Frans- Brits ontwapeningsplan in voorbereiding MOLLET NA GESPREK MET EDEN: Toch samengaan van drie grootste partijen? Griekse premier doet beroep op de v.s. BEZIT EIGEN HUIS DIENT BEVORDERD GETUIGE BADEN BLIJFT BIJ ZIJN LAATSTE VERKLARINGEN DE DOOD OP DE WEG Nehroe komt naar Parijs - Dulles in Indonesië VROLIJKE I DRONK IN\ MOSKOU Koningin opende nieuwe Jaarbeurshal Ondanks pressie van Soenarjo Op rolletjes. ER WAS ER EEN JARIG. ie1 DAGBLAD VOOR ZEELAND Kanalisering van de Moezel LENINGEN IN ZWITSERLAND EN NEDERLAND? ARABIEREN SOLIDAIR In Alabama! Studenten gestraft Dwangarbeiders stierven - Werk bleek nutteloos Kabinetsformatie Indonesië „Cyprus'' wekt bezorgdheid Gemeentewerkman verongelukt Weinig verandering Washington is voorzichtig Werkgroep rapporteert: Rechter: Leef je nog en voel je je helemaal fit WAARHEID EN LEUGEN Eucharistisch congres 196C tc München r LIJK GEVONDEN BIJ SPOORBAAN Misdrijf of niet ALGERIJNEN DESERTEERDEN Dc uitbreiding.' van de Kamers Wapenspreuk Mgr M. A. Jansen A ta bromfiets, del Italiaans achterframe htbron met )tor. Simplex Lonaal in het Hontelez en 252.141 de straaljaper d. Sande. Ga- IJzendijke. RtJIL 11 Den Haag, >ning in B. o. laai. Br ond. jk. B. o. Z. 1EN shondje, luis- landy is weg- ev. inl. zijn Keldermanstr. 898 >UW voorradig jeeponderde- Jeepdealer - ch. Telef. 67. 9887 SEN ook voor de >to- en Lijsten- n, Noordstraat 730 ondag 11 maart uw. Geld om gin 6 uur. 729 ting op zondag .Bauwens, zaal begin 3 u. 738 biefstuk. Za~- 18 maart. U. irg. 155C root. g collectie seizoen ■ijk lo ng j.i. trdelig reeds half rpt hij piot wijduit te er aan, zo- achteruit 96e JAARGANG **-** No. 22097 Uitgave N V Uitgevers Mij iNeeilandia Verschijnt elke werkaag Bureaus: Breda, Reigerstraat Xfi Tel.: Directie. Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad: C. J v Hootegem. Mr Ut A J J M Mes. Mr H M L. de Kechtei L. J v t Wesiende, P. V M Veieauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t a.85 per kwartaal pei posl 6.55, per week (uitsluitend bij olet post- besteil.) 0.45 Incasso word* berekend. Losse bummers 13 ct Postrek oo 378841. Voor God. Konlnffiti e« Vaderland DINSDAG 13 MAART 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m) Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden. GOES, Westsingel 98. Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch •Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel., 2601 JOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel no. 351 Naar uit het rapport van de Duits- Franse commissie voor de bestudering van de kanalisering van de Moezel blijkt, zijn de voorbereidingen voor de kanalisering verder gevorderd dan men tot dusverre had aangenomen. Volgens dit rapport is reeds contact opgenomen met Zwitserse en Neder landse bankgroepen voor het plaatsen van een lening voor de financiering van het object. Dit schrijft de „Frank furter Allgemeine Zeitung". ROTTERDAM: De vijfjarige L. Sparreboom stak voor het ouder lijk huis onverwacht de straat over en werd door een bestel auto aangereden. Het kind over leed op weg naar het ziekenhuis. ROTTERDAM: Op de Goudse- singel botste de 29-jarige H. P. Bouman met zijn motorfiets tegen een. tramwagen van lijn elf. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en overleed in het ziekenhuis. PURMEREND: 'n Bestelauto met drie personen reed in het Noord holland» Kanaal. De 41-jarige me vrouw van der Wal uit Amster dam kon niet meer worden gered. Premier Mollet van Frankrijk, die gisterenavond in de Natio nale Vergadering opnieuw het vertrouwen kreeg voor wat zijn politiek in Algerije betreft, heeft verklaard, dat er binnen enkele dagen een Frans-Brits ontwapeningsplan zal komen. Hierin zal rekening worden gehouden met de Amerikaanse zowel als met de Russische voorstellen die totnutoe gedaan zijn. Mollet zei, dat ontwapening en economische maatregelen voor Frankrijk en Engeland de kern van de wereldpolitiek vormen, „uiteraard in nauwe samenwerking met Amerika". Eden en hij hadden zondag volledige overeenstemming bereikt over de Brits- Franse politiek in het midden-oosten en Noord-Afrika. DE WESTDUITSE socialisten hebben zich uitgesproken voor een onder wijzersopleiding „op wetenschappe lijke basis" en met afwijzing van een confessionele grondslag. OP PAASMORG-EN zendt de Euro pese Televisiestiohting tussen 12 en 13 uur de pauselijke zegen Urbi et Ortvi uit. Ook het concert irn de Six tijnse kapel, op Paasmaandag, wordt om 17 uur door de Eurovisie uitge zonden. AMERIKA heeft Zweden in een nota meegedeeld;, dat het geen ballons meer zal oplaten die boven Zweeds gebied terecht kunnen komen. Zweden had tegen, de aanwezigheid van deze bal lons bezwaar gemaakt. HET WINKELCENTRUM „De twaalf provinciën" te Rotterdam is namens een aantal huurders van winkelbe drijven in het gebouw in kort geding gedagvaard. Aan de huurders in kwes tie is onlangs de huur opgezegd. IN ONS land is een „Comité stopzet ting atoomproeven" gevormd, dat zal trachten een actie tegen de atoombom te voeren. Op zichzelf lofwaardig, maar de wind waait weer uit de com munistische hoek. Dan weef men het wel. DE BELGISCHE minister van Buiten landse Zaken, Paul-Henri Spaak, zal in het voorjaar een officieel bezoek brengen aan Zuid-Slavië. MARGARET TRUMAN, dochter van de ex-president der Verenigde Staten, heeft zich verloofd met Clifton Daniel, adjunct-directeur van de buitenlandse diensten van de New-York-Times. Het huwe lijk wordt in april gesloten. Mar garet Truman is 32 jaar. De uitlatingen van Mollet zijn zwaar van betekenis, wanneer men ze ziet in het licht van wat minister Pineau in New-Delhi heeft gedaan. Zoals men weet heeft hij met Nehroe gesproken over zijn plannen voor een gewijzigde politiek tegenover de Sovjets. Nehroe heeft nu een uitnodiging aanvaard, om in het voorjaar naar Parijs te komen. Frankrijk, zei Pineau, zal lid blijven van de ZOAVO en het zal pogen zijn medeleden te winnen voor het stand punt, dat de economische aspecten van de verdragsorganisatie even be langrijk zijn als de militaire De over eenstemming met het standpunt van (het neutralistische) India ging „ver der dan hij had gedacht." De Amerikaanse minister van Bui- Het college van curatoren van de universiteit van Alabama heeft een student verwijderd en drie studenten geschorst, wegens hun aandeel in de ongeregeldheden naar aanleiding van de toelating van Autherine Lucy. Twintig andere studenten kregen lichtere disciplinaire straffen. tenlandse Zaken, John Foster Dulles, is maandag uit Colombo in Djakarta gearriveerd voor een tweedaags be zoek aan Indonesië. Miijister Dulles zou besprekingen voeren met leden van het aftredende kabinet en leiders van de verschillen de politieke partijen. Ongeveer twee dozijn Indonesiërs, die zich buiteji de hekken van Kcma- joran hadden opgesteld, riepen „Doe de ZOAVO te niet", toen Dulles zich van het vliegtuig naar het restaurant begaf om de autoriteiten te ontmoe ten. Dulles heeft president Soekarno uit genodigd een bezoek te brengen aan de Verenigde Staten. Soekarno zou de uitnodiging hebben aanvaard, maar er is nog geen beslissing genomen over de datum van het bezoek. Koning Saoed van Saoedi-Arabië, president Koetali van Syrië en pre mier Nasser van Egypte hebben op hun conferentie in Cairo een „alles omvattend" plan opgesteld om de Arabische veiligheid te verzekeren en de structuur van de Arabische lan den te verdedigen tegen „zionistische agressie en buitenlandse overheer sing". De drie Arabische leiders hebben Jordanië hulp aangeboden ter vervan ging van de jaarlijkse Britse subsidie van 12 miljoen pond sterling en er bij Jordanië op aangedrongen, zich aan te sluiten bij een gemeenschappelijk Arabisch plan om „het hoofd te bie den aan elke Israëlische aanval". Nederlandse waterbouwkundigen hebben de Roemeense regering gead viseerd de werkzaamheden van het ka naal, dat de Donau met de Zwarte Zee zou moeten verbinden, stop te zetten, evenals het daarmede in verband staande irrigatie-project van de Bara- gan-steppe. Volgens meldingen uit Boekarest schijnt de Roemeense regering inder daad haar plannen te hebben opgege ven. Totdusver heeft het werk, dat reeds jarenlang gaande is, aan tiendui zenden dwangarbeiders het leven ge kost, onder wie bisschoppen en pries ters. De Nederlandse deskundigen heb ben de Roemeense regering gewaar schuwd, dat het project voor de hoofd stad het gevaar meebracht van gere gelde overstromingen. Tijdens het weekeinde is de vorming van een coalitieregering, bestaande uit de drie grote niet-communistische par tijen (P.N.I., Masjumi en Nahdatul Ulama), waarschijnlijker geworden. Formateur mr. Ali Sastroamidjojo heeft zijn besprekingen met partijlei ders over zijn kabinetsprogramma thans beëindigd. Na een derde ontmoeting met lei- Ter gelegenheid van het bezoek dat premier Hansen van Dene- j marken aan Moskou brengt, werd op de Deense ambassade een re- ceptie gehouden, waarop o.m. de Russische premier Boelganin en J minister van Buitenlandse Zaken Molotov aanwezig waren. Het ging er zeer vroiijk toe en J er werden talrijke dronken uitge- bracht. Bij het drinken van Mar- tini-cocktails zei Boelganin, dat de Martini-weg" van vrede en vriendschap vorige zomer te Ge- nève door Eisenhower geopend is. ,,Dat waren onvergetelijke mo- J menten", zei hij. J Toen Boelganin en Hansen ston- den te beraadslagen, waar ze nu eens op zouden toasten, zei de Rus: ,,Wat denkt V van een dronk op de ontbinding van. de NAVO en het pact vcan Warschau?" Zover kwam het echter niet. Boelganin sprak vaak met wes- terse journalisten en wilde we- ten wat ze schreven. Eén van hen streek hij zelfs over het haar. J Na. een heildronk wierp Hansen i naar Scandinavische gewoonte j zijn glas over zijn schouder weg. Boelganin. niet te overtroeven, volgde zijn voorbeeld. Het glas ging tegen de muur in stukken, j rakelings langs het hoofd van een verslaggeverdie van schrik zijn eigen glas liet vallen. ders van de Masjumi zei mr. Roem, dat op vele punten overeenstemming met de formateur was bereikt. Een woordvoerder van de commu nistische partij zei, dat zijn partij zal verzoeken in de regering te worden opgenomen, indien de Masjumi daar van deel zal uitmaken. Hij voegde hier aan toe, dat het van verdere ontwikkelingen zal afhangen of de communistische partij de rege ring zal steunen, indien de P.K.I. niet daarin zal zijn vertegenwoordigd. Het eerste van de dertien punten van het programma van de formateur zou zijn de uitvoering van de opzeg ging van de Nederlands-Indonesische Unie en de daaraan gehechte overeen komsten. Het tweede punt is de kwes tie Nieuw-Guinea. In Utrecht: Zaterdagochtend in by werkzaam heden by de straatreiniging op de Mayerlaan te Utrecht de 35-jarige ge meentewerkman J. B. beklemd ge raakt tussen de trommel van de vuil niswagen en de cabine van de auto. Hij had de trommel in opwaartse stand gebracht maar deze schijnt toen eige ner beweging weer te zijn gedaald. Toen een uur later de auto nog ter plaatse stond en men ging kijken naar de oorzaak daarvan, ontdekte men dat de chauffeur bekneld zat en was overleden. TER ERE van de verjaardag der Pauskroning heeft de nuntius, mgr Paolo Giobbe, gisteren in Den Haag een receptie gegeven die zeer druk werd bezocht. IN DE trein van Enschede naar Rot terdam, vlak bij Apeldoorn, werd de 54-jarige C. B. uit Enschede door me dereizigers dood aangetroffen. De man was onderweg onwel geworden. DE RAAD voor de Wederopbouw, die in december j.l door minister Witte werd ingesteld, 'heeft uit zijn midden acht werkgroepen gevormd, die elk belast zijn met een bepaald onderdeel van de woningbouwproblernen. DE NEDERLANDSE Hoge Commis saris in Djakarta, graaf van Bylandt. is voor overleg naar Nederland ont boden. Verwachting van het KNMI tot S vanavond: J Droog weer met enkele over- J j drijvende wolkenvelden. Zwakke J tot matige oostelijke wind. Dezelf- de temperaturen als gisteren of iets hogere. S Verwachting van het Belgisch t weerkundig instituut: LietHe oos- J tenwind. Mooi tot bewolkt. Koud S J 's nachts, fris overdag. J Vandaag: zon onder 18.43 uur, 1 maan onder 20.17 uur. Morgen: l zon op 6.59 uur, maan op 7.12 uur. I Z.H. de Paus vierde nondag het dubbel jubileum van zijn verjaar dag als hoofd van de Kerk en zijn tachtigste verjaardag. De opname werd gemaakt tijdens de plechtig heid in de St. Pieter. HM. Koningin Juliana heeft gis terenmiddag in aanwezigheid van ruim 2000 genodigden de nieuwe Jaar beurshal aan de Graadt van Roggen- weg te Utrecht officieel geopend. De vorstin heeft aan de nieuwe hal haar naam verleend. Met een stokje van nylon tikte Hare Majesteit op een stemvork, die de vorm had van een U en gedekt werd door een Mercuriushoed. In die hoed bevonden zich kleine microfoonplaat jes, waardoor de trilling van de stem vork over het gehele Jaarbeursterrein hoorbaar was. Bij een tweede tik van de stem vork weken de gordijnen voor de let ters „Julianahal" en bij de derde tik werd door de Koninklijke Militaire Kapel de Jaarbeursmars ingezet. Daar na traden 24 meisjes naar voren, in de klederdracht van de landen die zij vertegenwoordigden. Zij plaatsten ailen een bloem in een vaas bij de Koningin en vormden vervolgens een erehaag. Dr. Veldkamp, die een rede hield, maakte ook bekend dat de heer F. Loeb. lid van het algemeen bestuur van de Jaarbeurs, tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau was benoemd Behoort ook nog tot die ouder wetse lieden die geiuoon een ladder gebruiken voor het schilderen van hun huis aan de buitenkant? Waar om doet U het niet als deze jonge man uit het stadje Santa Anna in Californië? Die nam er zijn „acro- batenfiets" bij en het schilderwerk liep, wat men noemt, op rolletjes.... Premier Karamanlis van Grie- kenlrnd heeft tegenover Ameri kaanse journalisten verklaard, dat Griekenland de V.S. vraagt, op beslissende wijze tussenbeide te komen in het geschil over Cyprus. Gebeurt dit niet, zo meende hij, dan zal Griekenland er wellicht toe gebracht worden, „in een tragisch isolement te le ven." Een dreigement, dat aan dui delijkheid niets te wensen over laat. Het. is duidelijk, dat men in Washing ton het conflict tussen de twee NAVO- partners, Engeland en Griekenland, met grote bezorgdheid gade slaat. Tot nutoe hebben de Amerikanen zich er echter voor gewacht partij te kiezen. Een woordvoerder van Buitenlandse Zaken putte zich uit in vage alge meenheden toen hij over de kwestie Cyprus sprak. Het Griekse algemene vakverbond heeft besloten, voor het hele land een staking uit te roepen als protest te gen de verbanning van Makarios. Een datum hiervoor zou nog worden vast gesteld. De Griekse regering heeft maandag de demonstraties verboden, die in het hele land gehouden zouden worden. Niettemin werden in Athene 28 beto gers en politiemannen gewond. De werkgroep eigen-woningbezit, die in 1953 werd ingesteld, heeft aan de regering rapport uitgebracht en ge zegd, dat de voordelen van het bezit van een eigen huis de nadelen daar van overtreffen. De bevordering van het eigen-woningbezit acht de werk groep mogelijk door ruime credietver- Op de 43ste zitting in de zaak Schmidt heeft getuige Baden op nieuw verklaard, dat alles wat hij voor de politie gezegd had, ver zonnen was en gebaseerd op verklaringen van getuige Zwartjes, op wiens aanwijzing hij werd gearresteerd. De Officier van Justitie, Soenarjo, zei, dat Baden hem op 2 maart j.l. had gezegd, dat hij meineed had gepleegd toen hij zijn verklaringen tegenover de politie in het proces Jungschlaeger herriep. Baden protesteerde. Hij verklaarde zeker te weten, dat hij dit nooit tegen de Officier had gezegd Het verhoor van Baden leek op een vernuftig speletje. Rechter en Officier stelden om beurten verwarrende en ingewikkelde vragen. Baden maakte de indruk van een vermoeid, geslagen man. Hij getuigde liever niet, zei hij, maar hij wilde het doen omdat me vrouw Bouman het gevraagd had. „Ik voel me nog steeds Nederlander en ik wil de waarheid spreken. Het is zo moeilijk. Wat bij U waarheid is. is bij de Officier liegen en wat bij U liegen is, is bij hem waarheid." Op 2 maart was Baden bij de Offi cier thuis gebracht. Ulmer was daar al en ook de bediende van Schmidt. „De Officier vroeg me of ik wist waarom ik daar was gebracht. Ik zei van neen en toen las hij me een stuk voor uit „De Telegraaf" (waarvan we korte lings melding maakten. Red.), waarin stond, dat Ulmer en ik nergens te vinden waren en dat ik dood was. Toen zijn we gefotografeerd. Toen heb ik de Officier gezegd, dat ik geen poli tiek stokpaardje wilde worden, want ik kreeg de indruk, dat dat de bedoe ling was van zulke stukken in „De Te legraaf". Ik ben maar een gewone klei ne burgerman. Ik vroeg dus of ik niet meer hoefde getuigen. De Officier zei me, dat het ook niet zijn wil was, maar die van mevrouw Bouman. Ik heb hem ook verteld, dat een aantal eigendommen van me, vooral souve nirs van mijn ouders en stukken, nog steeds niet terecht waren, hoewel in specteur Enduh me beloofd had te zorgen, dat ze weer terecht kwamen. Later kwamen commissaris Sukardjo en hoofdcommissaris Sulaiman Effendi er nog bij. Ik heb toen hetzelfde ver teld. Rechter: „Wat dat stuk in „De Tele graaf" betreft. Leef je nu of niet?" Baden: „Ik leef". Rechter: „Voel je je helemaal fit Baden: „Ja". Waaruit dan ostentatief werd gecon cludeerd dat „De Telegraaf" onwaar heid had gesproken. Nadat de rechter de zaal had verla ten, vroeg mevrouw Bouman de Offi cier van Justitie, wie de jongeman was. die vlak bij'hem zat op de plaats, die bestemd is voor pers en enige po litiemensen. De Officier zei niet te we ten of er iemand had gezeten. Me vrouw Bouman zei deze vraag te stel len, omdat het haar opviel, dat deze jongeman getuige steeds strak opnam, en dat zij zich afvroeg of het wellicht iemand van de politie was, die getui ge trachtte te beïnvloeden. De Officier zei lachend er niets van af te weten. Een van de verslaggevers zag de jongeman toen bij de uitgang staan. Mevrouw Bouman vroeg hem of hij van de politie is. Hij antwoord de niet. lening, waardoor reeds met een be trekkelijk bescheiden aanvangskapi- taal een eigen huis kan worden ver worven. Voorgesteld wordt, overheidsgaran- ties te verlenen voor leningen tot ma ximaal 90 procent van de netto stich- tingskostcn. De garantie zou betrek king moeten hebben op dat gedeelte van de lening, dat uitgaat, boven het van normale kredietinstellingen te verkrijgen krediet. De thans bestaande jaarlijkse bij drage voor zelfbewoning zou vervan gen moeten worden door een extra premie-ineens.. Voorts zou het Rijk nog enkele andere faciliteiten kunnen verlenen. De voorgestelde tegemoetko mingen zijn bedoeld voor arbeiders en met dezen gelijk te stellen kleine zelf standigen, alsmede voor een deel van de middengroepen. De werkgroep denkt in dit verband aan een vermo gensgrens van 8000.-. Z. H. Paus Pius de Twaalfde heeft maandag bekendgemaakt, dat het vol gende internationale eucharistische congres in 1960 in München gehouden zal worden. Vorig jaar werd het con gres gehouden in Rio de Janeiro. J_ Demonstranten in Heraklion (op Kreta) halen het schild met het Britse koninklijke wapen van het geoouw van het Britse consulaat. Ook de ramen en deuren en het meubilair werden vernield. De con sul kon met de leden van zijn staf ongedeerd ontkomen. Sir Anthony Eden, de Britse pre mier. heeft maandag de militaire staf chefs bijeen geroepen, om de toestand op Cyprus te besprekep. In het Lager huis riepen de Labour-afgevaardigden „schande", toen minister Lennox-Boyd meedeelde, dat de deportatie van Ma karios onder volledige goedkeuring van de Britse regering was geschied. Woensdag wordt in het Lagerhuis een debat over Cyprus gehouden. Zondagochtend is te Ede, vlak naast de rails van d" spoorbaan, het lijk ge vonden van een onbekende man. Aan de hand van een spoorkaartje dat hij bij zich had, kon men vaststellen dat hij zaterdagavond te Arnhem in de trein is gestapt, met bestemming Ede. De dood bleek eerst in de morgen uren van zondag ingetreden te zijn. Men weet niet. waar de man zich in die tussentijd heeft opgehouden. De politie gaat momenteel na, of er aan leiding is aan een misdrijf te denken. In Casablanca zijn 114 Algerijnse scherpschutters gedeserteerd, vlak voordat hun regiment zich zou insche pen naar Marseille, om vandaar naar Duitsland te worden overgebracht. De Franse regering heeft besloten de Mohammedaanse troepen uit Alge- rië terug te trekken omdat velen de serteren. Zondag werd de desertie van 114 moslems in Casablanca gemeld. Vorige week liepen er bij Souk-Arras 75 naar de opstandelingen over. Zoals gebruikelijk zullen na de ver kiezingen, die in begin juni plaats vinden, zowel de Eerste als de Twee de Kamer in een tussenzitting bijeen komen. De regering stelt zich voor dat de, dan nieuw gekozen maar nog niet uitgebreide, Kamers, in de eerste helft van juli hun werkzaamheden zullen aanvangen, waarbij dan ook de voorstellen tot uitbreiding op de agen da komen voor goedkeuring in twee de lezing. Mocht deze goedkeuring voor 1 september zijn verkregen, dan kan de uitbreiding omstreeks 15 no vember plaats vindén. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft tot wapenspreuk ge kozen Omnia im Lucc clarescunt", ofwel ,,In (Gods) licht breekt alles open De bisschop heeft deze zin spreuk gekozen om vooral dn escha tologische verwachting van de Chris ten ie benadrukken. Aan de Admiraal de Ruyter- school te Groningen was een onderwijzer jarig en de kinde ren wilden hem eens verrassen. Zondagmiddag gingen ze onder leiding van een onderwijzeres de klas versieren. Toen het werk klaar was werd dg school afgesloten en ook het hek van het schoolplein ging dicht. Een 13-jarig meisje echter wak van oordeel, dat er nog niet ge.noeg was versierd. Ze klom over het afdakje van de fietsenstalling en begon zich aan de regenpijp tegen de schoolmuur op te trekken, ten einde op die manier in de klas te kunnen komen. Op 15 meter hoogte bezweek het onderstuk van de pijp en het kind bungel de tussen hemel en aarde. Het duurde een uur voordat men haar opmerkte en met behulp van een ladder uit haar netelige positie 'bevrijdde. „Gossie", zei ze.

de Stem | 1956 | | pagina 1