nieuwe kleuterschool Opening te Sas-van-Gent TOURPLOEG KOMT DIT JAAR WEER NAAR HENGSTDIJK PRISMA Ook brandweergarage in gebruik genomen ROMMELDAM 11 Dillen (PSV) opnieuw in opmars naar de leidersplaats Betaalde le klassers Amateur le klassers Tweedaags wielerfeest in klein dorpje Nachtkoers voor Belgische en Nederlandse amateurs Sprintwedstrijden to 's-Heerenhoek üc nationale weg- kampioenschappen AFDELINGSVOETBAL IN ZEELAND Walcheren volvoerde sterk stukje ENGELSE ZEGE V,SPORT int K0RK MARKTEN WATERSTANDEN De beste wenk voor 'n Paasgeschenk le Paasdag II DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 MAART 195o j.n tegenwoordigheid van een kleine schare genodigden, werd te Sas van Gent overgegaan tot de officiële opening van het fraaie, aan de Kerkhoflaan verrezen nieuw gebouwencomplex, omvat tende een kleuterschool, badhuis, garage voor de gemeentelijke reinigingsdienst en garage voor de vrijwillige gemeentelijke brandweer. Rede van burgemeester R. A. J. den Boer Naast het college van B. en W. met de gemeente-secretaris en de raadsle den, troffen we onder de belangstel lenden o.a. aan: de heer C. Roelands, directeur van Centraal Bouw- en Wo ningtoezicht en Gemeentewerken in oost Z. Vlaanderen met de heer Ir. N. Buijsert van dezelfde dienst, het bestuur van de vereniging tot In standhouding van een neutvale kleu terschool te Sas van Gent, het onder wijzend personeel van deze school, de dames Lenze en van den Broecke, het personeel ter gemeente-secretarie, de gemeente-ontvanger, de vrijwillige brandweer onder aanvoering van com mandant A. Snelleman, de aannemer van het complex: Gebr. Krieckaart te Stoppeldijk, enz. De burgemeester, de heer R. A. J. den. Boer, heette de aanwezigen in het meest dominerende gebouw van het complex, de kleuterschool, van harte welkom In zijn openingsrede zeide hij o.a. het volgende: „24 maart 1956 schrijven we vandaag. En we schrijven die datum met een grote zucht van verlichting, omdat einde lijk een groot complex van gebouwen, 'het grootste, dat bij zijn weten ooit door de gemeente werd gebouwd, in gebruik kan worden genomen. De zucht van verlichting, die we slaken, is tevens het sein geworden voor een feestelijke stemming, die we naar bui ten demonstreren in de vrolijke kleu ren van 't rood-wit-blauw, meervou dig herhaald, omdat er een meervoud is van gebouwen, die vandaag voor di verse diensten worden in gebruik ge geven. Een welkom in de eerste plaats aan Mevr. Horstmann, als voorzitster van de vereniging tot het instandhouden ener neutrale kleuterschool, mevr, van der Straaten, secretaresse en meneer van Amstel, penningmeester. Een bijzonder woord van welkom, wil ik ook richten tot U, mevr. Vos, die de grote reis van Oldenzaal naar hier hebt willen maken om getuige te zijn van de ingebruik geving van deze school aan de vereniging, waar van ge de belangen als secretaresse met zoveel toewijding hebt gediend tot het moment, waarop u van Sas van Gent afscheid, moest nemen. Ook U, mevr. Vermeer, die tijdens uw verblijf in Sas van Gent zoveel verdiensten hebt verworven voor de neutrale kleuterschool en op wie nim mer tevergeefs een beroep werd ge daan als er hulp moest worden gebo den, hartelijk welkom". WORDINGSGESCHIEDENIS Vervolgens gaf de burgemeester een schets van de wordingsgeschiedenis van de diverse gebouwen, daarbij te werk gaande op de verschillende in het gemeente-archief berustende ge gevens, besluitende met: „Het resul taat is een school, waarop de vereni ging en de gemeente trots kunnen zijn Ik wil dan ook gaarne aan mevr. Horstmann en mevr. van der Straaten hartelijk dank zeggen voor de vele moeite en kostbare tijd, die zij be langeloos hebben geofferd voor de school". Dank bracht de burgemeester ver der aan de gemeenteraad voor het be sluit, dat hij genomen had tot de bouw en voor de medewerking, die vanaf den beginne af was verleend; aan de heer Roelands, die als direc teur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht met deze school en dit gehele fraaie complex een gebouw heeft gesticht, dat een sieraad is voor de gemeente en zowel praktisch als esthetisch aan alle te stellen eisen voldoet; aan de heer Ir. Buijsert, als adj. directeur, die zo'n werkzaam aandeel heeft gehad in de gedetailleerde vormgeving, voor zijn waardevolle bemoeiingen; aan de heer Rovac. als uitvoerder en toezichthou der bij deze gecompliceerde bouw. Tot de aannemers, de gebr. Krie ckaart, zei de burgemeester nog het volgende: „Dit is uw eerste werk in Sas van Gent en ge hebt hiermede een goede reputatie gevestigd. De wij ze, waarop u zich van deze omvang rijke taak hebt gekweten, verdient alle lof! Ge hebt u een prettige en vlotte aannemer getoond en een com plex van gebouwen tot stand gebracht, dat tot in de lengte van jaren een blijvende reclame voor uw vakman schap zal zijn". Mevr. Horstmann, als voorzitster, beantwoordde de rede van de burge meester en bracht dank uit aan het gemeentebestuur voor de vele onder vonden medewerking. Mede met de burgemeester vond zij het jammer, dat de inspectrice van het kleuter onderwijs, Mej. Glasz, door plotselin ge ziekte niet in staat was geweest de officiële opening van de nieuwe kleu terschool bij te wonen. DE SIRENE LOEIDE Nadat de genodigden een kijkje in de nieuwe school hadden genomen, ging het gehele gezelschap naar de nieuwe brandweergarage, waar bij het openslaan der deuren de brandweersirene begon te loeien, terwijl het voltallige brandweerper soneel, martiaal gekleed, stram in de houding stond. Met een kleine toespraak droeg de burgemeester, namens de gemeente de garage aan de commandant van de brandweer over, en hij was de eerste, die on vervaard de ijzeren trapladder naar de toren van de garage besteeg, waarbij hij wonderlijk genoeg geen hoogtevrees scheen te hebben, doch zelfs lachend midden op de ladder poseerde om dit grote moment op de gevoelige plaat te doen vastleg gen. Hierna was het de beurt aan de garage van de gemeentelijke reini gingsdienst, waar de heer M. Aert- se, districts-opzichter Centraal Bouw- en Woningtoezicht, met het personeel van gemeente-werken reeds aanwezig was en trots naast het rollend materieel van de dienst stond opgesteld. Met de opening van het nieuwe badhuis dat officieus reeds en kele weken in gebruik is werd het officiële gedeelte van de dag besloten. Een gezellig samenzijn in de „cantine" (bovenverdieping) van de brandweergarage*, vormde het slot van de plechtigheden. Sjel de Bruyckere, die op het punt staat uit Nederland te emigreren, heeft het niet op zich laten zitten om „op de loop plank" nog uit de lijst van top-scorers gewipt te worden. Hij scoorde tegen Alkmaar weer een doelpuntje en dat bracht hem terug in de rij van twintig, ook al is het dan op de allerlaatste plaats. Een andere zuidelijke, de PSV-er Dillen schijnt zijn aanval op leider de Jongh van Elinkwijk nu pas goed te hebben ingezet. Het rijtje luidt thans 1. de Jong (Elinkwijk, hoofdklasse B) 22 doelpunten. 2. Dillen (PSV, lifdkl. B) 20. 3 Oonk (SC Eschede, hfdkl. B. 19; 4. v. Roessel (Willem II, hfdkl. B) 19. 5 Köneman (SCC, hfdkl. Bl 18; 6 Lenstra (SC Enschede, hfdkl. B) 18. 7 Lammers (DOS, hfdkl. Al 17. 8 Ehlen (Sittardia, hfdkl. B) 16; 9 v. Geen (Schev. Holland Sport, hfdkl. B) 16; 10 Heymans (BW, hfdkl. B) 16. 11 Rijnvis (A/DO, hfdkl. A) 15; 12 14 Bennaars (Dosko, 1 C) 12; 15 Kruyer (RCH. 1 Al 12; 16 Princen, (Wilheimina, 1 C) 12; 16 Tol (Volen- dam, 1 C) 12; 17 Ten Wolde (Go Ahead. 1 A) 12; 18 Zweers (Rheden, 1 B) 12. 1? A. v. d. Berg (ONA, 1 B) 11; 20 Trooster (Rigtersbleek, hfdkl Ai .15^, BqSield (Rheden, 1 B) 11. 13 dë Boer ("Stormvogels, hfd'KT. AT 14; 14 van Es (DFC, hfdkl. B.) 14; 15 V d. Linden (DOS, hfdkl. A) 14; 16 (Handboog) „De Batavieren" te Goes Aan het schietconcours j.l. zondag gegeven door de „Batavieren" te Goes gehouden, namen 53 schutters van 15 verenigingen deel. De uitslag luidde: Hoogvogel: A. de Jonge Willem Teil; eerste zij vogel: W. de Jonge ADLM; tweede zij vogel: C. Rijk Zeelandia; eerste hoofdkal: K. van Steenbergen Willem Teil; tweede hoofdkal: A. van Loo Zelzaete België; eerste kleine kal: C. Pauwels, Kloos- terzande; tweede kleine kal: A. Boon man Spes Nostra; eerste klep: P. de Schepper Zelzaete België; tweede klep C. Raas Willem Teil; derde klep: H. Vroens Spes Nostra. (Zeeuwse handbalcompetitie) Walcheren leidt nu. In de eerste klasse dames A van de Zeeuwse handbalcompetitie heeft Walcheren de leiding overgenomen vap EMM, dat niet speelde. De Vlissingers hadden met de eigen reserves weinig moeite (6-0). Olym pus en Zeeland Sport 2 scoorden elk vier maal en deelden dus eerlijlk. In de eerste klasse dames B kreeg Volharding op eigen veld een 1-3 ne derlaag te slikken van Hontenisse, dat zich dus op de tweede plaats handhaafde. In de eerste klasse heren zag To- nido 3 zich met 4-16 verpletterd door het bezoekende Volharding, dat hier door op de tweede plaats bleef. Hel las 2 zocht het ook al in dubbele cij fers, want EMM 2 moest met een 12-3 nederlaag naar Middelburg te rug. R.K.V.V. Luctor heeft int. contact Lucor gaat een internationale ont moeting spelen tegen de White Star Sporting uit Gent in België. Enkele maanden geleden zocht de iseigisehe club contact met Luctor en f'®J.u"5at daarvan werden sportie- X, Ieijdschapsbanden aangeknoopt, °p, i13, me' a-s. ook naar buiten blijken. Het eerste, tweede en White star zal OP die wedstrijden in Heinkenszand te- fp", Luctor Romen spelen. De Bel- l.t=i v"enden' ongeveer honderd in In.op 13 de gast van Auctor zijn. (Schaken) Kandidatentoernooi begint vandaag voir hI?Ste,rda?J :s gisteren geloot voor het kandidaten schaaktoernooi, inlh dinsdagavond, om half zes begint te Amstcrdam volgende partijen zullen worden ®eldend voor de eerste ron- ae. Geiler—Petrosyan, Smyslov—Sza K.V n"oPilnik, FilipSpassky, en Bronstein. De eerstgenoemde wi "er,r,van elke partü hanteert de witte stukken. Schouten (Feyenoord, hfdkl. B) 14; 17 (Voges (SC Enschede, hfdkl, B) 14; 18 Vonk (Elinkwijk, hfdkl. B) 14. 19 v. Beurden (BW, hfdkl. B) 13; 20 de Bruyckere (Willem II, hfdkl. B) 13. Bij de betaalde eerste klassers heeft Hanskamp van AGOW zijn leiderspositie in de lijst van top scorers versterkt. Flink „trillen" deed het overigens niet. De lijst ziet er nu als volgt uit 1 Hanskamp (AGOW, 1 A) 24 doelpunten. 2 Hollink (Helmondia. 1 C) 22. 3 C. v. d. Zeeuw, (UVS, 1 C) 19. 4 J. v. d. Beng (Fortuna, VI., 1 C) 18 5 Jacobs (Zwartemeer, l C) 17; 6 Kuipers /Oldenzaal, 1 C) 17. 7 Roosenburg (Helmondia 1 C) 16. 8 T. v. d. Berg (Veendam, 1 A) 15. 9 Jacob /Haarlem. 1 B) 14; 10 Kas (Baronie, 1 B), 14; 11 Molenaar (KFC, 1 C) 14. 12 Vermunt (RBC, 1 A) 13; 13 de Wit (DHC, 1 C) 13. Ook de beste doelpuntenmakers van de amateur eerste klasse hebben thans tien of meer goals nodig om aan de beurt te komen. Broeders van TSC, een oude getrouwe in de lijst, is tengevolge hiervan (voorlopig?) uit het gezichtsveld verdwenen. De beste twintig 1 Homan DWV, 1 A) 17 doelpunten; 2 Prins (Zwaagwesteinde. 1 B) 17; 3 Reessink (WVC, 1 B) 15. 4 Ponstijn (Rob. et Velocitas, 1 B), 14. 5 Kloetstra (Zwaagwesteinde, 1 B) 12; 6 Simor.s (West-Frisia, 1 A) 13. 7 van 't Hoofd (SC Emma, 1 C) 12; 8 Oideriekerink (Quick '20, 1 B) 12; 9 v. Reemst (WAW, 1 B> 12; 10 Soher- penhuizen, RFC, IA) 12. 11 Eouma (Sneek, 1 B> 11; 12 de Heidt (RFC, 1 A) 11; 13 de Jager HRC, 1 A) 11; 14 Peters (Quick '20, 1 B) 11; 15 Rondagh (Kimbria, 1 C); 11, waaronder één in eigen doel; 16 der. Tender DWV, 1 A> 11. 17 de Blok (CW, 1 A) 10; 18 Cla- risse (Vlissingen, 1 C) 10; 19 Rosies, (Muntendam 1 B), 10; 20 J. Vos, (Alli ance, 1 C) 10. NED. JEUGDELFTAL- OOSTELIJK ELFTAL Woensdagavond 28 maart a.s. zal het Nederlands Jeugdelftal op het terrein van Robur et Velocitas te Apeldoorn een oefenwedstrijd spelen tegen het oostelijk elftal. De jeugdploeg is als volgt samenge steld; Doel: Cox (Rapid JC). Achter: Renders (PSV) en Kraay (DOS). Midden: Paauwe (HVC), van der Meer (ADO) en de Bruyn (NOAD). Voor: Nederhand (HVC), Smulders (PSVi, Rutten (Roda Sport), Greving (Be Quick, Gron) en Corpeleyn (Ex celsior). (Zeeuwse tafeltenniscompetitie) R.T.C. II kampioen Will van Zoelen heeft de tafelten niscompetitie in de eerste klasse be sloten met een 9—1 overwinning op Sorry 2 en bleef dus aan de kop. De Middelburgers zijn echter nog geen kampioen, wanj Wilno behaalde de volle buit uit twee wedstrijden. Sla Raak moest met een 10—0 ne- derlaag naar huis en Be Fair zag zich in eigen huis met 19 geklopt. Indien de Vlissingse Polen ook hun laatste wedstrijd nog winnen, is er een be slissingswedstrijd nodig. Sorry zakte danig af. Nadat het met 7-3 van Spi rit had verloren, kreeg het van de eigen reserves bovendien een 64 nederlaag te slikken. Dit was voor de eigen reserves precies voldoende om de onderste plaats te ontgaan. Deze wordt nu definitief ingenomen door Be Fair. In de tweede klasse werd de laatste wedstrijd gespeeld. VSV en PZEM deelden eerlijk (55). In de derde klasse had Will van Zoelen. 3 een goede week. Niet alleen bleven de Middelburgers door een stevige overwinning op Wilno 3 aan de kop, maar zij schakelden hierdoor hun naaste concurrenten vrijwel prak tisch uit. RTC eiste bij PTT de volle buit op (19), maar zag zich toch nog gepasseerd op de ranglijst door Luc tor 2 dat in eigen huis zowel over PZEM 2 als over PTT met 8—2 baas bleef. K.N.Z.B. nam besluiten Tijdens de zaterdag te Utrecht ge houden algemene vergadering van de KNZB wekte voorzitter Jan de Vries op tot een algehele krachtsinspanning en samenwerking met het oog op de komende Olympische spelen. Voorstellen tot verhoging van het inleggeld voor de polocompetitie en unificatie van de reiskosten per klas- se werden aangenomen. Door dit laatste besluit zullen alle zeventallen in een beplaalde klasse de zelfde reiskosten gaan betalen, hetgeen van een groot saamhorigheids, gevoel getuigt. Was voorheen de Kring Zeeland aangesloten bij het district Rotter dam, west-Brabant en Zeeland, thans zullen Zeeland, Brabant en Limburg, één district vormen. Int. voetbaltoernooi krijgt sterke bezetting De FC Brugge organiseert jaarlijks tijdens de Paasdagen een groot inter nationaal voetbaltoernooi, dat vooral ook door vele Zeeuwse voetballief hebbers wordt bezocht. Dit jaar is de bezetting al heel sterk. Öp eerste Paasdag speelt Brug ge tegen Ruch Ghorzow (Polen) en First Vienna tegen Hannover. Op tweede Paasdag komen de verliezers en winnaars tegen elkaar uit.' Kampioensrit te Sluis De Sluisse Auto. en Motorclub hield haar eerste rit om het kampioenschap. Het was een oriënteringsrit door west Zeeuws Vlaanderen over een afstand van 41 km. Winnaar werd het echtpaar Rissfeeuw-Roosendaal uit Zuidzande, gevolgd door het team J. du BoisH. Everwijn uit Zuidzande en het team W. GhijselsG. Tange uit Sluis. De tweede en laatste rit om het kam pioenschap zal worden gehouden op 21 april. Indeling waterpolocom- petitie bekend Zoals bekend zullen twee Zeeuwse zwemclubs het komende seizoen uit komen in de derde klasse van de landelijke waterpolocompetitie. Het zijn Luctor uit Middelburg en SZV uit Souburg en beide zevental len zijn ingedeeld met SER uit Til burg. Baronie uit Breda en De Krab ben uit Bergen op Zoom. Bruinvis uit Sas van Gent is gepromoveerd naar de landelijke tweede klasse. De in deling hiervan is nog niet bekend. Hengstdijk, het stille oost Zeeuwsch Vlaamse dorpje van nauwelijks 550 inwoners, dat vorig jaar de meest spectaculaire gebeurtenis op wielersportge- bied in geheel Nederland organiseerde, de komst van de voltallige Tour de Franceploeg, is met deze primeur klaarblijkelijk nog niet tevreden. Want ook dit jaar, zo staat thans vast, zal de ploeg die in juli aan de Tour de France deelneemt naar Hengstdijk komen, onmiddellijk na afloop van de monsterkoers in het land van Marianne. Ook de oude garde Maar daarbij blijft het niet. Deze gebeurtenis belooft een omvang te krijgen, waarbij alle overige wieier- evenementen in het niet verzinken. Er zullen nl. nu ook verscheidene zeer prominente buitenlandse coureurs aan de wedstrijd te Hengstdijk deelnemen. Onderhandelingen daarover zijn thans aan de gang en de vooruitzichten zijn van dien aard dat men mag verwach ten dat de Nederlandse Tourploeg met ongeveer tien bekende mede-Tourren ners zal worden aangevuld, zodat de kijkers meer dan waar voor hun geld krijgen. Bovendien zal men trachten ver scheidene leden van de ..oude garde'' te laten starten: Gerrit Schulte, Arie van Vliet, Jan Derksen en Piet van Kempen. Het ligt in de bedoeling er een zeer attractieve koers van te maken: niet meer jn klassementen zoals vorig jaar. De strijdlust zal worden aangewakkerd met zeer grote premies en de wed strijd zal drie uur duren. GROTE STOET Men heeft al medewerking van en kele grote Nederlandse en Belgische firma's, die reclamewagens laten rij den en stands verzorgen. Dat alles zal de koers van Hengstdijk, dat voor de tweede maal de eer zal genieten als eerste plaats in Nederland de Tour- ploeg te mogen begroeten (en huldi gen .voor hopelijk daverende presta ties!), bijzonder belangwekkend en spectaculair maken. Maar daarbij blijft het niet. Het wordt een gigantisch wielerfestijn, daar in dat kleine dorp dat een zo opvallend actief en vindingrijk wie lersportcomité kan voortbrengen. Aan de vooravond van de komst van dc Tourploeg, op zaterdag 28 juli dus, zal er een nachtkoers worden gehouden, een novum in Nederland. Deze vindt plaats in de kom van het dorp, over een 700 meter lang par cours en daaraan zullen officiële Ne derlandse en Belgische amateurploe- gen deelnemen. Voor deze nachtelijke wedstrijd, in het romantisch oranje licht der lampen, zal ongetwijfeld een enorme belangstelling bestaan. Ze zal waarschijnlijk van 10 tot 12 uur des nachts duren. CABARET, MUZIEK, VUURWERK sche turnploeg, die aan de feestelijk heden zal meewerken. Bovendien komt het bekende muziekgezelschap „Wees. kinderen van Don Bosco" uit Gent, een orkest van ongeveer 150 man sterk, dat in kleurige uniformen is gestoken en een uitstekend repertoire van goed gehalte heeft. Het gehele wielerfestijn. dat dus twee dagen in beslag zal moeten ne men, wordt zondagavond 29 juli be sloten met een groot vuurwerk, waar na om 2 uur 's nachts nog de taptoe zal worden geblazen. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden; Hengstdijk, met zijn honderd huizen, geeft hier menige trotse stad een gevoelig lesje in activiteit en on dernemingslust! Er komt een grote danstent, er wordt een tent opgericht waar een cabaretgezelschap van nationale faam zal optreden en er komt een Belgi- P. Rentmeester reed beste tijd De wielerclub „Theo Middelkamp", hield gister te 'sHeerenhoek voor haar leden de voorritten voor het lande lijk kampioenschap, waarvoor veel belangstelling bestond. De wedstrijd die over een afstand van 300 meter ging, werd in de finale gewonnen door Piet Rentmeester uit Yerseke; 2 A. Vernooy, Sluiskil; 3 A. Joossen, Schore; 4 D. Wouterse. Kwa- dendamme; 5. J. Geys, idem; 6 E. Verstraeten, Eede 7 Tielemans, Kloos- terzande; 8 Verhoef, Goes. Datum vervroegd De nationale kampioenschappen voor professionals op de weg waren vast gesteld op 13 mei a.s. op het be kende circuit te Valkenburg. Aan de ze datum waren bezwaren verbonden, immers daardoor zouden verscheide ne beroepsrenneis niet in staat zijn om deel te nemen aan de Ronde van Spanje, aan de Ronde van Norman- dië en aan de Ronde van België, wel ke wedstrijden als voorbereiding kun nen worden beschouwd voor de Tour de France. De KNWU heeft thans besloten, dit wegkampioenschap 14 dagen te ver vroegen, zodat als datum 29 april wordt aangehouden. De organisatoren te Valkenburg hebben zich met deze nieuwe datum akkoord verklaard. De baankampioenschappen worden op 16 en 17 augustus te Amsterdam gehouden. De mogelijkheid bestaat, dat een Nederlandse kampioenschap over 50 km voor amateurs op de baan te Utrecht zal worden vastgesteld. Verder wordt onderzocht, of de 50 km voor professionals kunnen worden gereden achter derney's. Ronde van Nederland, dan draaien Van de zijde van de N.V. Efor ver nemen wij, dat goedkeuring- van de minister van waterstaat is verkregen voor de route, welke voor de achtste Ronde van Nederland, van 6 tot en met 13 augustus a.s. vastgesteld, reeds in grote lijnen is uitgestippeld. Op 5 augustus wordt op de wieler baan te Utrecht een wielerprogram- ma gegeven, waar ook enkele sprint nummers en een stayerswedstrijd staan vermeld. Op 6 augutsus is in de domstad de start voor de eerste etappe. De finish is, naar bekend, op 13 augustus in het Olympisch stadion te Amsterdam. De organisatoren zul len, nu alle vergunningen zijn verkre gen, op korte termijn de details van de etappes vastleggen. Evenals het vorig jaar zal ook voor de achtste Ronde van Nederland een speciale prijs worden beschikbaar gesteld voor de winnaar van de zgn. militaire sprintjes in de diverse kampementen. Brussel sloot ivieler~ seizoen Het sportpaleis te Brussel heeft het winterseizoen gesloten met interna tionale wedstrijden voor profs en amateurs, waarbij Wout Wagtmans in de eerstgenoemde categorie de der de plaats bezette en Peter Post bij de amateurs in het eindklassement op de derde plaats eindigde. Ned. wielerploeg naar Melbourne? In de afdeling Zeeland KNVB kon voor het eerst sinds lange tijd weer eens een volledig programma wor den afgewerkt. In de eerste klasse A. is de spanning weer toegenomen. Daarvoor zorgde Walcheren, dat het stoute stukje uithaalde om Lewe- dorpse Boys op eigen veld een 3—4 nederlaag te bezorgen. Door deze uitslag kon Noormannen, dat de competitie besloot met een 27 overwinning op hekkesluiter IJ- zendijke, nog even de eerste plaats bezetten. De Boys' delen nu de twee de plaats met Schoondijke, maar ook Domburg en Walcheren zijn nog niet definitief uitgeschakeld. In de eerste klasse B. zette 's Heer Arendskerke haar opmars voort, want Kwadendamme moest met een 41 nederlaag naar huis. Vogel waarde zorgde er voor, niet verder achter te raken en stuurde Kruinin- gen met een 31 nederlaag over de Schelde terug. Rapenburg won in Goes min of meer verrassend van Robur (01) en stelde zich hierdoor wat veiliger. In de eerste klasse C bleef kam pioen Renesse nog steeds ongeslagen en zonder verliespunten. Ditmaal moest Dreischor er in eigen huis met 04 aan geloven. In de tweede klasse A. behield Re- tranchement de leiding, want Zuid zande moest met een 52 nederlaag naar huis. Aardenburg 2 eiste bij Breskens 3 de volle buit op (35) en bleef de leiders dus dicht op de hielen. Zeeland Sport 4 kwam op eigen veld tegen RCS 3 maar net met de hakken over de sloot (43), maar handhaafde zich op de derde plaats. Vlissingen 4 had met het be zoekende Noormannen 2 niet de min ste moeite (90) en behield dus ook haar goede kansen. Middelburg 4 zag zich op eigen veld de beide pun ten ontnomen door Groede (24). In de tweede klasse B. kan Volhar ding haar kampioensfeest wel gaan voorbereiden. Door een 14 overwin ning op Sluiskil 2 heeft het in haar laatste wedstrijd aan een gelijkspel genoeg om kampioen te worden. Hansweertse Boys 2 had geen mede lijden met lantarendrager RIA 2, dat met een 131 nederlaag naar West- dorpe terug moest en nu vrijwel ze- Bij Int. terreinwedstrijden te St.-Anthonis Meer dan 25.000 toeschouwers heb ben langs het circuit „den Hoef" te St.-Anthonis de internationale motor crosswedstrijden bijgewoond, die on der auspiciën van de KNMV en de FIM werden georganiseerd door de motorclub SMC „St.-Anthonis". Er werd in de verschillende man ches felle strijd geleverd, vooral door de Engelsman Archer en onze land genoot Jan Ciynck in de internationa le klasse, waarin driemaal acht ron den van 2 km moesten worden afge legd. Eindklassement int. wedstri.d: 1. Leslie Archer (Eng.) Norton 74 pun ten, 2. Jan Ciynck BSA 70 pt, 4. Frans Baudoin Matchless 67 pt., 4. Geoff Warci (Eng) BSA 66 pt.., 5. Bill Nilsson (Zweden) BSA 65 pt. Eindklassement,. seniores: 1. S. Schram (A'daml Royal Enfield 48 punten, 2. R. Woldman (Hoogeveen) BSA 48 pt., 3. R. Kooy (Baarn) Matchless 44 pt., 4. R. Selling (A'dam) (Ariel 44 pt., 5. Ph. Wieren- ga (Wehe) BSA 41 pt., 6. R. Koops (Assen) DKW 41 pt. Tijdens de jaarvergadering van de knwu te utrecht heeft de voorzit- Eindigt Ronde van Europa ter, dr. P. van Dijk, enkele medede-1 lingen verstrekt inzake de mogelijke j uitzending van een Nederlandse wie-1 lerploeg naar de Olympische Spelen j te Melbourne. De uitzending van een wielerploeg den ^houden kost veel geld, zodat strenge selectie gouden, zeker noodzakelijk is. Maar dr. van Dijk was van mening, dat ons land de beschikking heeft over enkele ama teurs op de weg, die tot de basten van de wereld mogen worden gere kend. Wellicht bestaat de mogelijk heid dat de wegploeg voor Melbourne ook zou kunnen deelnemen aan de teamachtervolging op de baan en dat een van hen in aanmerking komt voor de wedstrijd tegen het uurwerk. (De baanwedstrijden worden vóór de wegrace te Melbourne gehouden). in Rotterdam? De pan-europese wielerwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken zal van 8 augustus tot 19 augustus wor- Zeeuwse renners naar Ronde van N.-Holland Op 2de Paasdag zullen diverse ren ners van de ren- en toerclub „Theo Middelkamp" deelnemen aan de klas sieke wegwedstrijd de „Ronde van Noord-Holland" met start en finish in Zaandam, Het zijn van Wijchen (Goes) van Sluijs (Vlissingen) Huissoon (Yerse ke) De Roo (Schore) en C. v.d. Zan- de (Halsteren). In afwachting van de aankomst der renners die aan genoemde wed strijd deelnemen wordt er in Zaan dam een criterium voor nieuwelin gen verreden waaraan o.a. zullen deelnemen de Zeeuwen Piet Rent meester uit Yerseke en Miel Verstra- te uit Ede. Wijziging wedstrijdpro- granima 2 e Paasdag De navolgende wijzigingen zijn in gebracht in het KNVB-wedstrijd programma voor 2e Paasdag. Ingelast: HelmondZwolse Boys (1 B betaald voetbal)); AxelDon gen (2B); Luctor-Hansw. Boys (4H); OostburgClinge (4 H). Uitgesteld; ClingeHansw. Boys (4 H); Breskens 2Terneuzen 2 (res. 2e kl. C Met een start te Zagreb zullen de etappes leiden van zuid-Slavië via Italië (twee etappes), Oostenrijk (1 etappe) zuid-Duitsland (twee etap pes), Frankrijk (twee etappes) Lu xemburg (1 etappe), België (1 etap pe) naar Nederland (laatste etappe) waarbij de finish te Rotterdam is ge projecteerd. Het ligt in de bedoeling 14 teams te vormen, elk bestaande uit 7 ren ners. Men denkt aan een maximum leeftijd der deelnemers van 27 jaar. De etappes zullen variëren van 150 tot 200 km. yfHutvelijksvoetbaltoer- nooiin Monaco Bij de feestvieringen ter gelegen- heid van het aanstaande huwelijk van prins Rainier van Monaco en de film ster Grace Kelly, is de sport niet vergeten. In het „Stadion Louis 2" zal op 19 april een toernooi worden gehouden, waaraan behalve de plaatselijke club A.S. Monaco, vijf van de sterkste west-Europese clubs zullen deelne men. Het zijn ..Lazio" Rome; „Samp- doria" Genua; „Austria" Wenen; „Real" Madrid en „Stade de Reims". Nagasawa verbetert wereldzwemrecord De Japanse zwemmer Jiro Naga sawa, die op het ogenblik zijn studies voltooit aan de universiteit van Yale tc Newhaven (Amerika) heeft tijdens zwemwedstrijden in het bad van de New Yorkse „Atletic Club" het we reldrecord op de 220 yards vlinder slag verbeterd door een tijd van 2.20.1 te z vemmen. Het wereldrecord staat officieel op naam van zijn land genoot Tahasi Ishimoto die op 1.10.55 te Tokio 2.21.6 zwom. ker onderaan zal eindigen. Graauw liet bij Philippine 2 verstek gaan en dat zal dus wel op twee winstpunten in mindering komen te staan. Kampioen Brouwershaven van de tweede klasse C. bleef ook nu zonder verliespunten, want Renesse 2 moest met een 20 nederlaag naar huis. Zierikzee 3 bleef met 31 baas over het bezoekende Zonnemalre. In de derde klasse A. wilde Domburg 2, dat reeds definitief op de onderste plaats staat, de competitie kennelijk toch niet helemaal zonder punten be ëindigen. Door een 43 zege op het bezoekende Zeeland Sport 5 haalde het de eerste punten binnen. Lewe- dorpse Boys 2 en Walcheren 2 scoor den elk één maal en deelden dus eerlijk. In de derde klasse B. tenslotte gaat de strijd nog slechts tussen Vogel waarde 2 dat bij Steen 3 de beide punten opeiste (15) en 's Heer Arendskerke 2, dat het bezoekende Kwadendamme 2 met dezelfde cijfers klopte. Vogelwaarde 2 heeft nu aan twee punten uit de beide resterende wedstrijden genoeg om de kampioens- vlag te mogen hijsen. DE K.N.W.U. heeft besloten een ploeg jonge Nederlandse onafhankelijken te sturen naar de etappewedstrijd Warschau-Berlijn-Praag, die van 2 t.m. 17 mei a.s. wordt gehouden. Als ploegleider is aangewezen de heer A. Koopmans te Amsterdam. IN ROTTERDAM heeft de R.A.C. op gebruikelijke wijze het atletieksei- zoen geopend met een wegwedstrijd. Deze ging over een afstand van 15 km en werd, zoals verwacht gewon nen door de Leidenaar van der Lin den. 9e werd Borst (D.J.A., Breda) 54 min. 50 sec. (1ste d-klasser). HET NATIONAAL wegcriterium over 223 km te Parijs werd gewonnen door Roger Hassendorfer in de tijd van 5 uur 32 min. 29 sec. Caput werd tweede op één wiellengte, Fo- restier derde in dezelfde tijd en Louison Bobet 4e. DE PLAATSELIJKE BILJARTCLUBS OBK en KEO uit Sluiskil speelden in combinatie tegen de biljartclub O.G. van Westdorpe in het café Du Commerce bij de heer O. Stockman. A. van Esbroek wist de meeste ca ramboles bij elkander te stoten. OBK won met 95 caramboles voor sprong (942847). VOOR DE NEDERLANDSE kampioen schappen. tafeltennis op maandag 2 april a.s. (Tweede Paasdag), waar. aan alle topspelers en speelsters zul len deelnemen, is de belangstelling groter dan ooit tevoren. Het aantal inschrijvingen bedraagt ongeveer 2300. een absoluut record. IN HET TOERNOOI om het Europees kampioenschap handstoten (3-6 mei a.s. te Lissabon) zal onze nationale kampioen in deze speelsoort C. van Oosterhout de Nederlandse kleuren verdedigen. DE OOSTBURGSE BILJARTERS heb ben de Sassenaren op bezoek ge kregen en de gastheren hebben de bezoekers met een nederlaag naar huis gestuurd. Oostburg won de wedstrijd met 1513 tegen 1104 ca ramboles. LUC VAN DAM, die van de Neder landse Boksbond een licenrtie had gekregen om voorlopig één wedstrijd te boksen, zal dat niet meer doen. Weliswaar is zijn gezondheidstoe stand uitstekend, maar tevens is vastgesteld dat de lichtsterkte van het rechteroog met 50% is vermin derd. ROTTERDAM, 26 maart Aanvoer in totaal 2185. Vette koeien en ossen 1219. Varkens 966. Prijs in centen per kg. Vette koeien le kw. 292-318, 2e kw. 270-288, 3e kw. 254-268. Varkens (lev. gew.) 170, 167, 164. - Vette koeien aanvoer groter, handel kalm, prijzen niet geheel prijshoudend, enige pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer ruim, handel stroef, prijzen lager, afloop traag. WAALWIJK, 26 maart Hoewel de kooplust niet direct zo groot is blijft de toestand op de diverse hui denmarkten toch standhoudend. De prijzen van exotische huiden blijven vast evenals van inlandse huiden, waarvan de lichtere soorten het meest in trek zijn. Ook afvallen zijn goed gevraagd en er worden goede prijzen besteed voor halzen en liezen. De bedrijvigheid in de schoen- en le derindustrie is nog steeds betrekkelijk kalm, doch nu de lente met goed weer in/gezet heeft verwacht men algemeen dat de kooplust zal toenemen. Het is daarom te hopen dat het goede weer in de week voor Pasen zal aanhouden. In reparatieleer gaat nog weinig om. De meeste vraag geldt voor prima, zware croupons, die schaars te beko men zijn. De lederwarenindustrie is nog goed van werk voorzien. Hetgeen de Ne- derl. Industrie thans aan variëteiten en uitvoering biedt kan met elk pro- dukt wedijveren. Mannheim 223 (-0,04), Kaub 180 (+0,02), Trier 194 (-0,03), Koblenz 200 (0), Keulen 169 (-0,04), Ruhrort 374 (0), Lobith 990 (-0,02), Nijmegen 770 (-0,04), Arnhem 788 (-0,02), Eefde 323 (+0,02), Deventer 225 (-0,02), Namen la Plante 162 (-0,05), Maastricht hoofdsluis 4385 (-0,03), Borgharen 3975 (-0,03), Belfeld 1130 (+0,10), Grave 486 (+0,05). Betrouwbaarheid, sierlijkheid en solidi teit kenmerken een Prisma horloge. U kunt er op bouwen, het laat U nooit in de steek. Om anderen en U zélf cadeau te geven is er niets mooiers dan zo'n sterk Prisma horloge. Zie de uitgebreide collectie. U heeft al een écht Prisma dames- g horloge (20 micron goudplaquév.a. O Uitsluitend in de goede vakzaken OPENING Oisterwijk N.B. De sprookjesstad van Ollie B. Bommel (heer) en Tom Poes. Entree f 1.— kinderen tot 14 jaar f 0.75 Militairen in uniform f 0.50

de Stem | 1956 | | pagina 11