M. Wisse, EMM, C. Oostdijk Tor.ido, M. Heyens. Hellas. L. Minderhoud, Zee land Sport en E. Elve, Marathon. Heren: doel: A. Verrijzer Tonido; achter: G. Milhous Tonido en E. Rij ken Tonido; midden: J. Wisse EMM, A. Smeerdijk, Marathon en A. J. van Oorschot. Olympus, voor: J. Zwee- dijk, Hellas, A. Corstanje Tonido, P. Zweedijk Hellas, W. Mijnsberger. To nido en W. de Waard, Tonido. GOES, 3 april. Eierenprijzen. Bericht van handelaren. Kippeëieren 10,5, poeljeëieren 9, eendeëieren 8, kalkoeneieren 15, ganzeëieren 25. GOES, 3 april. Export- en indus- trieveiling. Óp monster: gold, deli cious H 1 65 en cp 86.60-92.10, Laxt. superbe H 1 70 en c p 85.40, goudrenet 1 47-53, 2 38, jonathan 1 75 68-70, 1 70 64-73, 1 65 59-66, 1 60 46-56, 2 40-50, gold delicious 1 65 60-71, 1 51-61, 2 47, laxt. superbe 1 80 63, 1 75 79, 1 70 54-84, st-remy 1 49. Verpakt fruit: gold, delicious 1 87-91, jonathan 1 73- 75. Gewone veiling: goudrenet K 37- 43, F 33-38, stek 23-27. gold, delicious K 45-66, F 34-47, jonathan K 45-54, F 41-44. Groenten; witlof A2 61-70, BI 57-61, afw. 41-53, spinazie 52-67, andij vie 64-78, veldsla 30-32, rode kool 7- 11, witte kool 15, koolrapen 3, uien 18, prei 40-50, sjalotten 34, knolselderij 7-8, aardappelen 9. KAPELLE, 3 april. Monstervei ling: Bramley seedling 1 en op 66.10. Er zullen niet veel mensen zijn, die het zouden wagen minister Malen- kov een pistool in de maag te druk ken. De 6- en 7-jarige David en Peter Goldner uit Brighton deden het echter wél... en het resultaat was een breed lachend slachtoffer. Wat er echter de eerste seconden door het hoofd van Malenkov ging weten we niet we zouden het trouwens toch niet hebben kunnen vertalen... Aamvoerveiling: goudrenet 1 gr. 44-50, 1 40-53, K 40-44, F 33-36, bramley seedling K 31-30, F 32.10-32.40, jona than 170 68-70, 175 65, 165 55-61, 160 45-52, 2 42-48, K 46-50, F 34-46, golden delicious 175 85, 170 84, 165 65, K 60- 63, F 48, zoete ermigaard 1 62, 42, K 57, F 41, winston 1 gr. 70, 1 52, 2 37, K 42, F 33, st.-remy 1 gr. 44-49, 1 47-49, 2 43-46, K 41-48, F 35-43, gieser wildeman 2 47. Groenterweilimg: spi nazie 52-62, prei 18-24, uien 35, sjalot ten 32, rode kool 7,5-15. ROTTERDAM, 3 april. Binnen landse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Rode tarwe ca 28.-, witte tarwe ca. 29.-, voedergranen zeer vast, doch kalm, zomergerst naar kwaliteit 26.25-27.25, prima 27.75. haver naar kleur en droogte 25.50-26.50, extra blanke 27.50; peulvruchten: groene erwten ca. 36.50, schokkers ca. 39.50, bruine bonen ca. 46.-. ROTTERDAM, 3 april. Aanvoer in totaal 6002, vette koeien en ossen 950, gebruiksvee 1227, tbc-vrij 1448, vette kalveren 50, graskalveren 223, tbc-vrij 219, nuchtere kalveren 2477, varkens 694, biggen 190. paarden 77, veulens 5, schapen of lammeren 64, weide-zuiglammeren 30, bokken of geiten 15. Vette koeien le kw. 2.94-3.20, 2e kw. 2.70-2.90, 3e kw. 2.54-2.70. Vette kal veren 2.90-3.10. 2.60-2.80, 2.20-2.50. Graskalveren 475 375 275. Nuchtere kalveren 50 46 40. Varkens (lev. gew.) 1.70, 1.68,, 1.65, 58, 50, 45. Slachtpaarden 2.56, 2.44, 2.24. Schapen 155 125 100. Lammeren 140 115 95. Kalfkoeien 1175 960 730, Melkkoeien 1175 960 730. Vare koeien 880 750 625.Vaarzen 800 680 580. Pinken 500 425 350. Vette koeien, aanvoer tamelijk, han del redelijk, prijshoudend, prima's bo ven notering. Vette kalveren, iets minder, kalm, niet geheel prijshou dend Graskalveren, kleiner, kalm, on veranderd. Nuchtere kalveren, korter, redelijk, goed prijshoudend. Varkens (lev. gew.), kleiner, vlotter, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering. Biggen, minder, lui, als vo rige week. Slachtpaarden, matig, stroef, hoge prijzen. Schapen en lam meren, klein, tamelijk, vooral niet la ger in prijs. Kalf- en melkkoeien, ge woon, kalm, alleen beste dieren iets stijver in prijs, verder prijshoudend. Vare koeien, als vorige week, tame lijk, vast in prijs. Vaarzen en pinken, even minder, stil, stabiel. Mannheim 214 (onv.); Kaub 166 (-001) Trier 164 (-010); Koblenz 184 +004) Keulen 148 (-012), Ruhrort 350 (-007), Lobith 962 (-008), Nijmegen 744 (-008), Arnhem 767 (-0031. Eefde 289 (-003), Deventer 198 (-002), Namen la Plan- te 164 (onv.), Maastricht hoofdsluis 4382 (-003), Borgharen 3923 (-003), Belfeld 1110 (+018), Grave 476 (+001) l Gevraagd; NET I NETTE P. VAN STRIEN Noordstr. 79 Terneuzen Naar ANTWERPEN op zondagmiddag 8 april Bezoek BLOEMENPARADIJS of OPERA Prijs per pers. f 3,Opga ve en inlichtingen bij: G. JANSSENS KI. Bagijnenstr. 11 Hulst Telef 93 Terug te Hulst voor het vertrek der laatste bus diensten. Adverteren doet verkopen i Het is ons een genoegen U te kunnen mededelen, dat Mej. C. ASMUS, specialiste van de bekende Amsterdam, van DONDERDAG 5 april tot en met ZATERDAG 7 april a.s. in onze zaak zal zijn. Mej. Asmus zal gaarne bereid zijn bij de aan koop van KORSET en BUSTEHOUDER deskundig te adviseren en te vens de dames, die moeilijkheden met korset en bustehouder ondervin den, van advies te dienen. GEMEENTE HULST Burgemeester en wethouders van HULST roepen sollicitanten op voor de betrekking van; I. Adjunct-commies ter secretarie op een salaris van f 4584,tot f 5424,met 5 één- jaarlijkse verhogingen van f 168,of Klerk eerste klasse ter secretarie op een salaris van f 2976,tot f 3816,met 5 één- jaarlijkse verhogingen vaD f 168, II. Schrijver ter secretarie op een salaris van a) voor meerderjarigen f 1890, tot f 2250,met 5 éénjaarljjkse verhogingen van f 132,b) voor minderjarigen volgens de jeugd- regeling. Sollicitaties binnen 8 dagen na verschijning van dit blad aan de burgemeester. LINIESTRAAT 19 BREDA vraagt voor spoedige indiensttreding voor PRODUKTIE-AFDELINGEN, loon volgens C.A.O.-regeling voor de suiker, verwerkende industrie. - Bij gebleken ge schiktheid bestaat de mogelijkheid te wor den opgeleid tot suikerwerker. AANMELDINGdagelijks afdeling Personeelszaken Kantoor: Liniestraat 19 BREDA - - sP i m mme Deze vraagt moderne 'X, dessins en kleuren i J - j m zoals u die vindt in |g is onze sortering Vilt- 0» £j; zeil. Een grote col- lectie, een kleine gf* <jj|: prijs! Komt u eens bij Jg ons aan en overtuig fg u van de practische V*. .v bruikbaarheid van gg p>: Viltzeil, óók voor uw kamers. 3 m w m m m HET GROTE SUKSES van onze is verzekerd. Op veler verzoek gaan wij no» 14 dagen door met voor elke gulden 5 punten te verstrek ken. Overhemden Losse pantalons Sport colberts tegen DUBBELE PUNTENWAARDE

de Stem | 1956 | | pagina 3