Een stem uit de praktijk SPOORWEGEN HEBBEN GROTE PLANNEN „CULTUURHEMDEN" VALLEN NIET ZO BIJSTER IN DE SMAAK Adverteert in dit blad ófjgMsnr IaNTW.STR.U-TEL 758-Cr MARKT 56 B (pFnrnetu Nieuw begriplange termij n-solda ten MEN ZORGE TOCH OOK VOOR HET PLATTELAND De Oostduitse voorjaarsmode ietde Gebrek aan jong kader in de bondsrepubliek Ed. Lauwers en Zoon Fa. D. A. Timmerman Zn. BLEYLE JAPONNEN TWEKA KOSTUMES Tweka Kinderrokken KLEINTJES leiden tot sukses! 8 dagblad de stem van zaterdag 31 maart 1956 8 Guido uit de Kluis Unicum van Monnikenhof I «a rnwrciri* jLJk PA DIO- CRUS/O Aantrekkelijke voorwaarden Ir^ Luchtschip voor Duitsland KOOKSTER STIJLVOL APART T MERK DAT GOED IS Popeline Bloezen f 7.95 Nylon Japonnen f 29.75 ONZE RECLAME! Voor de komende jaren hebben de Nederlandse Spoorwegen een vrij omvangrijk bouwprogramma. Op dit moment zijn er vier grote stations die geheel vernieuwd wor den, n.L. Leiden, Rotterdam, Eind hoven en \enlo. De elektrificatie wordt eveneens uitgebreid met een aantal lijnen die het beslaande net completeren. Het belangrijkste hiervan is de elektrificatie van de lijn Nijmegen- Vlissingen, terwijl ook de verbin ding met België door samenwer king tussen de Nederlandse en Bel gische Spoorwegen elektrisch wordt. Het bruggenbouw-programma is indrukwekkend. Voor 1962 zullen negen bruggen, hetzij vernieuwd of bijgebouwd worden. Voor het internationale verkeer is hét van groot belang dat de ruim 1UU jaar oude brug bij Westervoort door een nieuwe dubbelsporige brug wordt vervangen. Ook in Ven- lo wordt een dubbelsporige brug gebouwd. In 1958 en 1959 komen Deventer en Zutphen aan de beurt doch het is nog niet bekend welke van deze beide plaatsen het eerste aan de beurt komt. De enorme vraag naar woningen blijft. Het tekort wordt nauwelijks ingehaald, elke dag worden nieuwe huisgezinnen gevormd en elke dag neemt dus de vraag naar woningen toe. Het Ministerie van Wederopbouw blijft bij strakke maatregelen in de hoop alle omstandigheden en alle voorwaarden voor de hoogste wo- ningproduktie naar beste vermogen te schikken. Er zijn in de particu liere kapitaalsector aannemers en geldschieters genoeg, die beweren, dat met meer vrijheid tot bouwen en meer steun er meer en vlugger gebouwd zou worden. Het is de vraag, of dit zo zou zijn en het zou een risico zijn van werkwijze te veran deren, het kon dan wel eens slecht aflopen, leder nadenkend mens zal er dan ook voor terugschrikken. Het Ministerie heeft nu weer een nieuw toewijzingssysteem bedacht. Dat wekte hier een daar enthousias me. In Brabant heeft de hoofdinge nieur van de Volkshuisvesting al ge waarschuwd voor te veel enthousias me. Als er in 1956 een 10.000 wo ningen worden begonnen naast de ".000, die in aanbouw zijn, zal de bouwwereld haar maximum-capaci teit bereiken, zegt hij. Er is echter een tweede reden om niet al te enthousiast te zijn: de onleesbaarheid van de nieuwe oeka- se, waarin dus voetangels en klem men kunnen zitten, opgelegd door be palingen, eerst op haar manier ge lezen door „Wederopbouw' 'te Den Bosch en daarna door de bureau craten te Den Haag. Als men die oekase goed leest, zal er niemand aan ontkomen te vrezen, dat er nog méér papieren ingevuld zullen moeten worden om tot bouw te komen. Dus eerder een terugstappen van de in zichten van hen, die zeggen: .Geeft het bouwen toch vrij, dan een stap naar dat inzicht toe. Maar met dat al wordt er niets gedaan voor de eigenlijke plattelandsdorpen. Niet die gelegen zijn in economische zwakke of achterlijke streken, maar in die streken, waar nog voldoende agra rische activiteit leeft om niet direct industrialisatie nodig te hebben. Er zijn tientallen dorpen, waar men nog in min of meer weldoend evenwicht leeft terwijl men toch ook wel eens per jaar één of twee nieuwe huizen nodig heeft, welker bouw de daar (Bijzondere corresponden tie uit de Sovjet-zone) Ook in oost-Berlijn vin den thans een reeks mo deshows plaats, waar de textielindustrie en de confectie-industrie van de Sovjet-zone hun nieu we voorjaarscollecties to nen. Over enkele weken zullen de getoonde mo dellen zelfs in de winkels verkrijgbaar zijn. Dit is in „gewone" landen ge woon, voor de Sovjet zone is dit echter een nieuwtje. Want tot dus verre was het gebruike lijk, dat de kooplustigen een jaar en soms nog langer moesten wachten totdat de op de mode shows getoonde modellen in de confectie-zaken verschenen. In de dag bladen en tijdschriften in de Sovjet-zone werd dit vraagstuk dikwijls aan de orde gesteld en voor al vrouwelijke lezers hebben vaak in brieven steen en been geklaagd over dit slakkentempo. Deze protesten schijnen eindelijk enig sukses te hebben gehad, hoewel dit aan de situatie in de mode industrie in de Sovjet-zone nauwelijks iets verandert. Gebleven is namelijk het belangrijkste euvel, waar tegen de kopers tot dus verre vergeefs hebben ge foeterd; namelijk het ab solute gebrek aan modieu ze smaak. Dit blijkt wel bijzonder duidelijk bij de damesconfectie. Nog hele maal afgezien van de slechte kwaliteit der stof fen, maar aan al deze jurken, mantelpakken en mantels ontbreekt bijna overal de aantrekkelijke snit, prettige kleurencom binatie en charmante mo dieuze invallen, die mode nu eenmaal kenmerken. Deze kledingstukken, die in hoofdzaak in de staatswin kels worden verkocht, zijn of dermate saai, dan wel op de gekste plaatsen op geluisterd met plooitjes, strookjes en strikjes. Er ontbreekt iedere chic aan en zij worden door de be volking dan ook „cultuur hemden" genoemd. Nu ontstaan op de teken tafels van het „Instituut voor Kledingcultuur" heus ook wel eens aardige en aantrekkelijke modellen, maar vaak genoeg brengen deze het niet eens tot een openbare modeshow. Want, voordat zij in het openbaar mogen worden vertoond, moeten zij niet alleen een vakkundig, maar ook een politiek onderzoek onder gaan. De vrouwelijke func tionarissen van de „Demo cratische Vrouwenbond" hebben hierbij een belang rijk woordje te zeggen; de voorzitster van deze orga nisatie, Elli Schmidt, is namelijk de leidster van het „modewezen" in de Sovjet-zone. En de leden van die vrouwenbond leg gen wel zeer strenge, „principiële" maatstaven aan bij de beoordeling van de kleding voor haar sexe- genoten. Zij geven de voor keur aan „cultuurhem den". HOONGELACH De vrouwelijke bevolking van de Sovjet-zone echter, die nu al sinus jaar en dag gedoemd is zich te kleden in deze smakeloze kledij, die met werkelijke mode niets van doen heeft, wordt steeds meer verbitterd. Vandaar, dat modeshows, die meestal op „huisvrou wenmiddagen" worden ge houden of vertoond worden op de journaals in de bio scopen, herhaaldelijk col lectief hoongelach verwek ken. De onvrijwillige ko miek van de meeste van deze „partij-trouwe" cul tuurhemden is dan ook een geliefd onderwerp in de cabarets in de Sovjet-zone, die door de strenge ideo logische controle hun sati rieke aanvallen op de de tail-zwakheden van het re gime moeten bepalen. De meest suksesbeloven- de, maar ook meest kost bare vorm van protest is kleren te gaan kopen in de modehuizen en kledingma gazijnen in west-Berlijn. Dit wordt dan ook op grote schaal gedaan door de echtgenoten van hoge en hoogste communistische functionarissen, die dank zij de aanzienlijke salaris sen die zij genieten, zon der bezwaar grote sommen Oostmark in Westmark kunnen omwisselen; voor de vrouwen van normaal verdienende mannen is dit echter een enorme uitgave. Dat echter zoveel vrou wen in west-Berlijn hun kleding gaan kopen, is voor de communistische economie uitermate pijn lijk, zulks niet zo zeer vanuit materieel dan wel vanuit politiek oogpunt. Omdat er in de communis tische wereld geen gebied bestaat, dat tegen politie ke interpretatie is gevrij waard, betekent iedere jurk uit het westen, ieder paar schoenen uit west-Berlijn een propagandistische ne derlaag voor het commu nistische systeem. Het ont breekt daarom ook niet aan pogingen om de kwa liteit van de „progressie ve" mode te verbeteren. Echter met weinig kans op sukses, want er wonen in de Sovjet-zone nog nauwe lijks mode-ontwerpers met originele invallen en talent. De meesten van hen zijn naar het westen getrokken waar zij in vrijheid kun nen scheppen. En door ge brek aan voorbeelden ko men er ook weinig jonge ontwerpers bij. aanwezige bouwvakpatroons gaarne eens zouden willen aanpakken. Als de colleges van B. ei W. van die dorpen lezen, dat zij verbouwin gen en vernieuwingen tot f 10.000 toe in handen mogen nemen, ook al is daar rijksgoedkeuring voor geëist, zit juist het knelpunt in die rijksgoed keuring. Hoe wordt die spoedig en eigenlijk onmiddellijk verkregen en hoeveel papieren moeten er voor in gevuld worden? Als men de oekase oppervlakkig leest, kan men zeggen: geen enkel. Als dat zo was, kon in de aanschrijving weggelaten worden, dat er Rijksgoedkeuring moet zijn. Iedere gemeente, die met tiental len en honderdtallen nieuwe huizen weet te bouwen, door alle gelegde dammen over te steken en alle voet angels en klemmen te ontlopen, groeit in bevolking die van het platteland wordt weggezogen en aan normale welvarende agrarische dorpen min der agrarische werkkrachten over slaat. Op de college-kamer van menige gemeente zit men te spinnen, wan neer de bevolking weer met een dui zendtal zal toenemen: dat is meteen 200 a 300 huizen meer. Vandaar de concurrentie van de gemeentebestu ren tegen elkaar: de blijdschap bij de een, als er weer een bouwvolume is toegekend, en de ergernis bij de ander, als het niet gelukt is. In „Den Haag" houdt men de leid sels van het toekennen van een wo ningcomplex stevig in handen, al hoewel heel Nederland er aan zit te trekken: de naar meer vrijheid strevende aannemers en kapitaal schieters, de naar woning snakkende mensen en de colleges van B. en W. die toch zo gaarne de mensen aan woningen willen helpen. „Den Haag" schijnt onherroepelijk iedere bouwe rij van woningen te weigeren, waar van de aanbestedingsprijs niet blijft bij of beneden de (min of meer ge heimgehouden) curve-prijs. In meni ge gemeente slaat dan al wat met die bouwprijs te maken heeft tevergeefs de verzenen tegen de prikkels, als het bouwen geweigerd wordt onder de opgave, dat de curve-prijs „te hoog" is. Waarom dan die „eenheids prijs" per gemeente niet verhoogd? schrijft, zegt, roept men. Maar de verhoging van die een heidsprijzen per m3 wil zeggen: het duurder worden van de bouwprijs. En dat wil twee dingen zeggen in de ogen van Den Haag. Ten eerste dat men dan nooit het ogenblik zal bereiken, dat de huur der oude wo ningen gelijk geschakeld zal zijn aan die der nieuwe woningen. En daar moet men toe komen, alvorens de bouwerij van woningen vrij te geven, geeft men niet ten onrechte voor. Ten tweede: iedere verhoging van de bouwprijs der woningen zal op de duur leiden tot ontwaarding van onze kapitaal-gulden. De regering doet haar best om de koopkracht van de gulden op de tegenwoordige waarde te houden. Waarom zou ze dat óók niet proberen bij de bouw van hui zen, die toch altijd nog een zeker kapitaal vertegenwoordigen? In alle lectuur, die hieromtrent el ke week verschijnt, heb ik deze twee motieven die voor de regering kun nen gelden, nog niet vaak besproken gezien. Maar dit alles betreft het bouwen van huizencomplexen, met honder den tegelijk (en in de grootste ste den zelfs met duizenden). Daarnaast kon een systeem gevonden worden, om de rustige, eigenlijk niet groeien de zuiver agrarische dorpen vrijheid te geven per jaar enige huizen nieuw te bouwen door de ter plaatse WO' XX>0<X><><><XX><X>00<>C><><><X><5<>0<>C><X>0<>0<>000<>0<>< Vanaf 3 april a.s. wordt door ons alleen Amstelbier, limonadeenz. geleverd aan particulieren voor StoppeldijkBoschkapelle en Hengstdijk. Ook nog steeds alle soorten steenkolen verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, Rapenburg 122 Telefoon 29 xxx>ooooooooooo<xxxxx>oo<xxxxxxx>o<x>o<xxx Staan ter dekking en worden rondgeleid de 'hengsten: K 2427, zwartschimmel, kampioen van Zeeland 1956, le prijs der vaderpaarden te Goes en Zevenbergen, a f 75.dekgeld en f 50.veulengeld. K 2459, bruinschiimmel, le prijs centrale keuring der 4-jarige hengsten in Zeeland 1956, a f 45.dekgeld en f 45.veulengeld. Er is weidegelegeniheid en stalling voor merries aanwezig. MONNIKENHOF - TEL K 1192-226 KATTENDIJKE EEN GOEDE STOFZUIGER IS DE BESTE HULP! Laten wjj U eens demonstreren hoe e< goede stofzuiger werkt. Wij hebben uit sluitend de beste merken. Ruil uw oude in. Hij is geld waard Voor de Duitse „Bundeswehr" zijn 150.000 soldaten voor alle leger-onder- delen nodig, die vrijwillig langer willen dienen, opdat de twaalf divisies, de eskaders van de luchtstrijdkrachten en de marine-eenheden kunnen worden gevormd. Het ministerie van defensie in Bonn steekt niet onder stoelen of banken, dat hét probleem van de nieuwe strijdkrachten niet de keus van generaals en stafofficieren is, maar dat van de vrijwillig langer dienenden. Het voornaamste probleem vormen de ontbrekende lichtingen, waaruit in alle legers ter wereld de jonge officieren en onderofficieren, de luitenants en sergeanten worden gerekruteerd. Tot dusver werden in Duits land alleen in de grensbewakingstroepen jonge officieren en onderofficieren opgeleid, maar zelfs wanneer al deze jonge mensen uit de giensbewakings- troepen tot de strijdkrachten toetreden, zal hun aantal bij lange na niet voldoende zijn om het gebrek aan jong kader te vullen. bootsmaat 7 tot 18 maanden. De diensttijd van deze soldaten op termijn is echter begrensd. Officie ren bij luchtmacht en marine kunnen zich verplichten voor een diensttijd van ten hoogste tien jaren, bij het leger mogen de vrijwillige officieren niet langer dan zes jaar deel uit maken van de strijdkrachten (zij kunnen het overigens niet verder dan tot eerste of tweede luitenant bren gen), en vrijwillige onder-officieren moeten bij alle onderdelen van de strijdkrachten na een diensttijd van ten hoogste 12 jaren de bondsweer verlaten. Momenteel worden In Andernach (leger), Nörvenich (luchtmacht) en Wilhelmshaven (marine) de eerste schoolcompagnieën van deze vrijwil lig langer dienende soldaten opgeleid. Hieruit zullen de kaders van de toe komstige divisies worden gerekru teerd. wanneer de bondsdag de be trokken wetten heeft goedgekeurd. Voorlopig konden op basis van de voorlopige vrijwilligerswet 6000 van deze vrijwilligers worden aangeno men. De zesduizend doen thans niet alleen dienst in de schoolcompag nieën, maar ook bjj de verschillende NATO-staven en op de militaire af delingen van het ministerie van de fensie. De vrijwilligerswet treedt op 31 maart a.s. buiten werking en zal dan door een dienstplichtwet worden vervangen, waarin ook de kwestie van deze soldaten op langere termijn is geregeld. nende en werkzame dagpatroons in BERGEN OP ZOOM Vandaar, dat de militaire autori teiten in Bonn er naar streven zoveel mogelijk jonge mannen tussen de twintig en de dertig te bewegen vrij willig langer te dienen, dat wil zeg gen als „soldaten op lange termijn" tot de bondsweer toe te treden. Dat deze aanwervings-actie sukses heeft, moge blijken uit het feit dat alléén al in de week van 14 tot 21 januari j1. zich 2400 jonge mannen, die tot dusver nog niet in dienst waren, als vrijwilliger hebben aangemeld. Tot 1 februari werden in totaal 195.000 vrijwilligers geregistreerd. GEEN BEROEPSSOLDATEN Deze soldaten op lange termijn moeten vrijwilligers zijn, die na een bepaalde diensttijd weer terugkeren in de burgermaatschappij. Zij zullen geen beroepssoldaten zijn. Alléén met behulp van deze vrijwillig tot een langere diensttijd bereid zijnden zal de bondsrepubliek haar NATO-ver- plichtingen kunnen nakomen en tot 1958 de bondsweer op de been kun nen brengen. De loopbaan van de langere ter mijn-soldaten wordt aantrekkelijk ge maakt niet alleen doordat de vrij willigers van een betrekkelijk snelle bevordering zijn verzekerd, maar ook door een goede bezoldiging en vanwege het feit, dat na beëindiging van de diensttijd e het weer voet vatten in de burgermaatschappij een financiële overbrugging wordt gega randeerd. Iedere gezonde jonge Duitser van onbesproken gedrag tussen de 20 en 30 jaar kan soldaat op lange termijn worden. Na een verkorte opleiding worden zij sneller dan later het ge val zal zijn bevorderd. De spoedop leiding tot officier in het leger zal slechts 16 maanden duren, die tot onder-officier 8 tot 12 maanden. Sol licitanten. die reeds in de vroegere weermacht hebben gediend, genieten een nog kortere opleiding. Bij de luchtmacht duurt de opleiding 18 tot 24 maanden voor officieren, 6 tot 24 maanden voor onder-officie.en. Bij de marine al naar gelang van de tot dusverre reeds aan boord doorge brachte diensttijd, duurt de opleiding tot luitenant 12 tot 24 maanden, tot het bouwbedrijf en daarmee te pogen het platteland op peil te houden en de dorpskernen tot vernieuwing te brengen. En dat is van minstens evenveel belang als te voorzien in de woningnood der grote gemeenten. Het kleine luchtschip Blimp" dat in kisten verpakt uit de Verenigde Staten naar de Duitse stad Stutt gart is getransporteerd, heeft kort geleden voor het eerst zijn stompe neus in de Duitse voorjaarshemel geboord. De foto toont de Blimp die met een met zandzakken ver zwaard net door personeel van het vliegveld op de grond wordt ge houden, terwijl technici de gondel er onder vast maken. t'EHNoMiKl (iKVR. Een meisje voor d. of d. en n. gevraagd tegen 1 mei in gez. z. k. Aanm. Koninginnestr. 86 Breda. Na 7 uur. 2744 Tegen 15 april net dienstmeisje gevr. v.g.g.v., in post slapen, - goed loon. Schrijven Bisschop- penhoflei 40 Brasschaet (B.) TE KOOP AANGKB. IJs-conservatoren, Prestcold 120 en 300 1. zonder vooruitbetaling. Te regelen van 1 tot 5 jaar. - Hong Koeling, B. o. Zoom, Ant werpsestr. 42, tel. 1150. 8235 Wegens omstandigheden te koop .motor, merk Norton 500 c.c. - met voetversnelling. Geschikt voor zijspan, deskundig onder zoek toegestaan. Tevens prima damesrijwiel bij G. Valck, Ka- pellebrug 93, St.-Jansteen. 998 6 zaaimachines 1,75 en 2 m., 4 kunstmeststrooiers 5-, 6 en 7- schotels. 5 eenrijige en 5 twee- rij ige aardappelpootmachines Vicon, National, Champion enz. 3 stel kopeggen voor paarden en tractor, 2. 3 en 4 m. 2 landrol- len, 'n partij cambridgewaLsen, in alle maten. 2, 2,5 en 4 m., 4 aanaardmaohines en 5 complete wiedmaohines enz. bij R. J. van Merriënboer, Brugweg 3, Kruis land, tel. 83. 9967 Wij hebben steeds voorradig: landbouwjeeps en jeeponderde len. A. v. Beek, Jeepdealer. - Kade 5, Oudenbosch. tel. 67. Eet vette haantjes!! Verkrijg baar bij C. H. v. Hoije, Ellen- dijk 5 Heikant, St.-Jansteen. Sportrijwielen, heren- en dames rijwielen. Moffelen vanaf f 16. L. Vonck, Oude Drydijck 5. St.- Jansteen, tel. 644, 516 Wasmachinefabriek heeft was machines met lichte emaille-be- schadiging gloednieuw m. ga rantie f 155, desgewenst afbeta ling, centrifuges f 150. Depot Terneuzen, Nieuwstraat 28, tel. 2410. 4699 HYPOTHEKEN Voorschotten aan ambtenaren en gepensioneerden worden verstrekt door N.V. Onderlinge Voorzorg van 1894 Bekensteinse- laan 10, Amersfoort (Instelling van Openbaar Nut). Spreekuur te Breda: Jan Ligthartstr. 4 op woensdag 1920.30 en zaterdag van 14.3016.30 uur. Voor het financieren van auto's en motoren adres en tijdstippen als boven. 1277 VERLOREN Herenpolshorloge op de weg Hooglandpolder Zeedorp verlo ren. J. de Kort, Zeedorp 29 Os- senisse. 513 Op 28 maart 1956 tussen Bres- kens en Clinge een ijzeren hand boom verloren op spens. Teg. bel. ter. te bez. bij P. Bek Kerkstr. 5, Clinge, tel. 888. GEVONDEN Een paar herenhandschoenen gevonden. Teg. adv. k. ter. te bek. bij Th. v. Cauteren. Kruis- polder, Lamsw. 519 AUTO'S-MOTOREN Fiat bestelwagen te koop, in pr. staat, met nieuwe banden en nieuwe accu. Prijs f 1250. Te bevr. tussen 7-8 's avonds Bol werk Zuid 22, B. o. Zoom. 8244 2 GMC, zonder kipper, banjo in originele staat, mooie wagens, interessante prijzen. Verder 'n mooie dump-Chevrolet, Dia mond tandem-stel met 12-tons kipper, met Mercedes diesel, 120 p.k. motor. Verkade's Automo biel- en Onderdelenbedrijf. Wouwsestraatweg 10-12, - Tel. 1358, Bergen op Zoom. GMC-rijders. Wij bieden u aan: alle GtMC-onderdelen, alles van banjo en split. Dump-onderdelen Versnellingsbakken, tussenbak- ken, cardans, zowel, midden voor als achter, sturen, steekas- sen. kogelassen, pilowblocks - kroon- en pignonblokken, rem- bekrachtigers, drukgroepen, spruitstukken, alle maten drijf assen, spoors tangen, torsistangen schommelassen, voor- en achter- naven, frictieplaten, waterpom pen, benzinepompen, onstekings, lage tussenbakken, lege cardans, lieren met draad, complete GMC motoren, standaard-maat. Te vens het aangewezen adres voor GMC's met en zonder kippers. - Verkade's Automobiel- en on derdelenbedrijf, Wouwsestraat weg 10-12, tel. 1358 Bergen op Zoom. 8240 DIVERSEN 2e Paasdag gf. schieting bij Aug de Gucht, Hulst. Begin 3 uur. S.G.A. plastic broekjes blijven zo zacht als zijde. Ook na maandenlang gebruik. 18400 Diepboringen. Visser-Anthonis- sen Seppe (N.-Br.) - Tel. 742 (Roosendaal). 9935 Zondag en maandag tritsen bij Em. Vermeersen ten bate V.V. Steen te St.-Jansteen. 515 Zondag en maandag tritsen bij J. der Weduwe ten bate V.V. Steen, clublokaal St.-Jansteen. Gr. schieting op zondag 1 april (le paasdag) bij A. de Guijte- naere café Tragel, St.-Jansteen beg. 3 uur. 511 A.s. maandag, 2e paasdag schie ting bij F. de Boy, Kuitaart, be gin 3 uur. 510 Gr. schieting op maandag 2 april 2e paasdag bij E. Vermeersen, café 't Kuipke, St.-Jansteen beg. 3 uur. 512 Gr. schieting op zondag 1 april (le paasdag) bij Serph. Blom- maert. Stationsweg 5 Hulst. Be gin 3 uur; 20 paaseieren gratis. Gr. paaseieren schieting op zon dag 1 april om 3.30 uur bij C. Stallaert, Boschkapelle; f 40 - vooruit. 999 2 zakken lijnzaad verloren met labels no. !)015. Op weg St.-Jan- steen, Heijkant, Absdale,Terneu zen. Teg. bel. ter. te bez. bij A. Saman, Heerstr. 30 St.-Jan- steen. 518 Gevr. voor deftig buiten restaurant in België een goede Hoog loon Aanbieding te richten aan Mevr. Alblas, Mgr. Zwij- senstraat 5a, Breda, tel. 9739 V oor jaar stinten LANGE VORSTSTRAAT 56 GOES FILIAAL: DIJKSTRAAT 8 HANSWEERT De heer GEORGE BUGAJ, meubelstoffeerderij-woninginriehting, Haagdijk 72 - Breda, heeft recht van spreken. „Wat zegt U mijnheer? De waarde van kleine adver tenties in het Dagblad De Stem. Weet U, dat ik mijn stoffperderij, annex woninginrichting, welke ik na de bevrijding in Breda vestigde, uitsluitend heb opgebouwd met het constant plaatsen van Kleintjes in het Dagblad De Stem. Ik geloof dat ik hiermee meer dan voldoende heb gezegd over de waaide en de onmisbaarheid van kleine adver tenties in Uw blad." w g. G. BUGAJ Hieruit blijkt weer duidelijk

de Stem | 1956 | | pagina 12