OOM BOTER Aanval van de Federatie op r.-k. Z.-Ylaamse Vlassersbond Kloosterorouui Noord-Beveland thans vrijwel geïsoleerd ZUID-BEVELAND ZUID-BEVELAND Ook drinkwatervoorziening in herverkavelingsgebied BRANDWEER KRIJGT NIEUW SLANGENMATERIAAL Landbouwforum te Hulst 8k.WEUWSTE PLATE Hf V^WAD^cpusi®! wnnewarmie DAM PO Bevolking vat het gemoedelijk op De veerdiensten Walcheren VOORUITSTREVENDE ROEREN IN STUDIECLUBS BIJEEN Vorst schept nieuwe pr -oblemen P. Bakker 40 jaar bij Z.V.TM. S u n b alm 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 FEBRUARI 1956 Ernstige verwijten Steekt t Z-Vlaams zelfbewustzijn Veerpont wacht op betere dagen De raad van Westdorpe MIDDELBURG Viering Baden-PowelI-dag VLISSINGEN GOES JONGELUI! doe mee aan de grote VAN NELLE JEUGDPRIJSVRAAG TERNEUZEN koop een pakje extra voor de Zondag! Waarnemend burgemeester Stavenisse Kandidatenlijst St. Ger. Partij ln een nacht Uw handen gaal en zacht Heden en De Nederlandse Federatie van Vlassersverenigingen heeft met grote nadruk bepaalde maatre gelen aangekondigd tegen de r.-k. Zeeuwsch-Vlaamse Vlas sersbond, maatregelen die intus sen meteen zijn uitgevoerd en welke, naar het zich laat aan zien, ongetwijfeld tot een breuk tussen bond en Federatie zul len leiden. De Federatie blijkt vele en ernstige bezwaren tegen de Zeeuwsch-Vlaamse bond te hebben. Zo is de toezending: van de Vlas bode aan de leden stopgezet, het ge ven van cursussen eveneens, er is conservatoir beslag gelegd op de be zittingen van de vereniging en zo no dig zal een proces worden gevoerd om de vereniging te dwingen haar verplichtingen t.o.v. de federatie na te komen. Tenslotte weigert de fe deratie nog enige uitgave te doen ten behoeve van Zeeuwsch-VIaanderen. Het is hieruit reeds duidelijk dat de oorzaak van de breuk een finan ciële is. De kern van de onenigheid ligt dan ook in de inning van de contributies, waaruit de bond een be drag van 12000 gulden zou moeten afdragen aan de federatie. Naar de federatie stelt, zou de Zeeuwsch- Vlaamse bond zonder meer afdracht van dit geld geweigerd hebben. De aanval van de federatie op de bond (want van een „aanval' 'kan hier gesproken worden i krijgt boven dien een sterk persoonlijk karakter. Men hekelt een besluit van de bond om een eigen functionaris aan te stellen en daaruit trekt de federatie bepaalde conclusies. Over deze ernstige en onverkwik kelijke geschiedenis zullen de Zeeuwsch-Vlaamse vlassers, aange sloten bij de Z.V1. bond, zich uiter aard nog wel beraden. Intussen is het jammer dat de federatie a bout port- tant dergelijke beschuldigingen we reldkundig maakt. Uit dit geheel zou men n.l. wel de indruk kunnen krij gen dat de federatie ten eerste te weinig rekening houdt met de speci ale omstandigheden van Zeeuwsch- VIaanderen (die b.v. een geregeld be zoek van een federatie-functionaris bijna onmogelijk maken!) en dat men wellicht zelfs weinig moet hebben van de zelfbewustheid der Zeeuwsch- Vlaamse vlassers en van hun bond, die de grootste der twee katholieke vlassersbonden, aangesloten bij de federatie, is. Na kennisneming van het op verontwaardigde toon geuite standpunt der federatie kan men dan tenslotte de indruk krijgen dat die beteugeling der zelfbewustheid en zelfstandigheid haar grond zou vin den in de principiële organisatie der Zeeuwsch-Vlaamse vlassers. Het is nl. opmerkelijk dat deze aanval van de federatie (Advertentie) Vrouwen-noodlot? Moeten vrouwen zo dikwijls en zo erg onder geregeld terugkerende lasten lijden? Eén ding is zeker: de echte Kloostervrouw Mehssegeest kan vooral ook het lijden van vrouwen in veel gevallen verlichten Reeds generaties helpt dit voortreffelijke huismiddel tegen de dagelijks voorkomende kwaaltjes zoals hoofd-, maag- en kiespijn, enz. enz. Ook bij verkoudheid Vraag dus bij apotheker of drogist vandaag nog naar de echte (Van onze redacteur) Doordat de veerdienst Wol- faartsdijk-Kortgene, wegens de ijsmassa's in de Zandkreek, stil kwam te vallen is er nu alleen nog verbinding van Noord-Beve land met de vaste wal mogelijk via de veerpont Kamperland- Veere. Met deze pont kunnen echter noch auto's noch vracht wagens worden overgezet, zo dat goederenvervoer alleen mo gelijk is met handwagens of bakfietsen, zodat overladen schering en inslag is. Vervoer van landbouwprodukten, zoals aardappelen, en granen is prak tisch niet mogelijk wat natuurlijk al lerlei bezwaren met zich brengt. Praktisch heeft men op Noord-Be veland nergens nog behoefte aan. Er is voldoende brandstof en aan levens, middelen is ook geen gebrek. Om de toevloed van passagiers te verwerken, vaart de dienst Kamper- land-Veere heel de dag door. Er wer den vijf extra vaarten ingelast, wat voldoende bleek tot nu toe. IJSMASSA COMPACT In vorige strenge winters was het vaak mogelijk om de kleine afstand Kortgene-Wolfaartsdijk ongeveer vijfhonderd meter te voet over het ijs af te leggen. Doch thans is dit on mogelijk, omdat er teveel grote onef fenheden zijn en de sneeuwlaag ver raderlijke plekken voor het oog ver borgen houdt. De bevolking neemt haar versterkt isolement nogal ge moedelijk op en wacht hoogstens met nog meer ongeduld dan elders de dooi af. Bij hoogtij zijn de verbindingen naar en van Schouwen-Duiveland via ZijpeAnna Jacoba polder weer vrij normaal. Dagelijks kunnen twaalf vaarten worden gemaakt. De RTM- directie verwacht, dat vandaag zon der tegenslag gevaren kan worden van ongeveer adht uur tot 's mid dags drie uur. Het veer Terneuzen - Hoedekens- kerke is gistermiddag tijdelijk ge staakt. Het was nog onzeker of het vandaag zou varen. komt op een moment dat men wellicht lucht gekregen heeft van de voornemens van de bond, om zich aan te sluiten bij de Nederlandse r.-k. Middenstands bond. Hierover is nog geen be sluit genomen, doch het plan bestaat reeds enige tijd. Advertentie» HET SPEL VAN ASKENASE, SMETERLIN, MENUHIN e.a. werd voortreffelijk opgenomen op J LANGSPEELPLATEN. J ïfc Een zéér uitgebreide keuze 4 i 4 i biedt U: Piano- en Radiohandel, WILHELMINASTR. 1, BREDA. In de alhier gehouden raadsver gadering sprak de voorzitter, de burgemeester G. van Waes de wens uit dat in het jaar 1956 evenals vori ge jaren een goede sfeer zou heer sen in de raadsvergaderingen. Ontvangen was een schrijven van de commanadant van de plaatselijke vrijwillige brandweer voor aanschaf fing van nieuw slangenmateriaal. Door de raad werd beslist 10 nieuwe slangen met speciale koppeling te bestellen bij de Gebrs. Kronen burg. Tevens was ontvangen een schrij ven var. de commandant van ge melde brandweer om indien zulks mogelijk was een andere vergoe dingsregeling voor de leden van de brandweer vast te stellen. Het to taalbedrag van de vergoeding zou hetzelfde blijven, maar naast f 10.00 uitkering zonder meer, zou de rest van de uitkering worden afhankelijk gesteld van de bij te wonen oefe ningen en deelname aan wedstrij den. De vergadering besloot de com mandant van de brandweer mede te delen dat het nodige in de verga dering was besproken, en de aan dacht had van de raad. Tevens werd hierbij gesproken over de aanschaffing van een nieu we brandspuit. Naar aanleiding hiervan deelde hij nog mede dat zou worden overge gaan tot aanschaffing van een ma terialen-kist voor het onderhoud van het brandweermateriaal en er. hiervoor een vergoeding van f 10.- vast te stellen. De raad kon zich hiermede verenigen. Verder was ont vangen een schrijven dat de bouw van een zesde leslokaal aar. de la gere school op de Urgentielijst voor 1956 was geplaatst. De wijziging van de bouwverorde ning v.w.b. het bouwen van schuil plaatsen bij woningen met meer dan een woonlaag was goedgekeurd terug ontvangen. Van het Comité Ouden van Dagen te Sluiskil was een verzoek ontvan gen voor het verlenen van een sub sidie. Besloten werd eien subsidie te verlenen van f 2.00 per lid uit deze gemeente. BETEGELING SPEELPLAATS De heer de Maertelaere informeer de r.aar de verleende subsidie aan het plaatselijke jeugdwerk en wees er op dat in een vorige vergadering was toegezegd dat onder de subsidie van het plaatselijk jeugdwerk tevens viel een subsidie aan het dameskoor Crescendo. Toegezegd werd dit te zullen nazien. Punt 4 hield in een verzoek van het gemeld schoolbestuur voor be schikbaarstelling van gelden ingev. art. 72 l.o. wet voor gedeeltelijke be tegeling van de speelplaats en aan schaffing van leermiddelen. Beschikbaar zal worden gesteld een bedrag van f 621.00 voor leermid delen en f 1290.voor de betege ling van de speelplaats. De raad be sloot overeenkomstig het advies van B. en W. De salarisverordening van het ge meente personeel werd gewijzigd in die zin. dat de bedragen voor de pensioentoelagen .in overeenstem ming worden gebracht met de ter- Advertentie) zake geldende normen. Ook werd hierin opgenomen de wijziging van de bezoldiging van de onderwijzer cursus Franse taal. KLEUTERSCHOOL KREEG f 6000.—. Bij stemming werd de heer A. de Hulsters met 3 tegen 2 stemmen be noemd tot lid van het burgerlijk armbestuur. Punt 9 van de agenda hield in de verkoop van een stuk grond aan dhr. P. Kalle. De vergadering be sloot conform het advies van B. en W. hierop gunstig te beschik ken. Ontvangen was een verzpek voor beschikbaarstelling var. f 6000.— voor eerste inrichting kleuterschool. De raad kon zich hiermede ver enigen en aldus werd besloten. RONDVRAAG. Bij de rondvraag deelde de bur gemeester mede, dat vrijdag a.s. op het gemeentehuis alhier de 4 wonin gen Stroodorpe zullen worden aan besteed. Hij legde de vergadering tevens 'n plan voor, voor de bouw van vier woningen in de Singel. De heer de Hulsters vroeg hoever het stond met de verbetering van de Molenstraat. De voorzitter antwoord de hierop dat hieromtrent nog geen zekerheid kor. worden gegeven. Op de Vismarkt werd alhier door de Middelburgse padvin-dstersgroe- pen, er gelegenheid van de jaardag van Lady en Lord Baden-Powell, 'r. vlaggenparade gehouden, waar door de Districts - Commissaresse, mej. Alewynse een toepraak werd ge houden en de uitreiking plaats vond van der.kdaggroeten vau Aus- traliese padvinsters. (Advertentie) Niet meer te koud, te oud en te zout Na de Statenstembus werd in de gemeenteraad hartgrondig geklaagd door de heer v. Poelje over de ver zorging van de leden der stembu reaus. Hij zei toi*i: de koffie was te koud; het brood te oud en het cro- quetje te zout! Met de Kamerverkiezing in het vooruitzicht hebben B. en W. zich beraden op een betere regeling en schrijven de raad; „Aan de leden wordt in de mid daguren gedurer.de één uur gelegen heid gegeven thuis een warme maal tijd te gebruiken. Hiervoor krijgen de voorzitter en het tweede lid ge legenheid van 12,15 tot 13.15 uur. Ge durende dit tijdvak wordt de voor zitter vervangen door de toege voegde ambtenaar (tevens plaats vervangend lid) en een tweede, tot het bureau behorende, vervanger. Het eerste lid krijgt van 13.15 tot 14.15 uur gelegenheid tot het thuis ge bruiken van een warme maaltijd. Ge durende dit uur treedt wederom de toegevoegde ambtenaar als vervanger op, zodat de tweede vervanger slechts één uur zitting behoeft te nemen. De toegevoegde ambtenaar heeft van 11.15 tot 12,15 uur gele genheid thuis een maaltijd te ge bruiken. Door dit stelsel van vervanging toe te passen, kan de koffiemaaltijd, welke anders rond het middaguur werd aangeboden, worden verscho ven naar de avonduren, n.l. tussen 17,30 en 18 uur. Tevens stellen wij ons voor om in afwijking van de totdusver gevolgde gedragslijn om ongeveer 11.30 a 12 uur een kop soep te doen aanbieden. De mogelijkheid hiertoe wordt thar.s onderzocht." Ook op financieel gebied hebben B. en W. nog een troostprijs ge maakt. Zij stellen n.l. voor om het presentie-geld van zes op tien gul den te brengen. Let op de nadere aankondiging in onze advertentie in dit blad op zaterdag 25 februari a.s. In Hulst, in hotel de Graanbeurs, hoofd-assistenten-specialisten, die ie- is voor een grote groep boeren uit der de vragen op hun terrein tracht- oost Zeeuwsch-VIaanderen een be- ten op te lossen. De heer F. Pateer langrwekkende forummiddag gehouden uit Kruispolder presideerde de by- georganiseerd door de Studieclubs ineenkomst. Er waren bijna honderd Zeeuwsch-VIaanderen en de Ryks- boeren aanwezig. Vrouwengilde kreeg nieuwe presidente In de vergadering van het katho lieke Vrouwengilde alhier, werd in de vacature welke vorig jaar ont stond toen mevr. Heerewaarden de stad verliet, tot presidente gekozen mevr. Kloowyk met 23 stemmen te gen II stemmen op mevr. Stave- nuiter. Herkozen werd het aftredende be stuurslid, mevr. Meijer. De jaarverslagen werden onveran derd goedgekeurd en uit dat van de penr.ingmeesteresse, mevrouw v. d. Wychen, bleek dat er een kieine honderd gulden als kasoverschot was. Mevr. Dogge, die als vice-presi- dente de vergadering leidde, deel de r.og mee, dat verzocht was mee te doen aan de ledenwerving voor het Kankerfonds en dat er bij ge noegzame deelname een cursus in de kookkunst zal worden gegeven. Voor het uitstapje naar „de Keukenhof" bleek veel liefhebberij, men kan zich nog opgeven. Uit een bespreking over de kwes tie van een koopavond te Goes, bleek de overgrote meerderheid der dames, daar niets voor te voelen. Na de pauze hebben een paar deskundigen, een causerie gehouden over het voorkomen en verhelpen van voetgebrekken. De Rederijekers voeren ,,De derde dag" op De kath. toneelclub „de Rede- ryekers" is. onder leiding van pater Gerlach, leraar Nederlands aan het St.-Wiilibrordcollege volop aan het instuderen van het merkwaardige to neelstuk van Ladislaw T'odor ..De derde dag", dat geïnspireerd is op de gebeurtenissen rond de Verrijzenis en in de vorm van een rechtzitting is ge- gegoten. Het stuk zal gespeeld worden op zondag 8 april (Beloken Pasen) en op maandag 9 april. Een hotel onder de hamer Gistermiddag werd het bekende hotel „Nieuw Goes", hoek Voorstad- Wilhelminastraat door notaris Jon kers verkocht. Koper werd de makelaar Boogaard alhier voor f 57.000; de inventaris werd afzonderlijk verkocht. Ringrijden voor de jeugd Morgenmiddag heeft „Ijsvermaak" een wedstrijd in het ringrijden op de schaats voor de jeugd georganiseerd op het kleine Vestje bij de Steenen- brug. OUDERMIDDAGEN RIJKSLAND- BOUWWINTERSCHOOL. Onder leiding van directeur, ir. J. Versteeg, werden aan de Rijks- landbouwwinterschool twee ouder middagen gehouden. Ondanks koude en slechte verbindingen was de op komst zeer bevredigend. Na een kort inleidend woord gaf d>e directeur een uiteenzetting van de aard van het onderwijs aan de school er. deed verschillende mede delingen over de meest gewenste vooropleiding, de te verwerken leer stof, praktijktijd en zomerlessen, terwijl tevens het huiswerk werd besproken. In de pauze werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om met de directeur en leraren te spreken, terwijl ook de school kon worden bezichtigd. Na de pauze werd op de eerste middag een film var. het UNESCO werk „De wereld wacht" vertoond, terwijl op de andere middag ir. K. Inia te Kloetinge een causerie hield over Californië, waarbij een prach tige eigen gemaakte kleurenfilm door mevrouw Inia werd vertoond. Heinkenszand JAARVERGADERING KOLENVER. SAMENWERKING. Onder voorzitterschap van de heer S. Dekker hield de kolenver. Samen werking haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek dat het le dental met 31 over 1955 werd uitge breid. In totaal werd ontvangen een be drag van 26502.14 waartegen een bedrag aan 26480.37 aan uitgaven stond. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. Dekker, B. van Damme en M. Rottier herkozen Besloten werd dat de bode voor taan 4 maal per jaar de leden zal bezoeken voor het opnemen van de brandstoffen en 't ontvangen der gel den. Aan het slot attendeerde de voor zitter op het bestaande spaarsys teem waaraan belangrijke voordelen zijn verbonden. (Advertentie) «VVBUPS'DECCA'TEIEFUNKEH-COLUMBIA-PARIOPHONE* ■CMMOFOaNPtMEM «B.-GBMA0KT 56-BoZ-TEl 758 1 landboinwoorlichtingsdienst. De waar nemend consulent, ir. M. Sanders, leidde het technische deel van dit forum, daarin bijgestaan door zijn Het geopperde idee om met een ijs- breker de Zandkreek tussen Kortgene en Wolf aartsdijk open te breken, is niet te verwezenlijken, omdat de ijs massa te compact is. ZIERIKZEE SCHREEF ZIJN SCHUTSLUIS AF De raad nam genoegen met een keersluis De raad van Zierikzee nam een belangrijk nieuw besluit inzake de sluiskwestie. Met algemene stemmen werd een voorstel van B. en W. goed gekeurd genoegen te nemen met een keersluis voorzien van punt- en sectie deuren wat Waterstaat ook wil. De heer v.d.Doei wilde nog het een en ander weten over de financiën, maar de voorzitter, wethouder den Boer vertelde, dat dit goed zit. Zoals bekend werd vorige week het voorstel tot de bouw van een keer sluis aangehouden. De raadsleden wil den eerst een rapport van de heer Argelo, directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland ter tafel heb ben. Nu lag dit rapport op tafel. Nu had men geen bezwaar meer tegen het voorstel van B. en W. om het vorige jaar genomen raadsbesluit om over te gaan tot de bouw van een schutsluis in te trekken en het nieu we voorstel tot de bouw van een keer sluis aan te nemen. Verder werd nog akkoord gegaan met het voorstel het ingenieursbu reau Witteveen en Bos opdracht te geven tot het maken van een bestek en een begroting voor de verhoging van de havendijk. Op een gestelde vraag deelde de voorzitter nog mede, dat de keersluis onvoorziene omstandigheden voorbe houden, in het voorjaar van 1958 klaar zal zijn. PUBLIKATIEHET NEDERLANDS ZWVELBUREAU GRAVENHACE In de jongste bijeenkomst van de Herverkavelingscommis sie Zeeland zijn belangrijke mededelingen gedaan over de drink watervoorziening in het herverkavelingsgebied. In verband met de burgemeesters vacature in Stavenisse, welke per 1 maart zal ontstaan wegens vertrek van de heer L. A. Verburg naar IJsel- muiden, heeft de commissaris der koningin in Zeeland met ingang van genoemde datum de heer J. van den Bos, burgemeester van Sint Anna- land, met de waarneming van het burgemeesterschap belast. Nu de elektriciteitsvoorziening voor het zogenaamde onrendabele gedeelte in kannen en kruiken is, vormde de drinkwatervoorziening een zo moge - lijk nog nijpender probleem. De voorzitter, mr. v. d. Weel, ver telde, dat op korte termijn 'n basis regeling zal worden getroffen, hier op neerkomende, dat betrokkenen f 500 per aansluiting, plus f 50 voor iedere ha welke men in gebruik heeft moeten betalen. De uitvoering van een en ander zal gedelegeerd wc n aan het rijksbureau, voor drinkwa ter-voorziening, dat daarmee akkoord gaat. Nog werd meegedeeld dat de schat tingsuitkomsten en de lijst van recht hebbenden in blok Waarde binnei| - kort ter visie zal worden gelegd in „de Zoutkeet" te Goes, waar de Her- verkavelingsdienst Waarde zetelt. Veel bezorgdheid kwam tot uit drukking over de zo lang aanhou - dende vorstperiode, waardoor het schema der werkzaamheden in het ge- drang komt. Het wordt twijfelachtig of men met alle geplande percelen klaat komt voor de inzaai. Gelukt dit niet, dan zullen er schadevergoedingen moeten komen, welke bedragen men moet putten uit het gewone herverkave lingsbudget, wat voor dit jaar nog 21.5 miljoen groot is. In elk geval zitten hieraan heel wat consequenties BESLISSING INZAKE BEKALKING De vergadering verklaarde zich ak koord met het plan voor bekaiking van het tot bouwland omgescheurde grasland. Het betreft hier een goede 400 ha en de kosten van aankoop der schuim-aarde worden geschat op f 138.000, wat voor rekening komt van de dienst. Dit is de eerste maal, dat zoiets plaat- vindt. Bovendien kunnen de gebruikers van de voorlopig toegewezen perce len bouwgrond, die eveneens iets vooi bekaiking voelen, profiteren van een subsidie-regeling, welke hierop neer komt, dat één derde van de aankoop prijs wordt vergoed. Zou tachtig pro cent der grondverbruikers hierop in gaan, dan zal dit f 237.000 aan sub sidie vergen. Medegedeeld werd nog, dat in ja nuari j.l. een bedrag van 1.3 miljoen is verwerkt tegen 2 a 3 miljoen nor maal; februari zal nog heel wat on gunstiger cijfers geven. Een serie nieuwe werken werd ge gund, tot een gezamenlijk bedrag van f 2.203.000. Hierin is nog niet begre pen de weg welke door het ingedijk te Dijkwater op Schouwen-Duiveland zal worden gelegd, wat gelijk gaat gebeuren met de verzwaring van de zeedijk aldaar en waarvoor men klei en zand uit het ingepolderde gebied zelf haalt. AFSCHEID IR. POST Een groot aantal vragen kreeg het deskundige forum voorgelegd, vragen die betrekking hadden op de meest uiteenlopende sectoren van het land bouwbedrijf, doch waarvan de meeste toch uiteindelijk neerkwamen op het probleem van de rendabiliteit, de hoogst economische bedrijfsvoering. Zo behelsde een groot deel der vra gen de kwestie van de mechanisatie, welke specifiek eigen problemen heeft maar welke ook te pas komt bij za ken zoals de opvoering der rendabili teit, het vraagstuk van het scheuren van grasland (Z.-Vlaanderen heeft thans ca. 20 pet. van de cultuur grond als grasland), de drainage en egalisatie van de grond enz. Allemaal zaken waarin een juist inzicht in de mogelijkheden van de mechanisatie, en de bijkomstigheden ervan, een gro te rol spelen. HOOG PEIL. Ook de bespuiting en de bemesting, problemen van de veestapel, voeding enz., kwamen ter sprake, het bewei den, het benutten van afvalproduktcn. Het geheel stond op een zeer hoog peil, getuigenis afleggend van de wij ze waarop de in studieclubs verenig de Zeeuwsch-Vlaamse boeren zich de wetenschappelijke kanten van hun be roep hebben eigen weten te maken. Het doel der studieclubs is tenslotte: een hogere produktie te verkrijgen, tegen lagere kosten. Daartoe is een intense studie nodig, die behalve een betere bcdrijfsuitkomst tenslotte ook een stuk persoonlijke bevrediging schenkt. Ongeveer 600 boeren van de ca. 3000 in Zeeuwsch-VIaanderen zijn aangesloten bij studieclubs. (Advertentie) De voorzitter nam daarna op har telijke wijze afscheid van het hoofd van de dienst, ir. Post, die een be langrijke promotie naar Utrecht kreeg. Spr. liet doorschemeren 't wel verdrietig te vinden, dat men in ho gere regionen zo vaak de aandacht laat vallen op goede krachten in Zee land, zodat hij al te vaak mensen moet uitluiden. Ir. Post bedankte voor de hem toegezwaaide lof. Natuurlijk vindt hij de promotie eervol, maar met blijdschap verlaat hij zijn werk in Zeeland niet, omdat liet hem lief is geworden. Alsdoor worden verkoudheden bijVader, Moederen Kind verdreven met De kandidatenlijst van de Staatkun dig Gereformeerde Partij voor de verkiezing van de Tweede Kamer wordt geopend door ds. P. Zandt (Delft) en ir. C. van Dis ('s-Graven- hageL Als nummer 3 staat op de lijst de heer D. Kodde (Zoutelande) en als nummer 14 de heer A. J. Schot (Middelburg). De heer P. Bakker vierde zijn 40- jarig jubileum in dienst van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramwegmaat schappij, waar hij de functie van klerk bekleedt. Tijdens een intieme plechtigheid op het hoofdkantoor van de Z.V.T.M. alhier werd de heer Bakker gefeliciteerd door de direc teur, ir. J. F. Denie, die hem dank bracht voor alles wat hij in deze 40 jaren voor het bedrijf had gedaan. Hij overhandigde hem een enveloppe met inhoud en bood hem een bloem stuk aan. Namens het personeel bood de heer Lippens de jubilaris een fraaie lig stoel aan. De heer Bakker dankte voor alle blijken van belangstelling, 's Avonds hield de jubilaris een druk bezochte receptie, waar vele vrien den en bekenden hem kwamen geluk wensen. Toneelopvoering ten bate van het Rode Kruis Burgemeester Mr. P.Tellegen heet te de vrij talrijke Rode Kruis-vrien- den van harte welkom bij de aanvang van de opvoering van Dr.A.J.Cronins „Het hoogste Offer" dat door de to neelgroep „Crescendo" in het Con certgebouw werd opgevoerd. Maar niet alleen het Rode Kruis, ook de toneelgroep „Crescendo" verdient de nodige belangstelling aldus burge meester Teilegen. Want onder de lei ding van Herman Bruggen heeft „Crescendo" de laatste tijd zeer op merkelijke prestaties geleverd. De burgemeester sprak de hoop uit dat de toneelgroep in 't volgende Landju weel een goede plaats zal bezetten. Spreker zag in „Het hoogste Offer" een symbool en spoorde de aanwe zigen aan ook een offer te brengen voor het Nederlandse Rode Kruis. Met veel élan heeft „Crescendo" Cronins toneelspel voor het voetlicht gebracht en verschillende bezoekers die de voorstelling ongeveer een maand geleden in het Parochiehuis hebben bijgewoond hebben nu mis schien nog meer genoten van deze voorstelling die onder de feilloze lei ding van Herman Bruggen 'n buiten gewoon gave vertoning is geworden. De perfecte rolkennis, samenspel dynamiek en intonatie maakten dit spel tot een prachtig kloppend geheel, waarvoor de bezoekers uiterst dank baar waren. De uitstekende grime van Johan van Duysse en de toneel aankleding gaven aan deze voorstel ling de finishing touch. Mr. P.van Meerwijk dankte geestig en overhandigde de dames bloemen. Niettegenstaande de bittere koude was de belangstelling zéér bevredi gend. Zuiddorpe Voedselactie voor vogels Ook te Zuiddorpe is een voedsel actie voor vogels op touw gezet. Schoolkinderen werden ingescha keld en togen zo vol ijver aan het werk dat de tevreden politie, die de leiding in handen heeft, meende een woord van dank tot de jeugdige me dewerkers (sters) te moeten spreken. Op plaatsen waar de honderden hongerende vogels bijeenkomen wordt door de politie het voedsel uitge strooid. Koewacht Binnenkort kunnen dus al degenen die vakantiebonnen uit het Bouwbe drijf moeten verzilveren of die in aan merking korren voor uitkering krach tens de Wettelijke Wachtgeld- en Werkloosheidsverzekering van de Be drijfsvereniging voor de Bouwnijver heid, zich op dit adres vervoegen. De lange weg naar St. Jansteen of Zuid dorpe behoeft dan niet meer te wor den gemaakt. Mogelijk dat deze grote verbetering voor de bouwvakarbei ders er toe zal kunnen bijdragen dat dit correspondentschap zeer spoedig kan worden omgezet in 'n afdeling. IJzendijke SPREKEN IN HET OPENBAAR Voor de tweede maal wordt er de ze winter een cursus gegven in ons dorp in het spreken in het openbaar. Voor de cursus die deze week zal beginnen en onder leiding staat van de heer E. Beket uit Den Haag, heb ben zich een tiental deelnemers opge geven. Hoofdplaat RAADSVERGADERING Hedenavond om half 7 zal de raad in openbaze vergadering bijeenko men. Er zullen o.m. behandeld wor den de volgende punten: Aankoop gronden voor het uitbreidingsplan, wijziging van de verordeningen resp. op de straatbelasting en de rioolbe lasting, subsidiekosten opleiding kleu teronderwijzeres. IJSFEEST KINDEREN Woensdagmiddag werd op de spui- kom aan de haven een ijsfeest gehou den voor de kinderen van de beide lagere scholen. Onder leiding van het onderwijzend personeel werden o.m. de volgende wedstrijden gehouden: blokjesrapen voor de laagste klassen, wedstrijd met hindernissen voor de middenklassen. hardrijden op de schaats en prikslee rijden. Alle kin deren werden onthaald op warme chocolademelk en versnaperingen. (Advertentie) "A 'i Vraag Uw Apotheker of DrOgist AGENDA GOES Grand: C ana ris, 14 j. MIDDELBURG Electro: Angst, volw. Schouwburg: Vera Cruz, 14 j. S/« VAN GENT Olympia 8 uur: Lucretia Borgia. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Jaloezae. VLISSINGEN Alhambra: Slaven van de Nijl, 14 j. Luxor: Een seconde be slist, 18 j. Morg' KATH. BOUWVAK- ARBEIDERSBOND Dezer dagen is alhier opgericht een correspondentschap van de Kath. Bouwvakarbeidersbond ,,St. Joseph". Als correspon ent is aangesteld de heer R. Aper, Grensstraat 5. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Ontvluchting uit Colditz. DE KLINGE Kinema van Dijck 7.30 uur: De Zigeunerbaron. GRAAUW 5 uur: Vergadering De Reisdireef. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Lava stroom over Java. ST.-JANSTEEN Café De Kroon 6 uur: Koningskaarting. J. Baart 3,30 uur: Grote schieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: Zeven broers zoeken zeven bruidjes. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Lucretia Borgia. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Jaloezie. Concertgebouw 8 uur: Het meisje en de cowboy. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera Bietje. Signor Bruschino.

de Stem | 1956 | | pagina 2