SCHOUWTONEEL bij bezoek Sovjet-leiders Positie van de middenstand was in 1955 gunstiger Eoka dreigt met executie gijzelaar aturen fets IEN IDA Wie betaalt? Geen Carnaval Wat is het? Weerbericht In Londen t Demonstraties Heerenveen vindt f11.000 te weinig GELDRUZIE OM ABE LENSTRA Dat wisten we al! Mijnopruimingsdienst Grote geld- en goederenomzetten en PREMIES VOOR „VERVANGENDE" WONINGEN Minister heeft er bezwaar tegen Braziliaanse rebellen winnen terrein Engelse League Kees de Ruyter toch naar Barcelona KNVB als deurwaarder Zelfs scheidsrechtersfluit bevroor il (i ft Een auto-puzzel Cyprus Nederlandse soldalenp/oeg won ijzig duel van Amerikanen Voorlopigen blijven even „op stal" Schaatswedstrijden in Krabbendijke Kools winnaar IJsfeest te Hoofdplaat EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DÓNbERDAG 23 FEBRUARI 1956 vorst, dc af lage water- ijsformatie vele oestcr- r de gevol- ïter. Hoewel iputten zich schade aan >nden enorm zand in het der gronden schuren van ld en stroom zullen veel meevoeren, en hierover kers kan dit de verkoop inkrijk. Maar van de win- rzien moeten HING OOL 1 in de Burg. gebruik ge- opening zal bepaald wor- •de slager zal ;e tijd niet in te verrichten. ERING de raad van Dp de agenda voorstellen: derdmolen te ;n, toe te tre- verlenen van van 1000 gul- Lamswaarde van het ge- ■s, de Achter voor vervoer edewerking te i. Z.Vlaamse voor de bouw ngen en ver- In deze bij— uwe raadslid ?d. .UISTER. JD. alhier won de e, in de NOC- -aat de leeuw n." i-KRAS" IT raatsli'efhebbers iting van een - A. J. Visser, ;erde vergade- welkomstwoord wat het doel na werd het ozen, hetgeen Cornelis Kos- Jan Provoost, at de eigenaar heer Cornelis erd gevonden beschikking te irt met uitslui- oor kinderen, zijde der plaat- :n bedrag voor .ellen van prij- allen op zo- donateurs aan olgend jaar tij- tart. hebbers schaat- Ileine en Grote door de ijsver- conditie gehou- vonds feestelijk lidsprekers vro- schaatsers zijn :n een tent met zorgt voor de 1ED Iraakmanpolder van deze barre ren zijn al om- vogels, welke emcrkt blijven, andbouwer J. v. agde meeuw uit Dp diverse plaat- voedsel gewor- J DE SLOOT wijze reed de dhr. de B. van nneer men ziet, lm. 5 m maakte ile schade opliep it het buitenge- RS gemeente, hoe ladheid der we nnen niet overal om komen gere- ipers voor. Nabij jikelde een auto aanwagen moest n de bocht Gent- older botsten D. auto's op elkaar, eriële schade. IEUWS in dit winter- Toneelvereni- stuk in studie ksesvol optreden cht en Morgen" in de vrolijke men de klucht Dick Faber „De het program me bedoeling om 'vasten) voor het Het is aan verschillende dingen duidelijk, dat er zich tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten een economische oorlog afspeelt. „The Minneapolis Star" zag nu in gedachten bovenstaand café achtig krachtspelletje. Wie zal er straks het rondje moeten be talen? (Reproductie uit „The New York Times") Vergist U niet, dit plaatje heeft geen betrekking op carnaval, maar stelt een vreesaanjagend lid van de Ku Klux Klan voor. De K.K.K. is in Alabama weer opgestaan en heeft gedecreteerd: „Ik ben de wet!" (tekening uit de Nashville Tenessan, gerepo- duceerd in „The New York Times".) De medici hebben over de fysieke toestand van president Eisenhower een gunstig rapport uitgebracht. Eisenhower zal spoedig een beslissing nemen, of hy zich weer candidaat zal stellen voor het presidentschap. Eisenhowers tegenpartij, ge symboliseerd door de olifant, wacht inmiddels met het oor aan het doktersapparaat in top- spanning de beslissing af. (The New York Times reproduceer de dit plaatje uit The Sioux Journal.) De wisselende stemmingen in Moskou waren voor Doyle van „The Philiadelphia JDaïjy News" aanleiding dit weerhuisje te produceren en „The New York Times" nam het over in haar lijvig zondagsblad. De teke naar voorzag zijn plaatje van opschrift: „Weerbericht van vandaag: mooi en warm". Vertegenwoordigers in Engeland van alle volkeren achter het IJzeren Gor dijn organiseren op 25 maart de datum waarop de Sovjet-leiders een bezoek brengen aan Londen een grootscheepse demonstratie in de Al- bert Hall. De demonstratie is niet bedoeld als een protest tegen het bezoek, doch om het Britse volk te herinneren aan het tragische lot van miljoenen mem sen van alle rassen en godsdiensten, Vertegenwoordigers van de voor: naamste politieke partijen 'en gods diensten in Engeland zuller het Woord voeren op deze bijeenkomst De Raad van Ridders vai). St. Cjo- lumba te Newcastle heeft geprotes teerd tegen het bezoek vdn d'ë Sovjet leiders aan Engeland. De „vredesboodschappen", die de heren van het Kremlin richt ten aan president Eisenhower blijven een dankbaar object voor de Amerikaanse caricaturisten. De „New York Herald Tribune" laat premier Kroestsjef in een der Kremlintorens verschenen om het Russische volk kond te doen, dat de Ver. Staten nog zo kwaad niet z(jn en liever vrede dan wat anders willen. „Alsof we dat allang niet wisten" laat de tekenaar een gultige'Rus zeggen, die blikbaar regelmatig naar het radiostation „De Stem van Amerika" luistert. De Ver Staten, Groot-Brittannië en Frankryk hebben beslóteh samen te werken ten aanzien van de problemen in het Midden- Oosten: het is een der resultaten van Edens bezoek aan Eisen hower. Kroestsjef heeft daarover j.l. dinsdag op het congres der Russische communistische partij heel wat hittere geluiden laten horen. HU zei, dat de Westelyke Grote Drie een uitermate ge vaarlek spel speelden. Maar in Londen haalde men er de schouders over op en in Washington zei men: wij doen als Londen. En daarom schilderde de tekenaar van „The Washington Star" het Westelyke trio af als het onwennig ploegje van een opruimings dienst, bezig met het demonteren van een meer dan levensgrote middenoostelyke bom. (Reproductie uit „The New York Times") In hel jaarverslag van de Ned. Middenstandsbond troffen wij een Inte ressante beschouwing aan over de positie van de middenstand. „Verschillende gegevens," aldus het verslag, „leiden tot de gevolgtrekking, dat de grotere geldomzetten, welke door het Econ. instituut voor de Mid denstand werden geconstateerd, over wegend veroorzaakt zijn door toene ming van de kwantitatieve omzet en niet door prijsstijging. Het huidige, hoge nationale inkomen is voor de toeneming van de consumptie een ge rede verklaring. De z.g. welvaarts ronde" van oktober 1954 is voor de omzetten in detailhandel en ambacht stellig van betekenis geweest. Daar naast speelt ook de geleidelijke stei- ging van het consumenten-gemiddelde per vestiging, zowel beïnvloed door de bevolkingsaanwas als door de ver mindering van het aantal vestigingen in verschillende bedrijfstakken, een overigens bescheiden rol. In de sec tor van de duurzame gebruiksgoede ren heeft de verdere ontwikkeling van het afbetalingsstelsel tot een gro tere omzet bijgedragen. Tegenover de grotere omzetten staan in het algemeen ook gestegen kosten, mede door de loonronde van 1 °ktober 1954, welke in dat jaar f'oohts op één kwartaal drukte en in 1955 op het gehele jaar. De gang van zaken bij onze cliën ten leidt tot de voorlopige indruk, dat de bedrijfsuitkmsten opnieuw in doorsnee bevredigend of gunstig zijn geweest en dat de kostenstijging kon worden overbrugd. GROTE KRED1ETVRAAG. ►n. Vlaamse Opera Evenals in vorige jaren bestond in het verslagjaar een grote krediet- vraag zowel naar kredieten voor ei gen rekening en risico als naar kre dieten onder staatsgarantie. Met betrekking tot de gewone kre dieten bestaat het merkwaardige feit, dat het totaal der verhogingen van lopende kredieten groter is dan het totaal der nieuw verleende kredieten Dit feit wijst in de richting van het ook reeds in het vorige jaarverslag gesignaleerde verschijnsel van kre- dietvraag als gevolg van groei van de onderneming. Het grootste deel van de vraag naar garantiecredieten betrof het bedrijfsuitrustingskrediet Upnieuw kon aan een flink aantal be drijven de gelegenheid worden gege ven om in hun behoefte aan middelen voor vernieuwing of verbetering van de outillage door een dergelijk kre diet te voorzien. De vraag naar de andere soorten van garantiekredieten bleef bescheiden. Vooral de betrekke lijk geringe vraag naar bijzondere kredieten wijst qp een betere liquidi- teitspositie bij volwaardige midden- standsbedrijven dan enige jaren gele den. Eenzelfde conclusie kan worden ge trokken uit het in het algemeen regel matige verloop van de aflossingen op de garantiekredieten en uit het feit dat van vele gewone kredieten slechts in bescheiden mate of in het geheel niet wordt gebruik gemaakt. De, stij ging van het tegoed van een aantal rekeninghouders en het in vergelijking met enkele jaren geleden nog slechts in geringe mate voorkomen van aan zienlijke achterstanden in de betaling van belastingen, zijn evenzeer aandui dingen, dat de gunstige conjunctuur, naast een zaakkundig beheer, voor vele bedrijven heeft bijgedragen tot een vermindering of opheffing van de liquiditeitsspanningen, welke geduren de een aantal jaren na de bevrijding in het middenstandsbedrijfsleven een vrij algemeen voorkomend verschijn sel waren. Hiermede wil zeker niet gezegd zijn dat de liquiditeitsmoeilijkheden voor de gehele middenstand tot het verle den behoren. Een in aantal omvang rijke groep van kleine en zeer kleine ondernemingen verkeert ongetwijfeld nog steeds in een moeilijke positie, omdat de bedrijfsresultaten veelal geen kapitaalvorming van betekenis mogelijk maken. De werkzaamheden van de commissie Het Kleine Mid- denstandsbedrijf en van de commissie Vermogensonderzoek bij de Midden standsonderneming zullen wellicht in de toekomst een beter inzicht in dit probleem en in de al dan niet be staande mogelijkheden voor een op lossing verschaffen. DE KAPITAALPOSITIE voor de middenstand in het algemeen typerende - omstandigheid blijkt, dat het eigen kapitaal gering of beschei den is in verhouding tot de bedrijfs omvang en veelal eveneens in ver houding tot het gevraagde bankkre diet." De stijging van de geldomzetten in 1955 bedroeg o.m. voor de ijzerwaren 26 pet.; voor bloemen 19 pet.; voor sportartikelen 14 pet.voor groenteza ken 13 pet.; voor textiel 10 pet.; voor gouden- en zilveren werken 13 pet.; voor rijwielen 20 pet.; voor drogiste rijen 11 pet.; voor dranken 10 pet.; voor tabaksprodukten 5 pet. parfume rieën 8 pet en boeken 6 pet. Met betrekking tot de kapitaalpo sitie van de middenstand zij opge merkt dat vooral bij kredietaanvra gen van groeiende bedrijven veelvul dig en in sterke mate de - overigens Minister Witte heeft de gemeente besturen doen weten, dat hij bezwaar heeft tegen aanvragen van premies voor de bouw van huizen, die! ande re woningen moeten vervangen, bij voorbeeld bij het verwezenlijken van uitbreidingsplannen e.d. De gemeenten hebben de minister meteen gevraagd, zijn standpunt te willen wijzigen, omdat het vaak on mogelijk is uit te maken of een pre mie-aanvraag betrekking heeft op een vervangende woning. Er zijn moeilijkheden gerezen tussen de besturen van „Heeren veen" en „Sportclub Enschede" omtrent de transfersom, die de Enschedese vereniging aan eerstgenoemde club verschul digd is na de overgang van Abe Lenstra. De heer van Daalen van „Sportclub Enschede" verklaarde, dat hij de zaak als afgedaan beschouwt. Het bedrag wan f25.000, dat oorspronkelijk voor Lenstra werd gevraagd, vond men in Enschede te hoog en de 'desbetreffen de voorstellen zijn dan ook catego risch van de hand gewezen. Het bestuur zou ongeveer een half jaar geleden een brief uit Heere no veen hebben ont vangen, waarin werd meegedeeld, dat de sportclub aan zijn verplich tingen had vol daan. Dit gebeurde kort nadat f 11.000 aan de Friezen was betaald. Dat nog f 14.000 moet worden overge maakt aan de pen ningmeester van „Heerenveen" ont kende de heer van Daalen ten stel ligste. Voor hem was de transfer ge heel geregeld;. ANDERE LEZING De opstandelingen van de Brazili aanse iuchtmacht hebben in het dal van de Amazone weer twee vliegvel den veroverd. Zij hebben er nu ze ven. Pe bemanningen van zes militaire vliegtuigen weigerden 200 parachutis ten naar Belem te 'brengen, om te worden gebruikt tegen de opstande lingen. Vijf onderofficieren zijn gear resteerd. De parachutisten zfjn later toch vertrokken. 'Volgens berichten van de opStande- lingen hebben deze ook in Rio aan-, hangers. Er zou bij de strijdkrachten LENSTRA ..liefst f25.000... De voorzitter van „Heerenveen", de heer Schut, daarentegen gaf een heel andere lezing. Hij vertelde, dat na mondelinge on derhandelingen tussen deputaties uit beide besturen, besloten is dat de transfersom zou worden opgebracht door het spelen van twee vriend schappelijke wedstrijden van Sport club Enschede tegen buitenlandse ploegen. Eind juli ontving „Heerenveen" de recette van de eerste wedstrijd. Het bedrag lag enkele jhonderden guldens boven de elf duizend. Tevens kreeg het bestuur het verzoek een verkla ring af te geven, nodig om van de KNVB overschrijving van Abe Len stra te verkrijgen. Men informeerde bij Enschede hoe het stond met de tweede wedstrijd, waarover tijdens de onderhandelingen was gesproken, Volgens de heer Schut ontkenden de De uitslagen van de overgespeelde wedstrijden' voor de vijfde ronde van de F A cup lulden; Liverpool - Manchester City 12 Sunderland-Sheffield United 1-0. ■bestuurderen van Sportclub dat er sprake was geweest van een tweede wedstrijd en dat de f 11.000 die was betaald de gehele transfersom vorm de. Hiertegen protesteerde men in Heerenveen. De laatste brief die de heer Schut inzake deze aangelegenheid ontving, meldde dat de heer vain Daalen met vakantie 'was. In het toernooi om het Europees biljart kampioenschap kader 71/2, dat van 15-18 maart te Luik wordt gehouden, zal ons land vertegenwoor digd worden door Piet van de Pol, Nederlands kampioen in deze spsel- soort. C. van Oosterhout is aangewezen als onze vertegenwoordiger in hei Europees kampioenschap libre, dat van 5 8 April te Barcelona wordt gespeeld. Mocht de bondsvergadering zondag 26 febr. verandering aanbrengen in de schorsing van Kees de Ruyter dan bestaat de mogelijkheid dat de Waal weker naar Barcelona gaat. De Ruijter is naar men weet begin januari voor een jaar geschorst we gens het spelen van een demonstra tiewedstrijd zonder toestemming van de bond een straf waartegen hij (terecht) bjj de bondsvergadering be roep heeft aangetekend. Limburgse amateur-clubs kregen aar schuiving De KNVB heeft aan twee Limburg se eersteklassers (amateur voetbal) laten weten, dat de competitie voor hen op korte termijn zal worden op geschort, tenzij zij hun achterstallige financiële verplichtingen ten opzichte van de bond alsnog nakomen. Het betreft WH 1916 en Sportclub Emma, die zich niet hebben gehouden aan de getroffen regeling voor betaling van het verschuldigd bedrag in termijnen. Halve finales om Europese beker Te Parijs is de loting verricht voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs. Het resultaat was, dat F.C. Milan tegen Real Madrid zal uitkomen, en Hibermans tegen Stade de Reims. De wedstrijden clubs ontmoeten elkaar twee maal moeten vóór 30 april gespeeld zijn. Voor de eerste divisie is slechts de steeds meer sympathie voor de op-1 wedstrijd Chelsea-Charlton Athletic standelingen merkbaar worden. gepeeld. Chelsea won met 3-1. Merkwaardige ontmoeting aan de grens Aan het grenskantoor te Nispen- Esschen waren we getuige van een ietwat merkwaardige ontmoeting, ge volg van internationale regelingen in zake in- en uitvoer- van goederen. Een trailer, welke vanwege zijn meer dan normaal toegestane lengte slechts met speciale vergunning op de wegen mag' rijde.i, vervoerde acht glanzende Simca's, vervaardigd in de Kaiser-Frazer-fabrieken te Rotterdam en op weg naar België en Luxem burg. Tegelijk kwam van de richting Bel gische grens een aantal Renault-per- sonen-auto's, vervaardigd in de as semblagehallen te Brussel. Beide zijn wagens yan Franse af komst, waarvan dus de i ie in Ne derland, de andere in België is ver vaardigd. De reden van deze ietwat vreemde verhouding moet men zoe ken in de internationale overeen komst tussen België en Frankrijk. België laat n.l. o.a. uit Frankrijk slechts in beperkte mate de invoer van auto's toe. Dc rest komt in on derdelen binnen, welke dan in België in elkaar worden gezet en waarbij dan heel wat onderdelen worden ge bruikt, welke in België worden ver vaardigd. o.a. ook de banden. Simca kent geen assembleringsbedrijf in België. De liefhebbers voor een Sim ca in België en Luxemburg worden nu derhalve vanuit ons land bediend. De enkele auto, welke in vroeger ja ren eens ooit in ons land is gemaakt, n.l. de Spijker, heeft onze zuiderbu ren nooit aanleiding gegeven om het geheel afgewerkte Nederlandse pro- dukt in deze te weren. Omgekeerd is dat al evenmin het geval en het transport van auto's van nabij Brus sel naar ons land is altijd nog goed koper dan vanuit het ongeveer 300 kilometer verder zuidwaarts liggende Parijs. i De verzetsorganisatie Eoka op Cy prus heeft woensdag verklaard een Britse soldaat als gijzelaar vast te houden, die zal worden terechtgesteld indien een jonge, ter dood veroor deelde Griekse Cyprioot wordt opge hangen. Het betreft de Britse soldaat Gordon Hill, die voor Kerstmis uit zijn kamp verdween. De Eoka, die vereniging van Cyprus met Griekenland voorstaat, maakte dit bekend in pamfletten, die woens dag in Limassol werden verspreid. De moeder van Hill heeft koningin Elizabeth verzocht -te bewerkstelligen dat het leven van haar zoon wordt gespaard door begenadiging van de ter dood veroordeelde Cyprioot, Mi chael Karaolis. Op Houtrust te Den Haag wapperde, bij tien graden vorst, de vlag met de „stars and stripes" naast de Nederlandse driekleur in de felle oostenwind. Dat gebeurde ter ere van de voetbalwedstrijd, die onder alle omstandigheden doorgang moest vinden; Nederland-Verenigde Staten militair. En de match ging door. Op een veld, waarop soldaten drie dagen lang tevergeefs hadden getracht het sneeuwtapijt enigszins begaanbaar te maken, met volksliederen, geblazen op halfbevroren instrumenten, met spelers, die extra truien droegen onder hun shirts en verder gewapend waren met oorwarmers en handschoe nen. En waarachtig met nog tweeduizend stampvoetende, lange ademkegels blazende toeschouwers langs de lijnen óók.... De Nederlanders wonnen het ijzig duel met 51. Reeds in de derde minuut zorgde de Blauwwitter Dahrs (linksbinnen) met een welgemikte „ijsbal" voor de ope ningstreffer (1-0). Daarna waren de allengs gevoellozer wordende voeten van onze schutters de maat kwijt of voorkwam de in het basketball-spel gevormde Amerikaanse doelman Ro bert Sylvester een doelpunt. In de 31ste minuut speelde zich een ver warde en door de gladheid vertraag de worsteling voor het Nederlandse doel af. Linksbinnen Tatoian vuurde, onder in de uiterste linkerhoek. En keeper Chris Feyt (Willem II), die plotseling tot actie werd geroepen, bleek ondanks een lange broek en een ijsmuts te stijf van de kou om de bal tijdig te bereiken (1-1). Door dat vijf minuten later een Ameri kaanse verdediger de bal met de hand speelde, mocht Bosselaar (Feijenoord) een strafschop nemen, zodat de Ne derlandse militaire ploëg een 2-1 voorsprong bezat, toen het tijd was voor hete thee. Eigenlijk had Feyt in de tweede helft wel in de voorhoede kunnen gaan spelen, want de Amerikanen kwamen nauwelijks nog over de (ro de) middenlijn. Na een half dozijn verdwaalde kogels zond Dahrs in de 18e minuut van grote afstand een ef fectbal in, die de uitstekende doelman Sylvester te machtig .was (3-1). Twee minuter) 'later schoot ook Bisschop raak (4-1) en in de 32ste minuut bracht middenvoor Braam de (eind) stand op 5-1. Kort voor het einde leende scheids rechter Roeikens een fluitje. Zjjn eigen instrument gaf geen geluid meer, Er zat een ijsprop in.... De K.N.V.B. heeft aan de English Football Combination voorgesteld om de wedstrijd, die woensdag 29 febru ari in het Olympisch Stadion te Am sterdam zou worden gespeeld tussen het voorlopig Nederlands elftal en een ploeg van de Football Combination uit te stellen. Dit in verband met de staat, waarin het stadionveld door de vorst en de sneeuwval van de laatste weken verkeert. Er is nog geen afspraak gemaakt over een nieuwe datum, maar mis schien kan de wedstrijd een week Ia ter worden gespeeld. De ijsclub ..Krabbendijke'. organi seerde langebaah wedstrijden over 500, 1500 en 3000 m. Er waren 33 deelnemers. Op de 500 m. bfiye.es Kees Lobbe- zoo, dat hij op deze afstand behoor lijk uit de voeten kan. Hij eindigde als eerste. Jammer dat deze rijder op de 1500, maar yóortl op de 3000 m niet snel genoeg Was om een der eer ste plaatsen in hét eindklassement voor zich te kunnen opeisen. Piet Kools. deze tniddag in goede vorm wist op verdienstelijke wijze beslag te leggen op de eerste plaats op de 1500 m, terwijl hij ook op de 3000 m de hoogste eer verwierf. Jo de Roo die zowel op de 1500 als op de 3000 m goed voor de dag kwam en op deze afstanden tweede werd moest door een minder goede 500 m toch met de derde plaats genoegen nemen in de eindklassering. Ook Staf Dobbelaere. die er toch steeds beter in komt, is geen sprin- ter van allure. Hij reed echter een verdienstelijke 3000 men leverde op deze afstand eeri ènerverend duel met de Middelburger Bostelaar die in dit gezelschap zeker niet uit de toon De uitslagen luidden; viel. 500 m: 1 C. Lobb.ezoo' 57,9 sec.; 2 J. Kools 58.8; 3 P. Kools 59,3; 4 C. Kole 60; 5 Jo de Roo 60,1; 6 P. Gan seman 60.1; 7 J. Mol 60,4; 8 W. Ka-- relse 60,6; 9 G.. Dobhèlaere 60,7; 10 Theo Vogelaar 60,8. 1500 m. 1 P. Kools 3.02,2; 2 Jo de Roo 3.09.8; 3 C Lobbezoo 3.12.2: 4 J. Kools 3.12,3; 5 A. B. Bostelaar 3.13,1; 6 G. Dobbelaere 3.13,6; 7 Th. Voge laar 3.14,5; 8 G. de Jager 3.15; 9 W. Karelse 3.15,1; 10 J. C. Lindenberg 3.16,1. 3000 m: 1 P. Kools 6.29,6; 2 Jo de Roo 6.41,6; 3 J. Kools 6.42,3; 4 A. B Bostelaar 6.45,2; 5 G. Dobbelaere 6.47,3; 6 Th. Vogelaar 6.55,6; 7 J. C Lindenberg 6.56.3; 8 P. Ganseman 6 59; 9 W. Karelse 7.01,6; 10 C. Lob bezoo 7.02,5. Algemeen klassement: 1 P. Kools (Cadzand) 184,966 pnt; 2 J. Kools (Cadzand 190.283; 3 Jo de Roo (Schore) 190,300; 4 C. Lobbezoo (Ril land) 192,384 5 G. Dobbelaere (Shoondijke) 193,066 6 A. B Boste laar (Middelburg) 193,200; 7 P. Gan seman (Kapelle) 194,600; 8 Theo Vogelaar (Krabbendijke) 194,900; 9 W. Karelse (Schore) 195,900; 10 J C. Lindenberg (Wolfaartsdijk) 196,150. Op het terrein van de heer A. Tho- maes te Hoofdplaat werd een geslaagd ijsfeest gehouden. Er waren totaal 115 deelnemers. De voornaamste uitsla gen luiden: Hardrijden heren van 15-35 jaar: 1. T. Scherbeyn, 2. G. Peycke, 3. J. Martens. - - - - - Hardrijden heren 35 jaar en ouder: BOV AL-CURSUS. Als sluitstuk van de Boval-cursus te Middelburg had het eindexamen plaats. Van de 17 kandidaten werden er twee afgewezen. Geslaagd zijn de heren H. H. Beun te Goes; J. Dekker te Arnemuiden; C. P. Geldof en P. W. den Herder te Serooskerke (W)D. den Herder te Lewedorp; C. P. L. de Jager en L. J. de Jager te Wolfaartsdijk; M. Karelse te Koudekerke; J. M. Mol te Wolfaartsdijk; J. A. Nijssete Kle- verskerke; D. G. Overbeeke en L. Overbeeke te Wolfaartsdijk; Iz. Pro voost te Domburg en M. Provoost te Aagtekerke en J. C. de Voogd te Grijpskerke. Voor het tweede deel van het exa men, plantenziekten en onkruiden, zal het komende winterseizoen een cursus worden gehouden. 1 J. Soulimans,»2. Arn. Lecluyze, 3 C. de Ruyseher. Hardrijden dames: 1 T. van Acker, 2. A. Simonse, 3. T. Thomaes. Hardrijden 1000 m voor dames en heren: 1 G. SynesaelP. Scherbeyn, 2 C. de Ruysscher-H. Verstrate. A. Timmermans. Kunstrijden paren: 1. C. Calon T Thomaes, 2. J. Peyckemevr. Ver- donck, 3. J. Martens-mevr. Martens. Vrije nummers op de schaats: 1. J. Peycke, 2 A. Lechuyze. 3. G. Syne sael. Sleedje rijden voor dames: 1. M, Martens-A. Verheye, 2. A. Velde-A. Simonse. 3. T Thomaes-P. de Koster - Prikslee heren 15-20 jaar: 1. Velde, 2. A. Scherbeyn, 3. A. Mallet. Prikslee heren 2(4-40 jaar: 1. J. Peycke, 2. Ch. de Ruyseher, 3. W. Verstraete. Prikslee heren 40 jaar en ouder; 1. C. de Ruyseher, 2. Cer. de Ruyseher, 3. A. Cocquit, Stoelendans dames: 1. T. Thomaes, 2. A. Velde 3. A. Simonse. Het ijsfeest werd georganiseerd door de plaatselijke ijsverer.iging. Hulster biljarters wonnen van Terliole In het' café van de heer F. Scheust speelden de biljartclub Terhole en die van het patronaat te Hulst een on derlinge wedstrijd, die in het voor deel van de Hulstenaren uitviel. Ze maakten in totaal 939 caramboles te-' gen Terhole 695. -Er werd in 12 par tijen gespeeld. DEN BOSCH, 22 febr. Op de Bossche veemarkt van heden werden aangevoerd 4709 stuks vee, zijnde 2074 runderen, 480 vette kalveren, 825 nuchtere kalveren, 20 fokzeugen, 466 slachtvarkens, 47 lopers, 691 biggen, 99 schapen, 7 geiten. De prijzen wa ren als volgt: melk- en kalfkoeden 725-1050, guiste koeden 620-810,, zware soorten boven notering, kalfvaarzen 675-1050, klamvaarzen 550-600, guiste vaarzen 585-700, pinken 460-575, gras kalveren 250-395, nuchtere fokkalve- ren 85-120, nuchtere slachtkalveren 40-47, zware soorten 60-82,50, lopers 68-78, biggen 36-55, drachtige zeugen 250-325, schapen 70-100, vette schapen 90-115, drachtige ooien 140-185, aan voer van slachtvee 860 stuks. Prijzen extra kwaliteiten vaarzen tot 3,30, le kw. 3,00-3,10, 2e kw. 2,70-2,90, 3e kw. 2,55-2,60, vette stieren 2,75-3,00, worst koeien 2,35-2,50, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren prima soor ten 2,90-3,35, middenklasse 2,60-2,80, lichte soorten 2,25-2,50, nuchtere slachtkalveren 1,20-1,30, zware soorten 1,45-1,70, slachtzeugen 1,42-1,52, jonge slachtvarkens 1,55-1,60 per kg levend gewicht. Verdere mededelingen: ruimer aan bod van rundvee, melk- en kalfkoeien slepende handel doch niet goedkoper. Guiste koeien handel redelijk met vrijwel onveranderde prijzen. Korter aanbod van jongvee, in de goede soor ten handel lui-duur. Groter aanvoer van vette kalveren, vlugge handel met hogere prijzen. Nuchtere slacht kalveren handel minder en niet ge heel prijshoudend. Normaal aanbod van weide- en vette schapen' en drachtige ooien, vlotte handel met hoge prijzen. Vanwege de strenge koude minder aanvoer van lopers en biggen, stroeve handel, prijzen lager, Ruimer aanbod van slachtvee, handel over het geheel met hogere prijzen. Grote aanvoer van slachtzeugen, de handel zette vlot in maar de afloop was stug met lagere prijzen. GOES, 22 febr. Groenten: sprui ten A2 64, afw. 53-54, witlof Al 91, BI 80, afw. 29-56, rode kool 14-18, gele sav. kool 27, boerekool 17-28, uien 14-22, peen 4-18, kroten 10-15. TERNEUZEN, 22 febr. Kroten 16-18, rode kool 2 21-29, peen 2 17-25, prei afw. 63, knolselderij 2 28-36, spruiten afw. 34, uien 2 19-47, witlof 82-88, koolraap 11-14, boerekool afw. 16, goudrenet 46. Winston K 40-50, zoete appelen F 37-38, kroet 19-29, st— remy F 39-43, kroet 16. Mannheim 190 (-002), Kaub 199 (-227), Trier 154 (o-nv.), Koblenz 160 (+002), Keulen 98 (-012), Ruhrort 255 (-015), Lobith 919 (-030), Nijmegen 725 (-018), Arnhem 775 (-055), Eefde 306 (-009), Deventer 264 (-006). Namen la Plante 65 (-007), Maastricht hoöfdsluis 4381 (-001). Borgharen 3910 (-002), Belfeld 1019 (-004), Grave 473 (-026). Alle stuwen op de Maas zijn geopend behalve die te Borgharen.

de Stem | 1956 | | pagina 3