KAPOK </v Sp aans dansduo komt naar Middelburg Controleurs constateerden 3000 gulden ongeoorloofd voordeel GOES EN HET DELTA-PLAN Paasveemarkt Oostburg Goes wil Nijmeegs voorbeeld gaan volgen Een burgemeester-secretaris voor Vrouwenpolder? tfez&rut land voor Iwerk Intelligente en boeiende kunst Subsidie voor kerkbouw Raad gaat het vragen aan de Kroon Gascellert in Kapelle worden geopend Afd Zeeland KNVB I Duitse elftal j mèt Posipal i Westdorpe juichte plaatselijk favoriet toe 100 ATLETEN AAN DE START VOOR le INTERNATIONALE CROSS Geen aparte commissie Op woensdag 28 maart Van Bylandt donderdag naar Nederland Eerste wielerkoers te Koewacht (SPORTtut KORK "7 Nederlands Elftal in Dusseldorf Rijnstadion veld in slechte toestand Economische politierechter Middelburg Verhouding verdach te-benadeelde is echter buitengewoon goed DOetel DU gulden de appreciatie geheel van de om EXAMENS A\ARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 MAART 1956 zijn zielerust P.Z.E.M. eeke, werk- alhier, heeft in de pensi- afscheid van ede namen* telijke woor- Hoofdingeni- Technisch Wondergem, eel een blij- )d voor Me er bloemen. J.Hamelink, ird-Beveland, ïerinneringen ;n W. heeft bare bedrag ten behoe- verk in Goe« Hervormde reniging Don des Heils ïisaties geldt, geen rechten voor volgen- in „Don Bos voor ev. ver- iodzakelijk is, uiterlijk bin- aan de rjjks- et Leger des dacht op ge- iitsluitend en ■uikt voor het niet voor inden, welke ft. beschikbaar, wezen: Herv. Don Bosco" leils 100. usdienst ende de raad r Tissing een maand voor s verzoekt nij verlengen en schrijven de over 1955 een 3. en W. ach- de dienst ge- >m gedurende ibsidie te ge le dienstrege- ten ongunste ONSTRATIE RATEN door het Phi. interessante ;r het nieuwe een „ra- lop en een ernuft. Iedere demonstratie apparaat in het gesproke volgen, zoals iropese rhap- te verstaan gewerkt door ding aan te :en eenvoudig wanden ge- itor, zo zei de eerste Neder- t een electro- is uitgerust, ndere vindin- ofheid tot een Het stroom eer gering. D. de K.A. gaf tg „Vrienden- d in de zaal pvoering van andere we- r verschillen- op zeer ver hun taak ge- 'AL mosselkotter genaar J.S. 't vallen en met and van een komen. Me en ingeroepen :t minder dan ERING omt de raad vergadering ideld worden: op de 'keu- op grond bur- rhuur indus- ontslag van r, onderwijzer cw*. cftc* nge winter, n een paar i die plaag st bent met VJTvsixoof ije: Ballet der rwarte wreker. Gangsters zon- )ia 8 uur: Ras uur: Slaven i: Terug uit de bandieten. :e wreker. Pennywhistle >ia 7 en 9 uur: r de West. Julius Ceasar dieten. Haamse Opera vburg 7.30 uur: kennen geen noten. Van kindsbeen af hebben zij gitaar gespeeld en op het gehoor de muziek in zich opge nomen. Zij zijn volkomen vertrouwd met de ritmische en mathematische bouw der verschillende dansen en improviseren de begeleiding daarbij. De jonge pianist Armin Janssen is muzikaal adviseur en medewerker. Hij heeft in Spanje, waar hij ook met groot sukses als solist optrad, Spaan se volksmuziek gestudeerd en heeft een uitgesproken fijn gevoel voor de ritmen der Spaanse muziek. Susana en José zijn met hun Spaanse dansen op alle podia in de beschaafde wereld graag geziene gasten. Hun kunst is dermate ele gant, intelligent en boeiend, dat ie der publiek dadelijk in verrukking wordt gebracht. Zij beschikken bo vendien over bijzonder fraaie kos tuums die door de afwerking van de details aan het geheel een bijzonder cachet geven. Susana Audeoud woont in Madrid, waar zij ook haar scholing voor al les bij de oude dansmeester Estam- pio ontving, een der grootste flamen codansers ter wereld. Met hem sterft eenmaal de laatste en belangrijkste drager der zuivere flamencostijl. Ver der studerende Susana Adeoud klassiek ballet in Parijs bij de Rus sen Preobrajenska en Volinine en moderne dansvormen in Zwitserland, José Udaeta stamt uit een oud-adel lijke Baskische familie. Opgegroeid In Barcelona mocht hij van huis uit niet dansen en moest hij ervoor vech ten om danser te mogen worden. Hij begon als expressionistisch danser, volgde dan een klassieke dansoplei ding en besloot daarna zich geheel aan de Spaanse stijl te wijden. Hij vertegenwoordigt de strenge traditie van de Spaanse dans. Susana Audeoud en José Udaeta leerden elkaar 5 jaar geleden in een studio te Madrid kennen en besloten al spoedig samen te werken. Reeds na een half jaar konden zij op hun eerste suksesvolle toernée gaan en sindsdien hebben zij het ene land na het andere met hun dansen vero verd. Daarbij belichaamt José Udae ta de traditie en de gebondenheid van de stijl, terwijl Susana Aude oud meegespeelt door de oerkracht van de Spaanse dansen choreografi- dit oude danskarakter uitbeeldt. De typische Flamenco-gitaristen Op 22 maart a.s. zal het wereldberoemde Spaanse dansduo Susana Audeoud en José Udaeta in de Schouwburg te Middelburg optreden. De vele gestalten van de Spaanse dans zijn zo verschillend als het landschap en de bewoners van Span je zelf. Door zijn geografische lig ging hebben de Spanjaarden kennis gemaakt met alle landen rond de Middellandse Zee en hebben de in vloeden daarvan in hun volksmuziek en dans verwerkt. Bovendien heeft het land gedurende eeuwen een Moorse overheersing gekend, welke uiteraard ook niet zonder invloed is gebleven, en herbergt het een groot aantal zigeuners. Geen grotere ver schillen zijn denkbaar dan tussen de Grieks georiënteerde dansen langs de Middellandse Zee, de Moorse uit Mal- lorca en in het noorden de Baski sche dansen, die een geheel andere muzikale zinsbouw bezitten. Begrijpelijkerwijze is uit dit rijke conglomeraat geput voor de hofdan sen en later voor het klassieke bal let. De historische dansen zijn vrije, door de Spaanse geschiedenis geïn spireerde scheppingen. De bewegin gen vinden hun grondvormen in de volksdans, doch solistische elemen ten versterken het gevoel voor Spaan se houding en aard. Het is waarschijnlijk, dat een zeer grote zigeunerstam, uit India ko mend, zich in Klein-Azië heeft ge splitst. De noordelijke tak heeft zich grotendeels ingeburgerd in de Bal kaneilanden (Hongarije, Roemenie enz.), de zuidelijke tak ging via E- gypte en n. Afrika naar Spanje, waar tenslotte halt gehouden werd in An- dalousie. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de Andalousische- en Zigeuner- muziek zich op een eigenaardige wij ze hebben vermengd, waaraan bo yendien nog Noorse elementen wer den toegevoegd. In de 19e eeuw ont stond daar de Flamenco-school en enige generaties van Flamenco-dan sers brachten deze bijzondere stijl tot grote bloei, zozeer zelfs, dat zij gerekend kunnen worden tot de meest schilderachtige en interessante dan sen van Spanje. Er zijn een groot aantal Flamenco-dansen (Alegrias, Soleares, Farrucca, Zapataedo, Se- guiruya Gitana, Bulerias, Tanguillo) waarvan de vorm door het ritme is vastgelegd echter zo, dat altijd nog enige improvisatie mogelijk is. De volksmuziek en volksdansen hebben dit met elkaar gemeen, dat ze niet moeten worden beluisterd en bekeken, maar moeten worden be oefend. Dit geldt natuurlijk ook voor de Flamenco-dansen, maar door de vaart en de kleur, die zij bezitten, lenen zij zich wonderwel voor een toneelmatige uitvoering. Echte volksmuziek en de tegen woordige piano verdragen elkaar over het algemeen niet. Bij een uitvoe ring als deze avond, moeten dikwijls concessies warden gedaan aan de authenticiteit, doch ten aanzien van de Flamenco-dansen is dat niet mo gelijk. Daarom dan ook dat bij de ze dansen het nationale instrument van Spanje, de gitaar, wordt be speeld. DE KUNSTENAARS. De meerderheid van B. en W. te Goes stelt de raad voor in principe te besluiten tot het geven van een subsidie die aan de geref. kerk ten behoeve van een hulpkerk met ver gaderlokalen aan de Bergweg, met de bepaling dat het bedrag der sub sidie later zal worden vastgesteld, wanneer de door de minister van binnenl. zaken toegezegde richtlij nen betreffende de subsidiëring van kerkbouw door de overheid bekend zullen zijn. In het raadsvoorstel wordt uitvoe rig stilgestaan bij wat zich voordeed bij de subsidieverlening door de Nij meegse gemeenteraad voor bouw van een kath. kerk. Ged. Staten onthiel den hun goedkeuring aan dit besluit, maar de Kroon besliste ten gunste van de raad. ZELFDE GEDRAGSLIJN. die aan geestelijke stromingen, geen kerkgenootschappen zijnde, thans niet bij voorbaat willen uitsluiten." Zijn wij wel ingelicht dan wordt overwogen door Den Haag om de subsidie te bepalen op tien procent van de bouwkosten, „Het spreekt voorts vanzelf, aldus B. en W., dat een besluit tot het verlenen van subsidie voor een be paalde kerkbouw financiële eonse- kwenties kan hebben, omdat dan ui teraard ook verzoeken om subsidie van andere kerkgenootschappen kun nen volgen, waarbij redelijkerwijze eenzelfde gedragslijn gevolgd dient te worden. Om met het oog hierop onbillijkheden te voorkomen en te vermijden, dat de verhoudingen wor den verstoord, doordat naar de me ning van sommigen het ene kerkge nootschap wordt bevoordeeld boven het andere, is het gewenst, om, in dien tot subsidiëring van kerkbouw wordt besloten, hiervoor algemene regelen te stellen. Hiermede moet worden gewacht tot de richtlijnen be kend zijn. Dit wil echter niet zeggen, dat om deze reden het onderhavige verzoek afgewezen dient te worden, aangezien de gereformeerde kerk te Goes dan gedupeerd zou worden door het feit, dat bedoelde richtlijnen zo lang uitblijven. Hoewel in deze ge- dachtengang dus het vaststellen van bedoelde algemene regelen op dit moment .nog niet aan de orde is, wensen B. en W. toch nu reeds op te merken, dat zij daarbij ook het verlenen van een gelijksoortig subsi- De raad van Vrouwenpolder be sloot een verzoek te richten aan de Kroon om de functie van gemeente secretaris te laten bekleden door burgemeester A. de Kam. De tegenwoordige secretaris, de heer de Boer, heeft na een langduri ge periode van ziekteverlof, tegen 1 april ontslag genomen en gaat dan met vervroegd pensioen. Hoewel de raad de omstandighe den, waaronder dit verzoek is ge daan, n.l. het feit, dat hij uit hoofT de van ziekte voor verdere waarne ming van zijn betrekking ongeschikt is, ten zeerste betreurt, werd hem per 1 april a.s. eervol ontslag ver leend," onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten De raad is van oordeel, dat met het openvallen van deze betrekking het belang der gemeente gediend zou zijn, indien de betrekkingen van bur gemeester en secretaris door één persoon zouden worden vervuld. Gezien de hieraan verbonden werk- Volgende week zal men in Kapelle beginnen met het veilen van Bramley Seedling uit de gascellen. Dit besluit is genomen op een vergadering van fruitkwekers in de afmijnzaal van de veiling in Kapelle. Dit houdt in dat dan de gascellen met Bramley Seed ling geopend zullen worden. In totaal zijn er dit jaar 56 ton Bramley Seed ling in de gascellen opgeslagen. Dat is belangrijk minder dan in normale ja ren maar de oogst van Bramley Seed ling was dit jaar zeer gering. Het be schikbare kwantum hoopt men in drie weken te ruimen. In Goes zijn giste ren de laatste Bramley Seedling uit de gascellen reeds geveild. zaamheden zullen deze bij vereniging der betrekkingen naar behoren kun nen worden vervuld. Voorts is er voor de gemeente een financieel voordeel aan verbonden, terwijl de hogere bezoldiging de ge meente meer waarborgen biedt voor een bekwaam functionaris. (Advertentie) Hoe hij HAAR terugkreeg „Iemand die roos in z'n haar heeft, is binnenkort kaal", had Annie tegen hem gezegd. „Trouwens, het is nü al lélijk dun bovenop. En Jan: een jon gen die zijn haar verwaarloost, ver waarloost nog wel méér!" Asjeblieft, daar kon Jan mee toe! „Wat moet ik doen?", vroeg hij de kapper. Deze legde het hem uit. „Roos is een teken dat de ondervoede hoofdhuid verhoornt en schilfert. Roos wordt gevolgd door haaruitval. Begin vandaag nog Silvikrin te ge bruiken. de biogene Haarvoeding! Silvikrin is het enige haargroei-pre- paraat dat de 14 natuurlijke haar- opbouwstoffen bevat in de juiste we tenschappelijke dosering. De belang rijkste zijn cystine, tyrosine en tryp- tofaan. De andere 11 ziin minder be kend doch even onontbeerlijk voor Uw haargroei". Dat het tussen Jan en Annie nu weer botert, danken zij aan dit deskundig advies enaan Silvikrin, de bio gene Haarvoeding! 201-OO Zondag 18 maart 1956 le klasse A: Lewed. Boys IIJzen- dijke I; Schoondijke INoormannen I, Walcheren IDomburg I. le klasse B Kruiningen IRobur I; Vogelwaarde IKwadendamme I; Rapenburg I's H. Arendskerke I. Reserve le klasse: Vlissingen 3 Clinge 2; Zeeland Sport 3Luctor 2; Oostburg 2Goes 3. 2e klasse A.: Breskens 3RCS 3; Groede IAardenburg 2! Middelburg 4Zeeland Sport 4: Vlissingen 4Re trenchement I; Zuidzande INoor mannen 2. 2e klasse B: Sluiskil 2Hansw. Boys 2. 2e klasse C: Renesse 2Zonnemaire I; Brouwershaven IDreischor 2. 3e klasse A: Vlissingen 5Domburg 2; Zeeland Sport 5Lewed. Boys 2. 3e klasse B: Rapenburg 2Kwa dendamme 2: Koewacht 2Vogel waarde 2; Steen 3Robur 2. De Zesdaagse te Zurich Dinsdagmorgen vroeg luidde de stand in de Zesdaagse te Zurich als volgt 1 KublerKoblet 34 punten. 2 Niel senKlamer en van Vliet O. von Büren beiden 24 punten. De overige koppels hadden een achterstand van 1 of meer ronden. De Nederlandse ploeg Schulte Peters bezette met vijftien punten en één ronde achterstand de achtste plaats. België-Nederland óók voor scheidsrechters Eind vorig jaar is contact gelegd tussen de schetdsrechtersgroep Ber gen op Zoom e.o. en de Belgische scheldsrechtersvereniging Noorder gouw met het doel de landenont- moetingen te doen voorafgaan door een wedstrijd tussen scheidsrechters- elftallen. Op 7 april a.s. de dag vóór België- Nederland. zal de eerste wedstrijd in de Noordergouw gespeeld worden. Bij de wedstrijd Nederland-België in 1957 komen de Belgische arbiters naar Bergen op Zoom. De Bruyne wint le etappe Parijs-Nice De Belg de Bruyne heeft de eerste etappe van de wegwedstrijd Parijs Nice gewonnen. De werkelijke strijd ontbrandde toen er 150 van de 195 kilometer ge reden was, doch pas in de laatste ki lometers van de lange afdaling naar Clamecy gingen .zes renner3 onweer staanbaar naar voren, zodat zij dé Voor de wedstrijd op he- J ienmiddag 3 uur in het J J hedenmiddag 3 uur in het and, is het Duitse elftal als j /olgt samengesteld: DOEL: Herkenrath (Rotweiss j Essen) ACHTER: Posipal (Hamburger S.V.) en Juskowiak (Fortuna Dus- seldorp) MIDDEN: Eckel (Kaiserslautern) Schliens (V.F.B. Stuttgart) en Schmidt (Kaiserslautern). VOOR: Klodt (Schalke 04), Fritz S Walter (Kaiserslautern), Seeler (Hamburger S.V.), Roehrig en Schaefer (I.F.C. Koetn). RESERVES: Kwiatkowski (Bo- russia Dortmund), Retter (V.F.B. Stuttgart)Hoffmann (Viktoria Aschaffenburg)Neuschaefer (Vik- toria Aschaffenburg), Laumann J (V.F.R. Mannheim) en Waldner J t (Stuttgart). eindsprint betwisten». De snelle de Bruyne ging het eerst over de streep. Uitslag eerstel etappe (Parijs-Cla- mecy)1 de Bruyne, 195 km. in 5 uur 3 min. 22 sec., gemid. 33.620 km. per uur; 2 Bertoglio (It.); 3 Mahé (Fr.); 8 deRycke; 9 Caput; 10 Forestier; 11 Magni; allen in dezelfde tijd als de winnaar. Daarna een groep van meer dan 40 renners. De Belg van Rossen heeft de strijd gestaakt. In de vergadering van de Goese raad, die 8 december jl. is gehouden, werd aangedrongen op vorming van de Delta-commissie Zuid-West, welke meer regionaal georiënteerd is. B. en W. hebben hierover het ad vies Ingewonnen van de vereniging van Nederlandse gemeenten. Dit luidde afwijzend, omdat reeds zovele Delta-commissies begtaan en de be langen van verschillende delen der provincie uiteenlopen op verschillende punten. B. en W. schrijven nu aan de raad: „Nu het bestuur van de afd Zee land der vereniging van Nederlandse Gemeenten het ongewenst acht om het initiatief te nemen voor de op richting van een algemene Zeeuwse Deltacommissie, hebben wij ons afge vraagd, of ons College zelf pogingen hiertoe in het werk dient te stellen. Wij menen deze vraag evenwel ont kennend te moeten beantwoorden, aangezien in dat geval het gevaar zeer groot is, dat het algemene ka rakter der commissie in het gedrang komt en deze toch weer een bepaal de regionale inslag krijgt, waardoor bij de beoordeling van de met het Deltaplan samenhangende problemen de streekbelangen doorslaggevend worden. Dit nu is juist het bezwaar, dat ook tegen de diverse reeds be staande commissies ingebracht kan worden, welke, blijkens de diverse publicaties, de problemen te veel van uit een regionaal standpunt benaderen en de algemene Zeeuwse belangen onvoldoende in het oog houden. Om dezelfde reden achten wij het ook niet gewenst om pogingen te on dernemen tot vorming van een zuid- Bevelandse commissie, eventueel uit te breiden tot oost-Zeeuwsch-Vlaan- het eenzijdig naar voren brengen door sommigen van bepaalde streekbelan gen de zuid-Bevelandse of Goese be langen geschaad worden, zal hier tegen ter bevoegder plaatse en zo no dig in het openbaar stelling genomen dienen te worden, opdat een werk van provinciale en nationale impor tantie niet aangegrepen wordt om met terzijdestelling van de algemene Zeeuwse belangen zoveel mogelijk voordeel voor een bepaalde streek te behalen, waarbij wellicht andere on derdelen der provincie in een on gunstige positie zouden komen te ver keren. Wij vertrouwen, dat Ged. Staten van Zeeland tegen een dergelijke be ïnvloeding zullen waken en in deze voor de algemene Zeeuwse belangen op de bres zullen staan'. De traditionele Paasveemargt te Oost- öurg zal dit jaar volgens 'n besluit van de Comm, ter bevordering van 't marktwezen, plaats vinden op woens dag 28 maart. Er kunnen alle mogelijke soorten vee worden aangevoerd, waaronder dus ook varkens, schapen enz. Voor alle categorieën zijn prijzen uitge loofd, terwijl ook van vele zijden de gebruikelijke medailles zullen w den beschikbaar gesteld. Met alle mogelijke middelen zal men trachten de aanvoer van vee naar deze en alle andere in west deren. Op deze wijze zouden verschil- Zeeuwsch - Vlaanderen te houden lende commissies langs elkaar heen en zeer zeker ook tegen elkaar in gaan werken, hetgeen wij in dit geval wel zeer ongewenst achten. Wij zijn daarom in de gegeven si tuatie van oordeel, dat door ons geen verdere initiatieven terzake genomen moeten worden. Alleen zal de verdere ontwikkeling in deze nauwlettend ge volgd moeten worden en indien door veemarkten, te stimulèren. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is zal onder de Oostburgse slagers weer 'n wedstrwd worden gehouden in het maken van de fraaiste etalage. Het gemeentebestuur van Oostburg stelt hiervoor medailles ter beschik king. Vorige jaren hebben vele sla gers bewezen ware kunstwerken van vet en reuzel te kunnen fabriceren, De Nederlandse Hoge Commissaris te Djakarta, mr. W. F. L. graaf van Bylandt, zal donderdag naar Neder land vertrekken voor overleg met de Nederlandse regering. Een woordvoer der van het Hoge Commissariaat zei- de, dat het niet bekend was, hoelang de Hoge Commissaris in Nederland zal blijven. Zondag aanstaande zal te Koewacht de eerste wielerkoers van het jaar worden verreden en wel de finale van het clubkampioenschap van de wielerclub „Theo Middelkamp" te Goes. De organisatie is in handen van de Sportclub Koewacht. De amateurs zullen 40 ronden rijden, de nieuwelin gen -25 ronden en de aspiranten 13 ronden. Onder deze laatsten behoort ook de Koewachtse favoriet Gilion Naessens, di'e dit seizoen met de wie lersport begint en hier voor eigen publiek zijn uiterste best zal doen. Alle drie de categorieën zullen gelijk tijdig aankomen. De ronden zijn ruim 2 km. Verder zullen aan de start versehij nen verschillende Zeeuwse amateurs van formaat, zoals Romeijnsen, Rent meester enz. Wanneer de weergoden Koewacht gunstig gezind blijven, zai het sportminnend publiek van Koe wacht en omstreken a.s. zondag kun nen genieten op het bekende, prach tige parcours. Biljarten te Biervliet Biervliet kampte zaterdag in het lo kaal van de heer H. v. d. Hemel, te gen Hoofdplaat. 7 partijen werden gewonnen, 3 ver loren. Totaal 576 tegen 408. Daar Hoofdplaat het eerste treffen won met 120 caramboles, werd Biervliet met totaal 48 winnaar. In hetzelfde lokaal ontving Bier vliet zondag Oostburg. Nu werden er 6 partijen gewonnen en gingen er 6 verloren. Totaal werd 748 tegen 814. Vooral caramboleur Oosterbaan speelde een pracht partij en fabri ceerde een serie van 30. De revanche vindt plaats op 8 april. Eug. Allonsius sterkste junior De eerste internatoinale cross-coun try welke zondag te Westdorpe werd gehouden is een groot sukses gewor den. De Westdorpenaren zagen hun plaatselijke favoriet Eug. Allonsius winnen bij de junioren met een voor sprong van ongeveer 180 meter op de Vreese, van Standaard Gent, waar mede hij zijn dorpsgenoten toonde zijn klasse waard te ziin. Allereerst startten, de cadetten. De te lopen afstand voor deze categorie bedroeg 1000 m. Vijf en dertig cadetten verschenen aan de start. Hierin liep ook dorpsgenoot Carlo Allonsius mee. De uitslag was als volgt: 1 van den Abeele, Aalst, in 2.46; 2 Everaert, Ajax Gent; 3 van Mol, Aalst; 4 Gillis, Ajax Gent; 5 Centier, Ajax Gent: 6 Allonsius, A. S. Rieme; 7 de Pauw, Ajax Gent: 8 De Dapper, Ajax Gent; 9 v. d. Sijpe, Ajax Gent; 10 Persoon, St. Niklaas. De beker voor het beste clubklas sement ging naar Ajax Gent; 2 werd de Club Aalst', 3 Standaard Gent: 4 Rieme; 5 St. Niklaas. Bij de scholieren ging de strijd over 3000 m. 29 Lopers namen deel. De uit. slag was als volgt: 1 van Troost, Rie me in 9.16; 2 De Dapper, van Gantoi- se 9.24; 3 van Mol, Aalst; 4 De Pauw, Ajax Gent; 5 van Nieuwenhove, Aalst; 6 van Nieuwland, Rieme; 7 van Bal- lenberge, Ajax Gent; 8 de Greve, Ajax Gent; 9 Peylaert. Ajax Gent; 10 Scho. bijn, van St. Niklaas. De beste club in deze categorie was A. S. Rieme met 18 punten voor Ajax Gent met 19 punten; 3 Aalst met 24 punten; 4 Standaard Gent met 55 pun ten; 5 St. Niklaas met 57 punten. WEDSTRIJD VAN DE DAG Gent; 9 De Lagen, Ajax Gent; 10 De Roover, Hulst. Het clubklassement werd gewonnen door Standaard Gent. Bij de senioren ging de wedstrijd over 7000 m. 18 Atleten verschenen hier aan de start. De uitslag was als volgt: 1 Dobbelaere, A. S. Rieme in 22.36; 2 Cuje, A. S. Rieme in 22.37,8; 3 van Uffel, Aalst; 4 Dieleman, van St. Niklaas; 5 Vervaet, St. Niklaas; 6 Temmerman, A. S. Rieme; 1 Steij- aert, A. S. Rieme. Het clubklassement was voor A. S- Rieme. IN HET UTRECHTSE stadion heeft dinsdagavond 't Nederlands Jeugd- elftal gefungeerd als sparring-part ner voor het Nederlands Amateur elftal dat op 18 maart in Frankrijk tegen de Franse amateurs speelt. Het werd een gelijkspel: 11. een stand die reeds met rust was be reikt. HET BESTUUR VAN DE K.N.V.B. en bondstrainer Max Merkel zijn in beginsel tot overeenstemming ge komen inzake de verlenging van diens contract voor de periode van twee jaar, in ieder geval tot het einde van het seizoen 1937/58. Hierna kwamen de junioren, voor de Westdorpenaren de wedstrijd van de dag. Hierin liet Eug. Allonsius zien wat hij waard was. De afstand ging over 5000 m. Direct na de start ging Allonsius naar voren en vormde met de Vreese en de Caestecker, de kop groep. Dit zou echter niet lang zo blijven. Bij het ingaan van de derde ronde ging hij door met de Vreese De Caestecker kon het hoge tempo van Allonsius niet meer houden, de Vreese hield dit nog even vast. maar ook in de derde ronde moest hij in Allonsius zijn meerdere erkennen. En nu ging Allonsius onder gejuich van vele Westdorpenaren met grote gre pen naar de overwinning. Zijn voor sprong van ongeveer 20 m. werd in de vierde ronde op 70 m. gebracht, Na hem vochten dapper verder de Vree3e en de Caestecker. In de vijfde en laatste ronde vergrootte hij zijn voorsprong tot 170 m. Hij eindigde als onbedreigd winnaar. De uitslag was als volgt: 1 Eug. Allonsius, A. S. Rieme in 15.26; 2 de Vreese, Standaard Gent in 16.02; 3 de Caestecker, Ajax Gent; 4 Huigh van A. S. Rieme: 5 de Clerck, Standaard Gent; 6 de Dekker St. Niklaas; 7 Hemelsoet, Westdorpe, niet aangesloten; 8 D'haese, Standaard (Biljarten). Kampioenschap Lams- waarde voor J. Fruytier De wedstrijden om het clubkam pioenschap van de biljartclub Lams- waarde hebben de heer Joh. Fruy tier een met sprekende cijfers be kroonde lauwerkrans bezorgd, zijn gemiddelde bedroeg 18.88, hetgeen ruim 10 boven de tweede ligt De uitslagen luiden 1 Joh. Fruytier 4581 12 0 24 18.88; 2 M. v. Dorsselaer 2018 12 9 3 18 8.40; 3 P. Maas 1946 12 9 3 18 8.11; 4 E. van Dorsselaer 1359 12 4 8 8 5.66; 5 C. de Schrijver 1217 12 4 8 8 5.07 6 R. Fruytier 1392 12 3 9 6 5.80; 7 B. Bies- broeck 1192 12 1 11 2 4.97. De wedstrijd tegen Heinkenszand, in het nederlaagtoernooi van Lams- waarde, leverde een verlies voor de organiserende club op. Lamswaarde vergaarde 447 caramboles tegen Hein- kenszand 587. Zaterdag speelt Lamswaarde B te gen Apollo uit Hulst en zondag komt Lamswaarde tegen Hansweert uit. (Van een speciale verslaggever) Het Nederlands Elftal zal de ze middag in het Rijnstadion te Dusseldorf aantreden in de op stelling, zoals deze zondagavond door de keuze-commissie van de K.N.V.B. is bekend gemaakt. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid, dat tijdens de wedstrijd omzettingen en dan speciaal in de voorhoede waar meer mogelijkheden in zitten zullen plaats hebben, maar dit hangt vanzelfsprekend af van het spel, zo als zich dat in de eerste helft ont wikkelt. De conditie is van groot belang, aangezien het terrein zich in slechte toestand bevindt. Daarvan hebben de (Advertentie) slaap De 46-jarige P. W. uit Biggekerke, die voor de economische politie rechter te Middelburg, mr. P. van Empel moest verschijnen werd tenlaste- gelegd, dat hij ongeoorloofd voordeel had bedongen bij het afsluiten van een overeenkomst met een pachter. Verschillende landbouwwerktuigen, gereed schappen en huisraad liet hij mede overnemen voor de somma van f 7970. De taxatie van de controleurs gaf voor al deze spullekens f 3000.minder aanMaar wat bleek nu tijdens de zitting? De pachter, een zekere D., die de overeenkomst in maart van het vorig jaar aanging en dus ook in die maand de apparaten en boedel overnam is.... hoogst content met de trans actie! De verhouding tussen W. en D. is buitengewoon goed, er is zogezegd geen vuiltje aan de pachtershemelAlleen de verhouding tussen W. en de controleurs, die schijnt sedert enige tijd wat geschaad te zijn T> nr Pt 11 Adriaanse, de verdediger, aan, dat De officier, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop verondersteld in zijn requisitoir, dat W. wellicht een ze ker overwicht op de fam. D. heeft. „Verdachte heeft dubbelkrijterig ge schreven" zo zei hij en eiste een boe te van 2000.— subs. 4 mnd. hech tenis. Aan cle hand van tal van voorbeel den uit de praktijk toonde mr. P.C. standigheden afhangt. De econ. politie vond het geluk kig, dat dit geen geval is, waar over men zich hard behoeft op te winden, sprak van een „randwette- lijke overtreding" en vonniste 750 gulden subs. 30 d. BEHALVE. Een andere landbouwer J.M. uit Veere, was zijn inventarisatieplicht niet nagekomen: het biljet was niet tijdig ingeleverd. „Ziekte in 't spel" verontschuldigde verdachte zich, die daarna 20.subs. 4 d. tegen zich hoorde eisen. „Wat hebt u daar nog op te zeg gen, behalve dat u 't teveel vindt' vroeg de econ. politierechter hem nog, die na het zwijgen van verdach te conform- eiste. VERGUNNING, Een R'dammer, de 26-j. autoonderde- lenhandelaar A.R. was in Zierikzee 'n automobiel- en garagebedrijf gaan uitoefenen, zonder de „geringste schijn van een vergunning." Verdach te, wie het slechts geoorloofd is een gesloten depot te Zierikzee te heb ben, beriep zich op Rotterdamse omstandigheden, die het tegendeel zouden zijn van de Zeeuwse De officier vroeg zich hierna af, waarom R. dan te Zierikzee eerst heeft getracht een garagehouder in de arm te nemen. R. heeft dus wel „iets geweten", zo concludeerde ei ser, die het fundament legde voor de boete van 100.subs. 20 d. (conform). spelers van het Nederlands elftal en de leden van de Keuze-Commissie zich dinsdagmiddag kunnen oi tuigen. „Zo'n veld zou in Nederland wor den afgekeurd", bromde Theo Tim mermans. Frans de Munck keek be zorgd naar het veld tussen de doel palen, dat er nat en glad uitzag, waar door snel starten, bij het uitlopen voor een doelverdediger van groot belang, vrijwel onmogelijk zal zijn. Balen turfmolen lagen klaar' om de doelmonden enigszins droog te krij gen, maar na een kwartier spelen zal van deze turfmolen wel niet veel over zijn gebleven. De vorst zit nog steeds in de grond en de zon heeft de bovenlaag week gemaakt. Gedurende de laatste nach ten is er vorst over heen gekomen, waardoor in de ochtenduren de grond hard is. maar de reeds sterke zon verandert het veld na enkele uren weer in een weke brij. TRAINING IN HET STADION De autobus met de spelers, bege leid door d'e leden van de Keuze Commissie, was dinsdagochtend uit Venlo vertrokken en kwam tegen de middaguren in Dusseldorf aan. Er werd op een der bijvelden van het stadion getraind, een warming-up en wat baloefeningen. Honderden kijkers, onder wie zich natuurlijk vele jeugdige handteke- mngenjagers bevonden, hadden de verre reis naar het stadion, dat een eind buiten het centrum van Dussel dorf ligt. ondernomen, om de spelers van het Nederlands Elftal aan het werk te zien. De beide voetbalbonden zijn over eengekomen om de doelverdedigers en eén veldspel'er bij een verwonding ge durende de gehele wedstrijd te ver vangen. Wijziging tvedstrijdprogramma In het KNVB-programma voor a.L zondag zijn de navolgende wijzigin gen aangebracht. Uitgesteld hoofdklasse: AjaxVi tesse. Noad—EBOH en DFC-MW (reeds gespeeld). Ingelast: EBOH-Ajax. Uitgesteld: Wageningen-Be Quick, ONA-Haarlem, Rheden-Hermes DVS en Heracles-Helmond (beide laatste reeds gespeeld) Hel-mondia-Oosterpar- kers. Ingelast: Helmond-ONA en Rheden- Heracles (IB), AohillesSneek Quick-Veelerveen (1B amateurs). District zuid I. Uitgesteld: RAC-Desk en Axel-Roo sendaal (2B), reeds gespeeld. Ingelast: Hulst-WVO. MOC-Roosen- daal en Desk-Axel (2B). Concours „Soranus" te Heinkenszand In zaal Hoondert te Heinkenszand organiseerde de handboogsociëteit „Soranus" een schuttersconcours op de liggende wip, waaraan door 32 schutters van 12 verenigingen werd deelgenomen. De gedetailleerde uitslagen luiden Hoofdvogel: H. de Jonge, Soranus; le klep A. Sorber, Batavieren; 2e klep W. de Jonge, A.D.L.M. 3e klep; H. de Jonge Soranus; Zij vogel: Pantus, Zeelandia, idem: J. de Jonge, Soranus; le hoofdkal P. van Loen- hout. Schutterijver. Kapelle; 2e hoofd kal; P. Driedijk, Soranus; le kal: J de Jonge, Soranus; 2e kal: A. de Jonge, Soranus. Meeste vogels: P. v. d. Berge, Batavieren. VAKDIPLOMA'S Op de praktijkschool voor landbouw mechanisatie te Slootdorp werd het diploma „tractoren en tractorenwerk tuigen" behaald door de heren: A. v. d. Vrie, Goes; L. v. Sichem,Westka- pelle; J. Reijnhoudt, Nieuw- en Sint- Joosland: J. Koens, Heinkenszand; A. Sturm, Middelburg: F. Janse, Krui ningen; B. de Jonge en J. Hazen, beiden te 's-Heerenhoek. Voor het examen landbouwhuis- houd-lerares slaagden de dames M. Dees, Zaamslag; A. de Jager, Wilhel- minadorp; M. Kramer, Wissekerke; L. van de Plassche, Goes en J. Quist, Kapelle. GOES, 13 maart Export- en tn- dustrieveiling. Op monster Bramley huish. 1 en op 52.60-55.30. Op mon ster Gold. Delicious huish. 1 70 en op 82.50-83.10. Goudreiinette 1-gr. 50-52, 1 47-50, 2 43-44. Jonathan 175 54-63, 170 52-64, 165 51-61, 160 47-54, 2 38-45. Gold. Delicious 175 73-80, 170 71-76, 165 65-70, 160 58-60, 2 50-57. LaxL Su perbe 180 67-68, 175 71-74, 170 75-77, 165 64-66, 160 57-60, 2 35-45. Lomb. Calville I 45-58. Bramley 2 34. St. Remy lgr. 45-47, 1 45-47, 2 44-45. Fa- rellenpeer 1 65, 2 36-38. Gewone vei ling: Goudreinette K 43-47, F 40-42, stek 22-30. Gold. Delicious K 54-66, F 38-48. Jonathan K 45-53, F 39-44. Bramley K 33, F 31. Laxt. Sup. K 48, F 33 Lomib. Calville K 38-45, F 25-33. St. Remy K 42-45, F 39-42. G. Wilde man K 55. GOES, 13 maart 1956 Eierenprij- zen (bericht van handelaren). Kippe- eieren 12; poeljeëieren 10; eende eieren 8; kalkoeneieren 16 en ganze- eieren 30 cent. KAPELLE, 13 maart Jonathan 175 61, 170 60-63, 165 51-58, 160 47-51, 2 38-42, K 42-50, F 36-42. Goudreinet te lgr 47-50, 1 42-47, 2 39-43, K 39-43, F 34-40. Winston lgr. 66, 1 46, 2 36, K 41-42, F 33. St. Remy lgr. 40-44, 1 43-46, 2 40-42, K 40-41, F 37-39. Zoe te Ermgaard lgr. 60, 1 52-57, 2 36-46, K 39-54, F 27-39. Stekappelen 16-29. Gold. Delicious K 42-48, F 32-38. Rode Goudreinette lgr. 54, 1 51, K 42. Francisca Borgia lgr 38, 1 39, 2 31, K 37. Brederode lgr. 51, I 50-51, K 41. Holl. zoet K 37, F 25. Groenten: Stek- uiien 24. Witlof 58-77. Aardappelen 13. Sjalotten 49. Kroten 6. ROTTERDAM, 13 maart Aan voer in totaal 5050, weektotaal 7001, vette koeien en ossen 525, gebruiks- vee 1189, t.b.c.-vrij 1168, vette kal veren 65. graskalveren 238. t.b.c.-vrij 227, nuchtere kalveren 2521, varkens 112, biggen 137, paarden 118, veulens 5, schapen of lammeren 106, weide/ zuïglammeren 13, bokken of gelten 21. Vette koeien, prijs in cents per kg. le kw. 290-318, 2e kw. 266-286, 3e kw. 248-266: vette kalveren 290-310, 260- 280, 220-250; Slachtpaarden 245, 235, 215. Graskalveren prijs in guldens per stuk, le kw. 475, 2e kw. 375, 3e kw. 275; nuchtere kalveren 52, 48, 44; big gen 54, 48, 44: schapen 1,55, 125, 100; Lammeren 140, 115, 95; kalfkoeien 1150, 960, 750; melkkoeien 1150, 960, 750: vare koeien 880, 750, 625; vaar zen 800, 680. 580; pinken 500. 425, 350. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen ruim prijs houdend, prima's boven notering; vette kalveren, als vorige week, vlot, iets stijver in prijs; graskalveren, wat korter, kalm, onveranderd; nuchtere kalveren, iets meer, vlot, ruim prijs houdend; biggen, als vorige week, le vendig, onveranderd; slachtpaarden, gewoon, traag, niet geheel prijshou dend; schapen, ruimer, vlot, con stant; lammeren, ruimer, vlot, con stant; kalfkoeien, flink, williger, prijs houdend: melkkoeien, flink, williger, prijshoudend: vare koeien, ruim, re delijk, wat stijver in prijs; vaarzen, gewoon, traag, constant; pinken, ge woon, traag, constant. Mannheim 294 (-027), Kaub 267 (-029) Trier 219 (-015), Koiblenz 295 (-031), Keulen 321 (-0351, Ruhrort 569 (-051), Lobith 1234 (-058), Nijmegen 1026 (-0.56), Arnhem 1018 (-051), Eefde 624 (-037), Deventer 517 (-029), Namen la Plante 172 (-013), Maastricht hoofd- sluis 4386 (+001), Borgharen 4054 (-036), Belfeld 1210 (-068), Grave 523 (-024), (Advertentie) slaap

de Stem | 1956 | | pagina 3