4 smaken Setier Set CHARITASWEEK IN HULST Beroepsvoorlichting op grote schaal „REISS" - HULST Westbrabant ook in Den Bosch met het beste paasvee Hu n Leraressenopleiding te Ylissingen Experiment Goese lyceum Goese raad koos M. J. Taillie als gemeente-secretaris Victorie van Rotterdam herhaalde zich ZUID-BEVELAND Prof. Verbiest sprak er over opvoeding tot naastenliefde HEEFT DE GRIEP VAT OP B. en W. willen daartoe stappen doen GOESE RAAD BESLOOT TOT SUBSIDIE AAN KERKBOUW Fa. C. WILLEMSE Weer kampioenstitel voor de Wit 121J DIE GAAN' I STERVEN.... ZEEUWSCH- VLAANDEREN Vrou Ns Walc) Eng DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 22 MAART 1956 Zelfwerkzaamheid Rob de Bruycker in de Ossewei en yoor de televisie Rien de Jonge voor Zeeuwen in Amsterdam Lening voor een nieuwe fabriek Helikopter Axel-Rotterdam Dienst via Antwerpen vervalt dinsdags Weg door de Melo i Nog dit jaar gereed NYLONS GOES Jaarvergadering „Handels belangen" Fiets verdwenen, fiets terecht PASSIESPEL „ZIE DE MENS" A. WILKING AXEL Hoogwaterstanden AGENDA Heden Morgen W.deG vervoer De Charitasweek, door het Sociaal Charitatief Centrum te Hulst geor ganiseerd, trekt allerwegen de belangstelling. Nadat deken A. Koopmans deze gebeurtenis in zijn preek had ingeleid, konden de in het St.-Joseph- patronaat verzamelde onderwijskrachten uit Hulst en omgeving een bril jante redevoering beluisteren over het onderwerp van de naastenliefde. Het was prof. A. Verbiest uit Mechelen, die al eerder eens voor de K.O.B. heeft gesproken en dus als een boeiend spreker bekend was, die sprak over: ,,Hoe voeden wij onze jeugd tot naastenliefde op?" Het is behalve een geestdriftig, vooral ook een bezinnend betoog ge worden, allen die het beluisterden meevoerend naar een idealistische hoogte, om van daar af het wezen lijke van het werk der opvoeder te beschouwen. Prof. Verbiest rekende eerst af met de in deze tijd vaak geopperde gedachte als zou er geen charitas meer nodig zijn, aangezien er geen grote materiële nood meer is.' De naastenliefde is er echter niet alleen om stoffelijke nood te lenigen: een mens is meer dan materie alleen en de mensen hebben onderling een ge bondenheid in de natuurlijke orde zij hebben elkaar nodig in de ruim te en in de tijd. Daarnaast is er de gebondenheid in de bovennatuurlijke orde, een christelijke solidariteit om over te jubelen als men beseft dat we een moeder hebben in de hemel, om bij t€' wenen omdat we allen een zijn in de erfzonde van Adam en om verblijd over te zijn als we zien hoe missionarissen naar de verre vreemde trekken. Dat, die bovenma- tuurlijke verbondenheid is de basis van de charitas en ze vindt haar schoonste bloei in de liefde. Na het wezen van de liefde bena derd te hebben, ging prof. Verbiest dieper in op de opvoeding der kin deren tot naastenliefde. Een gedoopt kind heeft een, zij het onderling verscheiden in vorm en aard, aanleg voor christelijke charitas, maar ook het erfzondelijk bloed, dat verant woordelijk is voor zijn egoistische natuur. Een kind vervoegt alleen nog in de persoonlijke voornaamwoorden ,,ik" en „mij", daar draait hun we reld omheen. De tussenkomst van de rede is nodig om de charitas te leren beoefenen hetgeen overigens niet zeg gen wil dat de deugd van naasten liefde via de verstandelijke weg al leen kan groeien. De daad is daarbij nodig, ook de gewenning aan de (Advertentie) Wees verstandigNeem bij het minste of geringste teken van griep of verkoudheid 1 of 2 NOU- RYTIEN-tabletten op wat water. NOURYTIEN is het volmaakt mo derne, symptomatisch werkende geneesmiddel, uit 5 vermaarde componenten samengesteld, dat ook door mensen met een gevoelige maag uitstekend wordt verdragen. NOURYTIEN is volmaakt veilig en werkt zekerder dan enig ander middel. NOURYTIEN knapt U op in een ommezien Bij alle apothe kers en drogisten. Per buisje van 20 stuks 85 ct. 301-oo Dertigjarige in IJzendijke Morgen zal Ro<b de Bruycker dertig jaar worden. Daar de jubilaris zijn verjaardag zal vieren als vrijgezel, zal hij tradi tiegetrouw in de Ossewei gedaan worden. Vrienden van Rob zullen hem, samen met de op traktatie be luste jeugd van IJzendijke, de sleu tel van de Ossewei gaan aanbieden en hem tegelijk een fraai aangeklede strooien pop overhandigen. Èen lid van de Ossewei-bewoners zal de ju bilaris toespreken en hem welkom heten in het domein der dertigjarigen. Dit oude folkloristische gebruik staat de laatste tijd wel bijzonder in de belangstelling van de pers en radio. Vorig jaar werd door de reportage- dienst van het NIR te Brussel een op name -gemaakt van een dergelijke ge beurtenis voor de Belgische radio, terwijl morgen de televisiecamera's van de Nederlandse televisiestichting aanwezig zullen zijn om het stukje folklore in de kijkdoos te brengen. Natuurlijk popelt de jeugd van IJzen dijke om Rob in de Ossewei te doen, nu echter niet alleen door de te ver wachten traktatie, maar vooral cwn mee te spelen voor de televisie. daad zolang het kind de volle om vang en draagkracht daarvan nog niet kan beseffen. VOEDEN EN OPVOEDEN Door een treffende vergelijking tussen voeden en opvoeden maakte prof. Verbiest duidelijk dat de op voeder slechts een medium is; hij geeft het kind de „spijzen" waaruit het zelf, evenals een etende mens, de (op)voedende bestanddelen moet destilleren en verwerken. De belang rijke taak van de opvoeder is dus, de zelfwerkzaamheid van het kind te stimuleren, de zielemotor op gang brengen en zorgen dat het kind zelf bezig is zich op te voeden. Dit te beseffen voorkomt verspil ling van krachten en onnodig afjak keren. Aan het slot van zijn betoog be steedde prof. Verbiest nog aan dacht aan de onderscheiden opvoe dingsmethoden in gezin, school en jeugdorganisatie en een geanimeer de discussie tussen hem en zijn ge hoor bewees met hoeveel intense be langstelling de rauserie van de Vlaamse hoogleraar, die tevens met vaardige hand de specerij van de hu mor strooit, werd beluisterd. B. en W. van Vlissingen herin- neten de raad eraan, dat ir 1953 a3n de gemeentelijke industrie- e.r h u- - houdsehool een vormingsklas werd verbonden. Deze éénjarige opleiding is een voorbereiding voor meisjes, in het be zit van tenminste 3-jarige h.b.s. oplei ding, u.l.o. diploma of daarmede ge lijk te stellen opleiding bij het nijverheidsonderwijs. Sedert zijn aanvang heeft deze cursus elk jaar doorgang kunnen vinden, hoewel naar onze mening, het aantal deelneem sters nog groter geweest zou zijn, in dien voor deze leerlingen ook werke lijk de gelegenheid zou hebben be staan in de naaste omgeving een le raressenopleiding te kunnen volgen. Aangezien dit echter, met uitzon dering van een aan de vakschool voor meisjes te Goes verbonden opleiding voor lerares Na (naaivakken) ir. Zee land niet mogelijk is, weerhoudt dit vele meisjes aan een vormingsklas deel te nemen. Voor slechts een enkel meisje toch is mogelijk een derge lijke opleiding elders in het land te gaan volgen, gezien de daaraan on danks de van Rijkswege verleende studietoelage, verbonden hoge kos ten. Wanneer een leraressenopleiding voor de kook- en huishoudvakken in de provincie zelf aanwezig zou zijn, zou de belangstelling voor dit deel van het nijverheidsonderwijs voor meisjes naar onzg mening dan ook belangrijk groter worden. flierbij komt dan nog het volgende. Het is B. en W. uit de praktijk der laatste jaren 'gebleken, dat het bijna onmogelijk is bevoegde leerkrachten, in het bijzonder voor de kook- en huishoudvakken te krijgen. Voor le raressen, die in het bezit zijn van de vereiste akten is voldoende emplooi te vinden buiten Zeeland, zodat zij moeilijk te bewegen zijn een betrek king in Zeeland te aanvaarden, dat nog altijd geacht wordt „excentrisch" te zijn gelegen. Het wil ons voorkomen, dat aan beide genoemde bezwaren kan wor den tegemoetgekomen door het stich ten Van een leraressenopleiding voor de nieuwe akte die de bestaande akten VII en VIII vervangt. Mede op aandringen van de com missie van toezicht op het nijver heidsonderwijs voor meisjes, hebben B. en W. dan ook een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheid een der gelijke opleiding voor Zeeland te verbinden aan de gemeentelijke in dustrie. en huishoudschool alhier. Tijdens eer. onlangs door de inspec- trice van het nijverheidsonderwijs voor de nationale vrouwenraad in de ze provincie gehouden voordracht omtrent de opleidingsmogelijkheden voor meisjes bij het nijverheidson derwijs bleek, dat inderdaad naar de mening van de inspectrice, de mo gelijkheid van de vestiging van een leraressenopleiding in Zeeland niet uitgesloten moet worden geacht, mits deze met aller samenwerking, in be ginsel zowel voor het gewoon lager onderwijs als voor het lar.dbouwhuis- houdonderwijs opleidingsmogelijkheid zou bieden. Uit een bij de organisatie inge steld onderzoek bleek B. en W. dat zo'n opleiding in Zeeland nodig wordt geoordeeld. Daarom stellen B. en W. de raad voor zich uit te spreken dat een der gelijke opleiding nodig wordt ge acht. (Advertentie) Goede spijsvertering, een kwestie van EVENWICHT, Voor de afscheiding van het maagzuur, dat nodig is voor de eerste phase van de spijsvertering, zor gen speciale klieren Te veel zuur verstoort echter het evenwicht en vertraagt de verdere vertering, waardoor ern onbehaaglijk gevoel, maagbranden, zure opris pingen e.d. ontstaan BISMAG (Gebismurecrd Magnesium) herstelt het spijsvertcnngs evenwicht snel en afdoend en brengt ve||ichting voor de aan gedane maagwand. Verkrijgbaar in poeder- vorm en in tabletten bij Apothekers en Drogisten De Zeeuwse cabaretier Rien de Jonge uit Kloetinge trad in gebouw Roothaan te Amsterdam op voor de Zeeuwse vereniging „Zeelandia". Na een kort openingswoord van de voor zitter der vereniging de heer F. C. Paulusse werd gezamenlijk 't Zeeuw se volkslied gezongen. Daarna kwam Rien de Jonge aan bod met een eigen repertoire dat circa 3 uur duurde en geheel op Zeeland was afgestemd. BISMAG bevrijdt U onmiddellijk van Uw maagklachten Dr. W. Snyders, de rector van het Goes lyceum had het, zo deelde hy ons mee. al lang verdroten, dat de gespecificeerde beroepsvoorlichting op de middelbare scholen in Zeeland tot nu toe alleen voor de meisjes had plaats gehad. Voor jongens vond hij dit nog wel zo nodig en daarom nam hy onlangs het initiatief tot een ex periment, dat, zoals wy gisteren kon den constateren zeer wel geslaagd is. Terwyl in de aula de meisjes uit de hoogste klassen van verschillende middelbare scholen in Zeeland te kie. zen hadden uit een vijftiental speci fiek vrouwelijke beroepen: vinden wy in een andere grote zaal niet minder dan vijf en twintig informa teurs en informatrices achter hun tafel geposteerd, om zowel jongens als meisjes de inlichtingen en voor lichting te geven, die verlangd werd. Deskundigen op het gebied van bankwezen, marine, chemie, notari aat. geneeskunde, landbouwkunde, architectuur, P.T.T., spoorwegen, journalistiek, techniek, talenstudie, biologie, psychologie enz. ontvingen op de meest welwillende wijzen de jongelui, die wat meer van deze za ken wilden horen, ter bepaling van Aan het eind van de gisteravond gehouden vergadering van de Goese raad had de benoeming plaats van de gemeente-secretaris. Bij de twee eer ste stemmingen kregen de heren Huissoon, Taillüe en de Schipper resp. 5, 6 en 4 stemmen. Bij herstem ming tussen de heren Huissoon en Taillie kreeg eerstgenoemde 7 en de tweede 8 stemmen, waarmee hjj dus benoemd was. De belangrijkste besluiten die de raad nam, waren de volgendein prin Gisteravond benoemde de Goese raad de heer M. J. Taillie tot ge meente-secretaris. De nieuwbenoemde is 35 jaar Hij werd in augustus 1920 te Amsterdam geboren volgde de H.B.S. en kwam in Zoals we reeds meldden wordt de helicopterdienst tussen Brussel en Rotterdam via Axel na 1 mei voort gezet. Daarbij werd gezegd dat deze dienst vanaf die datum als een af takking van de gewone dagelijkse dienst Brussel-Antwerpen-Rotterdam uitgeoefend zou worden. Hieraan dient nog te worden toegevoegd dat deze dienst, ten behoeve van de dienst via Zeeuwsch-Vlaanderen dins dags komt te vervallen. (Advertentie) AMERICAN VIRGINIA HALF ZWAAR ZWAAR 1938 op de secretarie te Vlissingen, waar hij vier jaar werkte. Daarna volgde zijn benoeming tot ambtenaar te Voorburg waarna hij van 1948 tot 1952 verbonden was ais kommies ter secretarie van Pijnacker. In 1952 werd de heer Taillie be noemd tot secretaris der gemeente den Ham in Overijssel. De heer Taillie is in bezit van de diploma's gemeente-administratie ep gemeente-financiën. Hij is Ned.-hervormd, lid der C. H. Unie; gehuwd en vader van drie kin deren. cipe werd besloten tot de subsidiering van kerkbouw; een half miljoen zal worden geleend aan de N. V. Glasin dustrie gebr. Wattez te Goes voor de bouw van een nieuwe fabriek met kantoren; de kruisverenigingen krij gen voortaan de subsidie als voorge steld door B. en W.; voor de Gror.d- mij zal een woning met kantoor wor den gebouwd in plan-oost; aan de Westhavendijk komen acht woning wetwoningen; het leerplan der vak school zal men proberen uit te brei den met een opleiding voor land- bouwhuishoudonderwijs. Een krediet werd uitgetrokken ter voorbereiding van verschillende kapitaalswerken. Na afwerking der agenda ging de raad in geheime zitting om medede lingen te aanhoren van B. en W. over aanvullend bouwvolume. hun beroepskeuze. Dr. Snijders hielp 'n handje om de leerlingen terecht te helpen en dit zelfde deed de lera res. mej. Jansen in de aula, waar de meisjes zich verdrongen om de experts op het gebied van biblio theek, wezen, verpleegkunde, labo ratoriumwerk, huishoudonderwijs, enz. en anderen gaven weer informa ties over de beroepen van stewardes, dokters-assistente en informatrice bij de spoorwegen. Bij de meisjes was de belangstel ling ongeveer gelijk verdeeld over de verschillende tafeltjes, maar bij de jongens bleek de meeste animo te bestaan voor de technische vakken, de chemie en de land. en tuinbouw- studie. Niet minder dan 130 jongens en meisjes resp. 50 en 80 hadden zich aangediend. Daarvan kwamen er 50 van de Goese scholen en 80 van andere onderwijs-inrichtingen in Zeeland. Dr. Snijders is van plan de be roepsvoorlichting in deze trant voort te zetten maar dan in november of december, omdat studie-beurzen voor 1 januari moeten worden aange vraagd op het departement. De weg door de Melopolder, welke Graauw een kortere en betere ver binding zal verschaffen met Klooster- zande, zal nog dit jaar gereed kun nen zijn. In het wegschap Hulst-Paal heeft de zaak bijna zijn beslag; al leen moet nog beslist worden over de aard van het wegdek. Men verwacht dat nog rond sep tember de weg gereed kan zijn. Zo als bekend voert deze weg vanaf de kom van de gemeente Graauw, via de Melopolder naar Duivelshoek, waar de goede weg door de Kruispolder regelrecht aansluiting geeft op Kloos- terzande en omliggend gebied. Vooral voor het verkeer naar Perkpolder zal deze weg een grote verbetering zijn, niet in het minst voor de busdienst. (Advertenties) passend en verrassend elegant NOORDSTRAAT 39 AXEL Op de paasveetentoonstelling woensdag in 's-Hertogenbosch, waren het evenals in Rotterdam weer west-Brabantse dieren die de hoogste triomfen vierden, nl. die van H. de Wit te Zevenberg- schenhoek. We hoorden van verschillende kanten dat een der mensen van de Wit de dieren een zo goed hart toedraagt en ze zo toegewijd verzorgt, dat deze triomfen stellig wel vooral hieraan te danken zijn. De die ren van L. Knook te Klundert hebben we hier niet gezien; wel licht in Rotterdam verkocht. Was deze groep Knook er ge weest, ze was stellig weer mee aan de kop gekomen. Deze paasveetentoonstelling droeg een feestelijk karakter in verband met het 25-jarig bestaan van de veemarkt, hallelf welks directeur, dierenarts M. den Hartog tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd. Als geheel liet Den Bosch een tal rijke en zeer goede collectie roodbon ten zien (als we ons niet verteld heb ben waren er vier zwartbonten en that's all), doch in doorsnee misschien toch niet helemaal als die van dins dag in Rotterdam. Toch was het een beste collectie allereersten waaruit de kampioene gerecruteerd moest wor den en een zevental werd uitgetrok ken: drie van de Wit. één van Adr. Schrauwen te Zevenbergschen Hoek, één van J. Maris te Oude-Molen, één uit Schijndel en één uit Geldermalsen. Tenslotte kwam ais kampioen uit de bus de dikbil met 4 brede tanden van dezelfde evenals in Rotterdam de vorige dag. Met deze twee plus nog twee vier tandvaarzen en een oudere koe werd de groep de Wit onbetwist eerste. Schitterend beste collectie van vijf stuks. Tweede werd een zestal vaar zen van fa. P. C. Viguurs te 's Herto genbosch; derde werd de groep van vijf van A. Verbunt te Tilburg. De combinatie de Wit-G. v. d. Sluijs te Moerdijk behaalde met de tweetand os het kampioenschap der ossen tegen een vrijwel even goede viertander van Decova te Goes. Harde strijd tussen deze twee. Ten slotte vermelden we nog en kele der ereprijzen die west-Brabant- Zeeland behaalden: eerste der niet gewisselde ossen werd ene van G. v. d. Sluys te Moerdijk, van de tweetan- ders was het de kampioen van dezelf. de en voor de viertanders de reserve van Deesva te Goes terwijl bij dé zes- tanders weer ene van v. d. Sluys zege. vierde. De niet-afgewisselde vaarzen wer. den aangevoerd door een Hoofddorpse van G. W. Bulk te Nieuw-Vennep, van Op de Paasveetentoonstelling die gisteren in de jubilerende J Bossche veemarkthallen werd J gehouden, was ook, o, ijdelheid, J een kampioen slachtpaard. t Sierlijk opgetuigd met strikjes l in manen en staart deed het voor de laatste maal zijn best, tot volle tevredenheid der jury. Als beloning ontving het een ere-medaille met de inscriptie: l J ..Zij die gaan sterven groe- ten u..." «••••••••„••••«•••••••••••«••Mi,,,,,. dé tweetanders was het één van P. de Jong te Dongen die zegevierde, van de zes- en viertanders één van Adr. Schrauwen te Zevenbergschenhoek en één van H. de Wit aldaar (de reserve, kampioene); van de niet-afgewisselde koeien één van J. Maris te Oude molen en van de lichtere klasse één van H. de Wit. Als zwaardere Noord- Brabantse koe kwam die van J. Maris als eerste en van de viertand-dikbillen werd de kampioene van de Wit eerste. De vele vette kalveren waren hoofd zakelijk van G. Viguurs N.V. te 's Her. togenbosch doch een monster-dikbil van V. Coenen te Weert werd alge meen kampioen. De jaarvergadering van „Handels belangen" was slechts matig bezocht, waarover de voorzitter, de heer Ver- maire, zijn teleurstelling uitsprak. Overigens is de gang van zaken niet slecht en het ledental kwam van 254 op 264. De heer Vermaire schetste het jaar 1955 als het jaar van bijzondere werkzaamheden (winkelweek en fruit- corso). Tevens spoorde hij de mid denstanders aan de volle medewer king te verlenen aan de gebeurte nissen, die dit jaar op het program ma staan: openluchtspel en fruitcor- so. „Het moet nog mooier worden dan in 1955", zo zei hij. De secre taris, de heer W.J.Dominicus, kon in zijn jaarverslag gewagen van een stijging der omzetten. Hij stipte nog aan, dat de samenwerking met de r.-k. middenstands-vereniging „De Hanze" aanmerkelijk is verbeterd, en liet de evenementen van het af gelopen jaar de revue passeren. Pen ningmeester J.H. Slabbekoorn meld de een saldo van f 1.683,03. De heren F.Jansen. H.Rovers, A.Hollestelle, J. van Wyckhuijse en H. van de Visse werden als nieuwe leden toe gelaten. De heren C.Wisse en W.J. Dominicus werden in het bestuur her kozen. Maandag kwam de 20-jarige P B. bij de politie aangifte doen dat zijn zo goed als nieuwe fiets verdwenen was. Een collega van hem die 's mor gens een boodschap voor de baas moest doen, had hem meegenomen en was er, baas en boodschap ver getend, de wereld mee ingegaan. Dinsdagmiddag was de avontuurlij ke wielrijder nog niet boven water, maar onderwijl had de politie haar voelhorens uitgestoken en tegen de avond kwam er een bericht van de politie uit Hedel, dat daar de ge zochte, een zekere de K. met fiets en al gevonden was bij een familie lid, dat hij met een bezoek had ver eerd. „Per kerende post" is man en paard naar Goes teruggestuurd, waai de man een procesverbaal kreeg en het „paard" naar de eigenaar terug ging. DE KAS VAN DE VINCENTIUS- VERENIG1NG WEER GEVULD De penningmeester van de St. Vin- centiusvereniging deelde ons ver heugd mede dat, dank zij een extra collecte in de parochiekerk, die ruim 1 900 opbracht, de kas niet meer de bodem laat zien. 's-Heerenhoek Het r.-k.Jongerentoneel, dat in het afgelopen jaar enige zeer geslaagde uitvoeringen heeft gegeven en weer volop de belangstelling geniet van het publiek, heeft deze keer zijn keu ze laten vallen op een modern passie spel. A.s. zaterdag en zondag zal men het spel „Zie de Mens" van Daniël A.Lord ten tonele brengen. Door de verschillende figuren, die bij de veroordeling van Christus be trokken waren, tot mensen van deze tijd te maken, wordt in dit spel de actualiteit van Christus' Lijden op bijzondere wijze geaksuenteerd. Gezien de vorige prestaties en de intense voorbereiding van dit passie spel kdknen wij weer op enige mooie avonden rekenen. (Advertentie) Onze EPEDA en CLECO bedden, zijn volledig gegarandeerd HULST GOES De vertrouwde beddenzaak OUDEN VAN DAGEN VERGADEREN. Onder presidium van de heer M. de Krijger vond in de bovenzaal van „het Centrum" een door een 30-tal leden bezochte algemene vergadering van de bond van Ouden van Dagen plaats. Het ledental van de bond bedraagt 150. De kaj sloot met eer. batig sal do. In het bestuur werden herkozen de heren Abr. Maas, H. Kotvis en P. Deij Met vreugde en dankbaarheid werd gesproken over het ter beschikking gestelde Torenlokaal, waarvan nu eenmaal per week gebruik kan wor den gemaakt ONTSPANNINGSAVOND VAN S.W.G. Vrijdagavond wordt er in 't Gezel- lenhuis door de plaatselijke commis sie Steun Wettig Gezag een ontspan ningsavond georganiseerd voor de vrijwilligers van de diverse reserve diensten. Het programma wordt verzorgd door de bekende Bonte Avond Club, onder leiding van de le luitenant E. Hallegraaf te Sluiskil. Een geheel nieuw programma van muziek, zang, schetsen enz. wondt aangeboden. „ZEEMANSVROUWEN" VOOR O. EN O. De slotavond van dit seizoen van het Spaarfonds O. en O. zal op maan dag 26 maart in het teken staan van het 50-jarig toneeljubileum van Aaf en Herman Bouber, wier ensemble het Amsterdamse volksstuk in 4 be drijven „Zeemansvrouwen" zal op voeren. Koewacht JAARVERGADERING OUDLEERLINGEN De vereniging van oudleerlingen en cursisten der r.-k. vlassersschool al hier kwam in een jaarlijkse alge mene vergadering bijeen. By de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursle den de heren J.Dobbelaar, A.Hamer- linck en L. de Block herkozen. Betreffende de bespreking voor 'n excursie in de komende zomer werd besloten dit nader te bekijken doch indien er een excursie wordt gehou den, dit te doen naar de vlasindus trie langs de Leije (B). Dit jaar zal er geen plaatselijke opmaakwed- strijd worden gehouden. Eerst het volgende voorjaar zal dit gebeuren en dan op grootse wijze met indeling in verschillende klassen van opma kers. Spreker was de heer Wim Colsen, veearts te Hulst, die sprak over de geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaande- ren en de geschiedenis van landbouw en vlas in Zeeuwsch-Vlaanderen. Heikant JAARVERGADERING MUZIEKVERENIGING De muziekvereniging Heikant kwam in algemene jaarvergadering bijeen. Er werden in het afgelopen jaar 10 nieuwe instrumenten gekocht. Dit jaar zal worden voortgegaan met de aanschaf van nieuwe instrumenten. Op deze manier zal de financiële toe stand moeilijker worden doch de kwa liteit der vereniging zal hiermede verbeteren. Thans telt deze vereni ging 39 werkende leden en 5 aspi ranten. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Fr. de Rechter (voorzitter) en Aug. van Hooye, welke periodiek aftraden, herkozen. Besloten werd deel te nemen aan het muziekfestival te Temsche (B). Verder zal 25 juni een bezoek wor den gebracht aan de bierbrouwerij de Haecht. Ook worden de komende zomer reizen georganiseerd voor de leden en donateurs naar Waterloo, de Kort- rijkse vlasindustrie en Ostende. Te Heikant zal op 16 september het 9e jaarlijkse festival worden gehouden. Op Paaszaterdag zal te Koewacht de voetbalwedstrijd Koewacht tegen een Engels elftal met muziek van deze vereniging worden opgeluisterd. Ter hole JUBILEUM BIJ „EXCELSIOR" Onder grote belangstelling heeft de heer Jac. de Meyer zijn zilveren ju bileum als penningmeester der fan fare „Excelsior" herdacht. De fan fare bood de jubilaris een klinkende serenade aan en als stoffelijk blijk van waardering voor zijn verdiensten een fraai cadeau. Tot middernacht was het dorp in feeststemming, want dit jubileum werd door de gehele gemeenschap meegevierd. Schoondijke JAARVERGADERING O.K.K. De muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst hield haar jaarverga dering. Felicitaties waren er van de voor zitter voor de 50-jarige jubilarissen A. Goedhals en A. Versprille, voor de 40-jarige jubilarissen J. van Male en J. Poissonnier. De heer Luteyn, die al 25 jaar de dirigeerstok zwaait, kreeg naast de felicitatie een muziekporte- feuille aangeboden Ook de burge meester sprak zijn felicitatiewoord. De penningmeester constateerde 'n nadelig saldo van f 392.53. Alleen een verhoging van de gemeentelijke sub sidie zou hier redding kunnen bren gen. De aftredende voorzitter de heer de Zwart werd benoemd tot erelid. Nieuwe bestuursleden werden de he ren I. de Bliek en C. J. Musson. De heer A. J. de Klerk werd voor zitter en C. J.Musson secretaris. Eede TONEEL- EN ZANGVERENIGING OPGERICHT Op een bijeenkomst'van een aantal belangstellenden werd thans defini tief besloten tot oprichting van een zang- en toneelvereniging te Eede. Als naam werd gekozen de naam der vroegere vereniging „Sint Cecilia". Als voorzitter werd gekozen het hoofd der r.-k. lagere school P. J. Roozen, secretaris werd G. M. Standaert en penningmeester B. J. Herman. In het bestuur namen verder zitting mej. Anna Coppens, Rich. Blondeel, G. Dhondt en R. Reijniers. Er werden statuten en een reglement vastgesteld terwijl de contributie werd geregeld. Er bestaat ook een mogelijkheid om donateur der vereniging te worden en wel tegen 3.per jaar, waarbij men dan recht heeft op 2 kaarten voor de jaarlijkse uitvoeringen. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 23 maart de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 0.04 en 12.48 uur; te Ter- neuzen om 10.55 en 23.35 uur; te Vlissingen om 11.41 uur. Van onze adverteerders „GEMOTORISEERDE" SHOW TE VLISSINGEN De motorhandel C. de Leeuw orga niseert gedurende een drietal dagen in „Cosy Corner" te Vlissingen een aantrekkelijk motor-, scooter, en bromfietsshow. Deze show toont er zeer vele mo dellen. De nieuwste B.M.W. 250 cc. kopklep die een capaciteit kreeg van... 16 P.K. en daardoor de snelste standaard 2,5 liter serie machine is geworden, vertoont men er net zo goed als de „brommer" voor zoontje of dochtertje van drie jaar. Niet alleèn bij de zware en lichte motoren zochten de fabrieken naar meer snelheid en comfort. De scooters maakte een ware evolutie door, zodat er nu scooters leverbaar zijn met vier versnellingen. En van scooter naar bromfiets is maar een heel kleine stap. Zo ver toont men nu bromfietsen voorzien van „duosits", kofferrekken en... me talen beenschilden. Een aantrekkelijke show. waar vele modellen als „primeur" aan Zeeland wordt getoond. GOES Grand: Spel met de duivel. Korenbeurs 8 uur: Modeshow Berco. MIDDELBURG Electro: Het kind van de sloppen. VLISSINGEN Alhambra: De overmoe- digen. Luxor: Het begon in Parijs. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 7.30 uur: Wilhelm Teil. GENT Kon. Ned. Schouwburg 7.30 u.: Intermezzo. De men te verded redelijk 1 met een De verb meerd hol overeenki verre van „hoog zat ging. Toei tot oktobi gen, die De bilje het licht, paste op In de te morgen we voor de pol mr. P. van van een to< tot een tot. „Minder", „Wat ove noeg", repli „Zeker", i Ondanks naar Italië drag, dat n M. aantrof, achterhaald Uit de hi kreeg de verdachte c jullie je nol Twefi ma: proeftijd va f 250,sub: de eis van dreae. Zondag 2E programma vier Nederl: over Walch' Aan het ein namelijk de B.B.C. naar indrukken o o.m. een vr Hoegen, dit heden verti heden van eiland. In taris van d< cheren verst gen over de Simplex Sachs-mok De Middell nog steeds ee met zijn Iele publiek weet zijn naam n prijkte, was avond van ondernemers Middelburg ving van de leven maakte Hij vulde het deel na waardig hoe puleert met dat ons rege gerijmde tre grote dosis el de fundamer waarin wij ventjes hebb wijze gaat hi; burgerlijkheic zo ontwapen ieder om en zelf kan lach Voor de soles" een dri santé films; het verkeer, een kort woo wondering ui ties, die de den in de af Namens het ding werd de heer Chr. Ka SAS VAN GENT Kantine Stijisel- en Glucosefabriek „Sas van Gent": Cau serie en filmavond voor hencel]lefheb bers, door „casting "-kampioen Jan Sohreiner.

de Stem | 1956 | | pagina 2