4 smaken iiatOL IR J. POST VERLAAT CULT.-TECHN. DIENST :haï" s' vloot" oko-ri" )er zee reis seband" rfly' Tuinbouwmiddag te Goes Gemeentepet Natu-raLax neuzen rneuzen ostburg Hulst zendijke sv.Gent r Let op de kleintjes Deze keer geen politieke drijfjacht modern-charmant jeugdig-vlot 4.25 Fietsenrek ramde tram 10 11 11 Klimaat gunstig voor uitbreiding en vernieuwing De dooi is geen pretje Afscheid te Goes Verlaging van accijns op sigaren blijft Eisenhower In Zoutelande: Algemene staking in Finland Mej. M. Lansu vertrekt uit Clinge Lekenapostolaat onder Papoea's In België: Nieuwe actie i.v.m. schoolstrijd Laatste nieuws Overstromingen in Australië Tob niet langer met laxeermiddelen! Frans Künen óók militair cross-kampioen Bobet optimistisch gestemd Afd. Zeeland K.N.V.B. Van Oosterhout verbeterde record EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 MAART 1956 et i le en ruwe 5n! T-b'fi- met geveerde rispelijk. Voor- andbouwwagens 00x15 f 1435.—. 1045.—, 2,5 ton e. SERRARENS, aanvang 8 uur, CHNICOLOR leuwe wereld opwindende :ld onder de U haar nog ;er-furie op de nvang 8 uur, Technicolor tl aanwezigheid eesten gevaar eend. woeste zee. wildernis. )E VLOOT. iCHAT. 289-0 vang 8 uur dwaze klucht •nt lachen van dwaas, van ■tert een bende vloot, klucht 291-0 naart, aanvang de Technicolor tien - Frederic -RI). door miljoenen ol van Grace Een film over dood, over de deden, verfilmd met Bn 4.30 uur. 290-O maart om 2.30 - Kirk Douglas - de spannende VALT DISNEY, VERNE ononderbroken ;n. Een verhaal ,20.000 Mijlen d verfilmd, dat ils deze bij het emde roman in Wie ooit het dat niet zal de fantastische CINEMASCOPE maart om 8 uur. jrstellingen de en die door icht dit historische ijsting vertonen nfilm van de het bezoek van g elke leeftijd). naart 5 en 8 uur Anthony Quinn, epos dat ooit ail, spannend in alleen Homerus r. 287-0 -t om 7.30 uur, Pellegrin, als n Maria Schell 'OLOR soldaat en jroots verfilmd, r en dinsdag 6 n Guy Mitchell (Elke leeftijd), rt om 8 uur ihtige film met opera's. (Elke PLAATSEN hebben elke busverbinding, op zondag, en ■binding. 288-0 In „de Korenbeurs" te Goes heeft de tuinbouwcommissie der Z.L.M. een goedbezochte Tuinbouvvdag gehouden. In zijn openingsrede heeft de voor zitter, de heer P. Dekker uit Wemei- dinge, zijn visie op de positie van de hedendaagse tuinbouw gegeven. Wil men die behouden en versterken dan moet de kwaliteit verder worden op gevoerd. omdat de vraag naar goea fruit steeds toeneemt. Voorts m?®t rekening worden gehouden mei nei tijdstip der aanbieding van produkten dat het gunstigst ligt en eveneens met problemen van het °f.en^.^ heer Dekker dat deze alle mm of meer verband houden met de huidige hoog- De omstandigheden bieden een guns tig klimaat voor uitbreiding en ver nieuwing der bedrijven. Hij betwij felde Of het in het belang van de tuin. bouw is als dit straks wordt belem merd Ook waarschuwde spreker er voor 'dat er geen ongezonde bedrijven ontstaan, welke slechts in een tijd van hoogconjunctuur reden van bestaan van de huidige hoogconjunctuur voor hebben. Als tweede belangrijke as pect de Nederlandse tuinbouw noemde spr. het gevaar dat Nederland niet voldoende produkten aan het buiten land kan leveren waardoor in het buitenland een versterkte uitbreiding kan ontstaan. Over de beslissing van de S.E.R. dat ook de N.F.O. contributie-aftrek krijgt voor de heffing van het land bouwschap zei de heer Dekker dat de Z.L.M. zich hierover ten zeerste ver heugd. DE ITALIAANSE FRUITTEELT Hierna heeft ir. v. Soest vertelt over zyn ervaringen opgedaan bij een re cent bezoek aan de Italiaanse fruit- Progranima in Zeeland Het programma in Zeeuwsch - Vlaanderen wordt gekenmerkt door een paar uitzonderlijk goede films, die belangstelling verdienen. In de eerste plaats is er in het Bioscoop gebouw te Hulst de Disneyfilm „20.000 mijlen onder zee", het ver filmde boek van Jules Verne. Diens fantastisch verhaal is door Walt Disney meesterlijk in beeld gebracht, een werk dat alleen een kunstenaar als hij aankan. Kapitein Nemo (wie kent hem niet uit Verne's verhaal?) gaat leven in de persoon van James Ma son. Een fraaie film (KFC 14 jr.). De reeds besproken film „Attila", eveneens een belangwekkend werk, draait deze week in het Cen trum te Axel. (KFC 18 j.). Vervolgens vertoont Olympia te Sas van Gent „Napoleon" (KFC 14 jr.), het levensverhaal van de grote kleine keizer (al besproken) en dan „Madame Butterfly" de verfilming van Puccini's opera, de tragedie van een jonge Japanse vrouw die met een Amerikaans zeeman trouwt. Eenmaal vertrokken, vergeet hij haar en als hij terugkeert is hij met een landge note getrouwd. Zijn lafhartigheid staat in scherpe tegenstelling tot de (althans naar Japanse opvatting) grote moed van Butterfly, wier dood het dramatisch einde van dit verhaal is. (KFC a.l.). Een andere grote film draait in Hofzicht Theater IJzendijke n.l. Odys see. Reeds uitvoerig besproken, (ver filming van Homerus' heldendicht). (KFC 14 jr.). Dan vertoont Concertgebouw, Ter- neuzen een gezellige onzinfilm, „George verovert de vloot", een karweitje dat een komiek als hij best aankan en waarom dan ook van be gin tot eind te lachen valt. Humor, romantiek en muziek. (KFC a.lj. In Luxor, Terneuzen, ,,De verzon ken schat" (KFC a.l.) een avontuur lijk' verhaal dat onder water speelt en heel wat spanning biedt, en „Wa pensmokkel naar Honduras" eveneens een avonturenfilm, waarin zowel in het oerwoud als op zee de nodige gevechten worden geleverd. (KFC 18 jr.). In Oostburg, Ledel Theater, draait „De bruggen van Toko-Ri" waarin het militaire conflict in Korea naar voren geschoven wordt. Het conflict loopt bijna ten einde. De bruggen van Toko-Ri, moeilijk bereikbaar voor vliegtuigen, worden ten koste van o,a. de hoofdrolspeler vernield. (KFC 18 jr.). Grand in Goes geeft „Onderwe reld van Montmartre" (Volw). Alhambra, Vlissingen ook al met „Onderwereld van Montmartre", ter wijl Luxor „Het brandende circus" op het doek brengt. Middelburg. „Simba, het teken der Mau Mau" in Electro (18 jr.) en „Broken Lance" (14 jr.) in Schouw burg. gebieden. De fruitteelt heeft zich daar reusachtig ontwikkeld en omdat de lonen laag liggen, kan men het pro- dukt voor aantrekkelijke prijs op de wereldmarkt brengen, ook de enorme opbrengst per ha. in de Po-vlakte is die viermaal groter dan bij ons werkt, daartoe mee. Italië is daarom de ernstigste concurrent geworden van de Nederlandse fruitteelt. De ap pelproduktie steeg in Italië de laatste jaren van 300 miljoen tot 875 miljoen kg. en die van peren van 200 miljoen tot 350 miljoen kg. Op het gebied van het onderzoek is men in Italië echter nog niet zo ver dan in Nederland. Theo Luysterburg 35 jaar kerkmusicus De heer Theo Luysterburg te Breda zal 11 maart a.s. de dag herdenken, dat hij 35 jaar lang zijn beste krachten heeft gewijd aan de kerkmuziek. Hij is thans organist in de Antoniuskerk in de St. Janstraat, maar is in de af gelopen periode op zoveel plaatsen organist geweest dat hij kan zeggen in alle Nederlandse bisdommen te hebben gespeeld. Zo was hij organist in Ginneken' (bisdom Breda), Venlo (bisdom Roermond), Schijndel (bis dom Den Bosch), Bunnik (bisdom Utrecht) en Goes (bisdom HaarlemJ. De heer Luysterburg concerteerde meermalen op het orgel voor de KRO en speelde verschillende nieuwe or gels in .terwijl hij medewerker is aan enkele kerk- en profane muziektijd schriften. Zondag 11 maart zal de hoogmis tot intentie van de heer Luysterburg war. den opgedragen in de St. Antonius kerk. gevolgd door het Laudate Do- minum. Twee employé''s verlaten PTT te Hulst Op het postkantoor te Hulst hebben twee oudgedienden van de P.T.T. af scheid genomen van de dienst. Het zijn de heer R.C.J. Neelemans te Hulst, employé le klas en de bestel ler le klas J.F.W. Janssen-Verplanke te Hengstdijk. Beiden verlaten de P. T.T. met eervol ontslag na een ruim 40-jarige ambtsperiode. Tijdens een afscheidsbijeenkomst te Hulst hebben collega's en superieuren, waaronder ook de inspecteur uit Mid delburg, de beide scheidenden toege sproken en hun waardering geuit voor hun werk. Weg Buitenlust-Sluis afgesloten De weg BuitenlustSluis in Z. Vlaanderen is afgesloten voor ver keer met groter gewicht dan 1,2 ton per as. (Advertentie) f-JET is vooral in deze tijd be langrijk dat U op de klein tjes let en U zult daarom een voordeeltje zeker niet versma den. Neemt V voortaan de nieuwe gezinsverpakking „Ac- tifral 10" vitaminen van Philips- Roxane: 150 drageés f 3.75. ■Dat betekent een dubbel voor deel, nl. een goed vitamine preparaat en een voordelige prijs -Vu de vorst uit Europa is wegge trokken begint een kritieke situatie zich af te tekenen. Reeds komen de eerste berichten binnen over lawi nes, overstromingen en weggesla gen bruggen en nu men balans gaat opmaken van de schade die deze vorstperiode van 4 weken aan Europa heeft toegebracht blijkt dot a"een in de tuinbouwgebieden al v°or miljarden schade werd gele den. Het aantal mensenlevens dat verloren ging door bevriezing, ver drinking e.d. wordt oj over de 1000 geschat, terwijl juist nu in de laag gelegen gebieden de ijsbrekers met verdubbelde kracht de ijsbarrières in de rivieren aantasten om ruim baan te maken voor het dooiwater dat nu in steeds groeiende hoeveel heden van de bergen af komt vloeien. (Advertentie) De een houdt van AMERI CAN, de ander van VIRGI NIA, nummer drie rookt graag HALFZWAAR en num mer vier ZWAAR. Al die smaken zijn op z'n best bij SHAGRETTA - de veredelde sigare ttentabak Shagretta smaakt beterl In het Goese Schuttershof heeft het personeel van de Cultuur-ntechnische dienst Zeeland afscheid genomen van zijn leider, ir J. Post, die wegens bevordering naar Utrecht gaat. In de onder leiding van ir. G. Frie ling staande smenkomst heeft de hoofdadministrateur, de heer J. Of ferman ir. Post hartelijk bedankt voor de wijze waarop hij de dit 1st bestuurde en daarbij niet alleen oog had voor de stipte uitvoering der grote projecten, maar ook voor het wel en wee van het personeel. Als blijk van waardering bood de spre ker namens het hele personeel ir. Post een aquarel van een Zeeuws landschap aan, geschilderd door de Veerse artiest Wim Vaarzon Morel jr. Na deze huldiging heeft dr. F. de Soet van de centrale directie te Utrecht een causerie gehouden over de taak van de cultuurtechnische dienst in een veranderende wereld. Hij wees daarbij op het grootse werk, dat behalve in Zeeland ook in andere provincies gebeurt. Z.i. werd door de dienst, vooral ook in Zee land geschiedenis geschreven met draglines en niet voor niets zijn al ler ogen daarom op dit gewest ge richt. Nadat nog enige aardige films van de rijksvoorlichtingsdienst waren af gedraaid heeft ir. Frieling het woord (Van onze parlementaire verslaggever) De verlaging van de accijns op siga ren, die op 28 mei zou aflopen, zal definitief gehandhaafd blijven. De ver laging in de omzetbelasting wordt verlengd tot 1 januari 1959. In een wetsontwerp dat bij de Twee de Kamer is ingediend heeft de rege ring de noodzakelijke regelingen voor deze wijzigingen -getroffen. Dr. v. d. Berghe, de staatssecretaris van Finan ciën, acht het ongewenst om de her- ontplooiing van de sigarenindustrie in gevaar te brengen. - -- i-. In zijn radiotoespraak tot het Ame rikaanse volk heeft president Eisen hower woensdagavond verklaard, dat hij nooit als kandidaat aan de verkie zingen zou hebben willen deelnemen, als hij er niet van overtuigd was ge weest dat hij de daaraan verbonden plichten geheel zou kunnen vervullen. Hij waarschuwde er wel voor, niet rrieer te zullen meewerken aan wat hij een „politieke drijfjacht-campagne" noemde. Hij doelde hiermee op de voor de betrokkenen vermoeiende ge woonte om tijdens de verkiezingsstrijd het hele land af te reizen voor toe spraken en andere propaganda-doel- einden. De republikeinse partij, zei Eisen hower, heeft natuurlijk het recht een andere kandidaat aan te wijzen als zij meent dat er wèl zo'n campagne moet worden gevoerd. (In een deel van onze oplage heb ben we gisteren al uit de toespraak gepubliceerd). Deze week nam de gemeente raad van Borssele het kloek besluit om de ambtenaar van de burgerlijke stand de ver plichting op te leggen zich in een toga te steken, wanneer hij een huwelijk moet voltrekken. De raad inspireerde zich hierbij op de rechtbanken waarvan het personeel zich ook met dit ge waad bekleedt, zelfs indien het voor minder zware gevallen dan „levenslang" gaat. De raad van Zoutelande, ge prikkeld door het voorbeeld van Borssele, wilde niet ach terblijven in de uniformering. Alleen begint men daar wat bescheidener. In de woensdag gehouden vergadering van de raad aldaar, wierp n.l. plotse ling het raadslid Gabriels het voorstel op tafel om voor de gemeentewerkman een speciale pet en dan liefst met een rode band aan te schaffen. Dank zij deze onverhoedse aan val kreeg hij alle hoofden in een petje en werd B. en W. een krediet voor aankoop ver schaft. Men hoopt dat G.S. deze extra uitgaaf zullen goedkeuren. V/ij bebben gisteren bij het provivk ciaal bestuur zekerheid probe ren te krijgen over deze Zoute- landse zaak, maar we kregen alleen de uitspraak te horen dat men het niet flauw vond! gericht tot ir. L. Appelman, de op volger van ir. Post en sprak de hoop uit dat deze op even voortreffelijke wijze zijn taak zou uitvoeren. Daarna volgde het persoonlijk af scheid van de heer en mevr. Post. In Finland is een algemene staking uitgebroken in verband met de loon eisen van dc werknemers in dit land. De onderhandelingen hierover werden afgebroken. Alle fabrieken liggen stil, alsmede het tram-, bus en luchtverkeer. Ook kranten verschijnen er niet. De regering heeft bepaald, dat tij dens de staking geen wijn en sterke drank mag worden verkocht. Gistermiddag om vier uur is mej. M. Lansu op Schiphol ingestapt in de K.L.M.-constellation met iet doel Nieuw-Guinea. Na ongeveer drie maal vierentwintig uur vliegen, zal daar geland kunnen Worden. En dan zal het werk aanvangen. Haar eerste standplaats zal Sorong worden, een plaats in het missiegebied van de pa ters Franciscanen. Gedurende vijf achtereenvolgende jaren zal mej Lan su hier blijven en dan voor enkele maanden vakantie terug naar Neder land komen. Toen mej. M. Lansu in 1951 in Et- ten slaagde voor haar onderwijzers diploma was haar nog niet bekend, dat zij na enkele jaren zou vertrek- Het Nationaal comité voor Vrijheid en Democratie is gisteren te Brussel bijeengekomen met alle arrondisse- ments-afgevaardigden. In verband met de zojuist door Collard vastgestelde minima der schoolbevolking stelt het comité vast, dat de beperking van het aantal klassen, die voor toelagen in aanmerking komen, een over-bevol- king van deze klassen tot gevolg zal hebben met alle hygiënische en op voedkundige nadelen hieraan verbon den. Het comité zal over geheel het land een brede voorlichtingscampagne ont ketenen; het wil voorts de strijd voor gelijkheid van onderwijsrechten on verminderd voortzetten. (Advertentie) Moderne gracieuze Ballerina's passen aan de voet van elke jonge vrouw. Deze sierlijke modelletjes zijn gemaakt uit zwart fluweel, heerlijk licht en verrassend gemakkelijk. Let eens op de prijs. mod. 46 m. 35-42 140 filialen In Nederland Een fietsenrek van het Christelijk Lyceum te Rüswük (Z.H.) heeft ten gevolge van enkele rukwinden een merkwaardige luchtreis gemaakt. Het rek. compleet met de bedekking van golfplaten, woei over een betonnen schutting van ongeveer twee meter hoogte heen en rammeide vervolgens een tramstel van de HTM, dat onder weg was naar Delft. Zeven a acht ruiten van de tram sneuvelden en tengevolge hiervan lie pen zeven passagiers snij wonden op. De tram moest naar de remise wor den gebracht. ken naar Nieuw-Guinea. Niettemin heeft de apostolaatsgedachte steeds bij haar geleefd en uiteindelijk over heerst. In september 1955 heeft zij de meisjesschool te St. Jansteen ver laten om zelf wederom plaats te ne men op de schoolbanken. Zij ging naar de Missieschool te Ubbergen, die onder directe staat van de „Vrou wen van Nazareth". Hier ging zij zelf les nemen in het maleis, maar ook in het timmeren, schilderen en meubels maken en meerdere kundig heden, die met de hand verricht moe ten worden. Zelfs werd haar de no dige kennis van het kappersvak bij gebracht, want de Papoeakinderen moeten ook „gekapt" worden. In de kustgebieden van de Austra lische staat Nieuw-Zuidwales, met in begrip van enige voorsteden van Syd ney, hebben duizenden gezinnen we gens overstromingen overhaast hun woningen moeten ontruimen. Voor sommige mensen was het de vierde keer in drie weken tijd, dat zij uit hun huizen werden verdreven. De nieuwe overstromingen zijn het gevolg van voortdurende hevige re genval, waardoor in sommige gebieden in februari meer dan zestig cm water is gevallen. In de steden Gloucester en Maitland, ten noorden van Sydney, staat het water twee tot drie meter hoog. (Advertentie) NaturaLax-tabletten bevatten een bij- tonder zuiver cellulose-preparaat, dat smaakloos, reukloos en geheel onverteer baar Is. Het verlaat het lichaam, zonder dat er Iets van opgenomen fs. Dit bete kent. dat het volkomen onscha delijk is. De werking berust uitsluitend hierop, dat een grote hoeveelheid vocht gebonden wordt tot een zachte volumi neuze massa. De Ingewanden leren hier. door weer op geheel natuunlljko wijze te functionneren. zonder dat zij tel kens door drastische laxeermiddelen be hoeven te worden geprikkeld en verstoord. Ook iemand, die al jarenlang aan ver- slopping heeft geleden, behoeft hiervan nu gelukkig In 't geheel geen last meer te hebben. herstelt de natuurlijke functie Kuurvarpakklngeo H 3.90 on il. 2.25 lm«i special* Combinatie-tablet tan «oor verouderde en chronisch* gevallen) Eon Cheioro-product I HBC Hulst brengt Lamswaarde nederlaag toe In het nederlaagtoemooi dat de biljartclub Lamswaarde organiseert speelde H.B.C. uit Huist tegen de Lamswaarders. Deze leden een ge voelige nederlaag. In 20 beurten be haalden de Hulstenaren 1538 caram boles, tegen de gastheren 938. De uitslag luidde: Joh. Fruytier, Lamswaarde 323 Pr. Freyser, Hulst 542; J. Fruytier 166 B. Lampo 291; A. v. Dorsselaer 175- Fr. Schelfhout 251; P. Maas 63 J. Blommaert 188; P. Biesbroeck 90 L. Bosman 160; R. Fruytier 121 J. Leeraert 106. De hoogste series werden gemaakt door Pr. Freyser (137 en R. Lampo (110). (Biljarten) Lamswaarde versloeg Graauw De B-ploeg van de Lamswaarder biljartvereniging heeft op Graauw een overwinning behaald, met een verschil van 142 caramboles. De uitslag luidde: E. Cornelissen, Lamswaarde 32-A. Strijdonk, Graauw 42, B. de Deyne 51-P. de Smet 51, B. v. Leemput 62-A. Roels 29, P. Platjouw 49-Aug. Schilleman 48, J. v. Waterschoot 65-Em. Dumez 33, B. Biesbroeck 111-A. Verdurmen 46, Cam. de Schrijver 37-V. de Roeck 47, R. Fruytier 106-C. Poppe 75. (Schaken) Tweede int. kanaalzone- toernooi begonnen Het tweede internationale Kanaal zone-schaaktoernooi is begonnen. Voor groep A speelde Jean Jaures uit Gent tegen Ruy Lopez uit dezelfde stad. Het werd een 24 overwinning voor Ruy Lopez. In groep B begon VSV uit Sluiskil met een 13 overwinning op Het Wit. te Paard uit Sas van Gent. De Sasse- naren zagen echter kans om in Axel op Landau een puntje te veroveren door een 22 gelijk spel. Jean Jaures B begon met een 2,51,5 overwinning op Ruy Lopez, De Nederlandse cross-kampioen Frans Künen is, als wachtmeester van het depot veldartillerie te Bre da, ook winnaar geworden van het nationale militaire cross country- kampioenschap, dat nabij de leger plaats 't Harde werd gehouden. Het 8 km lange parcours was bij zonder zwaar; het ging gedeeltelijk over tankbanen, door het bos en door zanderig terrein. Er waren 78 deel nemers, van wie er zeventig de finish bereikten. De zes snelste deelnemers werden aangewezen om deel te nemen aan country-kampioenschappen, die op 24 maart te Brussel zullen worden ge houden, 1 Fran;; Künen, 29 min. 51.3 sec. 2 soldaat J. Keesom, CVG squadron Hilversum, 30 min. 22.3 sec. 3 mare chaussee J. C. Schoone, 101ste bat. Nunspeet, 31 min. 15.4 sec. 4 ser geant G. Damman, LOKS, Breda, 31 min. 27.3 sec. 5 soldaat W. Plate ringen. 117de afd. Luwa, Laren, 31 min. 43.8 sec. 6 marinier G. J. v. d. Heijden, korps mariniers te Doorn, 31 min. 48 sec. In een gesprek met het periodiek „II Tempo", dat hem een lange serie vragen stelde, heeft Louison Bobet verklaard, dat hjj, na zijn verblijf op de Canarisehe eilanden, volkomen hersteld is. Men weet, dat hij enkele maanden geleden een vrij ernstige operatie heeft ondergaan. Bobet zei o.m. dat hij, na als eerste Fransman in één seizoen zowel Milaan-San Remo en de Ronde van Lombardije te hebben gewonnen, zijn best zou doen om ook als eerste Fransman in de Giro te zegevieren. Zijn ernstigste concurren ten achtte hij de Ialianen Coppi, Magni, Fornara, Nencini en Coletto en bij de buitenlanders Gaul, Bran- kart, Poblet en Bahamontes. Gevraagd, wie hij als renner het hoogst aansloeg, Coppi of Bartali, noemde hij Coppi de meest complete renner van de twee. Bartali was voor al in de bergen en in de eindspurt een geducht tegenstander, Coppi moet men echter op elk gedeelte van on verschillig welk parkoers vrezen, en ook nu nog, in de sprint. Bobet zeide nog, dat hjj wel eens opwekkende middelen tijdens een wed strijd had gebruikt, maar nooit stimu- lanten die gevaarlijk waren, vooral voor het hart. Programma zondag 4 maart le klasse A.: Domburg 1Schoon dijke 1, IJzendijke 1Noormannen 1, Lewed. Boys 1Walcheren 1. le klasse B.: Vogelwaarde 1Kruinin- gen 1, 's-Heer Arendskerke 1Kwa- dendamme 1, Robur 1Rapenburg 1. 2e klasse A.: Groede 1Retranehe ment 1, Aardenburg 2Noormannen 2, Middelburg 4Vlissingen 4, Zee land Sport 4RCS 3, Breskens 3 Zuidzande 1 uitgesteld. Ingelast: Zuidzande 1Breskens 3. 2e klasse B.: Hansw. Boys 2Ria W 2 uitge steld. Ingelast: Hansw. Boys 2 Philippine 1, Sluiskil 2—Volharding 32 1. 2e klasse C.: Zierikzee 3Zon- nemaire 1, Dreischor 2Brouwers haven 1. 3e klasse A.: Lewed. Boys 2Walcheren 2, Vlissingen 5Schoon- dijke 2. 3e klasse B.Clinge 3 Vogelwaarde 2, Steen 3—Koewacht 2, 's-Heer Arendskerke 2Robur 2. N. B. Het programma wordt zo mogelijk normaal afgewerkt. De con suls keuren normaal. Zeeuws afdelingsvoetbal niet afgelast In tegenstelling tot ons bericht van gisteren kunnen wij mededelen, dat het programma van de afdeling Zee land van de KNVB voor het komen de weekend niet is afgelast. Wel werd het voor het afgelopen weekend vastgestelde programma een week verschoven, zodat dit nu zal worden afgewerkt. Hoewel aangenomen mag worden, dat verschillende velden zullen wor den afgekeurd, is het niet waarschijn lijk te achten, dat het programma in zijn geheel zal worden afgelast. DE BILJARTVERENIGING Nooit Ge dacht te St. Willebrord kreeg D.B.C. uit Etten op bezoek. De buurjongens bleken niet opgewassen tegen het spel van de gasten. Met 208 verlies- caramboles gingen zijn weer huis waarts. De verhouding was: Nooit Gedacht 442 car., D.B.C. Etten 234 caramboles. EEN RECORD AANTAL landen (38) heeft ingeschreven voor het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal, waarvan de eindronde in 1958 in verschillendie steden van Zweden wordt gehouden. Ook Ne derland doet mee. DE „TROPHEE EDMOND GENTIL" is voor 1955 toegewezen aan de wereldkampioen op de weg Stan Ockers. DE COMMISSIE BETAALD VOET BAL van de vereniging Rigters- bleek (Enschede) heeft besloten, -ie middenvoor van het eerste elftal. Wim Bleijenberg. op de transferlijst te plaatsen. Er zijn nog geen onder, handelingen gaande met andere clubs. DE TAFELTENNISCLUB Will van Zoelen is voornemens evenals ande re jaren de Middelburgse kampioen schappen te organiseren. Bij vol doende deelname zullen deze wor den gehouden op zaterdag 7 april in het Schuttershof. 137 45 29 3.04 150 45 14 3.33 126 43 18 2.93 150 43 21 3.48 150 18 25 8.33 50 18 15 2.77 150 46 18 3.25 122 46 16 2.65 In titelstrijd hoofdklasse bandstoten In Rotterdam is een begin gemaakt met het toernooi om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse bandstoten Reeds tijdens de middaguren deed van Oosterhout het Nederlands record par ticulier gemiddelde sneuvelen, door in zijn partij tegen Mol een gemiddel de van 8.33 te noteren. Het oude record stond met 7.89 op naam van Sweering sedert 1951 en werd tijdens het Nederlands kam pioenschap te Den Haag gemaakt. Van Oosterhout evenaarde deze prestatie tijdens het Nederlands kampioenschap 1954 te Amsterdam. De resultaten van de middagpartljen. Metz Popeljus Kruythof Sweering Van Oosterhout Mol Teegelaar Eiehelsheim NOG EEN RECORD Van Oosterhout bracht des avonds in zijn partij tegen Eiehelsheim ook het Nederlands record hoogste serie op zijn naam met een totaal van 55 caramboles. Bezitter van het oude re cord was Eiehelsheim sedert 1954 met 49 caramboles. Uitslagen der avondpartijen: Teegelaar 150 31 19 4.83 Metz 90 31 16 2.90 Kruythof 150 45 20 3.33 Popeyus 130 45 12 2.88 De uitslagen v- de laatste avond partijen luiden: Mol 80 33 17 2.42 Sweering 150 33 16 4.54 Van Oosterhout 150 32 55 4.68 Eiehelsheim 70 32 11 2.18 Klassement na eerste dag. 1 Van Oosterhout 4 matchpnt., alg. gem. 6: 2 Sweering 4 matchpnt., alg. gem. 3.94; 3 Teegelaar 4 matchpnt., alg. gem. 3.89; 4 Kruythof 2 matchpnt., alg. gem. 3.13; 5 Popeyus 2 matchpnt., alg. gem. 3.11: 6 Metz 0 matchpnt., alg. gem. 2.98; 7 Mol 0 matchpnt., alg. gem. 2.54; 8 Eiehelsheim 0 matclipnt., alg. gem. 2.46. Handbaltoernooi te Goes De Goese handbalvereniging To- nido organiseert ook dit jaar weer een internationaal toernooi. Het is vastgesteld op 1ste Pinkster dag en reeds nu staat vast, dat uit Duitsland zullen komen Bad Soden, Eintracht Duiken en Darmstadt. Voorts hebben uit ons land reeds in geschreven Eindhoven (met een da mes- en een herenelftal) en Fortuna uit Bergen op Zoom. TECHNISCHE HOGESCHOOL TE DELFT De heer B.A. Wilking uit Hulst, slaagde aan de Technische Hoge school te Delft voor het kandidaats examen natuurkundig ingenieur en tevens voor het examen natuurkundig ingenieur. MACHINESCHRIJVEN TE HULST. Te Hulst slaagden voor het diplo ma stenografie-machineschrijven 165 aansl. mej. J. Weemaes te Hulst en de heer J.A.A. Jansen, Stoppeldijk. Voor het diploma 130 aansl. slaag den de dames E.C. Ortelee, S. de Regt, A.M. Kesbeke en J.M. Oggel te Axel; L.J. v. Dorsselaer, M. Th. de Broi-yer, J.J. Baart te Hulst, M. L. Anth'êunis, Heikant en verder da heren J.G. v.d. Berg, Hulst, J.J. Die- leman, Axel en G.A. de Moor, Axel. WOONHUIS TE YEftSEKE Voor de heer J. Zoeteweg te Yerseke werd aanbesteed de bouw van een woon huis. Inschrijvers voor timmer- en metsel werk: fa. J. Mairteyn f 15.875; J. M. Goe man f 16.211; J. IJuteyn f 16.440; K. v. Koeverinige, Schore f 16.820. Schilder werk: H. Schipper f 1770; P. Dijkwel f 1790; fa. M. de Koeyer f 1845; C. M. Smit f 1954; Joh. Steketee f 1950; fa. M. Was f 1975. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. 's-HERTOGENBOSCH, 1 maart Aangevoerd waren heden. 337 paar den. De prijzen waren als volgt: (per stuk) voljarigen 1000-1250, 2-jarige 800-1000, merrieveulens 675-725, met papieren boven notering. Hengstveu lens 525-650, hitten 475-750, ponmy's 275-550, jonge slachtpaarden 2,25-2,40, oude slaohtpaarden 1,90-2,15 per kg. ges 1. gew. - Overzicht: De aanvoer van paarden —as zeer goed met over weldigende belangstelling. Goede soor ten jonge paarden werden lui-duur verkocht. Werkpaarden matige han del, niet goedkoper. Veulens werden, zowel voor de slaciht als. voor het le ven, verhandeld tegen hoge prijzen. Jonge slaohtpaarden werden duur ver handeld Oudere slachtpaarden han del even flauwer doch wel prijshou dend. Eerstvolgende paardenmarkt donderdag 5 april a.s. Mannheim 179 (+3), Kauto 180 (+18) Trier 141 (+2), Koblenz 155 (+10), Keulen 90 (+1), Ruhrort 280 (+6), Lobith 913 (-8), Nijmegen 707 (-61) Arnhem 778 (+26), Eefde 327 (+47) Deventer 275 (+43), Namen la Planté 82 (+32), Maastricht hoofdsluis 4394 4), Borgharen 4031 (+118), Belfeld 988 (+8), Grave 416 (-16), Stuwen open te Grave en Jhith.

de Stem | 1956 | | pagina 11