In hoger beroep bevestiging rechtbankvonnis van het geëist Minister Zijlstras kartelbeleid slechts door Kamer te beoordelen Ontwerp voor cultureel akkoord is gereed Moordpartij in Algerije Laat Britse officieren blijven Zaak Anneke Beekman diende voor Gerechtshof Verdachten riskeerden een DE DOOD OP DE WEG arrestatie niet Litbreiding in- en uitvoer zonder vergunning WINTER-RESTANTEN ONTVANGST OP SOESTDIJK Mevrouw Bouman hield bewogen pleidooi Posthume waarschuwing van Duce aan Churchill ..Het gevaar uit het oosten.... Beroepsmogelijkheid over procedure „Radio'-bloed kruipt waar het niet gaan kan Een wedstrijd als voorbeeld r Zij erfdenlicht 8" 9 ct 4 ct 6 DAGBLAD VOOR Droog weer „Een onaangename plicht voor O.M." ANDERE KOERS IN INDO-CHINA Pineau wil nauwere band met Rusland Getergd tot het uiterste Het bezoek van dr. Von Brentano Spoedig contact over autoweg Begrenzing van de transacties is opgeheven Jordanië vraagt 9.75 igelss 16 ct 16 ct 12 ct 15 ct de week - de wasmachine JA (airnéken. 96e JAARGANG No. 22094 Uitgave N V. Uitgevers Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna. Redactieraad: C. J v Hootegem, Mr Dr A J. J. M. Mes, Mr 3 M. L. de Rechter, L. J v t Westende, f. v M- Vercauleren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.65 per kwartaal, per post f 6.55, per week luitsluitend bij niet post- besiell t U 45 Incasso wordi berekend. Losse nummers 13 ct Rostrek no. 27684L Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 9 MAART 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage t 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen J 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) AMERSFOORT: De 52-jarige B. R. werd bij het oversteken van de Bisschopsweg door een auto ge grepen en tegen de weg geslin gerd. De man liep een schedelba- sisfractuur op en is op weg naar het ziekenhuis overleden. HET uitwijzingsbevel tegen een Ame rikaanse journalist in Frankrijk, die een onderzoek in. Algerije had inge steld, waarmee de Sureté het niet eens was, is geschorst. Het gaat om Bradlce van „Newsweek". HET TEGEN Mossadek uitgesproken vonnis van drie jaar gevangenisstraf is in hoger beroep door het Perzi sche gerechtshof bevestigd. Dit jaar komt de huilende ex-premier van Fer- zië weer vrij. HET Nederlandse volk heeft voor de leniging van de nood van de vogels ruim honderdduizend gulden geschon ken. Er komt nog steeds meer. IN OOSTENRIJK is een Tsjechoslo- waaks vliegtuig neergestort. De pi loot kwam om het leven. Vraag is dus: wat deed hij boven Oostenrijk? ER IS GEEN kijk op, dat Leo Trotz- ky (eens een der leiders van de bolsjewistische revolutie) zal worden gerehabiliteerd, nu de persoonsver ering afgeschaft wordt. De „Pravda" blijft Trotzky een vijand van de revo lutie vinden. DE KLM heeft bevestigd, dat zij in Amerika twaalf Lockheeds van het type Electra" heeft besteld. In 1959 komt het eerste toestel. OP HET Londense vliegveld is sabo tage gepleegd aan een DC-4 van de Griekse luchtvaartmaatschappij. De politie onderzoekt de zaak. IN BUENOS AIRES ligen ruim hon derd polio-patiënten in ijzeren longen, die in allerijl van overal zijn aange voerd. Zoals bekend heerst in Argen tinië een kinderverlammings-epidei mie. EEN Amsterdamse duisterling, die in de nacht aan de greep van de politie was ontkomen, na „een adres" te hebben opgegeven is gisteren van zijn bed gelicht. De man had bij vergissing het goede adres opgegeven.... DE 70-jarige premier van Israël, Ben Goerion, heeft gisteren de hele dag de schop gehanteerd, bij het maken van grensversterkingen. Hij hoopt hier door het voorbeeld te geven, zodat ook het volk één dag aan de grens komt werken. DOOR NOG onbekende oorzaak is er brand uitgebroken in een fabriek van massaprodukten, tevens garagebedrijf te Rotterdam. Een aanhangwagen, enkele bromfietsen en fietsen werden vernield. DE H. VADER ontving gisteren de Italiaanse deputatie, als eerste in een reeks van 40, die hem gelukwensen komen aanbieden. Italië biedt de Paus een fragment aan van een pas ontdekt monument uit de tijd van Do- mitiaan. WEKGEVERS en werknemers in het bouwbedrijf zyn nog steeds niet tot "nd oordeel gekomen omtrent verbetering der secundaire arbeids voorwaarden. Zaterdag beraden de werknemers zich intern nogeens ENKELE Eerste Kamerleden hebben min. Witte gevraagd of er wel vol doende wordt geijverd voor de bouw van scholen, in de eerste plaats tech nische scholen. MINISTER Suurhoff heeft verklaard, dat Amsterdam er geen r.-k. zieken huis bij zal krijgen, omdat het nieuwe academische ziekenhuis in de behoefte zal voorzien. Hogere eisen mag men momenteel niet stellen. LUITENANT-GENERAAL Henry Ho- des is benoemd tot opperbevelhebber van de Amerikaanse landstrijdkrach ten in Europa, als opvolger van gene raal MeAuiiffe. Weersverwachting, meegedeeld door hel KNMI: Droog en zonnig weer met zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Middag- temperaturen van vier tot zes graden. Het Belgisch weerkundig in- t stituut verwacht: Zwakke, veran- deriijke wind, die vanuit het zuid- westen zal aanwakkeren. Bewolkt met plaatselijk nevel of mist. La- ter op de dag toenemende bewol- king. Vrij koud. Vandaag: zon onder 18.38 maan onder 15.33 uur. Morgen: zon op t 7 08, maan op 5.54 uur. (Van onze speciale verslaggever.) Een lege verdachtenbank en lege plaatsen op de publieke tribune, dat waren de typische kenmerken van de zaak der Jood se pleegkinderen Anneke Beekman en Betty Melj ado, die don derdagmorgen voor het gerechtshof te Amsterdam opnieuw werd opgerakeld. De drie hoofdverdachten: mevrouw G. Langendijk- van Moorst, haar zuster mejuffrouw Elisabeth van Moorst en de Nederlandse moeder overste van het klooster „Ave Maria" te Valmeer in België, waren niet verschenen. Ze hebben er blijk baar niets ivoor gevoeld zich door de parketwachters te laten arresteren, want dit zou haar lot zijn geweest, daar de rechtbank te Amsterdam op 24 oktober 1955, naast de oplegging van gevan genisstraffen van resp. 8, 12 $n 6 maanden, de onmiddellijke ge vangenneming van deze drie verdachten heeft gelast. Van dit vonnis zijn ze in beroep ge gaan, waarna de Officier op zijn beurt beroep aantekende tegen de vonnissen van J. C, Besseling, die de beide Jood se pleegkinderen naar Valmeer zou hebben gebracht en die veroordeeld werd tot vier maanden, tegen de 72- jarige moeder-overste van het kloos ter Marienburg te Bussum, die werd vrijgesproken en tegen de 33-jarige zuster der dames van Moorst, me vrouw Dubbelaar, die eveneens werd vrijgesproken. Het hoger beroep heeft tot nu toe geen enkele der verdachten iets ge baat. De procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, mr. van Dullemen, requireerde bevestiging van het vonnis tegen de drie niet ver schenen hoofdverdachten en tegen de heer Besseling, terwijl hij tegen de moeder-overste uit Bussum en tegen mevrouw Dubbelaar, die waren vrij gesproken, voorwaardelijke gevange nisstraffen vorderde van respectieve lijk 1 en 2 maanden met een proef tijd van 2 jaren. REQUISITOIR. Belangrijk was het requisitoir van de procureur-generaal. Ten aanzien van mevrouw Langendijk van Moorst De ZO AVO-conferentie De Fransen zijn gezwicht voor de Amerikaanse wens, de zuidvietname- se strijdkrachten op te bouwen tot zij in staat zijn, zelf het land te verde digen. Het Franse expeditiekorps in Indo-China wordt daarom ingekrom pen en anders samengesteld. De ZOAVO-raad heeft besloten tot versterking der legers van Pakistan de Philippijnen en Thailand. Over de instelling van één gemeenschappelijk opperbevel wordt- nog beraadslaagd. Twee Franse resoluties, waarin de economische betekenis van de ZOA- VO tot uitdrukking komt zijn even eens aanvaard. Pineau heelt tegenover zijn weste lijke collega's het standpunt verde digd, dat het socialisme de grootste vijand van het communisme is en daardoor het beste antwoord vormt. Pineau verkondigde, dat de Franse politiek in de richting van nauwere betrekkingen met de communistische landen zou gaan. ,,Het IJzeren Gor dijn moet omhoog", zo zei hij. De Britse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken zullen te gele gener tijd spreken over de toestand in Vietnam. Ook dit werd in ZOAVO- kringen vernomen. zeide hij: „Het is voor het O.M. een onaangename plicht een tweetal vrou wen te vervolgen, die tijdens de Duitse bezetting de zeer verdienstelijke en moedige daad hebben verricht het Joodse meisje Anneke Beekman te redden uit de moordzuchtige klauwen der Duitse bezetters. „Na deze vrien delijke woorden veranderde de procu reur echter van toon. „Zo goed als deze vrouw zich tijdens de bezetting heeft gedragen, zo slecht en on-Ne- derlands is haar houding van verzet en bedrog tegenover politie en jus titie geweest daarna." De procureur geloofde niet aan haar „mooiklinken- de motieven van religieuze aard en van gewetensbezwaar", zoals hij het uitdrukte. Hij prees in verband hiermede de houding der kerkelyke autoriteiten. „Reeds in 1947", zo zeide hy, „waar schuwt de hoogste autoriteit der r.-k. Kerk de wijze, helaas overleden Kar dinaal de Jongh de dames, „dat zij zieh in moeilijkheden brengen" in zyn brief aan deken Frank. De houding van mevrouw L.-van M. noemde de procureur dan ook uitermate dom. Na de verklaringen van de verdachten en van de getui gen a charge zijn nagegaan, acht hij het ten laste gelegde bewezen en vorderde hij bevestiging van het von nis der rechtbank. Hij vond het zelf wel een zware straf, doch daartegen over stond, dat hier op zeldzaam-bru- tale en geraffineerde wijze, tegen alle betere raad in, is gelogen en bedro gen. De moeder-overste van Valmeer kwam er al even slecht af. Volgens de procureur-generaal wist zij alles van de ontvoering der beide meisjes en heeft ze hen opzettelijk in haar kloos ter jarenlang heimelijk en onder een valsp naam samen laten verblijven. Het betoog van de raadsman mr. Nederveen, als zou haar handelwijze in België niet strafbaar zijn, achtte hij niet ontvankelijk. Om deze redenen vorderde hij ook tegen haar bevesti ging van het vonnis. In al de zes zaken zal het hof op ZZ maart uit spraak doen. Een zeventienjarig Zaandams fabrieksmeisje, dat steeds pla gerijen van haar collega's had te verduren, besloot wraak te nemen. Woensdagmorgen deed zij in de koffie van personeels leden, die in de kantine werd geserveerd, een hoeveelheid rottenkruid. Reeds bij de eer ste slok ontdekte iemand dat er met de koffie iets mis was. Hij liet de rest dan ook staan, en adviseerde de anderen het zelfde te doen. Na een korte behandeling in het ziekenhuis kon hij zijn werk hervatten. Het meisje is inmiddels inge sloten en zal worden voorgeleid-. Tijdens het bezoek, dat de westduit- se minister van Buitenlandse Zaken, von Brentano aan Amsterdam bracht zijn vele wensen en suggesties ten aanzien van voor de hoofdstad be langrijke problemen onder ogen van de Duitse autoriteiten gebracht. Met name de vrije Rijnvaart en de vol tooiing van de autoweg via Arnhem - Zevenaar naar het Duitse Roerge bied zijn ter sprake gekomen. Ten aanzien van deze laatste kwes tie werd gezegd, dat de mogelijkheid bestaat dat binnenkort tussen verte genwoordigers van het Nederlandse bedrijfsleven en gezaghebbende Duit se autoriteiten nader over dit pro bleem contact zal worden opgenomen. Eén der Duitse autoriteiten deelde mee, dat er een cultureel verdrag tussen de Bondsrepubliek en Neder land in voorbereiding is. Ook dit punt zal besproken worden tussen de Duit se minister en zyn Nederlandse ambtsgenoten in Den Haag. Het ont werp hiervoor is gereed, doch moet van beide zijdci nog worden goedge keurd. De koningin en de prins hebben de minister en zijn gevolg op paleis Soestdijk ontvangen. Er werden hier bij politieke en economische onder werpen aangeroerd. Het dejeuner droeg een zeer intiem karakter, het geen de Duitsers bijzonder op prijs hebben gesteld. Minister von Brentano, zal van 30 april tot Z mei een officieel bezoek aan. Engeland brengen. Gisteravond werd de Duitse mini- Minister Zijlstra heeft de meldingsprocedure, volgens welke bij in- of uitvoer vooraf geen vergunning meer behoeft te worden aangevraagd, gewijzigd en op vele punten uitgebreid. Eén der belangrijkste wijzigingen is, dat de begrenzing van de in- en uitvoertransacties tot een waarde van f 10.000 is opgeheven. In- en uitvoer, voor zover tot nu toe aan die limiet verbonden, kan nu tot elk bedrag op meldingen geschieden voor de desbe treffende goederen en landen. Voorts is de bemoeienis van douane en ban ken vereenvoudigd. De lijsten van landen en goederen, waarop de meldingsprocedure van toe passing is, zijn enigszins gewijzigd. De krediet- en vooruitbetalingster mijnen, welke zyn toegestaan bij transacties volgens de meldingsproce dure zijn uitgebreid van 4 tot 6 maan den. Goederen van oorsprong uit een r der ERU-landen mogen naar elk EBU- land worden betaald, behalve goede ren uit de Nederlandse overzeese rijks delen, Indonesië en Turkije, die naar het land van oorsprong moeten wor den betaald. Hetzelfde geldt voor goe deren bestemd voor een der EBU- landen, die uit elk EBU-land mogen worden betaald. Op vele plaatsen in Europa zijn nog sporen te vinden van de stren ge winter die thans gelukkig achter ons ligt. Zo o.m. in Vilshofen, hel Duitse stadje aan de Donau, dat zo- wel van kruiend ijs als van over stromingen had en heeft te lijden. Inwoners van Vilshofen slaan ang stig het samenpakken va.n het drijf ijs voor de pijlers van een brug over de Donau gade. ster een regeringsdiner aangeboden, waarbij hij en de Nederlandse mini ster Beyen redevoeringen hielden. De nieuwe band, die tussen de twee buur landen aan het groeien is, werd hier gememoreerd. In een televisieinterview, dat gis teravond in het NTS-journaal werd uitgezonden, verklaarde minister von Brentano, dat de rhisdaden die door de in Breda gevangen zittende Duit sers zijn gepleegd, door niemand kun nen worden ontkend. Rechtens vait aan de feiten niet te tornen, maar misschien is na tien jaar het mooiste recht: genade yoor recht te laten gelden. Men kan zich bovendien af vragen of zich onder de gevangenen van Breda wellicht mensen bevinden wier schuld veel geringer is dan de schuld van hen, die hen tot de ge pleegde misdaden hebben aangezet. Breda" is volgens minister von Brentano geen juridisch maar een menselijk probleem. Donderdag ontving H.M. Koningin Juliana de Westduitse minister van buitenlandse zaken Heinrich von I Brentano op net paleis te Soestdijk. Hare Majesteit gebruikte met mi- I nister von Brentano het dejeuner Op pagina 9 van dit nummer ge ven wij de belangrijkste gedeelten weer uit het pleidooi, dat me vrouw Bouman gisteren in Dja karta heeft gehouden. Zij vroeg vrijspraak voor Jungschlaeger, die tenslotte zelf met God als getuige verklaarde, onschuldig te zijn aan alles wat hem in het schijnproces ten laste is gelegd. De datum van de uitspraak is nog niet bepaald. Op 22 maart volgen eerst nog de replieken. GEBEDSACTIE. De schoolkinderen van Maastricht gaan een gebedsactie beginnen voor hun stadgenoot Jungschlaeger. Het ini tiatief is uitgegaan van de Deken van Maastricht, Mgr. P. J. M. Jenneskes. HET MANIFEST. Het manifest van zeven prominente Nederlanders waarin er bij de rege ring op aangedrongen wordt de zaak Jungschlaeger door toedoen van de V.N. aanhangig te maken bij het inter nationale Gerechtshof, do,et reeds een voortdurende stroom van adhaesiebe- Hote is de veiligheid het best te dienen Een Britse adviescommissie, die in verband met dé vlucht van Burgess en Maclean de veiligheidsmaatrege len van de departementen moest on derzoeken, heeft aanbevolen deze maatregelen te verscherpen, hoewel er „organisch niets mankeert" aan de huidige regelingen. De departementen moeten zich op de hoogte stellen van „ernstige ge breken bij ambtenaren, zoals drank zucht, verslaafdheid aan verdovende middelen e.d. tuigingen vloeien. Het is wenselijk dat het publiek zijn instemming zoveel mogelijk op uniforme wijze betuigt. De zeven ondertekenaars van het manifest hopen daarom dat aUen, die met hun streven instemmen, dit te kennen geven door een ondertekende briefkaart te richten tot A. Goekoop, Catshuis Sorghvliet, Adriaan Goekoop- laan 10 Den Haag met de vermelding: „ik stem in met het manifest Jung, schlaeger". Persoonlijke uitlatingen vermij de men. Ar Sterke groepen Algerynse verzets lieden hebben woensdagavond zes door Fransen gemeenschappelijk gedreven boerderijen te Palestro aangevallen. De bewoners, vier mannen en drie vrouwen, werden vermoord, het vee afgeslacht en de huizen in brand ge stoken. Eenheden militairen en gendarmeriê zijn onmiddellijk naar de plaats van de overval gezonden. Ook is melding gemaakt van een gevecht in het gebied van Chensjela tussen verzetsstrijders en een afdeling veiligheidstroepen, voornamelijk be staande uit parachutisten. Volgens de gewonden streden in de gelederen van de verzetsstrijders Algerijnse deser teurs mee. Onder een Frans-Algerijnse mili taire eenheid is muiterij uitgebroken. Makarios' mening niet door ieder gedeeld Bisschop Kyprianos van Kyrenia een der leiders van de beweging voor vereniging van Cyprus met Grieken land, heeft het gebruik van geweld veroordeeld en verklaard, dat hij zijn gehele leven pro-Brits was geweest. Volgens hem is alleen premier Eden verantwoordelijk voor de „tra gedie van Cyprus". Bisschop Kyprianos is een der drie hoge geestelijken onder aartsbis schop Makarios. Drie broers van hem zijn openlijke vijanden van de Brit ten. Het Italiaanse weekblad „Epoca" heeft een brief gepubliceerd, die op 24 april 1945 door Mussolini aan Churchill zou zijn geschreven, vier dagen voor zyn terechtstelling door Italiaanse partisanen. (Van onze parlementaire verslaggever) Minister Zijlstra is niet bereid zijn beslissingen over kartelafspraken op hun redelijkheid te laten beoordelen door een onafhankelijke rechterlijke instantie. Dit zou een beoordeling van 's ministers beleid worden en dit recht komt alleen maar toe aan de volksvertegenwoordiging. Wel valt er, aldus de bewindsman te praten over een beroepsmogelijkheid voor belang hebbenden in zoverre het de procedure betreft volgens welke de beslissing tot stand is gekomen. De minister ging evenmin in op een voorstel, de zoge naamde generieke onverbindendverklaringen (beslissingen dat een bepaald type kartelafspraken in het algemeen ongeoorloofd is) niet bij algemene maatregel van bestuur, maar bij de wet in te voeren. Noch een volkomen overheersende positie, n.och een volkomen gelijkheid zijn daarbij gewenst. In het ene geval kan de machtigste van zijn positie misbruik maken. In het andere geval gaat de heilzame stimulans verloren. Wanneer een der situaties duurzaam dreigt te worden, moet de overheid kunnen ingrijpen. Daarom moet zij haar beleid aan de omstandigheden kunnen aanpassen, zoals ook in de wet op de economische mededinging is neergelegd. PERSOONLIJK INZICHT Ook dit strijdt met de soepelheid welke het kartelbeleid moet kenmer ken. Prof. Zijlstia gebruikte in de Tweede Kamer het beeld van een wedstrijd, ter illustratie van zijn zienswijze op de gezonde economi sche mededinging. Juist zoals bij een wedstrijd steeds iemand voorop loopt die dan op zijn tijd weer wordt ach terhaald. zo moet ook het beeld bij de concurrentieverhoudingen in de maatschappij zijn. De minister erkende, dat bij de grote bevoegdheden die aan de rege ring worden gegeven, er een gevaar bestaat voor de rechtszekerheid. Hier op was door de Kamer met nadruk gewezen. Het hele beleid hangt af van het persoonlijk inzicht van de minister. Toch wilde minister Zijl stra niet meegaan met het amende ment - van Rijckevorssel (KVP), dat een beroepsmogelijkheid wil openen, indien belanghebbenden van oordeel zijn, dat de minister een kennelijk onjuist gebruik van deze bevoegdhe den heeft gemaakt. Kartelbeschikkin gen zijn een kwestie van regeringsbe leid en kunnen niet aan de beoor deling van een .rechterlijke instantie worden onderworpen. Op een concrete vraag over het (opgeheven) radiokartel, zei de mini ster dat er aanwijzingen zijn, dat men toch nog informeel aan de prijsaf spraken vasthoudt. Er zijn thans be sprekingen gaande met detaillisten, waarbij gezocht wordt naar een moge lijkheid om schadelijke prijsafspraken uit te sluiten, maar daarbij desastreu ze concurrentie te voorkomen. Volgens de fotokopie in „Epoca" vroeg Mussolini een kans om zichzeli te rechtvaardigen en te verdedigen. „Zend mij een vertrouwd persoon. U zult belang stellen in de documen tatie die ik hem kan geven met het oog op het gevaar uit het oosten. Een groot deel van de toekomst is in uw handen. Moge God u helpen", aldus schreef Mussolini. De voormalige Duitse luitenant Franz Sploegler had de brief via een Brits consulaat in Zwitserland aan Churchill moeten zenden, doch Mussolini had de brief eerst nog enige tijd aangehouden en daarna lieten de omstandigheden de verzen ding niet meer toe. Sploegler heeft na de oorlog verschei dene malen getracht met Churchill in contact te komen om de brief alsnog te overhandigen, doch zijn pogingen zijn steeds mislukt. Jordanië heeft Engeland verzocht, te rug te komen van zijn besluit om de Britse officieren, die in het Arabi sche legioen (het leger van Jordanië) dienst doen, terug te roepen. Generaal Glubb, de ontslagen com mandant van het legioen, heeft ver klaard, dat hij een dag voor zijn ont slag nog een hartelijk onderhoud had met koning Hoessein. De secretaris generaal van de VN, Dag Hammars- kjoeld, heeft te kennen gegeven dat het gevaar, dat het westen zonder het te willen naar een oorlog in het midden-oosten drijft, slechts denk beeldig is. Een blind Italiaans meisje, van zeventien jaar, Amabile Batti- stella, heeft donderdag haar gezicht herkregen door trans plantatie van het hoornvlies van pater Carlo Gnocchi, die de vo rige week overleed. Een twaalf jarige jongen, Silvio Colagrande, die eenzelfde operatie onder ging en eveneens hoornvlies af komstig van de ogen van Gnocchi kreeg, kon woensdag weer zien. Beiden waren op genomen in'instellingen,- welke door Gnocchi voor 'de verzor ging van blinde en lamme kin deren werden opgericht.

de Stem | 1956 | | pagina 1