DE WINTER WIJKT NOG NIET maar: Vier weken pool weer Kabel voor Venezuela Niet in een nachtclub, maar straat aangehouden" op Overeenstemming tussen C.D.U. en socialisten Acheron meldde zich na uren van ongerustheid De negers in Montgomery plegen lijdelijk verzet Zeeuwsch-Vlaanderen dreigt DE DOOD OP DE WEG geïsoleerd te raken Kabinet zal niet star zijn „Publikaties onvolledig en onbehoorlijk" Westerling in Den Haag Wat wèl en wat niet in de grondwet TREINRAMP IN DE V.S. DAGBLAD VOOR Door bevriesing omgekomen IJS STAGNEERT VEERDIENSTEN Het loongeschi! Adenauer breekt met Dehler Nederland aan V.N. Djakarta wilde geen compromis Het Westduitse leger Zon nig weer COOREMANS burgemeester van Brussel Zaak Schokking Ramoer om Britse duikboot Busonderneming noodlijdend. Reorganisatie „De Twaalf Provinciën" Resolutie beveelt Volksfront aan Overeenstemming CAO schoenindustrie Voorlopig op vrije voeten Tweede Kamer Conservatieve Partij doet geen half werk ijf doden en zestig gewonden 96e JAARGANG No. 22083 Uitgave N V Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v Hootegem, Mr Dr A J J 51 Mes, Mr. B M U de Rechter. U J v t Westende, P. V M Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling j 5.65 per kwartaal, pel post 6.55, per week (uitsluitend bij niet post- bestell.) t 0 45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 27884L Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 25 FEBRUARI 1956 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De 55-jariffe J. L., een alleenstaande man, is dood aangetroffen in de voor kamer van zijn woning aan de Bor- sestraat te Almelo. Een gaskraantje gtond een beetje open. Aangenomen wordt dat hij onwel is geworden en in het jjskoude huis tengevolge van bevriezing is overleden. NIJMEGEN: De 54-jarige Harry Sjoerdsma, is in Nijmegen met zijn fiets geslipt en gevallen on der een juist passerende auto. Hij liep ernstige inwendige kneuzin gen op en overleed in hei zieken huis. HAAKSBERGEN: Vrijdagmiddag om kwart over vijf kwam de ze venjarige Rosina Roerink, drar de gladheid van de weg te vaftn en raakte onder een tractor. Het kindje werd dodelijk gewond en overleed een half uur later. De Hitleriaanse paradepas en het presenteer het geweer" zullen bij de ,,Bundeswehr" niet ingevoerd wor den. IN DE Stadsschouwburg te Am ster dam is gisteravond, in tegenwoordig heid van Koningin Juliana en Prins Bernhard, de Boekenweek 1956 ge opend. Dr. M.J. Prinsen, commissa ris van de Koningin in, Noord-Holland hield de openingstoespraak. TSJECHO-Slowakije heeft nu ook de Verenigde Naties officiëel meegedeeld dat het vliegtuigongeluk van 18 ja nuari j.l. veroorzaakt is ,,door een Amerikaanse propagandaballon." MOSKOU heeft aan de Noorse rege ring een bedrag laten overmaken van 629.000 Kronen, in verband met de boete, die was opgelegd aan de Rus sische vissers, die in de Noorse ter ritoriale wateren waren aangehou den, MR. A. W. C. Baron Bentinck van Schoonheten, Nederlands gezant te Bern, is door Lord Ismay benoemd tot plaatsvervangend secretaris-gene raal van de NAVO, als opvolger van jhr. mr, H. van Vredenburch. IN DEN HAAG zijn sinds donderdag twee jongens, van 8 en 10 jaar, spoorloos verdwenen. Het zijn Tobias Wigmans en Wim Bruins. Men vreest dat hen een ongeluk is overkomen. BIJ DE KOLENOPSLAG van de hoogovens >n IJmuiden kreeg de 31- jarige W. Wouters uit Schagen een brok samengevroren kolen, dat van een hoge transportband naar beneden viel, op het hoofd. De man overleed in het ziekenhuis. MINISTER Dulles heeft in Washing ton verklaard, dat president Eisenho wer bereid is, overeengekomen gren zen tussen Israël en zijn Arabische buurlanden te waarborgen. VIJFTIG Algerijnse soldaten heb ben zes dagen stand weten te hou- .fn—j ven ruim zeshonderd op standelingen die het beleg hadden geslagen rond een dorp. De mi- r!nn"a" w?.r<ten ontzet door troe- 5™ UI* de lucht werden aan- Jjevoertl (Rei^iaf ?eu^elt?briek te Waterloo h, l5< heeft gisteren een zware Won V Een aantal arbeiders holl,» °n niPPertje in veiligheid wnnf V vVa.r hen werden ge wond. Een arbeider wordt vermist. MINISTER Anseele heeft in de Bel gische Kamer verklaard, dat België tot Ïr/Urfi y.erzetten tegen het pian Hit ono- na!,Tva" de Moezel, omdat kiLn Jeie hct verlies ZOU bete kenen van een omvangrijk vrachtvcr- Vandaag luiden we de vierde pool weck uit. En hoelang zal het nog duren? De zon doet weliswaar haar best, de temperatuur overdag wat dragelijker te maken, maar de wind blijft nog altijd in de oosthoek. In de nacht van donderdag op vrijdag werd weer plaatselijk 18 graden vorst gemeten. Overdag steeg gisteren de temperatuur in zuid-Limburg tot 2 graden onder nul. Heerlijk lenteweertje dus. Grote veranderingen in de luchtdrukverdeling doen zich nog niet voor, zodat op aanhoudende vorst moet worden gerekend. te ruimen, die op verschillende pun- ten van de stad waren geplaatst. Ze verbruikten teveel cokes. Bij de Spoorwegen hoopt men vol gende week de achterstand bij het kolenvervoer te hebben ingehaald. Vandaag en morgen worden er wa gons ingeschakeld, die in normale om standigheden niet zouden rijden. In Tilburg krijgen alle gemeente arbeiders, die voor het sneeuwruimen worden gerekwireerd, een toeslag van 40 cent op het uurloon. Deze regeling is nu ook uitgebreid tot het gemeente- personeel, dat normaal buitendienst verricht. Voor de vogels wordt de toestand steeds kritieker. Een dame in Delft Steeds meer krijgt het ijs Neder land in zijn greep. Op de Wester- schelde is de toestand précair ge worden. Sinds gisteren zijn de veer diensten die het contact met Zeeuwsch-Vlaanderen onderhouden, aan ernstige stagnaties onderhevig. De dienst Kruiningen-Perkpolder werd gisterenavond gestaakt. De bootdienst Hoedekenskerke- Terneuzen moest eveneens worden stilgelegd en ook de dienst op Noord-Beveland tussen Veere en Maperland kwam te vervallen. Men zou trachten een ijsbreker voor dit veer in te schakelen. Tussen Zijpe en Anna-Jacobapolder zou vandaag bij hoog tij worden ge varen. Het veer Dintelsas-Ooltgens- plaat zal nog niet in de vaart kunnen komen. Bij het Bernse en Drongelse veer, over de Bergse Maas, is door Rijks waterstaat een pad over het ijs ge legd. Alleen voetgangers en wielrij ders kunnen er, tussen 7.30 en 19. uur gebruik van maken. VOGELHOSPITAAL De gemeente Utrecht heeft zich ge noodzaakt gezien, de vuurpottc" De ministers Zyistra en Suurhoff hebben, volgens ,,Het Parool", in hun bespreking met werkgevers- en werk- nemersafg ^vaardigden te kennen ge geven, dat het kabinet niet tegen een uitkering in,eens is over 1955 en ook niet tegen enige loonsverhoging in, het lopende jaar. Dit alles echter binnen de bestaande opvattingen om trent het loon- en prijsbeleid. Het overleg, dat tot een nieuwe af spraak voor besprekingen in de S. v.d. A. leidde, blijkt een vrij soepel verloop te hebben gehad. De Christen - Democratische Partij van Bondskanselier Adenauer heeft vrijdag de hoofdgroep van de Libera le Party onder dr. Thomas Dehler uit de regeringscoalitie gestoten. Be sloten werd de dissidente liberalen in de coalitie te houden. heeft van de badkamer in haar huis een vogelhospitaal gemaakt. De uit geputte vogels worden er liefderijk opgenomen en kunnen verdwijnen als zij op krachten gekomen zyn. Een duikereend,je heeft besloten, voorlo pig maar te blyven. Inmiddels heeft De Bilt het een en ander gezegd over koude-records. Men moet niet te gauw denken dat de thermometer een record registreert. Evenals in 1942 ontving De Bilt brie ven van mensen, wier thermometer 30 graden onder nul had aangewezen. Die thermometers hingen echter niet in een „thermometerhut" en zonder dat hebben de registraties geen „of ficiële" waarde. Jammer In een brief, waarin de Nederland se regering de V.N. heeft ingelicht over de opzegging van de R.T.C.-ak- koorden door Indonesië, is ook een zakelijke uiteenzetting gegeven van 't verloop der onderhandelingen met Djakarta. De conferentie, zo wordt gezegd, heeft niet tot resultaten geleid door een onoverbrugbaar meningsverschil bij het ontwerpen van een geschillen regeling. Nederland was bereid andere moge lijkheden te bespreken, mits enige middelen zouden kunnen worden ge vonden om rechtsgeschillen op t: los sen. De besprekingen over deze kwes tie bleven echter zonder resultaat. Indonesië toonde, dat op dit punt het zijn eigen opvattingen wenste te vol gen. Elke geschillenregeling, waarbij de bevoegdheid een geschil te beslechten zou worden toevertrouwd aan een derde partij, achtte Djakarta onaan vaardbaar omdat zij werd beschouwd als een inbreuk op de Indonesische souvereiniteit. De Christen-Democratische partij van Bondskanselier Adenauer heeft volledige overeenstemming op alle punten" bereikt met de socialistische oppositie, teneinde snelle goedkeuring van de wetten inzake Westduitslands herbewapening door het parlement te verzekeren. Dit is vrijdagmiddag bekendgemaakt in een gezamenlijk communiqué, dat uitgegeven werd na een bespreking van de christen-democi atische frac tieleider, Krone, met zijn socialisti sche collega, Ollenhauer. t 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 1 J 7.14 uur. Maandag: Zon op 7.35 uur, maan t onder 7.36 uur. 0 Verwachting van het KNMI tot hedenavond: zonnig weer met in de middag matige tot lichte vorst. Matige, af en toe Vrii krachtige oostelijke wind. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Lichte wind uit het oosten. Mooi, maar neve lig weer. Lichte stijging van tem- pc atuur. Nachtelijke temperatu ren van 8 tot 16 graden, over dag van 3 tot 8 graden. Vandaag: zon onder 18.13 uur, maan op 17.58 uur. Morgen: Zon op 7.37 uur, zon onder 18.14 uur, maan op 19.20 uur, maan onder De nieuwe wetten zullen de dienst plicht invoeren. Voorts bepalen zij de plaats van de militair in de gemeen schap, de oprichting van een opper bevel en de verantwoordelijkheid van de regering en de strijdkrachten te genover het parlement. Een parlementaire commissaris voor defensie - aangelegenheden zal worden benoemd, die zich met klach ten over de strijdkrachten zal bezig houden. Het parlement krijgt een ze kere mate van controle over de strijd krachten. De wet die het gebruik van de strijdkrachten bij binnenland- s e noodtoestanden regelt, zat niet met alleen maar de stemmen van Adenauers C.D.U. kunnen worden aangenomen. Er is nu een grondwetsamendement voor nodig. De socialisten hebben herhaaldelijk de vrees uitgesproken, dat het le ger gebruikt zou worden tegen sta kers. Leze ongeveer 28 km lange 33.000 Volt onderzeekabel is bestemd voor Venezxiela en zal worden gelegd in het Maracaibo meer. De kabel zal daar een verbinding tot stand bren gen tussen een elektrisch kracht station en een in het meer van Ma racaibo gelegen transformaior- stalion. De bovenste foto toont het omwikkelen van de drie-aderige kabel met isolatiemateriaal. Op de onderste foto ziet men de enorme spoelkabel (met een gewicht van 1044 ton) gereed om naar Venezuela verscheept te worden. De Belgische Koning heeft de heer Lucien Cooremans tot burgemeester van Brussel benoemd. De heer Cooremans is 56 jaar. Hij heeft zich door zijn werk op natio naal vlak, n.l. als afgevaardigde voor Brussel in de kamer der volksverte genwoordigers en als afgevaardigde beheerder van de internationale jaarbeurs van Brussel, bekendheid verworven. De nieuwe burgemeester is buiten gewoon professor aan de Brusselse universiteit, waar hij persrecht do ceert. In 1933 deed hij zijn intrede in de gemeenteraad van Brussel en in 1945 kreeg hij de functie van sche pen. Een aantal hoogleraren en enkele andere personen hebben een verkla ring uitgegeven over de zaak Schok king. Zij zeggen daarin, dat het ver ontrustend moet worden geacht, dat fotokopieën en dergelijke stukken zich bevinden in handen van particuliere personen en dat dagbladen bereid zijn onthullingen uit deze stukken af te drukken, die, losgemaakt van het geheel, niet anders dan een onvolle dige en onjuiste in,druk kunnen wek ken. De ondertekenaars van de verkla ring zeggen er niet van overtuigd te zijn. dat het ,,Haagsch Dagblad" zich voldoende gerealiseerd heeft, welke gevolgen openbaarmaking van de ge gevens zou hebben voor het aanzien van het ambt van burgemeester van Den Haag en voor de persoon van mr. Schokking. Kort na de publikatie heeft de heer Schokking zich op het standpunt gesteld, dat hij zich onder wierp aan een regeringsonderzoek. Hij deed daarmee afstand van een onmiddellijke publieke verdediging. Helaas, zo wordt gezegd, heeft een deel van de pers hierin geen aanlei ding gezien, zich van verdere onthul lingen te onthouden. ,,Het is voor de toekomst van het grootste belang, hoe in Nederland op deze journalis tieke methoden wordt gereageerd." De reddingsdienst van de Britse marine is vrijdagmiddag in rep en roer geweest, toen een duikboot op een oefenreis langs de oostkust van Groenland zich niet op de af gesproken tijd radiografisch meldde. Naarmate de tijd verstreek en de duikboot, de 1,120 ton metende Acheron", bleef zwijgen, steeg de spanning. Uit IJsland vertrok de Brit se mijnenveger Coquette" in de richting van de Groenlandse kust en Amerikaanse vliegtuigen op Groen land werden gereed gemaakt om aan het zoeken naar de duikboot, die 65 man aan boord had, deel te nemen. Het codesein van de Britse admira- liteit sub-mis" (duikboot vermist), j was reeds vervangen door het alarm sein .Sub-sunk" (duikboot gezonken), 1 toen de „Coquette" eindelijk radio- seinen van de „Acheron" opving. Aan boord van de duikboot bleek alles normaal te zijn. De radio-seinen van het schip waren echter niet ont vangen als gevolg van atmosferische storingen, veroorzaakt door krachti ge magnetische stormen. Deze stor men houden verband met grote zon nevlekken. die donderdag waargeno men zijn. Ook het radioverkeer elders in de wereld heeft grote last van de magnetische storingen ondervonden. Duizenden negers in Montgo mery (in de Amerikaanse staat Alabama) hebben vrijdag gehoor gegeven aan een oproep van hun predikanten om zich te voet naar hun werk te begeven, als een manifestatie van „lijdelijk verzet" tegen de rassendiscri minatie". Zoals bekend boycotten de negers reeds negen weken de plaatselijke autobusdienst als protest tegen de ver oordeling van een negerin, die ge weigerd had, het voor blanken be stemde deel van een bus te verlaten en in de afdeling voor negers plaats te nemen. Tengevolge van de actie van de negers staat de autobusonder neming aan de rand van een faillisse ment. Tot dusver hebben 89 negers, die naar aanleiding van de boycot zijn gearresteerd, verklaard, dat zij zich niet schuldig hebben gemaakt aan overtreding van een anti-boycotwet. j De processen tegen hen zullen op ne- j gentien maart beginnen. Intussen duurt de boycot voort. Ve le negers hebben een dienst georga niseerd om per auto naar het werk te komen. De organisatoren van de boycot, die donderdagavond een bij eenkomst hadden belegd, hebben een telegram van dr. Ralphé Bunche, 'n ondersecretaris-generaal der V.N., ook een neger, ontvangen, waarin de ze hen aanmoedigt, tegen ..intimida tiemethoden van een politiestaat" stand te houden. Ook elders in het zuidelijke deel der V.S. staat de rassenkwestie in het middelpunt van de belangstelling. Een te New-Orleans verschijnend katho liek blad schreef, dat alle katholieke leden van de wetgevende organen, die ijveren voor rassenscheiding, au tomatisch zullen worden geëxcommu niceerd als dergelijke wetsvoorstellen worden aangenomen. Te Whartom in Texas hebben mid delbare scholieren en hun ouders ge protesteerd tegen het feit, dat een basketball-wedstrijd door de school werd afgelast, omdat in de ploeg van de tegenpartij een neger was opgeno men.' In Rotterdam: Het verzamel-winkelgebouw ,,De Twaalf Provinciën" te Rotterdam, dat verleden jaar september door mi nister Witte werd geopend en zeer be langrijk werd geacht voor de Neder landse middenstand, wordt gereorga niseerd. Het gebouwencomplex omvat meer dan 100 winkels, heeft een congres zaal, een bioscoop, een tearoom, bo dega en een restaurant. Nadat o.m. gebleken was, dat door het aantrekken van verkeerde groe pen detaillisten, het gebouw niet die diensten aan consument en midden stand betoonde, welke men zich als eis had gesteld, werd besloten tot aan stelling van een nieuwe directeur. Deze overweegt „De Twaalf Provin ciën" te sluiten, de huidige huurders de huur op te zeggen om daarna nieu we groepen vakbekwame, jonge mid denstanders uit alle provincies van ons land aan te trekken. Hel 20ste Congres Ook in een resolutie, die gisteren aan het slot van het 20ste Congres in Moskou werd aangenomen, doet de Voiksfrontgeciachte weer opgeld. Markant is de uitspraak, dat commu nistische en socialistische partijen zich nauwer aaneen moeten sluiten in hun strijd tegen het „agressieve kapitalisme". De landen, die zich niet willen aan sluiten bij de tegen Rusland gerich te blokken (Finland, Oostenrijk en Zweden b.v.) moeten gesteund wor den en de Sovjet-Unie moet trachten de betrekkingen met de NAVO-lan- den te verbeteren. De kapitalistische economieën, zo wordt gezegd, zijn de laatste tijd on evenwichtiger geworden. In sommige landen bestaat een chronische werk loosheid. „Alle krachten die tegen de oorlog zijn, moeten in een verenigd front strijden voor 't behoud van de vrede. Zoals bekend is zijn onlangs moei lijkheden geweest met de betrekking tot de C.A.O. in de schoenindustrie, omdat de besprekingen tussen de werkgevers en werknemers niet wil den vlotten. Wij vernemen dat thans echter overeenstemming is bereikt en Jat een nieuwe C.A.O. is aangegaan, wel ke inmiddels ter goedkeuring aan de Rijksbemiddelaars is voorgelegd De nieuwe C.A.O. zal per 1 maart a.s. ingaan. „Het is bepaald niet waar, dat ik in Brussel in een nachtclub ben ge arresteerd. Ik ben op straat aange houden, toen ik op weg was van een café waar ik een zakelyk gesprek had gehad met twee Engelsen naar het huis, waar ik tijdelijk woonde." Dit heeft gistermiddag de heer Wes terling verklaard, die in Den Haag is aangekomen, na van de Belgische autoriteiten de aanzegging te hebben gekregen België te verlaten. „Ook is het niet waar, dat ik ben aangehouden tijdens een routine-con trole", zei hij. „Dicht bij mijn huis werd ik met een van mijn vrienden plotseling omsingeld door negen leden van de Belgische staatsveiligheids dienst en het was duidelijk, dat zij op dit moment hadden gewacht". De verklaring van Westerling werd be vestigd door een Belg en een Neder lander, die de aanhouding hadden bij gewoond. Westerling deelde mee, dat hij don derdagavond met een particuliere auto zonder geleide naar de Belgisch- Nederlandse grens was gereden. Aan de grens te Wernhout werd hij opge wacht door de rijksrecherche, die hem na te hebben ondervraagd, per auto naar Den Haag bracht. Giste ren is Westerling bijna drie uur op het parket in Den Haag verhoord. Op een vraag, waarom hy naar Nederland is te-üggekomen, terwijl hij de keus had naar andere landen te gaan, zeide hy slechts: „De toe komst zal het leren." Hy verklaarde KAPITEIN PETER ROSS HAT „Waarom al die drukte...?" (Van onze parlementaire verslaggever.) Met het afwegen wat wel en wat niet in de grondwet kan worden ge schreven, om daarin zo zuiver moge lijk de grondslag neer te leggen van de nieuwe rechtsorde in het Konink rijk is in de Tweede Kamer nog een hele middag heengegaan zonder dat men tot afhandeling kwam van het wetsontwerp. Minister Beel heeft opnieuw een waarschuwend woord laten horen te gen pogingen om iets anders als punt van uitgang voor de staatsinrich ting van Nieuw-Guinea aan te geven dan dat deze bij de wet wordt ge regeld. In een socialistisch amendement kwam toch weer het door de minis ter gevreesde woord zelfbeschikkings recht voor. Minister Beel vond het zelfs gevaarlijk om het tot stemming in het openbaar te laten komen over dit amendement. Prof. Oud (VVD) verweet prof. Gerbrandy, dat hij als minister-presi dent in Londen precies hetzelfde heeft gedaan als dat waarvoor hij minister Beel voor de strafrechter wilde brengen: hij heeft daar een politiebesluit getekend, dat volkomen in strijd was met de grondwet. Moe ten wij nu prof. Gerbrandy voor de strafrechter roepen? Geen denken aan. De Kamer heeft het beleid In de kwestie Indonesië destijds aanvaard. Daarmee is de zaak uit. Prof. Gerbrandy heeft zich tegen dit betoog verweerd met alle vurig heid, waarover hij beschikt. De Nederlandse conservatieve par tij wil in de komende verkiezingen uitkomen in alle kiesdistricten met voltallige lijsten (30 kandidaten per lyst). Deze kandidaten zijn aangezocht uit alle lagen van de bevolking, zo wordt gezegd. De individuele kandidaten komen voort uit de Middenstandspar tij, Jong Conservatief Verbond, de Partij voor Recht en Vrijheid en uit de vroegere K.N.P. In totaal 478 verschillende kandi daten. De voornaamste punten van het ver kiezingsprogramma van de Neder landse Conservatieve Partij zijn: 1. Opheffing van loon- en inkomstenbe lasting tot 500 per maand. 2. Af schaffing militaire dienstplicht (ver vanging door een beroepsleger). 3. Radikale oplossing van de woning nood. Ten zuiden van Baltimore in de Amerikaanse staat Maryland, is don derdagavond op er spoordyk een trein uit de rails gelopen, waardoor drie personenwagens van de dijk zijn gestort. Tenminste vijf personen kwamen tijdens zyn afwezigheid uit Neder- land van ruim vyf maanden in België om het leven en meer dan "0 reizi- Frankryk, Spanje, Portugal „en ver der" te zijn geweest. Hy had daar zo zeide hy „nuttige voorbereidin gen kunnen treffen." Van het ministerie van Justitie vernemen wij, dat tegen Westerling een onderzoek gaande is „ten aan zien van enkele feiten." Verdere in lichtingen konden niet worden ver strekt. Wel deelde men mede. dat de „huidige stand van het onderzoek geen reden geeft tot aanhouding." gers liepen verwondingen op. Ooggetuigen verklaarden, dat in to taal vijf wagons ontspoorden. Drie hiervan stortten van de spoordijk, waaronder een eetwagon. Deze laat ste kwam aan de voet van de dijk te gen een stalen mast terecht en werd in tweeën gespleten. De verongelukte trein was de zoge naamde „Pennsylvania Railroad's Embassy", die de dienst tussen Washington en New-York onderhoudt.

de Stem | 1956 | | pagina 1