Georgy Malenkov deelde snoepgoed uit Goes-MiddelburgZeeuwse derby Oud ambacht leidt kwijnend bestaan De maatregelen New-York Daily tegen de Worker Gedachten bij een bezoek In één oogopslag Zware explosie in Philadelphia I Jttpina. C. Andrlessen ïrc Hoogst belangrijk paasvoetbal DERDE BLAD VRIJDAG 30 MAART 1956 heiliger snelweg Antwerpen-Brussel ^tff/TlLENT. UW** 't Is goed! Kijk maar't is GIBELINE Houten hoepels niet meer in trek Luctor-Hansw. Boys liet treffen in 4e klasse H De landbouw en de luchtvaart j MOEILIJKE OPGAVE VOOR HULST Weer een proces tegen Onassis Beslag gelegd op eigendommen Een nieuw proces tegen Schmeisser (Advertentie) Europa 1956. Wat zijn we al lemaal goede vrienden. Een hoge functionaris van 'n bevriende natie bezoekt Engeland. Een kleine, gedrongen man met 'n droefgeestige trek om de mond, maar overigens eer heer, aar) wif men zó de leiding van een vrolijke avonc zou durven toevertrouwen. Hij mag alles zien. Hij klimt op een ladder over het muurtje, dat de atoomge heimen ingesloten houdt. Na afloop onderhoudt hij zich ge moedelijk met de geleerde, die er de leiding heeft. Ook déze druipt van vriendelijke bereidwilligheid. Als de tolk de woor den van Malenkov heeft vertaald, straalt de man van de we tenschap en men ziet hem glimlachen, als hij zegt: - Oh yes, I suppose we've all the same problems. We hebben allemaal zo'n beetje dezelfde problemen. Ach ja, natuurlijk, we zitten immers in hetzelfde schuitje? We hebben elk een bommetje, waarmee we heerlijk kunnen spelen; een leuk, zij het wat riskant balspel. Wie is hij, deze sympathieke be zoeker, die ineens vanuit alle west- Europèse kranten naar ons kijkt met de vertrouwelijke blik van „dacht u nou, dat wij anders waren?" Een edel en vredelievend man? De toto doet het vermoeden. Een bandiet? Ach kom, we zijn "rienden en we moeten de beleefdheid in acht nemen. Laat ons zijn conduite-staat na gaan; men gebruikt dat woord in (Advertentie) Deze Paasbloemen zou ik aan al mijn Cross vrienden willen geven Het is immers heerlijk dat het weer Pasen wordt... de dagen van nieuw leven en vreugde om het nieuwe voorjaar, waarin ieder een weer opleeft. Dan moet alles op z'n best zijn. Ook de sigaretten voor Uzelf en Uw gasten. Millioenen, verwende rokers wijzen U daarbij de weg naar King's Cross de gouden, geurige Virginia, waarvan zij alle maal zeggen; militair verband, maar misschien is er ook nu aanleiding toe. Zijn jongensjaren liggen in de mist der geheimenis verborgen. We mer ken hem voor het eerst op, als hij voor ingenieur studeert; een ach tenswaardig en constructief beroep. Toen het revolutie werd in 1917, schoof hij de boeken en linialen van zich af en trad hij toe tot de Bolsje wistische strijdmacht. In 1920 werd hij lid van de communistische partij en werd hij als politiek commissaris toegevoegd aan een bataljon van het Rode Leger. Het ging hem voor de wind; weldra oefende hij dezelfde functie uit voor een regiment, een brigade en tenslotte voor het gehele front in het oosten en in Turkestan. Toen hij wat later het leger verliet en de Hogere Technische School in Moskou betrad, maakte hij ook daar uitstekende vorderingen; ook trou wens als hoofd 'ar. de communisti sche partij-cel van de school. Vader tje Jozef zélf kreeg lust in de ijver van de jongeman en koos hem tot zijn persoonlijke secretaris. Maar vadertje had daarbij vooral ook gelet op de gunstige omstandig heid, dat de jeugdige Georgy altijd het dóel zo uitstekend in het oog wist te houden zonder zich maar het minst om ménsen te bekommeren. De méns immers is niet zo belangrijk in een totalitair regiem; men mag dan al communist zijn, de kameraad-arbei der blijft alleen de beminde kame raad zolang hij werkt als een ma chine. Het ging Georgy goed. Hij werd al spoedig lid van het Centrale Comité van de partij en kort daarop zelfs lid van het Ogbureau. dat zo scherpzinnig de juiste partijmensen aan de juiste posities weet te helpen. En in 1946 ging hij zelfs deel uit maken van niets minder dan het Politbureau. Maar dat was al na de oorlog. Wat was er in die vijf jaren gebeurd? Georgy Maximilianowitsj Malenkov had ervaring genoeg gehad. Hij had reeds als aankomend ingenieur de betekenis geleerd van het begrip „ef ficiency"; een gevaarlijke zaak al naar westelijke normen, maar in het mysterieuze oosten vergiftigd tot een niets-ontziend systeem van ijzeren doel-najagerij; óók al zakte de ar beider bij de machine in elkaar. Ma lenkov was in de oorlog verantwoor delijk voor de tank- en vliegtuigpro- l duktie van de Sovjets. Geen excuus. j De kleine, gedrongen man aan- I vaardde geen enkele verontschuldi- i ging. Mensen, die te vaak niet op het I werk kwamen zelfs als hun excuus een werkelijke ziekte was liet hij zonder pardon naar Siberië transpor teren. Als de fabrieksleiding het quo tum niet haalde, mocht ze zich al vruchteloos beroepen op het mate riaalgebrek; het baatte hen niets. Er vielen hoofden. De geweren knalden. Malenkov steeg in aanzien en glorie. Hij werd, hebben wij gezegd, lid van het Politbureau na de oorlog. Toen het vaderland hem belastte met het verzekeren van de goedvader- landse gezindheid van de leden der communistische partij, steeg zijn dienstijver. Mannen en vrouwen, die nog hadden getracht, in een hoekje van hun hersens, enige gedachten- vrijheid voor zichzelf te behouden en die zo onvoorzichtig waren, dat te laten merken, liet hij ombrengen. Er waren jeugdvrienden van hen- bij. De schoten knalden. Georgy M. Malenkov was een groot en belangrijk man. Toch kwam er een neergang in zijn carrière. Hij gaf uiting aan zijn wens, het marxisme te moderniseren. „Wij moeten niet tezeer de oude formules blijven vol gen". zo verklaarde hij in een toe spraak. „Onder ons zijn mensen, laat ons maar zeggen boekenwurmen, die bij elke gelegenheid en onder elk In juli zal een begin worden ge maakt met de modernisering van de snelverkeersweg Antwerpen - Brussel waarvan op het ogenblik op verschil lende punten de veiligheid nogal te wensen overlaat. In Breendonk, waar de weg Antwer pen - Brussel en die van Mechelen naar Dendermonde elkaar kruisen, zal aet bestaande gevaarlijke kruis punt door een verkeersplein met een breedte van ongeveer 350 meter ver vangen worden. Over de autoweg Antwerpen - Brus sel zullen twee bruggen worden ge bouwd, die gevaren bij het afslaan naar in de buurt van de weg gelegen Plaatsen zullen beperken. Op verschil- tónde plaatsen zullen in minder goe de staat verkerende toevoerwegen aoor betonwegen worden vervangen. tenslotte zal de veel te smalle brug over de Willebroekse vaart door een meuwe ophaalbrug worden vervangen aie de grootste van België belooft te worden. vooi wendsel klaarstaan met citaten uit Marx en Engels. Inplaats va.i zich te beijveren om iets nieuws uit te denken of om onze ervaringen te bestuderen hebben ze maar een ant- woord; nee, dat heeft Marx met zo gezegd. Of; Engels zei het anders. Maar als Marx uit zijn graf kon opstaan en zo'n volgeling (als dit woord hier veroorloofd is) zag, zou hij die onmiddellijk diskwalifi ceren". De toegewijde Marx-satellieten te Moskou slikten dit niet. Malenkov was een jaarlang niet meer in de gunst bij de Kremlin-machthebbers, maar tenslotte kwamen de koesteren de stralen van de Sovjet-zon hem toch weer beschijnen. Opnieuw ver toont dan zijn loopbaan de climax, die vroeger erin waar te nemen viel. Toen het Kremlin de roebel deed devalueren, wa? het besluit onder teken dooi Stalin en Malenkov Het zelfde was het geval met het de creet tot algemene prijsverlaging in de USSR. Op de 32ste verjaardag van de oktober-revolutie was Malenkov de redenaar van de dag. Privé Laat ons nog even nagaan, wat de kronikeurs zegge.i omtrent zijn privé-leven. Hij is tweemaal ge trouwd. Eerst met een secretaresse van Moiotov. Hi' liet zich scheiden en trouwde met de actrice Elena Kroesjev. die een vooraanstaande functie bekleedde bij de Universiteit van Moskou. Hij bezit o gelijkheid van alle kameraden een prachtige villa in de buitenwijken van Moskou, waar vele dienaren voor hem buigen. Hij rookt graag dure Russische sigaret ten en is dol op Frans gebak. Zijn humeur is berucht. Hij bezigt zulke gemene uitdrukkingen, dat zijn col lega's hem wel eens „de kalkoen van het Kremlin" noemen. Hij heeft een afgrijselijke hekel aan de democra tische regeringsvorm. Hij vindt deze niet efficient. Wel; de lezer kent het verdere ver loop van Malenkov's carrière. Maar hij weet waarschijnlijk niet, wat deze man in 1949 heeft gezegd. Hij beant woordde de vraag, welke les de ge schiedenis ons leert. En hij zei: „De eerste wereldoorlog bracht de over winning van de Grote Socialistische oktober-revolutie in ons land. De twee wereldoorlog had het ontstaan tengevolge van volksdemocratische regeringsvormen in centraal- èn zuid' oost-Europa en de overwinning van het grote Chinese volk. Kan er enige twijfel aan bestaan, dat een derde wereldoorlog het graf van het wereld- kapitalisme zal betekenen?" Europa 1956. Een vriendelijke, klei ne man met een goedmoedig rond gezicht, waarvan de aantrekkelijkheid wordt geaksentueerd door een aardig en onverschillig over het voorhoofd bengelende haarlok, bezoekt Engeland Zijn wagen stopt in een Engelse stad. Hij praat met de vader en geeft het kind een lollie. Hij laat zijn chauffeur wat verder wéér stilhouden en geeft aan een jong echtpaar een doos cho colade. Hij is een en al vriendelijk heid. Maar Ivan Petrovitsj Pirogof, die het verschuldigde produktiecijfer niet kon halen omdat hij telkens zijn te- ring-hoest door de ruimte blafte en die op een nacht van zijn vrouw en zijn drie kinderen is weggehaald en in een veewagen naar Siberië is ver voerd, komt nooit meer terug. Akaky Gregorowitsj, die zelfs geen tijd meer had om afscheid te nemen van zijn moeder, toen de zwarte man nen hem, met het geweer in de rug, door de straat duwden, is twee we ken later toen hij nog maar pas in de tinmijnen werkte in elkaar gezakt en door de bewakers dood geknuppeld. Georgy Maximilianovitsj Malen kov is een vriendelijke man. De film- en televisielenzen van de we reld kijken hem aan. Een Engels atoomprofessor zegt 's avonds te gen zijn vrouw, dat er misschien toch veel overdrijving schuilt in alles, wat ze schrijven. Georgy Maximilianovitsj deelt snoepjes uit. De doorbraak lijkt wel begonnen te zijn. We zijn zulke goede vrienden. Malenkov mag over het muurtje kijken en de professor glimlacht trots. Het is een leuke snapshot; de cameraman doet zijn best er op, een journalist schrijft er een aardig stukje over. De laarzen dreunen. O, Europa, o, wereld. YORICK. herkent u de beste kwali teit regenkleding en sport- kleding aan het GIBELINE wcarborgetiket. U zult tevreden zijn, want echte GIBELINE is weerbestendig zelf-ventilerend kleurecht .aHUH CQLflf In een grote graansilo te Philadel phia heeft zich woensdagavond een hevige ontploffing voorgedaan, waar na brand uitbrak. Een persoon verloor het leven, ter wijl er nog twee worden vermist. Vier mensen liepen zware verwondingen op en tientallen werden licht gewond. (Advertentie) Een der beste horloges tiil |Kiiiii|( het land van de ALPEN 'Gif 11: At Geen ander Zwitsers uurwerk in dezelfde prijsklasse is zó fantastisch nauwkeurig - zo buitengewoon mooi van vorm 'en uitvoering als het wereldvermaarde ALPINA horloge! All-risk verzekerd op wereldpolis. GROTE MARKT 22 BERGEN OP, ZOOM Terwijl allerwege sprake is van wel vaart en hoogconjunctuur, nemen de hoepelmakerijen, die vroeger in het gebied der grote rivieren tot grote bloei kwamen, snel in aantal af. Het aantal beoefenaren van dit oude hand werk wordt geschat op nauwelijks honderd. De belangrijkste concentraties vindt men nog in de Lekstreek. Langs de Mcrwede, in de omgeving van Schijn- del (N.-B.) en te Boven-Leeuwen. Vo rig jaar werden 411.404 bossen witte hoepels geëxporteerd (elke bos be vat 25 hoepels) voor een bedrag van rond 600.000.Denemarken was vrijwel de enige afnemer. De witte hoepels worden in Scandinavië om botertonnen geslagen. Ongeschilde, z.g. grauwe hoepels, werden uitge voerd naar België, Engeland, Duits land, Finland en Denemarken en brachten ongeveer 120.000.op. Op de binnenlandse markt is vrijwel geen afzet meer te vinden, nu moderne verpakkingsmethoden worden toege past en de haringvaten grotendeels worden voorzien van roestvrije, ijze ren hoepels. In totaal is de omzet van alle hoepelmakerijen in 1955 te stellen op een miljoen gulden. Het eeuwen oude ambacht schijnt tot uitsterven gedoemd te zijn. Het aantal geschoolden loopt sterk terug, omdat jongeren weinig belang stelling tonen voor het oude ambacht De jongste werknemers in deze be drijven zijn ongeveer veertig jaar oud. In dorpen als Giessendam, Slied.-echt Werkendam en Boven-Leeuwen leefde vroeger een groot deel van de bevol king van de hoepelmakerij, vooral in de wintermaanden. Het was in vele gevallen min of meer een vorm van thuiswerk, waarbij men voor de ba zen op stukloon werkte. Mechanisatie van het hoepelma- kersbedrijf heeft tot op heden niet de resultaten afgeworpen die men er van verwachtte. Het materiaal (dc griend- stokken) leent zich minder goed voor een machinale bewerking. In Lage Zwaluwe is een gemecha niseerd bedrijf, waar Belgische ma chines zijn geplaatst. Ook hier te lan de zijn al vele proeven genomen en thans houdt de rijksnijverheidsdienst zich bezig met het ontwerpen van een machine, in samenwerking met de rijksconsulent voor deze bedrijven. Betaald voetbal Fortuinlijk speelt RBC dit seizoen zeker niet, maar alles bij elkaar biedt de zevende plaats welke de oranje- witten innemen nog vele mogelijkhe den tot verbetering, waarmede maan dag een goed begin kan worden ge maakt. In de acht resterende wed strijden kan nog veel ten go-ede ke ren en tegen het op bezoek komend NEC (Nijmegen) is daar een puike grondslag voor te leggen. Als het een beetje meezit, blijven de punten op „de Luyten". De Valk heeft een be hoorlijke winstkans bij Heerenveen. Helmond zal ongetwijfeld met Zwolse Boys raad weten, doch voor Longa, dat naar Blauw Wit trekt, m-oet het ergste worden gevreesd. Baronie, verleden zondag op vaartdag gehouden. Hij stond onder het nippertje verliezer bij lei leiding van dr. ir. J.J. Fransen, land- j rjprrnf,c p,V9 srieplt nn bouwluchtvaartdeskundige van het der iiermeS DVb, Speelt op instituut voor piantenziektenkundig j eigen grond tegen Haarlem, onderzoek. j £weecje in de rangschikking, Dr. ir .Eiansen heeft er in een al- j cHpeVij-o armlpnvtp af- gemeen overzicht van de landbouw-"laar op SiecniiS armlengte dl luchtvaart in ons land aan herinnerd stand Vail de Bredase dat er nu reeds zes bedrijven zijn, die zich bezig houden met het bespuiten van gewassen enz. Enkele jaren ge leden was er nog maar één bedrijf en zo blijkt dat deze tak van lucht vaart sterk is gegroeid en vermoede lijk nog sterk zal blijven groeien. De heer Fransen heeft in zijn voordracht de proeven besproken die genomen zijn en genomen zullen worden en daarbij het inzicht van landbouwwe- tenschappelijke zijde in het licht ge steld. In het Groothandelsgebouw te Rot- j terdam is de eerste landbouwlucht- Dat wordt tweede paasdag wel een zéér belangrijke voetbal zondag èn.... over de gehele linie! Daar is allereerst AJAX-NAC, mèt SC Enschede-Willem II de big match in de hoofdklasse. Die ontmoeting van de Bredanaars, met de Ajacieden heeft een bijzonder tintje vanwege het destijds zo merkwaardig verlopen treffen te Breda, waarin de protestcommissie uiteindelijk nog een beslissing moest nemen: een decisie welke tot veler verba zing in het voordeel der club van Koolhaas uitliep. Het wil voorkomen, dat NAC vooral ook daarom op revanche belust is, in welk geval Ajax de allergrootste moeite zal hebben om dit maal winst te incasseren. Hoogst interessant is óók het treffen in Enschede. Het lijkt er op dat Willem II, bij Lentra c.s. te gast, zijn beproefde conditie terug heeft. En.... van plan is weer een ernstige gooi naar de titel te doen. Het zal de tricolores niet meevallen om met de volle buit uit de Twentse tex tielstad terug te reizen. Niettemin houden wij het daar op. NOAD-Spar- ta is een ander sprekend duel, waarnaar zeer veel belangstelling uit zal gaan. NOAD kan nog altijd boven de beruchte streep komen, doch Sparta heeft prima kampioenskansen verworven: concludeer dus voor uzelf. Een ontmoeting welke 'n verrassend resultaat op kan leveren. Dan zijn daar nog Eindhoven-DOS en DFC-BVV, die al evenzeer meetellen en waarvan de uitslagen moeilijk te voorspellen zijn. Feit is in ieder geval, dat de standen!ijsten aan de kop volledig rijp zijn om betekenen de wijzigingen te ondergaan. TSC en het Valkenswaardse VSV '34. TSC prijkt met twee winstpunten méér en één wedstrijd minder ge speeld dan de bezoekers aan de kop van dg ranglijst. Het resultaat dat de Oosterhoutena- ren in dit treffen weten te boeken, zal in hoge mate bepalend zijn voor het behalen van de titel. Na maandag resten immers nog slechts vijf wed strijden! Slaagt TSC er in een over winning te boeken, dan komen de kampioenskansen hoog genoteerd staan. Het zal niet eenvoudig zijn, maar de mogelijkheden zijn volledig aanwezig! Alliance en Vlissingen spelen uit, respectievelijk tegen Brabantia en Sportclub Emma. Twee allerminst ge makkelijke opgaven. Wij voorspellen puntenverdelingen. Schijndel heeft een klein kansje op eigen veld contra Maurits. Het Noorse walvisvaardersverbond is van plan een rechtzaak tegen Onassis aanhangig te maken voor het „Lan- desgericht" te Hamburg. Om dit mo gelijk te maken heeft het zaterdag j.l. een partij aan Onassis toebeho rende walvistraan in Hamburg in be slag laten nemen. Volgens de Duitse wet is het name lijk mogelijk, een civiele procedure te beginnen op de plaats waar de gedaagde eigendommen heeft. Het Noorse verbond heeft tot deze stap besloten, omdat het zenden van nota's aan de Panamese regering zonder re sultaat is gebleven. Men moet er rekening mee houden dat de walvisstand door de methoden van Onassis voor een periode van ja ren gereduceerd wordt. groen- witten (23 pt. uit 19 wedstrij den, tegen Baronie 20 pt. uit 18 ontmoetingen). Deze cijfers zeggen al genoeg voor de kwa liteit van de wedstrijd van maandag, die deswege grote belangstelling zal trekken. Wat de kansen betreft, die liggen ons inziens op gelijk niveau en als Baronie „er in is" blijft de winst in Breda. Maar dan zal er gevoetbald moeten worden groen witten! WilhelminaHelman-dia gaat de Bossche gemoederen heftig in beroe ring brengen. Zal Wilhelmina, zo voortreffelijk begonnen, maar daarna éven slecht doorgezet, op de goede weg terugkeren? Dosko krijgt zo op het eerste ge zicht een gemakkelijke uitwedstrijd bij TOP (op één na hekkensluiter), maar het zijn soms juist die wed strijden welke de meeste moeilijk heden opleveren. Intussen kunnen de roodgele Bergenaren nog hoger op klimmen. Ongetwijfeld z<al hen dit inspireren om op de uitstekend afge legde weg voort te gaan. Tenslotte resten nog negen ontmoetingen! De amateurs De big match in de eerste klasse C wordt in Oosterhout gespeeld tussen De communistische New-York Daily worker heeft in een hoofdartikel ver klaard, dat beslag is gelegd op de eigendommen van de krant door amb tenaren van het Amerikaanse mini sterie van financiën, omdat het blad geweigerd heeft de regering namen te verstrekken van degenen, die de 1 trant financieel steunen. Het blad, dat sinds het beslag ge- oruik maakt van de Kantoren en druk kerij van ten ander blad in hetzelfde gebouw, schrijft, dat de regering een nieuwe belastingtheorie heeft uitge vonden om het bestaan van een krant waarvan zij de opvattingen verwerpt onmogelijk te maken. De New York Times heeft inmid dels een verzoek van dè Daily Worker om door een onderzoek van de boeken van de Daily Worker aan te tonen, dat de krant de regering geen belas ting verschuldigd is, afgewezen. De New York Times heeft verklaard dat dit niet haar taak is, maar die van een bevoegde accountant. De secretaris-generaal van de Ame rikaanse communistische partij, Eu gene Dennis heeft op een persconfe rentie gezegd, dat de partij nooit fi nanciële steun van Moskou of elders uit het buitenland heeft gehad. In Detroit hebben ambtenaren van de belasting woensdag beslag willen leggen op de kantoren van de Daily Worker, die in Michigan verschijnt. Zij gingen heen, nadat de hoofdredac teur van het blad verklaard had. dat de activa van de krant niet aan de communistische partij behoren en dat het blad niet wordt uitgegeven door de uitgever van de New Yorkse Daily Worker. De tweede klussers Ook in deze gelederen duurt de spanning voort, stijgt zelfs nog met de week. In 2A is daar het belang rijke duel tussen uitgesproken kam pioensgegadigden. Het zal niet moe ten verbazen, als Gemert maandag avond de leiding mét voorsprong van De Spechten over heeft geno men. Uno Animo moet op eigen veld het bezoekende ODC kunnen kloppen Baardwijk achten wij tot eenzelfde prestatie in staat contra JVC, doch SET is bij voorbaat verloren tegen Taxandria. BoxtelVeloc is een partij van gelijkwaardige krachten, maar Sarto zal wel raad weten met OSS. Het belangrijkste treffen in 2 B is zonder meer MOC-RAC, op Rozenoord te Bergen op Zoom. Beide clubs hebben praktisch van de aanvang af elkaar op de voet gevolgd, waarin MOC het klaar speelde om 4 winstpunten méér dan de Rijenaren bijeen te trappen. Het gaat een spannende, ener verende wedstrijd worden, die alles van de 22 spelers zal ver gen. Vooralsnog houden we het op een verdeling van de punten. Axel krijgt de handen vol aan Don gen, maar zal uiteindelijk wel win nen. GoesMiddelburg kan men de Zeeuwse derby bij uitstek noemen. De hoofdstedelingen kunnen op het moment heel wat hoger worden aan geslagen dan de thuisclub zodat we Middelburg als winnaar tippen. Hulst krijgt een zware' kluif te ver werken,,contra Rood Wit uit St.-Wil- lebrord; toch wil het ons voorkomen, dat een goed resultaat kan worden behaald. Maar dan zal er beter moe ten worden gespeeld dan twee weken geleden tegen WVO. Internos heeft gelegenheid om te gen WVO de weegschaal weer ietwat in evenwicht te brengen. Op eigen grond moet de winst in Ettense hand kunnen komen. Desk opereert, in de returnmatch, thuis tegen Roosendaal waartegen 1.1. zondag een verrassende 4-0 nederlaag geleden werd. Het wil ons voorkomen, dat Desk in Kaats heuvel men. daarvoor revanche gaat ne- De derde klassers Reusel Sport, sinds de onverwachte nederlaag van Heusden praktisch on bereikbaar geworden, zal zich niet druk maken over de ontmoeting tegen RKTVV (hekkensluiter in 3 B). Voab heeft gelijke kansen als het bezoeken de GW, zo ook Zwaluw contra Hie- ronymus. Ietwat anders staat het bij Concordia-SCB; hier geven wij de gasten de beate winstpapieren mee. RKDVC mag wel heel goed oppassen met bezoeker GSBW, getuige de jong ste overwinning van de laatste op Heusden. In 3 C is het aantal belang rijke ontmoetingen vrij groot. Aller belangstelling zal zeker ook uitgaan naar Gudok-Virtus, nu Gudok reeds tot driemaal toe sprekende overwin ningen heeft geboekt. Zierikzee zal het niet kunnen klaren tegen VES. Hoe de uitslag bij HeroVeerse Boys gaat worden is een vraagteken. De krachtsverhoudingen lopen weinig uiteen, zodat een zege voor de thuis club aannemelijk is. DHV zal echter niet opgewassen zijn contra leider BSC, dat de kampioenstitel al voor een deel in de zak heeft. Zeer be nieuwd zal men zijn naar het resul taat bij De SchuttersWSC; voorals nog geven we de thuisclub kans op een gelijk spel. Meto-Corn. Boys is het belangrijk ste treffen in 3 D. De Hoogerheidena- ren zullen wel geen risico's willen nemen, temeer omdat RCS, tweede kampioensgegadigde, het jobje tegen ODIO heeft. Terneuzen's kansen op winst staan iets gunstiger dan die van het te gast komende Bergen op Zoomse RKFC. N.-Borgvliet kan zijn positie weer iets verbeteren, door Hontenisse een nederlaag te bezorgen; overigens geen eenvoudige opgaaf. Zeelandia heeft nog niet van Steen gewonnen. De vierde klassers Ook de vierde klassers gaan hun andeel leveren in de spanning. In 4 E kan NeveloZigo als de be langrijkste match worden beschouwd, met daar onmiddellijk naast Ons ViosNieuwkuik. Vooralsnog geven, wij de thuisclubs gewonnen. Hilvaria krijgt moeite om in gunstige zin met Oisterwijk af té rekenen, zo ook Were Di met TAC. Wit Zwart heeft een kansje tegen SVG. In 4 F zijn Groen WitBreda, als plaatselijk treffen, BoeimeerMadese Boys en Zundert— SCO sprekende ontmoetingen. We zien achtereenvolgens Breda, Madese Boys en SCO zegevieren. PCP heeft uitermate geringe kansen contra Gil- ze, doch DVVC zal op eigen grond wel raad weten met TVC, al zal dat zeker niet zonder slag of stoot kun nen geschieden. HalsterenSteenbergen is in 4 G een aansprekende match, waaruit de thuisclub waarschijnlijk zegevierend te voorschijn zal komen. Grenswachters zal ook n a maandag, als RSV te gast is geweest, uitgespro ken leider zijn gebleven. Burgh zal het hoofd moeten buigen voor be zoeker SC Gastel, terwijl DEVO van NSV gaat winnen. Luctor-Hansweert- se Boys is het treffen in 4 H, een zware opgave voor de leiders die vooralsnog niet het gewenste resul taat voor de laatste heeft opgeleverd. RIA's papieren staan niet ongunstig contra Sluiskil, doch Hoofdplaat is praktisch reeds bij voorbaat verloren contra het bezoekende Aardenhurg. lerseke zal niet te zeer op zien tegen het duel met Koewacht, in tegen stelling tot Oostburg dat kampioens gegadigde Clinge tussen de krijtlijnen krijgt. Een westduits federaal gerechtshof heeft woensdag de heropening gelast van het proces wegens laster dat bondskanselier Adenauer en twee vooraanstaande westduitse diploma ten aanhangig hadden gemaakt tegen de voormalige agent van de Franse contra-spionage in het Rijnland Schmeisser en drie anderen. Het hof bepaalde dat de regering die Adenauers advocaat met Schmeis ser op 27 september trof waarbij de aanklacht ingetrokken werd on geldig is. In west-Duitsland was kritiek gere zen over deze kwestie, omdat men meende dat het land het recht had de waarheid te weten over aantijgingen van Schmeisser, die in 1952 gepubli ceerd waren in het tijdschrift „Der Spiegel". Advertentie)

de Stem | 1956 | | pagina 5