Besprekingen tussen Frankrijk Marokko zijn aangevangen en Koude en sneeuw eisten in Europa meer dan honderd mensenlevens Rusland wil betere sfeer tussen beide Duitslanden Breuk in Unie nu volledig „Geloofspredikers5 lokken pelgrims in slavernij Strijdom strijdt dom Drie per films jaar De crisis in de S.v.d.A. Ex-balling met veel vertoon begroet Sultan Ben Joessef heeft al geformuleerd eisen Garantie voor de kolonisten Verdwaald schip werd beschoten Oodogsheld gedecoreerd Vuistgevecht-grote-stij in Franse parlement NIEUW BANKJE VAN F 25 DE DOOD OP DE WEG Op 15 meter diepte liggen de vissen te huiveren Treiler staking is nu pas goed begonnen Indiscretie in zaak-Schokking? r PLEEGKIND - PANTER DAGBLAD VOOR Hevige kou 3. 5. Incident bij Gewei Afgevaardigden met bloedneuzen Poujadislen tegen grots overmacht Geen uitwisseling van gevangenen Het Kremlin dringt aan op matiging Franse commissie van ondersoek Nog even over de barre winter van 55- '56 Lenteboden Minister Cats wil Goed vooruitzicht voor liberalen Vragen aan ministers üBe JAARGANG No. 22075 Uitgave N V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, ReigersUaat lö. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk hoofd redacteur: J J ti A Bruna Redactieraad: g j v hootegem, Mr Dl A J J M Mes. tf M L. de Rechter. L. J v t Westende, p. V. M Vercauteren Abonnementsprijs Dy vooruitbetaling f 5.85 pei kwartaal. pei post 6.55. pei week (uitsluitend bij niet post- bestell.) t U 45 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 ct Rostrek no. 27884L Voor God, Koningin en Vaderland DuïmuERDAG 16 FEBRUARI IPQJ Advertentieprijs voor de gehele oplage 0 35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0 85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f C 1 per m/m. (Ingezonden Mede delingen j 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen al te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236foon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Tele OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) In Parijs zijn gisteren de Frans-Marokkaanse besprekingen be gonnen, welke ten doel hebben Marokko onafhankelijkheid te verlenen, waarbij het echter toch met Frankrijk verbonden zal blijven. De onderhandelingen werden geopend met een door pre sident Coty ter ere van sultan Ben Joessef in het Elysee aangebo den staatsbanket. President Coty verklaarde in zijn openingstoe spraak dat de tegenwoordigheid in Parijs van de sultan van Ma rokko en de president van Frankrijk „het historische belang" der onderhandelingen aantoont. „De sultan wil de meester-werk- man zijn bij het leggen van een nieu we basis voor samenwerking tussen Frankrijk en Marokko. Het doel der komende onderhande lingen en van ons gezamenlijk streven is het vestigen van een stelsel, waar door het lot van de massa van het volk verbeterd zal worden en dat ruimte laat voor grotere ontwikkeling op intellectueel en economisch gebied. Doch laten wij niet zo simplistisch zijn te geloven, dat de taak der onder handelaars eenvoudig zal zijn," aldus president Coty. De sultan zei in zijn openingsrede dat de onderhandelingen „in vrije en stoutmoedige geest" moeten worden gevoerd. Volgens hem was de taak der onderhandelaars als volgt: j De Marokkaanse onafhankelijk heid moet een tastbare werkelijk heid worden door opzegging van het in 1912 gesloten verdrag van Fez. 2 ,.De wijze, waarop Frankrijk en Marokko in het vervolg verbon den zullen zijn, moet omschreven wor den." „De vaderlandsliefde der leidende Marokkanen sluit in geen enkel op zicht realisme uit en de eis van een vrij Marokko dient in overeenstem ming te worden gebracht met de ver eisten van vrijwillig aanvaarde samen werking met Frankrijk." „Wij zijn van mening dat de in Marokko wonende Fransen alle waarborgen moeten ontvangen ter verzekering van hun rechten, belangen en vrijheid m.a.w. er moet worden gewaarborgd dat Fransen en Marok kanen vriendschappelijk samen kun nen leven, zonder dat de nationale soevereiniteit afbreuk wordt gedaan." „De toekomst van de Marokkaanse economie." „Het vraagstuk der territoriale in tegriteit van Marokko. Wij hopen dat voor dit vraagstuk, dat een ander karakter draagt, in de zeer nabije toe- EEN AMERIKAANSE kapitein in Ca sablanca is omgekomen, doordat de Marokkaanse politie zijn auto aanzag voor die van een bekende bandieten troep en prompt het,vuur opende. GISTEREN IS de officiële benoeming afgekomen van prof. mr. J. C. van Oven tot minister van Justitie. Giste ren legde prof. van Oven de ambts eed af. AAN BOORD van het Nederlandse kustvaartuig „Eagle" heeft zich een ontploffing voorgedaan. De scheeps- machmist kwam daarbij om het leven. IN EEN fabriek van isolatiemateri alen te Nijmegen is een brand uitge broken, waardoor een deel van de ge bouwen in de as werd gelegd. De schade bedraagt vermoedelijk meer dan een ton. Vorig jaar woedde er ook een brand. HET TREINONGELUK in Chili, waarbij 15 doden zijn gevallen, is veroorzaakt doordat het treinper soneel de veiligheidsmaatregelen had veronachtzaamd De betrok kenen zijn op staande voet ont slagen. VOLGENS PERSBERICHTEN uit En geland, zal Albion dit jaar zijn eerste waterstofbom tof ontploffing brengen. De bom schijnt kleiner van afmeting, doch nog moorddadiger te zijn dan de Amerikaanse waterstofbom. NA DE oorlog hebben de „breinba zen" van de Duitse vliegtuigfabriek Dornier in Spanje volop gewerkt aan nieuwe vliegtuigtypen. De heropge richte Westduitse luchtmacht heeft nu een serie van deze toestellen be steld, DE HOGE Autoriteit van de KSG heeft gisteren de besluiten genomen, die een eind moeten maken aan de machtspositie van 't grote Ruhrkartel „Georg" op de Europese steenkool- markt. Dit was een zege voor de KSG. DR. JOHN FRANKLIN, een neger- professor, is benoemd tot hoofd van de afdeling geschiedenis van het Brooklyn-college te New York. PRESIDENT Eisenhower houdt mo menteel vakantie in Georgia. Tijdens deze vakantie zal hij beslissen over xyn eventuele herkiesbaarheid. AMSTERDAM gaat 14,6 miljoen gul den lenen, om verschillende grote pro jecten o.m. dat voor het IJ-tunnel- plan, te kunnen financieren. Verhondsbestuur van de XAJ heeft minister Suurhoff een tele gram gestuurd, waarin dringend om ruime subsidie wordt verzocht, ten oehoeve van het r.-k. beroepskeuze- werk, HET BESTUUR van de St.-Radboud- ïtichtmg heeft tot zijn secretaris be- ïoemd, de heer mr. J. M. Hageman tfi Den Haag. DE FINSE premier, Urho Kekkonen, s gisteren door driehonderd kiesman nen gekozen tot president van Finland N GRONINGEN is een 49-jarige tymnastiekleraar tijdens het geven an gymnastieklessen plotseling onwel leworden. Hij werd naar het zieken- (uis gebracht, maar bij aankomst 'leek hij reeds te zijn overleden. )E TWEEDE Kamer heelt ingestemd net het streven der regering naar een «ettelijke regeling voor de tandtech- Vele leden menen echter, dat *'aJevennu® ieder criterium, dat hou ast kan bieden, heeft losgelaten. Weersverwachting meegedeeld door het KNMI avond: geW,8: tot van- Over het algemeen weinig he en* daar mist' C "6 ochte» betekenis Gee" Snee"w van Zwakke tot matige wi«ri *4. telijke richtingen mt 00s" Strenge tot matige vorst. Het Belgisch weerkundig insli tuut verwacht: s su" Lichte tot matige wind uit ver schillende richtingen. Bewolkt met zonnige perioden. Enkele lichte sneeuwbuien in de ochtend, Neve ig en plaatselijk mist, vooral in het westen des lands. Min. temp -5 graden aan de kust. Max 1 graad aan de kust. Vandaag: zon onder 17.56, maan 't onder 23.45 uur. Morgen: zon op 7.55, maan op 9.30 uur. komst de noodzakelijke rechtvaardige en wettige oplossing zal worden ge vonden. Want wij willen dit hier nadrukke lijk vast stellen: er kan voor ons geen wezenlijke en aanvaardbare vrijheid bestaan, behalve in het kader van een heid en integriteit van ons nationale grondgebied. Frankrijk en de andere mogendhe den, die internationale overeenkom sten betreffende Marokko hebben ge sloten, hebben formeel de sleutels tot deze eenheid in handen," aldus de sul tan. Egyptische kustbatterijen hebben geschoten op een vrachtschip dat bij Gaza de Egyptische territoriale wate ren was binnengevaren. Het schip stopte en kon na een on derzoek, dat vijf uur duurde, de reis voortzetten. Gebleken is, dat het schip niet is beschadigd. Het was door zware zee en mist uit de koers geraakt. De naam en nationa liteit van het schip zijn niet bekend gemaakt. De voorzitter van het Franse par lement heeft gisteren de sirenes in werking moeten stellen om een eind te maken aan een ware veld slag tussen de Poujadisten en hun politieke tegenstanders in 's lands vergaderzaal. Stoelen vlogen door de zaal, bloed droop uit vele neu zen en de zaalwachten hadden han den vol werk. Men debatteerde over het al dan niet geldig zijn van een aantal, door de Poujadisten verworven ze tels. Toen er gestemd zou worden, rende een Poujadist naar het spreekgestoelte, op de voet gevolgd door een socialist, die ook wat zeg gen wou. Tussen deze twee volgde een bokspartij, waarop iemand op de publieke tribune, onder het sla ken van de kreet „Leve Ravachol!" (een berucht anarchist uit vroeger jaren) een klapperpistool afvuur de. SCHELDPARTIJ Zaalwachten „ontwapenden" de schutter, maar intussen scho ten andere Poujadisten hun mak ker, die tegen de socialist vocht, te hulp. Tenslotte streden 40 Poujadisten tegen honderd so cialisten en communisten. De zaalwachten tuisten tenslotte de vechtenden te scheiden, waarna de geachte afgevaardigden el kander voor fascisten meer van dat fraais begonnen uit te schelden. De zitting werd ver daagd. De man met het kinderpistool was geen anarchist, naar hij ver telde. ..Maar", zo voegde hij eraan to§. „wat ik vanavond gezien heb is genoeg om mij er een te doen worden." ■4 O Indonesië heeft gisteren officieel aan Nederland meegedeeld, dat het de Unie eenzijdig heeft verbroken. Indonesië wenst nu diplomatieke betrekkingen op een normale basis, door uitwisseling van ambassadeurs. Het Indonesische kabinet heeft ook besloten de financiële en economische overeenkomsten met Nederland op te zeggen. Tot uitvoering hiervan zal pas worden overgegaan, als de financiële adviseurs de consequenties hebben bestudeerd. Voor besprekingen over de uitwisseling van gevangenen voelt Djakarta nu niets meer, zo is gezegd. In Den Haag vond men dit vreemd klinken, omdat het hier tenslotte om menselijke kwesties gaat, die ook Indonesische onderdanen raken. Men hoopt, dat de soep niet zo heet zal worden gegeten. „The Times", het toonaangevende Engelse blad. verwacht, dat Indonesië nu wel spoedig zijn nieuwe regering zal hebben. Door opzegging der finan cieel economische overeenkomsten werpt Indonesië de betrekkingen met Nederland nog meer op de politieke markt dan reeds het geval is, aldus dit blad. De opgewekte man op deze foto is de legendarische Britse jachtvlieger, groeps-kapitein Douglas Bader, hier gefotografeerd met zijn vrouw bij het verlaten van het Buckingham paleis in Londen, nadat hij daar door de Engelse Koningin-moeder was onderscheiden tot commandeur in de allerhoogste orde van het Britse rijk. Bader verloor voor de laatste wereldoorlog beide benen bij een vliegongeluk, maar ging in de oorlog met twee kunstbenen toch door met vliegen, waarbij hij de schrik van de vijand was. De Russen hebben de oostduitse re gering gelaakt wegens het scheppen van spanning tussen de twee Duitse staten. Fritz Grosse, hoofd van de Eu ropese afdeling van het oostduitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken, zou dit de vorige week aan zijn ministerie gerapporteerd hebben, na besprekin gen op de Sovjet-ambassade. Grosse deelde mee, dat de Sovjet unie thans belang had bij een vermin dering van de spanning tussen de twee delen van Duitsland. Sovjet-diploma ten hadden voornamelijk kritiek ge oefend op de behandeling door de oostduitse pers van een aantal rechts zaken tegen personen, die beschuldigd zijn van aanwerving van gespeciali seerde arbeiders voor het westen. De Russen zouden erover geklaagd heb ben, dat deze zaken „te veel aandacht" in het westen hadden getrokken. NIJEGA: De 13-jarige Anneke Boonstra is, toen zij met haar fiets kwam te vallen, door een auto overreden. Zij is in het zie kenhuis overleden. WAARSCHUWING Er zijn al verschillende onge lukken met ernstige afloop ge beurd. doordat automobilisten er te weinig rekening mee hielden, dat bromfietsers en wielrijders aan de beroerdste kant van de weg rijden: namelijk daar waar nog rulle sneeuw ligt. Bespaar uzelf en anderen mogelijk leed. Rijd langzaam en heb begrip voor uw mede-weggebruikers. (De oostduitse president. Wilhelm Pieck, heeft onlangs twee doodvonnis sen tegen personen, beschuldigd van het aanwerven van vaklieden voor het westen en van spionnage, in levens lange gevangenisstraf veranderd nadat talrijke instanties in het westen had den geprotesteerd tegen deze vonnis sen, die zij als „gerechtelijke moord" brandmerkten). Binnenkort zal de Nederlandsche Bank N.V. de uitgijte beginnen van een nieuw biljet van 25. De voor naamste kleuren zijn paarsrood roodbruin en donkerbruin. De beel tenis is van Christiaan Huygens. De algemene vergadering van dê Franse unie ia een debat begonnen over het bestaan van slavenhandel tussen Frans-Afrika en Arabië. Èr werden mededelingen gedaan over een onderzoek naar onthullingen, gedaan in een in 1954 te Amsterdam uitgege ven brochure. De rapporteur, La Graviere, sprak met name over het geval van de Soe- danees Awad el Joud, die door zijn meester bij een pelgrimstocht naar Mekka aan een Arabier verkocht zou zijn. Eenzelfde lot zouden ook ande ren hebben ondergaan. In een rapport van de Franse am bassadeur te Djeddah wordt uiteenge zet hoe de slavenhandel georgani seerd is: de slachtoffers, Soedanezen, worden door ronselaars, die zich als geloofspredikers voordoen, meegelokt voor een „pelgrimstocht naar de hei lige plaatsen van de Islam". Bij de Ro de Zee worden de pelgrims op boten ondergebracht, dan als „verstekelin gen" gevangen gezet en tenslotte, na tussenkomst van een Saoedische han delaar, verkocht. Meisjes beneden 15 jaar zouden Bij de behandeling van het rege ringsontwerp, dat voorziet in het op nemen van de zuidafrikaanse kleur- mgen-kiezers op een afzonderlijke lust, verklaarde premier Johannes strijdom, dat de „stemmen der ge kleurde kiezers als een zwaard van Damocles boven de hoofden der Eu ropese zuidafrikanen hangen", waar aan hij toevoegde: „Wjj zullen dat zwaard verwijderen." Dat de blanke man in Zuid-Afrika de toon aangeeft komt door de verkie- zingswetgeving", vervolgde hij. Het regeringsontwerp beoogt het weer geldig maken van een in 1951 door de volksvertegenwoordiging goed gekeurde wet, die bepaalde dat ge kleurde kiezers op een afzonderlijke lijst zouden worden vermeld. Deze wet zal nu in die zin worden aangevuld, dat de gekleurde kiezers in de Kaapprovincie door blanken zul len worden vertegenwoordigd en niet dooi kleurlingen, zoals thans het ge val is. Een machtig vorstgebied blijft zich uitstrekken over Europa, naar de tv inter zo langzamerhand rampzalig wordt. Af en toe zijn er ook de afgelopen nacht storin gen geweest, die de ellende alleen maar vergroten, door dat zij ons sneeuw bezorgen. De minimum temperatuur in zuid-Nederland bedroeg gis termorgen circa zes graden onder nul. Voor vannacht werden vorstvlagen van min 15 graden in t vooruitzicht gesteld. Gisteren hebben de spoorwegen en de autobus- En toch zal het weer lente worden. Op de ijskoude Afsluit dijk, waar een veehouder uit Abbekerk, wat schapen had staan, werd een allerliefst lam metje geboren, dat vrolijk in de sneeuw rondhuppelde. Moeder en dochter zijn nu in een warme stal geplaatst. En op de veiling te Kwinsheul werd de aller eerste tonaat van het jaar aan gevoerd, (Dat was vroeger dan vorig jaar). Het ding bracht f 1.55 op, bestemd voor het Rode Kruis. ondernemingen weer hevig te kampen gehad met sneeuw en ijsproblemen. De schuifdeuren van de spoorrijtui- gen bleken menigmaal vastgevroren te zijn en tal van wissels zaten klem, doordat er stuifsneeuw tussen was ge komen. Vertragingen van meer dan een half uur waren geen zeldzaam heid. Italië In Italië wordt de toestand in de ingesneeuwde bergdorpen steeds be narder. Men heeft in de geïsoleerde gebieden geen water en geen voed sel meer. Er zijn al 55 personen gedood. Een handelsreiziger die op een bergweg autopech kreeg cn de nacht in zijn wagen wilde doorbren gen, werd doodgevroren achter het stuur gevonden. De Rijn Tussen Kaub en Lorch heeft zich in de Rijn een reusachtige ijsprop ge vormd. Als deze losschiet is de ellen de niet te overzien. Bfj Lorchhausen trad de Rijn jil buiten haar oevers. Frankrijk Frankrijk is ook zwaar getroffen door de vorst. De voedselimport, o.a. die van groenten, zal aanzienlijk wor den verruimd, om prijsstijgingen tegen te gaan. In Frankrijk zijn sinds zater dag negentig mensen aan de ge volgen van de koudegolf gestor ven. Aan de Middellandse Zee zijn vele dorpen ingesneeuwd. Scandinavië Alle Zweedse Oostzeehavens zijn door het ijs geblokkeerd. In Noorwe gen rekent men voor de komende da gen op 26 graden vorst. Bevroren vis De visstand aan de zuid-Noorse kust wordt ernstig bedreigd. Op 15 meter diepte had het water een temperatuur die juist even beneden nul was. Veel vissoorten zijn hiertegen niet bestand. Verder kampt men in noord-Europa met ernstig watergebrek. Bronnen en putten zijn bevroren. Ook de hydro-electrische installaties worden de dupe van de vorst. Zweden heeft nog maar zelden een zo barre wi iter meegemaakt. In Finland kampt men met vervoersproblemen. Ameland Al 17 dagen varen er geen veerbo ten meer naar Ameland. De „lucht brug" wordt onderhouden, maar het kost menige zweetdruppel. In de buurt van Drachten zijn twee mensen gewond, doordat een paard, dat tijdens een wedstrijd met een arre- slee op hol sloeg, op het publiek in- rende. Voor de afgelopen nacht werd een gemiddelde temperatuur van min 18 graden in ons land verwacht. Vooral tijdens opklaringen zakte de barome ter met ongeveer 1 graad per uur. In Friesland vroor het gisteravond al 20 graden. twee a vierduizend gulden opbren gen. In het rapport van de ambassa deur wordt een aantal namen van handelaars genoemd. Op de be schreven wijze zouden enkele hon derden slaven verhandeld zijn. Er zal nader gesproken worden over een voorstel tot het. uitzenden van een commissie van onderzoek. Minister Cals heeft gisteren in de Tweede Kamer van zijn teleurstelling blyk gegeven over de weigering van de provincie Limburg om mee te werken aan de oprichting van een tweede toneelgroep in het zuiden. De heer Willems (PvdA) had over het hoofdstuk „film" betoogd, dat „Ciske de Rat" nog niet aan de te stellen eisen voldeed, hetgeen de mi nister niet met hem eens was. De mi nister wil, dat er gestreefd wordt naar een regelmatige produktie van drie films per jaar. De moeilijkheid is ech ter een methode te vinden voor een goede beoordeling der scenario's. De minister zei er niets aan te kun nen doen, dat men in het zuiden en oosten des lands op de televisie films kan volgen, die door buitenlandse zen der» worden vertoond. Het ging hier om films, die in ons land niet gedraaid mogen worden. De heer Peters van de KVP had de kwestie voorgebracht. De bewindsman deelde nog mee, dat de financiering van de radio-omroep verhoging van de luisterbijdrage van 12.- per jaar tot 18.- nodig zou kun nen maken. Een andere mogelijkheid zou zijn, een rechtstreekse financiering van de gehele omroep door de overheid, waarbij de zegels zouden worden af geschaft, hetgeen een besparing van 3.- miljoen zou opleveren. Mr. Cals beloofde tenslotte meer subsidie voor de openbare leeszalen. Engelse verkiezingen Dinsdag zijn de uitslagen bekend ge worden van drie tussentijdse verkie zingen in Engeland. De conservatieven die thans aan het bewind zijn, hebben weliswaar de drie zetels, die op het spel stonden, alle behouden, doch in het geheel 23,78 pet. minder stemmen gekregen dan bij de laatste algemene verkiezing. De socialisten kregen 1,08 pet. minder stemmen tegen de li beralen 24.86 pet. meer. Werkgevers en werknemers spraken met mr. Suurhoff De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, heeft op zijn de partement een informele bespre king gehad met vertegenwoordi gers van werkgevers- en werk nemersorganisaties, die in de Stichting van de Arbeid zijn ver tegenwoordigd. De door de heer Burger aange vraagde interpellatie van de kwestie zal pas over enige tijd worden gehou den. De regering zal binnenkort mede delingen terzake doen en daarop moet de interpellatie wachten. De Kamer vond dit uitstekend. Het IJmuidense comité, dat de lei ding heeft van de staking op de trei- lers, heeft meegedeeld dat nu er geen antwoord is gekomen van de z(jde van de reders op de „open brief", de actie onverminderd wordt voortgezet met volledige steun van het „Onafhanke lijk Verbond van Bedrijfsorganisaties" (OVB). Inmiddels heeft de groothandel in vis te IJmuiden de reservevisknechts ontslag aangezegd omdat er geen werk meer voor hen zou zijn. Deze vis- knechts hebben per aangetekende brief geprotesteerd. Zij krijgen in dit pro test steun van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel. Het cerste-kamerlid De Vos van Steenwijk heeft de ministers Beel en Van Oven (Justitie) gevraagd of z\j kunnen verklaren, hoe het mogelijk is, dat het z.g. dossier-Schokking blyk- baar in handen is gekomen van onbe voegden. Moet er rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat nog meer dossiers uit de zuiveringstijd in ver keerde handen zijn gekomen?, aldus vraagt het Kamerlid, dat tenslotte om een onderzoek naar een en ander ver zocht opdat dergelijke dossiers voor taan zorgvuldiger worden bewaard. HOEWEL NIET alle Eerste Kamerle den enthousiast zijn over het plan tot uitbreiding van het aantal leden van beide Kamers, heeft men hiertegen toch geen onoverkomelijke bezwaren, aldus wordt gezegd in het voorl. ver slag over deze kwestie. Het is mis met de moeder liefde in „Artis". Ditmaal heeft tante Corrie een panter om onnaspeurlijke redenen de brui aan haar moederschap ge geven en haar jongen de rug toegekeerd. Dit heeft aan één van de twee pasgeboren panter- babies het leven gekost. Men stelde alles in het werk om het tweede leventje te redden. Daarvoor had men echter drin gend een zogende hond no dig, die een dezer dagen haar jongen ter wereld heeft ge bracht. Het liefst een mak en rustig dier. Haar jongen konden mits het er niet te veel zijn, ge woon bij haar blijven. Het pan- tertje zou dan tussen haar eigen kroost worden gemoffeld. Reeds luttele uren nadat via de radio een oproep was uitgegaan, zijn ruim dertig aanbiedingen van dierenvrienden, die in het bezit van zo n hond zijn, binnenge komen. Uit alle delen van het land, zelfs uit het hoge noor den zoals Leeuwarden en Sid- deburen, kwamen telefonische aangiften binnen. Men kon naar hartelust kiezen.

de Stem | 1956 | | pagina 1