800 brylcreem vrijilaq AANBIEDINGEN 8 in voor Does Huisknecht collega hotel bestal gulden 8oo (IPaming Vroegere „opvoeder" wordt Bieruts opvolger Naar Italië reeds drommen .Stapt U even af. Overstroming van de Donau BIJ- VERDIENSTE 1 HIJ VOELDE ZICH BENADEELD Vrouwelijke vijandelijkheden geven wilde tonelen in Schoondijke Walcheren in de Engelse radio er zijn die op een Simplew.ro W. de Graaf amuseerde Walcherse vervoersondernemers L. A. v. Splunder administrateur Arka o.Z.- Vlaanderen vergadert 17e Lente-cavalcade te Zelzate Int. Toeristische T entoonstelling De nieuwe grote man in Polen Sovjet-bezoek is geen sinecure Zij speelden ontvoerinkie Gilzenaar door trein gegrepen Kaperprijs 1956 op hellend vlak voor mooi gezond haar Nederlands wielerpuikje bijeen Hockeyers voor Ierland MARKTEN WATERSTANDEN bent u verhinderd bestel dan schrif telijk of telefonisch...^6 5 45 deze prijzen zijn slechts 1 dag geldig WEST-END overhemden O 65 PERLON dameskousen 25 ENKALON onderjurken 90 Tafellakens 90 50 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 22 MAART 1956 De mens is van nature geneigd zijn eigen belangen met hand en tand te verdedigen. Zo is het zijn goed recht, dat hij bij zijn werkgever een redelijk loon bedingt; het zwijgen bij ontevredenheid gepaard gaand met een in stilte mokken is zelfs afkeurenswaardig. De verbolgenheid van de 52-jarige huisknecht B. M. van een gerenom meerd hotel te Goes, was, na de totstandkoming van een nieuwe arbeids overeenkomst, waardoor hij in mindere mate in het „verval" deelde, verre van latent. Alle collega's in het hotel wisten wel, dat het M. „hoog zat", dat hij per maand met een honderd gulden minder naar huis ging. Toen een coHega, een zekere O., zich dan ook in de loop van mei tot oktober van het vorig jaar keer op keer benadeeld wist voor bedra gen, die varieerden van f 10,tot f 25,viel de verdenking op M. De biljetten werden met poeder bestoven; zodoende kwam de zaak aan het licht. Het bleek, dat M. indertijd een sleuteltje had gevonden, dat paste op de betreffende lade. moed in eenzaam overpeinzen, welis waar tussen bakstenen, waaruit een compact en hecht gebouw is opge trokken aan de Blauwedijk te Middel burg FUNESTE COMBINATIE. In de tenlastelegging, die dinsdag morgen werd voorgelezen, toen M. voor de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel stond, was sprake van een toeëigening van een bedrag tot een totaal van f 800. „Minder" sprak verdachte. „Wat over blijft is toch erg ge noeg", repliceerde de politierichter, Zeker", gaf verdachte toe. Ondanks het feit, dat M. een reis naar Italië maakte kon het geldsbe drag, dat men in het geldkistje van M. aantrof, in zijn geheel worden achterhaald. Uit de houding, die M. aannam, kreeg de politierechter de indruk, verdachte de mening „waar winden jullie je nou over op" was toegedaan. Twee maanden voorw: met een proeftijd van 3 jaar en een boete van f 250,subs. 2 mnd hechtenis, luidde de eis van de officier, mr. J. L. An- dreae. Zondag 25 maart zal in het lichte programma van de B.B.C. om half vier Nederlandse tijd een uitzending over Walcheren de aether ingaan. Aan het eind van de zomer 1955 is namelijk de reportagedienst van de B.B.C. naar Walcheren gekomen om indrukken op te doen en deze had o.m. een vraaggesprek met de heer Hoegen, dit toen allerlei bijzonder heden vertelde over verleden en heden van het heropgebouwde eiland. In zijn kwaliteit van secre taris van de Stichting Nieuw Wal cheren verstrekte hij ook inlichtin gen over de miniatuur-Walcheren. De verdediger, mr. J. J. van Luijk, vroeg zich af, waarom men in sep tember, bij de constatering van een tekort var. f 600,de politie niet direct heeft gewaarschuwd. Hij vroeg een lage geldboete; verdachte is van de gedachte uitgegaan, dat zijn inko men te laag was. Voorts is M. na de ontdekking lang werkloos geweest. De politierechter vonniste conform. „DAMES" (Advertentie) Simplex bromlieh met Sachs-motor Een «innend team 1 rwwi» De Middelburger Wim de Graaf is nog steeds een kostelijk parodist, die met zijn kleinkunst een gevarieerd publiek weet te bestrijken. Hoewel zijn naam niet op het programma prijkte, was hij het, die de contact avond van de Walcherse Vervoers ondernemers in het Schuttershof te Middelburg tot een immense bele ving van de humor in het dagelijks leven maakte. Hij vulde met zijn „Zuidwesters" het deel na de pauze; het is merk waardig hoe vaardig De Graaf mani puleert met het schijnbaar gewone dat ons regelmatig omringt; het on gerijmde treedt hij tegemoet met 'n grote dosis elasticiteit; hij schudt aan de fundamenten van het keurslijf, waarin wij onszelf door allerlei con venties hebben gestopt; op speelse wijze gaat hij de ambtelijkheid en de burgerlijkheid te lijf en hij doet dit zo ontwapenend, dat tenslotte een ieder om en met De Graaf om zich zelf kan lachen. Voor de pauze vertoonde „Tyre- soles" een drietal instructieve en amu santé films; de rijksinspecteur van het verkeer, de heer J.Later, sprak een kort wooord, waarin hij zijn be wondering uitsprak voor de presta ties, die de wegvervoerders lever den' in de afgelopen wintermaanden. Namens het comité van voorberei ding werd de avond geopend door de heer Chr. Kars. Van een geheel ander gehalte was het verschijnen van een viertal „da mes" uit Schoondijke voor de politie rechter; zij hadden elkaar in enkele furieuze tweegevechten trachten te ontdoen van hoofdharen en wat dies meer zij. Hoewel er uiteraard twee verdachten en twee getuigen waren moest ook deze laatste categorie on dervinden, dat de politierechter in een dergelijk geval de leuze „kijven de wijven aan weerskanten" aan hangt. Zowel de verdachten als de getuigen kregen een stevige repri mande. De dochter van de 48-j. mevr. T. M. de G.P., een van de verdachten, kwam op 5 jan na een twist met de 29-j. mevr. E. M. V.G. naar „moe ders" toehollen, als verwachtte zij onder haar vleugels de nodige be scherming. Die kwam inderdaad, maar moeder dacht .aanval is de beste verdediging" en begon mevr. V. met een stok te bewerken. Ook de dochter kreeg na dit moedige voor beeld weer moed en storte zich met jeugdig élan in de strijd, die daar door erg ongelijk werd. Opvallend was dat ter zitting de doktersreke ning niet ter sprake kwam ,'t Is iets voor de lagere school", vond mr. van Empel. ,'t Valt niet mee" zei verdachteAls groot moeder zou U een oude wijze vrouw moeten zijn", filosofeerde de politie rechter. Nadat het vonnis, f 15, subs. 3 dagen was uitgesproken, deel de de verdachte nog mee, dat de buurvrouw heeft gezegd, dat ..ze zal blijven pasten, zo lang ze kan" Dat de appel niet ver van de boom valt bleek uit het verschijnen van de dochter van de eerste verdachte, eveneens als verdachteDat zij trouwe bondgenoten in de strijd zijn, bleek ook thans weer, want in dit gevecht was het op haar beurt moeder geweest, die de helpende hand bood BAKSTENEN. De dochter, mevr. J. T. K.de G., leverde n.l. de dag voor het andere gebeuren, op 4 jan. met haar 23 jaren slag met de 32-j. mevr. H. O. G., die 't slachtoffer werd van 't familie-duo. Terwijl de dochter van mevr. G. aan de haren door de schone Schoondijkse dreven voortsleurde. maakte ma zich verdienstelijk door .der kinderen prooi" bakstenen op de rug te wer pen ,'t Hemoed luchten" verklaarde verdachte haar enigszins vreemd aandoende opvattingen. De politie rechter, die ook in deze zaak f 15, subs. 3 dagen vonniste, stelde echter strenge maatregelen in het vooruit zicht, zoals het luchten van het ge- Wegschap Walcheren bijeen In de vergadering van het colle ge van beheer van het Waterschap Wegschap Walcheren is de heer L.A. van Splunder, die tot op heden deze functie waarnam, met 22 stemmen voor en één blanco benoemd tot ad ministrateur van het Wegschap. De vergadering had een buitenge woon vlot verloop; vrijwel alle voor stellen van het dagelijks bestuur, die wij reeds eerder bespraken gingen zonder of na korte discussie onder de hamer door. De voorzitter schets te in zijn nieuwjaarsrede de rela ties, de goede contacten, die er in de korte periode, dat het Wegschap bestaat, met diverse instanties zijn gegroeid. De heer Dregmans sprak van een „maximale prestatie", die met een minimum aan bezetting werd bereikt. De heer D.Kodde, de burgemeester van Zoutelande, was de tolk van de vergadering, toen hij zich tot de heer Dregmans en het dagelijks bestuur wendde in een dankwoord, waarin hij het vele me moreerde, dat reeds tot stand kwam. Aan de agenda was een voorstel toegevoegd tot toetreding als lid van de Ned.Heidemij.: ook dit werd zon der stemming aangenomen. Op 9 febr. gebruikte een 22-j. gros sier uit Breskens, A. M. V. te Ter- neuzen twee koppen snert, drie kop pen koffie en drie borrels, alles in een vrij kort tijdsbestek. Over smaak valt niet te twisten en de combina tie op zich werd in de tenlastelegging r.det aangevallen. Wel het funeste er van, want V„ die na de consumering van een en an der in zijn bestelauto stapte, reed eerst een paaltje omver, veegde een verkeersbord van de weg af en kwam toen tegen de gevel van een café tot stilstand. De bloedproef wees een alcoholpromillage van 1-50 aan. Of het nu door de borrels kwam, of aoor het combineren, V. voelde zich te ziek om te kijken. Hij erkende dit ook ruiterlijk voor de politierechter, die hem daarom prees. De officier kon echter geen motief vinden, waar om V. op het bewuste moment sterke drank moest gebruiken en eiste, ge zien het blanco strafregister 2 weken voorw. met 3 jaar proeftijd, een boete van f 50,subs. 20 dagen en een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van dMe maanden. Het vonnis was conform. Een 21—j. veehouder uit 'sHeeren- hoek, J. R., werd achter het stuur aangetroffen, nadat zijn rijbewijs was ingetrokken. De officier memoreerde, dat dit de tweede keer is, dat R. voor een dergelijke overtreding moet terechtstaan; de derde zaak ligt op het parket.... Verdachte verklaarde zijn auto te hebben verkocht en niet meer te zul len rijden. Het werd 2 weken gevang en 6 mnd. ontzegging van de rijbe voegdheid. Mr. dr. Sens spreekt te Hulst Zaterdagmiddag a.s. houdt de afde ling oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de ARKA in „De Koning van Enge land" haar algemene ledenvergadering tijdens welke mr. dr. J. B. Sens, ge meente-secretaris van Heerlen, zal spreken over „de huidige positie van het overheidspersoneel", waarbij sala riëring, ziektekostenregeling, pensioe nen, ouderdomsverzekering, enz. wor den behandeld. Over deze onderwer pen zal na de inleiding worden ge discussieerd. Op de agenda staat voorts een be stuursverkiezing: de heren Asselman en Kleyne treden af en eerstgenoem de stelt zich niet herkiesbaar. In zijn plaats draagt het bestuur voor de heer R. Slock te Sas van Gent. In de vaca ture, welke is ontstaan door het be sluit het bestuur met een lid uit te breiden, stelt men voor te benoemen de heer R. C. C. de Bruyckere te Axel. Ook zullen de bij het ARKA-con- gres op 2 en 3 juli te Enschede in te dienen voorstellen worden behandeld. De politieman bekeurt. Dat is zijn taak en zijn goed recht. Maar men kan zich als man toch vaak met vrij grote wrevel afvragen waarom het inderdaad bijna al tijd mannen moeten zijn, die ten slotte in net vijf-gulden-boekje terecht komen. De geachte be- keurder mag dan, als het een vrouw betreft, enige tijd plagend met dat boekje zwaaien, op het scheiden van de markt heeft het rijk er meestal niet veel aan ver diend. Dit is niet de verdienste van de bekeurder. Het is zuiver en alleen de prestatie van de uit gekookte beminnelijke vrouw, die, uitgaand van haar charme of wer kend op het ontvankelijk gemoed der sterke arm, vaak op grootse wijze de dans der knikkers weet te ontvluchten. Zo kan zij met licht gemak een stoplicht nemen. „Mevrouwtje, u reed door róód!" „Och meneer, ik moet naar mijn zuster in het ziekenhuis. Acute operatie, meneer. En ik was zó in gedachten." Met een verschrikt onschuldig gezicht en met een beetje zieligheid is het pleit al gauw geworinen. Öf: „Meneer, mag ik gauw door- fietsen? Ik moet mijn kindertjes van school halen en het is al zó laat." Hijgend en met de klem toon op „kindertjes" en „zo". Ook dan moet het al gek lopen wil ze niet met zuiver justitieel ge weten de eerstvolgende bocht kunnen nemen. Zonder haar arm uit te steken weliswaar. Het zou niet fair zijn de politie man hierom te laken. Het valt niet mee om een knap gezichtje tegen je in te nemen, of bars en boos tegen mevrouw's sentimen tele ontboezemingen in te dries ten. En och, wat geeft het. Sou plesse in onaangename dingen valt alleen maar toe te juichen. En^ het is de vrouw niet te misgun nen. Maar het zou toch wel pret tig zijn als ook de mannen eens wat milder behandeld werden. Zij hebben ook wel eens haast en hebben er ook wel eens „geen erg in". Bovendien ligt het niet in zijn aard te jeremiëren en te pleiten tegen iemand van de zelfde kunne. (Advertentie) Zelzate gaat 8 april zijn 17de lente- calvacade beleven en het belooft ook nu weer iets bijzonders te worden. Het comité heeft zich tenminste de deelname verzekerd van voor het me rendeel nieuwe groepen zoals de Con golese tovenaars, kruisboogschutters in de middeleeuwen, lachende Augus- ten, wandelend circus, Hongaarse dansen en de wondermooie groep van Ali-Baba en de veertig rovers. Ook oude bekenden zullen acte de pré- sence geven, b.v. de Volendammers en de Chinezen. Ook plaatselijke maatschappijen, scholen en buurtver enigingen zullen een 20-tal prachtige groepen leveren. Het feestcomité heeft bovendien voor een verrassing ge zorgd, n.l. de erewacht der reuzen. Een grote internationale tentoon stelling op toeristisch gebied wordt georganiseerd gedurende het Paas weekend op 31 maart en 1 en 2 april 1956 op het gemeentehuis te Zelzate. Naast het commissariaat-generaal voor toerisme verlenen verschillende steden en provincies hun medewer king. Tevens zullen Frankrijk, Zwit serland, Duitsland, Nederland, Joe goslavië, Italië enz. vertegenwoordigd zijn. Specifieke feestelijkheden en filmvoorstellingen, alsmede geleide bezoeken in de gemeente zullen deze tentoonstelling nog meer luister bij zetten. Het Hongaarse rode kruis meldt, dat 30.000 mensen dakloos gewor den zijn, tengevolge van de overstro ming van de Donau. Hoewel het wa ter reeds begint te zakken zijn onge veer 52.000 hectaren vruchtbaar land geteisterd. In antwoord op een verzoek om hulp van het Hongaarse rode kruis heeft de liga van rode - kruisvereni gingen in een dringende internatio nale oproep om voedsel en veevoer gevraagd. Generaal Edward Ochab, die vroe ger chef van de politieke opvoeding in het Poolse leger is geweest, is ge kozen tot eerste secretaris van het centrale comité der Poolse commu nistische partij. Hij volgt de onlangs overleden Bierut op. Dit anders belangrijke nieuws verdrinkt nog volkomen in de vloed van -speculaties omtrent de ontluis tering van Stalin. Kroestjev is giste ren uit Warschau in Moskou terugge keerd en hij bereidt zich voor op het bezoek aan Engeland op 18 april. De chef van de sovjet - veiligheidsdienst Serov, gaat deze week naar Enge land, om samen met de Britse poli tie alle maatregelen te treffen voor de veilighied van Kroestjev en Boel- ganin. Hij zal de meest vergaande voorzieningen eisen., De autoriteiten krijgen al bij voorbaat grijze haren. In Engeland zit namelijk een kwart miljoen vluchtelingen, die persoon lijk iets tegen de heer Serov hebben. Malenkov maakte gisteren een zuur grapje, toen hy in Engeland in een lift stapte, in het gezelschap van een aantal journalisten. Malen kov zei: ,,Ik weeg één ton. Ik zeg het maar, omdat de heren van de pers schyn.en te denken, dat ik tien ton weeg." NIEUWE LIJN De westduitse communistische par tij heeft ook gehoorzaam de Stalin- lijn (de zogenaamde S.-lijn) verlaten. Over de anti-Stalinistische campagne heeft Eisenhower gezegd, niet te ge loven, dat er een verandering geko men is in de hoogste doelen van de communisten. De bondgenoten moes ten waakzaam blijven. Het collectieve leiderschap in de sovjet-unie volgt nu andere metho den dan door Stalin uiteengezet wer den in diens boek ,,Het vraagstuk van het Leninisme". Daarom moes ten de sovjet-leiders enkele dingen van Stalin verwerpen en mogelijk kwamen zij tot de ontdekking dat zij de gehele leer en ook de man ver werpen moesten, aldus Eisenhower. Enige gevallen van mensenroof in Bremen, welke er toe leid den dat alle politie-afdelingen in west-Duitsland werden ge alarmeerd, blijken het werk van drie jongens van omstreeks twintig jaar en een meisje van achttien te zijn, die zich ver veelden. Eén van hen trad op als y,slachtofferdie op straat werd overvallen en in een auto ontvoerd. De bedoeling was, zich te amuseren over de reac ties van de voorbijgangers. Het politie-alarm heeft de Bondsrepubliek al 54.000 mark gekost. Onvoorzichtig overgestoken De 26-jarige heer H. J. Clemens uit Molenschot is op de onbewaakte spoorwegovergang aan de Vijfeik in Gilze-Ryen door een trein gegrepen. Hij was op slag dood. De heer Clemens naderde op zijn bromfiets de overweg, op het moment dat zowel uit de richting Breda als uit de richting Tilburg een trein naderde. De bromfietser merkte slechts een van de twee treinen op en toen deze de overgang was gepasseerd reed hij, hoewel het belsignaal en de knipper lichten bleven werken, de overweg op. Hij werd door de tweede trein aange reden. Het stoffelijk overschot is naar het St.-Franciscusgasthuis te Gilze overgebracht. Of de Kaperprjjs 1956 wordt ver reden is een zeer dubieuze zaak ge worden en hoewel er nog besprekin gen gaande zijn, staat de organisatie voor dit jaar op wei zeer losse schroe ven. Het bestuur van de Stichting Ka perprijs, dat in voorgaande jaren de sportieve en financiële organisatie op zo suksesvolle wijze voor haar reke ning nam, ging van het standpunt uit dat het initiatief wat de financiële zijde betreft ditmaal diende qit te gaan van de plaatselijke winkeliers vereniging WINBELA. De Stichting baseerde dit standpunt op het feit dat met de organisatie in de beide voorgaande jaren, het pad zakelijk was geëffend en dat daarbij was gebleken dat de Kaper- prijs zeer gunstige financiële pers pectieven had geboden. De aanvankelijk met het bestuur van WINBELA hoopvol gestartte be sprekingen, hadden tenslotte een ne gatief resultaat, waarbij als enige lichtpunt naar voren kwam, dat door verschillende leden de mening van het bestuur van WINBELA niet werd gedeeld. Van de zijde van zakelijk geïnteres seerde ondernemingen, ook buiten Zeeland, zo deelt het bestuur van de Stichting Kaperprijs mede, kwamen reeds geldelijke aanbiedingen binnen. Waar het hier gaat om het behoud van een evenement, dat in de voor gaande jaren belangrijk heeft bijge dragen tot de opbloei van de wieler sport in Zeeland en door zeer veel enthousiaste sportliefhebbers prolon gatie op hoge prijs wordt gesteld, laat het Stichtingsbestuur geen enkel middel onbeproefd. Zij staat echter op .het standpunt dat de Kaperprijs zakelijk en spor tief voor Heinkenszand zelf op de eerste plaats belangrijk is, en wil het al dan niet doorgaan dan ook afhankelijk stellen van de financiële medewerking uit de bakermat van de Kaperprijs zelf. Slecht nieuws voor de hen gellief hebbers op „de Vogel Op de Vogel onder de gemeente Hengstdijk (Vogelwaarde) wordt ge durende het zomerseizoen door hon derden visliefhebbers zowei uit het binnen- als buitenland gehengeld. Door een brede rietkraag kan ech ter op vele plaatsen niet vanaf de kant gevist worden en zo ziet men dat er een eind in het water vele houten bruggen gebouwd zijn. die vanaf de kant met een loopplank ver bonden zijn. In opdracht van de rechthebbende op 't viswater De Vo gel, deelde het bestuur van de hen gelsportvereniging aan haar leden nu mede, dat al diegene die een visbrug of visstoep in het onderland of op het erf van de heer J. Bun hebben staan, deze onverwijld doch uiterlijk 1 mei 1956 uit het viswater moeten hebben verwijderd.Als hierin geen ver andering, meer gebracht kan worden, zullen vele tientallen bruggen gesloopt moeten worden en zullen de vislief hebbers andere plaatsen moeten op zoeken. BRYLCREEM maakt |f| droog haar weer vitaal en voorkomt roos BRYLCREEM geeft prachtige, natuurhjke glans - geen plakkende vettigheid BRYLCREEM houdt Uw haar de gehele dag keurig „m vorm c's WERELDS MEEST VERKOCHTE HAIRDRESSING Beccham NederlandN.V. voor Engros Jacq. Mol IV. ïA» Amsterdam Met hangende schouders kwam grappenmaker Woutje Wagtmans woensdagmiddag sjokkend de kanti ne van de „Locomotief"-faibriek te Amsterdam binnen, om aan te tonen hoezeer de treinreis van San Remo, waar hij zondag had gereden, naar Nederland hem in de benen was £aan zitten. Met hem arriveerden Daan de Groot, Piet van den Brekel, en Jos Hinsen, zodat alleen nog Jan Nolten, die per auto uit San Remo was ver trokken. aan het puikje van de aan wezige Nederlandse wegrenners ont brak. Want toen Wagtmans binnenkwam was het einde van de jaarlijkse bij- Mar. Brummelhuis veldloop kampioen le divisie In prachtige stijl werd gisteren in de naby het vliegveld Woensdrecht gehouden veldloop om het kampioen schap van de eerste divisie Kon. Ma rechaussee, de marechaussee Brum- melhuis van het district Breda eerste. Brummelhuis veroverde vorige vorige week te Apeldoorn het Ne derlands politiekampioenschap op de 8000 meter veldloop. De winnaar van 't vorig jaar, M. Filmer moest dit maal met een tweede plaats genoegen nemen met een achterstand van ruim 16 seconden op Brummelhuis. Derde werd Spee, die daarmee de eerste drie plaatsen voor het district Breda veilig stelde. Deze wedstrijd werd gehouden in het kader van de wedstrijden om de kolonel van der Kroon wisseïbeker, een. beker die jaarlijks wordt betwist op .verschillende nummers tussen de districten Breda, Bergen op Zoom en Terneüzen. De stand om deze beker is nu: district Breda 3 pnt., district Bergen op Zoom 2 pnt., terwijl Ter- neuzen nog geen enkele punt wist te veroveren. In de seniorenloop over 2000 meter zegevierde van der Jagt met ouj de tweede plaats van der Worp, beiden uit Breda. De uitslag: 1 C. Brummelhuis, distr. Breda 11 min 19 sec., 2 J. Filmer, distr. Breda 11 min. 35.4 sec., 3 P. Spee. distr. Breda, 11 min. 41 sec.. 4 D. van der Kreeke, distr. B.o.Zoom 12 min. 13,2 sec., 5 M Botbijl, distr. B.o.Z. 12 min. 23 sec., 6 J. Maat, distr. B.o.Z. 12 min. 29 sec. De Engelse league De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de eerste divisie van de Engelse league, luiden: Bolton Wan derers-Tottenham Hotspur 3-2, Chel sea-Birmingham City 1-2, Manchester City-Charlton Athletic 0-2. Bridge voor finale Zeeland In hotel De Eenhoorn te Oostburg werd een „open paren" wedstrijd ge speeld door de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bridgebond. De beide winnende ploegen zullen op 21 april a.s. te Breskens aan de finale Zeeland deelnemen. De uitslag van deze ronde was als volgt: Groep A: 1 de heren Ranschaert- Remery, Sas van Gent 48 MP; 2 de dames Catsman-van Veen, Oostburg, 47; 3 de heren Scheepens-Standaert, Gent 451/2; 4 de heren de Smet-Ver- straeten, Oostburg, 45; 5 de heren Belderok-ten Boeke, Oostburg, 41%; 6 de heren Visser-f)ieleman, Oostburg, 401/27 de heren de Coninck-Groot- haert, Axel, 36; 8 de heren v. Proyen- Quagebuur, Oostburg, 35%. Groep B: 1 de heren Catsman-van Veen, Oostburg, 501/2; 2 de heren Meu- lenberg-Ysebaert, „Iuctor", 42; 3 de heren Al-Cattoir, Sas van Gent, 39; 4 de heer en mevrouw v. Cruyningen, Oostburg, 37V2; 5 de heren Verstrae- ten-Oosterbaan, Oostburg, 33; 6 de heer en mevrouw Kemperman, Oost burg, 33; 7 de heer en mevrouw Bel- derok, Oostburg, 32; 8 de heren Du- bois-v. Koorden, Oostburg, 31; 9 de heer en mevrouw Vroon, Breskens, 26 MP. eenkomst in deze fabriek van de door Pellenaars geselecteerde wegrenners, alweer in zicht. De Nederlandse wegkampioen Thijs Roks en verder Wim van Est, Ger- rit Voorting, Wies van Dongen, Jules Maenen, Hein van Breenen, Schoen makers, Mies Stolker, Leo van der Pluim, Piet Haan en Bergmans had den reeds hun nieuwe materiaal voor het komende seüzoen in ontvangst genomen. Voor de wedstrijd tegen Ierland (heren), op zaterdag 24 maart te Du blin, is het Nederlandse hockey-elf- tal als volgt samengesteld: doel: de Ruyter (DKS); achter: Terlingen (Be Fair) en Drij ver (EMHC). midden: Wagener (Hilversum), Log gere (Laren) en van Dijck (Kam pong); voor: van Erven Dorens (Laren), v. Grimbergen (HTCC), Zwier éSCHC) Bouwman (BMHC) en Kristen (DKS). DE VOETBALWEDSTRIJD, te En schede gespeeld tussen de B-elftal- len van Nederland en Duitsland, is met 1-0 door het Nederlandse B- elftal gewonnen. Bij de rust was de stand 0-0. EEN WEGWEDSTRIJD over 18 km om de Grote Prijs van Monaco is gewonnen door de Fransman Jean Anastasi. Hij werd gevolgd door zijn landgenoot Mirando (op 1 min. 20 sec.), Ellena en Marais. DE B-ploeg van HBC te Hulst heeft een biljartwedstrijd gespeeld tegen de patronaatscluib en hoewel de HBC'ers werden aangevuld met en kele eersteklassers, konden zij toch geen overwinning behalen op hun gewoonlijk toch zwakkere tegen standers (824-719 caramboles). GOES, 21 maart. Witlof Al 70, A2 69-72, BI 63-65, afw. 47-57, spinazie 97-107, rode kool 13-14, witte kool 7, uien 15, peen 4-7, prei 42-46, kroten 5.50. TERNEUZEN, 21 maart. Bintjes 2 17.10 rode kool 7-18, witte kool 20, prei A2 47-50, B2 27-29, afw. 2-12, uien 2 8-25, waöpeen afw. 10, koolra pen 8-9, breekpeen 2 6-9, witlof A2 76- 86, B2 45-56. goudrenet F 35-41, ove rige soorten appels 20-30. Mannheim 224 2), Kaub 182 7), Trier 188, Koblenz 204 8), Keulen 182 (—9), Ruhrort 396 (—16), Lobith 1031 (—10), Nijmegen 814 (—014), Arnhem 822 (—12), Eefde 369 (—13), Deventer 272 13), Namen la Plante 170 (+2)), Maastricht hoofdsluis 4384 (0), Borgharen 3988 14), Belfeld 1145 (—13), Grave 494 13). Dames en heren gevraagd voor de avonduren voor het bezoeken van r.-k. ge zinnen in Breda e.o. Ver dienste plm. 40.p. w. netto. Brieven onder no. 17304-OO, bur. van dit bl. van goede poplin met vaste boord en dubbele borst. In de kleuren wit, grijs, tan, azuur. Bijpassende zelfbinder Alle maten naar keuze zeer mooie geminderde kous. Goed elastisch. Beslist le keus Maten 8V211 In Modetinten met gesmockte bustevorm en strook. - Verkrijgbaar in de kleuren zalm, bleu en wit. Maten 40-48 van witte katoenen damast. Maat 160 x 130 cm Bijpassende servetten Maat 60 x 60 r* R TMP Elastiek met satijnen voor- JXX* pand, haaksluiting en twee paar afneembare jarretelles. es In de kleuren wit, zwart en 90 zalm. Maten 58-74. B.H. Jeugdmodel of met korte maagband. Van - satijn, nylon of broche, Ma- ten 38-48. BREDA

de Stem | 1956 | | pagina 3