De gedecoreerde r.-k. sportpioniers Zeeland op de schaats Na „verkoop" in 1955 wil Frankrijk nu Nederland opzij schuiven GUNSTIGE BALANS sportmr Vaatje Zeeuwse (oester)- cultuur in de hoofdstad van de Elfstedentocht Stuk zuidpool is van ons WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN 1958 VIRGINIA N9 10 'n Best nummer! WEER EEN TONG VASTGEVROREN Motie van wantrouwen tegen U.C.I.-president Om de nationale driebanden-titel LAATSTE J^IEUWS Drie kinderen bij brand gewond Noorwegen Prof. Gerretson moest wijgen Godsdienst bespot tijdens carnaval Geen paspoorten voor Fangio c.s. le Cross-Country te Westdorpe MIJN PRINCIPE Altijd het beste voordelig mogelijk BOEKENPLANK „Opvoeding" AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 i de r.-k. üEN JCTE Al t bestuur mbergen. alle 48. roet aan ft hij zijn hter hem Dnden ge- die hem zich toch de ver- selen, die Tarente In ons blad van gisteren is uitvoerig de pauselijke onderscheiding ver meld.welke de heren L. Luck ten- berg en A. Biermans (v.l.n.r.) bei den te Breda, ten deel viel. Hier ziet men de twee gedecoreerde sportofficials van de NKS, met hun respectievelijke echtgenoten, nade plechtige uitreiking. Ijsfeest in Hulst De pas opgrichte ijsclub die Hulst rijk is, heelt op de Binnenvest een ijsfeest georganiseerd dat zich behal ve door een grote drukte en gezellig heid ook kenmerkte door een grote deelname, zelfs vanuit Zeeland boven de Schelde. Er was een goede baan gemaakt en de jonge ijsclub H.Y.C. had voor een prima technische outillage gezorgd. Ook 'de leiding van de wedstrijden was uitstekend. Alles bij elkaar werd daarom dit ijsfeest aan de voet der oude wallen een groot sukses. De grootste eer was niet voor Z. Vlamingen weggelegd. P. Rijn uit Schore, met zijn prachtige en zeer snelle slag, ging met drie eerste prij zen strijken, op de 500, de 1000 en de 1500 meter heren. D. Smits uit Hoe- dekenskerke veroverde in deze drie wedstrijden de tweede prijs. De volledige uitslagen luiden: 500 m: 1. P. Rijn, Schore, 2. D. Smits, Hoedekenskerke, 3. T: Hamer- linck, Zaamslag. 4 W. Steyns, Kloos- terzande, 5. A. Hittema, St. Jansteen. 1000 m: 1. P. Rijn, Schore, 2. D. Smits, Hoedekenskerke, 3. W. Steyns, De Zesdaagse te Aarhuis Dinsdag was de stand in de zes- daagse te Aarhus (Den.) als volgt: 1. Werner Nielsen-Leveau (Denem.) 162 pnt. op 1 ronde; 2. Senfftleben- Forlini 161 pnt.; 3. Van Vliet-Platt- ner 148.; 4. Carrara-Godeau 134 pnt.; 5. Zoll-Weinrich 71 pnt., overige kop pels op twee en meer ronden. (Advertentie) In de kringen van de internationale wielerwereld heerst onrust in ver band met de handelingen van de voorzitter van de Franse nationale wieler bond, de heer Joinard, die ook voorzitter is van de internationale wieler sportorganisatie (U.C.I.) Een Italiaans sportblad heeft namelijk onlangs mededelingen gedaan over feiten die aanwijzingen geven betreffende de „verkoop" van het wereldkampioenschap wielrennen 1955 door Frankrijk aan Italië. schap door Frankrijk aan Italië, reeds gemaakt daags na de wereld kampioenschappen 1954, die in Duits land werden verreden. Ongetwijfeld zal de heer Joinard op het eerstvolgende U.C.I.-congres een harde noot te kraken krijgen. Het kan zijn aftreden ten gevólge hebben. Bergse jongen geloofde het niét Willy Sakko (121 uit Bergen op Zoom kon maar niet geloven wat de kranten schreven. Ze kunnen me nog veel meer vertellen, zo riep hij gis termorgen, toen hij met enkele ka meraadjes op weg was naar school, uit: ik geloof er niets van, dat je tong aan een brugleuning of bijvoor beeld aan een lantaarnpaal kan vast vriezen. Eens kijken of het waar is... En Willy koerste op een lantaarnpaal af. Even de tong er tegen aan en ja hoor, toen was Leiden in last, want in Willy's tong was geen bewe ging meer te krijgen. Ze zat muur vast aan de lantaarnpaal geklonken. Koning winter had niet met zich la ten spotten. Er kwam een postbode aan te pas een collega van vader Sakko, die ook bij tante Pos werkt. De man droeg in allerijl een kommetje met heet water aan, om de ongelovige Thomas van de lantaarnpaal te ver lossen. Maar het water was te heet. Toen een gedienstige buurvrouw een kopje lauw water aanvoerde, was Willy's leed gauw geleden. Een bloe dende tong hield de 12-jarige van zijn avontuurtje pver. Willy Sakko loopt thans met een grote boog om lan taarnpalen heen De penningmeesters van de Franse wielerbond hebben in hun boeken twee bedragen genoteerd, die- een to taal van vijf miljoen Franse francs belopen. Dit zou het bedrag gijn, waarvoor Joinard voorzitter van de Franse wielerbond, het wereldkampL oenschap, dat voor 1955 aan Frank rijk was toegewezen, verkocht heeft aan de Italiaanse wielerbond, met na. me aan de heer Ventini, concessie houder van de inrichters der wereld kampioenschappen wielrennen. GROOT BEDROG Nu .is bovendien aan het licht ge komen, dat de heer Joinard niet al leen ten aanzien, van Frankrijk, maar ook ten opzichte van de Union Cyclis. te Internatioanel grof bedrog heeft gepleegd. Volgens het Italiaanse sportblad zal op het eerstvolgende U.C.I.-con gres, dat begin maart gehouden wordt, tegen de heer Joinard een mo tie van wantrouwen worden inge diend en wel door de Belgische Wiel. rijders Bond. die na Frankrijk de sterkste organisatie ln de U.C.I. IS; Blijkens de mededelingen van de heer Ventini, werd de afspraak tot verkoop van het wereldkampioen- 13 deelnemers ingeschreven Voor het kampioenschap van Neder- *kk in hoofdklasse A driebanden nebben zich 13 biljarters opgegeven, van wie de kampioen H. Popeijns uit Barendrecht vrijgesteld is van het spelen van voorwedstrijden. Er zijn twee groepen geformeerd, e ^e...v9?rwedstrijden op 19 maart a.s. beëindigd moeten hebben. In Am- sterdam spelen W. van Braam, N. de Haan, J. Sweering, Ph. Schmidt (allen Adam), J. Broekhuizen en N. Stik- kelman (beiden Arnhem) In Rotterdam zullen elkaar ontmoe- T3M 1 ?y 5n .TeeSelaar (beiden ?u A ?t LelJster en H. Metz belden Den Haag) P. van Bommel (Tilburg) en H. de Ruyter (Waal wijk). De finales worden van 5 tot en met 8 april a.s. in. Arnhem gespeeld. Twee in Zuid-Bevelandse kleder dracht gestoken Zeeuwse schonen en twee dito geklede boeren hebben gis termiddag onder aanvoering van de burgemeester van Yerseke, de heer A. L. Wulemsen, een vaatje Zeeuwse oesters overhandigd aan de burge meester van Amsterdam, mr. Am. a Ailly. ,,P®. keer Willemsen bracht mr. d Ailly de groet over van de Zeeuwse oesterkweekers en verheelde het doel van zijn komst naar de hoofdstad niet toen hij zei, dat de oester in Neder land nog zo weinig wordt geconsu meerd en dat het zo nodig is dat „het tijdperk wordt ingeluid, waarin meni ge dis m Amsterdam zal worden ver rijkt met de parels onder de schelp dieren, de oester". 7iinUIgumeester d'Amy was het met waarH Ult Yerseke eens, dat dit cpwtm H- voedsel te weinig wordt over hét n uPra,k in dit verband nog d^iXgg^n Z$ verwez?"-' Drie kinderen van het gezin Bak- PUÏ? aaP de Prins Hendrikweg te Putten (Gld.) zijn vrij ernstig ee wond, doordat zij in een onbewafkt ogenblik petroleum wierpen op de kolenberg waarvan hun moeder even later ln de kachel stortte. Door de waaroor W 66,1 ste*kvlam! waardoor de kinderen resp. 4, fi en hoofd1* a ernstlge brandwonden aan oofd, armen en benen opliepen Bu- het blussen'"6 he,bb6" Beholpen met daardoor .Ian de brand' zodat d® Sering bieef SChade hetrekkelük lijkt, men er in zal slagen op andere wijze de oesterkweek voort te zetten. Het gehele gezelschap maakte daar na een rondje door de stad, waarbij ook aanwezig was de een of andere „Muze", die in een calèche was ge zeten en die diende voor opnamen van een radioprogramma, welke later op de dag zijn gemaakt. Noorwegen beschouwt zijn bezittin gen aan de zuidpool als Noors gebied en is niet van plan concessies op dat punt te doen. Dit is door de permanente secreta ris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Skylstad, in een interview met het Oslose 'dagblad „Morgenbladet" verklaard. Hij lever de commentaar op een Indisch voor stel, dat volgens persberichten er op zou aandringen, dat het zuidpoolge bied onder beheer van de V.N. wordt geplaatst. Nieuwe landingspier voor H.A.L. in New York Te New-York is bekend gemaakt, dat tussen het gemeentebestuur van die stad en de „Holland-Amerika- lijn" een overeenkomst is gesloten, waarbij een nieuwe pier zal worden gebouwd, waar zowel de passagiers als vrachtschepen van de HAL zullen kunnen vastmaken. De nieuwe lan dingspier zal zich over een lengte van vijf straten uitstrekken, men hoopt er in 1959 mee gereed te zijn. EN NEDERLAND? Op het jongste U.C.I.-congres, dat vorige zomer tijdens de wereldkam pioenschappen,. in Italië gehouden is hebben zich twee landen voor de or ganisatie van de wereldkampioen schappen 1958 kandidaat gesteld: Frankrijk en Nederland. Intussen gaan in Frankrijk reeds stemmen op, dat dit land zich met hand en tand moet verzetten tegen organisatie der wereldkampioenschappen 1958 door Nederland. De Fransen zeggen recht te hebben op de organisatie in verband met het 75-jarig bestaan van hun bond. Ditzelfde jaar echter bestaat de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie dertig jaar. In de jaren 1938 en 1948 organiseer de ons land reeds de wereldkampi oenschappen met sukses, zodat Ne derland ook thans weer recht kan doen gelden op deze titelstrijd. VOORKEUR? Het feit, dat Frankrijk verleden jaar het wereldkampioenschap, zij 't dan door toedoen van de heer Joi nard, en buiteji medeweten van de Union Cycüsté Internationale, ver kocht aan Italië» mag thans wel een reden zijn om ons land de voorkeur te geven. Op het U.C.I.-congres in maart aanstaande zal het dan ook zaak zyn, dat onze K.N.W.U.-vertegenwoordi gers, mocht Frankrijk niet genegen zijn de organisatie aan Nederland over te laten, van deze wetenschap gebruik maken. Ons land kan daarbij rekenen op de steun van de wieler bonden van België, Duitsland, Dene marken en Zweden. (Advertentie) VtooQ nt,ar Frionor diep vries. bij Uw viswinkelier of bij een moderne kruidenier. Gemakkelijker in goedkoper Verkrijgbaar in doosjes en in cello^haan verpakking - Uw kinderen zijn er dol op! Het is zo gezond voor ze! VISFILETS Het bestuur van de Elfsteden- vereniging heeft medegedeeld, dat van de 6070 toerrijders 4739 de tocht hebben volbracht. Bij de toerrijders waren 130 dames, 95 bereikten de finish. Van de 259 wedstrijdrijders kwamen er 109 binnen de vast gestelde tijd te Leeuwarden te rug. Binnen enkele weken zal aan hen allen het Elfstedenkruisje worden toegezonden. Aan de heer G. A. Wy- stra werd, als eerst binnenkomende Leeuwarder de wisselbeker, uitge loofd door mevr. Geerts, echtgenote van een vroegere voorzitter van de vereniging, uitgereikt. Dr. J. Brons deelde mee dat, ge zien de slechte toestand van het ijs, het aantal ongevallen hem enorm is meegevallen. Bevriezing in de derde bedaarde sfeer in de vergade- verhr^iff ®erste Kamer is gisteren verbroken door een scherpe woorden- tt*s^n dr- Drees en de prof Gerr'e" on'180116 afecvaardiSde Deze laatste kwam terug op een zijns inziens beledigende uitlating van oe minister-president. Maar dr. Drees diende zijn tegenstander van ant woord met de opmerking, dat hij die zich nu zo gekwetst voelt, maar eens le"en wat hij over anderen zegt. Hij haaide hiervoor een paar uitlatingen van de afgevaardigde aan die hij schadelijk achtte voor de open bare zaak. De interrupties van prof Gerretson waren tenslotte zo heftig dat de voorzitter hem het zwijgen oplegde. In Oost-Duitsland: Eerst thans is hier bekend gewor den dat Christus en priesters voor werp van spo, geweest zijn op het carnaval in Oo'st-Duitsland. In oost-Berlijn is bij een viering in de Duitse sporthallen een man als priester verkleed opgetreden. Hij droeg een zilveren kruis op de borst en een houten kruis in zijn hand. Deze „nar" leidde een polonaise, maakte kruizen en knielde in zijn toog voor een vrouw neer, die hij ten dans vroeg. Tegen middernacht gaf hij zwaaiend met zijn kruis iedereen de zegen. Ook in Brandenburg kwamen soortgelijke maskerades voor. graad is maar bij één rij dor gecon stateerd. In het Diaconeosemhuis te Leeu warden zijn voorts slechts drie per sonen wegens fracturen behandeld-, terwijl het aantal hechtingen ten gevolge van ernstige verwondingen vier bedroeg. Voor -het overige had de EHBO het wel druk met het ter plaat se behandelen van rijders, dtie last hadden van de kou. Drie personen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen; één van hen was te Harlingen met het hoofd tegen een brug gereden. De voorzitter mr. A. Hannema bracht dank aan alle autoriteiten voor de betoonde medewerking en aan de commandant van de Vliegbasis Leeu warden, vanwaar een ambulance was uitgezonden om" te patrouilleren ten einde zo nodig patiënten op te nemen. Tenzij het tegen hen door de rege ring uitgevaardigde verbod om het land te verlaten wordt opgeheven, zullen de bekende Argentijnse cou reurs Fangio, Gonzales, Menditeguy, Oscar Galvez en Juan Galvez dit jaar niet kunnen deelnemen aan races in Europa. Zij staan allen op de lijst van per sonen, naar wier bezit een onderzoek is gelast voorzover zij dit onder het regime-Peron hebben verworven. Zo lang dit onderzoek duurt zullen ze in Argentinië moeten blijven. Handboogconcours te Goes De „Batavieren" (Kloetinge-Goes) gaven een schieting op de liggende wit. De uitslag was: Hoogvogel: W. JooseGoes; le zij vogel: H. Driedijk, Wolf aartsdijk; 2e zijvogel: C. Bek, Heinkenszand; le hoofdkal: Pol Baast. Goes; 2e hoofd- kal: mej. de Schepper, Selzaete (Bel gië); le kleine kal: H. van den Berge, Goes; 2e onderkal: C. Rijk, Ovezande; le klep: P. de Schepper, Selzaete (België): 2e klep: H. Driedijk, Wol- faartsdijk; 3e klep: C. Ruus. Ove- zande; meest vogels: M. Dallebout, Wolfaartsdijk. De Europese sehaatskam. pioenschappen te Helsinki Voor de Europese kampioenschap pen in het hardrijden op de schaats, die zaterdag 25 en zondag 26 februari a.s. in Helsinki worden gehouden, heeft Rusland 6 rijders ingeschreven, oost-Duitsland 1, Nederland 3, Polen 2, Zweden 6. Noorwegen 6, Engeland 1 en Finland 3. In totaal dus 28 in schrijvers. Kloosterzande, 4. P. Leys, Schore, 5 M Karelse, Schore. 1500 m: P. Rijn, Schore, 2. D. Smits, Hoedekenskerke, 3 W. Steyns, Kloosterzande. 3000 m koppelwedstrijd: 1. P. Rijn, Schore - R. Jansen, Westdorpe; 2, D. Smits, Hoedekenskerke M. Leys, Schore, 3. P. Leys, Schore-R. Kint, Hulst. De uurwedstrjjd op de Nieuwer- kerksekreek tussen Groede en Schoondijke bracht dertig van de beste Zeeuwse rijders aan de start. De 47-jarige Jan de Jager, die sterk favoriet was, lag hij het in gaan van de laatste ronde geheel in gesloten en dat gaf Piet van Acker een kans om weg te springen. De man uit Cadzand nam 20 meter, maar toen zag de Zeeuwse kampioen een gaatje en zette de achtervolging in. In de laatste bocht had hij de weg loper te pakken, waarna hij meteen doorging en ook nu dus weer zegevie rend door de finish ging. Er waren in deze wedstrijd ver- sohillende uitlooppogingen onderno men, waarbij vooral Riteco uit Oost burg zich onderscheidde. Geen enkele dezer pogingen leverde echter sukses op. Van de 30 deelnemers konden er slechts 16 worden geklasseerd. SOUBURG In Souburg werden met medewer king van het gemeentebestuur wed strijden georganiseerd. De uitslagen waren als volgt: Jongens 16 tot en met 20 jaar: 800 meter: 1. Jack Thoma 1.48.2. T. Theo de Vrieze 1,50; jongens 13 tot en met 15 jaar 500 meter: 1. Henk Dor- land 54,2; 2. Johan Post 56; jongens 10 tot en met 12 jaar 200 meter; 1. Frans de Vlieger 54,3; 2. Johan Braat 54.5; meisjes 13 tot en met 15 jaar: 1200 meter: 1. Rina Joosse 1.9.4; 2. Joke Tange 1,13,8; meisjes 10 tot en met 12 jaar 200 meter: 1. Hannie Krijsgman" 1.7,2; 2. Suus de Nooyer 1.16.8 VLISSINGEN J Op de spuikom te Vlissingen wer den wedstrijden gehouden voor het VGLO. De uitslagen waren meisjes: 1. Tanny Schroevers, 2. Nelly van Broekhoven; 3. Geertje Kuiper; jon gens: 1. Adrie Levering; 2. J. v. d. Weyde, 3 K. Kreykamp MIDDELBURG. Ook in Middelburg zullen school- wedstrijden worden gehouden. Don derdagmiddag om half twee beginnen de wedstrijden voor de leerlingen van de middelbare scholen, terwijl vrijdag die van de lagere scholen aan de beurt zijn. GEKOSTUMMEERDE IJSFEESTEN De Vlissingse IJsclub organiseert vanavond een gekostumeerd ijsfeest op de baan aan de Nieuwe Vlissingse weg. Ter gelegenheid hiervan heeft de Stoomtram Walcheren een bus halte ingelegd bij de ijsbaan. Ook Middelburg krijgt zijn gekostumeerd ijsfeest. Dat wordt zaterdagavond ge houden. OOSTBURG. Het Grote Gat is voor Oostburg behalve een mooi stukje natuur ook een fraaie gelegenheid om tijdens winterse winters, zoals nu, te schaat sen. Uiteraard werden ook hier wed strijden gehouden, georganiseerd door de Oostburgse IJsvereniging. De uitslagen daarvan luiden: Schoonrijden paren: 1. mej. J. Leg- r.er en de heer O. Barra, 2. mej. M. van Unen en de heer J Aers, 3. mevr. Alberti en de heer M. van Prooyen. Schoonrijden dames en heren: 1. Mevr. Alberti, 2. mej. Legner, 3. de heer O. Barra, 3. de heer H. Vis. Ringr'ijden: 1. mej. Legner, 2. de heer O. Barar, 3. de heer H. Vis. Korte baan: 1 .E. Simpelaer, 2 J. Tinga, 3. J. Versprille. VOGELWAARDE Traditiegetrouw organiseerde de ijs club „Het Groot Eiland" ook dit win terseizoen weer een groot ijsfeest. Voor de wedstrijden bestond veel belangstellng, zowel van de zijde van de rijders als var. het publiek. De uitslagen waren als volgt: Hardrijden heren individueel. (Af stand 6km)1. J. Everaert, Terhole, 2. C. Hamelinck. Terneuzen, 3. Rien Verhelst, Axel. 4. P. de Bruijn, Os- senisse; 5 R. Eeman, Stoppeldijk. Schoonrijden paren: 1. R. van Cam- pen-R. Verdurmen, 2. P. Willems- P. de Bruijn, 3. R. VerdurmenA de Koek, 4. R. de Theije-D. van de La voir er. E van Looveren-Nieuwen- huijsen (gelijk geklasseerd), 5. A. Kindt-L. van Vooren en M. de Kock- A. Kouijzer (gelijk geklasseerd). Kppelwedstrijd voor heren: (30 ronden, afstand. 12 km): 1. B. Volle man, Stoppeldijk—J. Bveraert, Ter hole; 2.R. Eeman, Stoppeldijk-R. Ver- helst, Axel. 3. C. Hamelinck, Ter- neuzenJ. Staai, Stoppeldijk; 4. M de Nijs Hontenisse—-C. Vinke, Ossenisse. 5. P. de Bruijn. Osser.isseJ. de Bak ker, Stoppeldijk. Hardrijden jongens 11 t.m. 14 jaar: 1 P. v.d. Lavoir, 7 tm. 10 jr. 1 L Her mans .Hardrijden meisjes: 11 t.m. 14 jaar: 1. I. van de Lavoir. 7 t.m. 10 jaar: 1. R van Hove. KRUININ GEN. De ijsclub „De Schelde" te Krui- ningen hield zaterdag schaatswed strijden op de baan bü de „Inkel", De uitslagen waren als volgt: Hardrijden meisjes 14-16 jaar: 500 meter: 1. Ria Kole, Yerseke Hardrijden dames: 500 meter. 1. Sien van Stee, Yerseke, 2. Jopie Ko- mejan, 3. Clem Blok. Hardrijden jon gens 14-16 jaar: 1000 meter: 1. Jaap v. d; Peijl. Hardrijden jongens 16-18 jr: 1500 meter: 1. J. Goeree, Biezelinge. Hardrijden heren: 5000 meter: 1. P. Hoekman, Krabbendijke, 2. L Do- minicus, 3. A. Bustraan, Yerseke, 4. M. Wor.dergem. Koppelwedstrijd over 20 ronden (5000 meter). 1. M. ,Saa- man, Kruiningen en A. Bustraan, Yerseke. 2. J. v. d. Peyl en H Blok, beiden Kruiningen. Schoonrijden da mes: J. Blok-van Koeveringe. Schoon rijden heren:: 1. A.. Zwermer, Goes. Schoonrijden paren: 1. I. A. de Wee- S. van Stee, Yerseke 2. J. C. van Duivendijke-H. Meijer - Wabeke, Kruiningen, 3. M. IJzerman-K. gan ders, Schore; 4. A. Zweemer, Goes J. J. D. Willemstein, Kruiningen. Automobilisme) Sluise A. M. C. is actief De Sluise Auto- en Motorclub heeft besloten zich aan te sluiten bij de KNMV. Op korte termijn zal contact met deze organisatie worden gezocht om het a.s. seizoen nog te kunnen profiteren van de voordelen die deze aaansluiting biedt bij het organiseren van ritten. SAM heeft voor dit jaar haar programma reeds vastgesteld. Het omvat o.m. een rit op de Natio nale Feestdag (5 mei), een internatio nale rally op 8 september, een St. Nicolaasrit en het clubkampioenschap te verrijden in twee ritten, waaron der een avondrit. Op 11 maart a.s. wordt door het be stuur der Atletiek Club „Amicale Sportive" te Rieme een cross-country gegeven te Westdorpe, I.v.m. de al daar woonachtige atleet Eug. Allon- sius, lid van genoemde club. Deze cross zal worden gehouden op de hofstede van de heer Oswald Ver- haegen, over weiland en akker. Reeds zijn 25 Belgische clubs uit- jenodigd deel te nemen. Voor wat betreft de Nederlandse zijde zijn on derhandelingen gaande om Künen, v. Zeeland, Rovers, Dobbelaere, Cujé en nog vele andere te Westdorpe aan de start te zien. Tevens werden uitge nodigd Marathon en Zeeland (Vlis singen), EMM (Middelburg), Hulst AV en Hellas (Goes.) Van alle zijden zijn reeds prijzen beschikbaar gesteld om deze dag te doen slagen. Duin- en strandloop bij Westduin De atletiekafdeling van Zeeland Sport organiseert traditiegetrouw weer een duin- en strandloop. Deze wordt gehouden op zondag 4 maart nabij Westduin en de afstand bedraagt voor de heren 3600 meter (met handicap), voor de A-junioren 2400 meter en voor de B-junioren 1000 meter. De start is om half twaalf. Sneller dan Willy den Ouden s Tijdens de Australische kampioen schappen heeft Dawn Fraser, het Zuidaustralische zwemstertje, de 110 yards vrije stjjl gezwommen in 1 min 4.5 sec. De 110 yards komt overeen met een afstand van 100.584 meter. Dawn Fraser heeft dus over de 100 meter nog iets betere tijd gemaakt, d.w.z. dat zij op die afstand zeker beneden het wereldrecord is gebleven, dat sinds 27 februari 1936 met 1 min. 4.6 op naam staat van Willy den Ouden. (Biljarten) Sluis versloeg koploper Zuidzande De voorlaatste ronde in de west Zeeuwsch-Vlaamse bekercompetitie leverde een verrassende overwinning op voor Sluis, dat het leidende Zuid zande versloeg met 602581. Daarin slaagde Sluis er in als twee de in deze competitie na Zuidzande meer dan 600 caramboles per wed strijd: te maken. Aardenburg won zijn 4e partij tegen Draaibrug met 536 500. De uitslag van deze partij werd: A. Bonte-A. Aalbregtse 112110; H. Lampo-A. de Back 4854; G. Pari- daen-P. Corthals 51-59; A. Riemens- A. Baecke 3631; J. de Rijcke-P. Pauw 2531; A. Vermeire-J. Cort hals 1719; R. de Wispelaere-M. de Wispelaere 5127; P. de Vriend-Jos. Naessens 6531; J. Cambier-J. Crooij. mans 6167; G. de Rijek-C. Gijs 70 71. De stand is thans: 1. Zuidzande 5 3 2 2810 2. Sluis 5 2 3 2565 3. Aardenburg 5 4 1 2461 4. Draaiburg 5 2 3 2389 Oostburg verloor revanche- wedstrijd tegen Knokke De Oostburgse biljartclub heeft in Knokke de revanchewedstrijd tegen de biljarters uit die plaats gespeeld, een wedstrijd die heel wat andere cij fers te zien gaf dan de eerste ont moeting in Oostburg. Toen wonnen de Zeeuwsch-Vlamin gen, maar nu bleken de Knokkenaren ,,op eigen laken" te sterk. De Oost burgers kwamen tot gemiddelden die men geenszins van hen gewend is. Zes wedstrijden verloren ze en acht kon den ze winnen, doch het totaal pun- tenaantal deed hen de das om. Knokke kwam n.l. tot 1422 en Oostburg tot 1379. De Oostburgse kampioen Claeys- sens speelde tegen zijn naamgenoot uit Knokke, tegen wie hij het deze keer moest afleggen, hoewel hij op het onwennige Knokse laken toch nog een fraaie serie van 61 maakte. Ook de spelers de Jonge, de Windt, en Hinneman moesten in hun Belgische tegenspelers hun meerderen erkennen De spelers Versprille, A. v.d. Gazel le, I. v. d. Gazelle, Funinck, Ooster- baar, v. Overbeeke, Verpanke en Verhage wonnen hun partij. (Biljarten) Zuiddorpe ivon van Sluiskil O.B.K. uit Sluiskil speelde een wed strijd tegen Z.B.C. van Zuiddorpe, in café Du Commerce bij de heer O. Stockman. De uitslag was als volgt: J. Wullems 66 Fl. van Geersem 98; E. Bleyenberg 67 E. Waelput 92; P. Gelderland 65 Ch. Wael put 84; O. Dehulster 35 J. Buick 84; E. de Kwaker 34 R. Steels 51; O. Stockman 26 A. Apers 51; Th. de Koyer 24 Ch. Boyen 41; J. v.d. Bulch 15 J. Roelandt 40; B. Smo- lenaers 27 P. v. Dongen 37; L. Vanhijfte 24 Rich, de Groene 34; W. Froment 56 L. Blok 40; A: Bouchaut 30 E. de Groene 15; Kr. v. Drongelen 17 J. de Bruijne 15; Ad. Lafort 35 Rob. de Groene 48. Totaal: 521 730. Z.B.C. won met 209 caramboles voorsprong. DE HEER J. JASPERS uit Amsterdam is bij enkele kandidaatstelling ge kozen tot bestuurslid van de sectie amateurvoetbal in de vacature ont staan door het overlijden van de heer G. Plooyer. DE 43.000 ZITPLAATSEN voor de dameshockeywedstrijd Engeland- Nederland op zaterdag 10 maart te Wembley, zijn thans reeds alle ver kocht. Verwacht wordt dat het re cordaantal toeschouwers bij een da- meshockey-wedstrijd (45.000) over troffen zal worden. FAUSTO COPPI heeft het ziekenhuis te Genua, waar hij sedert 31 janu ari wegens een aanval van tyfeuze koortsen werd verpleegd, weer mo gen verlaten. DE CONCOURS Hippique-vereniging te Bergen op Zoom zal woensdag 7 maa»t a.s. in hotel de Dooren boom haar algemene ledenvergade ring houden. (Advertentie) r^AAROM koop ik voortaan die voordelige gezinsverpak king „Actiifral 10" - vitaminen van Philips-Roxane: 150 dragées voor 3.75. Slechts één dragée „Actifral 10" per dag is vol doende om de winter gezond en fit door te komen. Vitesse eist transferbedrag terug De Arnhemse hoofdklasser Vitesse eist de transfersom van f 5.000, die de club heeft betaald aan het Amers- foortse H.V.C. voor de ex-HVC-links- buiten Evert van der Horst, terug. Het geschil tussen HVC en Vitesse zal worden behandeld door een arbi tragecommissie van de KNVB. Dit is de eerste maal dat een scheidsge recht is aangewezen om een dergelijk geschil tussen twee clubs te beslech ten. Dit gezinsperiodiek is met de re cente januariaflevering de zesde jaargang begonnen. Wij hadden in de voorgaande jaren reeds enkele keren de gelegenheid, de lezers op dit voor treffelijk tijdschrift te wijzen. Met genoegen attenderen wij nogmaals onze katholieke ouders op de uitste kende adviezen en voorlichting, die hun hier ten aanzien van de opvoe ding wordt geboden. Gaarne wensen wij de redactie een verdere groei en bloei van hun tijdschrift toe. Het kan en zal vele gezinnen tot zegen strek ken. Voor het gezin is het eigen be lang, van deze lectuur kennis te ne men. (N.V. Uitg. Mij. Pax Den Haag.). WONINGEN TE 'sH. HENDRIKSKINDEREN De directeur vam d'e Centrale Dienst Bevelancien heeft namens het gemeente bestuur van 's Heer Arendskerke in het openbaar aanbesteedt--bet -bouwen van een drietal woningwetwoningen te 's Heer Hendrikskinderen. Ingeschreven werd als volgt: fa. Jac. de Jonge en Zn., Bie zelinge 38.825; J. de Reiger^_'s H. Hen drikskinderen 38.924";" fa." ±iuregtse-Spar- rent-ak, 's Gravenpolder 38.875; J. Ver- heijke, id. 8.950; C. Priem, Lewedorp 40.043; fa. K. Fnaamje en zn., Lewedorp 39.500; H. Remijn, 's H. Hendrïks'kinderen 40.200; fa. J. Schrijver, Goes 40.299; J. van Koeveringe, Schore 40.780; D. v. d: Poel, Oudel'ande 40.780; J. Emgelbert, 's Heerenhoek 40.900; fa. Beenhakker en zonen, 's Heer Arendsikerke 40.910; gebr. Pieters, Heinkenszand 41.10?; P. Engelse, id. 41.235; J. Priem, Ovezande 41.329; L. Zwartepoorte. Kloetimge 41.800; fa. v.h. gebrs. Kievit, Colij nsplaait 41.922; A. Blanken burgh, Nieuwdorp 41.990; J. Hop mans, Goes 42.664; M. Verheijke, EHle- woutsdijk 43.930; A. Wirtz, Öudelande 44.300; J. v. d. Linde, Kaïttendijke 44.944. De gunning werd aangehouden. GOES, 21 febr. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeëieren 13, poeljeëieren 11, eendeëieren 8, kalikoen- eieren 25, ganzeëieren 30. GOES, 21 febr. Goudrenet 1 gr. 56- 67,30. 1 1,70, 2 42, jonathan 1 52-65, 2 42- 46, gold, delicious 1 61-91, 2 45, lomb. calville 1 gr. 63, 1 60 2 47, steraippel 1 39, Winston 1 61, comtesse 2 25. Gewone veiling: goudrenet K 43-48, F 42r44, id. kroet 33-37, stek 19-22, jonathan K 48-53, F 40-48, gold, delicious K 67-79, F 37-55, lomb. calville K 53, F 41, stek 23, ster- appel F 28, winsfcon F 39,bramley seed ling K 29, F 24, comtesse K 23-25, F 21-23. KAPELLE, 21 febr. Appels en peren: jonathan 1 75 57-65, 1 70 53-68, 1 65 52-64, 1 60 47-58, 2 9-42, K 44-48, F 34-41 goud renet 1 gr. 50-52, 1 47-48, 2 41-42,' K 45- 48, F 38-41, golden delicious 1 70 85, 1 60 54-79, 2 38-45, K 48-71", F 36-45, zoete ermgaard 1 gr. 59, 1 51, 2 38, K 43. F 38, Brabantse bellefleur 1 gr. 48, 1 35-36, 2 23, K 31, F 17, sterappel 1 39-40, F 27, present van Engeland 1 49, 1 gr. 57, 2 28, K 31, conference 2 30-36, K 44, F 26 st.- remy 1 gr. 37-42, 1 43-45, 2 39-42, K 34- 39, F 36, «omtesse de Paris K 22-27, F 22. Groen ten veiling: witte kool 18, rode kool 22, stek uien 14. ROTTERDAM, 21 febr. Aanvoer in totaal 3976, weektotaal 5803, vette koeien en ossen 725, gebruiksvee' 808, tbc-vrjj 783, vette kalveren 65, graskalveren 152, tbc-vrij 139, nuchtere kalveren 1846, var kens 46, biggen 64, paarden 69, veulens 2, schapen of lammeren 187, bokken of geiten 12. Vette koeien le kw. 2,88-3,20, 2e kw. 2,66-2,88, 3e kw. 2,44-2,66, vette kalveren 2,90-3,20, 2,60-2,85, 2,30-2,60 graskalveren 450 350 250, _nuchtere kalveren 55 50 45. biggen 52 45 40, slachtpaarden 2,40 2,20 2,00. schapen 150 110 90, lammeren 135 110 95, kalfkoeien 1150 960 730, melk koeien 1150 960 730, vare koeien 820 720 600, vaarzen 800 680 580, pinken 500-425 350. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, .prijzen als gisteren, enige prima's boven notering. Vette kal veren, tamelijk, goed, stijgende prijzen. Graskalveren, gewoon, kalm, prijshou dend. Nuchtere kalveren, groter, stug, dalende prijs. Biggen, klein, redelijk, onveranderd. Slachtpaarden, iets kleiner, goed, wat hoger in prijs. Schapen, korter, kalm, goed prijshoudend. Lammeren, korter, kalm, goed prijshoudend. Kalf koeien, iets meer, redelijk, vast in prijs. Melkkoeien, iets meer, redelijk, vast in prijs. Vare koeien, als vorige week, kalm, ruim prijshoudend. Vaarzen, klein stroef, onveranderd. Pinken, klein, stroef, on veranderd. Mannheim 192 (—009), Kaub 426 ,(^004)'„ „Trier 154 (+°02), Koblenz 158 (+010), Keulen 86 030), Ruhr- ort geen opgave, Lobith 949 023) Nijmegen 743 (+025). Arnhem 830 (—019), Eefde 314 (+003), Deventer 270 (onveranderd). Namen la Plante 72 006), Maastricht hoofdsluis 4382 (—002), Borgharen 3932 (+002), Bel- feld 1023 (onveranderd), Grave 499 024). Alle stuwen op de Maas zijn geopend behalve die te Borgharen.

de Stem | 1956 | | pagina 7