Nóg meer immigratie dan emigratie Het nieuwe hervormde rusthuis te 's H. Arendskerke T afelt je-Dek-Je-Plan der UW te Goes Wond er wereld in miniatuur Zeeland op de schaats Aanvaring op N. Waterweg WEER NIEUW ZWEMRECORD MISLUKTE GRACHTENRACE Om de Europese biljarttitel FANTASTISCH HERSTEL VAN VAN DE POL Minder vreemde arbeiders naar Zeeland Voor tachtig bejaarden berekend Lustrum-m slag Television-Electronics Fund, Inc. LAATSTE NIEUWS Lorraine Crapp onttroont Marv Kok Alle veldsporten gaan niet door Warme maaltijden voor bejaarden B-56 ONTPLOFTE IN DE LUCHT Vingerhoede meester-caramboleur y. Oosterhout bleef kanshebber Beslissingswedstrijd voor Breskens Er wordt nog overal zeer druk gereden DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 FEBRUARI 1956 De aantrekking van arbeiders van elders voor de herstel- en wederop bouwwerkzaamheden en voor de her- verkavelingswerken op Schouwen en Duiveland is eind 1955 geheel stop gezet. Er is een grote teruggang te constateren door ontslag in beide sectoren. Ten behoeve van nieuwbouw van woningen en bedrijfspanden m het rayon Tholen werden 15 bouvvvakai- beiders van buiten de provincie aan- 8eNogksteêds werkt een beperkt aan tal bouwvakarbeiders van elders b] de wederopbouw in het rayon'Kro ningen, doch bet laat zich aa dat dit aantal in de naaste toekomst een verdere daling zal ondergaan. Kamparbeiders ten behoeve van de herverkavelingswerken Walcheren werden de laatste maanden niet aan getrokken, aangezien met naar opvoe ring van de bezetting der arbeiders kampen wordt gestreefd. Passend aanbod, ter voorziening in de personeelsbehoefte ven de scheeps werf en machinefabriek te Vlissingen werd sinds september j.l. niet uit de aangewezen overschotgebieden ontvangen. De verwachte verplaatsing van y arbeiders met hun gezinnen van Rot terdam naar Terneuzen, waar deze bij de aldaar in de loop van het jaar gevestigde constructiewerk plaats zijn tewerkgesteld, vond plaats, nadat de voor deze Bazin nen gebouwde woningen gereedkwa men. De tewerkstelling van arbeiders van buiten de provincie voor werk zaamheden in de landbouw, welke plaats had in de rayons Zierikzee en Kruiningen, kon omstreeks half november worden beëindigd. Ten behoeve van de plaatsing van arbeiders uit het raoyn Tholen be stond er regelmatig contact met verschillende industriële bedrijven buiten de provincie. In 't laatste kwartaal van 1955 kwam er eveneens kontakt tot stand tussen het arbeidsbureau Goes en een bedrijf te Roosendaal. Voor tewerk stelling bij dit bedrijf bleek vrij veel belangstelling te bestaan. ZEEUWEN ZIJN HOKVAST De laatste tijd werden door het districtsbureau Arbeidsvoorziening in Zeeland twaalf voorlichtingsbijeen- (Advertentie) komsten belegd, welke door 268 per sonen werden bezocht. Het aantal aanmeldingen was ook nu slechts ge ring Deze hadden betrekking op 10 gezinnen bestaande uit 27 personen. Het aantal personen dat vertrok was slechts gering. VEEL BELGEN IN ZEELAND Gedurende het jaar 1955 werden in de provincie Zeeland in totaal 1154 vreemdelingen toegelaten, waarvan 964 mannen en 190 vrouwen. Deze vreemdelingen waren voor het over grote deel van Belgische nationali teit, namelijk respectievelijk 916 man nen en 178 vrou ven. Deze personen waren praktisch allen grensarbeiders namelijk 909 mannen en 163 vrouwen. Ten opzichte van 1954 is het aan tal toegelaten vreemdelingen belang rijk afgenomen. In 1954 moest als gevolg van het ongunstige weer ge durende de zomer een groot gedeel te van de oogst op korte termijn worden geborgen. In Zeeuwsch-Vlaanderen werden toen voor deze werkzaamheden Bel gische arbeidskrachten aangetrokken, omdat het arbeidspotentieel ter plaat se niet toereikend was om aan deze vraag uit de landbouw te voldoen. Gedurende de afgelopen zomer kon den als gevolg van het gunstige weer de werkzaamheden meer gespreid worden, waardoor geen aantrekking van Belgische arbeidskrachten op grote schaal behoefde plaats te vin den. Verder werden gedurende het jaar 1955 nog arbeidskrachten van Duitse en Italiaanse nationaliteit toegelaten, te weten respectievelijk 19 mannen en 6 vrouwen en 21 mannen. Aan de meeste van deze personen werd een werkvergunning verleend voor tijde lijk verblijf. Ditzelfde geldt ook voor het merendeel van de toegelaten vreemdelingen van verschillende na tionaliteiten. Eergisteren schreven wij over de plannen tot de bouw van een her vormd rusthuis voor bejaarden te 's Heer Arendskerke, waartoe door de veertien kerkelijke hervormde ge meenten op west Zuid-Beveland het initiatief is genomen. Van de heer den Hartog te Hein- kenszand, die in het dagelijks be stuur zit vernamen wij nog nadere bijzonderheden. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat zich in w. Z. Beveland 900 her vormde bejaarden boven de 65 jaar bevinden, waarvan er 340 ouder dan 75 jaar zijn. Volgens de landelijke statistiek wil er tien procent van de bejaarden opgenomen worden in een rusthuis en daarom gaat men te 's H. Arendskerke een rusthuis bou wen voor tachtig personen. Er komen in 't gebouw zestig één-persoonska mers en tien twee-persoonskamers. Ook denkt men er nog aan om bij het rusthuis enkele kleine woningen voor bejaarden te bouwen. De kosten voor bouw en inrichting zijn begroot op f 800.000.De ge meente 's H. Arendskerke zal rente en aflossing van dit bedrag moeten garanderen en B. en W. verenigden zich hier reeds mee. Het jaarverslag over 1955 - het 5e sedert de introductie van het Television- Electronics Fund, Inc. ter beurze van Amsterdam - is opnieuw ook in het Nederlands gepubliceerd. In de afgelopen 5 jaar is het ver mogen van deze op de toepassingen van elektronica en kernfysica gerichte beleggingsmaatschappij gestegen van f28 miljoen tot f 423 miljoen. Het aantal uit staande' aandelen nam toe van 1,1 miljoen tot ruim 10,3 miljoen. Het aantrekkelijk geïllustreerde jaarverslag geeft een duidelijk in zicht in de te verwachten verdere expansie van de elektronische in dustries Ter beurze van Amsterdam worden certificaten van 5 en 10 aandelen in het Television-Electronics Fund, Inc. verhandeld. De beurskoers bedraagt ongeveer 121/, overeen komend met ca f 470,- per certifi caat van 10 aandelen. Over 1955 werd uitgekeerd f 30.34, zodat het rendement ca é1/,*/. bedraagt. Het Nederlandse jaarverslag over 1955 is thans verkrijgbaar bij Uw effectenhandelaar of bij de Fa. D. W. Brand, Keizersgracht 215, Amsterdam. Men meent dat het risico voor de gemeente niet zo groot is, omdat er wel voldoende animo voor het tehuis zal zijn, zodat men dan tot een slui tende exploitatie komt. 'n Echtpaar zal per jaar 2650.moeten beta len en een alleenwonende 1750. Verwacht wordt dat deze prijzen geen bezwaar zullen zijn wanneer de nieu we ouderdomsuitkeringen komen en anders zullen de diaconieën en bur gerlijke armbesturen moeten bijpas sen. Dit jaar kan nog niet met de bouw worden begonnen. Wel is er reeds bouwvolume aangevraagd bfi G.S maar dit zal niet eerder dan in 1957 kunnen worden gegeven. 'n Terrein is disponibel in het nieuwe uitbreidingsplan van 's H. Arendskerk. Het is 1.5 h.a. groot en ligt ongeveer op de plek waar vroe ger het Schenge-slot stond in de Poel DE BESTUREN. Het stichtingsbestuur zal bestaan uit afgevaardigden van de 14 diaco nieën (ieder een) en uit 1 lid door de raad van 's H. Arendskerke aan te wijzen. Het dagelijks bestuur der stichting bestaat uit de heren M. Almekinders (voorzitter) te 's H. Arendskerke; H. den Hartog (secretaris), Heikens- zand: M. Boogert, Borssele; A. Goe degebure, Nieuwdorp en D. Wisker- ke. 's Gravenpolder. De heer den Har tog deelde ons nog mee dat, indien er plaats is, ook leden van andere protestantse gezindten opgenomen kun nen worden. OOK EEN KATHOLIEK TEHUIS! Van katholieke zijde bestaan er ook plannen hoorden wij verder, dat de bouw van een bejaardenhuis in de gemeente 's H. Arendskerke, n.l. te Lewedorp. Ter hoogte van de veersteiger Maassluis-Rozenburg zijn gisteravond het Duitse motorschip „Tenerife" en het Noorse motorschip „Borre" met elkaar in aanvaring gekomen. De ,,Borre" drong ongeveer twee meter diep door in de „Tenerife". Eén ruim stroomde direct vol en even later maakte ook een ander ruim water. De „Tenerife" werd met haar voorschip tegen een dam opgezet, en achter gemeerd op een boei. Men hoopte op deze manier het schip bij de harde ebstroom in bedwang te kunnen houden. De toestand aan boord is min of meer chaotisch. De vier meter ver schansing van het met fosfaat gela den schip staat recht overeind. In het ruim leverden drijvend hout en ijs- schotsen een troosteloze aanblik, en de drie passagiers met bestemming Hamburg pakten hun bezittingen hui verend bij elkaar. NED. CROSS-KAMPIOENSCHAPPEN GAAN DOOR De Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie verzoekt ons te wilien me dedelen, dat de voor zondag 19 febru ari (morgen) vastgestelde Nederland se cross-country kampioenschappen te Utrecht, ondanks de slechte weers omstandigheden zullen doorgaan. De veldloop voor dames over 1500 meter is evenwel afgelast. J Tijdens de Australische zwemkam- pioenschappen, welk te Sydney wor den gehouden, heeft Lorraine Crapp het wereldrecord 440 yards vrije slag dames verbeterd en gebracht op 5 min. 6.7 sec. Het officiële wereldrecord stond se dert 9 december van het vorig jaar met 5 min. 7,2 sec. op naam van onze landgenote Mary Kok. Zoals in de lijn der verwachtingen lag, hebben de desbetreffende Bon den ook alle voor a.s. zondag vast gestelde hockey-, korfbal- en hand balwedstrijden afgelast wegens de slechte terreinomstandigheden. MILITAIREN EN STUDENTEN GAAN SCHERMEN In de schermzaal van de Konink lijke Militaire Academie te Breda zul len vandaag en morgen schermwed- strijden worden gehouden tussen mi litairen (cadetten en adelborsten) en studenten uit Utrecht, Leiden, Delft en Amsterdam. Zaterdag zijn er equipe-wedstrijden op sabal., zondag personele wedstrijden op floret, de gen en sabel. Het bestuur van de Unie Vrouwe lijke Vrijwilligers te Goes heeft een Tafeltje - Dek - Je - plan op stapel gezet, dat bedoeld is om aan be jaarden van alle gezindten te Goes, die niet meer voor zichzelf kunnen zorgen en bij wie buren- of familie hulp ontbreekt, drie maal per week een warme maaltijd tegen betaling van de onkosten te verzorgen. Het plan is al ver klaar. Er is overleg gepleegd met de artsen van wie de UVV straks de adressen zal krijgen. Zij staan er zeer enthousiast tegenover en zij verzekerden de da mes, dat met dit experiment - want zo beschouwt men het plan nog in een grote behoefte zal worden voor zien. De UW heeft nu een rondschrij ven gestuurd naar de Goese autobe zitters, want van hen hangt het nu verder af, of het plan al dan niet zal slagen. De autobezitters zouden zich moeten belasten met het rond brengen van de etensdragei's. Als ie dere autobezitter zich enkele malen per maand van 12.30 uur tot 1 uur beschikbaar zou stellen, dan was de UW uit de nood. Voorlopig wil men dan eens van begin maart tot 1 sep tember zien hoe deze actie verloopt. De dames Scheepstra - Noordhoff, v.d. Boutstraat 2 te Goes en Mei- borg Maljers, Buys Ballotstraat 51 te Kloetinge hebben zich met de ad I ministratie van het plan belast. By Tracy in Californië is een Ame rikaanse straalbommenwerper van het type B-52 verongelukt. Vier inzitten den hebben zich met hun parachutes in veiligheid kunnen brengen. De vier andere inzittenden worden vermist. Het was het eerste ongeluk met dit type vliegtuig, de modernste en snel ste Amerikaanse stratosfeerbommen- werper. Men vermoedt dat het toe stel, dat op een normale oefenvlucht was, in de lucht is ontploft. t ^eU^6i l Voor een kind dat in zijn spel verdiept is kan een stok vrijwel alles worden wat hij wenst, van een toverstaf of een spoor tot een geweer of zelfs een schip toe. Bij deze trans- formatie speelt de stok een passieve rol' de verbeelding van het kind werkt de gedach- tengang nader uit. Dit vermogen van de kin deren om tijdens het spel gedurende lange tijd in een wonderwereld te leven heeft een geheel nieuw type van speelplaatsmeubilering in het leven geroepen, die aan de speelplaat^ len in de Verenigde Staten waarschijnlijk linnen niet te lange tijd een volkomen ander aiterlijk zal geven. Toen ongeveer een halve eeuw ge- Het „Fantastische tw„> Jden in Boston de eerste openbare ne betonnen v,,,a p (V1J klei~ Hierboven: „Tunnels en bruggen" peelplaats in Amerika werd geopend jes) is ook iets ge- bieden gelegenheid volop om te ^rt.0Iidtofameubilering uit de van ",euws ,op dlt Sebied- De huis- kruipen, te springen en te hollen. chomme eGawinrennè n^fiG/n T T Va" V°rm en En het materiaal kan er tegen. OeeSgè fout? dio^ aanzit soort speeh- opgebpuwd P,t stevig aa" elkaar be- gerei volgens de mening van tal van vestigde bpto"npn P|alen. Er zijn vijf Geheel boven: „Het dorp der fanta- ipvoeders, kleeft is dat afgezien van verschillende soorten platen met ope- sie" heet dit speelhoek je. - Soms schommelen VS ™fen pl?.^er van ning<'n van divcrse grootte en vorm; «*>rdt het voor vrije turnoejenin- ie verbeelding van het ^ind" niets d° P'aa' C" kunnen zowel voor wan- 9en gebruikt, een andere keer is vordt overgelaten en dit speeltuig in den aIs voor daken gebruikt worden. ,.et bunkerachtige bouwsel plotse- opzicht zelfs bij de gewone stok Door verschillende samenstelling kan ee™ vesting, die belegerd !c i ei staat. er cen j,uis, een kerk, een winkel, een Onder leiding van de ontwerper Da- kooi of cen brandweerkazerne van ge- rid Aaron worden nu door de fa. Crea- maakt worden; ladders en staven 'nepmitat^ïï.83' Inc' yP°r.werPen voor Zijn binnen en buiten aangebracht, en «peeipiaatsen gemaakt die zó uit een surrealistische wereld schijnen geko- vormcn de verbinding tussen de hui- men te zijn enorme vuurrode be- zen onderling. STkeYvo^ Door aan de fantasie van de kin- ruimte laat aan heUsch^Tverm" "olie spiraalvormige ghfbanen dfe er dT? vrij spel te laten mag volgens 5™ ?,S kl"de™n en aan het uitzien als het werk van reusachtige cnkel° ingewijden zelfs van een zeke- van indrukken en gevoelens ten zeer- mieren en een combinatie van tunnels re therapeutische werking gesproken ®te Kan "fidragen tot het wegnemen -n bruggen. worden. De directeur van de Creative an spanningen, die de jeugd beroe- Playthings, Inc. is van mening dat ren' wordt.. Maar het gebeurt ookdat e meisjes het huis in bezit nemen om er moedertje te spelen of er een schoolklasin te vestigen. "?etspeelgerei dat Na de eerste dag, waarop van Oosterhout de Nederlandse kleuren uit-, kend verdedigde in het Europees kampioenschap 47-2, dat in Den Haag verspeeld wordt, in tegenstelling tot Piet vn de Pol, die hevig teleurstelde, prijkte de Belg Vingerhoedt tezamen met v. Oosterhout aan de leiding met 4 matchpunten. Waffard (B.)de Spanjaard Ossorio, Galmische (Fr.) en de Duitser Spielmann deelden gevieren de derde plaats met 2 punten; v. d. Pol nam de voorlaatste en Gaivez (Sp.) de laatste plaats in met 0 punten. Vrijdag, onmiddellijk na herbegin nen van het toernooi, kwam van de Pol in de derde ronde tegenover Os sorio te staan. Met één slag wist de Rotterdamse grootmeester zich te her stellen en opnieuw de aandacht op zich te vestigen. Van de Pol beëindigde zijn partij in 2 beurten, spelend met een gemid delde van 200. Dit betekende een evenaring van het Europese en het Nederlands record voor het particu lier gemiddelde. Dit record staat met 200 op naam van van de Pol in janu ari 1952 gemaakt te Brussel tijdens het Europees kampioenschap 47/2. De slotserie van Van de Pol was 392, hetgeen een nieuw Europees- en een nieuw Nederlands record bete kent. Het Europees record stond se dert januari 1951 op naam van de Belg Gabriëls met 370, terwijl het Nederlands record gezamenlijk werd gehouden met 336, door Van de Pol (januari 1949) en Metz (december 1950). OVERSCHADUWD rage-partij moet worden gespeeld. DE AVONDPARTIJEN De topprestatie van van de Pol over schaduwde het duel WafflardGal- miche. Wafflard, vlot en snel spelen'd, bracht in zijn zevende beurt met een serie van 78 zijn totaal op 282, maar verrassend hard sloeg Galmiehe terug met een reeks van 138 en zo was de stand na 7 beurten bijna gelijk: Waf flard 282, Galmiehe 287. Wafflard leek in de volgende beurt regelrecht op de zege af te stevenen, maar strandde na een reeks van 109 op 9 caramboles van de finish. Tenslotte won hij in 40 beurten, terwijl Galmiehe. die de na- stoot miste, op 320 bleef staan. GEHANDHAAFD Van Oosterhout en Vingerhoedt, beiden nog ongeslagen, hebben hun titelaanspraken gehandhaafd. Vinger hoedt en Gaivez voerden samen een spelletje op van de meester en de leerling. De meester scoorde 400 pun ten in 9 beurten, met een top-serie van 166 en tegen dit geweld kwam Gaivez, de zwakste van het toernooi, niet tot noemenswaardig verzet, hij werd overklast en haalde slechts 61 punten. Van Oosterhout begon zwak tegen Spielmann: 15 punten in 6 beurten. De zevende beurt leverde 106 caram boles op, maar toen stond hij nog al tijd meer dan 50 punten achter, want Spielmann was, in strijd met zijn ge woonte in dit toernooi, onmiddellijk van wal gestoken met een forse reeks van 90 en had daarna ook nog enkele nuttige serietjes gescoord. Het keer punt kwam in de 12e beurt waarin van Oosterhout met een serie van 120 de leiding overnam (263 tegen 241). Voor de resterende 137 caramboles had hij nog 5 beurten nodig, maar hij won de partij en dat was liet voor naamste, temeer omdat in een Euro pees kampioenschap de matchpunten zo zeer overheersend zijn, dat bij een gelijk aantal niet het algemeen moyen ne de doorslag geeft, maar een bar- De partij WafflardGaivez was er een zonder enige spanning. Zónder ooit op volle toeren te zijn gekomen maakte Wafflard, die met enkele bra- vourstoten d'3 handen van de honder den toeschouwers op elkaar bracht, in de veertiende beurt een einde aan dit spelletje van kat en muis. Tussen van de Pol en Spielmann bestaat zeker een verschil van een (Zeeuwse schaakcompetitie) Voor de Zeeuwse schaakcompetitie werden in de afgelopen week slechts drie wedstrijden gespeeld. In de 2de klasse B bonden Goes 2 en 's Gravenpolder, tot dan toe beide on geslagen en zonder verliespunten, de strijd aan. De Goessenaren zagen zich in eigen huis met 46 geklopt en moesten daardoor de leiding afstaan aan 's Gravenpolder, voor welk tien tal nu de weg naar het kampioen schap open ligt. Middelburg 4 kreeg bezoek van SEALTO, dat met de kleinst mogelijke overwinning naar huis ging (4,55,5) en daardoor twee plaatsen op d'e ranglijst klom. In de 2de klasse C I werd de laatste wedstrijd gespeeld. Zoals te verwach ten was, bleef Breskens met flinke cijfers baas over Oostburg 2 (1,5-8,5), waardoor het samen met Cadzand op de eerste plaats eindigde. De Bres- siaanders hebben echter een beter bordgemiddelde en mogen dus de be slissingswedstrijd spelen tegen Lan dau uit Axel om het kampioenschap van de 2de filasse C. (Biljarten) Apollo, Hulst, versloeg Bosclikapelle In „Apollo" te Hulst heeft de bil jartclub van die naam een wedstrijd gespeeld tegen Bosohkapelle, waarin de gastheren met 111 punten wonnen, over negen partijen. Apollo won daar van 6. verloor 2 partijen en speelde één gelijk. De uitslagen luidden: J. Grandsaerd 43-C. Mangnus 72; E. Roovers 29-C. Verbist 42: R. Kindt 29-J. Mangnus 27; J. v. Dorsselaer 116-G. Jansen 28: C. van Iteghem 33-P. de Blok 33: D. Au- denaerde 47-P. Lambert 30; L. van Dorsselaer 35-J. Dobbelaer 34: A. Roo vers 28-R. Burggrave 19; W. v. DorS' selaer 104-P. Mangnus 68. De hoogste serie maakte J. v. Dorsselaer: 20 ca ramboles. COPPI MOET NOC. LANG RUSTEN Fausto Coppl, die aan tyfeuze koort. sen heeft geleden, heeft nu een ader ontsteking, zo verklaarde dokter Gio vanni Pende van het San Martino. ziekenhuis te Genua, waar de wiel renner wordt verpleegd. Hij zal voorlopig tot juni rust moe ten houden. Dit brengt met zich mee, dat Coppi noch in de Ronde van Spanje, noch in de Giro d' Italia zal kunnen uitkomen, zoals hij aanvanke. lijk van plan is geweest. klasse in speelsterkte. maar het duur de langer dan verwacht werd, voor dat van de Pol het juiste ritme ge vonden had. Eert recordverbetering vergt kennelijk teveel inspanning dan dat ze geen sporen nalaat. Daaraan schrijven we het tenminste toe, dat van de Pol herhaaldelijk series zag afknappen door kleine onzuiverheid- jes die voor zijn, op de milimeter be rekende spel, fataal zijn. Maar in zijn veertiende beurt kwam de Rotter dammer ouderwets op dreef en toen scoorde hij op de bekende wijze de 11 Tweemaal zijn Vrijdag in Amster dam een vijftigtal Nederlandse schaatscracks, onder wie velen uit de Elfstedentocht, van start gegaan voor een grote wedstrijd; eenmaal was dat voor de grachtenwedstrijd, die echter kort na de start wegens de slechte kwaliteit van het ijs werd gestaakt, de tweede maal op de ijsbaan Kruislaan te Amsterdam, waar inplaats van de grachten-race een wedstrijd over 75 km. werd ge houden. Bovenste foto: De start voor de grachten-race op de He rengracht. Tweede foto van boven: De rijders bij het passeren van de brug van de Herengracht naar de Leidsegracht. Derde Foto: De start op de ijsbaan Kruislaan. Onderste foto: De kopgroep in de bocht. Als no. 11 midden voorgrond, herken- punten, die hij nog voor de zege no- I we Jeen van den Berg uit Nij dig had. Spielmann miste de na-stoot i oeefs> °e wedstrijd met veel en bleef op 235 staan. vertoon van macht won voor Ber- tus van 't Oever, die tweede werd. Op de Spuikom te Vlissingen werden onder leiding van de heren W. S. Mijnheer en J. Bakker schaatswed strijden over 160 meter gehouden om het kampioenschap van de De Ruyter- schooi. Er waren 81 deelnemers en dank zij een perfecte organisatie kon het gehele programma in vijf kwar tier worden afgewerkt. Er werd gereden in drie groepen, namelijk de leerlingen van de MTS, de leerling-stuurlieden en leerling- scheepswerktuigkundigen. De uitsla gen waren: MTS: 1 Reynhoudt, 2 de Visser. Leerling-stuurlieden: 1 Spel de, 2 Schatte-Olivier. Leerling- scheepswerktuigkundigen: 1 Veenstra, 2 van Donk. Hierna reden de drie groepwinnaars om 't kampioenschap van de De Ruy- terschool. De titel ging naar Reyn houdt, terwijl Spelde en Veenstra res pectievelijk tweede en derde werden. WEDSTRIJD VOOR ULO-SCHOLIEREN Op de Spuikom te Vlissingen wer den óók wedstrijden voor leerlingen van de ulo-school gehouden. De orga nisatie sloeg alle records, want bin nen anderhalf uur had men alle 111 deelnemers verwerkt. De uitslagen waren: meisjes 11-13 jaar: 1 Elly v. d. Horst, 2 Anneke de Greeuw. 14 en 15 jaar: 1 Meli de Bruine, 2 Ina Boekhout. 16 jaar en ouder: 1 Ina Willemse, 2 Loes Erkelens. Jongens 11-13 jaar: 1 Bram Mambelis, 2 Gerard Mulder. 14 en 15 jaar: 1 Pierre Brakman 2 Jan van Peenen. 16 jaar en ouder: 1 Rein Swint, 2 Bram Overbeeke. De afstand bedroeg 60 meter voor de groepen van 11-13 jaar, 80 meter voor die van 14 en 15 jaar en 100 meter voor de overigen. TE KRUININGEN Ook in Kruiningen werden school- wedstrijden gehouden. De uitslagen waren als volgt: meisjes 8-9 jaar: 1 Janny Krijnscn. 10-11 jaar: 1 Addie Polderman. 12-13 jaar: 1 Tini Ka- relse 11 tot en met 16 jaar: 1 Addie v. d. Have. Jongens 6 en 7 jaar: 1 Wim Stroo- snijder. 8 en 9 jaar: 1 Leen van de Parel. 10 en 11 jaar: 1 Bou Boude- ling. 12 jaar: 1 Govert Leendertse. 13 jaar: 1 Joop Maas 14-15 jaar: 1 Kt Hirdes. 16 en 17 jaar: 1 Huib Stevense. TE VERSERE In Yerseke werden eveneens wed strijden gehouden. Hier waren de uit slagen: dames 150 meter: 1 S. v. Stee, 2 G. de Jager, 3 M. de Back. Heren 150 meter: 1 A. Stobbelaar, 2 S. de Koeyer, 3 F. v. Damme. Schoonrijden heren: 1 A. Pekaar 118.5 p. 2 Sj. de Wee 104 p. 3 C. de Rooy 103.5 p. Paren: A. Pekaar en Padmos 118 p. 2 A. Maas en Padmos 109 p. 3 Sj. de Wee en S. v. Stee 104 p. TE KAMPERLAND De Kamperlandse IJsclub organi seerde wedstrijden, waarvan de uit slagen als volgt luiden: 500 meter: 1 P. Snoer. Colijnsplaat 1.5, 2 J. Mol, 3 A. v. d. Weele, 4 Joh. Geelhoed. 1500 meter: 1 J. Mol 3.31.9, 2 P. Snoep 3.39.5 3 J. Geelhoed 3.45.6, 4 T. Stoel 3.52, 5 A. v. d. Weele 4.14.1. 3000 me ter: 1 J. Mol 7.07.5, 2 P. Snoep 7.22.1, 3 J. Geelhoed 7.42, 4 A. v. d Weele 8.16.6, 5 T. Stoel 8.23.8. BRUGGE—SLUIS—BRUGGE Het Belgische sportblad Sportwe reld heeft aangekondigd om vandaag (zaterdag) een wedstrijd Brugge SluisBrugge te organiseren, dus in omgekeerde volgorde van de tradi tionele wedstrijd van de Sluisse IJs club, welke vorige week reeds werd gehouden. Het ijs op de vaart was echter gisteren dermate slecht dat nog slechts een handjevol toerrijders de tocht hebben ondernomen. Ver wacht mag dan ook worden, dat deze wedstrijd te elfder ure zal worden afgelast. WEDSTRIJDEN TE AXEL Op de z.g. Kleine Kreek te Axel werden geslaagde ijswedstrijden ge houden. door Je ijsclub georganiseerd. De uitslag werd als volgt: 500 m.: 1 v. d. Hoofd, 2 R. Verhelst 3 C. Hamelink, 4 R. Kindt. 1500 m.: 'l Flik- kerschild, 2 R, Kindt, 3 P. Haak, 4 C. Hamelink. Schoonrijden paren: 1 J. Haak-v. Driel, 9 de Lange-Pees, 3 J. de Feijter-de Feijter, 4 de Jonge- Lippens. DE ZEEUWSE WIELERCLUB „Theo Middelkamp" is voornemens haar clubkampioenschap sprint te doen verrijden op zaterdag 31 maart te 's Heerenhoek. DE AMSTERDAMSE grachtenrace is gisteren, kort nadat de 57 schaat senrijders. waaronder Anton Ver hoeven waren gestart, afgelast, om dat er (overigens door onbekende oorzaak) water op het ijs was ge komen.

de Stem | 1956 | | pagina 11