„Mystic Marco" te Middelburg: goochelaar door gedegen studie Te voet over de Rijn Buisverlichting in alle N.S.-treinen Zeeland op de schaats DOKTER UIT NAPELS WERD TROONOPVOLGER IN BIRMA Warmtede eerste zorg Goede kok in de keuken der vingervluggen Sprookje van de goede tovenaar Eigen boekentruc verraste de broeders in het „vak" Eindeloos geduld nodig BOEKENPLANK Vreemde: woordenboek Wim van Est naar Ronde v. Spanje Raad Terneuzen Resultaten Rode Kruis-actie Geen onderlinge verschillen EEN „GIRO" MET NOVITEITEN Kern Nederlandse ploeg „bekend Internationaal aan de spits HACHELIJK AVONTUUR Sport „uitgevroren" Poblet won in Italië AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN 13 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 FEBRUARI 1956 Ja hoe wordt men goochelaar?", antwoordde ons de Mid delburgse amateur, de heer Aug. Marquinie. Het goochelen heeft me altijd geboeid en wat er in druk over verscheen probeerde ik in handen te krijgen. De laatste vier jaar werd het echter een ware hobby voor me en ik sloeg aan het trainen." De gemoedelijke Zeeuwsch-Vlaming die de heer Marquinie jshij werd in 1920 te Sas van Gent geboren vertelde ons daarna op allergezelligste wijze, hoe hij contact zocht en kreeg met de Nederlandse magische unie en sinds een paar jaar lid is van de afdeling zuid west-Nederland. Via dit lidmaatschap werd hij, ook door het lezen van het vakblad „Triks" in de maandelijkse samen komsten met de negen leden van „zuid-west", langzamerhand inge wijd in de „geheimen" van het vak en hij kreeg gelegenheid om 'n kijkje te nemen in de keuken van de vin gervluggen en spitsvondigen. Eenmaal zover is Mystic Marco, wat de schuilnaam is van de heer Mar quinie. met intense toewijding aan het oefenen geslagen, niet zo zeer als manipulator, omdat dit hem minder ligt. dan wel als normaal goochelaar en mentaal-artiest. Dit is geen kleinigheid want ook hier is het alleen de oefening welke de kunst baart. Met eindeloos geduld moeten de handgrepen herhaald wor den bU het normaal goochelen voor aleer het feilloos gaat. Bovendien moet een nummer „gebracht" worden vil het volkomen tot zijn recht ko men. De toeschouwers moeten gepakt en geboeid worden figuurlijk al thans om dan plotseling met de ontknoping te worden verrast. Goochelen is daarnaast een dure liefhebberij, deelde de heer Marqui nie ons mee. Een uitgebreide appara tuur is nodig wil men een avond vul len. Verschillende stukken zijn zeer kostbaar; andere zijn aan vlugge slij tage onderhevig en sommige attri buten zijn na gebruik geheel verlo ren. Bijzondere trucs moeten ook ge kocht worden en zijn soms lang niet goedkoop. OPTREDEN NAAR BUITEN pech gekregen met zijn vervoermid del en wist niet hoe laat het zou ar riveren. De directie, die het niet aandurfde om de volle zaal te laten wachten, had aan Mystic Marco gedacht en die redde haar finaal uit de nood. Drie kwartier lang amuseerde hij het oubliek kostelijk, hoewel hij niets lad kunnen voorbereiden. Toen was het ensemble gearriveerd en loste de invaller af. Later ontving hij een hartelijke dankbetuiging van de heer Vreden en een aardige verrassing. 'n BEKER VOOR BOEKENTRUC 'n Goed jaar terug is de heer Mar quinie naar buiten gaan optreden. Eerst in kringen van kennissen en bevjriende families en sinds vorig jaar 5 november in het publiek. Dat was op een feestavond van het Middel burgse postpersoneel en dit sloeg zo in, dat hij deze winter al heel wat keren op de planken werd geroepen. 'n Aardig avontuur beleefde onze amateur op 24 Januari j.l. toen hij 's avonds over half acht werd opge beld door de_directie van de Middel burgse Schouwburg, die hem vroeg om ui te springen. Hét ensemble Benny Vreden dat dei avond moest optreden, had onderweg Het meeste voldoening heeft de goochelaar van de truc welk hy zelf heeft bedacht. De heer Marquinie is zo gelukkig geweest er, na vier maan. den experimenteren, een te vinden. Dat is de boekentruc, waarmee hij kort geleden op het goochelconcours van de Magische unie, waaraan ook de Belgische amateurs deelnamen, de derde prys en de zilveren beker ont ving; een onderscheiding waarmee de heer Marquinie uitermate bly is. De president van de Unie, de heer Ver- meyden, complimenteerde hem met dit sukses en zei dat de truc een vol komen raadsel voor hem was. En de jury, die eveneens verbaasd was ge weest, honoreerde de prestatie met extra punten. De truc zit als volgt in elkaar. Twee boekenstandaards, ieder met zes verschillende boeken, worden op het toneel geplaatst. Twee personen worden opgeroepen uit het publiek en naast de standaards geplaatst. Een van hen mag een boek uitzoeken, dat door de heer Marquinie uit el kaar wordt getrokken in vellen van acht bladzijden. Hij of zij, die het boek aanwees mag een willekeurig vel kiezen en moet dan met de an dere man of vrouw op het toneel de cijfers der paginering optellen. Zon dag j.l. was de uitkomst 242. Dan moet een nieuw boek van de andere standaard worden gegrepen en wordt gevraagd de bladzijde te zoe ken met de eerste twee cijfers van het getal in dit geval was dat 24. Het overblijvende cijfer 2 gaf de re gel aan van genoemde bladzijde en omdat 2 4-4 2 samen acht zijn, moest het achtste woord van de tweede regel van pagina 2 worden gelezen. Toevallig bevatte deze regel geen achtste woord, zodat de achtste letter moest worden gezocht. En zon der mankeren noemde toen de heer Marquinie deze letter. Daar zaten zelfs oude rotten in het goochelvak mee te kijken! DE STILLE KRACHT De heer Marquinie 'eist de eer van deze onderscheiding niet voor zich op. Nooit zou ik het zover gebracht hebben, zei hij ons, indien mijn vrouw me niet in alles zo gesteund had en het geduld opgebracht had de proeven met mij door te nemen. Ook tegen de grote financiële offers maakte ze nooit bezwaar en zo ziet hij in haar de stille kracht wier steun niet hoog genoeg geschat kan wor den. 'n Broodwinning maakt deze ama teur van zijn hobby vast niet. Als .ambtenaar van het Arbeidsbureau heeft hij dit niet nodig. Als hij met de onkosten eruit komt is dat hem voldoende en de dank van zijn pu bliek vindt hij genoeg betaling. De zer dagen vermaakte hij zelfs geheel gratis de Middelburgse ouden van dagen in „Mercuriius." Aan de serie woordenboekjes van de uitgeverij Het Spectrum is weer een nieuw toegevoegd, namelijk een, dat uitsluitend vreemde woorden be vat, Het feit ligt er nu eenmaal, dat er veel uitheemse woorden in zwang zijn. De samensteller A, Kolsteren wil behulpzaam zijn bij het nasporen van de betekenis dezer vreemdelingen". Als tweede doel stelde hij zich ook iets te geven van de woordafleiding. Uit de inhoudsopgave noemen we o.a. vreemde woorden en termen uit mythologie, geschiedenis, recht spraak, godsdienst, techniek, biologie, scheikunde, natuurkunde, handel en bedrijf, kunst, volkenkunde enz. Na tuurlijk hebben we hier niet te maken met een encyclopedie-in-zakformaat. Verscheidene groepen vreemde na men zijn daarom weggelaten. Wel vindt men hier tal van woorden uit het Arabisch, het Bargoens, uit Afri kaanse en Amerikaanse talen, die in ons taalgebied een onderdak hebben gevonden. Opnieuw een uiterst ruttig Prisma deeltje, dat zijn weg wel zal vinden. Geen oefen-voetbal tegen de Engelsen De wedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen de Engelse Footbalx Combination, die oorspron kelijk was vastgesteld op 29 febru ari in Amsterdam en die misschien nog op 7 maart zou worden gehou den, is thans definitief geannuleerd. De mogelijkheid bestaat hoogstens nog, dat deze ontmoeting in de herfst van dit jaar zal worden gehouden. Wim van Est heeft van de KNWU vrijstelling gekregen van deelneming aan het kampioenschap van Nederland op de weg voor professionals, dat op 13 mei wordt gehouden. Van Est komt hierdoor in de gelegenheid, te rijden in de ronde van Spanje (26 april tot 13 mei), die hij als een goede voorberei ding beschouwt met het oog op de klassieker Bordeaux-Parijs, waarin hij op 3 juni zal starten. Uit deze voornemens blijkt ook, dat van Est geen deel zal uitmaken van de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Italië (19 mei tot 10 juni). De agenda van Terneuzen's raad mocht gisteravond weinig stof tot discussie bieden, de rondvraag was er des te levendiger om. Wethouder De Vos deelde, in antwoord op vra gen van de heren Fijn van Draat (VVD) en Dieleman (PvdA) mee, dat de sociaal zwakke medeburgers hun kolentoelage hebben gehad. Bij con trole is gebleken, dat ieder nu van brandstoffen is voorzien. De wethouder vroeg via de raad aan alle inwoners van Terneuzen, te letten op elkaar, opdat de koudegolf geen slaohtoffers maakt. Helpt elkan der, zo moet de leus zijn. Meld nood gevallen aan Maatschappelijke Zorg De heer Weterings (r.-k.) pleitte voor de woonwagenbewoners aan de Blikstnaat. Hij noemde een gezin, dat in moeilijkheden verkeert. Hij vroeg toepassing van een speciale clausule waardoor hulp geboden kan wordem Wethouder De Vos stipuleerde, dat de gemeente deze mensen een behoor- hj'k loon (naar werken) wil bieden. Zij willen dit echter niet. Hen zonder meer geld geven, zou niet pedago gisch zijn. De voorzitter beloofde de zaak te zullen bestuderen. Ook zal worden onderzocht, of de gemeente arbeiders in de buitendienst een gra tificatie kunnen krijigen. Over de UTS dat dit geen „touw den. Mogelijk k+ eeranztwefinWzr: ft^n10be&l zake de regeling krotopruimtoeslag. Van het Zeeuwse Rode Kruis ont vingen wij de gespecificeerde opgave der resultaten van de gehouden inza melmg m 1955. Zoals men zal zien zijn de resul aten zeer uiteenlopend; ze variëren 3 cent3" Cen' Per inwoner tot St. Philipsland bracht 93,5 per in woner op; Westkapelle 29.4 ct.Tho- ?®cent: KapelleBiezeling'e 25 5 ct.Schouwen West 24.8 cent- Z Be veland Oost 24,6 cent Hoek 21,4 cent- N.Beveland 21.3 cent,: W.Z.Vlaande ren 21,2 cent; Z.Beveland West 21 cent; Axel 20,8 cent; Koudekerke 20 Souburg 19,7 cent; Zaamslag 19 cent- Terneuzen 18,5 cent; Hulst 16.4 cent: Zierikzee 16 cent; Walcheren N.w'. 13,4 cent; Middelburg 13,3 cent; Dui Vcland 13,2 cent; Vlissingen 12,1 cent- Sas van Gent 5,8 cent; Arnemuiden ■5,4 cent; Hontenisse 3,3 cent en St Jansteen 3 cent. Het streefbedrag voor Zeeland was f. 67.190 en ingezameld werd f. 49231 tegen f '53.592 in 1954. De „barre winter van 1956" stelt ons in staat, af en toe een rivier „te voet" over te steken... Maandag was dat voor het eerst het geval met de Rijn tussen Rhenen en Kes- teren, waar de normale pontver binding reeds lang is gestaakt an men nu met takken een baan over de schotsen heeft uitgezet. Rally van Sestrière Drieënnegentig: wagens afkomstig uit negen landen zyn vrijdagmorgen vroeg gestart voor de Rally van Sestrière, die meetelt voor het euro pees kampioenschap groot toerisme. Ze vertrokken vanuit Brussel, Frank fort, Parijs, Bologna, Milaan, Turijn en Rome. De deelnemers, die allen ongeveer 3.000 km moeten afleggen volgen een gezamenlijke route, die door Italië voert, en die eindigt te Sestrière waar de wagens dinsdag terugkeren. De Zeeuwse schaatsliefhebbers ma ken een ongekende tijd mee. Nog steeds wordt er volop gereden en er zijn elke dag wel wedstrijden in de buurt, waaraan kan worden deelge nomen. BRUGGE - SLUIS - BRUGGE Geen Zeeuwse schaatsers waren* er echter van de partij bij de wedstrijd Brugge - Sluis - Brugge. Alle 19 deelnemers waren Belgen en winnaar werd Roger Logghe uit Gistel in 1 uur 50 minuten. De laatst aankomen de deelnemer had precies drie en een half uur nofiig. MIDDELBURG Onder leiding van de heer J. Wol- thers werden te Middelburg wedstrij den gehouden voor de leerlingen van de middelbare scholen. Dergelijke wedstrijden werden ook te Vlissingen gehouden. Hier berust te de leiding bij de heer W.S. Mijn heer. VEERE De uitslagen van de te Veere ge houden wedstrijden luiden: schoonrij- den paren: 1. A.S. Bommeljé en mej. M. Kwekkeboom; 2. J. Dekker en mej. C. Wallenburg; dames: 1. M. Kwekkeboom, 2. M. van Strien; heren 1. W. Kwekkeboom, 2. A.S. Bommel jé; hardrijden jongens: 1. Wim Mal- jers; meisje: 1. Ella Minneboom; meisjes 14-17 jaar: 1. Riek Jobse; heren 18 jaar en ouder: 1. R. Zuid- weg, 2. J, van der Horst; heren lange baan-: 1. R. Zuidweg; 2. A. Corame- lin; jongens 15-17 jaar lange baan: 1. J. Maljaars; 2. W. Maljers. KLOETINGE De Kloetïngse ijsclub hield behen digheidswedstrijden op de Vijver voor de schooljeugd. HULST De H. IJ. C. hield wedstrijden schoom-ijden voor paren. De uitslag daarvan luidt als volgt: 1. Mej. R. Freyser en de heer J. Neve Hulst 360,5 pt; 2. mej. R.M. Picavet en dhr R. Picavet, Hulst 345 pt; 3. mej. R. Verdurmen en dhr, R. v. Campen Hontenisse 325,5 pt; 4. mej. Geerts en dhr de Nijs, Hulst, 323 pt; 5. mej. D. Persoon, Stekene 320 pt. De Ronde van Italië, die van 19 mei tot en met 10 juni wordt gehouden, zal er een zijn met noviteiten. Behalve de twintig etappes, waarin het routeschema voorziet, zijn er twee estafette races en een wedstrijd achter motoren. Er is dit jaar niet één algemene bergprijs voor de gehele „Giro". Deze is vervangen door drie ver schillende bergklassementen, Een daarvan is de zogenaamde trofee van de dolomieten, die wordt toegekend aan de renner, die de beste tijd heeft gemaakt op de zes „cols" in de etappe Merano-Trente. Voorts is er de trofee van de Stel- vio voor de renner, die de beste tijd heeft gemaakt in de 17e etappe van Bormio (1217 meter) tot de top, die op 2557 meter hoogte is gelegen. Ten slotte wordt de trofee van de apen- nijnen toegekend aan degene, die de beste totaal prestatie verricht bij de bestijging van elf cols in zes verschil lende etappes. ESTAFETTE-KOERSEN Nieuwigheden zijn de beide esta- fetteko'ersen. De estafettes worden ge reden in ploegen van tenminste vijf man. De individuele tijd van elke renner wordt opgeteld bij zijn tijd in het algemeen klassement. De tijd van de ploeg telt uiteraard voor het ploegenklassement. Een andere noviteit is de wedstryd achter motoren, die zaterdag 2 juni, zal worden gereden op de autobaan van Modena over 30 km. Hiervoor is ook een speciale prys beschikbaar ge steld, terwyi overwogen wordt, aan de vijf best geplaatsten een tydver- goeding te geven op hun individueel algemeen klassement. Maar deze kwestie is nog in studie. De twaalfde etappe wordt indi vidueel tegen het uurwerk gereden op het traject Livorno-Lucca over 50 km. DE PLOEGEN Aan deze „Giro" waarschijnlijkheid zullen naar alle tien Italiaanse De Nederlandse Spoorwegen zyn bezig de verlichting in de rijtuigen geheel te herzien. De gloeilampenver- ioAa5 de treinstellen die tussen en 1950 gebouwd werden, zal in de komend vier jaar geheel worden teem3" met d°f?r een verlichtingssys- TV' t l,orescentie-buisia rapen totaa- betreft het hier rir- ca 10.000 lichtpunten. In de bijna 200 stalen rijtuigen die de laatste jaren zijn afgeleverd il men voor het eerst afgeweken 'van de traditionele plafondvorm van de rijtuigen. Deze werd namelijk vooral is dit te zien in de 3e klasse rijtuigen aangeoast aan de mo derne buisverlichting, waardoor de ze een zo groot mogelijk rendement kreeg. Deze rijtuigen, waarvan de af levering in mei a.s, geheel zal zijn voltooid, omvatten 186 personen en een aantal postrijtuigen. Dank zij de gekozen lichtkleur der buislamper, namelijk warmtint de luxe, heeft deze verlichting een aan genaam karakter terwijl het verlich tingsniveau in de rijtuigen aanmerke lijk is gestegen. Was tot nu toe een niveau van 40-60 lux gebruikelijk, met de nieuwe verlichting bedraagt dit gemiddeld 200 lux. Met dit verlichtingsniveau in de treinen staat Nederland internatio naal gezien aan de spits. Behalve in de Verenigde Staten is een verlich tingsniveau tussen 40 en 80 lux alge meen gebruikelijk. Afdeling 2e klasse in een van de nieuwe stalen rijtuigen der N.S. Verlichting geschiedt door middel van buislampen „TL" 40 W/32. Verlichtingssterkte circa 200 lux. Voor df in aanbouw zijnde trein stellen, waarbij de bestuurskabine an ders dan in de reeds bestaande ge stroomlijnde treinen meer naar achte ren en iets hoger zal worden aange bracht, heeft men eveneens besloten buislampen voor de interieurverlich ting toe te passen. Ook hier gaat het om circa 4000 buislampen „TL" en een verlichtingsniveau van ruim 200 lux. Pastoor Th. van den Heuvel r overleden riPNH Hetl=korte ziekte. voorzien van ae tt.H. Sacramenten der Stervenden is overleden de zeereerw. Heer Theo- d'Orur Hubertus Johannes v. d Heu vel, pasfoor te Batenburg. Pastoor van den Heuvel werd ge- boren te Tilburg op 4 december 1898, ontving de H. Priesterwijding op 26 mei 1923 en werd achtereenvolgens benoemd tot kapelaan te Nieuwkuyk op 28 september 1923, tot kapelaan te Druten op 11 oktober 1929, tot kape laan te Eersel op 9 december 1932, tot vicaris te St.-Antonius op 13 aug. 1937 en tot pastoor te Batenburg op i 3 oktober 1941. (Van onze correspondent). De waarheid is nog altijd spannender dan de vage fantasie, en voor de moedigen heeft ook de twintigste eeuw nog avon tuur en romantiek te bieden. Niet zelden zorgt het leven zelf voor een filmscenario, dat nog veel ongelooflijker lijkt dan de meest, gedurfde verbeelding. Dokter Postiglioni heeft dan ook onmiddellijk na het bekend worden van zijn avontuur reeds 'n aanbod gehad van Hollywood. Maar zijn vrouw, de prinses Ju- nerosa, Maria Danada nat, Mai, de laatste afstammelinge van de giro te koning Mindon, tevens het „knapste vrouwtje ter wereld" heeft met grote waardigheid geweigerd haar liefde voor de Napolitaanse arts openbaar te maken en als filmster op te treden. Mariano is er haar dankbaar voor. ,Ik wil geen dokter worden, va der. Ik wil varen, reizen, vreemde landen zien...". ,Toch zul je arts worden, Mariano. Als je afgestudeerd bent is het nog tijd genoeg voor je wereldreizen. Je kunt dan bijvoorbeeld scheepsarts worden en het aangename met het nuttige verenigen". Dit gesprek werd gevoerd in 1945 toen Italië nog een puinhoop was. De toen 19-jarige Mariano Postiglione had zijn einddiploma in de zak en hij besloot tenslotte op advies van zijn verstandige vader, ambtenaar van het militair arsenaal te Napels, ge neeskunde te studeren, zonder af stand te doen van zijn dromen. Voor hem zou uitstel geen afstel zijn. In 1949 haalde hij zijn artsendiploma aan de universiteit van zijn woon plaats en dank zij z'n gróte talen kennis kon hij in dienst treden bij de IRO, de vluchtelingenorganisatie van de Unesco. Hij verzorgde de displa ced persons in het kamp te Bagnoli, vlak bij Napels en al enige maanden later begon zijn eerste reit: hij moest een groep displaced persons verge zellen naar Australië. Tijdens de reis overleed de scheepskapitein, zodat Mariano ook het scheepspersoneel moest verzorgen. Hij deed dit keu rig en de m \atschappij offreerde hem de baan van scheepsarts, die de jonge man met beide handen aannam. Kort daarop werd zijn boot ingezet voor Korea, zodat hij vele landen en vol keren zag, maar al aan het einde van het jaar monsterde hij in Liverpool af om een jaar tropische genees kunde te gaan studeren. De inter nationale gezondheidsraad van de Unesco zond -hem vervolgens naar Phom-Phen, de hoofdstad van Cam bodja. De moerassen van de Me- kong-rivier schrikten hem niet af: hij werkte hard en met sukses. Met en kele assistenten beteugelde hij epide mieën en tenslotte tekende hij in juni 1953 er nog drie jaren bij. Nu werd hij ingezet in Birma, ir^ May- myo, ongeveer zeshonderd kilometer van Rangoon. Zijn werk werd hier bemoeilijkt door de rondzwervende groepen bandieten en opstandelingen. Tientallen malen stond hij van aan gezicht tot aangezicht met de dood, doch met jeugdige overmoed overwon hij de gevaren. In het midden van 1954 was hy genoodzaakt buiten in de wildernis, zonder veel moderne middelen, zon der hulp van verpleegsters, een kind te opereren wegens een acuut ontstoken blindedarm. Nauwelijks was hij begonnen of de kleine ne derzetting werd bij verrassing over vallen door bandieten, die de ope ratietafel omsingelden en hun geweren op hem richten. Hij draaide zich om naar de leider een man, iets groter dan de rest en beter bewapend en zei: ,,U kunt me natuurlijk direct neerschieten, maar dan zal dit kind van zes jaar ook sterven. Staat u me toe dat ik eerst de operatie beëindig?" Hij werkte onverstoord verder en toen het kleine meisje geheel ver zorgd was droeg hij het naar een klein bedje i een eenvoudige hut. Hoewel hij twaalf geweren op zich gericht wist trok hij koelbloedig zijn automatische revolver en spoot die leeg op de benen der bandieten. De drie niet-getroffenen sloegen op de vlucht. De kermende hoofdman ver zocht nu de dokter hem te redden. Urenlang werkte hij voor de gewon den en nog voor ze genezen waren onderwierpen de rebellen zich vrij willig aan de regeringstroepen. Van af dit ogenblik kreeg Mariano de bij naam van ,,De Goede Tovenaar". LIEFDE Kort tevoren verloor Mariano zijn hart aan een Birmese prinses. Even als de andere notabelen was hij door haar ouders uitgenodigd op een feest. Hij danste met het meisje, onderhield zich met haar in het Engels en de volgende dag al kwam hij terug om de prins de hand van zijn dochter te vragen. Een jaar eerder was de prinses overgegaan tot het katholieke geloof. Op 2 juni vond het huwelijk plaats. Het was een sprookje uit duizend en een nacht, waarin Ma riano en de 23-jarige Juneros de hoofdrollen spelen. Honderden edelen met hun gevolg waren aanwezig. Zo werd Mariano troonopvolger, want zijn knappe vrouwtje is de laatste afstammelinge van koning Mindon. Toen ze hem enige maanden later het grote nieuws vertelde, dat er een prinsje zou worden geboren, voegde ze er aan toe: ,,Ik zou zo graag je geboorteland willen zien, Mariano". Zo kwamen ze in de zomer van 1955 in Napels. Ze bezochten Capri, Rome en Farijs, maar het gelukkige paar met de kleine Michel vielen nauwelijks op, want Mariano had er angstvallig voor gewaakt dat de sen satiepers lucht zou krijgen van zijn belevenissen. In de prille herfst van 1955 reis de het jonge paar weer terug naar Birma, waar de zieken al verlan gend naar hun arts uitzagen. En kele maanden later kwam Marian.o niettemin in de publiciteit, omdat de rebellen hem en zijn assistent hadden gevangen genomen en van de prinses een hoog losgeld eisten. Zijn ouders werden verwittigd met het volgende telegram: Dokter Mariano Postiglione werd in de morgen van 1 december, samen met zijn assistent ontvoerd door rebellen, toen hij zich in Noord- Birma bevond". Op 10 december bracht de wereldpers een klein be richtje: ,,De Birmaan.se rebellen eisen van prinses Danada een los geld ten behoeve van haar echtge noot, de arts Postiglione van onge veer 800.000 gulden". De prinses heeft toen angstige da gen doorgestaan. De UNC heeft on middellijk contact gezocht met de bandieten en na dagenlange onder handelingen raakte men tot over eenstemming over de losprijs. Enkele dagen na Kerstmis was Mariano weer bij zijn pr;nses en prinsje, ongedeerd, goed gezond, een avontuur rijker. ploegen ,van zeven man deelnemen. Voorts zijn landenploegen uitgeno digd uit België, Frankrijk, Duitsland, Nederland, Spanje en Zwitserland Luxemburg. Het schema geeft twee rustdagen aan. De totale afstand be draagt 3625 km en het totaal aan prijzen en premies beloopt ongeveer 205.000 gulden. Zoals reeds is gemeld zal de kern van de Nederlandse ploeg waarschijn lijk gevormd worden door Jan Nolten, Wout Wagtmans en Daan de Groot. Ploegleider Pellenaars heeft onlangs medegedeeld, dat het zijn bedoeling is de équipe met jongere krachten aan te vullen. Ook het Nederlands handbalver- bond heeft besloten alle voor dit week einde vastgestelde wedstrijden af te gelasten. Oorzaak (wat dacht U?): de vorst en de gesteldheid van de terreinen. Verder zijn alle wedstrijden van de Koninklijke Nederlandse Korfbal- bond en die van de Regionale bonden uitgesteld. Er zal zaterdag en zondag dus bit ter weinig van de veldsporten te zien zijn, want eerder werden reêds alle voetbal- en hockeywedstrijden afge last. De Spanjaard Miguel Poblet heeft de Ronde van Cagliari (de eerste belangrijke wielerwedstrijd in het Ita liaanse seizoen) gewonnen. Hij legde de 50 km af in 1 uur 22 min 40 sec. en kreeg 40 punten. De uitslag luidde verder: 2. Mag- gini (Italië) 22 pnt. 3 Schils (Belg.) 16 pnt, 4. van Looy (Belg), 5 Punti (It.). HET LIGT in de bedoeling, dat het voorlopig Nederlands militair elf tal, met het oog op de landenwed- strijd tegen Turkije, op dinsdag avond, 6 maart in het Utrechtse stadion een oefenwedstrijd zal spe len tegen een Nederlands jeugdelf- tal. RIOLERING TE ZIERIKZEE. Op het gemeentehuis van Zierikzee is het leggen van een riolering in de nieuwe wijk „Malta" aanbesteed. Er waren acht inschrijvingen. Hoogste inschrijvers waren de Gebr. Everaarts en v. d. Berge. Steenbergen, met f 283.000. Laagste inschrijver was T. Bakker, Rotterdam met f 204.000. De raming werd niet medegedeeld. De gunning is aangehouden. LEEUWARDEN, 24 febr. Aanvoer 45 stieren 2,55-2,85 per kg slaehtge- wicht, 125 vette koeien le kw. 2,52- 2.97, 2e kw. 2,30-2,51, 3e kw. 1.95-2,29, 1563 melk- en kalfkoeien 500-925, 100 pinken 350-560, graskalveren geen aanvoer, geen aanvoer van nuchtere kalveren, 160 vette, weideschapen en lammeren: vette- en weideschapen 85-125, lammeren 60-110, 337 vette var kens: oude varkens 1,50-1,60. vette ■biggen 1,65-1,75, zouters 1,70-1,74, geen aanvoer van biggen en lopers, 29 bokken en geiten: geen notering, 57 paarden 500-990, totale aanvoer 2416. Overzicht: stieren aanvoer iets rui mer, stemming willig, prijzen duurder. Melk- en kalfkoeien aanvoer matiger, stemming rustig, prijzen lager. Pinken aanvoer kort, stemming goed prijs houdend. Varkens aanvoer kort, stemming willig, prijshoudend. Scha pen aanvoer zeer klein, stemming willig, prijzen duurder. Lammeren aanvoer zeer klein, stemming willig, prijzen duurder. Paarden aanvoer matig, stemming voor slachtpaarden willig, prijzen duurder. Mannheim 194 007), Kaub 172 (+002), Trier 147 (—011), Koblenz 146 (—015), Keulen 86 (—007), Ruhr- ort 259 (—004), Lobith 910 (—007), Nijmegen 710 (—002), Arnhem 750 007), Eefde 283 (—009), Deventer 238 011). Namen la Plante 63 (+003), Maastricht hoofdsluis 4383 (—003), Borgharen 3898 (+003), Bel- feld 1024 (—004), Grave 425 (—020). Alle stuwen op de Maas zijn geopend, behalve die te Borgharen.

de Stem | 1956 | | pagina 11