i liet zuiden zingt n flinke partij Utrechtse Jaarbeurskoor mee in i m KOLDERMAAND Hulst kan return (WVO) winnen -f Duitse wonderbeheerste alles7 maar toch ONTWIKKELING IS VOET TE VOLGEN INDUSTRIëLE HIER OP DE Wim tmafen fr/ggeadem met g/en/etttvs Veel spanning op Zeeuwse bodem pagWaP ip extern Kinderwagen met trommelrem en intelligente telefoons Machtig duel in Yerseke Nóg twee kostelijke momenten uit Duitsland-Nederland 12 7V DERDE BLAD VRIJDAG 16 MAART 1956 Bouwsteen met mogelijkheden TIENJARENPLAN VOOR DE DUITSE WEGEN Landelijke gasvoorziening Raketwapen aan militaire eenheid toegewezen BLUFT GOES ROOD-WIT DE BAAS Stalin an de doden niets dan kwaads NAVO-structuur nog wel adequaat „Aram van Bar iet verbaasde ant fonkelende ogen tmaker zijn gan- de en grijpt zijn :t mogelijk zijn. n..." mompelt hij op luide toon. lar de kerker, ik ■ienil" (Van onze speciale verslaggever) De Jaarbeursgebouwenwaar nog overal de penetrante geur van sneldrogende verf hangt, vertonen het verheugende beeld van bijenkorven in de hoog-zomer. (Hel tras er trouwens even warm!). Het gonst en krioelt in en om de duizenden stands en het gevolg is, dat de standhou ders ivel met iets heel aparts moeten ko men, om in die zee van handeldrijvende mensen aandacht te trekken. Wij hebben getracht een indruk te krijgen van de om- De stands van de radiofabrieken (Philips beheerste b.v. een aanzienlijk deel van de afdeling „klank") hadden de wind mee, doordat juist de wed strijd Nederland - Duitsland werd gespeeld. Terwijl men rond de Nederlandse stands met opgetogen blikk enhet verloop van de wedstrijd volgde, zag men in de Duitse radio-stands opmerkelijk veel sombere gezichten. De wedstrijd zelf én het schouwspel van blijde en sombere gezichten trokken zeer de aandacht. temperatuur. Isolatieplaten voor da ken e.d. waren er van bouwplaten- fabriek Willemse Delft N.V. uit Et- ten. vang en de kwaliteit der zuidnederlandse deelneming aan deze jubileumbeurs. Het moet gezegd, dat de deelnemers uit onze gewesten geen slechte indruk maken. Vooral op de textielbeurs trekken de stijl volle stands van de Tïlburgse wollenstof- fenfabrieken de aandacht. Ook Oosterhout was hier vertegenwoordigd, namelijk door Wijnand Janssens, die toonde hoever men is gevorderd op het gebied van gesponnen kunstzijde. Wielen voor allerlei mogelijke toe passingen (behalve voor het weg verkeer) werden in een aantrekke lijke stand getoond en rondgedraaid. Men maakt ze zo groot als een dubbeltje, maar ook van mans hoogte. Het transportwiel met trommelrem kreeg verheugend veel belangstelling. kinderwagenfabriek uit Overtuigend bleek het „Duitse won der" op deze beurs. De honderdpro cent-service en een veelheid van ar tikelen van uitstekende kwaliteit wa ren de grote trekpleisters. De meeste exposanten zagen eruit als mensen, die rustig wachten op de dingen die zullen komen. De fir ma Allimpex uit Sas van Gent, ver tegenwoordigd door een complete fa milie, deed het anders. Bij hun stand waande men zich op de braderie. Allimpex brengt een snijmachine voor brood, kaas, wordt, alles voor huishoudelijk gebruik. Al demonstre rend werd de dagproduktie van een flinke broodbakkerij in gladde plak ken gesneden. In zuiver Vlaams gold hier het „Draai het wieletje nog eens rond". Een grote Zeeuwse stand was die van de dameshandwerken- fabriek, waar een weelde aan rag fijne maaksels was uitgestald. BOUWSTENEN In de technische sector trok de N.V. Handel- industrie- en scheep vaart Mjj „De Hoop" uit Terneuzen de aandacht met een nieuwe bouw steen, „Ytong" genaamd. Deze steen is opvallend licht van gewicht, door haar speciale structuur. Een van de grote voordelen is het isolerend ver mogen, zowel voor geluid als voor Een verheugend nieuwtje presen teerde ook Van Rooy's appara tenbouw en haardenfabriek uit Bre da. Men toonde een geheel nieuw model oliehaard. Eindelijk is men dan tot de nieuwe vorm gekomen, die zowel esthetisch verantwoord als praktisch is. Van Rooy exposeerde haarden in verschillende kleuren. Men hoopt tenslotte de produktie te kunnen beperken tot twee of drie tinten. De belangstelling zal bepalen welke kleuren dit zijn. Een aparte nieuwigheid is de brander van de hier getoonde oliehaarden, die uit één stuk geperst is. Een andere Bredase onderneming, namelijk Van Trier, lanceerde motor en bromfietskleding van het nieuwe materiaal Trinitex, dat niet alleen tal van bijzondere eigenschappen heeft (zuurbestendigjieid b.v.), maar dat ook in vele tinten wordt ge bracht. De motor-overall van Trinitex trok veel bekijks, evenals een nieuw model regenbroek, als het ware ge combineerd met overschoenen. OP ROLLETJES De fa. Kleinhout, ook uit de Baroniestad, toonde vulmachines van uiteenlopend formaat en voor ver schillende doeleinden. De fa. Klein hout deed voor het eerst mee op deze wereldbraderie. De N.V. Staalimex uit dezelfde stad, zag alles op rolletjes gaan. Oost-Rozebeke t' les raar as wij ier in Vlaande ren van „Kolder" klappen. Wij we ten nochtans dat dit woord, bij u in Holland, betekent: stapelzot. Uw koei en krijgen zo nou en dan de kolder of wel de kopziekte. Al de kalanten van de „Wellekom" hebben d'r eigen ge passeerde zondag na de Hoogmisse, de Hollandse kolder gelachen, 't les op eene keer 'n gebrul en gestamp geworren, dat ze het in west-Rozebe- ke konden horen. Mijnheer d'n hoofd opsteller van De Stem, as ge d i t briefke nie seffes in uwen Gazet plaatst, schiet ge de actualiteit waar op ge gerust fier moogt zijn, danzje- reus voorbij. Ge vraagt natuurlijk: waarméé is er zodanig gebruld en gestampt? Mee... Guido Gezelle! Al lee, allee, Sus, hoor ik u zeggen, en ge zijt gij niet beschaamd... mee uwen schoonsten, nobelsten poëet? !t les nochtans de historische waar heid. En had gij in de Wellekom ge zeten, ge zoudt 't hardst gestampt hebben. Lustert. Onzen Ontvanger komt de stammenee binnen gestapt, line a recta op uwen Vlaamse mede werker, Sus van Testelt: „Sus stikt 'nne keer op: 'n veritabele Holland se Sigaar! Ik was 'n bietje verwon derd, want d'n Ontvanger ies 'nnen Belzjen (excusez le mot)... krentekak- ker, zoudt gij in Olland zeggen.. Wat zie ik? Wat ziet heel de „Wellekom", die seffes rond me staat? 'n Sigaar mee 'n banderolleke èn 'n bandje... „Guido Gezelle... wettig gedeponeerd. Ge zult vragen: is da nou iets om zo mee te brullen? Da's 'n eerbetoon aan de nagedachtenis van onzen groot sten dichter. Maar, beziet da bandje es goed. Da nief sigaremerk is uit gebracht deur 'nne fabrikant uit Kam pen, het gereformeerde bolwerk bij jullie in 't noorden. Ze willen daar met de beroemde Vlaamse naam Ge zelle. de Hollandse guldentjes en de Vlaamse frankskes gerre binnen sle pen, mee de foto van... 'nne katholie ke priester, maar in z'nne toog wil len en durven ze daar 'nne priester nie op 'n sigaar plakken. Daarom hebben ze hem geenen priesterboord, maar 'nnen deftigen hogen boord mee grote punten aangetrokken. Ge ziet da van ier! 't les om uwen buik naar uw keel te doen schieten van de lach: Gezelle mee 'nnen boord en nnen zwarten das op 'n portret in n klein kaderke. Ze hebben Guido Gezelle... dominee gemaakt, 't les om te lachen en te schreeuwen en même tempt: „Mijn ook zo'nne Ge zelle!" werd er geschreeuwd. Mijn ook zo'n krinkelend, winkelend water- ding^mee z'n zwarte kabotteseken aan! Ze hebben hem z'nne sigaren koker bijkans uit z'n handen ge trokken. Had 'm 'n heel kistje Ge zelles gehad... hij zou er gemakkelijk hebben per stUk van gemaakt Maar, jk vraag u beleefd, meneer Hoofdopsteller, mag da zo maar, mogen ze onzen Guido Gezelle zo maar in eene keer... gereformeerd maken Wat zal de levendige familie van de grootste onzer Katholieke dichteren daar van zeggen? Vandaag of morgen zetten ze onze grote Paus ook op 'n sigarenbandje en nie mee Z'nnen Ti aar maar mee 'nnen fantasiehoed. Schept dat genre Gezelle-verering geen danzjereus precedent? Maar, 't ies diejen gereformeerden fabrikant niet om de verering te doen... as Ge zelle maar bij duuzenden wordt „op- gesmoord", da's 't voornaamste. Mercurius, of die nou katholiek of gereformeerd, remonstrant of contra-remonstrant is, kan toch vreemde bokkesprongen maken. D'n Ontvanger duwde ons het Katholiek Dagblad „Ons Noorden" onder de neus en dat prikte diejen fabrikant effekes in z'n achterste: „Over 50 jaar", zo schrijft het, zal 'n Leeu warder sigarenfabrikant misschien de Friese dichters met 'n sigaren- merk gaan eren. E.B. Folkertsma verschijnt dan als schaatskampioen Tamminga als autoracer cn Fedde Schurer, dad ies d'n hoofdopsteller van de „Friesche Koerier," mis schien wel als... Bisschop". En kan zo'n sigarenfabriek daar nou nie 'n vuile pijp deur roken? Maar, ze mogen gewaarschuwd zijn. As ze Felix of Stijn Streuvels of pa ter Callewaert, of Suske van Testelt gereformeerd maken, breekt er 'nnen Vlaams-Friesen oorlog uit. Ziet ge mij al mee 'nnen boord met om geslagen punten en mee 'nnen zwarte col op 'n portret, dat iedereen in han den mag nemen... Ook 't vrouwvolk! Want, ge hebt het in alle gazetten kunnen lezen: t' vrouwvolk rookt ook al zware sigaren en de Canadese vrouwelijke matrozen roken al pijpen. z.odus, 't zou mogelijk zijn, dat mijn portret tussen de make-up-lippen van n maske terecht kwam. En dan zouat ge mijn vrouw moeten horen, XT si.aloei's... O, la, la, une w?t Neeie, neeje. ik herhaal ïm vroeger al 'nne keer schreef: alle Hollandse kolder op 'n Vlaams stokske... t moest verboden worden. Want, als de representant van zo'n gereformeerde Friese fabriek bij ons in n stammenee kwam mee z'n Ge- zelle-dominees, riskeerde hij dat 'm stuk voor stuk naar buiten gesmeten zou worden: eerst z'nne kop en dan z'n ermen cn benen, 't Vlaamse volk surtout dat van den buiten, is wei goed maar niet zot en as ze dat 'n ere- pluim op z'nne kop zetten, mag die geen pijn doen. 'n Bietje meer fijnge voeligheid zou geen kwaad kunnen. Wat zouden ze daar bij u in 't noor den bijvoorbeeld zeggen als wij, ier in Vlaanderen 'n sigarebandje fabri- keerden met 't portret van Abraham Kuyper z.g., er op, 'n portret mee... 'n priesterbonnet? Of minister Colijn, z g. mee de steek van 'nne Suisse? 't Wordt hoog tijd, dat er, wat dat betreft 'n bietje meer wederzijds be grip komt tussen noord en zuid. Of moet ik schrijven: Tussen zuid en noord? SUSKE VAN TESTELT. Mutsaerts Tilburg lanceerde ook iets op het gebied van trommelremmen, maar dan voor een kinderwagen. Deze wie len worden los geleverd of ingeruild en zij werken gegarandeerd veilig. Opvallend waren de kinderwagens in twee kleuren (zwart en gebroken wit bijvoorbeeld). Men is hierbij te rade gegaan bij de automobielindustrie. „Tornado" uit Etten mogen we dit maal ook als Brabantse inzender be groeten. Deze fabriek bezette een enorme stand, waar de glans van heel veel chroom probeerde het veelkleu rige plastic concurrentie aan te doen. Nieuw zijn een heel fijn en modern theecomfoor (een ring, vier dunne stalen pootjes en een waxinelichtje, dat extra-lang brandt) en een verstel bare sehotelwarmer, volgens hetzelf de principe. Er was levendige be langstelling voor deze noviteiten. In de afdeling lederwaren werden ons duizend gehandschoende handen toegestoken door Arnold Verwiel NV uit Waalwijk. Verbijsterend veel nieu we kleuren zijn er voorhanden, maar ook het leer zelf onderging soms een metamorfose. Dit oudste mate riaal, dat de mens kent om er zich zelf mee te bedekken, blijft toch al tijd nog jong. Castelijn en Beerens, ook uit Waalwijk, zocht het meer in de tassen, portefeuilles e.d. Het viel ons op, dat de aktetassen meer en meer naar zwaarlijvigheid nijgen. Het fraaie platte model van soepel leer. met ritssluiting, is ter ziele. Op de afdeling speelgoederen lan ceerde Simplex uit Aalst een houten torengarage. In een andere stand zagen we een robot, die zich echt kon bewegen. Wel een teken, hoe de speelgoedindustrie met baar tijd meegroeit. „Brabantia" uit Aalst toonde stalen strijkplanken, automa tische afvalemmers, stalen keuken tafels en dergelijk gerei. Nieuw wa ren de oliekachel „Adem" en een petroleumkachel van Grieks fabri kaat. met een ongekend grote capa citeit. De Ericsson telefoonmaatschappij uit Rijen demonstreerde voor een forse kluit belangstellenden de „Erivox". Dit is een automatisch antwoordapparaat, dat bij afwezig heid van de opgeroepene de inko mende telefoongesprekken beant woordt. Het toestel zegt het hangt er maar van af, welke mede deling de bezitter aan de geluids band toevertrouwt gehoorzaam: „Meneer de dokter is nu niet thuis. U kunt hem bereiken op no. zus en zo." Wordt u herhaaldelijk las tig gevallen met dezelfde vragen, leg dan het stereotiepe antwoord op de geluidsband vast en laat die het werk voor u doen. Er is nog een toestel in de maak, dat ook het commentaar van de oproeper vast legt. Ge ziet hoe veelzijdig en omvang rijk het Zeeuwse en Brabantse aan deel in de Jaarbeurs is. Jaar na jaar, zo werd ons gezegd, merken de organisatoren van de beurs, die immers de vingers op d< pols van het bedrijfsleven hebben, hoe onze ge westen zich op industrieel gebied ont wikkelen, Het is echter nog niet zo, dat men kan spreken van een voor aanstaande positie. Overrompelende nieuwigheden, nieu we vormen en vondsten, zagen we na genoeg niet. Ook in dit opzicht domi neert west-Duitsland absoluut. Het is echter zo. dat de jaarbeurs ook de deelnemers op nieuwe ideeën brengt en tot verhoogde activiteit inspireert. En dat wettigt een gezond vertrou wen in de toekomst. De westduitse minister van verkeer, dr. Seebohm, heeft een tienjarenplan voor verbetering van het wegennet in de Bondsrepubliek bekend ge maakt. Het zwaartepunt ligt bij de verbetering van 11.000 kilometer hoofdwegen. Er zullen nieuwe hoofd wegen met een gezamenlijke lengte van 960 kilometer worden aangelegd, verder zullen er nieuwe autobanen met een gezamenlijke lengte van 600 kilometer komen, terwijl 1.400 kilo meter zal worden verbreed. De verbeteringen van het wegennet moeten de sterke stijging van de ver- keersbehoeften, die in de komende twintig jaar wordt verwacht, dekken. Binnenkort zal bij de Staten-Gene- raal een wetsontwerp aanhangig worden gemaakt, regelende de deel neming van de staat in een op te richten N.V. Nationale Gas Maat schappij, als bedoeld in het onlangs gepubliceerde voorlopig rapport van de commissie organisatie landelijke gasvoorziening. De minister van Economische Zaken zal, naar hij aan de Tweede Kamer meedeelt, in de memorie van toelichting bij het wets ontwerp zijn standpunt ten aanzien van het rapport uiteen zetten. Het Amerikaanse leger zal zijn eerste bataljon vormen, dat is uit gerust met geleide projectielen Deze projectielen van het type Redstone hebben een reikwUdte van 500 km. Volgens de minister voor het leger, Brucker, wordt in april te Huntsville een begin gemaakt met de vorming van het bataljon Het Restone-projec- tiel is het produkt van natuurkundigen onder leiding van dr. Werner von Braun, de ontwerper van de Duitse V-2. (Advertentie) Nieuwe heerlijke smaak f Erg lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim! Houdt Uv mond fris en gezond Nieuwe lage prijs! Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven. Colgate de meest verkochte tandpasta ter wereld We zijn kennelijk nog niet uitgewinterd. getuige de witte wereld, die ons gisteren voor de ogen werd „getoverd". Maar het zag er allemaal, gelukkig, niet erg onheilspellend uit en voor het weekeinde zullen we in élk geval er het beste maar van ho pen. Spanning zit er overigens alweer genoeg in de lucht. De koplopers in A en B in de hoofdklasse: Ajax en Elinkwijk lopen intussen betrekkelijk weinig gevaar om hun fraaie posities te verliezen, nu zij respectievelijk uitkomen bij EBOH in Dordt en thuis tegen Sittardia. NAC, vorige zondag wegens niet-spelen door Eindhoven teruggedrongen zij het slechts door een iets beter doelgemiddelde heeft een kansje om de blauwwitte Eindhovenaren van zich af te schudden. t)at wordt realiteit als Eindhoven tegen VVV verliest en Excelsior er niet in slaagt, de Breda- naars met sukses van het lijf te houden. Lussenburg e.s. hebben een aller minst gemakkelijke ontmoeting voor de boeg in Rotterdam, maar een be hoorlijke winstkans zit er ongetwijfeld in. Voor Eindhoven trouwens ook, zodat er evengoed geen wijziging in de stand op kan treden. Willem II zien wij zegevieren bij het Schiedamse SVV en BW zal op zyn beurt met de volle buit van De Graafschap terugkomen. ningen, Leeuwarden en Haarlem, kan le klasse „betaald" Ook deze zondag heeft het Roosen- daalse RBC een noordelijke club als tegenstander, zij het nu op eigen grond. Jongstleden zondag konden zij in Zwolle het slechts tot een punten verdeling brengen, hoewel ze méér hadden verdiend. Overmorgen gaat 't tegen het Groningse Velocitas, dat ongeveer van dezelfde kracht is. Er zit dus minstens weer een gelijkspel in, maar we houden het op een over winning voor de Luytenbewoners. De Valk krijgt harde noten te kraken bij Xerxes. Baronie speelt dan eindelijk weer eens voor eigen publiek, ditmaal te gen 't Gooi uit Hilversum. De jongste overwinning bij Longa was behalve 'n sprekende er een van psychologische waarde. De Baronnen bewezen daar in Tilburg immers tot uitstekende dingen in staat te zijn en gezien hun positie op de ranglijst: vijfde en met zeer geringe achterstand op Wage- nog heel wat worden bereikt. Als zondag de overwinningenreeks wordt voortgezet, wat ongetwijfeld mogelijk is, wordt de positie reeds behoorlijk verstevigd. Longa heeft gelijke kansen ais niet gastheer Blauw Wit maar Helmond wint van ONA. 'n Belangrijk treffen wordt Wilhelmlna - KFC, dat wij voooralsnog in een zege voor de be zoekers-leiders zien uitlopen. Dosko speelt uit bij Zwartemeer in Gronin gen, dat weliswaar tezamen met TOP als hekkesluiter fungeert, maar niet temin een tegenstander blijft, waar mee vooral thuis niet mag worden gespot. TOP heeft een kansje tegen het Delftse DHC. De amateurs Enkele hoogst belangrijke ontmoe tingen worden in I C gespeeld. TSC opereert in De Warande te~en Roer mond, een geduchte tegenstander, die niet gemakkelijk te vloeren is. Als de Oosterhouters goed hebben „over winterd" voorspellen we volledige winst. Alliance reist naar Valkenswaard, waar VSV '34 sinds j.l. zondag koplo per, als gastheer fungeert. Een zware opgave voor de roodzwarte Roosen dalers, die vorige week bij Maurits In de „stoot" van verslaeren en foto's, die woensdaeravond od de sportredactie over de interland West-Duitsland-Nederland belandden, gingen twee kostelijke wedstrijdmomenten bijna verloren. Bu'P" Want hier ziin ze alsnog. De bovenste foto geeft de Munck in een van zijn actiefste ogenblik ken: Met een forse vuistslag weet hij het leer te keren, vóór Schaefer er aan te pas kan komen. Rechts is de NAC-er Ke.es Kuys zichtbaar, die ook eens komt kijken, of er wat te doen is. Op de onderste foto zit Notermans in de knel. Hij wordt zwaar op de huid gezeten door Jupp Roehrig. No- termannetje had de bal echter juist tevoren naar de even zichtbare Klaas- sens gekopt. Cor van der Hart volgt de gang van zaken en houdt meteen Uwe Seeler (voor hem) in de gaten. Ook de Italiaanse communistische partijsecretaris Togliatti heeft ge zegd, dat niet alles wat Stalin ge schreven heeft aanvaard moet worden als noodzakelijkerwijs waar en defi nitief. De eerste secretaris van de Hon gaarse arbeiderspartij, Rakosi heeft, 1 op een vergadering van het partij- bestuur verklaard, dat de schadelijke persoonsverheerlijking onder het re-' giem van Stalin ook naar de volks democratieën is overgeslagen. In het voorlopige verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begrotingen van Oorlog en Marine uiten vele leden hun waardering voor de werkkracht en de toewijding van de minister en de beide staatsseeretaiissen. Tot hun groot leedwezen konden zij uit een oogpunt van veiligheid de toe stand in het algemeen evenals de situatie in dit werelddeel allerminst gunstig noemen. Het was voor deze leden de vraag, of de huidige structuur van de N.A.V.O. nog wel geheel adequaat was te achten. een lelijke opdoffer te incasseren heb. ben gekregen. Als de revanche-ge dachte sterk genoeg is, za' het in Valkenswaard ongetwijfeld beter ver lopen. Vlissingen heeft wederom een uitwedstrijd en opnieuw gaat de reis naar het Limburgse, naar Kimbria, helemaal in Maastricht. Die zware klap, door Roermond toegebracht, zal de Zeeuwen ongetwijfeld lelijk dwars zitten en als we het goed zien heeft Kimbria nog niet gewonnen. Brabantia zal dat thuis wel weten t« doen tegen Almania. Een puntenver deling zit er in bij Sportclub Emma- Schijndel. De tweede klassen Het programma in 2A is deze week zo uitgevallen, dat de twee zwaksten tegenover de twee sterksten komen te staan. Baardwijk heeft Taxandria op bezoek en SET speelt op eigen terrein tegen De Spechten. Er zullen bijzon dere dingen moeten gebeuren als de lijstsluiters tot winst komen. Uno Animo staat niet ongunstig voor de winst contra Oss en evenzo Boxtel tegen Sarto. Ook in 2 B prijken enige belang wekkende ontmoetingen op het pro gramma. In Bergen op Zoom wordt MOC - Roosendaal gespeeld: num mer een tegen nummer laatst. Roo sendaal is dit seizoen wel lelijk te ruggevallen en men kan de dappere mannen maar heel weinig, om niet te zeggen géén kansen toedenken op Rozenoord. Goes heeft Rood Wit tus sen de krijtllijnen; men mag beweren dat de mannen uit St.-Willebrord met prima papieren in de zal. op reis gaan. Middelburg zal het bepaald niet lukken om tegen het te gast ko mende Internos eenzelfde resultaat te boeken als voorgaande zondag con tra Goes. Voorlopig houden we het hier op een winstverdeling. In Hulst wordt de return tegen WVO gespeeld. In Oosterhout wist Hulst een fraai gelijk spel te behalen; ons dunkt dat het nu, thuis, een klei ne zege kan worden. DESK, de vorige week verliezer bij RAC gaat naar alle waarschijn lijkheid zijn „haren terughalen" con tra het bezoekende Axel. RAC en Dongen komen in het programma van deze zondag niet voor. De derde klassen Heusden - RKDVC kan men in SB de interessantste ontmoeting noemen waarvan de thuisclub het gunstigst voor de winst staat genoteerd. St.-Michielsgestel heeft tegen Hiero- nymus de beste napieren. Reusel Sport's leiderspositie komt niet in ge vaar, nu het tegen GSBW aan moet treden. Een puntenverdeling lijkt de beste voorspelling bij GW - Concor dia SVD. In 3C een bijzonder aantrekkelijk programma. Virtus - VES opent de rij. Een wedstrijd van gelijkwaardige teams. RKC krijgt het zwaar te ver antwoorden tegen Veerse Boys, maar nog zwaarder zal Zierikzee, hekke sluiter, opzien tegen de komst van leider BSC. Hero, inmiddels tot de vierde plaats opgeklommen, zal wel raad weten met RWB, maar DHV staat op verlies contra het bezoeken de WSC. Spanning volop zal er ook heersen in 3D. Zeeland Sport moet het op nemen tegen het Bergse RKFC; het is zeer de vraag of de punten in Vlis singen gaan blijven. Terneuzen - Biervliet zien we op een gelijk spel uitdraaien. Tot die hoogte zal Nieuw Borgvliet het wel niet kunnen bren gen, tegen het bezoekende Zeelandia. De wedstrijd van de dag ir METO- RCS. die in Hoogerheide grote belang stelling zal trekken. Ais de thuisclub weet te winnen, komt het kampioen schap dichterbij. Alle hens gaan er dus in Hoogerheide aan dek komen. Hontenisse moet er in kunnen slagen tot een kleine zege te geraken contra ODIO. De vierde klussers Bij de vierde klassers wordt dit maal praktisch een volledig program ma afgewerkt. Oisterwijk - Nieuwkuik opent in 4 E het rijtje. Een punten verdeling lijkt het meest voor de hand liggend. Maar Hilvaria gaat winnen van TAC en waarschijnlijk lukt het Ons Vios eveneens contra Zigo. Ne- velo gaat echter beslist SVG klop pen. Zal het Haarsteeg bestaan om Wit Zwart hetzelfde te doen. Breda - Gilze kan in 4 F de belang rijkste wedstrijd worden genoemd. Dat wordt een dubbeltje op z'n kant J voor de bezoekers. Groen Wit zal wel kans zien om met TVC af te rekenen, in tegenstel ling tot PCP, dat ongetwijfeld het onderspit moet deiven contra leider I Madese Boys. Boeimeer lijkt niet bij voorbaat verloren tegen SCO en 1 RKWU heeft de puikste winstkansen in het duel met Zundert. In 4 G gaat het er ook weer span nen. Kaaise Boys zal er wel in slagen SC Gastel het hoofd te doen buigen. Steenbergen achten we niet in staat koploper DEVO in het zand te laten bijten. RSV weet uiteraard raad met i HSC, wat men niet kan zeggen van Burgh contra NSV. De interessantste ontmoeting wordt deze zondag in Halsteren gespeeld tussen de club van die naam en Grenswachters. Het is niet onwaar schijnlijk, dat na een uitermate span nende wedstrijd de winst gedeeld wordt. Ten leste dan nog 4 H. Nu Clin- ge de wachtbeurt heeft, staart de kan sen voor Xerseke om de leiding over te nemen, gunstig. Het is echter zeer de vraag of het bezoekende Breskens daar ook zo over denkt. Daarnaast liggen Sluiskil en Hansweertse Boys op de loer om hogerop te klimmen. Dit tweetal medekanshebbers op de titel ontmoet elkaar in Sluiskil, waar het dus evenzeer spnanend toe zal gaan en waarvan de uitslag moeilijk is te voorspellen. RIA en Aardenburg gaan vermoe delijk de winst delen. Hoofdplaat kan echter tegen Luctor niet op en bij Oostburg - Koewacht ligt een kleine zege voor de thuisclub wel in de lijn der verwachtingen.

de Stem | 1956 | | pagina 9