Noem uw Amerikaan bij de naam: ELEKTRIFICATIE ZEEUWSE LIJN. OP MINIATUUR-WALCHEREN FRIQHDR voortreffelijk! Bekalking in het Zeeuwse herverkavelingsgebied LH.v.BIommestein t t t RADIO BOSCH STEENSTRAAT HULST Op 1 april zal op Walcheren een 82-jarige tweeling wonen Bijplaatsing van één turbine voorlopig voldoende Afwezig WERKMEISJE 18 PROCENT KORTING Staatscircus van Moskou JO DE BRUYN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 MAART 1956 Sprookjestuin in het verschiet Negers veroordeeld Door rook gestikt BEIDEN ZIJN NOG GOED GEZOND Standvastig duifje Verreweg de meest verkochte Amerikaan Ten dele gratis en ten dele met subsidie De uitbreiding der P.Z.E.M.-centrale Boelhouwer voor de rechtbank WIT GELE KRUIS, Breda. LUDOVICA PETRONELLA MARIA SMITS LUDOVICA PETRONELLA MARIA SMITS VERSLOOT-NAEIJE Activiteiten van Stad en Lande op Schouwen-Duiveland Moeilijkheden met het slot „Moermond Elektrische stroom voor het onrendabele gebied Kosten begroot op 15 miljoen LUDOVICA PETRONELLA MARIA SMITS Mr. Johannes Aloysius Petrus Maria van Hasselt. FLINKE KANTOORBEDIENDE. De Nederlandse Spoorwegen richten thans op het bekende Miniatuur- Walcheren te Middelburg een speciaal paviljoen in, dat geheel gewijd zal zjjn aan de elektrificatie van dc Zeeuwse lijn. De president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander, zal de heropening van Miniatuur-Walcheren verrichten op vrijdag 27 april. In het spoorwegpaviljoen zal men o.a. met rijdende treinmodellen de op handen zijnde elektrificatie van het baanvak Bergen op ZoomVlis- singen uitbeelden. Het paviljoen zal in drie delen worden onderverdeeld waarbij in het eerste stuk zal worden getoond, hoe een elektrificatie tot stand komt, in het tweede hoede Zeeuwse lijn zal worden in de nabije toekomst, en in het derde hoe het moderne seinstelsel werkt. Een aan tal onderdelen van een elektrische spoorlijn zal op ware grootte buiten het paviljoen worden opgesteld, zodat de bezoekers zich van zeer nabij van inrichting en materialen op de hoogte kunnen stellen. HEIDEMIJ Behalve de Spoorwegen draagt ook de Nederlandse Heide Mij. bij tot het welslagen van Miniatuur Walche ren 1956 door een grote inzending over herverkaveling, ontginning en door een aquarium, waarmee een inzicht wordt gegeven in het kweken van zoetwatervissen. Voorts wordt thans een „sprook jestuin" in gereedheid gebracht, die zal worden ingericht in het gebouw van de voormalige centrale, keuken, waar in vorige jaren de „bioscoop miniatuur" was gevestigd. De zaal van dit gebouw wordt geheel zwart gespoten en totaal verduisterd, omdat er met speciale licht-effecten zal worden gewerkt. Men zal hier tafe relen kunnen zien uit Sneeuwwitje, Doornroosje, Klein Duimpje, de Rat tenvanger van Hameln, Zwaan-kleef- aan, Repelsteeltje, en de Toverman netjes en Duimelijntje. Bij Sneeuw witje zullen de bijbehorende kabou ters gaan wandelen na een druk op de knop... Er komen voorts een kabouter werkplaats, waar deze „miniatuur mannetjes" allerlei timmermans werkzaamheden verrichten, zodra op (Advertenties) Geen greintje graat vindt U meer in Friono» visfilets, de smakelijke, Noorse, ingevroren vis. Zet nü Uw gezin vis voor. Geen graatje kan U meer hinderen bij het eten. Frionor visfilets zijn altijd vers en makkelijk klaar te maken. Zó uit het pak, zó in de pan. Probeer het eens. Uw kinderen zijn er dol op! Hel Is zo gezond voor ze VIS FILETS Twee broers, negers, zijn in Tus- calobsa (Alabama, V.S.) tot een half jaar gevangenisstraf en 500 dollar boete veroordeeld, omdat zij een blan ke student van de universiteit van Alabama een pak slaag hebben ge geven. De beklaagden, John (19) en Arthur (23) Washington voerden aan, dat zij verbitterd waren door de be handeling van Autherine Lucy, wier toelating tot de universiteit was ver hinderd. De jury bestond geheel uit blanken. Na 20 minuten sprak zij het schuldig uit en adviseerde tot de maximale gevangenisstraf. Pakistan zoekt steun van „een grote broer" Premier Nehroe van India heeft in het parlement verklaard, dat Pa kistan hulp van Amerika aanneemt om tegenover India in een sterkere onderhandelingspositie te verkeren. Hij betuigde overigens zijn instem ming met het Pakistaanse voorstel om de geschillen langs vreedzame weg op te lossen. Familieleden hebben in een woning tc Brunssum de 29-jarige lasser K. L. door voor zijn bed aangetroffen. Men veronderstelt, dat L. in bed heeft liggen roken en dat de lakens aan liet smeulen zijn gegaan. Door de look moet hij gestikt zijn. een knop wordt gedrukt. Voorts wordt een waterval aangebracht, die licht gevend water in een ravijn stort en waarbij het lichtgevend water schuimbergen zal vormen. DIEPZEE-AFDELING ANDERE ATTRACTIE EN Tenslotte zal er te bewonderen zijn een diepzee-afdeling, waarin exoti sche vissen imitatie zullen zwemmen, ook al weer na een druk op de knop... Alle onderdelen worden met speciaal procédé bewerkt, waar door in de donkere zaal speciale licht effecten worden bereikt. In het mid den van de zaal komt 'n grote ruimte voor het publiek vooral kinderen worden verwacht! dat alle onder delen van dichtbij zal kunnen zien. Daarenboven zal ook de eigenlijke miniatuur weer uitbreiding onder gaan: er komt een bouwput met hei stelling, die voortdurend in bedrijf zal zijn en „stoom zal afblazen", er komt een werkende brandweerauto met slangen en ander materiaal, de Vlissingse keersluisbrug wordt bewe gend, de „Kungsholm" is „in het dok" geweest en nu bijzonder fraai afgewerkt en van een uitstekende verlichting voorzien. In het haven bassin is thans ook gearriveerd het 4000 ton metende motorvrachtschip met passagiers-accomodatie „Car-, bet", dat indertijd door de Konink lijke Maatschappij „De Schelde" voor Franse rekening is gebouwd. Boven dien heeft de heer Van Aartsen, die reeds eerder fraaie werkstukken le verde, een werkende combine ver vaardigd, compleet met tractor, die in de noordelijke helft van het eiland zal worden opgesteld en daar in be drijf zal zijn. 1 APRIL 1874. In Zanddijk, kort onder Veere, wordt in een eenvoudig gezin, dat hard moet werken voor het dagelijks brood dat in die da gen een zeer onregelmatig beleg kreeg een tweeling geboren, een jongen en een meisje, Jacobus en Elisabeth het zullen wel Jacob en Betje geweest zijn. Het waren niet bepaald rooskleurige omstandigheden, waaronder de „kleine luiden" op het platteland in die dagen leefden De heer J. van Leerzem en mevr: de wed. E. Breel-van Leerzem ja zij zijn beiden nog in leven en goed ge zond kunnen daar lang en on derhoudend over vertellen. Zij heeft, deze tweeling, de tijden zien- veran deren in de 82 jaar, die nu bijna achter haar liggen. Om met mevr. Breel-van Leerzem, die thans op Gr'oot-Abeele woont, te beginnen, zij was amper 14, toen zij ging „dienen", bij een boer op de Vedrseweg. Voor die tijd was het thuis al hard werken geweest, bonen en erwten inleggen, op de kinderen passen en.... niet naar school gaan. Daarom is het eigenlijk een prestatie, dat mevr. Breel, die door de omstan digheden bijna een analfabete was geworden, ondanks het feit, dat zij ilechts moeilijk kan schrijven, de Bijbel en de krant kan lezen. FLINK. Hoe zij dan ook denkt over de leer plichtwet „Da's flinkis haar commentaar. In de tijd. dat zij nog kind was, zou men hierop anders hebben gereageerd. Mevr. Breel stel de zich indertijd tevreden met een loon van.... een kwartje per week, dat zij als kindermeisje verdiende. „Nu zijn de zaken gekeerd", merkt mevr. Breel met de wijsheid der ouden. op. „maar 't was een geschar rel Mevr. Breel, die evenals haar broer de klederdacht is trouw geble ven, woont thans bij haar zoon in. Haar tweelingbroer, de heer van Leefzem, geniet met zijn echtgenote van een onbezorgde oude dag in het Rusthuis van de Geref. Kerk te Mid delburg. Als zij het mogen beleven, zullen zii over achttien maanden de 60-jarige bruiloft vieren. „Er is veel opgeknapt op Walcheren", vindt de heer van Leerzem, wiens eerste be roep landarbeider was. Hij heeft eigenlijk over geheel Walcheren ge zworven. Werkend op het land. in St.-Laurens, onder Vrouwenpolder later als bode tussen Oostkapelle en Middelburg. Dat vele, dat is opge knapt op Walcheren, daar verbindt de heer van Leerzem een dubbele be tekenis aan. MINNE TIJD. ziet de heer van Leerzem echter te rug op datgene, wat hij zijn kinde ren kon geveneen betere sociale positie daarom is de blijde lach, die hem voortdurend rond de mond speelt, gemakkelijk te verklaren, En dit tot slot over deze twee ling, die dus 1 april a.s. 82 jaar wordt: zij bezoeken elkaar nog vrij regelmatig, voelen nog steeds dat er een rechte band tussen hen is, en.... uiterlijk vertonen zij nog steeds veel overeenkomst! De heer W. Voérmans, land bouwer te Etten, heeft een vaste passagier gekregen op zijn kar. In de gereedschapbak onder de wagen heeft een duif haar nest gebouwd. Waar de heer Voér mans ook heen rijdt, de duif gaat mee. Zo is ze al een keer mee naar Rijsbergen geweest en al verschillende malen naar het pakhuis van de Boeren bond. Wanneer de wagen van een reis thuis komt, vliegt de duif er af en neemt het man netje de broeitaak over. Ook in het verjagen van de duif is men niet geslaagd. Men kan haar wel proberen van het nest te duwen, doch met haar snavel pikt ze net zo lang, tot men haar met rust laat. Nu heeft de landbouwer maar besloten om het echtpaar zijn gang te laten gaan en maar af te wach ten, wanneer de passagiers ge negen zijn te vertrekken. (Advertenties) orth State \n\ Omdat In het herverkavelingsgebied Zeeland, omvattende Schouwen-Dui- veland, Tholen, Waarde en de Zak van Z.-Beveland, de kalkvoorziening van veel percelen zeer veel te wensen overlaat heeft de Herverkavelings commissie besloten om 't gebruik van kalkmeststoffen voor deze gebieden te stimuleren. De zuurgraad van som mige percelen, gelegen in de meest kaikarme kernen, is vaak dermate Want van het eiland zelf, daar ver beterde men de wegen van en van de toestanden, daar haalde men het magere" uit. ,,'t Was toen een minne tijd", zegt hij, doelend op de jaren rond dc eeuwwisseling, toen hij zwoegend op het land, van 's mor gens heel vroeg tot aan het zinken van de zon tachtig centen verdien de.... Weliswaar was toen alles goedko per. maar de verhoudingen liggen thans toch beter. Hij heeft nooit ge brek gehad, dat nietmaar hoe hij er altijd is gekomen, dat is hem thans, nu alles zoveel verbeterd is, soms een raadsel.... De bonden kwamen, de mechanisatieMet dankbaarheid In hun antwoord op de vragen van Statenleden in de afdelingen, schrij ven Ged. Staten, dat uitbreiding der Vlissingse centrale met één eenheid (ketel en turbine) de voorkeur ver dient boven het plaatsen van twee eenheden. Want in dit laatste geval zou het tijdstip waarop men weer met winst kan werken worden verschoven van 1959 tot 1961, Zo men weet vroegen G.S. twaalf miljoen voor de uitbreiding. Naar aanleiding van een groot aantal gestelde vragen antwoorder. G.S. o.m., dat het opwekken van stroom met olie 0.67 cent per kilowatt voordeliger is dan met steenkool. Op jaarproduktie van 150 miljoen k.w. betekent dat een voordeel van één miljoen. In tegenstelling tot een gemaakte opmerking is r.iet de gehele bestaan de machine-uitrusting van Centrale Zeeland van ZeeuwE fabrikaat, doch slechts de ketels. De verschillende delen der machine-uitrusting hebben inderdaad over het algemeen aan de verwachtingen beantwoord, al zijn er natuurlijk op detailpunten wel wen sen onvervuld gebleven. Niet uit het oog mag evenwel worden verloren, dat thans wegens de andere stook- wijze en de vooral voor de ketel belangrijk grotere capaciteit, spe ciale eisen moeten worden gesteld in technisch en economisch opzicht. Het spreekt dus vanzelf dat voor de voor genomen uitbreiding aanvragen zijn gericht tot alle daarvoor in aanmer king komende Nederlandse fabrieken en tot enkele fabrieken in het bui tenland. Het stemt tot voldoening dat, na zorgvuldige vergelijking van alle van belang zijnde factoren, kon wor den besloten de keuze te doen vallen op dezelfde fabrikaten, die voor de eerste beide eenheden van Centrale Zeeland werden gekozen, WEERSLAG. De vraag of het thans meteen be steller^ van een 4e eenheid nieuwe mogelijkheden zou openen voor leve ring aan industrie moet ontkennend worden beantwoord. Weliswaar zou hierdoor het voordeel kunnen worden verkregen dat alle benodigde energie door het stoken van olie zou kunnen worden opgewekt (uitgezonderd een klein gedeelte dat in de revisiepe riode der olie-installatie met kolen zal moeten worden opgewekt), maar het hierdoor verkregen voordeel zou meer dan worden gecompenseerd door de hogere laster., die deze (over-) investering op het bedrijf zou leggen extra-lasten die in de tarieven, ook die voor de industrie, hun weerslag zouden vinden. Tot dusver is bij on derhandelingen over industrieleverin gen nooit de centrale-capaciteit een knelpunt gebleken. Naar aanleiding van de vraag of centralisatie der opwekking te Vlis- singen moet worden gecontinueerd moge worder. volstaan met de op merking dat in dit vraagstuk eigen lijk reeds is beslist door de stichting van Centrale Zeeland. De sindsdien plaatsgevonden ontwikkeling, die overal tendeert naar steeds grotere produktie-eenheden, bevestigt de juistheid dezer keuze. Op 28 maart zal voor de Middel burgse rechtbank de zaak behandeld worden betreffende Boelhouwer Otte te Hansweert. Zoals men weet weigerde de amb tenaar van de burgerlijke stand te Hansweert het kind van het gezin Otto te Hansweert, dat 17 februari geboren werd, onder de naam Boel houwer (de naam van een oom in Den Haag) in te schrijven. De naam komt nl. niet op de zgn. naamlijst voor De vader wenst echter, thans met be hulp van een advocaat, een familie traditie voort te zetten. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Maria Adriana de Pagter-Koppejan Middel burg: Maria Eva Berclouw- Kuyl, De Bilt; Marie-Louise Wouters-de Rooy, Tilburg. Overleden: Jacobus Dieman-t, 75 jaar, Palemig- Schaesberg; Elizabeth Pope lier-de Rooii. 86 jaar, Tilburg Lambertus Brok. 72 jaar Den Bosch: Tonnie Boogers, 15 jr, Tilburg. Wij hebben van O.L. Heer een dochter en zusje ontvan gen, dat bij het H. Doopsel de namen heeft ontvangen van YOLANDA ANNY JOSEPHA. H. J. v. Eetvelde M. L. v. Eetvelde-dc Kort Monique. Hontenisse. 17 maart 1956. van 22 t.m. 25 maart. Spoedgevallen: Dr. Gosses. vraagt voor zo spoedig mo gelijk 8.30 uur tot 14.00 uur. V/ckends vrij. -nevelden van 2-3 uur n.m. V. ILHELMINASINGEL 5. Tot onze grote droefheid overleed heden in het St.-Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg in de ouder dom van 60 jaar, voorzien van de H. H. Sacra menten, onze innig geliefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder Vrouwe echtgenote van de Hoogedelgestrenge Heer Mr. Johannes Aloysius Petrus Maria van Hasselt. Wij bevelen de Ziel van de dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. Bergen op Zoom: Mr. J. A. P. M. van Hasselt J. A. A. M. van Hasselt Breda: A. J. M. van Hasselt C. N. J. van Haaren Heinkenszand: A. M. C. P. Derckx-van Hasselt H. J. J. Derckx en kinderen. Bergen op Zoom: M. A. H. E. van Hasselt D. J. van Aalst A. P. F. M. van Hasselt F. X. A. M. van Hasselt Bergen op Zoom, 20 maart 1956. Oranje Nassaustraat 13. De plechtige uitvaart zal geschieden te Bergen op Zoom op vrijdag 23 maart 1956 in de parochie kerk van de H. H. Martelaren van Gorcum om half elf, waarna bijzetting op het r.-k. Kerkhof te Bergen op Zoom. De rozenkrans wordt gebeden dinsdag-, woens dag- en donderdagavond om half acht in de parochiekerk. Gelegenheid tot condoleren na afloop der begra fenis ten huize Oranje Nassaustraat 13, Bergen op Zoom. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St.-Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg in de ouder dom van 60 jaar, voorzien van de H. H. Sacra menten onze geliefde dochter, zuster, behuwd zuster en tante Vrouwe echtgenote van de Hoogedelgestrenge Heer Mr. Johannes Aloysius Petrus Maria van Hasselt. Breda: Wed. A. Smits-van Mierlo Den Haag: Mr. H. M. Smits M. Smits-Breuer en kinderen Oosterhout: Mère Thecla-Maria Smits o.s.b. Oosterhout: P. J. M. Smits S. Smits-Loonis Breda: A. H. M. Smits Oosterhout: Mère Rosa Smits o.s.b. Breda: F. O. M. Smits J. Smits van Gotum en kinderen Oosterhout: Mère Agatha Smits o.s.b. Bergen op Zoom: A. W. Smits, kapelaan. Solesmes sur Sarthe: Mère Hildegarde Huberta Smits o.s.b. Mère Claire Blanca Smits o.s.b. ONBESCHADIGDE WASMACHINES, reeds voor 159.— met volle garantie. DIJKSTRAAT 7 TERNEUZFN TELEF. 2056 Keuze uit meer dan 20 soorten. laag dat na een bekalking een op brengstverhoging van 15 a 20% bij verschillende gewassen geen uitzon dering is. Dat dit ook bij de boeren bekend is, blijkt wel uit de belangstelling die er nu al voor het bekalken bestaat, vaak nog op voorlopig toegewezen percelen, b.v. op Tholen. Zeer terecht merkt men dan ook op dat een be kalking in een paar jaar al rendabel kan zijn. Om dit alleszins juiste streven zo veel mogelijk te bevorderen, heeft de Herverkavelingscommissie op één van hiar laatste vergaderingen besloten tot volledige bekalking van 't grasland dat door cultuurtechnische maatrege len voor landbouw geschikt isgemaakt in de onderstaande gebieden: op Tho len: polder Schakerloo; polder Scher- penisse; polder Poortvliet en het Oudelar.d van St. Maartensdijk, der Ellewoutsdijk en polder Baarland In de Zak van Zuid-Beveland: pol ten zuiden van het dorp Baarland. Zowel het grondonderzoek, ais de aankoop en het uitstrooien geschiedt hier geheel voor rekening van de herverkaveling, te beginnen in na zomer van 195S. Voor een vlotte gang van zaken verdient het dan ook aan beveling om op de betreffende per celen in de polders Schakerloo, Scher- penisse en Ellewoutsdijk zoveel mo gelijk gewassen te zaaien die vroeg het veld ruimen. Indien op deze per celen reeds grondonderzoek of bekal king door de boer heeft plaatsgevon den, zullen de kosten hiervan wor den terugbetaald. DE ANDERE PERCELEN. Alle andere percelen, gelegen in het herverkavelingsgebied Zeeland, kunnen indien de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst dit voorschrijft worden bekallct met een subsidie van een derde op d« aankoopprijs van de kalkmeststoffen. Voor de verschillende eveneens door de R.L.V.D. geadviseerde kalk meststoffen zal een vaste norm per ton meststof worden aangehouden. Het voorafgaande volledige grond onderzoek geschiedt op normale wij ze en voor rekening van de boer, De monsters moeten worden onderzocht door het bedrijfslaboratorium voor gror.d- en gewasonderzoek te Goes, de geadviseerde hoeveelheid moet worden aangewend. ?5 Uit het jaarverslag van „Stad en lande" blijkt een verblijdende activi teit, die niet zonder vrucht bleef. Een der moeilijkheden waarmee men ir. 1955 zat, was weer het kasteel Moermond te Renesse, dat nu door een stichting is aangekocht, waarin ook Stad en lande vertegenwoor digd is. De eerste werkzaamheden van bos- rooiïng en schoonmaken der grach ten zijn reeds achter de rug en de restauratie var. het slot is in voorbe reiding. Wat de restauraties op het eiland aangaat is er veel gedaan en onderhanden, zoals het huis aan de Lagezoom »met een kleine subsidie der vereniging; het kerkje van Noordgouwe, dat een der lieflijkste bedehuizen van Schouwe schijnt te worden; de Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven, het pronkjuweel van ons eiland; de kerk te Nieuwerkerk die haar voltooiing nadert; de kerk en toren te Serooskerke; de kleine of Gasthuiskerk te Zierikzee, waar van we hopen dat de Beurs tenminste deze zomer ontdaan zal worden van het planken beschot; Stadhuis en Tempelierenhuis te Zierikzee, terwijl in voorbereiding is de restauratie van de Zuidhavenpoort. Kleine restauraties werden door „Stand en Lande" uitgevoerd, aange zien de Minister van Onderwijs voor 1955 weer een subsidie verleende aan de vereniging om tot uitvoering van deze te komen, waarvoor het be stuur zeer dankbaar is. Een goed gevolg van het te Zie rikzee gehouden symposium van de Rijksoudheidkundige bodemdienst was, dat dez* dienst grotere toe zeggingen deed voor de egalisatie- werken als BRABERS en de resten van de Vliedberg bij Zierikzee. Ook het behoud van de vliedberg bij El- kersee en de opgraving en herstel ling van Klaaskinderkerke en ten slotte de opgraving van het slotplein te Renesse om de mogelijke bewijzen te vinden dat het in 1297 verwoestte slot Moermond terzelfde plaatse heeft gestaan zijn daar bewijzen van. OM SLOT WINDENBURG Tegen het besluit van de gemeen teraad van Dreischor om op de funda menten van slot Windenburg een woning op te trekken, heeft de rijks- Oudheidkundige bodemdienst ernstig bezwaar gemaakt, zonder succes evenwel. Of 't op zich niet onverdien stelijk ontworpen gebouw op deze plaats de herinnering aan het oude slot zal kunnen oproepen zonder het aanzicht va/i dit uitzonderlijk mooie dorp te schaden, zal moeten worden afgewacht. Ook werd door het bestuur kennis genomen van het uitbreidingsplan van Haamstede en werd daartegen een bezwaarschrift ingediend. Het was niet mogelijk dit plan te aanvaarden omdat een verkeersweg was gepro jecteerd midden door het bestaande bos, in de onmiddellijke nabijheid van het kasteel, waardoor de schoon heid van het geheel dermate zou worden aangetast, dat het gehele ka rakter niet alleen zou worden ge schonden, maar verloren zou gaan. Ged. Staten hebben de Statenleden bericht dat de genoemde kosten van de elektriciteitsvoorziening in dc on rendabele gebieden a 15 miljoen slechts zeer globaal zijn. Zij hebben betrekking op alle onrendabele aan sluitingen in Zeeland, dus ook van die buiten het herverkavelingsgebied. Soortgelijke gegevens over de drinkwatervoorziening kunnen zij he laas nog niet verstrekken. De vraag of door thans deze zware lasten te aanvaarden, andere noodzakelijke uit gaven in de toekomst geen doorgang zullen kunnen vinden, is niet vatbaar voor een concreet antwoord. Er moet steeds een keuze worden gedaan. Om trent de lasten en de middelen in de toekomst bestaat geen zekerheid. Ged. Staten streven echter wel ernaar door reservering in de lasten te voor zien. Deze reserve is thans ƒ250.000.-. Het college wil daaraan meer toevoe gen. Het beginsel van „elkanders lasten dragen" ligt mede ten grondslag aan het voorstel. Van de totale kosten komt 82 pet. ten laste van de overheid en de PZEM; terwijl de belangheb benden daarvan 18 pet. moett i dra gen. Het aandeel van de PZEM kan slechts worden gevonden uit de stroomopbrengst. Uiteraard zal dit aandeel mede van invloed zijn op de toekomstige tarifering. Ged. Staten acliten het onjuist door een speciale tariefsverhoging mede te voorzien in hetgeen wordt gebracht ten laste van de algemene middelen der pro vincie. Tot onze grote droefheid overleed heden in in het St.-Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg in de ouderdom van 60 jaar, voorzien van de H. H. Sa cramenten, onze innig geliefde behuwd-zuster en tante Vrouwe echtgenote van de Hoogedelgestrenge Heer Bergen op Zoom: A. A. J. M. van Hasselt Beek bij Nijmegen: Dr. P. L. M. van Hasselt A. van Hasselt-Struycken en kinderen. Bergen op Zoom: P. J. M. Dirven-van Hasselt en kinderen Bergen op Zoom, 20 maart 1956. OP DE NIEUWSTE MODELLEN 1956 Grundig, Nordmende, Telefunken, Metz, Nora, Blaupunkt, Tonfunk enz. enz. VOLLEDIGE GARANTIE. TEVENS 1 JAAR SERVICE EXTRA. Eventueel gemakkelijke betalingscondities. Brieven met opgave van verlangd merk en type onder no. 67132-00 aan bureau vai. dit blad. KLEIN BEDRIJFSKANTOOR TE HULST vraagt een Enige kantoorervaring vereist. Voor energieke kracht, goede vooruitzichten. Brieven onder no. 554-o bur. van dit blad Wij rijden naar het IN HIPODROOM SCHOUWBURG TE ANTWERPEN op zondagavond 25 maart. Prijs per persoon voor reis f 3.Verzekerde plaatskaarten vanaf 70 fr. Spoedige opgave bij: G. JANSSENS Kleine Bagijnenstraat 11, HULST. Telefoon 93, Neem deze kans waar. duizenden moesten in Brussel teleurgesteld worden Hét circus bekend van televisie en film is wereldvermaard. 55-o H. H. LANDBOUWERS Voederbietzaad: Lange Belgische Rose, Lange Bel gische Groenkraag, Orig Groeningia. Orig. Corona. Gele Barres: Klaverzaad: Maaiklaver, echte Zeeuwse Rode klaver, Italiaanse voor groenvoe- der, Hopperupsklaver, Eng. voor groenbemesting. Lucerneklaver: Du Puits, Flamande Socheville. Graszaad: Mengsels voor tijdelijke en blijvende weiden. Uienzaad: Rijnsburger. OOK ALLE SOORTEN TUINZADEN. Uw van ouds bekende adres voor kwaliteit cn soort. Huis gesticht in 1870 Handel in Zaden en Granen HULST TEL. 65 Wekelijks met voorraad zaden op de markten in Hulst - Sas van Gent Terneuzen - IJzendijke en Axel.

de Stem | 1956 | | pagina 6