ONDANK BLEEK HET LOON VAN „GLUBB-PASCHA" KLEINE halve prijs Het om i Lu Koning Hoessein moest zwichten arieven Alleen neg vandaag opgave van advertenties co\ HOi RA 8 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 MAART 1956 Politiek argument woog zwaarder dan het militaire BOEKENPLANK De wereld van het kind D' vijf Fundamenten 9 Kopen: van Nu lok „8 Na het einde van de le wereldoorlog bestond er in Transjorda- nië een kleine afdeling gendarmerie. Kapitein F. G. Peake, de latere luitenant-kolonel F. G. Peake Pascha (eretitel), kreeg in 1920 de opdracht om met behulp van 5 officieren, 100 onderoffi cieren en korporaals hieruit een strijdmacht te formeren, die later onder de naam van het Arabische Legioen de nodige bekendheid zou krijgen. Deze Peake had zijn sporen reeds verdiend in India en in de Soedan en als Commandant van het Egyptische Kameelkorps, dat in de le we reldoorlog in Hejaz en Transjordanië onder Lawrence of Arabia had gevochten. De sterkte van het Arabische legioen was aanvankelijk zeer gering, maar langzamerhand werd de eenheid groter totdat in 1926 een 1600 man er toe behoorden. De voornaamste taak van het Legioen was het handhaven van orde en rust in Transjordanië en om het volk te tonen, dat er een gedisciplineerde eenheid bestond, die in staat was om af te rekenen met ordeverstoringen en binnenlandse gevechten. Dit was heus wel nodig omdat er geen politie bestond en het kwam maar al te dikwijls voor dat men zijn eigen rechter speelde, zonder zich te storen aan de wetten van het land. Ongelukkigerwijze verloor het Ara bische legioen een groot gedeelte van zijn prestige, toen een opstand uit brak in El Kura, op een tijdstip dat Peake niet in Transjordanië was maar in Jerusalem verbleef. Zonder Peake van deze opstand te verwit tigen zonden de burgerlijke autori teiten het Legioen onder bevel van een Arabisch officier uit om dë op stand te onderdrukken. Het resultaat was echter negatief, want de troe pen liepen in een hinderlaag, waar door 18 doden vielen, talloze solda ten gewond werden en alle paarden verloren gingen. Het restant van het Legioen zocht zijn heil in de vlucht en in Amman aangekomen zagen de ze lieden er verder maar van af om in dienst te blijven. Zodoende kon Peake weer van vo ren af aan beginnen en ondanks 311e moeite, die het hem kostte slaagde hij er toch weer vrij spoedig in om een legertje op te bouwen en dit af te richten tot een goede strijdmacht die voor zijn taak was berekend en orde en rust herstelde waar het nodig was. De Engelsen hadden in 1923 'het Volkenbondsmandaat over Palestina aanvaard en Transjordanië werd een vorstendom onder afzonderlijk Brits mandaat. Abdoellah ibn Hoessein werd Emir van Transjordanië en in 1928 erkende Engeland met toestem ming van de Volkenbond de onaf hankelijkheid van Transjordanië. Als een van de voorwaarden van zijn on afhankelijkheid sloot Abdoellah in 1929 een verdrag met Engeland, dat de Britse Regering in staat stelde haar internationale verplichtingen na te komen, o.a. door legering van troepen in Transjordanië. Daar Transjordanië nog steeds las tig gevallen werd door overvallen op kleine schaal door de Wahabis werd een Bedoeinenstrijdmacht gerekru teerd, die de vijand met eigen wapens kon bestrijden. Als commandant van deze eenheid werd de Engelse ma joor J.B.Glubb benoemd, die in 1930 naar Transjordanië was overge plaatst als waarnemend Comman dant van het Legioen. Majoor J.B.Glubb had de le Wereld oorlog meegemaakt in Frankrijk en België. De kazernedienst in Enge land na de oorlog beviel hém niet en zo meldde hij zich in 1920 vrij willig voor dienst in Irak waar de Arabieren in opstand waren geko men. Na onderdrukking van deze op stand bleef hij in Irak, waar hij de nodige bekendheid kreeg als vrede stichter tussen de Bedoeinenstammen langs de Westgrenzen van dat land. Vanaf 1930 werd hij om zijn grote kennis van de zeden en gewoonten van het land en om zijn volkomen beheersing van de Arabische taal en verschillende dialecten naar Trans jordanië overgeplaatst, waar hij al spoedig grote populariteit kreeg en men hem de bijnaam gaf van Abu Henaik (Vader van de kleine kin gevolg van een oorlogsverwonding uit de le Wereldoorlog). Hij begon met 150 Bedoeinen en van deze kameelruiters maakte hij uiteindelijk zijn befaamde Badia (Woestijnpatrouilles) Zijn legertje werd langzamerhand groter en ope reerde op kamelen, terwijl enkele vechtwagens vanuit vaste steunpun ten in de woestijn voor de verbin dingen zorgden. In 1939 verliet Peake de militaire dienst. Hij had het legioen opgericht en gecommandeerd gedurende 17 jr. en werd nu opgevolgd door Luite nant-kolonel Glubb, die op dat ogen blik de enigste Britse officier in het Arabische Legioen was. SEKSES In 1946 eindigde het Britse man daat in Transjordanië en in mei 1946 werd het Hasjemietisch Koninkrijk Jordanië tot een onafhankelijk en souverein Koninkrijk geproclameerd na jaren lang de facto als een Brits protectoraat te zijn bestuurd. Op 25 mei 1946 werd Emir Abdoellah Ko ning en hij had nu een Arabisch Legi oen tot zijn beschikking, dat zeer gunstig afstak bij dat van vroeger, groter in aantal was en voorzien van ondersteunende wapens. In mei 1948 eindigde het Britse mandaat in Palestina. Het Legioen trok vanuit de Jordaan-vallei Pales tina binnen, ongeveer ter sterkte van een divisie en voorzien van onder steunende wapens in de vorm van vechtwagens, artillerie en mortieren Het was het enigste Arabische leger, dat met sukses uit dr strijd kwam en het had een belangrijk aandeel in de verovering en verdediging van Jerusalem. Toen de legers van de andere landen der Arabische liga het tegen de troepen van Israël afleg den, wist het legioen, ondanks zijn lange frontlijn zijn posities te hand haven, nadat het kans had gezien het grootste deel van het heuvelland van Juda ten N. en ten Z. van Je rusalem te bezetten. In 1950 werden de bezette gebieden in Oost Pales tina door Koning Abdoellah gean nexeerd en als West-Jordanië aan het land toegevoegd. Rond de jaarwisseling is Jordanië het toneel geweest van ernstige on geregeldheden, met als aanleiding 't al of niet toetreden van Jordanië tot het defensiepact van Bagdad, waarbij Turkije, Irak, Perzië, Pa kistan en Groot Brittannië al waren aangesloten. Nu werd de Commandant van het Arabische Legioen Luitenant-Gene raal J.B.Glubb Pascha op 1 maart j.l. door Koning Hoessein ontslagen en kreeg 24 uur tijd om het land te verlaten, vanwaar hij de 2de maart van het vliegveld Amman vertrok. Intussen leek het er op, dat J.B. Glubb het gedaan had in Jordanië, want de volkswoede keerde zich te gen hem. ONDANK De Premier Samir el Rifai deelde mede, dat de reden van zijn ontslag was dat Glubb zijn positie misbruikte om 'n gedragslijn te volgen, die niet in overeenstemming was met die van de regering. Koning Hoessein ver klaarde tegenover journalisten, dat Glubb ontslagen was omdat hij had geweigerd bepaalde orders op te vol gen. Hij was veel te conservatief ge weest en had ondanks herhaalde ver zoeken een vernieuwing van het legi oen niet doorgevoerd en corruptie niet onderdrukt. Bovendien had Glubb volgens de Koning het moreel on dermijnd door telkenmale tegenover officieren en stamhoofden te verkla ren. dat Israël sterker was en dat de Arabieren geen diploi aten waren. Nu schijnt de positie van Glubb steeds een doorn in het oog van de andere Arabische landen te zijn ge weest, en dat kan mogelijk een ge deeltelijke verklaring zijn van zijn ontslag. Zowel de Koning als de premier van Jordanië verklaarden, dat men de vriendschap met Engeland wil bestendigen. In ieder geval is Glubb de man, die 36 jaar van zijn leven heeft ge geven aan de Arabische landen. Hij heeft onder 3 Jordaanse Koningen ge diend en meegeholpen het land op te werken tot de belangrijke plaats die het in midden-Oosten inneemt. Miss Helen Parkhurst, sinds het begin dezer eeuw bekend als de grondlegster van het Dalton-onder wijssysteem, heeft in dit boek een greep gedaan uit de gesprekken, die zij met kinderen hield. De ondertitel van het boek luidt daarom: „Wat kinderen aan volwassenen over hun problemen te zeggen hebben". Zo als prof. Langeveld in zijn inleiding tot de Nederlandse uitgave zegt: het is voor Europeanen moeilijk, deze openhartigheid en spreekwaardigheid der ondervraagde kinderen geloof waardig te vinden. Niettemin bestaat er geen reden, aan de authenticiteit der gegevens te twijfelen. De hoofdgedachte van het boek is een appèl op meer begrip voor de moeilijkheden van het kind. In meer dere hoofdstukken wordt de lezer ge troffen door de eenzaamheid, waarin menig kind de eigen problemen heeft uit te vechten. Op andere plaatsen draagt de tekst een rationalistisch tintje, terwijl de gesprekken over de dood en de echtscheiding voor chris tenen erg leeg klinken. Intussen heeft dit boek, waarvan de vertaling niet uitmunt door vlot heid. aan vele opvoeders een belang rijke boodschap te brengen. (Uitg. J. M. Meulenhoff - A'dam) Bzd. Dietrich von Hildebrand, leerling van Edmund Husserl, is één van de belangrijkste vertegenwoordigers van de fenomenologische richting in de huidige wijsbegeerte. Tijdens zijn professoraat aan de universiteit te München was zijn huis een verzamel punt van katholieke intellectuelen. De politieke omwenteling van het jaar 1933 maakte aan dit alles een einde. Na veel omzwervingen geraakte hij tenslotte in de Verenigde Staten, waar hij nu professor is aan de Ford ham University In het voor ons liggende werkje, dat dr. Wildiers uit het Duits ver taalde. voert de S. ons ongemerkt naar de diepste kern van het zede lijk leven en brengt ons tot het in zicht in heldere en bevattelijke trant dat dit zedelijk leven niet in juridische wetteksten of uiterlijke handelingen moet gezocht worden, maar allereerst in een innerlijke hou ding tegenover de werkelijkheid. Men 7.ou zijn werk een „ethiek der innerlijkheid" kunnen noemen en het begroeten als een heilzame reactie op de formalistische en juridische opvat ting der ethiek, die ook thans nog in vele kringen opgeld doet. Men leze en herleze deze vijf fundamenten. (Lannoo, Tielt-Den Haag). J. H. Alléén b(j vooruitbeialtna Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage: 3 regels ot minder t I) 80: Iedere regel meer 15 ct By 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geld berekend. 25 Lettere, cijfers ol lees tekens gelden voot 1 regel. PERSONEEL GEVR. Dagmeisje gevraagd; ook gene gen in de winkel te helpen. Geen kinderen, geen was. Foto atelier de Soomer, Papegaaistr. 15. Goes. tel. 2331. Nette dienstbode gevraagd voor dag of dag en nacht. H. C. Luyckx, Haagweg 429, Princen- hage. 3595 Voor terstond nette dienstbode gevraagd, voor klein gezin met 2 kinderen, te Brussel. Hoog loon, Zich aanmelden: F. de Meurichy, Korte Nieuwstraat Hulst.851 Nette huishoudster gevraagd. C. de Backere, Heerendreef 36 Aardenburg. 134 Flinke jongen gevr. voor ker- misseizoen. Niet beneden 18 jaar in bezit van rijbewijs. Dubbel str. 41. tel. 9,12 B. o. Z. 8186 Cafe-restaurant Atlanta vraagt net meisje v. d. of d. en n. Aanm. Veeimarktstr. 5, Breda. 3900 Een vlot meisje gevr. met goede ontwikkeling, dat goed met pu bliek kan omgaan. Haar wordt geboden: een prettige afwisse lende werkkring, met verant woording, goed salaris. Eigen geschreven brieven ond. no. 909 Dagblad De Stem, Hulst. Nette bediende gevraagd voor levensmiddelenbedrijf te Hulst. Wordt opgeleid in het vak, met goede vooruitzichten. Gratis stu die voor vak-, middenstandsdi ploma. Goed loon, prettige werkkring. Geen uitbreng. Br. ond. 910 bur. De Stem Hulst. Leerling kelner gevraagd. Hotel T^rrtinus. Goes. 56 Lceiiing Kok gevraagd. Terminus, Goes. Hotel 57 Gevraagd jongen in algemene dienst. Hotel Terminus, Goes. 58 Net meisje gevr. gezin 2 pers. voor halve dagen of hele dagen. Ganzepoortstr. 28, Goes. 50 Voor direct of uiterlijk 1 mei dame voor kantoor gevr. Gros- sierderij Fassaert, Hulst. 830 PERS. AANGEBODEN Kleine zelfstandige zag zich gaarne geplaatst als kellner of hulpkellner voor hele of halve dagen. Goed bekend met café bedrijf. Brieven no. 3597. Heer, zeer goed bekend in de levensmiddelenbranche zoekt 'n betrekking als -chauffeur-ver koper. In bezit van rijbewijs v. alle wagens. Brieven no. 3596. TE KOOP GEVR. In goede staat zijnde meubelen naaimachines, zolderopruimin gen. oude metalen, machines, oud ijzer, vodden, oude auto's enz. Aanbrengers provisie. H. de Nekker, Julianastraat 93, Hei kant. St.-Jansteen. Tel. 731. 836 Antiek gevraagd, meubelen por selein, koper, tin, mahonie ta fcis en stoelen, goud, zilver enz, Stuur bericht of bel 3009. P. Jansen, Zandbergweg 11, Breda. 3695 Schoonmaaktijd is opruimtijd Wij betalen voor vodden 30 ct., papier 4 ct. Ook kopen wij alle soorten metalen en oud papier. D. v. d. Bergen,. Tholenstr. 117 Pakruis le Kortstr. 12, tel. 2983 Terneuzen. F"" Een tempo driewieler i.g.st. te koop gevr. Opg. prijs met om schrijving M. v. Rijsel, Poelstr. 8 Sas van Gent. 875 TE KOOP AANGEB Wasmachines en koelkasten. Elekt.ro Techn. Bureau Gabrlël- se, Voorstad 11, Goes, tel. 2371. 17 Een mooie charmeuse onderjurk met onder en boven kant f 2,98 hij De Goedkope Simon, Klok- straat, Goes. 18 Voor voor meisjes leuke jupons en onderjurkjes met kant bij De Goedkope Simon, Klokstr. - Goes. 19 Gaat u schoonmaken, dan eerst om een mooie japonschort naar de Goedkope Simon, Klokstraat Gres. 20 De mooiste wollen damesvesten en moderne jasjes vindt u bij De Goedkope Simon, Klokstraat Goes. 21 Ook in moderne dames pull overs is er steeds iets nieuws bij De Goedkope Simon, Klok straat, Goes. 22 Wollen AaBe-dekens en AaBe- plaids kan men desgewenst ook in 3 gelijke maandelijkse ter mijnen betalen zonder prijsver hoging. Vraagt vrijblijvend prijs courant of bezoekt onze show room. Reiskosten worden terug betaald. „Esdewe" Besterdplein 3. Tilburg Tel. 04250-26584. 3087 Oostburg. Al uw groenten zijn panklaar omdat wij ze machi naal voor u snijden. Wed. La gendijk, tel. 28. 125 Oostburg. Te koop ingeruilde trapnaaimachines, diverse mer ken. Naaimachinehandel Bo- gaert, tel. 157. 129 Een goede racefiets te koop - Te bevr. bij Ed.Strooband Kerk- hofweg 5, Boschkapelle, 737 Wasmachines, rond en vierkant, wringers, rolschaatsen, stofzui gers, alles met korting bij con tante betaling. Alles op garan tie. Vierwindenstr. 26, Breda. Ook per week. 3350 Oostburg. Alle soorten viscon- serven o.a. kreeft, krab, cham pion enz. Wed. Lagendijk, tel. 28 124 Oostburg. Grote sortering groenten in blik of glas. Fruit- conserven enz. Wed. Lagendijk tel. 28. 126 Oostburg. Indien u een uurwerk gaat kopen, kom dan even bij ons aanlopen, dan slaagt u al tijd. Grote sortering en lage prijzen in pendules v.a. 65, wek kers, zakhorloges, heren- en dames polshorloges, schok- en waterproof in het bekende merk Junghans en vele andere mer ken met volle garantie. Sta len horlogebanden vanaf 2,75 herenpolshorloges vanaf f 15.—. Beleefd aanbevelend J. de Bue, Brouwerijstraat 42 tel. 45. 127 pers. ledikant te koop, met nieuwe spiraalmatras. Te bevr. Nieuwstr. 34. Hulst. 773 Prima duivenklokken te huur, merk Plasschaert. Billijk tarief bij Ferd. Baart, Stationsweg 8, Hulst. Tel. 314. 741 Oostburg. Tegen Pasen 'n nieuw rijwiel: Magneet, Junker, Phoe nix, Gazelle, Alle merken brom fietsen. Wed. A. de Bruyckere tel. 103, Oostburg. 128 Oostburg. Te koop ingeruilde handnaaimachines, diverse mer ken. Naaimachinehandel Bo- gaert, tel. 157. 130 Oostburg. Gevraagd: - Antiek, koperwerk, porselein, klokken, tegels enz- Ko Dierkx, tel. 370. 131 Oostburg. Tuinbouw gereed schappen, harken, schoppen, grasmachines, sproeiers. W. de Schrijver. 132 Oostburg. De modernste lucht buksen en de beste merken van 27120 gulden. W, de Schrijver. 133 Spaden, schoppen, vlechtwerk, land- en tuinb. gereedschappen. A. v. Unen en Zoon, tel. 170 Oostburg. 135 Hengelsportartikelen. Werphen gels, molens, netten enz. A. v. Unen en Zn„ tel. 170 Oostburg. 136 Diverse gebruikte zaaimachines en andere landbouwwerktuigen te koop. P. M. Leenhouts Oost- burg^137 Voorjaar nadert! Tijd voor een nieuw rijwiel. Pracht collectie sportrijwielen, keuze uit 100 st. C. J. Hontelez, Oostburg, tel. 252. 138 De nieuwe Zundapp motoren 175 en 200 cc. Toppunt in kwaliteit en betrouwbaarheid. Vraagt in lichtingen: C J. Hontelez en Zn Motor- en rijwielhandel Burcht- straat 3. Oostburg, tel. 252.139 Gaat u een scooter kopen? Neem dan een Vespa. Lage onder houdskosten en lange levens duur. Aandrijving geruisloos!!! Geen ketting of cardan! C J Hontelez en Zoon. Motor- en rijwielhandel Oostburg, Tel. 252. 140 Oostburg. Alle schilder- en be- hangwerken: L. Fijnhout, Vlo- letstr. 18. :44 Met het voorjaar een nieuwe jacket, jekker of vest van het fabrikaat Gelmok. Alle maten voorradig. C. J. Hontelez Oost burg. Tel 252. 142 Oostburg. Voor verzilvering van spiegels, geslepen glas enz. L. Fijnhout, Violetstr. 18. 145 Oostburg. Voor behangselpapier (de nieuwste stalen), witkalk en waterverf: L. Fijnhout, Violet- straat 18. 143 Ontvangen pracht sortering overgordijnstoffen, tegen mes scherpe prijzen. - Ruime keuze huis- en slaapkamerameuble menten en aparte meubelen, stalen 2-pers. slaapkamer met 2 stoelen vanaf 140. Balatum 1n de nieuwste dessins. Uw adres voor woningtextiel Timmermans Meubilering. Aardenburg. 117 Schoonmaak klaar! Versiert uw woning met een passend schilderij Wij hebben 'n nieuwe sortering binnen gekregen. Fa. H. Praat. 148 Geeft moeder na de schoonmaak een nieuwe tas. Wij hebben ze in de nieuwste modellen en modetinten. Fa. H. Praat, Aar denburg.149 Breuk tijdens de schoonmaak? „De kleine Bazar" brengt uit komst. Wij leveren u glas- en aardewerk op elk gebied Fa H. Praat, Aardenburg. 150 Opnieuw verzilveren van spie gels. Hermans, Steenstraat 41 - Hulst. 745 Voor de a.s. schoonmaak hebben wij alle voorkomende borstel werken, bezems, boenders, rage bollen enz. Fa-. H. Praat, Aar denburg. 151 Zelf verven gaat heel goed als men het met Derk's glansverf doet. Voor binnen- en buiten werk Fa. H. Praat, Aardenburg. 155 Prima dekkleden, concurreren de prijzen. Zadelmakerij P. Le- liaert, Oude Kerkstraat 10, tel. :05. Aardenburg. 156 Gevraagd: Wat wordt 't meeest gevraagd? De bekende Optima matras van fa. Julia v.d. Walle Hulst. 768 Gezondheid is de grootste schat Slaap daarom op een Optima. Alleenverkoop: Fa. Julia v. d. Walle, Hulst. 769 Voor ieder jaargetijde is een winter en zomermatras Optima een blijvend genoegen. Verkr. fa. Julia v.d. Walle, Hulst. 770 Optima - Anti-reuma matras voor uw zieken. Komt eens kij ken bij fa. Julia v. d. Walle - Bierkaaistraat, Hulst. 771 Eerstelingen A28-35, Alfa A28-35 en 35-45, Bintje E en A28-35 en 35-45, Eigenheimer A28-35 en alle andere soorten pootgoed bij M. G. de Baar, Kwadendamme, tel. 202 en 302 Nisse. Uienzaad, zeer hoge kiemkraeht, plantma- teriaal, speciaal geselecteerd op houdbaarheid. Alle prijzep op aanvraag. fi Wasmachine met lichte bescha diging te koop. Te bez. van 9 tot 13 en van 4 tot 7 uur. Van Nieuwstr. 28, Terneuzen, bil Rob. Heijmans, Gentsestraat ft - Kapellcbrug. ?27 Voor een nieuw bed naar Pot, Axel. Honderden matrassen voorradig. 763 Ook U bent tevreden als wij voor uw feest zorgen. De best gesorteerde zaak in groente en fruit. Frans Laget, Hulst. 787 Ondanks de vorst nog alles voor hors d'oeuvre. Frans Laget Hulst. 788 Jonathan, goudreinet e.a. soor ten zo ook sinaasappels zijn spotgoedkoop bij Frans Laget, Hulst. 789 Wist u, dat wij vooral in gor dijnen zo goedkoop zijn? Morres Hulst. 798 Balatum is bij ons in voorraad in de meeste dessins. - Morres, Hulst. 799 Co cos. Uitsluitend Ster - cocos verkopen wij. Dus 't beste. - Morres, Hulst. 800 Rails voor uw overgordijnen worden goedkoop en vakkundig aangebracht. Morres, Hulst! 80J Vaste vloerbedekking is 'n spe cialiteit van ons. Vraagt u 'ns stalen aan bij Morres, Hulst. 802 De sortering tapijten, die wij in voorraad hebben is gewoon enorm. In elke prijs thans Morres, Hulst. 803 Stalen slaapkamers zijn nergens zo mooi en goedkoop als bij Morres, Hulst 804 Alle soorten lijsten te koop voor foto's en platen op maat ge maakt en in grote keuze. Her mans, Steenstraat 41, Hulst. 744 Wilhelmina- en Empo rijwielen te koop. Prachtige fietstassen. P. de Poorter, Pr.Hendrikstr 31 St. Jansteen. 743 Ploeggordijnen en bontjes. Pot, Axel. 764 Stalen meubelen, enorme sor tering. Pot, Axel. 765 Honderden bedden voorradig - Pullman, Epeda, schuimrubber Pot, Axel. 761» 2-Persoons bedden met 2 kus sens, v.a. 39.75. Pot, Axel. 749 Losse kleerkasten, 2 en 3 deurs waskastjes enz. Pot, Axel. 750 t-Persoons ijzeren ledikant met Spiraal matras, ruim 10 model len, V.a. 39.75. Pot, AxeJ. 747 Pullman, Epeda en schuimrub ber bedden, enorme sorterine. Pot, Axel. 748 Stalen slaapkamers, 15 modellen van 110 - 275. Pot, Axel. 751 Slaapkamerkleedjes, keus. Pot, Axel. enorme 752 Gaat u trouwen? Bij uw uitzet behoort zeker 'n Optima van fa. Julia v. d. Walle, Hulst. 767 Leuke moderne cocosmatjes, - diverse maten. Pot, Axel. 753 Vlotte bankstellen, ping. Pot Axel. verdie- 754 Losse kleerkasten, passend bij stalen slaapkamer, 2 en 3 deurs Pot, Axel. 757 Moderne meubelen, toonzaal Weststraat 19. Pot, Axel. 758 Moderne meubelen pas toe For mule, artifort enz. Westsbr. 19. Pot, Axel. 759 Voor de schoonmaak, ijzeren ledikanten 2 pers., v.a. 3975 - 10 verschillende modellen Pot, Axel. 755 Desso smyrna kleedjes maken uw woning gezelliger. Pot, Axel 756 Voor de schoonmaak leuke co- cosmatten, ruime sortering. Pot, Axel. 760 Keukenstoelen, leerdoek, pluche plastic en biezenmat, 40 model len. Pot, Axel. 761 Losse stalen meubelen, nachts kastjes, tafels, stoelen en kleer- kasten Pot, Axel.762 Koopt uw interlock ondergoe deren voor groot en klein bij De Spar, Lamswaarde. 816 Gouden ringen met bloedsteen, opaal, granaat enz. - Bosch - Hulst. 818 Buren en Zodiac heren-polshor loges. Bosch - HulsL817 Piano's, vleugels, orgels. Stem men, repareren, verhuren. G. A. Goldschmeding, Lange Kerkstr 41, Goes. 23 Fijne luxe wekkertjes en por tefeuille-wekkertjes. - Bosch - Huist. 819 Zilveren en verzilverde sigaren- knijpers. Bosch - Hulst. 820 Souvenir lepeltjes, Delfts blauw Tafelaanstekers. Bosch - Hulst. 821 Muziek zowel studie, klassiek en populair, ook Klavar. G A. Goldschmeding, Lange Kerkstr. 41, Goes. 24 Banjo's mandolines, gitaren violen, snaren en onderdelen. G. A. Goldschmeding, Lange Kerk straat 41, Goes. 25 Accordeons in elke prijs, voor elke beurs. G. A. Goldschme ding, Lange Kerkstr. 41 Goes. 26 Repareren en stofferen van uw meubelen is vakwerk. Laat het daarom doen door Morres, Hulst. 805 Vele merken wasmachines uit voorraad leverb., reeds vanaf f 159. Wed. E. Kint de Waal, KI' zande. 813 Ruime sort, naaimachines r. van af f 365, in salonkast. Wed. E. Kint de Waal, Kl'zande. 814 Door inruil een partij hand- en trap naaimach. vanaf f 25, alle met garantie. Bogaer's naaima chine-handel. Korte Nieuwstr. 9 Hulst. tel. 266. 833 Hollandia kinderondeTgoed, de Actetassen met 2 voorvakken en beste kwaliteit, in alle maten en prijzen. Fa. Julia v. d. Walle, Hulst. 830 Nieuwe zending Delana kinder- bovenkleding, zo juist ontvan gen bij Fa. Julia v. d. Walle Hulst.831 Buffetkachel te koop, kastjes, tafeltjes, stoelen, houtwaren, dakbedekking, kisten enz. enz. H. de Nekker, Julianastr. 93 - Heikant, St.-Jansteen. 837 Huismoeders, wij komen u be zoeken met een flinke sortering behang, holtap karpetten, cocos- matten, ruige deurmatten, ka mermatjes enz. Lage prijzen. H. de Nekker, Julianastr. 93, Hei- kant, tel. 731.838 Wij brengen u deze week als ex tra reclame zwarte sajet en jaegerwol voor f 1,35. R. Mal content van Laere, Hulst. 844 Voor werkkleding behoeft u niet ver te zoeken. Wilt u kwaliteit kopen, koopt dan Beva overalls R. Malcontent van Laere Hulst. 845 Onze voorjaarscollectie gordijn stoffen is zodanig, dat er voor u zeker ook iets bij is. Wij hebben ze in alle prijzen. R. Malcon tent van Laere, Hulst. 846 Wij brengen u een pracht col lectie tafelkleden, zuiver wol v. f 23,50. Ook katoenen tafelkle den vanaf f 9,75. R. Malcontent van Laere, Hulst. 847 Profiteert mee van onze mooie damestruitjes met driekw. mouw nu f 4,95. R. Malcontent van Laere, Hulst. 8^3 Fa. J. M. Prent en Zonen, Re paratie en wikkelbedrijf, Dor drecht - Goes. ii Ongelooflijk en toch is het zo prachtige herenpyjama's, alle maten voor f 6,95. R. Madcontent van Laere, Hulst. tel. 189. 849 Zomermantel (nieuw) te koop - maat 44, en vulkacheltje. Brie ven onder no. 159 Dagblad De Stem, bijk. Oostburg. riem 10.90, 12.90, 13.75, lederen schooltassen grote sortering 4.95 6.50, 8.90. Sinke, Ganzepoortstr. 15 Goes, tel. 3333. 34 Behangselpapier. - Prachtsorte- ring, lage prijzen bij A. de Wil de, Ganzepoortstr. 18, Goes. 35 C. P. waterverf 20 kleuren, spon zen, zemen, dweilen en borstel werk bij A. de Wilde, Ganze poortstr. 18, Goes. 37 De Kleine Bazar Goes. Voor be hangselpapier en kastranden. 38 De Kleine Bazar, Goes. Voor een mooie kop en schotel. 39 De Kleine Bazar, Goes. Voor Sola-cassettes en alle losse arti- kelen.40 Elektrische tereinen, Trix en Marklin. De Kleine Bazar, Goes 41 Enorme sortering rijwielen, alle bek. merken. A. Fassaert, Sta tionsweg Hulst. 857 Toppunt van vernuft en schoon heid. Bromfiets Batavus JLO 2 versnellingen. A. Fassaert. 358 De nieuwe bromfiets Locomo tief uit voorraad leverbaar v a. 458,-. A. Fassaert, Hulst. 859 Lederenkleding voor rijwiel en brommer met garantie. A. Fas- saert, Rijwielhandel. Hulst. 860 De bekende Belgische sportrij wielen v. Hauwaert. Verkrijgb. bij Rijwielhandel Fassaert Hulst. 861 Een z.g.a.n. 5 balks ijzeren es te koop. Te bevr. Roskamstr. 5A St.-Jansteen. 868 Een zeer mooi communiejurkje te koop, met sluier en kroontje. Te bevr. agent De Stem, Hulst. 871 Een salontafeltje te koop. Te bevr. Poorterslaan 19, Hulst. 870 Meubeldoeken. Speciaal geschikt om zonder gebruik van was alle gepolitoerde, geverniste, ge beitste e.a. meubelen mooi glan zend op te wrijven. De Goese M. 29 Verfhal, Wijngaardstr. 15 Bruggeman, Goes, tel. 263:. in de rubriek ,,'t Kleintje" tegen Keukenstoelen in div. uitvoerin gen, in prijs vanaf 11.90. A. Baert Mattelé, St.-Jansteen. 914 Slaapkamermatjes in vers. kwa- liteiten vanaf 4.40. A. Baert Mattelé, St.-Jansteen. 915 Tafelkleden pracht dessins in alle kwal. 170x140, vanaf 12.50 A. Baert Mattelé, St.-Jansteen. 916 Overgordijnen in div. gebloemde dessins vanaf 2.75. A. Baert Mattelé, St.-Jansteen. 917 Voor behangselpapier bij ons vindt u de grootste keus tegen de laagste prijs. Fa. H. Praat, Aardenburg, 152 Voor schoonmaakartikelen o.a. kastpapier, kastrand]es, water verf en witkalk fa. H. Praat Aardenburg. 153 Voor de a.s. schoonmaak is het goedkoopste adres voor zemen, sponsen en dweilen fa. H. Praat, Aardenburg. 154 In „Koelstra" kinder- en' wan delwagens. kinderstoelen, ver chroomd f 57, gelakt 39.75, wan delwagentjes vanaf 25.90, is J. A. Visser, L. Kerkstr. 2 Goes, ruim gesorteerd. 59 „Bico" wasmachines f 169. 179, 189, 209 en 275. Miele 315, 475. en hoger. Verder AEG en Edy wasmachines, Holland Electro en Ruton stofzuigers. Bij J. A. Vis ser, Lange Kerkstr. 2, hoek Pa- oegaaistr. Goes. Wij leveren ook in huurkoop. 60 Petroleumkachels. De reukloze Aladdin, ook Bes, Demon, cia- rus, Hamo Haller, Pitsos. Ver der elektrische straalkachels in div. prijzen uit voorraad lever baar en de Calmia oliestook- kachel. Bedkruiken, warmwater- zakken en -borden, aszeven, droogrekken, kolenkitten en schoppen J. A. Visser, Lange Kerkstr. 2, hoek Papegaaistr. 2, Goes, tel. 3036. 61 Te koop aangeboden Fordson bestelwagen 250 kg 1950, in pri ma staat, 's H.H. Kinderenstr. 26 Goes. 63 1 Mandoline en 1 banjo. Te be vragen hoek Beestenmarkt Goes H. P. Matthijssen. 62 Laat met de schoonmaak uw Een wit keukenfornuis te koop. matten opnieuw omboorden bij Fl. Verwilligen Hulst, tel. 178. 832 Een Belgische keukenfornuis te koop, z.g.a.n. wegens plaatsge brek. Bevr. Smit-Pielaet, Gra venstraat 27, Clinge. 809 Tijger matrassen, 2 pers. voor f 95, met 2 kussens met 15 jaar garantie. Ongelooflijk bij Mor res, Hulst. 807 Zo juist ontv. gr. sortering kro nen. Wed. E. Kint de Waal Cloosterstr. 76, Kloosterzande. 812 't Opmaken van uw oude ma tras is iets, wat wij gaarne voor u doen. Morres, Hulst. 806 Radio's Erres, Blaupunkt, Phi lips. Electro Techn. Bureau Ga- briëls, Voorstad 11. Goes. 15 Treklampen, geweldige sorte ring. Elektro Techn. Bureau Ga- briëlse, Voorstad 11, Goes. 14 Stofzuigers, strijkijzers, Elektro Techn. Bureau Gabriëlse, Voor stad ll. Goes, tel. 2371. 13 Sortering staande lampen. Elek tro Techn. Bureau Gabriëlse - Voorstad 11, Goes, tel. 2371. 12 Fa. J. M. Prent en Zonen, voor auto-elektiiciteit. Dordrecht Goes. io Moderne lampen, grote keus. - Elektr. Techn. Bur. S. W. Ga briëlse, Voorstad 11, Goes, Tel. 2371. 16 Kinderledikantjes, pracht sor tering in verschillende kleuren en prijzen. Fa. Julia v.d. Walle, Hulst. 827 Kinderwagens, de bekende Rie- mersma, de beste, ziet onze nieuwe folder. Fa. Julia v.d. Walle, Hulst. 828 Schoonmaken, stemmen, repa reren van piano's en orgels. F. A. Goldschmeding, Lange Kerk- bnma kwaliteit. Fa. Julia v. d straat 41, Goes. Baby-uitzetten, met alles wat u hiervoor nodig heeft, alles Te bevr. bij J. Eggermont Noord straat 13a, post Walsoorden. 853 Landbouwers, bij ons op de wagen kunt u uitzoeken, punt- draad, kippengaas en binnen en kele dagen ijzeren draadpaien. Concurrentie onmogelijk. H. de Nekker, Julianastr. 93, Heikant Telef. 731. 839 Prima zw. wilgen en essen wei- palen te koop 1.80 m., pr. wilgen en essen-hout om klaverruiters te maken, en gr .partij mooi recht hout, ook klaar gemaakt. Billijk. Te bevr. bij J. A. de Rijck, Wals.str. 46, Walsoorden. Tel. 32 en Sluiskil No. 82. 855 Zaaikleden leveren wij uit eigen atelier. Zeer goedkoop en goed. De Silva v, Goethem, Heikant. Tel. 719 Hulst. 850 Racefiets te koop i.g.st.z. W. de Bruyn, Koelestr. 10, Oud Gastel. 9805 Jonge Duitse herders te koop (6 weken oud), adres Burgem. Hoefnagelstr. 30 Sas v. Gent. 852 Een kinderbox en een vul kacheltje te koop. Te bevragen Nieuwe weg 64, Hulst. 840 Belgische buiskachel met oven te koop, z.g.a.n. Bevr. v. Gas sen, Zeildijk 53 bij Hulst. 841 Plastic voor broeiramen en wa terslangen te koop bij Th. v. Waterschoot, Groenendijk 57, tel. 65. 842 Een wit fornuis te koop en kleermakersnaaimachine Singer. Violenstraat 71, Goes. 32 Linnen boodschappentassen. Voordelige aanbieding: 3.95, 4,95 6.50. Sinke, Ganzepoortstr. 15, Goes. tel. 3333. 33 27 Walle, Hulst. C'zaar Peter lakverf, Capelux plasticverf, zeer snel droog. A. de Wilde, Ganzepoortstraat 18. 829 Goes. 36 Wasmachinefabriek heeft was machines met lichte emaille-be- beschadiging, gloednieuw m. ga rantie f 155, desgewenst afbe taling, centrifuges f 150. Depot Terneuzen, Nieuwstraat 28, Tel 2410. 1988 Woonwagen, 3 vertrekken te koop. Bevr. Dubbelstr. 41, tel. 912. 8189 Een prima biljart, formaat 2.10 wegens plaatsing van 2.30 mtr. te koop. Br. no. 8180 bur. v. d. blad te B. o. Z. 8180 I.g.st.z. 2e hands dam. en her. rijwielen te koop, tevens een stadsgascomfoor, ook te ruilen tegen butagascomfoor. Te bevr. bij L. Vonck. Rijwielhandel, Oude Drydijck 5, St.-Jansteen. 867 Nieuwe babybox met verhoog de vlonder en telraam f 17.75, Plastic boxkleed f 7,95. Emma- straat la, Tel. 5374, Breda. 1873 Weegschaal te koop „Nationaal" J. Wijne, Weststraat A119, Phi lippine. 3890 Wij betalen voor mankanaries f 9,- p. st., poppen f 1,50. Verder zebravinkjes, parkieten enz, Vogelhandel „De Edelzanger", Hét adres voor vogel-, kippen- duiven- en hondenvoer. H. v. d. Bosch, 's H.H.-kinderenstr 19 - tel. 3832, Goes. 73 Uit voorraad leverbaar hals bandparkieten, valkparkieten, Agap-Ficheri, Agap-Personata. Jap. nachtegalen, edelzangers, Mosamb. sijsjes, blauwfazantjes, Jap. meeuwtjes enz. enz. Vogel- handel „De Edelzanger" Hét adres v. vogel-, kippen, duiven- en hondenvoer. H. v. d. Bosch, 's H.H.-kinderenstr. 19, Goes - tel 3832. 74 Haardfauteuils reeds vanaf 25.50. A. Baert Mattelé, St,-Jansteen. 912 Vlokmatrassen 1 pers. met ka pokkussen pr. kwal. 39.-. A. Baert Mattelé, St.-Jansteen. 913 Een tuinbank te koop, een ko- lengeyser een viool, een divan, een spiegel in eikenhouten lijst (17x114 cm.), l bont (zilvervos). Te bevr.: Wilhelminaplein 17 - Geertruidenberg. 7283 Meubelmagazijn Sinke-de Graag Goes heeft een grote keus in bedspreien en daar koopt u een tweepersoons crétonnen sprei m. stroken voor 14.90, éénpersoons 9.75.43 Meubelmagazijn Sinke-de Graag Goes, heeft een enorme sorte ring in vloerkleden. Holtaps v.a. 24.70, haarvelours 85, en ook in echte Kroon. 44 Karpetten div. soorten en prij zen. Grote keuze. Clements Wo- ninginr. Goes. 51 Slaapkamers compleet vanaf 145 losse ledikanten 20*. Clements Woninginr. Goes. 52 Dressoirs nog voor halve prijs 150. 160, 180 cm breed. Clement. GanzeDoortstr. 28 Goes. 53 Tafelkleden 1 week reclameprijs met 10 pet. beh. merken. Cle ment, GanzeDoortstr. 28. Goes 54 Gordijnstoffen gebloemd en ef fen 2.16, 2.65. 2.85, 3.00 p. m. Clement, Ganzepoortstr. 28 Goes 55 Voor Pontiac horloges naar v. d. Ree, Nieuwstr. 14 t.o. Pays Bas, Terneuzen, tel. 2284. 831 Voor gouden steenringen naar v. d. Ree, Nieuwstraat 14 t.o. Pays Bas. Terneuzen, tel. 2284. 882 Voor Junghans wekkers naar v. d. Ree, Nieuwstr. 14 t.o. Pays Bas. Terneuzen. tel. 2284. 883 Voor bim-bam klokken naar v. d. Ree, Nieuwstr. 14 t.o. Pays ^as. Terneuzen. toy 290*. 884 v oor HD trouwringen naar v. d. Ree, Nieuwstr. 14 t.o. Pays "as, Terneuzen, tel. 2284. 885 Voor Gero artikelen naar v. d. Ree, Nieuwstr. 14 t.o. Pays Bas. Terneuzen, tel. 2284. 886 Voor Fixoflex horlogebanden naar v. d. Ree, Nieuwstraat 14, t.o. Pays Bas, Terneuzen tel. 2284. 887 Voor wapenlepels naar v. d. Ree, Nieuwstraat 14. Terneuzen. t.o. Pays Bas, tel. 2284. Voor barometers naar v. d. Ree, Nieuwstraat 14, Terneuzen t.o. Pays Bas, tel 2284. 889 Voor broches en oorbellen naar v. d. Ree. Nieuwstr. 14 t.o. Pays Ras. Terneu7en. +el. 2284. 890 Alle soorten sportrijwielen van af f 120. Stoffels Risseeuw, Zaamslag tel. 331. 891 Alle soorten naaimachines vanaf f 238. Stoffels-Risseeüw, Zaam- slag tel. 331. 892 Elektrische Fridor naaimachines vanaf f 295. Stoffels-Risseeuw, Zaamslag, tel. 331, 893 Alle soorten wasmachines vanaf f 159. Stoffels-Risseeuw, Zaam slag. tel. 331. 894 2e hands naaimachines tegen zeer lage prijs. Stoffels-Ris seeuw. Zaamslag tel. 331. 895 De beste merken radio's vindt u bij Stoffels-Risseeuw, Zaamslag tel. 331.896 De grootste sortering stofzuigers vanaf f115 bij Stoffels-Risseeuw Zaamslag, tel. 331. 897 Voor bromfietsen geen beter adres dan Stoffels-Risseeuw, Zaamslag, tel. 331. 898 Voor alle soorten moderne ver lichtingsartikelen naar Stoffels- Risseeuw, Zaamslag tel. 331. 899 Olie- en haardkachels in ruime sortering bij Stoffels-Risseeuw, Zaamslag tel. 331.900 Weide-afrastering. Bespaar op uw uitgaven met een prima ap paraat en met het nieuwe type plastic isolatoren. A. Weemoes, Gentsestr. 17 Hulst, tel. 33. 901 Schoonmaak met een goede stof zuiger is een eerste vereiste, Voor de was een prima wasma chine met wasvleugels en cen trifuge of wringer. A. Weemaes, Gentsestr. 17 Hulst, tel. 33. 902 Ontvangen pracht sortering hou ten kronen en de nieuwste mo derne metalen kronen en sche merlampen strijkijzers, snelko kers. diverse scheerapparaten.A. Weemaes. Hulst, tel. 33 903 Het beste adres voor hard- en zachtboard tegel- en geper foreerd board is: C. Vermast, - Sloperij en houthandel tel. 2252 Terneuzen bü de watertoren. 905 Het beste adres voor kachelhout blokjes is C. Vermast. Sloperij en houthandel tel. 2252 Terneu zen bij de watertoren. 906 Het beste adres voor alle soor ten timmerhout, nieuw en ge bruikt is: C. Vermast Sloperij en houthandel tel. 2252 Terneu zen bij de watertoren. 907 Th HUUR GEVR. Een paar kamers gevr. voor net long echtpaar, omgeving Hulst. Br. no. 9U Dagbl. De Stem Hulst HUIZEN Cafetaria v. elk dèel geschikt, op le stand te koop. Alles nieuw Te bevr. Nieuwstr. 16A Terneu zen. 834 Door particulier hotel, of café te koop of te huur gevr. Uitv. inlichtingen aan no. 3598. REIZEN Met Vlaanderens bedevaart naar Lourdes, Nevers, Chartres en Rocamadour, in mei, juni, aug., en sept. Nadere inlichtingen te bekomen bij Thielen, Wouwse- weg 4, Roosendaal, 9859 AUTO'S-MOTOREN Wegens inruil te koop: Austin 51 f 1850; Ford Taunus, type '51 met garantie, als nieuw, f 1850. Garage Lenos, Axel, Tel. 744 en Tel. 404 746 Een auto, Ford, 6 cylinder 1951, te koop, in prima staat - J. Ducheinin, Groenstraat 288 Zel- zaete (B.). 733 Bromfietsen. Sparta bromfiets, geheel nieuw model Italiaans model met verend achterframe en geveerde krachtbron met snelle JLO motor. Simplex bromfiets internationaal in het voorste gelid! C. J. Hontelez en Zn., Oostburg, tel. 252. 141 Avaros bromfiets, de straaljager op de weg. I. J. v.d. Sande. Ga rage-Rij w.h tel. 45, IJzendijke^ Ruige auto cocosmatten op maat voor elk merk auto, uit voorraad of binnen een paar dagen. Lage prijs b.v. Volkswagen voor en achter f 27,50. H. Rademakers - Autobekleding en autoparkeer- hoezen. autosponsrubberkussens, automatten en tapij+en. Hipster- weg 15, Kloosterzande. tel. 89 815 Wegens inruil op Borgward Isa bella te koop: Borgward Isabella 1955, zeer mooi en èp nieuwe bandeh. Borgward open laad bak, 1250 kg. met nieuwe motor en nieuwe banden, Austin ge sloten bestelwagen 1953 in pri ma staat en zeer mooi. Goliat gesloten bestelwagen 1952, zgan, 27000 km. gelopen, Austin sta tioncar 1951, met nieuwe ban den, Hudson 1952, in prima staat Skoda gesloten bestelwagen 195 mooi en goed. Garage van Kaam Antwerpsestraatweg 373, Bergen op Zoom. tel. 1015. 8159 Motor 125 c.c. te koop aang., 'n snelweger als nieuw, een man gel, een ijskastje. een speculaas snijmachine, marmeren toon bankplaten. Blauwehandstra'at 25 B. o. Z. 8152 G.M.C. banjo. 3-asser te koop, prima. Bevr. Dubbelstr. 41 B.o. Z tel. 912.8188 Ford Anglia te koop, in goede staat, bij C. Mariman, Lams waarde 19. 994 Voor uw sportrijwiel of tour rijwiel 'n prima sortering bij: A. S. Bogaert, Dubbele Poort 1 Hulst. 795 Bromfietsen NSU Victoria Spar ta, Agi, Union en Victoria top- class A.J. Bogaert, Dubb. Poort 1Hulst J96 Voor al uw reparaties aan wel ke kous ook naar JDe Kousen reparatie-inrichting Hoefeyzers Wolhuis, Bontehondstr. 9 Hulst tel. 899. 823 Al zijn uw schoenen nog zo slecht, breng ze bij Spitters en het komt terecht. Elektn schoenmakerij, Bierkaaistr. 28, Hulst. 824 Schoenen spuiten in alle kleu ren. kan alleen bij Spitters vak kundig gebeuren. Elektrische schoenmakerij, Bierkaaistr. 28, Hulst. 825 Voor rubberlaars vulc^nisatie en vakkundige schoenreparatie A. Spitters, elektr. schoenmakerij. Bierkaaistr. 28, Hulst. 826 Bij ons wordt alle breiwerk aan genomen. Beziet onze modellen maar eens hoe fijn ze zijn. - Hoefeyzers Wolhuis, Bontehond- straat, Hulst. tel. 899. 822 Uw adres: Wed. C. Dominions - Gedistilleerd. Korte Kerkstr. 8 Goes, tel. 2665. 28 Vakkundige repartie aan moto ren en hulpmotoren: A. J. Bo gaert, Dubbele Poort 1 - Hulst 792 Voor uw steunzolen naar maat en op doktersadvies naar Lange Vorststraat 77. Ook voor elas tieken spataderkousen en ban dages. Verder alle Dr. Scholl's voetverzorgingsartikelen enz. - enz. J. M. v.d. Wouw, Goes. 42 Voor moffel- en chroomwerk naar A. Vermeulen, Rijwielhan- del, tel. 593, St.-Jansteen. 869 Alweer komt Onneken met zijn ponnieken en zijn bekend Okay ijs. H. Lievens, Graauw. 872 Voor al uw vervoer door geh. Nederland, ook verhuizingen, is en blijft het aangewezen adres: P. v. d. Walle, Terhole, trans- portbedrijf, tel. 477, Hulst.873 Retoervracht gevraagd. Wij rij den iedere week 1 of 2 x naar R'dam, Den Haag, Amsterdam met 7 tons vrachtwagen en vra gen retoervracht tegen concur rerende prijs. Beleefd aanbeve lend P. v. d. Walle, transport bedrijf Terhole, tel. 477, Hulst. 874 Een goede passende bril? Tilroe Walstr. 99 Vlissingen. Erkend ziekenfondsleverancier. 71 Fa. L. J. Hillebrand en Zn., Gan zepoortstr. 17 Goes, levert u prima schoenen. Moderne vak kundige reparatie.72 Optiek Speciaal alleen Tilroe, Walstr. 99 Vlissingen. Erkend ziekenfondsleverancier. 69 Elektr. scheerapparaten 14 dagen op proef. A. C. Willemsen, Vlis singen, Walstr. 113-115, tel. 2437. Gem. bet. voorw. 70 Voor uw bril naar: Tilroe, Wal str. 99 Vlissingen. Erkend zie kenfondsleverancier. 67 „In de roos" radio's Philips ?n Erres. A. C. Willemsen, Vlissin gen, Walstr. 113-115, tel. 2437. Gem, bet, voorw.68 Voor een moderne bril naar Til roe. Walstr. 99, Vlissingen. Er kend ziekenfondsleverancier. 65 In verlichting tot elk doel de ruimste keuze. A. C. Willemsen Vlissingen, Walstr. 113-115, tel. 2437. bet, voorw. 66 Fa. L. J. Hillebrand en Zn., Gan- zenoortstraat 17, Goes, levert u prima schoenen. Moderne vak kundige reparatie. 64 Dames. Wij brengen weer een mooie collectie voorjaarshoeden in de nieuwste kleuren en mo dellen. Ook hebben wij een mooie collectie voor oudere da mes. Mag. De Vlinder, Lange Vors+str. 79 Goes.46 Huismoeders! Vraagt uw winke lier om het nieuwste van het nieuwste: Waspoeder Splendid. Zonder koken en wassen helder wit. Nooit eerder in de handel gebracht. Gratis monster en ge bruiksaanwijzing. Importeur Gross'erderij De Tijd, Hulst. 878 Een lederen motorpak te koop (vest en pantalon), gr. maat. Wilhelrninastr. 77 St.-Jamsteen. 879 DIVERSEN Voor al uw foto's ook voor de H. Communie* Foto- en Lijsten- handel ScheMeman, Noordstr-.at 13, Axel. Tel. 732.730 Seriekaarting voor biefstuk. Za terdag 17. zondag 18 maart U. de Windt. Oostburg 156C Lederen jassen - sportjekkers - beenkaopen, broeken enz A S. Bogaert. Dubbele Poort l Hulst. Ontsteking van uw bromfiets meten wij door met test-app. A. Bogaert, Dubbele Poort 1 Hulst. 793 Moffelen van rijwielen: - van ouds bekende adres: A. J. Bo gaert, Dubb. Poort 1, Hulst. 794 Gaat u trouwen? Neem dan uw dranken zoals likeuren en wij nen bij Gross. De Tijd, Spec, prijzen. Menu kaarten onbedrukt fratis. 877 Grote schieting bij J. v. d. Ber gen, Clinge, zondag 18 maart om 3 uur. 876 Vraag het aan uw kennissen! Zc krijgen ze niet kapot die kinderkousen van Rial met drie maanden garantie tegen slijtage en krimp. Rial, de ko>usenspe- cialist. L. Vorst 85. Goes. 47 Pech met uw kousen? Rial re pareert ze vlug en keurig. Bo vendien kunt u 'n p'aar nieuwe er mee verdienen. De kousen- soecialist van Goes, L. Vorststr. 85, Goes. 48 Voor behangselpapier en verf vindt u bij ons de grootste keus tegen de laagste prijs. Ook alle artikelen voor de schoonmaak zoals borstelwerk soonsen en zemen. sphuurmid''c,,en en zeep- waren. Wed. L. de Kok, Sin- gelstr. 19. bij de grote kerk, Goes. U loopt als op mos met 'n paar Rogo-p'astic inlegzolen van 69 cent. IT^wasbaar en duurzaam. Alleen bij Rial L. Vorst 85, Goes 49 Op een gegeven twintigjarige zol baan toch maarl blijkbaar uw ml gewicht in de si dere keer mist ir zijn scheerappar dan terug in de Die twintigjarige! andere gelegenh^ en vóór u het trouwen gesprol| het dan in zijn door: het kind Mijn zoon is viL kleine dingen ml een goede dag Jl namelijk geen gr van de jeugd to l Het is als de w.l zoenen. Deze vergelijkiil toen ik dezer dl tussen tientallen I positie, die de firl da had georgani:f mooie meubels el nige uitstalkast il dan steeds weer cl gave meubel als tussen de oude (ol stijlen prijkte. Zol eigenlijk niet opil om een passende! bruiken steeds| Ijes uit de grond was dus op die moest ik zeggen I aardige kind, die! volwassen geworc| Deze stoel is „mooi" om te zi voorbeeld, hoe s matigheid kunne mengaan. De vei „ik vind dat moi koud," wordt op i expositie w geloge Tamokwakw dianen mej. L mokwakwee: houten schoen lukte dit meis schoenen. Zij nenstammen i Na haar kand chologie, dat zij de, kreeg mej. S ging van een oon rika. Samen met zij een reis naar lifornië, maar Mexico fascineer: het vaste plan o

de Stem | 1956 | | pagina 12