KROJ KSTJ EVS WOUKi BEGINT U Broeders van J Allegorische optocht trok door New-York Staat moet het K.N.I.L.- salaris over de Japanse bezetting uitbetalen LICHTFLITS SOEK ARNO installeerde Indonesische parlement GEBRUIK HET WAARHEIDSSERUM EN ZIE OF IK LIEG" SHAW'S TESTAMENT Froehlich: De atheïstische propaganda dient versterkt Schmidt daagt rechter uit: DAGBLAD VOOR ZEELAND In Oost-Europa viert de kritiek hoogt Rotterdam ontvangt zijn bisschop Uitspraak Haagse Rechtbank: REIMANN WIL SAMENWERKING MET LIBERALEN n n Droog weer ONASSIS HEEFT WEER PROBLEMEN Malenkov naar graf van Burns Ontwapening Inspcctie-zones bi.j wijze van proef DE DOOD OP DE WEG Versterkingen naar Algerië Periode van investeringen BETOGINGEN VOOR CYPRUS De bruiloft in Monaco Geen spel van Carel Briels \Sukardjo kwam getuigen Palestina VEILIGHEIDSRAAD BEHANDELT V.S.-RESOLUTIE Dronkemans- waaghalzerij Garantieprijs melk Landbouwschap houdt vast aan zijn standpunt „KOM MAAR EENS EVEN MEE" A 96e JAARGANG No. 22109 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel.: Directie, Redactie en Administratie- 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Ver- cauteren. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 5.85 p. kwartaal, p. post f 6.55, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.45. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor God, Kowlnffin en Vaderland DINSDAG 27 MAART 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor ae Zieeuw -mT "Tfc. T ril - - A Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Het ligt in het voornemen van B. en W. van Rotterdam om op vrijdag 13 april a.s., 's middags om half vier, de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, in de Burgerzaal van het stadhuis te begroeten. Aan burgerlijke en militaire autoriteiten ter stede, als mede aan vertegenwoordigers van or ganisaties, zal dan tevens gelegenheid worden geboden met de bisschop ken nis te maken. 's Avonds tevoren zal katholiek Rot terdam mgr. Jansen om half acht een plechtige ontvangst bereiden in de kathedrale kerk aan de Westzeedijk. 5? Het is bijna ontroerend te zien, hoe onbevangen kritisch de com munistische leiders in de „Volksdemocratieën" plotseling staan tegenover de fouten, die in de Stalinistische periode gemaakt zijn. Er is geen sprake meer van een doofpot-politiek. Na de woorden van Kroestjev, tijdens het jongste partijcongres gesproken, viert de democratische gezindheid in Boedapest, Praag, oost-Berlijn, Warschau en in de andere oosteuropese hoofdsteden hoogtij. Dat de interne kritiek los komt, enkele weken nadat de Kremlinbon- zen gesproken hebben, is natuurlijk zuiver toeval. Los van Mos kou, vrij en onafhankelijk, wordt het verleden op de weegschaal gelegd en te licht bevonden. De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft de staat veroordeeld tot beta ling van het salaris over de Japanse bezettingsperiode aan een voormali ge officier van het voormalige Ko ninklijke Nederlands-Indische Leger. De rechtbank deed uitspraak in een proces, dat mr. E. J. Froeling, gepen sioneerd majoor van het voormalige KNIL en hoofdbestuurslid van de Ne derlands-Indische Officiersvereniging, aanhangig heeft gemaakt tegen de OP DE LOOSDUINSE groentenveiling in Den Haag zijn gisteren de eerste twaalf (stookkas) tomaten aange voerd. Ze brachten 57 cent per stuk op. VOOR HET vierde achtereenvolgende jaar is mevrouw Mamie Eisenhower tot Amerika's „best geklede vrouw in het openbare leven" uitgeroepen. Uitspraak deed de mode-academie in New-York. AUTORITEITEN van de stad Keulen willen grote schoonmaak op de Dra- chenfels gaan houden. De tientallen kramen en stalletjes ontsieren name lijk op irriterende manier het land schap. VOLGENS HET officiële persbureau in Peking heerst „hier en daar in China" hongersnood. In sommige ge bieden was het overheidsgeld, dat de nood moest lenigen, door ambtenaren voor andere doeleinden gebruikt. DE HEER Chr. v. d. Heuvel, A.R.-lid van de Tweede Kamer, heeft tegen 1 april ontslag genomen als bestuurs lid van het Landbouwschap. Mr. B. W. Biesheuvel volgt hem op. staat, ter verkrijging van zijn ach terstallige salaris over de periode van de Japanse bezetting. Mr. Froeling baseerde zijn aanspraken op de ga- rantiewet militairen KNIL, waarbij gegarandeerd wordt de voldoening van alle rechten en aanspraken, wel ke deze militairen gedurende hun dienst bij het voormalige KNIL toe kwamen volgens de op 26 december 1949 geldende bepalingen. In de overwegingen wordt o.a. ge zegd, dat de regering er niet mede kan volstaan eenvoudig na te laten de salarissen uit te keren in de me ning, dat zij daartoe niet gehouden is. Een wettelijke verplichting van de overheid komt niet te vervallen, door dat de overheid nalaat of weigert haar na te komen. Hierin wordt geen verandering gebracht door 'het feit, dat tijdens de Japanse bezetting de Nederlands-Indische administratie vol ledig ontredderd was en voor de ver schuldigde salarissen geen posten op de begroting waren uitgetrokken. EEN 12-JARIGE Haagse jongen kreeg van zijn ouders een dubbel tje om snoepgoed te kopen. Hij kocht een doosje lucifers, stak de beplanting in de Westduinen in brand en had toen nog zeven cent over. EEN 16-JARIGE blaag in Den Haag wilde ook eens auto rijden. Hij stapte in de wagen van zijn patroon en reed het trottoir op. Een jongetje van vier jaar werd aangereden en vrij ernstig gewond. MET INGANG van 1 april wordt de premieregeling voor het schieten van houtduiven weer van kracht. Voor iedere volwassen houtduif die wordt geschoten krijgt men 75 cent. DE SOVJET-UNIE heeft opnieuw een protest ingediend bij de Bondsrepu bliek tegen het oplaten van Ameri kaanse ballons, die dan boven Rus sisch gebied terecht komen. DE NEDERLANDSE regering heeft toestemming gegeven om 25 Japanse oorlogsmisdadigers, die in Japanse gevangenissen zitten, op erewoord vrij te laten. Er worden nu nog 86 Japan se oorlogsmisdadigers vastgehouden. DOOR EEN BRAND in het Philips- oedrijf te Aken zijn ongeveer 50.000 televisiebuizen, ter waarde van enke le millioenen Marken, vernield. Op het partijcongres in Berlijn heeft men vrijmoedig toegegeven, dat Stalin niet behoort tot de „marxisti sche klassieken". Zijn „Korte geschie denis van de communistische partij" werd aan de congresgangers dan ook niet meer verkocht. In dat boek name lijk heeft hij volgens Kroestjev de historie vervalst. Paul Froehlich, eerste secretaris van de communistisch geleide „socialisti sche eenheidspartij" heeft een pleidooi gehouden voor het vuriger propageren van de atheïstische ideologie. Verkla ringen van kerkelijke leiders over de godsdienstvervolging in Oost-Duits- land moesten een aansporing zijn om dit aspect van de wetenschappelijke propaganda van de partij te verster ken. Maandagmiddag was de partijver gadering besloten, waarschijnlijk in verband met de oppositie tegen Wal ter Ulbricht. Max Reimann, de Westduitse com munistenleider, had het over de gro ve fouten, die in het verleden ge maakt zijn. De opvatting dat de Westduitse regering „door revolu tionaire methoden omvergeworpen moest worden" had afgedaan. De Deze tekeningen, welke werden ge publiceerd in „Naval Aviation News", een officieel orgaan van de Amerikaanse marine, tonen in drie verschillende standen, de slanke Russische „lichtflits"een met te rugwijkende vleugels uitgeruste twee persoons straaljager, die on der alle weersomstandigheden kan worden gebruikt. Het toestel, dat van de nieuwste snufjes moet zijn voorzien, zou een zeer effectief wapen zijn om luchtaanvallen op gronddoelen te onderscheppen. Verwachting van het KNMI tot Z vanavond: Veranderlijke bewol- 2 king en droog weer, maar in de 2 ochtend hier en daar mist. Zwak- l ke tot matige oostelijke wind. Z Dezelfde temperaturen als giste- Z Z ren °f iets lagere. 2 Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte win.d uit veranderlijke richtingen tussen 2 oost en zuid. Licht bewolkt tot mooi, met in de ochtend enige l nevel. 2 Vandaag: zon onder 19.07 uur, maan op 20.49 uur. Morgen: zon °P 6*26 uur, maan onder 6.45 uur. Z Het Noorse Walvisvaardersverbond heeft beslag laten leggen op negen duizend ton walvistraan, die in Ham burg gelost werd uit het tankschip Olympic Sun" van de Griekse reder Onassis. Onassis is er van Noorse zijde van beschuldigd, stelselmatig onjuiste in lichtingen te geven over vangstresul taten van zijn onder Panamese vlag varende walvisvaarders. De waarde van de in beslag geno men traan wordt geschat op vijftien millioen Noorse kronen (plm. 7.5 mil joen gulden). Aangenomen wordt dat dit ongeveer overeenkomt met het bedrag, dat de Noorse vangstmaat schappijen als schadevergoeding van Onassis menen te kunnen eisen. communisten wilden nu zelfs met de liberalen samen werken. De nieu we oriëntatie was nodig, „omdat de communisten nog niet genoeg in vloed hebben op de bevolking"! Premier Hegedues van Hongarije heeft beloofd, de democratie meer in praktijk te brengen en meer aandacht te zullen besteden aan „de vrije kri tiek van de arbeiders". Vooraanstaande Poolse schrijvers, dichters en kritici zijn op een congres te Warschau tot de conclusie gekomen, dat „het culturele leven van Polen in de naoorlogse periode door fouten en verdraaiingen is ontsierd". De leider der communistische partij bij de staatsuniversiteit te Tiflis, in Georgië, is ontslagen en berispt we gens „falen in partij- en politiek werk". Volgens mededelingen van emigran ten uit de Sovjet-Unie naar Israël is een zeker aantal Joden, die reeds ja ren als „Trotzkist" in Siberische dwangarbeidskampen werden vastge houden, onlangs in vrijheid gesteld. Malenkov heeft maandag een be zoek gebracht aan de nieuwe Britse atoomcentrale te Calder Hall in noordoost-Engeland. Daarna reisde h(j door naar Schotland voor een be zoek aan de geboorteplaats van de dichter Robert Burns, van wie hij een bewonderaar is. Woensdag keert de Russische minister per vliegtuig naar Londen terug. Na zijn bezoek aan Calder Hall verklaarde Malenkov, dat de Sovjet- Unie goede ervaringen heeft opge daan op het gebied der kernenergie en dat zij „gaarne bereid is die met haar Britse vrienden te delen". Volgens de „Daily Mail" hebben de Britse autoriteiten de chef van de Russische geheime politie, Iwan Serov, doen weten, dat zijn aanwezig heid in Engeland ten tijde van het bezoek van Boelganin en Kroestjev ongewenst is. De Ver. Staten hebben aan de Sovjet-Unie de instelling, bij wijze van proef, voorgesteld van zones voor wederzijdse inspectie in de Sovjet-Unie en de Ver. Staten. De inspectiezones, ter grootte van 50.000 tot 80.000 vierkante kilometer, zouden moeten dienen om de voorge stelde controle te land en uit de lucht grondig te beproeven. In deze zones zouden lucht- en zeehavens, spoor wegknooppunten, militaire eenheden en installaties moeten liggen. Een tweede voorstel van de V.S. be helst, dat de vijf landen, die aan de ontwapeningsconferentie in Londen deelnemen, technische missies uitwis selen, die het vraagstuk van het toe zicht op de ontwapening in zijn ge heel zullen bestuderen. Tenslotte stellen de V.S. voor. dat Amerika en de Sovjet-Unie gelijktij dig hun strijdkrachten in de eerste fase van de ontwapening tot 2.500.000 man beperken. Gisteravond werd bekend, dat Ame rika nog een nader voorstel heeft gedaan. Het komt hierop neer, dat belangrijke troepenverplaatsingen aan centrale posten over de hele wereld zouden moeten worden gemeld. Dit zou een aanval bij verrassing uit sluiten. De Russische gedelegeerde heeft nog niet laten weten hoe hij over de voorstellen van de westerse mo gendheden denkt. APELDOORN: De 73-jarige me vrouw J. P. uit Apeldoorn werd, toen zij plotseling met haar rij wiel de Arnhemseweg overstak, door een personenauto aangere den. Zij overleed in het zieken huis. AA - s - Boven op de abdij in de Ameri kaanse staat Iowa speuren Trap pisten dag en nacht de hemel af naar vijandelijke of ongeidentifi- ceerde vliegtuigen. Veertig broe ders uit het eeuwenoude klooster van de stad zijn n.L toegetreden tot het Amerikaanse „Ground Observer Corps", de luchtwachtdienst en doen hun plicht, gekleed in hun traditio nele pijen. Op de ene foto ziet men twee broeders op wacht. De andere foto laat zien hoe tot het interieur van de cel van broeder Hillarry ook een vliegtuig-herkenningskaart behoort. Gisteren is begonnen met' het over brengen per vliegtuig van circa 5000 Franse militairen uit west-Afrïka naar Algerië. Deze operatie zal tien da gen duren. De politie heeft zondag 41 Algerij nen op de boot naar Frankrijk gezet, die de afgelopen dagen uit Frankrijk in Algerië aangekomen waren. Er wordt nauwlettend toezicht gehouden op de reizen van Frankrijk naar Al giers om te voorkomen dat Algerij nen uit Frankrijk zich bij de opstan delingen aansluiten. Tussen zeventig en tachtig procent van de Noordafrikanen, die in Noord- franse bedrijven werkzaam zijn, heeft maandag gestaakt. Meer dan 25.000 Grieks-Amerika nen hebben zondag de Griekse onaf hankelijkheidsdag in New York ge vierd. Zij werden toegesproken door de democratische burgemeester van New York, Robert Wagner. Hij zei on der meer: „Ons hart gaat uit naar de Grieken op Cyprus die vechten voor hun vrijheid, zoals ook wij het in dit land hebben moeten doen". Ongeveer 125.000 toeschouwers ston den langs Fifth Avenue opgesteld toen daar een optocht voorbij trok, waarin door middel van versierde wagens met allegorische voorstellingen dui delijke commentaar op de toestand op Cyprus werd geleverd. Óp een der wagens werden Britse soldaten voorgesteld, die jonge Cypri oten met de bajonet bedreigden, op een andere waren Cyprioten achter prikkeldraad gesloten, bewaakt door soldaten. Ook werd er een grote af beelding meegevoerd van een laars en een hakenkruis, als symbool voor het Britse bewind over het eiland. Op banieren waren slagzinnen te le zen als: „Op Cyprus ontbreekt slechts de gaskamer" en „Cyprus wenst de vrijheid of de dood". Óok in Chicago werd de Griekse onafhankelijkheids dag gevierd. Ongeveer 600 personen zijn zondag op Cyprus gearresteerd wegens over treding van het uitgaansverbod. Zij werden na borgstorting weer op vrije voeten gesteld. In totaal zijn onge veer 200.000 mensen gedwongen ge weest de dag binnenshuis door te brengen. Aangezien nog steeds geen bericht van prins Rainier is ontvangen om-i trent de Europese manifestatie in het stadion van Monaco, noch in afwy- zende, noch in goedkeurende zin, heeft Carel Briels van zijn voornemen afge zien. Zo zal het stadionspel althans in Monaco geen doorgang vinden. Thans worden in Parijs besprekingen gevoerd om het spel in gewijzigde vorm in de Franse hoofdstad uit te voeren. President Soekarno heeft gisteren het eerste gekozen Indonesische par lement geïnstalleerd. In een plechtig heid, die gehouden werd in het ge bouw, waar eens de Nederlandse of ficiersclub was gevestigd, ontbond de president tevens het 5 jaar oude voor lopige parlement. Soekarno zei, dat de geschiedenis van Indonesië nu een nieuwe periode in gaat: „Een periode van plannen ma ken en van materiële en geestelijke investeringen". De plechtigheid werd bijgewoond door vice-president Hatta, door leden van het nieuwe- en van het afgetre den kabinet, leden van het corps di plomatique en hoge militaire en bur gerlijke autoriteiten De zitting werd voorgezeten door de oudste afgevaar digde in het parlement, de 81-jarige Sudjono Prawirosudarso uit Madiun. Het Indonesische Hoge Gerechtshof heeft aan president Soekarno mede gedeeld, dat het het wetsontwerp ten aanzien van het verbreken van de Nederlands-Indonesische Unie, dat op 28 februari door het voorlopige par lement was aangenomen, geldig acht. President Soekarno had het tekenen van het wetsontwerp uitgesteld, han gende het advies van het Hoge Ge rechtshof. Volgens de oppositie was het besluit van het parlement niet wettig, aan gezien de voorzitter van het parle ment was afgetreden, voordat de de batten over het wetsontwerp waren begonnen. Kapitein Schmidt, die gisteren weer terechtstond voor het Landgerecht te Djakarta, heeft de rechter uitgedaagd het zoge naamde „waarheidsserum" op hem toe te passen, opdat zou blijken of hij loog of niet. Hij deed dit na zich te hebben ver weerd tegen verklaringen van commissaris Sukardjo, die het vooronderzoek in de zaak Schmidt heeft geleid. „Misschien is het een dwaas voor stel, mijnheer de rechter", zei be klaagde. „Ik mag volgens de wet lie gen en daarom neemt iedereen maar aan dat ik lieg ook. Men denkt er niet aan, dat er nog een eer bestaat. De medische wetenschap is nu zo ver, dat men een serum heeft gevon den, waardoor men na enkele minuten niet meer kan liegen. Ik wil dat se rum gebruiken, dan zal blijken dat ik niet lieg. Maar durven ook alle politiegetuigen dat serum gebruiken?" Schmidt ging verder met te consta- teren dat er 60 jaar geleden in Frank rijk een zaak is geweest, die men met de zijne zou kunnen vergelijken. „Toen stond er ook een kapitein te recht", zei hij, „namelijk kapitein Dreyfus. Nu nog voelt men in Frank rijk die zaak als een nationale schan de. Ik hoop dat Indonesië de schande van een Dreyfus-zaak bespaard mag blijven." De commissaris had verklaard dat hij in december 1953 bericht gekregen had, dat een zekere „Smit" contact zou hebben met de benden die in de buurt van Djakarta opereerden. Even later werd de persoon in kwestie ge arresteerd en door enkele helpers van de politie herkend. Men wist toen nog niet, dat de naam gespeld werd als Schmidt. „We hebben beklaagde gevraagd waarom de getuigen bezwarende ver klaringen tegen hem zouden kunnen afleggen", aldus Sukardjo. Daarop ant woordde hij: „Barbertje moet hangen.' Beklaagde schreef ons ook nog uit voerig, hoe we de echte Smit zouden kunnen arresteren. Die immers bena deelde Indonesië. Daarbij schreef hij, dat hij zelf van Indonesië hield en er wilde wonen en sterven. Hij verzeker de nooit uit Bandung te zijn weg ge weest en ook geen auto te kunnen rij den. Maar we hadden getuigen, die beklaagde zelf gezien hadden. Be klaagde zei ook, dat hij nooit in de „Black Cat" is geweest, aldus Su kardjo. Schmidt repliceerde: „Dan daag ik de commissaris uit de band, waarop deze verklaringen zijn opgenomen, hier te laten horen. Ik heb gezegd, dat ik de „Black Cat" wel ken, maar daar nooit geweest ben, zoals Tomasoa dat verklaarde, met meisjes in jeeps e.d." Toen mevrouw Bouman gelegenheid kreeg vragen te stellen, merkte zij o.m. op, dat de verklaringen van Sukardjo afweken van wat commissaris Enduh in zijn proces-verbaal had meegedeeld. Sukardjo noemde heel andere argu menten voor de arrestatie van be klaagde. Sukardjo antwoordde hierop, dat hij het ook allemaal niet zo precies wist en dat zij voor de details bij Enduh moet zijn. De Veiligheidsraad is gisteren bij eengekomen ter bespreking van een Amerikaanse resolutie, waarin een onderzoek door Hammarskjoeld wordt voorgesteld naar de situatie in en rond Palestina. De Arabische landen, die onmiddellijk bij de Palestijnse kwestie betrokken zijn, kregen toe stemming om aan de vergadertafel plaats te nemen, teneinde bun oor deel te kunnen geven over het Ame rikaanse voorstel. Toen de trein naar Amsterdam bet Hollandse Spoorstation in Den Haag had verlaten en met een snelheid van 80 kilometer de Loolaan naderde, wil de de 34-ijarige Leidse yzervlechter, A. D., die in beschonken toestand ver keerde, de sensatie eens meemaken om bij deze snelheid op de treeplank te gaan staan. Het volgende ogenblik tuimelde hij van de plank af. Zijn rechterschouder raakte uit de kom en hij kreeg enige verwondingen aan het gelaat. De tot stilstand gebrachte trein had 10 minuten vertraging. Was D. een seconde later van de treeplank geval len. dan was hij tegen een ijzeren paal geslagen. Opnieuw is de melkprijs onderwerp van bespreking in het bestuur van het Landbouwschap geweest. Men blijft bezwaar houden tegen het thans geldende stelsel en beschouwt dit ook als een voorlopige oplossing. Het Landbouwschap kan de twee slachtigheid van zijn voorstel om de garantieprijs voor het zand te verho gen van 24,4 tot 24,9 cent per kg, zoals de minister dit stelt, niet inzien. Het Landbouwschap zegt te hopen, dat de doorberekening van de in februarie ingevoerde loonsverhoging in de landbouw in de garantieprijs en in de verrekenprijs voor consoimptie- melk spoedig bekend zfillen worden gemaakt. Deze verhoging komt vol gens het Landbouwschap neer op 0.4 cent per kg melk. De verrekenprijs voor consumptiemelk zou dan komen op 25.65, afgerond 26 cent per kg melk van 3.7 percent vet. Het Landbouwschap heeft deze me dedelingen uitvoerig kenbaar ge maakt aan de leden van de Staten Generaal. Een 20-jarige jongeman in Amster dam kwam laat in de avond dronken thuis. Hij had een koffer met textiel- goederen bij zich en die waren niet zijn eigendom. Kom maar eens mee, zei z'n moe der en netjes aan een handje werd de grappenmaker naar het politiebu reau gebracht. Daar bleek, dat de in houd van de koffer afkomstig was uit 'n warenhuis. De jongeman had daar een ware ravage aangericht, nadat hij door een raam van een bijgebouw tje naar binnen gedrongen was. Het „British Museum" heeft besloten de geldigheid van het testament van Bernard Shaw in rechte te gaan bestrijden. Toen Shaw in november 1950 stierf liet hij een fortuin van 367.233 Pond (ongeveer 3,7 mil joen gulden) na. Dit geld zou moeten worden besteed voor een reeks onderzoekingen naar de mogelijkheid om de Engelse taal een alfabet van 40 inplaats van 26 letters te geven. Toepas sing van dit nieuwe alfabet, dat alle bestaande klanken in het Engels zou bevatten, zou, naar Shaws mening, het mogelijk maken, sneller te schrijven en dus tijd te winnen. Het restant van het kapitaal zou vervolgens moeten worden verdeeld tussen het „Britisch Museum", de „National Gallery of Ireland" en de Koninklijke Academie voor Toneel. Het „British Museum" stelt nu, dat het door Shaw bedoelde alfabet geen enkel belang heeft voor de gemeenschap. Het pro ces zal over twee maanden plaats vinden.

de Stem | 1956 | | pagina 1