47-JARIGE JAN DE JAGER PROVINCIAAL KAMPIOEN dB zware shag RAI met groot nieuws Druk schaats-weekend in Zeeland Schoontijden te Rilland en Kloetinge AANGEDANE KEEL Wielerwereld maakt plannen DOUWE EGBERTS Postbode uit Brasschaat gaf teken van leven Maagpijn DE Kilo's slanker BonKorets Negerarts doodgeschoten in Georgia Veteranen streden in Westdorpe v. Est naar klassiekers - Wagtmans naar Spanje Een jongerenploeg naar Ronde van Romandië André Dufraisse won titel cyclocross Vergunning verleend In Vlissingen werd óók gevoetbald.... DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD Nederlandse zege bij schermen in Cairo De ballonnen-kwestie SOVIETS WILLEN EEN EXPOSITIE INRICHTEN OPSTANDIGE BEWEGING IN BRAZILIë Premier Nasser: Egypte nu sterk bewapend Briefkaart uit Algiers Geronseld voor het vreemdelingenlegioen AANBESTEDINGEN RADIO EN TOEN... RIBBENS SUC-MAC STAND 19 BIJ DE INGANG RECHTS De wa Zee «oor! UN Not DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 20 FEBRUARI 1956 De Provinciale Zeeuwse schaats kampioenschappen op de lange baan die zaterdag op „Schenge" bü YVol- faartsdijk werden verreden, leverden een eclatant sukses op voor de familie De Jager uit Wolfaartsdijk. De 47-jarige Jan de Jager, die men feitelijk wel de nestor van onze na tionale schaatsenrijders mag noemen presteerde het, dank zij zijn weerga loze techniek en uitstekende licha melijke condiitie, om twee var de drie te rijden afstanden te winnen (de 500 en 1500 m.), zodat hij zich reeds kampioen kon noemen voordat de 5000 m. onder de gladde ijzers wa ren doorgegleden. Op laatstgenoemde afstand werd hij door de jongere generatie overtroefd. Zijn zoon Kees, die een snel groeien de vorm vertoont dit seizoen excel leerde op de 5000 m. en houdt een belofte in voor de toekomst. De actieve ijsclub ,,H.Y.V." te Heinkenszand die deze provinciale kampioenschappen weer organiseerde had eindelijk de weergoden eens met zich. Een vrij milde winterse tem peratuur en een heerlijk zonnetje had den vele schaatsliefhebbers naar „Schenge" gelokt. De conditie van het ijs was vrij behoorlijk maar niet prima. Vooral in enkele bochten was het ijs stroef en moeilijk berijdbaar. De uitslagen luidden: 500 m.: 1 Jan de Jager (Wolfaarts dijk) 51.8 sec. 2 Kees de Jager (Wol faartsdijk) 54.8. 3 J. J. Riteco (Oost burg) 54.8. 4 P. van Acker (Cad- zand) 55. 5 P. Kools (Zuidzande) 55.2. 6 J. P. Linthout (Oud-Vossemeer) 57.05. 7 C. Lobbezoo (Rilland) 57.15.8. 1500 m.: 1 Jan de Jager, 2 min. 59.8. 2 C. de Jager 3.047. 3 P. van Acker 3.055 4 J. J. Riteco 3.07. 5 P. Kools 3.104. 6 Jo de Roo (Schore) 3.105. 7 L. de Jager 3.113 5000 m.IC. de Jager 10 min. 4.59. 2 P. van Acker 10.53.4. 3 J. J. Riteco 11.064. 4 Jan de Jager 11.065. 5 P. Kools 11.075. .6 L. de Jager 11.129. 7 J. Blok 11.14.9. 8 Jo de Roo 11.15.1. 9 Staf Dobbelaere 11.35. 10 P. Rijn 11.36.6. Algemeen klassement: 1 Jan de Ja ger 178.35 pnt. 2 C. de Jager 180.86. 3 P. van Acker 182.14. 4 J. J. Riteco 183.94. 5 P. Kools 184.45. 6 J. de Roo 188.86.7. 7 Loud de Jager 189.25. 8 J. Blok (Krabbendijke) 191.55. 9 P. Rijn (Schore) 194.26. 10 Staf Dobbelaere (Schoondijke) 194.45. TOCH BRUGGE-SLUIS-BRUGGE. Zoals te verwachten was en wij za terdag reeds aankondigden, kon de wedstrijd Brugge-Sluis-Brugge, welke zaterdag jl. door een Belgisch sport blad was uitgeschreven, in verband met de toestand van het (js niet door gaan. De pas opgerichte Brugse IJsvere niging heeft echter in samenwerking met de IJsvereniging uit Sluis de baan door middel van autotractie schoon geveegd en deze verkeert nu weer in zodanige conditie, dat de wedstrijd vandaag (maandag) plaats zal vinden. De start is om twee uur te Brugge en de organisatie is in handen van beide genoemde ijsclubs. In verband hiermede is de voor vandaag vastgestelde uurwedstrijd op de Nieuwerkerksekreek verschoven naar morgen (dinsdag). UURWEDSTRIJD. Op de Nieuwerkersekreek tussen Schoondijke en Groede zal dinsdag middag, ijs en weer dienende, een uurwedstrijd worden gehoouden. Deze zal om twee uur beginnen en men verwacht alle prominente Zeeuwse rijders aan de start. Op de Spuikom te Vlissingen zullen vandaag de leerlingen van het VGLO de strijd aanbinden. De IJsclub Vlissingen organiseert, indien het ijs in goede staat blijft, woensdagavond op haar baan aan de Vlissingse weg een gekostumeerd ijs- feest. Voor de mooiste en de origi neelste gekostumeerden zijn prijzen beschikbaar. SCHOONRIJDEN TE KLOETINGE De Kloetingse IJsclub organiseerde zaterdag wedstrijden op „De Vijver" in het schoonrijden voor dames, heren en paren. De gedetailleerde uitslagen waren: dames: 1 mej. Corrie Aarnoutse (Kloetinge) 65 p. 2 mevr. Krauwel (Goes) 63 p. 3 mej. T. Rijk (Schore) 61 p. 4 mej. M. Trimpe (Kloetinge) 57 p. 5 mevr. J. Kanters (Kloetinge) 56 p. 6 mej. M. v. d. Broek (Goes) 52 p. 7 mej. M. Kole (Kruiningen) 49 punten. Heren: 1 J. v. d. Linde (Kloetinge) 60 p. 2 J. A. Hoste (Kloetinge) 5- p. (Advertentie) met beproefde, keel-verzach* tende bestanddelen van Vicks VapoRub! Doeltreffend! Heerlijkl Ondanks vorst en sneeuw denken in de wielerwereld zo wel renners als organisatoren al weer aan het voorjaar en de zomer, die toch eenmaal zul len moeten komen. Ook voor Kees Pellenaars is er, op veler lei gebied, reeds genoeg werk aan de wielerwinkel. Hij heeft dezer dagen een uitnodiging ont vangen om een ploeg jonge ren ners te zenden naar de Ronde van Romandië (Zwitserland), die van 10 tot 13 mei zal wor den gehouden. (Advertentie) Het moeten vier man zijn. „De Pel" denkt een keuze te zullen doen uit de volgende vijf kandidaten, waarbij overigens nog wel een zesde kan ko men: Boelhouwers en van der Weijde (beiden Maastricht)Schoenmakers (Blerick), Stolker (Zuilen) en van der Lijke (Groede). Er doet zich bij deze plannen weer eens de moeilijkheid voor, dat het Ne derlands kampioenschap voor profes sionals op d'e weg tegelijkertijd (op 13 mei) de aandacht vraagt. Pelle naars zal eohter trachten bij de KN- WU dispensatie voor de uitverkoren renners te krijgen. Het zelfde zal gevraagd worden voor Wim van Est, die zich in de Ronde vaan Spanje (26 april tot 13 mei) gaarne wil voorbereiden op de „klassieker", die hij eenvoudig niet mag missen: Bordeaux-Parijs, op 3 juni. Behalve van Est zou er even tueel een tweedie, jongere Nederlandse coureur in de Spaanse ronde kunnen starten. Van Est heeft verder een aan bieding voor een driedaagse wegwed strijd isn Duitsland. WOUT NAAR SPANJE Wout Wagtmans zal van 15 tot 18 april, evenals verleden jaar, meedoen aan de Ronde van Eibar in Spanje. Eerder nog, n.l. op 19 maart, zullen Jan Nolten, Daan de Groot en Piet v. d. Brekel uitkomen in de Italiaanse „klassieker" Milaan-San Remo. 3 A. Lokerse (Kloetinge) 52 p. 4 S. J. Noteboom (Kloetinge) 44 p. 5 P. Oele (Kloetinge). 6 F. de Kok (Lewe- dorp) 41 p. 7 J. van Dijke (Kloetin ge) 40 p. 8 L. Joosse (Kloetinge) 39 p. 9 C. Dalebout (Kloetinge) 40 p. 10 B. Bos (Kloetinge) 39 p. OOK TE RILLAND (Advertentie) Zaterdagmiddag werden ook natio nale schoonrijderswedstrjjden gehou den op het Vinkeniste, georganiseerd door de ijsclub „Rilland". Het weer was zeer mooi, het ijs prima en de belangstelling enorm. De prestaties waren zeer goed. De uitslagen: Schoonrijden dames: 1. Mevr. v.d. Vliet-v. Hekke, Kapel- Ie 128 p.; 2. mevr. Seugley-Reymans Middelburg 125.3 p.; 3. mevr. Pols- Padmos Ierseke 122.6 p.; 4. mej. Willy Almel-.inders Borssele 120.6 p.; 5. mevr. de Groene-Karelse Kapelle 120 p.: 6. mevr. C. v.d. Sande Steen bergen 120 p.; 7. mej. Nellie Colpaart Rilland 114.6 p.; 8. mej. Lenie Domi- nicus Goes 113.3 p.; 9. mej. Corrie Dominicus Goes 112 p.; 10. mevr. J. Sinke Ierseke 110.6 p. Afdeling heren: 1. C. Goud Waarde 126.6 p.; 2. S. Stevense Rilland 124 p.; 3. F.C. v.d. Vliet Kapelle 118.7 p.; 4. J. Blom- maert Rilland 116 p.; 5. de Jonge Biezelinge 113.3 p.; 6. J.G. Verlare Rilland 113.3 p.; 7. P. Dekker Bors sele 113.3 p.; 8. P. Engelse Krabben- rijke 113.3 p.: 9. B. Rooze Rilland 110.6 p.; 10. A. van Fraaszen Waarde 110.6 p. Afdeling paren: 1. Echtpaar Seugling-Reymans Middelburg 128 p.; 2. M.A. de Jonge- mej. C. Dominicus Goes-Biezelinge 126 p.; 3. P. Dekker - mej. Almekin- ders Borsele 125 p.4. C. Hamer- pacht - mevr. G. de Groene, 124 p.; 5. F. C. v. d. Vliet - mevr. v. Hekke Kapelle 124 p.; 6. J.G. Verlare - mevr. C. v.d. Sanden Rilland-Steen bergen 122.6 p.; 7. C. Goud - mevr. de Goffau Waarde - Krabbendijke 121.3 p.; 8. A. v. Fraasze - mej. C. Leendertse Waarde-Rilland 120 p.; 9. L.J. Bruynzeel - mej. C. Bruynzeel Rilland 120 p.; 10. J. Philipse - mej. L. Saman Rilland 118.6 p. Kunst rijden: 1. J.G. Verlare - mevr. v.d. San- den Rilland - Steenbergen 212 p.; 2. C. Goud - A. v. Fraassen Waarde 196 p.: 3. J. Blommaert - K.J. Walraven, Rilland 192 p.; 4. J.D. Woutersen - mej. W. Woutersen Rilland 180 p.; 5. H.E. Stevens - mevr. Fraes-Vogd 180 p.; 6. echtpaar C. Weststrate - Schout 176 p.; 7. J. Philipe - S. Oost- dijk Rilland 164 p.; 8. echtpaar M. Sinke Rilland 160 p.; 9. M.A. de Jon ge - mevr. de Groene Kapelle 152 p.; 10. echtpaar J.D. Woutersen Ril land 144 p. VETERANEN TE WESTDORPE Zondagmiddag werd te Westdorpe een wedstrijd gehouden voor vetera nen boven 35 jaar. De wedstrijd werd verreden over 7 ronden. De eerste vijf waren: 1 J. Donze, Sas van Gent. 2 J. Neijt, Sas van Gent. 3 P. Kalle, Westdorpe. 4 A. de Caluwe, Westdorpe. 5 G. v. d. Steen, Sas van Gent. Na deze veteranenwedstrijd volgde een koppelwedstrijd van 1 uur. Reeds na 3 a 4 ronden lag alles uit elkaar Koplopers waren J. Eggermont-F. Audenaerd en F. Adam-W. Vervaet. Toen echter F. Adam in de bocht kwam te vallen door een scheur in het ijs was de strijd beslist. De uitslag was: 1 J. Eggermont-F. Audenaerd. 2 F. Adam-W. Vervaet op 1 ronde. 3 M. v. d. Berg-V. v. d. Abeele, op 2 ron den. 4 E. de Smet-J. Neijt op 5 ron den. 5 L. Audenaerd-J. van Waes op 5 ronden. 7 A. Audenaerd-A. Sijpe- sael op 7 ronden. 7 R. Audenaerd- J. Donze op 8 ronden. 8 P. Kalle-v. Graefschepe op 9 ronden. Een koppel staakte de strijd. De Fransman Andre Dufraisse is voor de derde achtereenvolgende maal wereldkampioen cyclocross ge worden. De rit voor de eerste wereldtitel van 1956, die over zeven ronden zou worden betwist, moest tot zes ronden (24.3 km) worden bekort, omdat zo wel het slechte weer als de abomina bele staat van het parcours te hoge eisen stelden. Bij verschillende stei'e klims moesten de 37 deelnemers uit tien landen de fiets op de schouder nemen en bij de afdalingen hebben zich ontelbare valpartijen voorgedaan. De Duitser Alfred Rinn moest met een gebroken arm naar het zieken huis worden gebracht. Dee renners, die niet tot de categorie van typische cross eountry-renners behoorden, ke ken al spoedig tegen een behoorlijke achterstand aan. Defraisse toonde we. derom, in deze tak van de wieler sport, een voor die anderen welhaast onbereikbaar niveau te hebben be reikt. Hij viel geen enkele maal en hij had van het begin af de leiding in deze bijzonder zware race. De uitslag luidde 1. André Dufraisse (Frankrijk) 1 uur 25 min. 2 see., 2. Georges Meu nier (Fr. 1.25.41; 3. Plattner (Zwits.) 1.25.56; 4. Bieri (Zwits) 1.26.46; 5. Charly Gaul (Lux) 1.27.07. ORCAM Ronde van Brabant start in Etten De Ronde van Brabant vindt plaats op 21 en 22 juli over een totaal af stand van ongeveer 425 km. Deze klassieker voor amateurs en onaf- hankelijken wordt verreden over drie etappes, t.w. twee individuele ritten alsmede een tijdrit over 50 km. De start vindt plaats in Etten. Voor Ronde van Nederland De organisatrice van de acht ste Ronde van Nederland, de Efor N.V. heeft van het Minis terie van Verkeer en Water staat definitief toestemming ontvangen tot het laten ver rijden van de Ronde van 6 tot en met 13 augustus a.s. Er wordt waarschijnlijk gestart in het gemeentelijke stadion te Utrecht, waar dan op 5 augustus baanwedstrij. den zouden worden gehouden. Duits nationaal elftal gaat oefenen De Duitse Voetbalbond heeft in ver band met de op 14 maart te Dussel- dorf tegen Nederland te spelen wed strijd twee trainingswedstrijden uit geschreven voor het nationale elftal. Woensdag 22 februari wordt te Hamburg tegen de Hamburger S.V. aangetreden. De tweede wedstrijd wordt op 7 maart te Homburg tegen een combinatie van Saarland ge speeld. (Advertentie) Waarom de lasl van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens hel principe van dehydratle - veilig en snel. Opgehoopt vel smelt weg, loom heid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverend» charme straalt van u al - u Is een ander mens. Begin een nieuw leven, begin no,7 vandaag met BonKorets, I. 3.30 per flacon Vt RMA6E BINS SDR ACKB De spelers van de VC Vlissingen trekken zich van de barre winter weinig of niets aan. Onder leiding van trainer de Smit wordt nog regel matig op het veld geoefend en zon dag werd,, evenals trouwens vorige week zondag, een oefenwedstrijd tus sen het eerste en het tweede elftal ge speeld. Hete was een lust om deze jongens op een 25 cm dikke sneeuwlaag aan het werk te zien, een spektafel, waar van. slchts twee toeschouwers getuige waren! Er werd gespeeld op een klei ner veld en met kleine doelen, ter wijl de wedstrijd geen enkele maal werd onderbroken, want een scheids rechter was er niet bij. De normale spelregels werden dan ook niet toe gepast en er werd achter de doelen en buiten de lijnen vrolijk doorgespeeld. Toch viel er van goed voetbal te genieten, terwijl het voornaamste doel, in conditie blijven, zeker werd bereikt. Als de roodwitten dit seizoen niet mt een kampioenschap besluiten, zal dit zeker niet liggen aan hun con ditie. (Zeeuwse tafeltenniseompetitie) Goes uit de competitie Ook de Zeeuwse tafeltenniseompe titie stagneert door de weersomstan digheden, want er werden de laatste weken weinig wedstrijden gespeeld. In de le k.asse vond deze week slechts één wedstrijd doorgang. Het was de ontmoeting tussen Be Fair en Sorry, welke door Be Fair met 7-3 werd gewonnen. Overigens onderging de ranglijst wel enige wijziging, want Goes trok zich uit de competitie te rug, zodat alle tegen dit team ge speelde wedstrijden zijn komen te vervallen. In de 2e klasse bonden PZEM en Wilno 2 de strijd aan. De Vlissingers bleven met 8-2 baas in eigen huis en hoewel zij nog lantaarndrager bleven zijn zij nog niet helemaal uitgescha keld. In de 3e klasse had Wilno 3 wei nig moeite met PTT en bleef door een 2-8 overwinning aan de kop. 91-13 In het kasteel zorgt Aram allereerst, dat de bevrijde roei- slaven behoorlijk in de kleren gestoken worden en een stevig maal krijgen. Zijn aanbod, om als pachtboeren nieuwe gedeel ten van zijn grondgebied te gaan ontginnen, wordt door de mannen met dankbaar gejuich aanvaard. Dan begeeft de jon ge ridder zich naar de steiger, waar de galeien reeds zeilree liggen. Het fscheid van de Ka lief, die het verlies van zijn roeiers nog niet erg verkrop pen kan, is vrij kort. Maar van Prinses Suleikah krijgt Aram een klinkende zoen, als beloning voor zijn dapper optreden Peinzend kijkt Aram de kleine vloot na, die over het blauwe watervlak zuidwaarts koerst in de richting van Bagdad en ten slotte als een stip aan de ho rizont verdwijnt. Het avontuur om de Goudschatten van Bag dad is ten einde Het individueel degentoernooi van de intergeallieerde schermwedstrij- den, die te Cairo werden gehouden, is door de Nederlander van Kregten gewonnen. De 'Nederlander van der Meer heeft in de finale-poule pech gehad. In de partij tegen de Egypte naar Mohie werd hij dooi het elek trische wapen geblesseerd en viel flauw. Daardoor waren zijn kansen verkeken. De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Gromyko heeft aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Bohlen, een nota overhan digd, waarin opnieuw geprotesteerd wordt tegen de Amerikaanse ballons boven Sovjetgebied. Het Amerikaanse antwoord op het eerste Sovjet-protest wordt door de nieuwe nota verworpen. De Sovjet-regering biedt aan in New-York, Washington, Londen of Parijs, Amerikaanse ballons met de daarbij behorende instrumenten, ten toon te stellen, om aan te tonen, dat de ballons niet voor weerkundige waarnemingen doch voor het waar nemen van militaire doelen opgelaten worden. Braziliaanse vloot-^ lucht- en land strijdkrachten nemen deel aan een operatie, die ten doel heeft een einde te maken aan een „opstand in het oerwoud", die een week geleden is uitgebroken. De opstand zou ontketend zijn door twee officieren van de luchtmacht. Volgens in Rio de Janeiro ontvangen berichten zouden de opstandelingen reeds vier landingsbanen in genoem de streek van de beneden-Amazone onbruikbaar hebben gemaakt. De 55-jarige arts Dr. Thomas Bre wer, een neger, is zaterdag te Co lumbus in de Amerikaanse staat Ge orgia, door een blanke winkelier dood geschoten. Dr. Brewer was plaatselijk be stuurslid van de nationale vereniging tot bevordering van de belangen van niet-blanken. Dr. Brewer zou het achter de win kel gelegen kantoor zijn binnengegaan en de hand in zijn. zak hebben gesto ken als om iets te pakken. Op dat moment had de blanke eigenaar van de zaak, Lucio Flowers, een pistool getrokken en zevenmaal op Dr. Bre wer gevuurd. Flowers is later aangehouden. De winkel ligt in een negerwijk. Dr. Bre wer was een van een groep negers, die onlangs hebben verzocht golf te mogen spelen op de gemeentelijke golfbaan. Premier Nasser van Egypte heeft zondag verklaard, dat hij het „voor jaarsoffensief", dat door Israël aan gekondigd zou zijn, niet vreest. „Zes maanden geleden hadden we een te kort aan wapens, nu niet". Nasser zei dit in een toespraak tot een aantal nieuwe officieren van de Egyptische luchtmacht. Hij voegde eraan toe, dat Egypte zijn verplich tingen jegens de Arabische zustersta ten zou nakomen in geval van Israë lische agressie. De Amerikaanse regering heeft haar verbod op de verzending van wapens naar het midden-oosten inge trokken. De verscheping van 18 lichte tanks naar Saoedie Arabië gaat nu tóch door. Dit tot ongenoegen van de Israëlische regering, die al een prik test heeft laten horen. Onlangs hebben we gemeld, dat de Brasschaatse postbode Fonne Brees spoorloos verdwe nen was. Ijverige nasporingen brachten niets aan het licht, zo dat men ongeval of misdaad uitgesloten achtte. Een volle maand heeft de familie van de vermiste in onzekerheid ver keerd en al die tijd was deze onaangename zaak aan de grenskant het gesprek van de dag. Tot er plotseling opheldering is ge komen. De vrouw van Brees, Maria van Loveren, ontving namelijk uit Algiers een briefkaart, waaruit blijkt, dat haar man in het vreemdelingen legioen verzeild is geraakt. De kaart was geadresseerd Kapelse steenweg St. Mariaburg-Ekeren, waar de post bode inderdaad woonde. Zijn jonge vrouw had echter met de twee kin deren na zijn verdwijning haar intrek genomen bij haar ouders te Bras schaat. Het schrijven werd daarheen doorgezonden. Achteraf staat men over deze gang van zaken toch niet zo heel erg ver baasd. De man was namelijk in het bezit van een belangrijke som gelds, die hij op oneerlijke wijze verworven had. Bovendien had hij vroeger al 'ns met inwoners van Brasschaat over het legioen gesproken. Als oud*Ko- reaan is hij er zeker niet tegen zijn zin heengegaan. De ronselaars zullen niet veel moeite met hem gehad heb ben. Zoals gebruikelijk zal hij via de opvangcentra van Rijsel en Parijs naar fort St. Jean te Marseille ge transporteerd zijn. Als daar de laatste papieren getekend zijn, ligt de weg open naar de hel van Sidi-bel-Abbes. Het is duidelijk, dat het legioen zijn boekje te buiten ging. Want voor ge huwden is het gebruikelijk, dat de kandidaat een geschreven instemming meebrengt van zijn echtgenote. Fon ne Brees bezat deze niet. Voorts heeft het legioen verzuimd een onderzoek in te stellen naar de herkomst van de geldsom, die men op minstens 60.000 franc schat. Offi cieel mag niemand tot het vreemde lingenlegioen worden toegelaten, die niet zuiver van geweten is, maar de feiten wijzen wel 'ns anders uit. OPLICHTERIJEN. Goes 87.300. J. v. d. Linde, Kassendliko 89.468. D. v. d. Poel, Oudelande 89994 J. de Jonge, Biezelinge 91.400. C. Priem' Lewedorp 91.276. J. Priem, OvezW,; 91.835. J. v. Koeveringe Schore 92 5oo A. Wirtz, Oudelande 93.800. Zwartepoórt* Kloetinge 94.000. J. de Kok, Goes 95.80J J. Pieters, Kwadendamme 96.991. werk is gegund aan de laagste inschrli ver. De raming was 8.010. Het schilder werk is gegund aan de fa. Oele, Hoede kenskerke voor 4139. De raming was 399$ Inmiddels is ook aan het licht ge komen hoe Brees het geld in handen kreeg. 10.000 Franc was afkomstig van een lening, die hij op een plaat selijke bank sloot en waarvoor hij geen borgtocht hoefde te storten. De rest is afkomstig van nieuwjaars fooien en van bedragen, die hij op zijn ronde in ontvangst nam. Vooral bejaarde mensen waren gewoon de postbode geld mee te geven voor de betaling van elektriciteit, gas, huis huur en krediet-afbetalingen. Brees bracht dan later als bewjjs van stor ting het strookje mee. De laatste keer dat hij het geld ontving, enkele da gen na Nieuwjaar, gebeurde dit niet. De bromfiets, waarmee hij vertrok ken was, zal hij onderweg verkocht hebben om aldus zijn beginkapitaal nog wat te verhogen. Het valt even wel te betwijfelen of hij met zijn geld in Noord-Afrika veel zal kunnen aan vangen, want het is de gewoonte, dat de legionairs al het geld afgenomen wordt om te beletten, dat ze hiermee een eventuele vlucht zouden kunnen bekostigen. Aan de angst en onzekerheid is te Brasschaat een einde gekomen, maar het medelijden met de in de steek gelaten vrouw en kinderen blijft.... Raadhuis Hoedekenskerke Zaterdag werd te Hoedeikenskerke de bouw vain het nieuwe raadhuis aanbe steed. De uitslag was: Fa. Lagrand, Hoe dekenskerke 83.077. Hubregtse, 's Graven polder 83.245. P. Engelse, Heinkenszand 84.400. Gebr. Verheyke. Bllewoortsdijk 84.500. Gebr. Pieters, Heinkenszand 86.000. J. Schrijver, Goes 86.999. J. Hopmans, Ned. Im. en Export Mij heeft nog gedurende 7 dagen een fantastische aanbieding Radio toestellen bestemd voor ex port (van wereldbekende fa briek) model 1956, volledige garantie, met 35 pet korting, nl. van 325.- voor 196.25. Br. onder no 12832-oo b.v.d.bl beter zitten en heerlijk liggen op schuimrubber Vraagt gratis advies bij HAVERMARKT 1 Breda, Telefoon 8252 LAAT DE VOGELS NIET IN DE STEEK! De afd. Zeeland der Ned. Ver. tot bescherming van dieren, roept de hulp in voor duizen den eenden en ganzen, die in de omgeving van Ellewouts- dijk een prooi dreigen te worden van de koude. Ook de eenden in de Goese vesten hongeren! Wie helpen wil kan voer en brood bezorgen bij C. v. ASPEREN-VERVENNE, Kleine Kade 40 GOES. Indien U niets af doende geholpen heeft bü Uwe maagklachten, volg dan een kuur SUC-MAC maag tabletten (op Iropbasis) helpen U in zeer korte 'ijd. 5* A 96e JAaI Uitgave IJ- Verschijntl Reigerstral AdmmistrI redacteur :f C. J- "1 Mr. H M p. V. M. vooruitbeu 6.55, bestelt) Losse our Bureau v| Het vertl roe" het se pens van L Arabië brei verlopen. bemanningl 75 procenif protest te tanks een L manning bl De zeelie| bereid om een verzek hun leven Toen de monstreerdl ties op de l zinnen luid<j bische olie SOEST: ll tegen eenl sneeuw w| P. van werd ged| zittenden wondinge| TILBURG MommerïJ ren aan glijbaan weg op I14 terwiel meisje wl MAURICE l| ban-Demas, nen (ex-Ga aanvaard Mollet. VOLGENS vl verkiezingen| het Westen Unie een kld op de Dem laatste wil n de manschai druk zouden DE ENIGE ter van de viert op 24| van Lisieux terjubileun DOORDAT 1 keuken om| eerste verd| het Kattenb geheel uitgd IN BRUI een sport! dat 48 en dat 60(S het de n| gegeven, moeilijker I vliegtuig el flinke tuin I IN AMSTElj van het Vrefl houden die in de kolen schuilhieldeij Z. H. DE zegd dat de F integratie z;| gering van ken als zij kl gente en harj sen werkgev OP EEN T Iandse Aard senaar kreef H.J. een bo man was op IN EEN dam heeft voorgedaan,L licht werdel schade wasf Verwaclj tot heden In het bewolkt m sneeuw. Ii licht tot h mist. Zwa) noordelijki dag matig Verwaclj weerkundi matige 00 weinig be mum temt min 18 gra mist. Toen uit het oo! pozen en dan in de peratuur westen to oosten. Vandaag maan op Morgen; onder 5.14

de Stem | 1956 | | pagina 6