Oplossing woningnood is enkele miljoenen extra waard ÏR. KRAAYYANGER IN EERSTE KAMER: Jubileum-Jaarbeurs geopend Kernenergie geeft Europa een prachtige kans V.S. BEMOEIEN ZICH NIET MET N.-GUINEA Drie Brabanders in Frankrijk om het leven gekomen Effectiviteit belangrijker dan efficiency CAREL BRIELS had een onderonsje met Onassis Ernstig ongeluk bij Rouaan Amnestie voor katholieken Y.S. geven Griekenland een pluim DUITSE VLIEGERS NAAR V.S. Het feest in Monaco Koudegolf - dagblad voor zeeland In Hongarije: De taak van minister de Bruijn Prof. Romme wil duidelijke vaststelling bevoegdheden VOORLICHTING BOUWPATROONS NOODZAKELIJK Londen is verstoord BIEROET IN MOSKOU OVERLEDEN Voorzitter K.S. G.-parlement: Koud weer Dulles voor vertrek uit Djakarta: Georgiërs vierden Stalin Slachtoffers uit Gilze-Rijcn en Fijnaart in JAPAN belaalt 10 miljoen dollar Instelling van Belastingkamers Pineau zal Nasser ontmoeten Gestolen wapens in Leiden gevonden 13e lijst 5508 5849 7407 7292 S199 8491 >3 17680 19648 >6 739 859 929 23 478 661 670 4 459 682 705 14 .8 875 '2 525 615 665 27 )0 767 953 980 0 1 818 993 a 614 895 897 8 702 724 738 1 210 213 240 396 406 407 1 744 786 794 4 913 916 995 1 124 135 221 '2 425 441 455 1 584 589 641 1 S67 872 899 8 387 397 406 9 803 816 S18 2 205 215 221 8 480 485 490 4 785 791 799 4 946 969 982 4 223 229 266 3 534 546 585 1 760 796 802 4 112 126 129 8 431 440 445 1 605 776 853 5 975 981 983 2 236 270 325 5 528 556 577 25 799 802 807 35 937 957 958 47 172 184 198 34 424 444 448 32 635 732 769 970 983 20000 58 165 221 225 47 372 386 391 15 589 590 599 57 811 843 853 53 972 9.82 999 13 166 200 204 14 466 480 513 14 706 710 732 13 939 959 977 ervalt 5220. achter blaast dat ik hier Aram, en op hij een nau- >p. 96e JAARGANG No. 22098 Uitgave N V Uitgevers LVtij Neerlandia. Verschynt elke werkdag. Bureaus: Breda, Heigerstraat tti Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J HA Bruna Redactieraad: C. J v Hootegem Mr Lir A J J M Mes, Mi b M. L. de Rechter L, J v t Westende, P. V M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling I 5.85 per kwartaal pei post B.55, pei week (uitsluitend by met post- besteill t tl 45 Incasso word' berekend. Losse nummers 13 ct Postiek no 27884L Voor God. Konlnffin en Vaderland WOENSDAG 14 MAART 1956 Advertentieprijs vooi de gehele oplage 1 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend tn de Zeeuwse editie f 0.14 pei m/m (Ingezonden Mede delingen f 0.35 pei m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariel en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau de Zeeuwse Eilanden. GoKb. Westsingel 98. Telefoon 2238 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. HULST. Dubbele Poort 7, Teletoon 1U2 Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 58, Tel 2601 - -JUSTBURO: Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 Volgens het Zwitserse katholieke persbureau Kipa zouden de Hongaarse autoriteiten een amnestie voor alle tussen 1947 en 1949 veroordeelde ka tholieken overwegen. Aartsbisschop Czapik van Eger zou hierover met de autoriteiten onderhan deld hebben. De regering zou alle spo ren van het Stalin-tijdperk willen uit wissen en met name de veroordeling van kardinaal Mindszenty. Mgr. Czapik zou verklaard hebben, dat geen over eenstemming mogelijk is zolang de kardinaal verhinderd wordt zijn her. derlijke taak te vervullen. (Van onze parlementaire verslaggever) Bij de behandeling van de wet op de economische mededinging is Prof. Romme opgekomen voor een duidelij ke bepaling van de positie en de be voegdheden van de minister voor P.B.O. in het kader van deze wet. Minister Zijlstra had onlangs reeds de Kamer laten weten, dat het ont staan van een „super-ministerie" van P.B.O. zou dreigen, wanneer minister de Bruijn volledige zeggingschap zou krijgen bij zaken van diverse andere departementen, die ook met de P.B.O. te maken hebben. EEN AANTAL afgevaardigden van de Westduitse Bondsdag heeft aan de regering verzocht, bij de landen van de Raad van Europa aan te drin gen op een gelijktijdige verlaging van de invoerrechten. HET 2.5 JARIG zoontje Jacob van de familie Groen te Oudorp, is in een onbewaakt ogenblik, vermoede lijk spelenderwijs, in de Hoornsevaart geraakt en verdronken. DE 83.333ste EMIGRANT, die na de oorlog van Rotterdam uit naar Aus tralië vertrok, is gisteren op de Si- bajak feestelijk uitgeleide gedaan door de autoriteiten. Het was de 18- jarige Piet van der Meer uit Rijswijk di« zo plotseling in het zonnetje kwam te staan. DRIE JAAR met aftrek heeft de Of ficier van Justitie bij de Amster damse Rechtbank geëist tegen de 42-jarige ex-hoofdboekhouder G. B. uit Ede, die in vier jaar tijds bijna 125.000 gulden ten nadele van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfs- bond had verduisterd. ATÖOMBLOEMEN zullen een van de hoofdattracties vormen op een internationale bloemententoonstel ling in Nantes. Door het „bom barderen" van de bloemzaden met neutronen hebben de kwekers planten met grotere bloemen en diepere kleuren verkregen. (Van onze parlementaire verslaggever) Bij de bestrijding van een nationale ramp als de woningnood, mag men er niet voor terugschrikken om een paar miljoen extra te besteden, ook al zouden deze investeringen, economisch be schouwd, niet rendabel zijn. Als de woningnood er ook maar enigszins door zou worden verlicht, dan zou blijken dat de uitga ven toch verantwoord zijn. Dit zei de heer Kraayvanger (K.V.P.) gisteren in de Eerste Kamer bij de begrotingsbehandeling van Wederopbouw. Hij gat meteen een aantal voorbeelden, op welke manier die extra miljoenen dan zouden moeten worden besteed. Uitbreiding van de capaciteit der steenfabrieken, gro tere opzet van de systeembouw, mechanisatie in de kleine bouwbedrijven, snellere en grondiger opleiding van de bouwvakarbeiders, al deze pro jecten zijn zuiver theoretisch bezien niet rendabel, maar zij betekenen verlichting van de woningnood. Daarom moet de regering bereid zijn, de ondernemers garanties te verstrekken waardoor zij toch kunnen wor den verwezenlijkt. Het dijkherstel, zei de heer Kraay vanger, is ook niet op de meest effi ciënte wijze, maar wel op de meest effectieve wijze aangepakt. Voor de woningbouw moet dezelfde gdragslijn worden gevolgd. Dergelijke krachtige maatregelen kunnen ook op ander gebied worden genomen. Bijvoorbeeld bij unificatie van de plaatselijke bouwvoorschrif ten, bij onteigeningswetgeving en ont grondingsprocedure. In al deze ge vallen moeten de kleinere belangen, al is het dan maar tijdelijk, opzij wor den gezet om het grote doel, ophef fing van de woningnood, te bereiken. Al deze zaken, aldus de heer Kraay vanger, zijn 'n kwestie van Kabinets beleid en niet van het beleid van mi nister Witte alleen. Daarvan was hij zich bewust. Hij sprak echter de hoop uit, dat minister Witte, die zich M de afgelopen jaren een dynamische man heeft getoond en die niet bang bleek te zijn zijn beleid aan de omstandighe den aan te passen, hierbij het initia tief zou nemen. Het-huurprobleem, zei de katholie ke woordvoerder, is onopgelost geble ven, tot schade van de volkshuisves ting. We mogen niet vergeten, dat de huizen die thans worden gebouwd, nog aan onze achterkleinkinderen voldoen de comfort kunnen bieden. Bij de op Prof. Romme heeft nu duidelijk la ten uitkomen, dat de bevoegdheden van de minister van de P.B.O. duide lijk moeten worden vastgelegd. An ders, zei hij, staat nog te bezien hoe de houding van de K.V.P. zal zijn als het op stemming aankomt over het wetsontwerp. Minister Zijlstra antwoordde, dat deze kwestie een kabinetszaak is en dat dan ook bij de kabinetsformatie, ko mende zomer, nader over de positie en bevoegdheden van zftn ambtgenoot zal worden gesproken. Hij wilde echter wel met een amendement van prof. Romme meegaan, dat aan diens wen sen een juridische vorm gaf, temeer omdat de wet toch eerst na de kabi netsformatie van kracht zal kunnen worden.. Wie in de toekomst met de kartel wetgeving te maken krijgen, zullen een beroep kunnen doen op een onaf hankelijk rechterlijk college, wanneer beslissingen zouden worden genomen die zij onrechtvaardig achten. Dat heeft de Kamer van de minister ge daan kunnen krijgen. Vandaag komt de wet in stemming. lessing van het huurprobleem mag de regering daarom niet langer aarzelen. De heer Kraayvanger kon zich in grote lijnen aansluiten bij de sugges tie van de heer In 't Veld (P. v. d. A.) die had gepleit voor betere voorlich ting van de bouwpatroons. Hij stelde de oprichting van een bouwkundig instituut voor, dat vooral de kleinere ondernemers kan voorlichten op het gebied van mechanisatie, planning en personeelsbeleid. Engeland is allesbehalve vereerd met een uitlating van de Amerikaanse am bassadeur in Athene, Cannon. Deze heeft tegenover de Griekse minister van Buitenlandse Zaken uiting gege ven aan „de bezorgdheid en het me deleven van de V.S. met de Grieken, in verband met de recente ontwikke lingen op Cyprus." De Griekse rege ring kreeg een pluim voor de waardig heid, waarmee zij de toestand onder het oog heeft gezien. De Britse regering heeft in Washing ton om opheldering gevraagd over de uitlatingen van Cannon. Aartsbisschop Makarios wordt van daag op Mahe, het lieflijke maar een zame eiland van de Seychellen, ver wacht. Griekenland heeft de V.N. nu officieel verzocht, de kwestie Cyprus op de agenda te plaatsen van de ko mende Algemene Vergadering. De Griekse ambassadeur in Londen, Ba- sile Mostras, is inmiddels per vlieg tuig naar Athene vertrokken. UIS, in de Amerikaanse staat Missouri, worden plannen voor bereid tot oprichting van het hoogste gebouw ter wereld. Het zal 120 ver- {J1€;P^£en. e^ï\ *s 20 meer dan het Empire State Building te New- York. EEN DAME in Amsterdam stuurde haar moeder in Surinatne een kaas met 440 Nederlandse dubbeltjes erin. Een gevulde kaas zogezegd. Maar om dat de dubbeltjes in Suriname twee-1 maal zoveel waard zijn en er dus gesmokkeld was, kreeg de dame in kwestie nu 14 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf en 60 gulden boete. TIJDENS de vergadering van Franse kardinalen en aartsbisschoppen is plotseling te Parijs overleden mgr. J. Moussaron, aartsbisschop van -Albi. IN BASOETOLAND (Afrika) is een bus in een ravijn gereden. Vijftien Afrikanen, onder wie dertien kinde ren, vonden de dood. Vijftig mensen werden gewond. Maandagmiddag heeft H.M. de Ko ningin de nieuwe „Juliana-hal" van de Utrechtse Jaarbeursgebouwen officieel in gebruik gesteld met het geven van drie slagen op een als het Jaarbeursembleem uitge voerde stemvork. Direct na de derde slag kwamen er figuren in de kle- derdachten van verschillende lan den naar det podium, om bloemen te plaatsen in een vaas. De perste secretaris van de Poolse Verenigde Arbeiderspartij (de com munistische partij), Boleslaf Bieroet. is op 63-jarige leeftijd te Moskou overle den. Hij was een der leiders van de Pool se ondergrondse tijdens de Duitse be zetting en werd in februari 1947 tot president gekozen. Toen de bevoegd heden van deze functie in 1952 wer den overgedragen aan een Staatsraad van 15 leden, nam hij de functie-van premier over. In 1954 trad hij als zo danig af en werd eerste secretaris van het Poolse partijcomité. Volgens het Poolse nieuwsagent schap is Beiroet overleden aan de ge volge:} van influenza en longontste king.' die hij eind verleden maand opliep. Het parlement van de Europese Ko len- en Staalgemeenschap is gisteren te Brussel in bijzondere zitting bijeen gekomen. De voorzitter, oud-minister Pella van Italië, legde in zijn openings toespraak de nadruk op de grote bete kenis van een gemeenschappelijke Europese markt en hij sprak als zijn oordeel uit, dat intergouvernementele samenwerking belangrijk kan zijn als overgangsstadium naar een „bovenna tionale" gemeenschap van de Europese landen. Pella wees er op, dat noch de vrede, noch de werkelijke vooruitgang der volkeren verzekerd zijn in de schaduw van het protectionisme voor bepaatde sectoren en in die van het egoïsme van bepaalde groepen. Het is uitgesloten, zei hij, dat men het hoofd kan bieden aan de concurrentie van machtige, mo derne econorrffeën als wij niet eerst met onze eigen mogelijkheden op eco nomisch gebied een gemeenschap vor men. Voorts zei Pella, dat het energie vraagstuk met het oog op de vereni ging van Europa van fundamenteel belang is. Dit geldt bovenal voor het Weersverwachting tot vanavond van bet K.N.M.I.: Overdrijvende wolkenvelden maar geen neerslag van betekenis. Zwakke tot matige noordoostelijke wind. Koud weer. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Lichte tot matige wind uit het noordoosten. Mooi tot bewolkt, 's Nachts koud, overdag fris. Vandaag: zon onder 18.45 uur, maan onder 21.32 uur. Morgen: zon op 6.57 uur, maan «P 7.36 uur. Van het vliegveld Munchen-Riem zijn veertig leden van de nieuwe Duitse luchtmacht voor opleiding naar de Verenigde Staten vertrok ken als eerste contingent van een grotere groep, die in Amerika op haar toekomstige taak zal worden voorbereid. Op de foto zien we hoe kol. Robert E. Kendig (op krukken) de commandant van het vliegveld Kaufbeuren, afscheid neemt van de voor het vertrek gereedstaande mannen. Carel Briels gaat, in het vertrouwen de toestemming van prins Reinier binnen kort te krijgen, voort met de voorbereidingen van de gro te openluchtmanifestatie in het' stadion van Monaco, ter gelegenheid van het huwe lijk van de prins met Grace Kelly. Zaterdag j.l. had Carel Briels een bespreking met de reder miljonair Onassis in San Moritz, waar deze vertoefde in verband met een ongeval dat mevrouw Onassis is overkomen. Met het privé-vlicgtuig van Onassis is hij weer naar Monaco gevlogen. Zodra het „akkoord" van prins Reinier is ontvangen de plaat selijke autoriteiten hebben hun toestemming reeds verlend zal de regisseur in de gelegenheid worden gesteld binnen de kortst mogelijke tijd in 15 Europese hoofdsteden persconferenties te beleggen. De aan de show deelnemende delegaties uit 18 landen zullen kunnen vertoeven in een bunga lowpark „een klein, idealistisch Europees staatje", zoals Carel Briels dat noemt. Hij heeft reeds aan sir Winston Churchill ge vraagd het erepresidentschap daar van te willen aanvaarden. vraagstuk van de kernenergie, zo verklaarde hij. Het betreft daarbij een gebied, waarbinnen nog maar weinig gevestigde belangen bestaan, die ons streven bijzonder zouden kunnen be moeilijken. „Wij weten, dat de open bare mening niet alleen die van Europa met ongeduld het ogenblik afwacht, dat wij cr in slagen iets op dit voor de handhaving van de vrede en voor de economische en sociale vooruitgang in de verschillende lan den zo belangrijke gebied tot stand te brengen", zei hij. Zonder enig officiéél vertoon is gistermorgen de 66ste Jaar beurs te Utrecht geopend. Wel had de stad zich in verband met het 40-jarige jubileum van de beurs in een wat feestelij ker gewaad gestoken dan an ders. Vlaggen en bloemen mar keerden de weg die de bezoekers tussen de beide Jaarbeursterrei nen moeten afleggen. De eerste dag, gewijd aan de Be nelux. werd geopend met een ont vangst in de buitenlandse club van de ambassadeurs van België en Lu xemburg. Onder de gasten bevonden zich veel vooraanstaande figuren uit de Beneluxlanden. Prins Bernhard hield tijdens de sa menkomst een toespraak, waarin hij zei, dat Nederland, België en Lu xemburg zich telkens weer zullen moeten afvragen, of zij nog wel be langwekkend genoeg zijn in het grote werelddeel. De eigenlijke kracht van het samengaan in Benelux-verband, meende hij, is gelegen in de toewij ding, de vindingrijkheid en het uit houdingsvermogen van hen die op be perkt terrein in bestuur of in zaken verantwoordelijkheid dragen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft voor zijn vertrek uit Indonesië ver klaard, dat tijdens zijn verblijf in Djakarta de kwestie Nieuw-Guinea wel met de Indonesische autoriteiten ter sprake is gekomen, maar niet in details is besproken. Dulles legde er de nadruk op, dat de Verenigde Sta ten zich niet wensen te beschouw-en als rechter in dit Nederlands-Indone sische geschil. Nederland heeft er bij Amerika op aangedrongen zijn standpunt te steu nen, waarbij werd gewezen op de Na- vo-banden. Ook Indonesisë heeft op steun aangedrongen. De V.S. echter, aldus Dulles, wensen vriendschappe lijke betrekkingen te onderhouden met beide landen en nemen een on partijdig standpunt in. Dulles antwoordde niet op vragen over het proccs-Jungschlaeger. Hij verklaarde er de voorkeur aan te ge- In dc Sovjet-republiek Georgië vaar Stalin geboren is, is de derde jaardag van zijn overlijden niet onop gemerkt voorbijgegaan, zoals in Mos kou. Er zijn herdenkingsbijeenkomsten gehouden en de kranten hebben arti kelen aan hem gewijd. Eén blad had een foto van Stalin samen met Lenin over drie kolom. Het heeft bij waarnemers te Mos kou bevreemding gewekt, dat het blad daarmee kwam op 9 maart, terwijl 5 maart Stalins sterfdag is. Het blad kondigde eveneens voor 9 maart her denkingsbijeenkomsten in fabrieken en onderwijsinstellingen in geheel Geor gië aan. De 24-jarige juffrouw Jopie Klijs uit Gilze-Rijen, de 20-jari- ge Kees Hopmans uit Fijnaart en de in Frankrijk wonende Ne derlandse landbouwer Stoffels zijn dinsdagmorgen bij een ver keersongeval nabij Rouaan om het leven gekomen. Een vierde persoon, namelijk de 20-jarige Fried Claassen uit Stampersgat werd ernstig, doch niet levens gevaarlijk gewond. Het gezelschap was per auto op de terugweg naai Nederland. Het had een achtdaags bezoek gebracht aan in Normandië wonende familie. Mej. Klijs, dochter van Adr. Klijs, .wonen de op Nerhoven te Gilze, was zes we ken geleden daarheen gereisd om be hulpzaam te zijn bij een te verwach ten gezinsvermeerdering. Maandag werd zij met de beide jongemannen per trein terugverwacht. Het reisplan werd evenwel veranderd, daar de heer Stoffels voornemens was per au to zijn familie in Nederland te gaan opzoeken. Zodoende konden de jonge lui met hem meerijden. De heer Stof fels is van Ossendrecht afkomstig en reeds jaren geleden naar Frankrijk ge ëmigreerd. Juiste bijzonderheden over de toedracht van het ongeval zijn nog niet bekend. Alleen staat vast, dat de heer Stoffels met zijn auto omstreeks half tien in een onoverzichtelijke bocht op een trailer gebotst is. Mej. Klijs is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis van Rouaan overle den. Het droeve bericht bereikte dinsdag even voor de middag de betrokken families. Een Franse dominee was zo vriendelijx pastoor G. Driesen te Gil ze van het gebeurde in kennis te stel len, die op zijn beurt de familie ver wittigde. Onmiddellijk daarna is men per auto naar Frankrijk vertrokken. De begrafenis van de slachtoffers zal zo mogelijk in hun geboorteplaats plaatsvinden. Ongeveer vierhonderd dorpen in de hergen in midden- en zuid-Italië zijn door sneeuw van de buitenwereld af gesneden. Dit is de tweede koudegolf deze winter. Sneeuwstormen woedden opnieuw in de Abruzzen, een gebergte dat deel uitmaakt van de Apennijnen in mid- aen-Italië. Door lawines en grondver schuivingen zijn honderden kilome ters weg geblokkeerd en telefoon- en telegraafverbindingen verbroken. Ook zijn sommige elektriciteitskabels ge broken. In het dal van Fucino, honderd km ten oosten van Rome, werd een tem peratuur van 23 graden onder nul ge meten. Sniarlegeld De Japanse minister van Buiten landse Zaken. Snigemitsu en de Ne derlandse ambassadeur te Tokio, Jhr. O. Reuclilin. hebben maandag een overeenkomst ondertekend, volgens welke Japan 10 miljoen dollar schade vergoeding zal betalen aan Nederland se burgers, die tijdens de tweede we reldoorlog in Indonesië geïnterneerd werden. Het betreft hier 110.000 oud-ge- interneerden of hun gezinnen. De betaling van het bedrag zal over vijf jaar verdeeld worden en zal in Ponden Sterling geschieden. De onderhandelingen over deze schadeloosstelling werden in de afge lopen herfst geopend. Het oorspronke lijk door Nederland gevraagde bedrag was 27,5 miljoen dollar, neerkomend op een individuele schadeloosstelling van 250 dollar. ven geen commentaar te geven op de kwestie betreffende de opheffing van de Nederlands-Indonesische unie door Indonesië. De vorming van een provincie west- Nieuw-Guinea blijkt een onderdeel te vormen van het regeringsprogramma van de Indonesische kabinetsforma teur Ali Sastroamidjojo. Het eerste punt van zijn programma behelst de uitvoering van de opzeg ging van alle overeenkomsten, be reikt op de Rondetafelconferentie met Nederland. (Van onze parlementaire correspondent) Voortaan zullen degenen die in een belastingzaak een beroep instellen wanneer zij na het reclameren bü de inspecteur willen doorzetten, niet meer by aparte Raden van Beroep hun zaak te verdedigen krijgen. Er zullen Belastingkamers worden ingesteld bij de Gerechtshoven. Dt belastingberoepen kunnen, zodoen de deskundiger worden behandeld en er komt meer eenheid in de gehele rechtspraak, waarvan de fiscale za ken deel gaan uitmaken. De nieuwe minister van Justitie, prof. mr. J. C. van Oven, heeft dit eerste wetsontwerp, dat door zijn voor ganger mr. Donker was ingediend, voor de Tweede Kamer verdedigd. Hij vond tegenover zich mr. van Rijcke- vorsel (KVP) en de heer C. van den Heuvel A.R.) die meenden, dat de Belastingkamers bij de gewone recht banken thuishoren. Met uitzondering van hun beider fracties schaarde de Kamer zich achter het ontwerp. Met 47 tegen 40 stemmen werd het aan vaard. De Franse minister van Buitenland se Zaken, Christian Pineau, zal op weg terug van New-Delhi naar Parijs te Cairo een ontmoeting hebben met premier Nasser van Egypte. Aangenomen wordt dat minister Vi- neau in Cairo zal spreken over de toe stand in Algerije. De bijeenkomst met de Egyptische premier is tot stand ge- Komen door bemiddeling van premier Nehroe. De wapens, die zoals men weet, en kele dagen geleden uit een kazerne te Ede werden gestolen, zijn gisteroch tend door de politie opgevist uit de Haarlemmer trekvaart, te Leiden. De politie blijft thans nog dreggen naar een radio en een koffer sigaretten die zich daar eveneens moeten bevinden.

de Stem | 1956 | | pagina 1