ffen De winter heeft onvoorwaardelijk gecapituleerd 1 NA VIER BARRE WEKEN: Zij overleefden het drama.... AI 41 doden Wij zullen trachten de Sovjet-leiders tot rede te brengen AANSLAG OP LEVEN VAN MAO TSE TOENG Winkelier mag geen geschenken geven, die „branche vreemd" zijn Noord-Beveland werd uit zijn isolement verlost Voorzichtig! Fietsenstalling weer 10 cent 7 Van donderdag 1 maart af: Arrestaties rond affaire Westerling BOA ALLEEN OP STAP IENS TEN DAGBLAD VOOR Nood in Italië In Canada: NEDERLANDSE EMIGRANTE VERONGELUKT WONINGPOLITIEK IN BELGIE Mr. W.v.d. Kallen bij autobotsing gewond STUDENTE DOOR STROOM GEDOOD Bij stations: Treinramp o.-Duitsland: Sclwyn Lloyd in Lagerhuis: Vliegtuig explodeerde Dooi Door uitstromend gas: Twee zusjes omgekomen Wet Beperking Cadeaustelsel treedt in werking OPPASSEN IS GEBODEN Twee Tilburgse gebroeders ingesloten k sterk aan een iken. De rok if Ie japon-met-jasje md veel gedragen, laakte dit nieuwe dunne, zachte an Glorex Wool- eel eenvoudig en jn; 't nauw om de sje8 is van boven itola-halslijn" van eze halslijn wijkt in de hals af, wat foto accentueert ar voren te ste- hier lijkt is het lemaal niet! achting op voor s uur. Deze ver- op vaste tijdstip- :onden en kunnen tuigen in de lucht Zij maken deze r niet alleen voor literen van deze zijn op de eerste eiders op de ver- al belang hebben van de winden hoogten daarvan n der vliegtuigen, men hier niet eger alleen op binnengeleid. Hjj hoogte de baan nders kan hp on- arnaast heeft ook ang bij de weers- it aan de hand n gerieve van de uitrekenen of een heeft en hoe lang, binnenkomen en rtrekken. elt derhalve nog taande rol in de ;zien de ontwikke- daarover en de hting kan men ij het vliegen ten er weinig risico'» „Renate Leon- ir aan de ketting, garantie voor de gesteld. De toren van IJmuiden. nd judo slaa'gde mans uit Middel- gele band werd gdige Adje Breu- febr. Gezwin- 250, DR 160-200. Bobbers 100-110. Gezwingelde loik- •Bolraap 4-8. Lijn- 12-54. Er was zeer g voor alle vlas- derd lijnzaad. trachten hier geweest, ziet n zich op een jan één zijde it uit de rivier massief ver- e oude klipto- 96e JAARGANG No. 22085 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H- A. Bruna. Redactieraad: O. J. v. Hootegem, Mr Dr A J. J. M. Mes, Mr. H M. L. de Rechter, L. J v. 't Westende, P. V. NL Vercauteren. Abonnementsprijs bp vooruitbetaling f 5.85 per kwartaal, per post f 6.55, per week (uitsluitend bp niet post- bestelL) 1 0.45. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek oo. 27884L Voor God, Koninffin en Vaderland DINSDAG 28 FEBRUARI Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: ÜUKS, Westsingel 98. Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bpbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. na35) De dooi heeft nu in het hele land zijn intrede gedaan. Vannacht waagde de vorst nog een laatste, zwakke poging, maar nu een sterke stroming van zachte oceaanlucht zich over vrijwel heel west-Europa heeft verspreid, mogen we wel zeggen dat het met de winter gedaan is. De dooi zal nog wel de nodige narigheden met zich brengen, maar iedereen slaakt toch een hoorbare zucht van opluchting. Het kon zo niet meer Vandaag moet op neerslag gerekend worden. De bewolking namelijk gaat, naar verwacht werd, bij vrij krachtige wind toenemen. Waarschijn lijk zal er regen vallen, waardoor het dooiproces nog sneller zal verlo pen dan normaal. Overigens neemt men overal maatregelen om niet door overtollige massa's dooiwater te worden verrast. Mannen van gemeentewerken kon men gisteren ijverig in putjes zien porren om het water vrij baan te ge ven. In Duitsland, Oostenrijk en Italië staan hulpkorpsen klaar, om aan te pakken als de rivieren het water niet meer zouden kunnen verzetten. In maar weinig landen van Europa daalde het kwik gisteren nog onder nul. Alleèn Finland, Zweden en zuid- Duitsland meldden nog lichte vorst. In zuid-Italië deden zich overstro mingen voor als gevolg van regen en smeltende sneeuw. Boeren in de streek van de rivier Ofanto, die buiten haar HET PRESIDIUM van de Russische communistische party, dat in feite in de Sovjet-Unie het bewind voert, is in zijn geheel herkozen. TWEE BURGERS en vijf militairen in Zuid-Koreau hebben bekend, de moord op generaal Kim Tsjang Joeng, hoofd van de Zuid koreaa nse contra- spionnage, te hebben gepleegd. DE Socialistische Unie en de Bond van Wereldburgers hebben besloten, voor de komende verkiezingen met een gemeenschappelijke lijst uit te komen. PREMIER KARAMANLIS, wiens Ra dicale Unie in de jongste Griekse ver kiezingen zegevierde, heeft het ont slag van zijn kabinet aan koning Paul overhandigd. Hij kreeg meteen op dracht tot het vormen van een nieuwe regering. HEVIGE REGENS hebben in het grootste deel van Zuid-Afrika over stromingen veroorzaakt. Vooral in de provincies Natal en Kaapstad is veel bebouwd land ondergelopen. IN" DE 530ste staatsloterij, vierde klas se, vijfde iyst, is de prijs van f 50.000 gevallen op lot 13819. PERZISCHE TROEPEN hebben bij de Iraakse grens een opstand van nomaden onderdrukt. De gevechten hebben drie weken geduurd. Veel stamhoofden zijn gevangen genoimen. oevers is getreden, zijn door politie mannen en brandweerlieden geëva cueerd. Bij Cannae moesten automobi listen, die in het nauw waren geraakt, met vereende krachten in veiligheid worden gebracht. De kou van de afgelopen weken heeft aan 94 Italianen het leven ge kost. DE VEREN DE Nederlandse Televisiestiehtimg zaïl op woensdag 14 maart a.s. de voetbalwedstrijd Duitsland -Ned er - land rechtstreeks uitzenden mei commentaar. Wat de toestand in eigen land aan gaat: Noord-Beveland is niet langer geïsoleerd. Van een geregelde veer dienst kan nog geen sprake zijn, maar tussen Veere en Kamperland kan weer worden gevaren. Ook de verbinding Kortgene-Wolphaartsdijk hoopt 'men spoedig hersteld te hebben. Tussen Zijpe en Anna Jacobapolder zal vandaag ook weer worden gevaren, maar waarschijnlijk alleen van half zes tot half negen en van twaalf uur tot donker worden. De veerdienst Dintelsas-Ooltgens- plaat zal vandaag eveneens worden hervat. Militairen van Goeree en Overflak- kee, met standplaats Gilze-Rijen, zijn gisteren door een helikopter van Woensdrecht van het eiland gehaald, zodat zij geen dag hoefden te verzui men. Grote vreugde bij de jongens na tuurlijk Het voetpad bij het Bernse en Dron- gelenseveer, over de Bergse Maas, is opgeheven. Staatsbosbeheer wil een samenvat tend overzicht samenstellen van de plaatsen van vogelconcentraties, van de aantallen vogels en van de hulp verlening, die is verleend. Verwacht wordt dat het op deze manier moge lijk zal zijn vast te stellen hoeveel wa tervogels er onder deze barre omstan digheden in Nederland aanwezig wa ren en hoevee' daarvan door voede ring werden geholpen. Ieder die om trent het bovenstaande gegevens kan verstrekken wordt verzocht zich schriftelijk of telefonisch te wenden tot het staatsbosbeheer J. M. Kemper straat 3, Utrecht, tel. 11861. KOLEN... Het resultaat van de inspanning van de Nederlandse Spoorwegen om in het afgelopen weekeinde zo veel mo gelijk kolen naar hun bestemming te vervoeren, en lege kolenwagens naar de mijnen, zeehavens en grenspunten terug te krijgen, is geweest dat maan dagmorgen om zes uur. 2683 beladen kolenwagens bij de geadresseerden voor lossing gereed stonden. Dit is on geveer een vierde deel van het totale kolenwagenpark der Spoorwegen en het betekent meer dan 60.000 ton ko len. Dit resultaat is bereikt door op zondag 115 extra treinen te doen rij den. De 27-jarige mevrouw van der Werf-Kloosterman, die in 1951 met haar echtgenoot uit Nederland naar Canada is geëmigreerd, is vrijdag ten gevolge van een auto-ongeluk in Brockville (Ontario) overleden. Haar echtgenoot, de heer G. van de Werf, werd ernstig gewond. De drie kinde ren, drie, twee en één jaar oud, min der ernstig. Mevrouw van der Werf verwachtte haar vierde kind. Het echtpaar' was afkomstig uit Friesland. De katholieke Belgische arbeiders hebben te Brussel een pro test verga dering gehouden tegen de woning- bouw-politiek van. de socialistische minister van Huisvesting Leburton. Met name verwijten zij de minister sabotage van de bestaande woning wetten en van de bouw van arbei derswoningen. „Het enige wat de minister doet", aldus de vergadering, „is een nieuwe woningwet in te voeren, die hem tot dictator van de woningbouw maakt". DEZER DAGEN is onverwacht in Den. Haag overleden ir. D. A. Tholen. lid van de Octrooiraad en bestuurslid van de centrale van hogere rijks ambtenaren. DE Frans-Tunesische besprekingen, die gisteren zouden beginnen, zijn tot later in de week uitgesteld. Dit van- v»CkC ai spoedbijeenkomst van het kweTtie. verband met de Algerijnse WEGENS HAAR uitzonderlijke ver diensten is zuster Frederika Horvath algemeen overste van zusters voor maatschappelijk werk in Califn™?ë uitgeroepen tot de „Vrouw 1956" DE PRESIDENT van Italië, Giovanni Gronchi, is maandag in Washington aangekomen voor een officieel bezoek aan de V.S. KONINGIN ELISABETH van Enge land en de hertog van Edinburgh gaan volgende maand aan boord van het koninklijke jacht „Brittannia" een kruistocht van een week door de Mid dellandse Zee maken. HET Zuidafrikaanse parlement heeft de wet op het invoeren van aparte kieslijsten voor de kleurlingen van de Kaapprovincie goedgekeurd. Nu het KNMI heeft gemeld, dat de winter zal gaan wijken, wor den er langs de andere kant maatregelen getroffen om even- tuele rampen, welke de dooi ten gevolge kan hebben, het hoofd te bieden. De dooi kan ook voor II. die met bevroren waterleidingen afvoerleidingen e.a. zitten, fu nest zijn! Wilt V het dak boven Uw hoofd behouden, gaat dan met de mees te zorgvuldigheid te werk bij het ontdooien van de leidingen. Denk erom: 1. Geen open vuur te gebrui- I ken in de nabijheid van hout of andere brandbare materialen. 2. Geen open vuur te gebrui ken tussen vloer en plafond. 3. Geen petroleum-toestellen te plaatsen in kasten of an dere brandbare ruimten. 4. Een emmer water bij de hand te houden. 5. Bij brand direct de Brand weer te alarmeren, ook al denkt V met eigen middelen de brand te kunnen blussen. Maandagmorgen om half negen is de hoofdredacteur van de Tijd, mr. W. A. M. van der Kallen, op weg naar Am sterdam met zijn auto onder de ge meente Wassenaar geslipt. Hij botste tegen een van Amsterdam komende truck en werd daarbij zwaar gewond. Met een hersenschudding been. en schouderfractuur is hij in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Den Haag opgenomen. Er bestaat voor hem geen levensge vaar. In de nacht van zaterdag op zondag is een studente, de 19-jarige mej. M. L. uit Mantel Hilversum, door elek trische stroom gedood. In een studentenpension aan de Muntstraat 6 te Utrecht werd 's avonds een feestje gegeven. Mej. Mantel zat op een ijzeren béd en leunde met haar hoofd tegen een daar achter staande verwarmingsradiator. De ijze ren poten van het bed stonden op een verlengsnoer van een brandende sche merlamp. Op een gegeven moment sneed een der poten van het bed door het verlengsnoer, waardoor het bed onder stroom kwam te staan, met het noodlottige gevolg. De Algemene Bewaarplaatsen- en Reclamemaatschappij, die een groot deel van de rijwielstallingen aan de stations der N.S. beheert, heeft beslo ten de tarieven van 15 cent weer terug te brengen op 10 cent. De maatschappij, zo wordt gezegd, wil dit offer brengen vanwege de noodzakelijkheid om prijsstijgingen te voorkomen Alleen op zondagen blijft het tarief van 15 cent van kracht. Meer dan 190 Soedanese boeren kwamen dezer dagen om het leven, doordat zij werden opgesloten in een kamer van tien bij twaalf me ter, ivaar ventilatie ontbrak. In ver band daarmee werden twee politie mannen en verschillende legerof ficieren gearresteerd. De Soedane- zen, die men op deze foto op de binnenplaats van de gevangenis in Kosti aan de maaltijd ziet, over leefden het drama. Negen van de veertig ernstig gewon den bij het spoorwegongeluk, dat za terdag in Oost-Duitsland is gebeurd, zijn aan hun verwondingen bezweken. Het aantal doden tengevolge van het ongeluk is hiermee gestegen tot 41. De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft maandag bij het debat in het Lagerhuis over de Britse buitenlandse politiek verklaard, dat, als de Sovjet-leiders bin- Volgens het te Hongkong verschij nende blad „Hongkong Times" is op 13 februari het particuliere vliegtuig van de Chinese communistische leider, Mao Tse Toeng, bij Peking uit elkaar gesprongen en neergestort, enkele uren voordat Mao zich aan boord zou begeven. Het ongeluk was veroorzaakt door zand in de motoren. Volgens de „Hongkong Times" was dit een samen zwering om Mao te doden. Het blad noemt diplomatieke vertegenwoordi gingen in Peking als bron. Het viermotorige vliegtuig was op een proefvlucht toen het op een veld bij het station Fengtai, ten zuiden van Peking, neerstortte. De vijf leden van de bemanning, waarvan de eerste pi loot een Chinees en de tweede, een Rus, verloren het leven. Volgens het bericht van de Hong kong Times zou de Chinese commu nistische veiligheidsdienst met drie mogelijkheden rekening houden: 1. Dat Moskou verantwoordelijk is en dat de Russen Mao wilden vervan gen door Lioe Sjao-Tsji, een „sterke man" van de Chinese communistische partij en haar belangrijkste theoreti cus. Lioe is voorzitter van de vaste commissie van het Nationale Volks congres. (De twee Russische vliegtuigdeskun digen, die een certificaat voor het vliegtuig hadden getekend, waren drie dagen na het ongeluk naar Moskou vertrokken). 2. Dat de aanslag tegen Mao's leven door Chinese communisten is ge pleegd. 3. Sabotage van Chinese nationalis ten. Hoe het ook zij, aldus de „Hong kong Times", het ongeluk bewijst, dat men Mao uit de weg wilde ruimen. J Weersverwachting- van liet K.N. M.I. tot vanavond Verdergaande dooi. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige zuidwestelijke tot weste- lijke wind. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Lichte wind Z l uit veranderlijke richtingen, later Z uit het westen. Lichte motregen l i en hier en daar ijzel. Temperatu- J ren van 0 tot 5 graden. Vandaag: zon onder 18.18 uur, maan op 21.57 uur. Morgen: zon op 7.30 uur, maan onder 8.19 uur. Vernielde woningen temidden van een onbeschrijfelijke chaos tekenen de plaats waar in het Italiaanse stadje Vasto, op 110 mijl ten oosten van Rome een reusachtige aardver schuiving tal van woningen volko men verdwenen, zodat 110 gezin nen dakloos werden. Op de voor grond is duidelijk te zien, welk een gapend gat achterbleef, nadat de aarde, week geworden door het smelten van de erop liggende sneeuw, de helling naar de Adria- tische Zee was afgegleden. Geluk kig voltrok de ramp zich zeer lang haam, zodat de bewoners van de huizen zich in veiligheid konden stellen. Twee zusjes, de 11-jarige en de 8- jarige M. A. van Benthem, zijn van nacht in een huis aan de Churchill- laan te Amsterdam door gasverstik- king om het leven gekomen. Toen de moeder omstreeks twee uur in de morgen thuis kwam, waren de zusjes overleden. Hun 13-jarig broer tje Wim vertoonde tekenen van gas vergiftiging. Vermoedelijk heeft één van de meisjes voor het naar bed gaan een warmwaterkruik op het gascom- foor gewarmd, en daarna het muur- uraantje open laten staan. De gas slang moet zijn losgeschoten. Het jon getje kon nog worden gered. Tot 1 maart mag iedere winkelier in het algemeen goederen van welke aard ook aan zijn afnemers ten geschenke geven. Met ingang van 1 maart komt daar verandering in. Op deze da tum treedt n.I. de wet Beperking Cadeaustelsel in werking. Die beperking zit voornamelijk hierin, dat de wet verbiedt bij de ver koop aan directe afnemers z.g. branchevreemde goederen ten geschenke te geven. Niet meer geoorloofd is 't derhalve b.v. bij aankoop van een kostuum 'n horloge cadeau te geven of als zoda nig aan te bieden. Branoheverwante goederen mag de winkelier gerust als voorheen cadeau geven, b.v. bij een kostuum een regenjas; ook mag hii mosterd in het traditionele mosterd glaasje blijven verkopen en bij een pond koffie een kop met schotel met onuitwisbaar i-eclamemerk cadeau geven. Ook mag hij kortingen blij ven geven; dit volgt uit het feit, dat de wet onder goederen niet verstaat geld en geldswaardig papier. Het geven van geschenken aan we derverkopers en aan afnemers en niet -afnemers gelijkelijk, b.v. het geven van geschenken aan bezoekers van congressen, tentoonstellingen e.d., als mede het ten geschenke geven van kleinigheden van geringe waarde, wordt door de wet niet getroffen. Onze kinderen kunnen derhalve ge rust zijn; de schoenwinkelier zal zijn ballons blijven geven en de kwatta- soldaatjes kunnen altijd geldig blij ven. Maar pas op winkelier, dat gij geen goederen aanbiedt en verstrekt tegen een kennelijk voor de schijn gevraag de prijs en dat gij niet aan koppel verkoop doet door kennelijk ter ver sluiering van het aanbieden en ver strekken van geschenken goederen met andere goederen tegen een ge zamenlijke prijs aan te bieden of te verstrekken! MENINGSVERSCHILLEN MOGELIJK Over de vraag of een artikel als branche- of consumptieverwant ten geschenke mag worden gegeven, evenals over andere bepalingen van de wet kan uiteraard verschil van mening bestaan. Deze meningsver schillen worden dan wel voor de rechter uitgevochten. Ook kan men ontheffing van het verbod tot het cadeaugeven van bran chevreemde goederen vragen bij de minister van Economische Zaken. Deze zal de ontheffing verlenen als bijzondere omstandigheden daartoe aanleiding geven. Dit zou het geval kunnen zijn bij jubilea, als men zijn relaties een aan denken wil aanbieden. MET TWIJFELS De minister kan zijn ontheffingsbe- voegdheid ook delegeren aan de Ka mers van Koophandel en Fabrieken. Dit is voorlopig nog niet geschied en in dit verband doet zich een eigen aardige moeilijkheid voor bij de re geling van de beroepsmogelijkhedd. In de wet is n.I. bepaald, dat be langhebbende tegen een beslissing van de Kamer van Koophandel in beroep kan gaan bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Niet bepaald is, dat belanghebben de ook in beroep kan gaan bij een beslissing van de minister van Eco nomische Zaken.. Zolang de minister van Economische Zaken derhalve de ontheffingsbevoegd'heid aan zich houdt zou de beroepsmogelijkheid in de lucht hangen. ZAL DE WET VOLDOEN? De Wet Beperking Cadeaustelsel beoogt uitwassen van het cadeau stelsel te beteugelen. In hoeverre dit doel zal worden bereikt, zal de prak tijk moeten leren. Mochten er grote leemten in de re geling aan de dag treden dan kunnen nog altijd publiekrechtelijke bedrijfs- lichamen de bevoegdheid krijgen om die vormen van het cadeaustelsel, die door de wet worden geregeld in goe de banen te leiden. Al met al is het terrein, dat de wet bestrijkt zeer beperkt en zal voldoen de ruimte blijven voor de vindingrijk heid van de zakenman om de gunst van de consument te winnen. nenkort een bezoek aan Enge land zouden brengen, de Britse regering hen zou trachten over te halen een politiek te' volgen die „leiden zal naar een vreed zame wereld." Hij verwierp een suggestie dat de Sovjet-unie zou moeten deelnemen aan toezicht op de wapenleveranties aan het midden-oosten. Het Russische indringen in dit gebied door wapen aanbiedingen aan de Arabieren noem de Lloyd „zuiver boosaardig". „Sedert de aanval op zuid-Korea heeft geen enkel optreden het oorlogsgevaar zo zeer vergroot", meende hij. Lloyd ge loofde niet, dat de Russische interven tie in het midden-oosten een gevolg was van het pact van Bagdad. Volgens de minister dacht Engeland niet aan de mogelijkheid om nationale contingenten militairen naar het mid den-oosten te zenden, dat zou de span ning niet verminderen. Naar aanleiding van het partijcon gres in Moskou zei de minister, dat daden en niet woorden zouden tonen of er een wijziging gekomen is in het Sovjet-standpunt. „Zover ik kan zien zijn de daden tot dusver niet bijzon der geruststellend" zei hij. De specialist van de Labourpartij op het gebied van buitenlandse kwes ties, Alfred Robens, had het debat geopend en o.m. verklaard, dat be ëindiging van de koude oorlog en de bewapeningswedloop een kwestie van „leven en dood" is. Elke dag bestaat het gevaar dat een ongeluk vernieti ging tot gevolg zal hebben, betoogde hij. De Tilburgs* gemeentepolitie heeft in samenwerking met de rijksrecher che de twee gebroeders Joh. en Mar. B. te Tilburg gearresteerd, die men verdenkt van een vermogensdelict dat verband houdt met de affaire Wester ling. De heren B., van wie er één 'n in casso-bureau heeft, hebben veel con tact gehad met Westerling en zij zou den in het bezit zijn van blanco mach tigingen, door Westerling getekend. Bovendien heeft men middels huiszoe king getracht in bezit te komen vaa documenten, die betrekking hebben op de af faire-Westerling, doch deze papieren zijn niet gevonden. De gebroeders B. zijn naar Den Bosch overgebracht, waar zij zijn in gesloten. "N Bij de Place Pigalle in Parijs is uit de auto van Arlette Pe ters een koffer gestolen, waarin zich een meer dan drie meter lange boa constrictor met een paar warm-waterkruiken be vond. Arlette Peters zou een voor stelling voor de televisie geven en had reeds vier boa constric- mm tors uit haar auto naar de stu dio gebracht. Toen zij terug kwam was een koffer verdwe nen. Later werd het ding er gens leeg teruggevonden. De politie neemt nu aan, dat de dief bij het openen van de kof fer geschrokken is en zich uit de voeten heeft gemaakt. Men is op zoek naar de slang.

de Stem | 1956 | | pagina 1