GRIEP! E frionor friOnor De toeristische belangstelling voor Zeeland steeg met 300 pCt Opa Kip (105) onthulde „zijn" straatnaam 1956 Kan recordjaar worden Chefarine 4 Goese Jungschlaeger-comité verzond drie telegrammen WALCHEREN A Su Lof voor propagandistisch werk van Stichting Nieuw Walcheren en Prov. VVV. Een vismaal.... een feestmaal Te Bergen op Zoom en Roosendaal Zecuwsch- Vlaamse burgemeesters bczoch ten werkplaa tsen NIVE-bijeenkomst te Oostburg Europese integratie en het onderwijs Getuige a decharge voerde het woord tijdens protestvergadering VIRGINIA N9 10 'n Best nummer! Mijnenveger Axel overgedragen KABO kwam te Goes bijeen MIDDELBURG VLISSINGEN Hoogwaterstanden Veertig jaar bij de PZEM Zuid-Beveland ZEEUWSCH- VLAANDEREN HULST Vrfoar zit de meeste OOSTBURG Gewijzigd veilinguur Kapelle AC F ND A Heden Morgen AS: H Ci Us Fi fie DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 MAART 1936 Advertentie) De directeur van de provinciale V.V.V. te Middelburg, de heer G. W. Oskamp, heeft in een gehouden bijeenkomst van de „Contact-Commissie-Middelburg", waarin de middenstandsver enigingen en de Raad voor het Grootwinkelbedrijf samenwerken, gesproken over „De redenen waarom de vreemdeling naar Mid delburg komt". Aan het slot van zijn betoog deed de heer Oskamp enige interessante mededelingen; zijn prognose voor 1956 betref fende het vreemdelingenbezoek was, dat dit wel eens een record jaar zou kunnen worden. In vergelijking met het vorig jaar is het aantal aanvragen van toeristen, die hun interesse tonen voor Zeeland, met 300% gestegen! Een van de vraagstukken die hij naar voren bracht, was „wat moet worden gedaan om te zorgen, dat de toerist naar Middelburg blijft komen?". De belangrijkheid hiervan zette de heer Oskamp uiteen aan de hand van de inkomstenbron, die het toerisme zo- wet direct als indirect betekent. De Horecabedrijven haalden in 1955 een omzet van 650 miljoen gulden, waar van 20% uit het buitenland afkomstig was. Deze bedrijven zijn uiteraard voor de inkoop van hun voedingsmid delen, brandstof, luxe artikelen enz. weer aangewezen op de middenstand. Het is dus niet alleen de directe bron van inkomsten, de verkoop-over. de-toonbank aan de toerist, die de middenstander in zijn portemonnee zal voelen! TOERIST VERANDERDE. Dertig procent van die Horeca-in- komsten gaat weer weg aan lonen. Lonen, waarvan ook weer een deel de weg r.aar de middenstand vindt. De toerist van heden is echter een ander soort mens, als die van voor de oorlog, zo argumenteerde de heer Oskamp. In de „oude" tijd kwam men voor de klederdrachten, voor de fol klore naar Walcheren. JMa de oorlog ontstond de traditie, dat Walcheren een goedkoopte-eiland was geworden. Voorts wilde men het herstel van stad en eiland zien. Dit zijn factoren, die langzaam zijn weggeëbd. Met de prijzen ig het zo, dat zij vrijwel op 't zelfde niveau komen of zullen komen te liggen. De heer Oskamp hamerde er daarom op. dat er plannen zullen moeten worden gesmeed, om het eiland Middelburg ittraktief te houden. Niet te onderschatten achtte hij ook de waarde van „Miniatuur Wal cheren"; in dit verband memoreerde spreker, dat in 1955 voor dit doel voor tien a vijftienduizend gulden propa ganda werd gemaakt. „Probeert de miniatuur binnen Uw stad te houden" zo adviseerde de heer Oskamp, „als U de miniatuur verliest, dan zal er iets moeten zijn om dit vervangen". WARME HULDE. Hierna bracht de voorzitter, mr. M. A. Terwoert, hulde aan de Stichting Nieuw Walcheren en de heer Oskamp voor hetgeen zij hebben gedaan om het toerisme te bevorderen. „Wat U gedaan hebt voor Zeeland, dat is eigenlijk met geen pen te beschrijven wij zijn U daarvoor hoogst erken telijk!" Hiermee onderstreepte mr. Terwoert dus de belangrijkheid van het toerisme als inkomstenbron voor Zeeland. Drs. M. C. Verburg, de directeur van het Econ. Technologisch Instituut sprak hierna over „De koopkracht verschuiving van en naar centrum gemeenten". Aan de hand van goed gegundeerde prognoses toonde hij de te verwachten bevolkingsaanwas, met name in Zeeland, aan, evenals de stijging, die de inkomstenhoogte ver toont. Bij de strijd om de consumen tengulden, zal men er goed aan doen om Middelburg als woonstad te ver- (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen 1 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablei verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine ,,4" doet werkelijk wonderen en brengt baat waar andere middelen falen! fraaiïen. Drs. Verburg dacht hier aan de plannen, die zijn ontstaan na het overleg tussen ir. Schut en de ge meente. MR. TERWOERT. De derde spreker van deze avond wag de voorzitter, mr. Terwoert, die het onderwerp „De aantrekkelijkheid van Middelburgs winkelcentrumbe handelde. Van welke kant men Mid delburg ook benadert, zo begon hij, steeds krijgt men een „grote-stads- impressie" Men zal moeten trachten dit karakter zoveel mogelijk te aksen- tueren, zo betoogde hij; het vreemde lingenbezoek doet dit reeds. De kwa liteit en de concentratie van het win kelcentrum liggen zeer hoog. zo ver volgde mr. Terwoert, de overheid zal er rekening mee dienen te houden, dat de winkels, die thans buiten het centrum liggen ook de gelegenheid krijgen naar de-binnenstad te komen. In de specialisatie zag spreker een belangrijk medium om een groter aan: tal klanten te trekken; de grotere keus zal dit bewerkstelligen. Mr. Ter woert pleitte voorts voor een concen tratie van gelijksoortige zaken; een „textielstraat" b.v. gaat als magneet werken. Tenslotte sprak hij nog over de voor name plaats die de étalages als visite kaartje van de zaak innemen en de koopconcentratie op de zaterdagmid dag, die steeds sterker wordt. Door dit laatste kan de service-verlening in gevaar komen; het inschakelen van hulppersoneel op de toptijden is geen overbodigheid. Na een lans te hebben gebroken voor het instellen van een zgn. koopavond, beëindigde mr. Ter woert zijn causerie met te wijzen op woert nu van een op de stad gerichte reclame; over de reclame in het alge meen merkte hij op, dat deze materie in Nederland nog aan het begin van haar ontwikkeling staat. (Advertentie) Vis uit de heldere Noorse wateren. Schoongemaakt, gefileerd, verpakt en bevroren. Dust zó uit het pak, zó in de pan. En - vers als was zij vandaag ge vangen- bij U op tafel. Tracteer Uw gezin op Frionor visfilets. De traagste eter wordt 'n lekkerbek. VISFILETS De burgemeesters van zes oost- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten hebben gisteren een bezoek aan Bergen op Zoom en Roosendaal gebracht. In deze steden namen zij een kijkje in de werkplaatsen voor minder va lide arbeiders en lieten zij zich uit voerig voorlichten over de werkwijze van deze instituten. De Zeeuwsch-Vlaamse burgemees ters maakten deze excursie, omdat er plannen bestaan in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen tot oprichting van een werkplaats voor minder valide arbei ders te komen, welke werkplaats vermoedelijk te Hulst zal komen. De BEROEMDE GENEESMIDDELEN INÉÉN TABLET ÏEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 cl Vrijdag a.s. wordt in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een bijeen komst gehouden van de afdeling Zeeland van het Nederl. Instituut voor Efficiency. Tijdens deze vergadering zal ir. J. Vos van de N.V. Kon. Ma chinefabriek Gebr. Stork en Co. te Hengelo spreken over 'het onderwero ..Bedrijfsindeling en intern transport". De Beweging van Europese Fede ralisten (BEF) organiseert op 5 en 6 april a.s. op Kasteel „Bouvigne" te Breda, een conferentie over boven staand onderwerp. Daartoe zijn uit genodigd de docenten in aardrijks kunde, geschiedenis, Economie en Staatsinrichting, bij het VHMO en de kweekscholen, in de provincies Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zee land. De te behandelen stof wordt inge leid door enkele docenten van het Europa-College te Brugge, onder lei ding van zijn rector professor dr. H. Brugmans en enige functionaris sen van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal te Luxemburg. De confe rentie wordt voorgezeten door pro fessor dr. Th. Keulemans (O. Carm.) te Nijmegen. Tot slot van de gisteravond door het comité Jungsclilaeger te Goes uitge schreven protest-vergadering werden drie telegrammen verzonden voor het vragen van tussenkomst, namelijk aan de Ministerraad, aan de UNO en aan president Eisenhower van de Verenig de Staten. De bijeenkomst, die niet bijster druk was bezocht, werd ge opend door de heer P. de Kam, die erop wees, dat wat in Indonesië voor valt geen normale rechtszaak maar een politiek proces was, waarbij het recht met voeten wordt getreden. Daarom is het zaak het wereldgewe ten wakker te schudden. Vervolgens voerde het woord ma joor van Buuren, die als getuige a décharge een deel van de rechtszit ting in Indonesië bijwoonde en daar over een boekje open deed, dat de zaal in verbazing bracht. De getuigen a charge zijn gemaakt tot willige werktuigen, zei spreker, via bedreiging, mishandeling en mar telingen. Ontstellende dingen deelde majoor van Buuren daarover mee. Evenals over de wijze waarop het proces in de richting werd gedreven door de rechters zoals tevoren was bepaald. Uit de processen-verbaal be wees spreker de grote nonsens die van de getuigen a charge werd ge slikt, terwijl de feiten door de getui gen a décharge naar voren gebracht, terzijde zijn geschoven. De spreker karakteriseerde een en ander als mis dadige partijdigheid en beklemtoon de, dat Jungschlaeger niet het slacht offer mag worden van dit schijnpro ces vol monsterachtige moedwil, noch van de opgezweepte elementen onder de Indonesische bevolking. Hulde bracht majoor van Buuren aan mevrouw Bouman, die alles wat zij in zich heeft geeft om de onschul dige slachtoffers van deze rechtsver krachting te redden. burgemeesters wilden zich vooraf oriënteren. Aan dit oriëntatiebezoek namen deel burgemeester A. Lockefeer van Hulst, C. van Hootegem van Hontenisse, J. Reuser van St.-Jansteen, F. Hendriks- se van Vogelwaarde, F. Schlüter van Graauw en G. Dierick van Koewacht en Overslag. R.-k. Economische Hogeschool In de gehouden vergadering van curatorium van de r.-k. Economische Hogeschool te Tilburg is tot adjunct secretaris benoemd drs. H. Loe- vendie. „Slaper-Walvis-expresse". Als vervolg op de modeshow, on langs in Oostburg (Z. VI.) _r houden, heeft Slager-Walvis een extra-bus van de S.B.M. gecharterd, om die vol met aspirant-klanten naar de zaak in Breda te brengen. Daar zijn ze eerst onthaald op een kop koffie en vervol gens kregen ze de gelegenheid in de zaak te winkelen. Het is wel iets bi- zonders, dat aldus voor klanten, op een 120 km afstand wonend, een der gelijke service wordt geschapen. Bin nenkort zullen er ook zulke bussen rijden uit Axel en Hulst. Gemeentebestuur woonde plechtigheid hij Te Slikkerveer vond de officiële overdracht plaats van de mijnenveger Hr. Ms. ,,Axel" door de scheepsbouw- werf de Groot en van Vliet aan het ministerie van Marine. Het college van B. en W. van Axel woonde de overdracht bij. Het woord werd gevoerd door de directie van de scheepsbouwwerf, functionarissen van marine, de com mandant van het schip en de burge meester van Axel. Na de overdracht gingen de geno digden aan boord, waarbij aan het gemeentebestuur de eer werd ver leend, het schip als eersten te betre den. Onder bevel van zijn comman dant, de Luit. ter Zee 2 O.C., V. F. Th Plas, voer het schip van Slikkerveer naar Rotterdam. Het ligt in het voornemen, dat Hr. Ms. „Axel" binnenkort, vermoedelijk begin april, een bezoek aan de ge meente Axel zal brengen en dan lig plaats zal hebben tc Sluiskil. Dit zou voor de bevolking een mooie en ongetwijfeld welkome gelegenheid zijn om met de naamgenoot der ge meente Axel en zijn bemanning ken nis te maken. Onder leiding van de heer G. v. d. Knaap vergaderde in Goes in ,,Slot Ostende" de Bevelandse afd. van de r.-k. bond van overheidspersoneel. De voorzitter zei, het prettig te vin den, dat zovele leden aan de oproep van het bestuur om deze vergadering te bezoeken hebben gevolg gegeven. Spreker wilde het zeer kort maken aangezien de districtsbestuurder van de K.A.B.O., de heer van Hest uit Tilburg vele actuele dingen de revue zou laten passeren. Hierna hield de districtsbestuurder een heldere en duidelijke inleiding over diverse in deze tijd aan de orde zijnde onderwerpen o.a. ouderdoms pensioen, werkklassificatie, perso neelsbeoordeling, I.Z.A. (Instituut in zake ziektekosten ambtenaren) enz. Ook de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan van Stee kwam de vergade ring bezoeken en sprak een zeer toe passelijk woord. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis, dat op dinsdag 10 april 1956 des voormiddags van 910 uur, gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Medisch Centrum, Eigenhaardstr. 2. Er wordt in het bijzonder de aan dacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest ge schikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vaccinatiebewijzen van de namen en geboortedata der kinderen is het ge wenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt mede gebracht. Middelburg, 15 maart 1956. Burgemeester en wethouders voor noemd. 531-0 w.g. N. Bolkestein, burgemeester w.g. J. Ph. Koene, secretaris. Geen klassen meer op begraafplaats B. en W. stellen de raad voor om het klassenstelsel op de algemene be graafplaats af te schaffen, met be houd van de eigen graven. Tevens meende het college van deze wijziging gebruik te moeten maken om voor deze soort graven enige uniformiteit aan te brengen in de daarop te paat- sen zerken. Hoewel lang niet ieder op deze graven zerken doet plaatsen, zo staat in het voorstel, maakt het plaatsen van zowel in grootte als in vorm verschillende een rom melige indruk, ook doordat het kan voorkomen dat op deze graven drie zerken worden geplaatst de graven zijn bestemd voor drie lijken. Het college is van mening, dat de voor gestelde oplossing niet leidt tot een te grote vrijheidsbeperking, daar op deze graven toch alleen kleine zerken kunnen worden geplaatst; andere ver sieringen zijn om de aangegeven re den niet mogelijk. DATA BENELUX-CONGRES EN RONDE Van welingelichte zijde vernemen wij, dat als' data voor het Benelux- congres 22 en 23 juni a.s. zijn aan gewezen. De Bcnelux-ronde zal op 20 en 21 juni worden verreden. Men wil door deze ..koppeling" de Bene- lux-gedachte beter tot zijn recht doen komen. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, donderdag 22 maart, de volgende waterstanden te Hans- weert om 11,24 uur; Terneuzcn om 9,21 en 22.09; te Vlissingen om 10,,27 en 23,06 uur. Nederlands oudste inwoner, Jan Kip uit Dreischor, heejt in dit Dui- velandse dorpje, dat maandag feest vierde ter ere van het feit, dat de heer Kip zondag 105 jaar was ge worden, een naambordje onthuld in een nieuwe straat, die voortaan de Jan Kipstraat zal heten. Later plantte de krasse hoogbejaarde de eerste van vijftig bomen in het cen trum van Dreischor, dat door de watersnoodramp van 1953 van alle groen werd beroofd. De foto laat zien hoe opa Kip het straatnaam bordje met zijn naam onthulde ter wijl burgemeester A. H. Vermeiden van Dreischor hartelijk applaudisseerde. G. v. Welle gehuldigd Dinsdag woei op het terrein van de Centrale Zeeland der P.Z.E.M. alhier de nationale driekleur. Dit geschied de ter gelegenheid van de huldiging door directie en personeel van de heer G. W. van Welle, machinist le klas in d,e Centrale Vlissimgen, we gens diens 40-jarig dienstjubileum. De juiste datum was 6 maart j.l., doch wegens ziekte werd de huldiging enige tijd uitgesteld. Zoals wij reeds meld den werd de heer van de Welle door H.M. de Koningin begiftigd met de ere-medaille verbonden aan de Oran- je-Nassau Orde, in zilver. Dinsdag morgen werd de jubilaris met echt genote en kinderen ontvangen in de conferentiezaal van de Centrale Zee land. waar hij werd toegesproken door de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Mi- chielsen, die hem hartelijk dank bracht voor de langdurige diensten aan het bedrijf bewezen en Hem de gebrui kelijke enveloppe aanbood. De hoofd, opzichter der centrales, de heer A. F. Linse, sprak eveneens hartelijke woorden van gelukwens, evenals de heer G. Sanderse. die namens het per soneel dank bracht voor de uitste kende samenwerking en een blij vend aandenken aanbood. Voor mev. van de Welle was er een bloemstuk. Namens de personeelsvereniging sprak de heer J. J. de Kok, onder aanbie ding van een geschenk. De heer van de Welle sprak tot slot een dankwoord, waarna het personeel met een hand druk de jubilaris en familie geluk wenste. TENTOONSTELLING UNESCO. Zaterdag a.s. zal er in het stedelijk museum een tentoonstelling worden geopend van reproducties naar Chi nese kunst. De tentoonstelling is georganiseerd door de UNESCO en is in ons land reeds in verschillende gemeenten te zien geweest. Zij zal voor het publick geopend zijn op de gebruikelijke uren van bezichtiging van het museum tot en met zondag 8 april a.s. (Advertentie) Geknipt voor de modieuze vrouw en... de goedgeklede man! Heinkenszand ACTIVITEIT KVF-AFDELING De KVP-afdeling. die met het oog op de a.s. verkiezingen een steeds meer toenemende activiteit aan de dag zal gaan leggen, heeft voor heden woensdag 21 maart een bespreking over de a.s. zondag te houden gros lijststemming en de vertoning van een filmdocumentaire op haar programma staan. De avond zowel als de gros lijststemming zal worden gehouden in zaal Hoondert. DS. AMESZ IN ZIJN AMBT BEVESTIGD Door ds. S. P. Roos uit 's Heer- Hendrikskinderen werd de nieuwe predikant der Ned. Herv. gemeente, ds. C. J. Amesz, afkomstig uit Ril- land-Bath, in zijn ambt bevestigd. Onder grote belangstelling en in aanwezigheid van afgevaardigden uit kerkelijke en wereldlijke kringen deed ds. Amesz zijn intrede waarbij hij namens de gemeente werd toegespro ken door burgemeester H J. J Derckx. Yerseke OPENING KLEUTERSCHOOL. Hedenmiddag zal te half vijf de nieuwe kleuterschool op de Kakel- dans officieel door burgemeester Willemse geopend worden. Hoewel het gebouw, dat onder beheer staat van de Maatschappij tot Nut van het Al gemeen. reeds enige maanden in ge bruik is, bleef de officiële opening wegens bijzondere omstandigheden tot nu toe achterwege. Kruiningen UITVOERING JEUGDAFDELING „EXCELSIOR" De jeugdafdeling van de mando linevereniging „Excelsior" gaf een welgeslaagde uitvoering in het Dorps huis. Na het optreden van het orkest, waarbij mej. Leny Blok op verdien stelijke wijze als zangsoliste voor het voetlicht trad. werd opgevoerd het ..Rozenprinsesje", een toneelspel met zang en dans door Stien de Bruin. Zowel jong als oud hebben genoten van het kleurrijke schouwspel. Aan kostuums en decor was bijzonder veel aandacht besteed, maar ook de ver schillende rollen van de vele jeugdige medewerkers zaten er goed in. Een vijftal dames, die ontzettend veel werk hebben gehad aan het ontwer pen van cn het klaar maken van de aardige kostuums werden na afloop door de directeur, de heer B. Leijs, met bloemen gehuldigd. Westdorpe NIEUWE VERLICHTING. De nieuwe verlichting in de kom van de gemeente is gereed gekomen. Ze zal officiëel in gebruik worden ge nomen op zaterdag 24 maart a.s., des avonds om half acht. De burgemees ter zal de nieuwe verlichting ontste ken. St.-Jansleen Ziiiddorpe GEMEENTE ST. JANSTEEN INSPUITEN. DONDERDAG 22 MAART om 3 uur in het Wit Gele Kruisgebouw inspui ten tegen kinkhoest, difterie en teta nus voor de kinderen die in 1953 ingespoten zijn. 553-o Clinge SCHUTTERSGILDE KOOS NIEUW LOKAAL Het overbekende schuttersgilde ..St. Sebastiaan" koos zich wegens ophef fing van het café van de heer P. W. binnenkort, een nieuw lokaal. In het oude lokaal (achtereenvolgens onder beheer van vader op zoon) was het, aanhoudend tot volle tevredenheid van bestuur en leden, langer dan een volle eeuw gevestigd. Bij stemming is thans het lokaal gekozen van café Jonkheim, dat met slechts één huis ertussen, naast het oude is gelegen, eveneens dicht bij het gaaihof. KERKHOF WORDT VERGROOT Terwijl ten bate van de nieuwe weg aan de straatkant een smalle strook van het kerkhof onteigend is, wordt nu aan de binnenzijde een veel bre dere strook toegevoegd. Het sinds lang gekoesterde doch maar niet tot uitvoer gekomen plan, het kerkhof te vergroten, heeft daarmede einde lijk een goede oplossing gevonden. De toegevoegde grond, die men volop bezig is gelijk op te voeren met het hoger gelegen kerkhof, maakte deel uit van een boomgaard en tuin. GODSDIENST-EXAMEN Voor het godsdienst-examen van de St.-Joseph Uloschool slaagden alle leerlingen, t.w.: G. Bun, L. Burm, Th. Buysrogge, M. Calle, I. de Clerck (met grote lof), J. Deruijck (met lof), E. Kool, H. Letens, R. Maas. Th. de Moor, E. Neve, R. Strobbe, M. Sturm (met lof) ep V. Wijne (met lof). (Advertentie) ELEKTRISCH NET GAAT ONDER GRONDS WORDEN Sinds ons dorp van elektriciteit voorzien is, heeft dit plaats gehad middels een bovengronds net. Na lang wikken en wegen heeft het gemeente bestuur besloten om het bovengrondse net ondergronds te laten maken. Deze werkzaamheden zijn reeds maanden bezig, want er moesten behalve on dergrondse kabels, ook aansluitingen met de huizen gemaakt worden. Nu echter ieder aangeslotene op het elek trisch net met het ondergrondse ver bonden is kan het bovengrondse ver dwijnen. Temeer daar aan de west zijde reeds een gedeeltelijke verlich ting is geplaatst. Het personeel van de PZEM is thans druk bezig met af halen der draden en het uitdoen van de houten palen. Zodra dit werk klaar is zal de verlichting aan weers zijden van de Gravenstraat voltooid worden. Kloosterzande GEMOTORISEERDE SHOW. Men heeft in Hotel van Waes in de Cloosterstraat de nieuwste snufjes op motoren-, scooter- en bromfiet- sengebied kunnen bewonderen. Deze show werd georganiseerd door garage Dees uit Terneuzen en was beslist de de moeite waard. De liefhebbers van alles, wat harder gaat dan een ge wone fiets, liep het water menig maal rond de tanden bij het zien van ai deeze prachtig glimmende nieuwigheden. Over belangstelling was beslist niet te klagen. Hengstdijk FEEST VAN ST.-JOZEF. Ook dit jaar heeft onze parochie, zij het op bescheiden wijze, het feest van St.-Jozef gevierd. Om half vier Tussen de kop en de staart! En dat gedeelte krijgt U in Frionor visfilets. Her schone gewicht op tafel. Geen graten, geen afval. Gefileerde, ingevroren vis, gevangen in de Noorse fjorden. Zó uit het pak, zó in de pan. Vers als was ze vandaag gevangen Wie smult er mee? Uw kinderen zijn er dol op I Het is zo gezond voor ze! VISFILETS DRUKBEZOCHTE K.V.C.O.- RECOLLECTIE. Voor de om de twee maanden ge houden recollecties van de K.VC.O. blijkt een weer groeiende belangstel ling te bestaan. Bij de laatst gehou- dene waren ongeveer honderd leden aanwezig en dat is een verheugend aantal. Nadat, traditiegetrouw, be gonnen was met een H. Mis, sprak de zeereerw. heer F. Even, prior van hec seminarie te Sluis, over de nieuwe liturgieviering van de Goede Week. Op boeiende wijze zette hij uiteen, wat de bedoeling van de vernieuwing is. Om het Christendom te begrijpen, dient men nl. eerst Pasen goed te be grijpen. In het tweede deel van dc recollectie werden de plechtigheden van het Goede Week-triduum bespro ken. IJzendijke PASSIE-AVOND VAN „ELMARE". „Elmare" heeft zijn suksessenreeks van dit seizoen voortgezet met een zeer stijlvolle Passie-avond. Vlaande- rens beste declamator. Anton van der Plaetse, droeg op eminente wijze pas siegedichten voor uit de Nederlandse literatuur. Zijn dictie, expressie, zijn sobere gebaren, wisten de aanwezi gen in sterke mate te ontroeren, en hen het lijdensdrama intens mee te doen leven. Niet weinig werd aan het sukscs van de avond bijgedragen door de devote en keurige uitvoering van de omlijstende Goedeweek-gezangen, dooi de Schola cantorum van het semina rie der Reg. Kanunniken te Sluis, on der leiding van Dom Spee. Het triomfante Paaslied was een schone apotheose. Biervliet Benoeming. De ambtenaar tc: secretarie de heer W. Dier ex is be noemd tot commies ter secretarie te Bleiswijk. Sluis VASTSTELLING VAN EEN ZOMERPROGRAMMA In de ..Eenhoorn" vond een verga dering plaats van de besturen van dc plaatselijke verenigingen, welke was uitgeschreven door VVV. Ook het col lege van burgemeester en wethouders was hierbij tegenwoordig. Men zal trachten een gecoördineerd zomerpro- gram vast te stellen, dat zal worden geplaatst op de evenementenlijst. De hoop werd uitgesproken, dat Sluis spoedig zal beschikken over een twee tal graveltennisbanen voor de aanleg waarvan plannen bestaan. Ook zal aandacht worden besteed aan de fes tiviteiten ter gelegenheid van de ten toonstelling van de Maatschappij ter bevordering van Ooft— cn Tuinbouw in west-Zeeuwsch-Vlaanderen, welke in de tweede helft van september in Sluis zal worden gehouden. Volgende week zal de veiling in Kapelle een half uur vroeger begin nen en wel dinsdagmiddags om half drie. Dan is er ook de speciale paas- fruitveiling. De prijsuitreiking ter gelegenheid hiervan zal plaats vin den om half twee. In verband met deze speciale vei ling kan er enkel fruit worden aan gevoerd tot maandagavond. Het ten toongestelde fruit zal dinsdagmorgen voor het publiek te bezichtigen zijn. GOES Grand: Terug uit de hel. MIDDELBURG Electro: A en C cn de mummie. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Attila. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Terug uil de hel. VLISSINGEN Alhambra: De overmoe- digen. *Luxor; Het begon ;n Parijs. Ariënsgebouw: Vergadering KAV. GOES Grand: Spel met de duivel. Korenbeurs 8 uur: Modeshow Berco. MIDDELBURG Electro: Het kind van de sloppen. VLISSINGEN Alhambra: De overmoe- digen. Luxor: Het begon in Parijs. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 7.30 uur: Wilhelm Teil. GENT Kon. Ned. Schouwburg 7.30 p.: Intermezzo. hebben de kinderen het Allerheiligste afgehaald en in processie gebracht naar de kapel van St.-Jozef in de tuin van de pastorie. Daar werd een kort Lof gedaan, waaronder Pater Symphorianus, Gardiaan van de Pa ters Capucijnen te Rilland-Bath, een preek hield over de H. Jozef. Na het Lof werd Ons Heer al zin gend en biddend uitgeleide gedaan door de kinderen en de aanwezige parochianen. Op de eerste zondag van mei wordt dit feest meer luisterrijk gevierd door heel de parochie en de vele St.-Jozef vereerders van de omliggende paro chies. Niemal heeft h< Arnemul Ned. H«T gezien, jaar dei dit iiunj Delftena toren. di| is, werd maangesl wijst, wl Arnemul W, H. Deze verbindil te Middel nomale bij de R keer in die toch tie van dergelijk I gelegd, aangenor| van het „Restail Toen echl Hoitsma f torenuur j ogenscho I het kastj| van een nenslee! Aangerl nisme del zaken inl gemeentej hand is Het is I samenviel oude kerf bouw in| en toren f geruimd in maanlj gebracht.l De her lege kas! en ontwj chanisme Naar aa ciële conn diverse r: 'j den B. en Tia.v. de Kruisvereil van B. enl men, dat meest is al door dg van de tq| voor de ligt om schillende! ontplooien! het subsidl delen vanf dat dc ver niet alleen de contriil te voeren.I den in ee» Zoals dd opmerkte.! meente bj met kantd gering zijJ ning met 1 De w en de remm min in Rak U sc nieuwi Mag/u Blijf n

de Stem | 1956 | | pagina 2