AGGI vermicelli soep 38 ims Schade kan nog niet geschat worden MAGAZIJN en-of KANTOORRUIMTE Minister Witte: er bestaan inderdaad bedenkingen Oppositie gunt Harahap niet de dubieuze eer VERTEGENWOORDIGER In de Braakmanpolder komen de vogels niets tekort tfiClllV I Het voedsel uit de helikopters wordt van pure schrik niet aangeraakt 400 kg per dag Prinselijke lezing Maar toch vissen. De werving van bouwvakarbeiders Laatste nieuws Trotsky's weduwe vraagt eerherstel voor haar man Indonesië richt zich tot Y.N. Kring Hulst Z.L.M. vergaderde Drie sprekers Koningin van Griekenland tegast ,op Soestdijk Kachel ontploft BOEKENPLANK Europese Smidse Land- en tuinbouw na de strenge vorst Redders verloren het leven De opzegging van de Unie Ongelóóflijk goed en smakelijk Ct i in Zilverzakjes VOETBAL MOET ZONDAG ROLLEN Voorlopigen oefenen wellicht op 7 maart Voetbalprogram zondag 4 maart MARKTEN WATERSTANDEN VERSLOOT-NAEIJE Lichten. 254-0 PU* ■de Franse een zeer verwerking, liteit baxathet* leerde lloeses, Bloeses. merkt op, op de tafel 1 met wijn. er dus nog ig. die zich ïchte bezoek DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 FEBRUARI 1956 De duizenden vogels in de Braakman worden dagelijks door de man nen der Rijkspolitie en door de jachtopziener, de heer Visser, van voed sel voorzien. In Hoek o.m. trekt dagelijks de brandweerauto er op uit om voedsel voor de hongerende dieren op te halen. Drie ton graan kon men kopen van gelden welke men door bemiddeling van mr. Th. Lebret uit Middelburg had ontvangen. Maar niet alleen de rijkspolitie van Hoek en Philippine met haar assistenten trekt er dagelijks op uit... de duizenden vogels welke samen scholen in de Thomaespolder, op de Paulinehaven en aan de spuikom van het stoomgemaal grenzend aan de Braakman worden eveneens van een wisse dood gered. 'n Dagje meetrekken met de „voed- selmannen" is zeker geen sinecure. De rijkspolitie van Biervliet en de fam. de Die en de heer Bogaert zijn een hele dag in de weer. Met auto's van jagers en vogelliefhebbers schooien" zij honderden kg voedsel bij elkaar, de gemeente financiert de vracht en het door hen opgehaalde wordt dagelijks op de verzamelplaat sen gedistribueerd. Een dezer dagen nog was zeer duidelijk te zien, dat het voeren noodzakelijk is, want het door de helicopter gedropte voer was niet aangeraaktde schrik zat er zwaar in Per dag wordt 400 kg voer ge bruikt, dat geschonken wordt door de boeren uit de omtrek en door graan, en vlashandelaren uit west- Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze 400 kg voer is voor de pl.m. 25.000 vo gels zeker geen overdaad, want da gelijks vindt men nog dode «minken en meerkoeten. GEVARIEERD MENU. Bovendien is er zoals de heer L. M. de Die, wie geen moeite teveel is, ons meedeelde nog de zorg om een zo gevarieerd mogelijk voedsel te vindende diverse soorten gan zen b.v. hebben een groot gebrek aan o.a. aardappelen en voederbieten. De leeuwerikken, geelgorsen en andere kleinere vogelsoorten hebben niets aan graansoorten, maar moeten ge holpen worden met zaden. Vooral de vlassers helpen deze diertjes. Erger is het met de honderden scholeksters, welke niets anders eten dan insek- ten. De meerkoeten en eenden zijn dol op brood. De vogelnood trekt honderden be langstellenden. Vogelliefhebbers uit o.a. Knocke komen naar de Sohelde- kust om de honderden wilde eenden soorten, o.a. smieten. kuifeendjes, top pers, talingen en bergeenden en zaag- bekken te zien. Een dertigtal zwanen verblijven er tussen de grote en kleine rietganzen, tussen de Brand en rietganzen. A5* f! Prins Moelay Hassan, de oudste zoon van de Sultan van Marokko, heeft op een bijeenkomst in het theater „Ambassadeur" in Parijs gesproken over de wensen en mo gelijkheden van zijn land. De foto toont de prins tijdens zijn lezing. De nood van deze vogels is wel groot, maar de hulp is afdoende. En het lied van de vogels brengt velen er toe om het leven in de natuur met andere ogen te bezien, dan men voorheen gewoon was! De patrijzen, in groepen van vijftig tot zestig stuks verzameld, zijn nu geen fel begeerde buit, hazen worden met stro en bieten gevoederd, ook zij komen in groepen van twintig tot dertig stuks voor. Velen krijgen nu interesse voor de grote verscheidenheid van vogels en „genieten" van hun bonte pracht, ondanks de ellendige omstandighe den. Typisch is het dat er zo weinig meeuwensoorten op te merken zijn. Waarschijnlijk hebben zij hun heil el ders gezocht. Bloed kruipt waar het niet gaan kan; ook vissersbloed. De Moerdijk- se pissers zien hun scheepjes al te stevig verankerd in het ijs. Maar vissen zullen ze. De kapbijl komt er aan te pas en als ze een wak ge slagen hebben, wordt de hengel in gelegd. Regen en kou? Daar zijn oliejassen en bivakmutsen goed voor, als er maar iets aan de haak blijft hangen. De methode van werving van bouw vakarbeiders door de gemeente Am sterdam te Leeuwarden, Middelburg en Vlissingen heeft veel stof doen op waaien. In advertenties en op ande re wijze werd bouwvakarbeiders na 10 weken een woning in de hoofdstad toegezegd. Gedurende die tien weken zou 50 gulden kostgeld worden betaald waarna de verhuiskosten zouden wor den vergoed en 200 gulden voor het inrichten van de woning zou worden gegeven. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting ir. H.B.J. Witte heeft tijdens een persconferentie verklaard, dat deze Amsterdamse methodiek aan enige bedenkingen onderhevig is. Bepaalde kosten of toelagen im mers, die op een exploitant zouden moeten drukken, komen daarmee ten laste van de overheid. Tegen het werven van bouwvakar beiders onder aanbieding van een wo ning kan geen bezwaar bestaan. Dit wordt door diverse gemeenten gedaan. Tegen het aanbieden van geld heeft hij wel degelijk bezwaren. Na overleg met zijn collega van sociale zaken De weduwe van Trotsky heeft de Russische regering: eerherstel ge vraagd voor haar man, die indertijd uit Rusland werd verbannen en daar na in Mexico werd vermoord. Zij mo tiveert haar eis met een verwijzing naar een uitspraak van het jonge par tijcongres in Moskou. Daarin werd ge zegd dat de geschiedenis van de partij voor een groot deel was vervalst en dat sommige voormalige partijleiders recht hadden op rehabilitatie. De Indonesische delegatie bij de V.N. heeft dinsdag de secretaris-gene raal van de volkerenorganisatie op de hoogte gesteld van het besluit van haar regering zich terug te trekken uit de Unie met Nederland. De Nederlandse delegatie heeft dat al eerder gedaan. In de Indonesische nota wordt ge zegd, dat de maatregel o.a. gemoti veerd wordt „door het resultaat van de recente onderhandelingen tussen de beide landen, die een radicale wij ziging van hun betrekkingen sinds de oprichting van de Unie in 1949 vertoonden." Te Kloosterzande werd een alge mene vergadering van de kring Hulst Z.L.M. gehouden. Na de notulen, die goedgekeurd werden, werd er verslag gegeven van de financiële staat van de kring. Het afgelopen jaar is een zeer goed finan cieel jaar geworden. De aftredende bestuursleden de he ren P.G. de Bruyn en Baron Collot d'Escury werden herkozen. Hierna nam de eerste spreker van deze avond M.A. Geuze, de Alg. Voorzitter der Z.L.M. het woord. Hij sprak over „Verdere mogelijkheden in de Landbouw". In Amerika neemt men op het ogen blik proeven met atoomenergie tegen het bederven van granen. Dit biedt waarschijnlijk grote mogelijkheden voor de landbouw. Het is immers reeds bewezen, dat door deze atoom energie het graan veel langer houd baar is, zelfs wel enkele jaren. Verder is er, volgens spreker, ook heel veel te doen op veevoedergebied. Men staat voor een nieuwe ontwikke ling door het op grote schaal gebrui ken van melasse, een afvalprodukt van suikerbieten. De landbouwer mag vooral niet stilzitten, daar men steeds vooruit moet, vooral met het oog op de concurrentie van het buitenland, men moet proberen andere landen de baas te'blijven. Ook besprak Ir. Geuze de oorzaak van het lage suikergehalte in de bie ten van de laatste tijd. Dit komt hoofdzakelijk door de veredeling, het produceren van een steeds grotere kwantiteit, waardoor de kwaliteit, dus het suikergehalte achteruit gaat. Deze, over het algemeen techni sche rede van Ir, Geuze werd met grote belangstelling gevolgd. Als tweede spreker kwam de alg. secretaris mr. J.F.G. Schlingemann, die als onderwerp „De Benelux" be handelde. Volgens spreker zijn vooral de Belgische landbouwers tegenstan ders van de Benelux. Ons land is in gesteld op export want 14 pet. van onze producten gaat naar België, doch onze zuiderburen produceren meer voor eigen gebruik. Ook een doorn in het oog van spre ker is de slechte positie van o.z. Vlaanderen, dat door zijn slechte ver bindingen dreigt achter te komen bij de overige delen van Nederland. Het zou zeker toe te juichen zijn als er een actie-comité opgericht zou wor- den, dat tot doel zal hebben te stre— ven naar betere verbindingen. W.z.~ Vlaanderen staat er op dat gebied nog heel wat beter voor, doordat Bres- kens een nieuwe haven zal krijgen, waardoor het westen al wat meer uit zijn isolement verlost zal zijn. HET DELTAPLAN. Na deze spreker was het de beurt van de voorzitter der kring Huist, de heer J.W. Scheele. Hij sprak over de mogelijke gevolgen van de Delta wet. Men zal, bij het doorgaan van het Deltaplan, de dijken langs de Westerschelde moeten verhogen tot 7.5 meter boven N.A.P., dit betekent, dat ze ongeveer een meter opgehoogd moeten worden, waardoor vanzelf sprekend het profiel van de dijk, dus de voet, veel breder moet worden. Doch wie zal dit alles betalen? Nu heeft de boer nog zeggenschap over de polder, maar als de landbouwers deze veranderingen niet zelf kunnen bekostigen, verliezen zij al heel wat van hun zeggenschap en wordt de regering hierover de baas. Na al deze interessante uiteenzet tingen werd er een film veitoond wel. ke het leven op een boerderij liet zien. is hem gebleken, dat het in de be doeling van het rijksarbeidsbureau lag om alleen bouwvakkers te wer ven, die getroffen zijn door struktu- rele of slepende werkloosheid en daar door tot positieverbetering zouden kunnen komen. Het is dan ook zo, dat de gewestelijke arbeidsbureaus alleen positief bemiddelen indien dit het geval is. Anders wordt geen ont slag-aanvrage goedgekeurd. De minister acht het van het groot ste belang, dat geen arbeidskrachten uit de bouwvakken door werkloosheid afvloeien naar andere bedrijfstakken. Migratie van dezen dient dus zo no dig bevorderd te worden. Tegen het wegzuigen van ter plaatse noodza kelijke arbeidskrachten op een wijze, zoals de gemeente Amsterdam poogt te doen, bestaan inderdaad bedenkin gen. NOG EEN PROTEST. Ook B. en W. van Groningen heb ben een protest laten horen tegen de praktijken van de gemeentelijke wo- ningdienst te Amsterdam. Namens het college heeft de bur gemeester van Groningen, bespre kingen hierover gevoerd met de mi nister, die een onderzoek hééft toe gezegd. Verscheidene .raadsleden uitten hun verontwaardiging. Gesproken werd over „Vreemdelingenlegioen - metho den", „misbruik van bevoegdheden" en „onbegrijpelijke kortzichtigheid". Ook de Nederlandse Katholieke Aannemers- en Patroonsbond die te 's-Hertogenbosch een algemene ver gadering hield, heeft telegrammen verzonden aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid, aan de di recteur van het rijksarbeidsbureau en aan de vereniging van Nederlandse gemeenten. Koningin Frederika van Grieken land en haar oudste dochter Prinses Sophia zijn door Koningin Juliana en Prins Bernhard tot 'n bezoek uitgeno digd. Het bezoek zal duren van 9 tot 11 maart aanstaande en zal een vol komen privé karakter dragen. De Griekse koninklijke gasten zullen op paleis Soestdijk logeren. Zij zullen ook een feest bijwonen dat ter gelegenheid van de achttiende verjaardag van prin. ses Beatrix op 10 maart in het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam zal wor den gegeven voor de persoonlijke kennissen van prinses Beatrix. Heusden De heer C. v. Esch te Wijk en Aal burg, stookte in zijn kachel houtblok ken afkomstig uit de kerseboom gaard van de heer J.C.Wink. Op een gegeven ogenblik vloog de kachel met een hevige knal uit elkaar, waarbij een gedeelte van het plafond werd vernield, de ruiten het moesten ont gelden én een begin van brand ont stond dat echter kon worden geblust. Vermoedelijk bevond-zich in het hout een 2 cm. granaat, die er tijdens de laatste oorlog in terecht was gekomen Mr. A. Stempels, de adjunct-hoofd redacteur van de N.R.Crt., heeft on der de tekenende titel „Europese Smidse" een werkje samengesteld, dat ons allereerst op heldere en in structieve wijze kennis doet maken met ontstaan, inrichting en werkwijze van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Verder, bevat het boek enkele statistieken en de volledige Nederlandse tekst van het verdrag tot oprichting .van de E.G.K.S. Alles bij elkaar zeer leerzaam voor de pessi misten, die de Europese eenwording eèn hersenschim vinden. Hier ligt een reël werkend stuk inter- en supra- nationalisme, dat tbt voorbeeld en aanmoediging kan strekken van an dere initiatieven. Onder auspiciën van de Beweging voor Europese Federalisten is het boek uitgegeven bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmij. te Lei&ën. Bjj verschillende deskundigen in de land- en tuinbouw informeerden wij naar de gevolgen van de zeer stren gen vorst. Omdat de sneeuwlaag nog niet geheel verdwenen en de bodem nog hard is, kan men echter de schade nog niet precies vaststellen. Schade is er natuurlijk wel en voor al in de landbouw vreest men grote tegenvallers ten opzichte van de win- ter-tarwe. Het wil nl. dat men in het najaar bij de uitzaai ervan weinig gebruik heeft gemaakt van de win terharde Heine VII, omdat daar vo rig jaar zoveel roest in voorkwam. Over het algemeen is men overge gaan op rassen met minder weer stand tegen de vorst en dat zal, nu het juist zo'n poolwinter werd, zo goed als zeker funest worden. BESCHUTTENDE SNEEUWLAAG. 'n Kleine troost is het, dat juist in de dagen van de laagste perioden de beschuttende sneeuwlaag zeer dik was; dat zal waarschijnlijk de ver woestende werking der koude getem perd hebben. Over het koolzaad, dat wat sterker is dan de tarwe, denkt men min der pessimistisch, evenals over de lucerne klaver; rode klaver is weer wat gevoeliger. In de tuinbouwsec tor maakt men zich zorgen over de jonge aanplant in de kassen. Ook hier mist men nog positieve gegevens en moet men wachten op enkele dagen dooi voor men ze wel kan bekomen. De Deense marine heeft het zoeken doen staken naar vier mariniers die zondag j.l. op een Ijsschots warén af gedreven. De vier behoorden tot reddings ploegen, die er op uittrokken om vier jongens, die al vissend op een ijs schots waren afgedreven, te redden. De jongens werden door andere red ders in veiligheid gebracht, doch de mariniers dreven zelf op een ijsveld af. Een gedeelte van hun uitrusting is in de buurt van een ijsschots in het water aangetroffen. De pogingen in Indonesië om een compromis te vinden tussen de oppo sitie en de regeringspartijen over de te volgen werkwijze met het wetsont werp tot opzegging van de Unie met Nederland hebben dinsdagochtend schipbreuk geleden. De algemen-; voorzitter van de Masjumi, Natsir, verklaarde, dat de zich bereid heeft verklaard vonrf a,s' a£ te treden, indien het ™£™?plge Partement een motie aan neemt, waarin het besluit van de re gering tot beëindiging van de Neder- i? j generische Unie wordt goedge keurd. Het op de uittreding uit de Unie betrekking hebbende wetsont werp zou dan door het in maart sa men te stellen nieuwe Indonesische parlement kunnen worden behan- deld. De oppositie heeft dit voorstel van de regering echter van de hand gewe zen aangezien aanvaarding daarvan gelijk zou staan met een motie van vertrouwen in de huidige regering. Generaal-majoor Pereira, hoofd van de voormalige Nederlandse Militaire Missie in Indonesië; heeft de beschul digingen van Soenarjo aan het adres van de Missie, een „infame aanklacht" genoemd. Hij herinnerde aan de er kentelijkheidsbetuigingen van de In donesische regering indertijd voor het werk dat de Missie had gedaan. Zwitsers in Ronde van Nederland De 8e Ronde van Nederland, die van 6 t.m. 13 augustus onder auspiciën van de K.N.W.U., door de N.V. Efor tvordt georganiseerd, heeft door tus senkomst van de Zwitserse Wieler bond Hugo Koblet als kopman van de Zwitserse ploeg gecontracteerd. De zeven andere renners zullen door de Zwitsers" Wielerbond in overleg met Koblet alsnog worden aangewe zen. (Advertentie) voor 4 diepv borden Zuidelijke bokskampioen- schappen Aan de zuidelijke bokskampioen schappen, welke j.l, zaterdag in de B.A.R.A.-cantine zUji gehouden, heb ben Bredase boksers deelgenomen Van hen zijn kampioen geworden: Weltergewicht junioren: D. de Graaf, (Bredase Ring); Zwaar weltergewicht junioren: E. de la Combé, (idem) Bantamgewicht senioren: K. van Duuren (idem); Vedergewieht: M. van Tilburg, (idem). Lichtgewicht: A. Huijsmans, (idem) Weltergewicht F. Rernie (B.V. Olympia, Breda). Zwaarweltergewicht: Jac. Machiel- sen (Bredase Rir.g). De volgende Breda" boksers ver loren op punten: Vedergewicht: Tom van Duuren en Fer Benoist (beiden Bredase Ring); Middengewicht: Ted van Duuren (Bredase Ring). Verloren door op- gav: Weltergewicht: G. Reij (Bre dase Ring): Zwaar weltergewicht: Frans Beekwilder (B.V. Olympia) Zwaar gewicht: G. van Vlimmeren (B.V. Olympia). Wedstrijden tegen Finnen gaan niet door Ten gevolge van de vorstperiode hebben de Nederlandse en Finse voet balbonden geen gevolg kunnen geven aan hun voornemens, enkele wedstrij den in Nederland *e organiseren tus sen elftallen van jongere spelers van beide landen. Zoals bekend, stonden o.a. ontmoe tingen met een Nederlands B-elftal en een met een jeugdpioeg op het pro gramma. Wellicht zullen in het vol gende seizoen nieuwe contacten wor den gelegd.- Schieting te Kwadendamme De uitslag der schieting. welke .Victoria" op de liggende wip te Kwa dendamme hield, luidt: Hoofdvogel A. Sorber, Batavieren; le zijvogel A. de Jonge, Willem Teil; 2e zijvogel P. Voet, Victoria; le kal P. van Steen bergen, Zeelandia; 2e kal C. Bek, So- ranus; 3e kal C. Rijk Zeelandia; 4e kal J. Voet, ADLM; le klep W. de Jonge, idem; 2e klep A. Sorber, Ba tavieren; 3e klep H. Koens, Spes Nostra. t'V.VUV WvV- f Ij! DE KRINGUITVOERING van de Zeeuws-Brabantse Turnkring van 't KNGV zal dit jaar tér gelegenheid van het jubileum van „Prins Hen drik" te Breda worden gehouden op maandag 21 mei (2de pinkster dag). DE JAARVERGADERING van de Zeeuws-Brabantse Turnkring van het KNGV is vastgesteld op zater dag 24 maart. Zij zal worden gehou den in de Korenbeurs te Bergen op Zoom. Voor de vergadering zullen de oefeningen, welke op 21 mei te Breda zulen worden uitgevoerd, worden voorgeturnd. Speelvelden dienen sneeuwvrij te worden gemaakt. De grondtechnische dienst van de K.N.V.B., heeft aan de clubs, uitkomende in de af le ling „betaald voetbal", een schrijven gericht, waarin ge zegd wordt dat, zodra de dooi definitief is ingetreden, de sneeuwvelden op korte ter mijn sneeuwvrij moeten wor den gemaakt. Van de zonnewarmte en de daar mede gepaard gaande temperatuurg- stijging moet worden geprofiteerd om het z.g.n. hal, dat tot een diepte van De K.N.V.B. doet op het ogenblik alle mogelijke moeite, nog een oefen wedstrijd voor het Voorlopig Neder lands elftal te organiseren met het oog op de landenwedstrijd tegen Duitsland op 14 maart in Dusseldorp. Het ligt in de bedoeling de ..voor lopigen" op woensdagmiddag 7 maart, tegen de Franse club Stade de Reims te laten spelen; men weet alleen nog niet waar. Er wordt naarstig gezocht naar een goed bespeelbaar terrein. Mocht de K.N.V.B. in zijn voornemen slagen, dan zal de wedstrijd tegen Stade de Reims, die voor 28 maart in Rotterdam op het programma stond, niet doorgaan. (Biljarten) tardenburg won zijn 5e partij In de west Zeeuwsch-Vlaamse he kercompetitie ging slechts een partij door en wel AardenbnrgSluis, daar wegens de jaarvergadering van de Draaibrugse biljartclub de wedstrijd Zuidzande—Draaibrug werd uitge steld. Hoewel er met een laag gemiddel de werd gespeeld, won Aardenburg tach ruim van Sluis en behaalde daarmede zijn 5e overwinning. Het staat nu aan de kop van de ranglijst, doch heeft een wedstrijd meer ge speeld dan Zuidzande. De uitslag van Aardenburg—Sluis was 443328. De partijen waren als volgt: P. de Vriend—Th. de Clerck 63—29; J. CambierD. Hoogerheide 6728; J. de RijckeM. van Loocke 4934; A VermeireA. Willemkens 2621; H! LampoA. van Loocke 2856; G. ParidaenO. de Clerck 3136; R. de WispelaereCh. van den Bunder 35 21; E. de NeveT. Lauret 4740- A. BonteJ. Blaeke 5849; G. de Rijck A. Wage 39—14. De stand in deze competitie is thans: 1 Aardenburg 6 5 1 2904 2. Sluis 6 2 4 2893 3 Zuidzande 5 3 2 2810 4. Draaibrug 5 2 3 2389 Wind en weder dienende zal zondag aanstaande het programma worden afgewerkt, dat oorspronkelijk voor 5 februari was vastgesteld. Omdat ledereen dat program wel weer zowat vergeten zal zijn en verder omdat het aanzienlijk gewijzigd is, volgt het hieTonder nog eens: BETAALD Hoofdklas A DOS-Limburgia Amsterdam- RODA Sport NAC-Eindhoven Sparta-Excelsior Vitesse-ADO EBOH-Ajax HVC-Stormvogels Hoofdklas B De Volewijckers- Alkmaar BW- Spcl. Enschede MW-Feijenoord PSV-DFC Sittardia-EDO Rapid JC- Elinkwijk GVAV-SW Emma- Sch. Holl. Sport le klas A. AGOVV-Velocitas Enschedese B.- NEC VSV-RCH Veendam-DWS PEC-Heerenveen Go Ahead-RBC le klas B. Leeuwarden- Be Quick Haarlem- Zwolse Boys 't Gooi-Rheden LONGA-Baronie Helmond-ONA Wageningen- Blauw Wit le klas C. DOSKO-UVS Volendam- Zwartemeer DHC-Hilversum Oldenzaal-TOP ZFC-Wiihelmina AMATEURS le klas A. West Frisia- Rapiditas VCS-RFC Gouda- De Spartaan CW-Quick HRC-Velox UVV-DWV le klas B. WAW-Quick '20 Sneek- Muntendam Achilles- Veelerveen WVC- Zwaagwesteinde WW - Arnh. Hengelo- R. et Velocitas le klas C. Schijndel- Almania Roermond- WH '16 Alliance-TSC Vlissingen- VSV '34 Maurits-Kimbria Spel. Emma- Brabantia 2e klas A. De Spechten- Sa rto Taxandrda-ODC 'OSS '20- Baardwijk Uno Animo- JVC '31 Veloc-SET Gemert- Boxtel 2e klas B. DESK- Middelburg WVO-MOC '39 Axel-RAC Internos-Goes Roosendaal- Rood-Wit 3e klas B. Hieronymus-GW Heusden - Voab SCB- St. Mich. Gestel GSBW- Conc. SVD RKDVC- Reusel Sport 3e klas C. Veerse Boys- Virtus BSC-RKC RWB-Zierikzee WSC-Hero de Schutters- DHV 3e klas D. Zeelandia-RCS Steen-Corn. Boys Odio-RKFC N. Borgvliet- Zeeland Sport 4e klas E. TAC-Nieuwkuik Zigo-Hilvaria SVG-Were Di Wit Zwart- Nevelo Haarsteeg- Oisterwijk 4e klas F. TVC '39-Gilze Mad. Boys- Groen Wit SCO-DWC Zundert- Boeimeer RKWU-Breda 4e klas G. SC Gastel- Halsteren HSC-Kaaise B. NSV-RSV Devo-Burgh 4e klas H. Aardenburg- Hansw. Luctor-Clinge Koewacht- Hoofdplaat Yerseke- Oostburg Breskens-Sluiskil B. ongeveer 50 c.m. in de grond aan wezig is. zo snel mogelijk te doen ontdooien. Het bondsbestuur rekent in deze op de medewerking van de clubs, opdat de competitie over de gehele linie zo spoedig mogelijk kan worden hervat. (Handboog) Driedaagse St. Sebastiaan te Roosendaal In de Meulentiend van de heer van Meel aan de Spoorstraat te Roosen daal werd zaterdag, zondag en maan. dag een driedaagse georganiseerd door de handboogschutterij St. Se bastiaan, waaraan door koppels van verschillende verenigingen uit de om geving werd deelgenomen. Het werd een felle strijd met wisse lende kansen, omdat de besten hier de boog kwamen spannen. De uitslag werd: 1 M. v. Haperen— P. v. Haperen 931 pnt.; 2 P. Lazeroms P. Dingenouts 911 pnt.: 3 Fr. van DomburgG. van Oosterhout 908 pnt.; 4 Ch. de BothN. v. d. Burgt 864 p.; 5 en 6 G. TheunisseA. Kuistermans en A. BarendseJ. Buurmans 862 p.: 7 P. v. d. BroekP. Schalk 831 pnt.; 8 J. MiesA. v. d. Maagdenberg 822 pnt.; 9 C. v. DomburgP. Dingen outs 807 pnt.; 10 M. v. d. Maagdenberg J. Dekkers 800 pnt. GOES, 28 febr. Eierenprijzen, Be richt van handelaren. Kiippeëieren 14; poeljeëieren 11; eendeëieren 8; kal- 'koeneieren 25; gemzeëieren 30. GOES, 28 febr. Export- en in- diustrieveiling. Op monster Lact. Sup. huish. 1 en op 70.10-70.40. Bramley huiah. 1 en op 51.10. Goudreènette 1 en op 50.30. Goudreinette lgr. 47-52, 1 46-48.50,'2 41-45. Jonathan 175 63-65, 170 63-65.40, 165 50-61.10, 160 50-53, 2 39-45. Goid. Del. 1 64-98, 2 49-52. Lomb. Calv. 1 53-57. Gewone veiling: Jonathan K 45-53, F 36-43. Gold. Del. 58-81, F 38-60. Winston K 37, F 33. Bramley F 26. BoJim. Calville K 45, F 36. Sterappel K 38, F 29-34. Goud reinette K 46-49, F 30-44, stek 17-23. KAPELLE, 28 febr. Appels en peren: Goudreinette lgr. 49-56, 1 44- 53, 2 39-43, K 43-47, F 37-42. Jonathan 175 56-65, 170 52-65, 165 51-60, 160 43- 51, 2 38-44, K 41-48, F 33-40, A è9-72, B 65-67, C 59, Gold. Delicious 175 94, 170 93, 165 79, 160 66, 2 46-47, K 58, F 40. Brab. Bellefleur 1 36-37, .K 28, F 15. Zoete Ermgaard 1 51, 2 38-43, lgr. 60, K 51, F 34-40. St. Remy lgr. 45-48, 1 44-48, 2 38-47, K 44-45, F 42-43. Kieipeer 1 47, K 40, F 21-30. Confe rence K 39-40, 2 31, F 28-31. Legipont 1 38. Comt. de Paris K 23-26, 2 19, F 15-17. Sterappel 1 40, F 27. Br. Alex Lucas 2 27. Huismanszoet 1 37, 2 26-33. Winston K 37, F 28. Groenten: Uien stek 13. Prei 124. Rode kool 23. ROTTERDAM, 28 febr. Aanvoer in totaal 4218, weektotaal 6135, vette koeien en ossen 620, gebruiksvee 907, t.b.c.-vrij 866, vette kalveren 50, gras kalveren 187, t.b.c.-vrij 183, nuchtere kalveren 2133, varkens 81, biggen 39, paarden 78, veulens 8, schapen of lammeren 89, bokken of geiten 26. Vette koeien le kw. 286-318, 2e kw. 2,66-2,86, 3e kw. 2,44-2,64. Vette kal veren 2,80-3,00, 2,50-2,70, 2,10-2,40. Graskalveren 450, 350, 250. Nuchtere kalveren 52 48 44, Biggen 52, 45, 40. Slachtpaarden 2,45 2,30 2,10. Schapen 155, 125, 100. Lammeren 140, 115, 95. Kalfkoeien 1150, 960, 730. Melkkoeien 1150, 960, 730. Vare koeien 850, 720, 600. Vaarzen 800, 680, 580. Pinken 500, 425, 350. Vette koeien aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen als gisteren, prima's boven notering. Vette kalveren, als vorige week, vlot, dalende prijzen. Graskalveren, ge woon, kalm prijzen stabiel. Nuchtere kalveren, ruimer, goed, iets minder in prijs. Biggen, korter vlot, goed prijshoudend. Slachtpaarden, als vori ge week, vlug, hoge prijzen. Schapen, matig, vlot, iets hoger in prijs. Lam meren, matig, vlot, iets hoger in prijs. Kalfkoeien, iets meer, goed, prijzen constant. Melkkoeien, iets meer, goed, prijzen constant. Vare koeien, even ruimer, kalm, staande prijzen. Vaarzen, matig, stil, prijzen onveranderd. Pinken, matig, stil, prij zen onveranderd. Mannheim 180 0.14), Kaub 160 0.12), Trier 140 (+0.02), Koblenz 145 (—0.05), Keulen 96 (—0.03), Ruhr- ort 272 (+0.03), Lobith 922 (+0.01), Nijmegen 760 0.01), Arnhem 748 (+0.05), Eefde 271 (+0.09), Deventer 223 (+0.06), Namen la Plante 48 (+0.10), Maastricht hoofdsluis 4381 (—0.05), Borgharen 3916 (+0.22), Belfeld 1012 (—0.21), Grave 420 (+0.08). Stuwen open te Sambeek, Grave en Lith. ONBESCHADIGDE WASMACHINES reeds voor 159— met volle garantie. DIJKSTRAAT 7 TERNEUZFN Keuze uit meer dan 20 soorten. TELEF. 2056 851-o Grote Maatschappij van Levens- en Varia verzekeringen roept sollicitanten op in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voor de functie van Voor deze interessante werkkring wordt een volledige op leiding gegeven. U geniet een prettige en zelfstandige positie tegen gunstige condities. Gegarandeerd aanvangsinkomen van 62.50 per week en verder een gunstige provisie rege. ling en premievrij pensioen. - Gegadigden die zich tot deze werkkring voelen aangetrokken en over 500.borg be schikken, worden verzocht uitvoerig te solliciteren met ver. melding van de tegenwoordige werkkring, genoten onder wijs, gehuwd of ongehuwd, godsdienst, leeftijd enz. Leeftijd tot 40 jaar. Sollicitanten moeten in oost-Zeenwsch-Vlaan deren omgeving Hulst wonen. Sollicitatiebrieven moeten worden gericht onder no. 28253-0, bureau van dit blad. POSTORDER CENTRUM HULST Grote Markt 3 vraagt in HULST of omgeving. Moet absoluut vochtvrij zijn. Brieven met condities ten spoedigste aan POSTORDER CENTRUM POSTBUS 25 HULST <Z.). 251-0

de Stem | 1956 | | pagina 7