American stat star Eenvoud van coupe - fraaie stoffen De i^American Niemeijer shag Erkend de beste! LONDEN TOONT DE NIEUWE MODELLEN: Vliegtuigen en het weer DE KORTSTE WEG TUSSEN TWEE LUCHTHAVENS NIET ALTIJD DE SNELSTE Ni UK Tijdrit op de schaats P. v. Acker wint kanaalwedstrijd 85 van Tweede Sneeuwmaand Arrestaties in Kosti W. de Bruijne winnaar junioren 111 ^^AfERlCAfl^ Rol zelf Uw Amerikaanse I*! sigaret van SBaliar/' cent 3RIEVEN z)u^]QL Congres in Moskou gesloten Er komt een nieuw partijprogram IJsfeest te Koewacht GEGEVENS OVER VERMISTE KOREA-STRIJDERS In Hongarije GEESTELIJKEN VRIJGELATEN? Onderlinge samenwerking laat niets te wensen over Vlak voor het vertrek gereed EXAMENS MARKTEN De terugkeer van Morghan de magiër PERON ongewenste gast Noo DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 Onder grote publieke belang stelling organiseerde de ijsclub „Sluis" ,op het kanaal Sluis- Brugge een tijdrit over een af stand van 20 km. Ondanks de moeilijke bootverbin ding waren alle Zeeuwse cracks aan wezig. Zelfs waren enige rijders spe ciaal uit Holland overgekomen. Het ijs was tamelijk goed en dit kwam omdat men de baan over de gehele afstand geveegd had. De wedstrijd was zwaar. De rijders, die felle strijd hebben gelevehd, kwamen zeer ver moeid door de finish. Er verschenen 28 senioren en 18 junioren aan de start. Bij de senioren die met 28 man van start gingen wisten de Zeeuwsch- Vlaamsc rijders, nu het ditmaal op eigen kracht aan kwam, de hege monie van de bekende familie de Jager van Zuid-Bevelanri te door breken. De overwinning ging, naar P. van Acker uit Cadzand. Ook de volgende plaatsen waren voor Zeeuwsch-Vlaamse rijders. Bij de ju nioren (18 deelnemers) wist W. de (Advertentie) Bruijne uit Cadzand zich met de mooie tijd van 41 min. 5 sec. als eerste te klasseren. De jeugdige P. Jansen uit Sluis leverde een prachtige prestatie door met 42 min. 28 sec. tweede te worden DE UITSLAGEN. Junioren: 1 W. de Bruijne, Cad zand 41 min. 5 sec. 2 P. Jansen, Sluis 42 min. 28 sec. 3 P. Baas, Oostburg, 42 min. 51 sec. 4 G. Giltijto, Blaricum 43 min. 59 sec. 5 H. Baas, Sluis 44 min. 35 sec. Senioren :1 P. van Acker, Cadzand, 35 min. 37 sec. 2 P. Kools, Zuidzande 36 min. 9 sec. 3 J. Riteco, Oostburg, 36 min, 11 sec. 4 C. de Jager, Wol- faartsdijk, 38 min. 8 sec.; 5 J. de Ja ger, Capelle, 38 min. 18 sec. 6 J. de Jager, Wolfaartsdijk, 38 min. 43 sec. 7 J. Kools, Cadzand, 38 min 44 sec. 8 G. Dobbelaere, Schoondijke, 38 min. 65 sec. 9 A. Bostelaar, Middel burg, 40 min. 10 sec. 10 A. Baas, Sluis, 40 min. 15 sec. DE VOETBALWEDSTRIJD Ierland- Schotland (amateurs) is in een 3-0 overwinning voor de Ieren geëin digd. Middenvoor Hasty maakte de drie goals. DE DRIEKAMF om het schaakkam pioenschap van Rusland tussen Tai. manov, Averbach en Spassky is in een overwinning voor Taimanov geëindigd. Echte Amerikaanse import-tabakken en vakkennis uit Amerika, daérult bestaat het geheim van de béste Amerikaanse shag - American Starl OOST-ROZEBEKE Ge zult het embêttant vindien, diat ik u weeral over sneeuw schrijf, mads que voulez vous-ze is uit Belzjiekske nie weg te krijgen. Ge hebt er van gehoord deur onze T.S.F.: „alle we gen in België vuil, damzjereus en on berijdbaar". En, as de automobilis ten die Provinciale Besturen opbellen: „kunnen die nie gekuist worren?" Dan krijgen ze maar drei woorden tot antwoord: „Bezuinigen" en „Nde zieveren". En diat het onze Collard ernst is met da bezuinigen diat kunt ge zien aan de frankskes diie hij aan de Vrije Scholen onthoudt. Bref, ze laten die sneeuw leggen waar die maar vallen wilt, zelfs op de trappen van die Beurs in Brussel. Daar leggen da sneeuwhopen nog zo hoog opge stapeld, dat ge meent de Rigd of d'n Piiatus te bestijgen. En, in zo'n Bourse hoeven ze toch nie op 'n paar frank skes te zien. Heel België leeft in 't bezuinigingsteken, t ies te zeggen: in theorie, maar de praktijk ziet er anders uit. Wilt ge daarvan 'n schoon staaltje, dan moet ge 'nne keer bij ons in Leuven komen, onze goede Fetermanstede. Ze zullen u daar naar h kazerne brengen, 't ies te zeggen, paar de achterpoort, die vijf dagen gesloten is gebleven, omdat 't slot kapot was. Vermits deze achterpoort slke dag gebruikt wordt voor de in- m uitrij van circa 100 zware leger camion®, geraakte heel de in- en uit- f ij -organ isa tic gedesorganiseerd. Ze hebben eerst 'n half uur iank op dat kapotte slot staan peuteren en zwie- ten en dan kwam 'n kazernebewoner op de lumineus idee met rood crayon op de poort te schrijven: „Prière de faire Ie tour oar on ne sait plus ouvrir la porte". (Ge lieve achterom )e rijden, we kunnen de poort niet epen krijgen)De motoren sloegen weer aan en de 100 wagens begonnen de tour, om, langs de voorpoort op hun bestemming te geraken. Vijf da gen lang hebben de kanuons de „tour de la caserne" gemaakt, die ongeveer 1 km. lang is. Ge ziet da vón ier: 100 km. en masschient wel twie of dred keren per dag. En nu moet ge weten, dat elke kamion circa 30 of 35 liters essence verbruikt per 100 km. en ge weet ook, wat de Belgische essence kost, al krijgen ons piotten die natuurlijk beterkoop dan de bur gers. En nu moet ge ook weten, dat het in die kazerne krioelt van mekenie- kers, belast met 't onderhoud van de wagens (en van wie ruim de helft zich afvraagt, wat te doen om de dag kapot te krijgen). Ge gaat me vragen; wat heeft zo'n defect slot aan de Landsverdediging gekost? Ge kunt dat gemakkelijk zelf becijferen. En, zou er tussen die honderden specia- listen-mekaniekers nie eene gezeten hebben, die 'n kapot slot zou kunnen herstellen? De topleiders van de Sovjet-Unie zjjn zaterdag op de sluitingsbijeen- komst van het communistische partij congres in het Kremlin herkozen als leden van het invloedrijke centrale partijcomité. Er zijn 53 nieuwe leden, onder wie Gromyko, de minister van Binnen landse Zaken Doedorov, generaal Se- rov van de staatsveiligheidsdienst en mevrouw» Foersewa, secretaris van het partijcomité in Moskou. Vóór het volgende partijcongres zal er een nieuw partijprogram moeten zijn uitgewerkt. Dit op voorstel van Kroestjev. Het zal het eerste nieuwe program zijn sinds 1919. Zaterdagavond waren alle commu nistische leiders aanwezig In het Bolsjoitheater, waar te hunner ere 'n concert werd gegeven. Toen de par tijbonzen de zaal betraden werd er slechts even geapplaudiseerd. Dit overeenkomstig de nieuwe richtlijnen, die „persoonsverering" willen tegen gaan. Ze zeggen, dat ze (ia nie tanrmen omdat 't nie tot hummen stiel behoort; „Wij zijn de monteurs van de moto ren, zodus: voor 'n kapot slot moet ge maar 'nnen c&vieken slotenmaker gaan roepen. Wij zijn geen onderkrui pers, zulle." Da noemen ze hier; soli- diairitaat, maar die sodidaritaat klopt ons de belastimgfnankskes uit onze zak. Want, dóór kennen ze geen be zuiniging op. De katholieke stoeme- rikken die op de socialisten en libe ralen hebben gestemd, hebben er wel op gehoopt, maar dle zitten nog te hopen. Veul beloven en weinig ge ven doet de zotten in vreugde leven. Nu is er 'n expres daartoe ingestelde commissie benoemd om serieus te on derzoeken, of miMtaire monteurs ook civieke kapotte sloten kunnen en mot ten herstellen. Ge mot nóg iet weten. Ook iin ons leger zitten nog Vlaamse Uilenspiegels, die vain die fameuze slothistorie nog 'n taalkwestie willen, maken op de koop toe. 's Nachts is er zo eene z'n bedide uitgekropen en die heeft onder 't officieel bericht: „Prière de faire le tour car on ne sait plus ouvrir la porte" 'n tweede ka pittel geschreven: „Pour les flarnands la même chose". Na vijf dagen „tour de Louvadn" is 't kapotte slot open gemaakt. En dat in 'n gloeiende periode van be zuiniging. Vijf dagen, want aan man nen van stiel, surtout aan loodgieters is hier helemaal nie te komen, al zoudt ge ze voor zo'n slot-reparatie de Leopoldsorde presenteren. Ze zien. liever 'nne zwarte franc as 'n blin kende ridderorde. Intussen blijft de sneeuw op de Boulevards in Brussel leggen. Wilt ge de noodingang van de Gare du Nord binnen dan doet ge het best, als ge er op handen en voeten binnen kruipt. Zoudt ge peizen, dat de Regering de courage zou hebben sneuwruimploe- gen te maken van de vorstverletters of van chronische doppers? De so cialisten zouden in de Kamer seffes op hunnen rooien poot gaan speulen. Sneeuwruimen, da's 'n diepe beledi ging voor onze mannen van stiel. Hunne zetel in de Kamer zou met de eerstvolgende verkiezingen onder hun achterste uit getrokken worren. En, komt gij op d'n Boulevard Anspach met uw achterste in de ohoooladevla op de trottoir tereoht, dan is dat uw eigen fout. Vraag maar 'nine keer aan 'nne propriétaire van 'n magasin, „Waarom maakt gij uwen trottoir nie 'n bietje proper?" Seffes krijgt ge ten antwoord: „Geen avance, 't snoeft seffes weer. As ik m'nmen trottoir kuis, dian valt ge toch op die van m'nnen gebuur". 't Gemeentebestuur zegt: bezuini gen, bezuinigen 't ies nde gedaan met allenig ruimen, de snief mot naar 't Canal de Charleroi gerejen worren en we hebben schrik van overstro mingen, da's nog erger. SUSKE VAN TESTELT (Advertentie) De sportclub Koewacht organiseer de op de Boskreek diverse schaats wedstrijden, welke tevens de indruk gaven van een algemeen plaatselijk ijsfeest. Aan de wedstrijden konden alleen inwoners van Koewacht deel nemen. Het was dan ook een onge kende drukte op het parcours van de Boskreek. Ook 123 schoolkinderen namen aan de wedstrijden deel. De uitslagen waren: Koppelkoers heren over 10 k.m.: 1 Th. TheunissenA. Kips. 2 A. SehalkensG. van Daele; 3 R. van DammeW. Gysel; 4 A. BaertW. Raes; 5 W. de VliegherE. van de Vijver. Hardrijden heren over 5 k.m.: 1 Roger van Daele 2 Theo Theunis sen, 3 Raymond van Damme, 4 Adhdei Sehalkens, 5 Willy de Vliegher. Hardrijden dames over 2.5 k.m.: 1 Leonie de Nijs, 2 Tilly Geerards, 3 Ivoime de Vliegher, 4 Maria Baert, 5 Tilly van Damme. Het kampioenschap van Koewacht werd tenslotte behaald door Roger van Daele. De opperrechter te Kosti heeft de arrestatie bevolen van twee politie functionarissen en een aantal militai ren in verband met de dood van 192 Soedanese boeren. (De politiemannen werden later onder borgtocht vrijge laten). Zij zullen er van beschuldigd won den, een groot aantal boeren in een kleine ruimte te hebben opgesloten en daardoor hun dood veroorzaakt te hebben. Zaterdag hebben Soedanese arbei ders te Kosti een betoging gehouden, hoewel dit verboden was. Ook in Khartoem Is door arbeiders gede monstreerd. Zij riepen: „Weg met het feodalisme" en „Willig de eisen der boeren In". De politie greep niet in. De Noordkoreaanse regering heeft de bestandscommissie van de Vere nigde Naties een lijst overgelegd met gegevens over 2700 vermiste gealli eerde militairen. Bijzonderheden over de inhoud van de gegevens zijn nog niet bekend gemaakt. Tussen het Japanse Rode Kruis en noord-Korea is overeenstemming be reikt over de repatriëring van onge veer 50 Japanners, die sedert het ein de van de tweede wereldoorlog in noord-Korea werden vastgehouden. Mgr. Justin Baranyai, een van de medebeklaagden in het proces tegen kardinaal Mindszenty in 1949, en acht andere geestelijken zijn op grond van een gratiebesluit van de presidentiële raad van Hongarije in vrijheid gesteld, zo heeft radio Boedapest zaterdag be kend gemaakt. Mgr. Baranyai was indertijd tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Kardinaal Mindszenty, die op beschul diging van „verraad, spionnage en geknoei met deviezen" tot levenslang werd veroordeeld, is niet in het gra tiebesluit genoemd. Onlangs kreeg hü toestemming de gevangenis te verla ten en zijn intrek te nemen in een klooster in het zuiden van het land. De Engelse mode-ontwer pers, de „Top-Twelve", zoals zij genoemd worden, houden hun shows wat eerder dan hun Parijse collega's, en ook de foto's van hun modellen mogen eerder gepubliceerd worden dan de Franse. Daar om kunnen wij, in afwach ting van de volgende week waarin de ban op de Franse modellen opgeheven zal wor den, hier alvast iets laten zien van de Engelse voor- jaars- en zomermode. De Engelsen zoeken het over het algemeen meer in fraaie coupe en rustige eenvoud, dan in opvallende nieuwigheden, die slechts bij uitzon dering met sukses gedragen kunnen worden. Daarbij vormen dan weer mantelpakken en mantels de hoofd schotel, niet te verwonderen overi gens in een land, waar de herenkleer makerij op zo'n hoog peil staat. Het zelfde vakmanschap en dezelfde lief de ligt ten grondslag aan kleding uit gelijksoortige materialen, met name de beroemde Engelse wollen stoffen. De zwart/wit gestreepte mantel, die U hierbij ziet afgebeeld, is een ontwerp van Norman Hartnell, een van de „Queen's dressmakers". Hij had het zo druk met de voorbereidin gen van de garderobe van Koningin Elizabeth voor haar reis naar Nige ria, dat zijn collecte! ten tijde van de persshow nog niet half klaar was. Maar deze fra,aie mantel was er dan in ieder geval, met zijn mandarijn kraag en kimonomouwen, nitgevoerd in wollen stof van Meyer. De japon is, schrikt U niet, van witte wollen crêpe, met rode cein tuur. Het zal wel prachtig staan, maar wij moeten niet denken aan de prak tijk.... Het model (van Charles Creed) is de klassieke zgn. overhemd japon die zijn naam zegt het reeds (Advertentie) In het meer dan vijftigjarig bestaan van het vliegwezen is er één vraag altijd actueel gebleven en deze vraag zal ook voor elke vliegtocht steeds opnieuw weer gesteld worden: „Hoe is het weer?" In deze vijftig jaar heeft ook de ontwikkeling omtrent de kennis van „het weer" belangrijke vorderingen gemaakt, vorde ringen, die ertoe geleid hebben dat de vlieger bijna de juiste ge steldheid van het weer kent voor hij een vlucht gaat maken. De samenwerking van verschillende luchtvaartstations in zake de weerberichten en de goede verstandhouding, tussen weerstations en vliegwezen wijzen er op, hoe noodzakelijk het is, dat de vlieger op de hoogte is van de weersomstandigheden, die hij op zijn route zal aantreffen. Het it natuurlniet zo, dat een vlieger vlak voor zijn vertrek maar aan een meteoroloog kan vragen, welke weersomstandigheden hem te wachten staan. Daar gaat wel enige tijd van voc rberelding aan vooraf. Op de eerste plaats moet de meteo roloog tijdig op de hoogte worden gesteld van de te vliegen route, waar na hü zün verwachtingen gaat op maken. Op elk vliegveld kan men tegen woordig een meteorologische dienst vinden, die voor de vliegers de ver wachtingen opmaa'. Drie kwartier voordat het tijdstip van vertrek is aangebroken, moeten deze verwach tingen gereed zijn' en het behoeft geen betoog, dat de vliegers nauw keurig naar de uiteenzettingen van de meteoroloog luisteren en na af loop van deze briefing" vooral als er slecht weer op komst is, vragen stel len, die uitermate belangrijk zijn voor de te vliegen route. Op aanwijzingen van de meteoroloog wordt de route vaak gewijzigd. Het lijkt op het eerste gezicht on doenlijk over alle gegevens omtrent de weersomstandigheden voor een bepaald vliegveld te beschikken, maar zo heef door onderlinge sa menwerking onze nationale lucht vaarthaven Schiphol de beschikking over de weergegevens van alle be langrijke vliegvelden in Europa, noord-Afrika, het nabüe oosten, de oostkust van Amerika en Canada. UITWIJKEN EN WINDVOORSPELLINGEN Hoewel deze verwachtingen enkele uren van tevoren zün opgemaakt, kan de meteoroloog aan de hand van de laatste ontwikkelingen op de weer kaart wel bepalen welk weer de vlie gers op die en die vlieghaven te wach ten staat. Daarbij komt nog, dat voor elk vliegveld, waar geland r 1 worden een of meer uitwükhavens worden opge geven, wat vooral in het najaar en de winter van groot belan; is, omdat de mogelpkheid bestaat, dat vele luchthavens „dicht" zitten, waardoor het nutteloos vliegen (en het nutte loos brandstof verspillen) kan worden voorkomen. Daarnaast krijgt de piloot voor lan ge intercontinentale vluchten een windverwachting mee voor de gehele route. Direct voor de start wordt de gunstigste route uitgezocht en dit is lang niet altijd de kortste. Depressies op de Atlantische oceaan kunnen er b.v. de reden van :ijn, dat voor de leek een enorme omweg wordt ge maakt, maar de praktük heeft uit gewezen, dat „met de wind mee" deze langere afstand in korter tijd wordt afgelegd, dan de oorspronkehjk kortere route, waar zoveel tegenwind stond. NIET ALLEEN VOOR VLIEGERS De meteorologen op elke vlieghaven maken voor het eigen vliegveld elk DE TOREN van de „Renate Leon- hardt" ligt niet meer aan de ketting. Een bank heeft een garantie voor de bergingsvereniging gesteld. De toren ligt nog in de haven van IJmuiden. JUDO Voor de gele band judo slaagde die heer C. J. Dielemams uit Middel burg en die adspirant gele band werd behaald door de jeugdige Adje Breu- re uit Steenbergen. KOEWACHT, 23 febr. Gezwin geld vlaslint WR 200-250, DR 160-200. Breekvlas 60-125. Bobbers 100-110. Ruwe lokken 20-35. Gezwingelde lok ken 45-85. Kaf 2-4. Bolraap 4-8. Lijn* zaad voor de slag 52-54. Er was zeer weinig belangstelling voor alle vlas- prodiuikten, uitgezonderd lijnzaad. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft zaterdag bekend gemaakt, dat de gouverneur van de Kanaalzone van Panama in structies heeft gekregen om ervoor te zorgen, dat de Argentijnse oud president Peron een Amerikaans hotel te Colon verlaat. Het hotel in kwestie is eigendom van de Panama-kanaalmaatschappij, die op haar beurt een bedrijf van de Amerikaanse staat is. Een democratisch lid van het Huis van Afgevaardigden, James Tumulty, had het al een schande genoemd, dat „deze vreselijke figuur Peron" onder dak had gevonden in een hotel van de Amerikaanse regering. Peron weigert het hotel te verlaten, voordat de directie de reden voor de uitzetting opgeeft. 9—14. Even later zit Aram al weer in het zadel. Het boeren meisje wüst hem de kortste weg naar de oude kliptoren en met een hoffelijke zwaai met zijn hoed neer t Aram afscheid van haar... In galop rijdt hij langs het stille bospad. Nu en dan passeert hij een verlaten hoeve. Een achtergebleven heem hond blaft waakzaam als de eenzame ruiter hem passeert. Maar er is niets meer te be waken, de huizen en stallen zijn leeg... Dan ziet Aram voor 't eerst de sporen die de geheim zinnige bliksemstralen ln het bos hebben achtergelaten. Hele rüen bomen, waarvan de top pen weggeslagen zijn, alsof er 'n reusachtig scheermes over- heengegaan i:„. En terwül hü zich nog afvraagt, welke bo vennatuurlijke krachten hier aan het werk zijn geweest, ziet Aram hoog boven zich op een steile klip die aan één zijde weihaas' loodrecht uit de rivier omhoog rijst, een massief ver weerd gebouw, de oude klipto ren.— in het bovenstuk sterk aan «er overhemd doet denken. De rok ir wüd. De zo zeer gewilde japon-met-jasje wordt ook in Engeland veel gedragen, en Digby Morton maakte dit nieuwe ensemble van een dunne, zachte grüs/witte tweed van Glorex Wool lens. De japon is heel eenvoudig en heeft 'n hoge taillelijn; 't nauw om de heupen sluitende jasje» is van boven afgewerkt met de „stola-halslijn" van deze ontwerper. Deze halslijn wijkt van achteren wat van de hals af, wat de mannequin op de foto accentueert door haar hoofd naar voren te ste ken. Zo erg als h„t hier lijkt is het in werkelükheid helemaal niet! uur een weersverwachting op voor de eerstvolgende zes uur. Deze ver wachtingen worden op vaste tijdstip pen per radio uitgezonden en kunnen eventueel door vliegtuigen in de lucht worden opgevangen. Zij maken deze verwachtingen echter niet alleen voor de vliegers. Ook anderen profiteren van deze verwachtingen. Dat zijn op de eerste plaats de verkeersleiders op de ver keerstoren, die vooral belang hebben bij de voorspelling van de winden en de verschillende hoogten daarvan voor het binnen leiden der vliegtuigen, want nog steeds is men hier niet zover dat de vlieger alleen op „radar" kan worden binnengeleid. Hü moet op bepaalde hoogte de baan kunnen zien, want anders kan hü on mogelijk landen. Daarnaast heeft ook de stationsdienst belang bij de weers verwachtingen, want aan de hand daarvan kan hij ten gerieve van de reizigers ongeveer uitrekenen of een vliegtuig vertraging heeft en hoe lang, hoe laat het zal binnenkomen en wanneer het zal vertrekken. „Het weer" speelt derhalve nog een zeer vooraanstaande rol in d« luchtvaart, maar gezien de ontwikke ling van de kennis daarover en de deskundige voorlichting kan men concluderen, dat bij het vliegen ten aanzien van het weer weinig risico's worden genomen. 96e J/ Uitga va N. Verschijnt Reigerstraal Administratf redacteur: G. J. v. Ho Mr. H M- p. V. M. Vë vooruitbetal; 1 6.55, per bestelL) t Losse numrr Bureau vooif De dooi waagde di sterke str( west-Euro de winter niet zich van oplucl Vandaag gaat, naar lijk zal er rl pen dan no Overigens massa's doo;[ men gistere, ven. In Dui I te pakken al In maar w daalde het 1 nul. Alleen 1 Duitsland mi In zuid-Itaa mingen voorl smeltende sn van de rivieil HET PRESI rommunistisi de Sovjet-Ui in zün gehe TWEE BUR< in Zuid-Kor moord op geij hoofd van spionnage, t(| DE Social! van Wereldii voor de koil een gemeenj komen. PREMIER Kl dicale Unie ir kiezingen zej slag van zijn overhandigd, dracht tot hel regering. HEVIGE RE grootste deel stromingen v provincies N: bebouwd lan IN DE 530ste se, vijfde lij» gevallen op 1 PERZISCHE de Iraakse nomaden om hebben drie stamhoofden DE Nederli zal op woe voetbalwedi land reohti commentaa: DEZER DA Den Haag ov lid van de O van de een' ambtenaren. DE Frans-T die gisteren later in de v wege de sp kabinet in v« kwestie. WEGENS H: diensten is zi algemeen ov maatschappel uitgeroepen t DE PRESIDE Gronchi, is r aangekomen aan de V.S. KONINGIN 1 land en de he volgende mal koninklijke kruistocht val dellandse Ze' HET Zuidafr de wet op 1 kieslijsten vo de Kaapprov Weersver M.I. tot V3 dooi. Verar plaatselijk krachtige z lijke wind. Verwacht weerkundig uit verandi l uit het w< j en hier en ren van 0 Vandaag: maan op 2 Morgen: onder 8.19 (•••••••«•••tl

de Stem | 1956 | | pagina 6