DEZE ZOMER: HELIKOPTER AXEL - ROTTERDAM TIMS1M Bromfiets uit Bergen verdween naar het op Zoom legioen Oud-Zeeuwsch-Vlaanderen ging weer leven Deed waardevolle suggesties VERZORGINGSHUIS B. A. TE GOES GEOPEND C Andnessen Zn. Mag hij Boelhouwer heten Gemeente Middelburg Gemeente Middelburg Minder subsidie vereist —Dit is een- verstandige ^huisvrouw 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 MAART 1956 2 In lijn Brussel-Rotterdam opgenomen Geanimeerde plaatjes-kijkerij in Hulst Raadsverkiezing te Nieuwerkerk Middelburgse H.B.S. Directeur v. Dalsum met pensioen Ook Goes heeft n actie-comité Jungschlager Alleen bestemd voor bejaarde stadgenoten GROTE MARKT 22 BERGEN OP ZOOM Naamloze baby in Hansweert In september a.s. CONGRES OVER MENSELIJKE VERHOUDINGEN Walcheren MIDDELBURG Openbare bekendmaking. Z.-Vlaanderen TERNEUZEN Algemene jaarvergadering Boerenleenbank kreeg een R ijwielhandelaar brief uit Marseille Op afbetaling OOSTBURG Voorjaars-Modeshow Zuid-Beveland GOES AGENDA Heden Morgen (Advertentie) ADVERTENTIëN Gedurende de zomer zal Zeeuwsch-Vlaanderen verzekerd zijn van zijn helikopterlijn op Rotterdam. Dat bleek al uit de omvang van het voor de periode van april tot half oktober benodigde be drag aan subsidie dat de Sabena vereist ter verdere uitoefening van de in oktober van het vorig jaar gestarte lijn Axel-Rotterdam. Naar functionarissen van de Sabena ons gisterenmiddag desgevraagd ver klaarden ligt het in de bedoeling de a.s. zomerdienst zodanig uit te voe ren dat de dinsdagse vlucht tussen Brussel en Rotterdam, welke nor maal zoals alle andere dagen via Ant werpen gaat. over Axel te doen uit oefenen. Daarmee is de Zeeuwsch- Vlaamse helikopterlijn op „Holland" officieel opgenomen in het Sabena- helikopternet, zij het dan nog als ge subsidieerde lijn. Uiteraard drukt dit de exploitatie zeer. Daarom kan men nu ook vol staan met een aanzienlijk lagere bij drage van de zijde der Zeeuwsch Vlamingen. Er is nog geen definitieve oplossing bekend van de wijze waar op men de natuurlijk gewenste pre ferentie der Zeeuwsch-Vlaamse reizi. gers' zal regelen. Naar men ons ver zekerde zal dit zeker tot wederzijds genoegen geregeld worden. Gisteren heeft de Sabena voor haar Zeeuwsch-Vlaamse relaties een in teressante contactbijeenkomst belegd in het „Centrum" te Axel. De heer H. A. A. baron Collot d'Escury. onder voorzitter van de Kamer van Koop handel opende die bijeenkomst waar verscheidene burgemeesters uit Z. Vlaanderen aanwezig waren, evenals de Belgische consul ir. C. Wats, ma joor Ballegooyen de Jong en majoor Stoorvogel der Rijkspolitie, de heer G. Oskamp directeur van de provin ciale V.V.V. en andere autoriteiten. De heer R. de Cree gaf een uiteen zetting over de ontwikkeling van de helikopter, welks principe reeds een zijn tijd ver vooruit kunstenaar en technicus als Leonardo da Vinei in spireerde tot erop gelijkende schet sen. Hij is ook de man die het woord „helikopter" vormde. De heer Cree 2gJ profiteert ook van de nieu- I we gezinsverpakking „Acti- fral 10" van Philips-Roxane. Extra voordelig! 150 dragées ƒ3.75. Slechts één dragée per dag is voldoende om „voor jaarsmoeheid" te voorkomen. Voor de avond welke de Oudheidkundige Kring ,,De vier ambachten" nu verzorgde, bleek een overweldigende belangstelling te bestaan. En geen wonder, want welke Zeeuwsch-Vlaming wordt nu niet graag geconfron teerd met beelden uit het oude Zeeuwsch-Vlaanderen, in vele gevallen: beelden uit zijn kinderjaren? De fraaie serie beelden die de heer But uit Terneuzen voor een zeer geïnteresseerd publiek op het witte doek wierp, tekende zuiver de toe standen in het land tussen Schelde en grens, zoals die ongeveer een hal ve eeuw geleden waren. En het uiter mate geanimeerd gepraat in de zaal bewees met hoeveel intense belang stelling alles werd gevolgd. „Ja, zo was het", met die uitroep werd me nigmaal de gehele avond gekarakte riseerd. De heer R.O. Wilking gaf, ook al kennelijk echt in zijn schik met de ze „plaatjes-kijkerij" een kort com mentaar bij wat de heer But liet zien. Vooral wanneer het Hulst en het Land van Hulst betrof wist hij telkenmale, bij iedere oude foto, klei ne bijzonderheden te vertellen die de ouderen in de Graanbeurs-zaal vaak tot een „ja, ja, dat klopt" inspi reerden. Betroffen de beelden plaat sen in het land van Axel of Terneu zen, dan wist de heer But meestal wel de voornaamste bijzonderheden. Maar menigmaal, en dat was wel beschouwd het interessantste, moest de zaal maar uit zien te maken wat de aan bod zijnde kiek voorstelde. Meestal was men het er spoedig over eens, maar een enkele maal „staak ten de stemmen" en bleef men wei felen en in het duister van de zaal schoten dan de opmerkingen over en weer. „De Kauter" dacht er een. „Nee, 't is op Bels" wist de ander. HET IS 'M! Wat er in zestig of zeventig jaar toch kan veranderen in de wereld. Verbeteren ook natuurlijk. Maar we maken ons sterk dat er in de zaal tientallen waren die, en hartelijk ge meend, verzucht hebben „wat was dat een schone tijd!" En dat is dan ook wel zo. (Advertentie) Die nog altijd zo goed geheten oude tijd! Hij ging weer leven, die avond. Zwaar bebaarde mannen, ge wichtig en waardig die vreemde ar- tiesterige fotograaf in het gelaat blik kend; zorgzame moeders, de kinde ren in de nabijheid van de wijde en lange rokken houdend; die kinderen zelf, plechtig gehoed vol nieuwsgie righeid voor die kiekkast in de stille straat van het dorp. Dat moest een gebeurtenis geweest zijn, als er een foto werd gemaakt. Hele straten, ja hele dorpen liepen uit, getuige de mass's eerbiedig toe kijkende mensen op de platen, kenne lijk door de fotograaf met enige moeite weerszijden de weg gehouden, omdat anders het schone uitzicht op de kerk, of op een stamineeke, ver doezeld zou worden door al dat stem mig zwart der mannen en vrouwen uit het vroegere Zeeuwsch-Vlaamse land! En die wegen zelf: stroken modder in de winter: stofwoestijnen in de zomer, in de allergunstigste gevallen voorzien van een bescheiden strook je keien en overal bezaaid door op vallend veel paardevijgen. Alleen de weg van Hulst naar Walsoorden was in dit gebied verhard en dan naai de Graauwse Paal, waar de beurt schippers meerden. Verder: modder en zand. Foto's van de barre winter van 1890: schepen in het ijs in het ka naal Terneuzen Gent. Het jacht van Rothschildt, de oude haven van Philippine, kijkjes in Sas van Gent, Axel, Terneuzen. Hoek. Zaamslag. Clinge, St. Jansteen, Graauw, Over slag. IJzendijke en niet te vergeten in Hulst. „Dat meisje daar, met die fiets" zei dan de heer But, doelend op een jong ding met vlechten en een lange witte jurk en een strooien hoed, „dat is de vrouw van..." en dan noemde hij de naam van een nu statige oude man of van iemand die al lange jaren dood is. „Daar bij die pomp", wist de heer Wilking. „dat is Sjef die en die!" En dan het commentaar van de oudste kijker: „Ja, waarachtig, 't is 'm!" „Euh, en nou al twintig jaar dood!" Plechtige veldwachters, wagens vol stoere boeren, die hun best deden om zo bars mogelijk te kijken, want dat moest immers op een foto. Be kende afspanningen en staminee's, met daarvoor struise waardinnen die steevast enorme bladen vol schuim- gerande bierglazen torsten, want dorst hadden ze toen ook al in Zeeuwsch Vlaanderen en het bier is er altijd goed geweest. KEELTABLETTEN Sterk, desinfecterend 60 tabletten f 0.98 PHILIPS ROXANE Te Nieuwerkerk op Schouwen zul len op 20 juni verkiezingen voor de gemeenteraad worden gehouden. De kandidaatstelling geschiedt op 8 mei. Nieuwerkerk was één van de ge meenten, waar de data voor de kan didaatstelling en de stemming voor de verkiezingen, die in 1953 moesten worden gehouden, met het oog op de watersnoodramp nader werden vastgesteld. schetste da betekenis van de Russi sche ingenieur Sikorsky, wiens S 58, de vrucht van jarenlang experimen teren. een toestel dat 12 passagiers kan vervoeren, van zodanige kwali teiten is dat de Sabena besloot er acht van aan te schaffen. Tevens deelde hij mee, dat de dienst Axel-Rotter dam met ingang van. 20 maart zoda nig wordt gewijzigd dat het vertrek uit Rotterdam niet meer om 3.30 uur, dooh om 5.15 uur is gesteld. Aankomst te Axel om 8.05 uur 's avonds. De tijd van verblijf in „Holland" wordt daar mee aanzienlijk verlengd. Ir. J. v. Dalsum, directeur van de rijks H.B.S. en de daaraan verbon den Middelbare meisjesschool te Middelburg heeft tegen 1 september eervol ontslag gekregen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer van Dalsum heeft eerst als Waterstaatsingenieur in Indië ge werkt, maar kwam wegens ziekte in 1923 naar Nederland terug. Hij kwam toen hij bij het middelbaar on derwijs, werd in 1930 directeur der H.B.S. in Oostburg en kwam in 1936 in deze functie te Middelburg. (Advertentie) Zorg er voor Aspirin*! in huis te hebben, maar denk er aan-. Er bestaat geen Aspirin*) zonder Bayer-kruis gedeponeerd handelsmerk Te Goes is, naar men ons meedeelde, ook een actiecomité-Jungschlager ge vormd, waarin alle bevolkingsgroepen vertegenwoordigd zijn. Het bestaat uit mevr. Beteke en de heren J. Offermans; M. v. d. Himst; S. Buys; P. de Kam en J. Sturm. Tegen dinsdag a.s. is een grote pro testvergadering belegd in de Prins van Oranje, waar majoor van Buuren. een der getuigen uit het proces-Jung- schlager, met de stukken in zijn hand de onschuld van de wakkere Neder lander zal aantonen. Het comité zond reeds aan de heer Goekoop, de leider van het landelijk comité in Den Haag, een brief met waardevolle suggesties, waaraan wij het volgende ontlenen: „Het is uiter aard niet aan het comité Goes om te beoordelen, in hoeverre een protest bij de Verenigde Naties, de wereld opinie en die van rechter Maenkom kan beinvloeden. Nu de zaak Jung schlager voor Nederland een natio nale zaak geworden is, los van poli tiek of gezindte, vragen enkele ken ners der Indonesische psyche zich af, of niet meer moderne eh prognante middelen gegrepen moeten worden Vorig jaar heeft het B.A. te Goes het herenhuis op de Beestenmarkt van oud-r.otaris Pilaar aangekocht, om dit in te richten voor verzorgings huis ten behoeve van bejaarden, die hulpbehoevend zijn geworden. In die opzet is men zeer gelukkig geslaagd. De grotere vertrekken in het royaal gebouwde huis zijn thans be zet met respectievelijk zes, vijf en vier bedden. Zes kleinere kamers zullen voortaan ieder een echtpaar herbergen en twee kamers bevatten slechts een bed en zijn bestemd voor bejaarden, die plotseling ernstig ziek worden. Bovendien is er een ruime kamer gereserveerd voor de direc trice, mej. Boelsjens en op de zolder vindt men de kamertjes voor het in wonend personeel. Gelijkvloers is de eetzaal en de conversatie-kamer; de laatste staat rechtstreeks in verbinding met de grote tuin. Het gehele pand is centraal ver warmd en van alle gemakken voor zien, zodat de bejaarden, die voor op name in aanmerking komen, een aan lokkelijk nieuw tehuis bekomen. In totaal kunnen 29 bejaarden gehuis vest worden; blijft men beneden dit maximum, dan wordt uit de grote zalen een bed verwijderd, wat wel een verbetering zal betekenen, omdat ze nu wel iets te dicht op elkaar staan. Iedere bewoner heeft zijn eigen vrije klerenkast; op elke zaal en kamer is de radio present en voor de luchtverversing zijn ventilatoren aangeschaft, die geen tocht veroor- WELKE BEDOELINGEN MEN HEEFT. Gistermiddag is het tehuis zonder veel ceremonieel geopend in tegen woordigheid van de B.A.-leden, de burgemeester en de architect. (Advertentie) het beste der hetere hortodes 5n duurzaamheid onoveirroiten in prijl binnen Uw bereik. De heer Otte uit Hansweert stapte op 17 februari naar het gemeentehuis om aangifte te doen van zijn pasgeboren zoon. „Boelhouwer", zei hij tegen de ambtenaar, mt.ar hoe hij ook praatte en redeneerde, de amb tenaar bleek niet van plan een zo rare naam aan zijn registra tie toe te voegen. De heer Otte hield echter voet bij stuk. Zijn broer in Bruinisse heet uitein delijk ook Boelhouwer en ook de grootvader van moeders kant droeg die naam. De heer Otte nam daarop een advocaat in de arm en de rechtbank zal nu uit moeten maken, of de baby nu Boelhouwer mag heten of niet. De voorzitter, de heer A. de Roo, sprak het welkomstwoord en zei, dat de voornaamste bedoeling van het B. A. met dit tehuis is goede hulp te verschaffen aan bejaarde stadge noten, die zonder ziek te zijn, niet goed meer uit de voeten kunnen. Tot nu toe moest men deze mensen naar inrichtingen elders overbrengen, wat heel wat leed voor de betrokkenen met zich bracht, daar op hoge jaren het losscheuren van vertrouwde om geving met pijr. gepaard gaat. 'n Tweede factor was dat een eigen tehuis veel goedkoper uitkwam, ge zien de immer stijgende verpleeg- kosten. Een en ander heeft een punt van langdurige overweging uitgemaakt en spreker meende dat de genomen be slissing een gelukkige is geweest. De heer de Roo bedankte in het bijzon-der zijn medebestuursleden, de heren Hamelynck, Haverhoek, Elen- baas en Bakker, die zich speciaal met deze zaak bezig hielden en haar tot een goed einde brachten. Daarna volgde een rondgang dooi het gebouw en werd er thee geser veerd. Vandaag en morgen zullen de ver pleegsters het huis betrekken. om het wereldgeweten wakker te schudden. Ons comité wil U daarom de volgende suggesties doen: Naast artikelen in de internationale wereld, pers via A.N.P., waarin de juiste toe dracht van de zaak gegeven wordt moet een slagzin ontworpen worden, b.v.: „Nederland vraagt Indonesia recht voor Jungschlager". Indonesia heeft er alleen belang bij, dat de drie grote wereldmachten: Amerika, China en Rusland de in druk krijgen, dat het een jonge, fat soenlijke rechtstaat is. Indonesia wil zijn gezicht voor het internationale forum niet verliezen en moet daarom deze slogan in deze drie wereldtalen onder ogen krijgen: le. Als nu siuitzegels gemaakt worden, waarin deze slogan in deze drie wereldtalen voorkomt en heel Nederland plakt deze op brieven, vooral die naar het buitenland gaan, dan kan dit zijn doel niet missen. 2e. Een tweede suggestie is: de postzegels op brieven worden in alle grote steden machinaal gestempeld met een afdruk: „Koop Kinderzegels' of „Plak Uw postzegel in de rechter bovenhoek" enz. Het voorstel is um in de plaats hiervan dezelfde slagzin in de drie wereldtalen af te drukken. 3e. Elke dag voor de radio begint de nieuwslezer het nieuws-journaal met deze slogan. De Nederlandse sta tions uiteraard in onze moedertaal, de wereldomroep P.C.J. in de drie wereldtalen. Van 13 tot en met 15 september wordt te Berg en Dal, bij Nijmegen, een internationaal congres gehouden over menselijke verhoudingen, onder algemeen voorzitterschap van Prins Bernhard. Uit vier werelddelen (Aus tralië doet niet mee) worden deelne mers verwacht. In het initiatiefnemend comité, dat onder leiding staat van dr. F. F. T. Rutten, heeft o.a. ook zitting mgr. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond. Ook de landen achter het „ijzeren gordijn" zijn voor het congres uitge nodigd. (Advertentie) Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat de Raad in zijn vergadering van 6 maart 1956 besloten heeft één openbare kleuterschool te stichten op 't Zand, één aan de Vlasmarkt en één aan de Sehuitvlotstraat. Middelburg, 13 maart 1956. Burgemeester en Wethouders voor noemd. 386-0 N. BOLKESTEIN, burgemeester. J. PH. KOENE secretaris. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 54, 2e lid, van de Kleuteronderwijswet, be kend, dat de Raad in zijn vergadering van 6 maart 1956 gunstig heeft be schikt op de aanvrage van 22 februari 1956 van het bestuur der Ve-eniging tot oprichting en instandhouding van een Christelijke Bewaar- en Voorbe reidingsschool te Middelburg, om medewerking op grond van artikel 50 van voormelde wet voor de stich ting van een bijzondere kleuterschool. Middelburg. 13 maart 1956. Burgemeester en Wethouders voor noemd. 387-0 N. BOLKESTEIN burgemeester. J. PH. KOENE, secretaris. AUTO REED TEGEN AFSLUIT BOOM Doordat aan de bestuurder van de volkswagen, de heer J.v.d.W.,komen de van de Herengracht, door een tweetal passerende auto's het uit zicht werd ontnomen, bemerkte hij te laat dat de afsluitbomen van de Axelsebrug omlaag gingen toen hij over deze brug wilde rijden. Een der afsluitbomen kwam terecht tegen de rechtervoorruitstijl waardoor de voorruit geheel werd vernield. KIND LIEP TEGEN AUTO De heer I.D.W. uit Wolfaartsdijk reed met zijn auto in de Westkolk- straat, toen nabij het postkantoor de 4-jarige G.G. vanachter een file auto's de straat overstak. Het jonge tje werd door de auto van de heer W. gegrepen. Dokter Nijsten, die de eerste hulp verleende, kon geen noe menswaardige verwondingen consta teren. Het kind werd naar de vlakbij gelegen ouderlijke woning gebracht. Sluiskil REMMEN DEDEN HET NIET De vrachtwagen van de heer A.U. uit Sas van Gent, bestuurd door chauffeur C.J, de W. te Breskens, kwam geladen met 12 ton maizena uit de richting Sas van Gent gere den. Te Sluiskil zag de chauffeur een 50-tal meter vóór zich, voor de sme derij van de heer du Puy een per sonenauto aan de rechterzijde van de weg geparkeerd staan. Daar er op dat moment een tegenligger na derde remde de chauffeur. Hoewel later bleek dat de remmen in orde waren schoot de vrachtwagen van de heer U. door en raakte de ge parkeerde personenauto van de heer J.W.E.M. uit Oosterhout aan de ach terzijde. Deze stond niet afgeremd 'en schoot daardoor een 70-tal meter vooruit en kwam aan de linkerzijde van de weg tot stilstand. De per sonenauto was aan de rechterachter- zijde zwaar beschadigd. De vracht wagen was licht beschadigd. Zuiddorpe In het parochiehuis had de alge mene jaarvergadering plaats van de boerenleenbank „Zuiddorpe", die door niet minder dan 88 leden be zocht werd. Uit het verslag bleek dat de bank een zeer gunstig en voordelig jaar had gehad. Er was een winst ge maakt van 4518,62 die op voorstel van het bestuur gevoegd zal worden Friese beschuit eivol eieren (Van onze speciale verslaggever). In de Potterstraat te Bergen op Zoom woont sinds jaar en dag de rij wielhandelaar H. F. Willegers, een man, waarmee het prettig zaken doen is. Nu hebben zich in het rustig kabellende leven van Willegers zelden voorvallen voorgedaan, die hem „paf" deden staan. Geen regel (maat) echter zonder uitzondering. Zo is het ook bij onze Bergse handelaar ge weest, want onlangs heeft zich iets afgespeeld, waar Willegers nu nog niet over uit kan. Wat is het dan wel, dat deze man uit Bergen op Zopm als het ware „overdonderd" heeft Beginnen we de geschiedenis bij haar begin. Zo rond Koninginnedag van het vorige jaar kreeg de rijwielhande- jaar bezoek vrn een arbeider, die in het Osser.drechtse werkte. Of Willegers hem ook aan een bromfiets kon helpen Dat kan, moet deze handelaar toen gezegd hebben. Of het karretje ook via het afbeta lingssysteem van eigenaar kon ver wisselen? Ook dat was mogelijk. Er werden wat formuliertjes ingevuld en de koop was gesloten. Door de Bergse Potterstraat klonk even later het geronk van een fonkelnieuwe brommer, diens berijder in de wol ken was. Dat was het begin van een geschie denis. die een toch minder fraai ver loop kreeg, want wat gebeurde er BRIEF. Toen onze winkelier onlangs op een goede morgen het klepje uan zijn brievenbus oplichtte, zag hij in de bus een brief liggen, uiaarop een aantal vreemde postzegels prynte, cue Willegers niet direct kon thuisbrengen. De brief was af komstig uit Marseille, de steller een Nederlander. Nu j.s Willegers wel wat gewend, maar toen hij zijn brief uan A tot Z gelezen en nog eens herlezen had, mompelde hij toch roei; een mens kan wat meemaken, VERKOCHT. bij het reservefonds. Het reserve fonds van de bank is groot: f 66156.24. Het aantal spaarboekjes was 659. Ge spaarde gelden bedroegen in totaal: 1840671,89. Verdiende rente geza- melijk was: 41517,34. Aan voor schotten was verstrekt 87468,08. Lo pende rekeningen te vorderen: 1881936.92. Ontvangen rente totaal: 51479,89. Lopende rekening bank- schuld: 159526,37, waarvoor te be talen rente 1706.71. Totaal verhan deld bedrag door de bank: 4196804.35. De voorzitter van de raad van toe zicht prees de zeer verzorgde en ac curate notulen en het verslag van de kassier, de heer Alph. van Haeist, terwijl pastoor van Tilburg woorden van waardering sprak voor de bank, de steun die hem door deze wordt verleend en de aangename wijze waarop hij met haar samenwerkt. Het ledental was op 31 december 1955: 170. Zes nieuwe waren er bij gekomen. Wegens periodiek aftreden werden herkozen de heren Arthur Termote en René L. d'Hert als leden van het bestuur en de heer Cyrille A. de Munck als lid van de raad van toe zicht. Bij de sluiting drukte de voorzit ter van de raad van toezicht zijn ge noegen erover uit dat verschillende leden aan zijn oproep om meer te doen over de bank gehoor hadden gegeven. Maar voldaan was hij nog lang niet. Hij zou willen zien, dat alle leden zoveel mogelijk alles de den over de bank, mede daarvoor hebben zij immers hun bank. Zij zouden daar, hij benadrukte het nog eens krachtig, veel voordeel en ge mak van ondervinden. Overslag De schrijver van de brief bleek een legionnaire te zijn, een korporaal van het Franse vreemdelingenlegioen, die op het punt stond de grote oversteek naar het onbekende Afrika te maken. De man liet Willegers zonder veel omhaal weten, dat hij de fonkelnieu we brommer, die de rijwielhandelaar maanden te voren aan de Ossen- drechtse arbeider op afbetaling had verkocht (en die nog niet afbe taald was) overgenomen had. Of hij daar maar nota van wilde nemen.. De Bergse rijwielhandelaar heeft het er natuurlijk niet bij laten zitten. Hij heeft de financieringsmij. In Utrecht, die het karretje financierde van een en ander op de hoogte ge steld. De politie kwam er aan te pas, maar verder heeft de rijwielhande laar er nooit meer iets van gehoord Vaak moet hij aan de affaire te rugdenken en dan wil het er bij hem nog niet in, dat mogelijk op het mo ment van overpeinzing, een Franse legionnaire op de brommer, die daar eens in zijn brandschoon winkeltje stond, langs Afrika's wegen aan bet rondtoeren is.... TONEELAVOND In het verenigingsgebouw „Concor dia" werd een toneelavond gehouden welke werd verzorgd door de toneel club van Moerbeke (Waas). Het to neelstuk „Vier jongens en een meis je" werd uitzonderlijk goed vertolkt. HERBENOEMING In de vergadering van Stembevoeg de Ingelanden van de Varempépolder te Overslag werden met algemene stemmen herbenoemd de heren J. Apers en A. de Clerck, respectievelijk dijkgraaf en gezworene van genoem de polder. De firma P. A. van der Plas Zn. showde dezer dagen een keurige col lectie voorjaars- en zomerkleding. Honderden dames uit geheel West - Zeeuwsch Vlaanderen zorgden drie maal voor een stampvolle zaal. De mede - organisatoren van deze show waren de firma Belderok, wo ninginrichting, mevrouw L. Rodts- Stokkerman, hoeden, firma van Kam pen, tassen en mevrouw weduwe Tel lier: bloemen. De gehele show werd begeleid door piano-spel van de heer F. Belderok. De mannequins toonden een enorme collectie japonnen, mantels, mantel pakjes, rokken en blouses. Er waren zowel zeer chique als vlotte jeugdige modellen, welke steeds werden ge toond compleet met bijpassende hoed en tas. Na de pauze zagen we o.m. enige keurige avondjurken. Een voorjaars show zou geen „happy end" hebben wanneer als laatste niet werd ge toond een bruidsjapon. Het bijzonder mooie bruidje werd deze keer ver gezeld door een bruidegom en droeg een prachtig bouquet. Schoondijke TONEELCLUB BIJ W.K.A. De r.-k. Toneelvereniging Stoppel- dijk heeft besloten zich aan te slui ten bij het Werkverband Katholiek Amateurtoneel in Zeeland. IJzendijke FILM: HET KONINKLIJK PAAR NAAR DE WEST Vanmiddag zal voor de kinderen van de diverse scholen in de gemeen te de film gedraaid worden over de reis van ons Koninklijk Paar naar de West. De film zal gedraaid wor den in het Hofzicht-theater. RAADSVERGADERING De raad is bijeengeroepen tegen woensdagavond a.s. Behalve de door ons reeds vermelde voorstellen, be vat de agenda nog de volgende pun ten: benoeming van een gemeente secretaris; het garanderen van een le ning vöor de Waterleiding Mij. N. Beveland, groot f 1.200.000,voor verschillende uitbreidingen: het bou wen van acht woningwet-woningen aan de West Havendijk; bouw van een woning met kantoor voor de N.V. Gront Mij. en het verlenen van sub sidies aan de Kruis-verenigingen. MODE-SHOW SLAGER WALVIS Ook te Goes werden de mode-shows van de fa. Slager Walvis uit Breda zeer druk bezocht. Zowel de middag als de avondshow werden voor een stampvolle zaal in de „Prins van Oranje" gegeven, 's Middags konden de belangstellenden niet eens allemaal een plaats bekomen. GOES Grand: Terug uit de hel. MIDDELBURG Electro: Gevaren ener wereldstad. Schouwburg: Berucht. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het schandaal. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Terug uit de hel. VLISSINGEN Alhambra: La Strada. Luxor: Vertwijfelde speurtocht. AXEL Het Centrum 6 30 en 9 uur: Een meisje om te stelen. DE KUNGE Kinema van Dijck 7.30 uur: Witte Kerstmis. GOES Grand: Terug uit de hel. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Vera Cruz. MIDDELBURG Electro: Gevaren ener wereldstad. Schouwburg: Berucht. OOSTBURG Ledel-theater 8 uur: Tar- zan in de woestijn. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het schandaal. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Moeder wat een klap. Luxor 8 uur: Te rug uit de bel. VLISSINGEN Alhambra: La Strada. Luxor: Vertwijfelde speurtocht. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 7.30 uur: Wilhelm Teil.

de Stem | 1956 | | pagina 2