-gezellig en gezond ZEELAND OP DE SCHAATS Felle jachten in Antwerpse Zesdaagse Rik van Steenbergen op kop j a r i r v r n 530ste STAATSLOTERIJ 3eKias and <ZN Elfstedenkoorts in Leeuwarden Nieuwe sneeuwval ernstige belemmering 5700 Deelnemers EEN OPGEBLAZEN GEVAL Schenk -schenk vre'jqde markten waterstanden itotfQ de goudschatten van bagdad BRABANT KIJKT GEÏNTERESSEERD NAAR ANTOON VERHOEVEN AANBESTEDING Ceessink naar wereld- toernooi judo DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 14 FEBRUARI 1956 Arti ti gisteren - gebeurtenis en en stijl, ums vielen k ontbrak ige element d gevormd i, die zich tripverhaal. bracht zij Sidonie in me kopDen vervaardigd Er was een band, een i stemming hedenavond jeugd een tracties uit reden at de heren i verdiende t Carnegie- pper optre- en gloeiend de Kade ericht men. is vergeten, zo, dat de se bode, de eerst tot de gascylinder lij zelf niet r> de cylin- ;chuwde hij termaas, die lipper Ver wierp. ÏEREF. classis Goes gesproken en rusthuis als plaats waarbij het wogen werd )r te zetten, ilassis zullen Loord te ver- ird-Beveland kerken van nd (classis evraagd me tis de advie- classis zich iteur - mu- m medewer- MUZIEK- armonie" gaf in haar club Si de ,,Har- arui bleek, nie op hoog 2 toneelver- op zeer vJot- )e verjongde )ssingof. t echter nog •erende lach- >plaus waren lijksuniversi- oor zijn ean- nijkunde on- C.J, Cijsouw. NSTELUNG werd de on- 'erwarmings- Irbij aanwe- bij het on enkele bur- scholen, on- kelangstellen- is reeds de ht door de toonstelling", ndijke, Bier- dijke en Wa- onninghausen en heette al- nmerlaan. in l Onderwijs- uiteenzetting rwijstentoon- eken van in- iordige jeugd erkwijzen en andbouw enz. .its cprak nog vooral prees van het ten- Ammerlaan u'llende afde- lling. >EN. uilen er van- ijswedstrijden jeugd gehou- de bedoeling laagste klas- et de schaats laten doen, blokjes rapen e. d een bedrag r het aanko- 5 uur: Schie- 'laamse Opera ïur: Gezworen pia 8 uur: De ïur: Gezworen Witte Huis 7 jlen onder zee. Het duel bij ;bouw: Fee&t- Het schan- van Arizona. w, 8 uur: Ge- uur: Gezworen ia, 8 uur: De uur: Ge len onder zee. Het duel bij a: Het schan- k van Arizona. (Van een speciale verslaggever). LEEUWARDEN. Voor dag en dauw begon vandaag de titanenstrijd. Er was een record-aantal inschrijvingen. Nie mand wist hoe zwaar hij zou worden, want de omstandigheden kunnen met het uur wisselen. Maandagavond sneeuwde het weer in de Friese hoofdstad en velen vreesden, dat het werk van de sneeuwploegen van gisteren in de komende nacht weer teniet zou worden gedaan. Sneeuwval tijdens de tocht zou de strijd van al die duizenden moedi gen en overmoedigen nog aanzienlijk moeilijker kunnen maken dan hij naar de berekeningen tot dusver al zou worden. Maar de organisatoren bleven hun kalmte bewaren. „De Elfstedentocht gaat door", zegden zij, tenzij hij door zware sneeuwval onmenselijk zou worden. de organisatie en bij de controle 500 mar. betrokken. In verscheidene Elfstedentochten zijn ongevallen, bevriezingen e.d. niet uitgebleven. Heel erg had het in 1947 kunnen worden, ir.dien de E.H.B O. niet tijdig had ingegrepen Alleen de Franeker E.H.B.O.-ploeg haalde des avonds, toen een zandstorm opstak, zeventien deelnemers van het ijs, die op de route naar Dokkum volkomen uitgeput waren. Enkele honderden rijders zochten tenslotte hun heil rond de warme stoomketel van een zuivelfabriek in Bartlehiem, een dorp waarvan de naam voor ontelbare Elfstedenrijders nog altijd een schrik wekkende klank heeft. Omdat men ook nu weer op een zeer zware tocht kan rekenen, wezen de officials nogmaals met klem op de adviezen, welke iedere deelnemer schriftelijk zijn verstrekt. De hele dag zijn maandag de deel- remers in dichte drommen voor de inschrijftafels verschenen. Tegen zes uur des avonds had men er al ruim 5 700 geregistreerd en toen achtte de Elfstedencommissie het ogenblik aan gebroken om een waarschuwing te richten tot hen, die misschien toen nog van plan waren, de reis naar Leeuwarden te ondernemen De Elfstedenkoorts had de Friese hoofdstad inmiddels wel goed te pak ken gekregen. Overal in de stad zag men de rijders in hun gebruikelijke kleurrijke kledij, bepakt en beladen hun hotel of hun slaapplaats bij par ticulieren opzoeken. Sportlieden uit alle lagen van de bevolking en sterk variërend ir. leeftijd. Voor de wedstrijd-categorie meld den zich o.a. Aad de Koning uit Pur- merend, die in 1954 op de tweede plaats was geëindigd. Klaas Schip per, die in de gedenkwaardige tocht van 1947 samen met Joop Bosman winnaar werd, maar later wegens „opleggen" werd gedistar.ciëerd, en tot vreugde van geheel Friesland ook de winnaar van de vorige Elf stedentocht, de 28-jarige onderwijzer uit Nye Beets, Jeen van den Berg. Bij het grote leger van de toer rijders schaarden zich enkele be faamde cracks uit vroeger jaren, zoals Auke Adema, S. Westra en de bijna 60-jarige Kees Jor.gert, die in 1940 tot het vijftal behoorde, dat gezamen lijk. gearmd door de finish ging. Anke Adema, die het jaar daarna alleen als winnaar werd gehuldigd, heeft zich nu aan het hoofd gesteld van een achttal jongere plaatsge noten uit Berlikum. GESPREK MET JEEN VAN DEN BERG. Karst Leemburg gaf adviezen „Ik vertrouw mijn oude hart niet meer", zei de 67-jarige Karst Leemburg, de winnaar van de legendarische Elfstedentocht van 1929, toen men hem vroeg of ook hij nog eens wilde meedoen. Le&mburg's hart klopt nog altijd warm voor de schaatssport en en kele dagen geleden heeft hij als invaller nog een derde prijs gewonnen in een te Leeuwarden gehouden korte.baianwedstrijd voor veteranen. Gisteren bracht hij de dag goeddeels door in hotel De Groene Weide om de jongere deelnemers met raad en daad ter zijde te staan. Een raadgeving, die hij aldoor maar weer herhaalde was: „Denk om je tenen'. Want al heeft hij zelf thuis in zijn indruk wekkende prijzenkast als een kostbaar relikwie zijn grote teen, die hij in 1929 moest laten ampu teren, in een flesje op „sterk wa ter" staan, hij weet, dat het geen pretje is van de Elfstedentocht met bevroren lichaamsdelen thuis te komen. h ANTOON VERHOEVEN OOK ER BIJ. De bekende Dussense schaatsen rijder Antoon Verhoeven heeft de eerste overwinning behaald. Hij won zaterdag een wedstrijd in Maasland. Zondag vertrok hij naar Friesland. Hij zal vandaag deelnemen aan de Elfstedentocht. Hij verklaarde ons zich in goede conditie te voelen voor de zware tocht. Zaterdag titelwedstrijden te Heinkenszand (Van onze sporteorrespondent) De Heinkenszandse ijsvereni- ging is voornemens om zater dag 18 februari a.s. op „de Schenge" te Wolfaartsdijk de provinciale kampioenschappen op de lange baan te organise ren. Er wordt gereden op de af standen 500, 1500 en 5000 meter. Met de organsatie van de Walcherse Dorpentocht wil het niet erg vlotten. Nadat deze tocht vorige week wegens de invallende dooi gren doorgang kon vinden, is zij niet meer opnieuw vastgesteld. Het ziet er naar uit, dat, mocht de tocht alsnog doorgang vin den, dit niet voor a.s. zaterdag het geval zal zijn. Beter gaat het met de toertocht Sluis—BruggeSluis. Ondanks de snijdende wind werd deze tocht reeds zaterdag door een aantal rijders on dernomen. Maandagmorgen was er al aan 220 rijders het rode lintje, dat elke deelnemer, die de tocht vol brengt ontvangt, uitgereikt. OOK TE OOSTBURG. In Oostburg werden op „Het Grote Gat" wedstrijden op de 500 en 1500 meter voor heren gehouden en een koppelwedstrijd op de 5000 meter. Het ijs was in uitstekende conditie en het weer was gunstig zodat er vrij goede tijden werden gemaakt. De uitslagen waren: 500 meter: 1 P. van Acker, Cadzand 53 sec 2 Riteco, Oostburg, 3 Baars, Sluis, 4 J. de Jager, Kapelle; 5 P. Cools, Cadzand, 6 H. du Fopsé, Sluis, 7 J. Cools, Cadzand, 8 P. Baars, Oost burg; 9 P. Ganzeman, Kapelle, 10 W. den Hamer, Schoondijke, 11 H. Lacor, Yerseke, 12 H. Matthijsser., Oostburg, 13 G. W. Dobbelaere, Schoondijke. 1500 meter: 1 J. de Jager, Kapelle 2.54.4; 2 P. van Acker, 3 J. Riteco, 4 P. Cools, 5 G. W. Dobbelaere, 6 H. du Fossé 7 A. Baars 8 H. Lacor, 9 P. Ganzeman, 10 P. Baars, 11 W. den Hamer, 12 J. Kools, 13 E. Simpelaar, Oostburg, 14 B. Schriers, Oostburg, 5000 meter koppelwedstrijd: 1 P. v. AckerW. den Hamer, 2 A. Baan P. Ganzeman, 3 J. RitecoH. Lacor, 4 P. CoolsH. Matthijssen; 5 J. de JagerB. Schriers, 6 P. BaansE. Simpelaar. Het algemeen klassement was: 1 P van Acker 119 pnt. 2 J. de Jager 113,3, 3 J. Riteco 113,46; 4 A Baars 120.33; 5 P. Cools 120.93. GECOSTUMEERD IJSFEEST Op de baar. van de ijsclub „De Halve Maan" te Oostkapelle, werd een gecostumeerd ijsfeest gehouden. De uitslagen waren: Groepen: 1 Sneeuwwitje en de ze ven dwergen (mej. R. Cense); 2 ne gerorkest; 3 Prins en Prinses (Jaan- tje en Hans den Hollander). Individueler.: 1 Iman Sprenger (de schutterij van 1800): 1 Jo Rotte (Ko ning Winter), 3 Bram Rotte (fiet sende neger). ZEEUWSE KAMPIOENSCHAP PEN SCHOONRIJDEN. schoonrijden ver se kampioenschap reden. Het ijs was prima en de belangstel ling was groot. Ruim dertig personen hadden zich laten inschrijven. De burgemeester gaf het signaal beginnen. De uitslagen waren: Paren A-klasse: 1 Mevrouw BakkerKaan, Alk maar en J. Valk, Alkmaar; 2 mevr. Tabbers—van Arkel, Hoofddorp en G. Blaauwboer, Middenmeer; 3 Mevr. Noordhoek, Kloetinge en J. van Leu- wen, Kattendijke. Paren B-klasse: 1 Mevrouw Tuk kerPot, Molenaarsgraaf en A. Pi- kaar, Yerseke; 2 Mej. C. de Jager, Wolfaartsdijk en J. Schrieks, Dor drecht; Mevrouw PriesterMoer dijk, Lewedorp en J. Moerdijk, Ove- zande. Dames A.-klasse: 1 Mevr. Bakker Kaan; 2 Mevr. Tabbers—van Arkel; 3 mej. Fanr.y Noordhoek, Kloetinge. Heren A-klasse: 1 G. Blaauwboer, Middenmeer, 2 J. Valk, Rotterdam; 3 J. van Leeuwen, Kattendijke, Dames B-klasse: Mevr. Tukker- Pot; 2 mej. C. de Jager; 2 mej. P. Meulblok. Heinkenszand. Heren B-klasse: 1 A. Pikaar, 2 J. Moerdijk 3 J. Schrieks. 's Avonds had de prijsuitreiking plaats in zaal-Hoondert. ALWEER FAMILIE DE JAGER! Gistermiddag werden onder gunstig weer op de banen van de Heinkens zandse ijsvereniging de organisa trice de wedstrijden om het Zeeuw- Onder grote publieke belangstelling werden in S'"'s lan-ebaanwedstrü- den, waar alie bekende Zeeuwse cracks aan deelnamen, gehouden. Evenals zaterdag bij de wedstrijd SluisBruggeSluis bleek ook nu weer de familie de Jager het sterkst. Winnaar werd de 47-jarige J. de Jager uit Wolfaartsdijk, die de 500 meter won en op de 1500 en 3000 meter tweede werd, telkens achter zijn zoon Cees de Jager. Vooral op de 1500 meter leverden zij een enerve rend duel. Jammer was dat vanwege fWP Jeen van den Berg, de kleine, ten gere verdediger van de Elfsteden- wisselprijs, met de oranje Olympische das uit Cortina om de hals, werd in de bovenzaal van „De Groene Weide" met een hoeraatje ontvangen. Jeen vertelde, dat hij zich in uit stekende conditie bevor.d. Daarop wijst trouwens ook wel zijn recente verbetering van het Nederlandse re cord op de 3000 meter. Aan de an dere kant is het wel zo, dat van den Berg practisch geen gelegenheid heeft gehad om op tochten te oefe nen, zoals bijvoorbeeld zijn rivaal van 1954, Aad de Koning, die zondag nog in Formerend een 100 k.m. wedstrijd op zijn naam bracht. Jeen beschouw de de Koning wederom als een be langrijk concurrent. Tot de verdere kanshebbers rekende hij o.m. de rij ders Wittebrood en Hoogesehagen en de bekende Drachtster kortebaanrij- der Jan Pomper, die voor het eerst zijn geluk in de Elfstedentocht gaat beproeven. Als hij meedoet (en dat doet hij, red.) behoort natuurlijk ook Ver hoeven tot de favorieten „en", aldus Jeen van den Berg, „er kan zich bij een Elfstedentocht altijd weer een nieuwe ster aandienen". CONTROLE ONDERWEG. Evenals vorige jaren zullen de rij ders onderweg scherp worden ge controleerd. Het Elfstedencomité heeft enikele honderden controleurs ter beschikking, die behalve bij de offi ciële controleposten, waar de stempels moeten worden gehaald, op vele plaatsen langs de route verdekt zul len zijn opgesteld. Ook zijn er „ge heime" rijdende controleurs, die op verschillende trajecten de deelnemers enige tijd volgen. In totaal zijn bij (Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN, maandagavond. Een felle jacht van ruim anderhalf uur, direct na de strijd achter de dernys ingezet, heeft 't sportpaleis in grote spanning gehouden. Het waren de mindere goden die de strijd deden ontbranden, door dat zij pogingen deden om de meerdere ronden achterstand tot een minimum terug te brengen, maar ook de groten gingen aan dit spel meedoen. Het was de ploeg Koblet, die na een uur van felle jachten de leiding nam, doch opnieuw ontbrandde de strijd waarin de Nederlandse koppels een aardig woordje meespraken. Schulte c.s. namen de tweede platos voor hun rekening, Rik van Steenbergen en Ockers volgden, doch moesten toezien, dat Wim, Wout en Harry hen op de voet volgden. Een gezamenlijke aanval op de groep Koblet werd door Stanneke ingezet, daarbij enthousiast toegejuicht door de vele supporters. Riekske vertrouwde het echter niet erg en ging meteen op jacht, waardoor de rest van de leiden de koppels wel moesten volgen. Het werd opnieuw een felle jacht, waarbij de Zwitsers zich geruime tijd wisten te handhaven, doch uiteindelijk moes ten zwichten. Schulte en van Est met hun partners deden aan deze strijd heftig mee en konden zich mede aan de leiding plaatsen. Flantaz c.s. kwamen op de zevende plaats met 3 ronden achterstand. Waar de spullen, waarmee de man op de onderste foto mee op pad is, ook op mogen lijken, in elk geval n\et op eenvliegtuig en toch vormen zij een vliegtuign.l. een, dat moet worden opgeblazen voordat men ermee kan vliegen. Op de schouder draagt de piloot-in-spé de 400 p.k. motor, die boven op de romp moet komen en op het wagentje, dat eigenlijk het lan dingsgestel is, ligt de rest. Zo kan men o.m. de cockpit herkennen. Het geheel kan gemakkelijk in de city bag van een auto worden opgebor gen. Hoe het wonderlijke geval er in opgeblazen toestand uitziet, toont de bovenste foto van het toestel letje in actie. Het materiaal is „air- mat", een door Goodyear vervaar digd nylonweefsel, overtrokken met rubber. Voor het oppompen van het vliegtuigje, dat voor proe ven wordt gebruikt en niet aan de lopende band wordt gemaaktis nog minder druk nodig dan voor een normale autoband.... Gerrit en Stam beloerden elkaar voort durend en kozen inmiddels de meest gunstige positie. Het tempo liep tegen de 65 km. op. toen Ockers de kop nam met Schulte aan zijn wiel. Met nog 2 minuten te rijden ging Schulte ten aanval, doch moest de derny even los laten. Dit werd hem fataal want mede door het geloei vam de menigte gewaarschuwd, zette Stam zijn spurt in en kwam meteen 10 meter los. Voor Gerrit zich kon her stellen was Stan met 40 meter voor sprong de finish gepasseerd. De stand even voor de sprints van 11 ur was: 1 van SteenbergenSevereyns Rijekaert; op 1 rooide: 2 Kobletvon BurenBucher; 3 Ockers—Arnold— Roth; 4 SchultePetersDerksen 5 van EstWagtmansvan Vliet; 6 SenfftlebenForlimiGodeau; op 3 ronden: 7 Acouvan Daele—de Beu- ckelaer. op 4 ronden: 8 PlanitazHaan Lauwers; op 9 ronden: v. Geneugden- PetrySchurmann; op 14 rooiden: 10 de Feyterv. d. Eist—Buyst; op 16 ronden: 11 de Corte-de BaereR. J-.nssens op 24 ronden: Bellengerde PaepeVerschueren. Van een moment vam verademing wist de slimme Rik te profiteren, door een snelle demarrage en vóór het rennersveld van de schrik was bekomen, had van Steenbergen met een ronde voorsprong de leiding. Men vond het toen voorlopig wellet jes, want de sprints van elf uur kwa men in zicht. STAN EN GERRIT RIVALEN. Vóór deze enerverende jacht had het half uur achter dernys een sen sationeel slot gehad. Wim van Est had ruim een kwartier aan kop ge reden in een flinke treinloop van on geveer 60 km. Het leek vredig, maar FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Overleden; Ds. H. Veldkamp, 61 jaar, Hattem; Willem Cloodt 76 jaar. Heer- lerbaan; Mr, dr. J. Ongering, 39 jaar, 's Gravenhage. Op maandag 13 febr. hoopt Soske Letters haar 91e verjaardag te vieren. Dat zij nog vele jaren in goe^ de gezondheid mag doorbren gen is de wens van haar dankbare kinderen. Moerbeke-Koewacht, febr. '56 Heden overleed onver wachts onze lieve man, vader en behuwdvader MAARTEN VEENIS in de ouderdom van 70 jaar. Goes: E- Vecnis-Dammann s Gravenhage: C. G. Veenis Goes: A. C. Veenis H. Veenis-Meyaard M. E. Reichardt- Veenis A. G. Reichardt Goes, Kreukelmarkt 12. 13 februari 1956. De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 16 februari a.s. 2 uur n.m. Lieve geen bezoek. DAGBLAD de stem dagelijks in meel dan 5 0.000 gezinnen n zonnige Het bestuur der Waterkering van de Calamiteuze polder Borssele zal trachten aan te besteden: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 31 de cember 1956 van de aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingswerken aan de waterkering van de Cala - miteuze poider Borssele. De aanbesteding zal plaats hebben op woensdag 21 maart 1956, des namiddags 2 uur in de directiekeet. Eerste aanwijzing op woensdag 14 maart 1956 en tweede aan wijzing op vrijdag 16 maart 1956, telkens van 2 tot 3 uur in de directiekeet. De nota van inlichtingen ligt op maandag 19 maart 1956 ter inzage in de directiekeet des namiddags van 2 tot 3 uur. De bestekken met tekening zijn vanaf 1 maart 1956 tegen betaling van f 1.50 verkrijg baar bij de secretaris-ont vanger door middel van be taling per postwissel of door middel van storting op giro rekening 23 139 t.n.v. de se cretaris-ontvanger der Water kering van de Calamiteuze polder Borssele. De inschrijvingsbiljetten moeten, behoorlijk gesloten, uiterlijk vóór 12 uur aan de dag der besteding voorafgaan de, vrachtvrij worden bezorgd ten kantore van de secreta ris-ontvanger der Waterke ring, alwaar zij worden ver zameld in een bus. Bovendien worden de gegadigden in de gelegenheid gesteld op de dag der besteding van 1 uur vóór, tot het aangekondigde tijdstip der besteding, hun in- schrijfbiljetten te bezorgen of te doen bezorgen en aldaar te steken in de bus op de plaats der besteding aanwe zig. De voorzitter M. NIJSTEN De secr.-ontv. F. W. J. IMMINK rT Vergeefs protest De protestcommissie van de afde ling Zeeland van de KNVB heeft het protest vain Groeide, ingediend na af loop van de wedstrijd Groede-Vlis- singen 4 niet ontvankelijk verklaard. De uitslag blijft dus ongewijzigd ge handhaafd op 2-2. de sneeuw de toestand van het ijs niet meer zo ideaal was. De resul taten waren: 500 meter: 1 J. de Jager 53.6; 2 C. de Jager 54.9; 3 P. van Acker 55.8; 4 L. de Jager 56. 1500 meter: 1 C. de Jager, 2 min. 49. 2 J. de Jager 2 min. 49.1. 3 P. van Acker 2 min 57. 4 J Riteco 3 mine 015 sec. 3000 meter: 1 C. de Jager 5 min. 54.7 2 J. de Jager 5 min. 56.9. 3 P. van Acker 6 min. 15. 4 L die Jager 6 min 16 sec. Algemeen klassement: 1 J. de Ja ger, Wolfaartsdijk 169.46. 2 C. de Ja ger, Wolfaartsdijk 170.35. 3 P. van Acker, Cadzand 177.3. 4 L. de Jager, Wolfaartsdijk 179.18. 5 J. Riteco, Oostburg, 180.65. 6 P. Kools 181.73; 7 A Baas, Sluis, 191.01. Nederland zal bij het wereldkam pioenschap judo, dat op 3 mei te To kio wordt gehouden, vertegenwoor digd worden door d'e Utrechtenaar Anton Gesink Er staat in dit toer nooi slechts één titel op het spel voor alle categorieën. Twee dagen later, op 5 mei, zullen internationale wedstrij den worden gehouden met graden- indeling. GABE WOUDSTRA uit Middelburg is voor de vierde achtereenvolgende maai jeugd-sehaakkampioen van. Zeeland geworden. Hij zal dit jaar deelnemen aan het toernooi om het persoonlijke schaakkampioenschap van Zeeland hoofdklasse en aan het toernooi om het nationale jeugd kampioenschap in Den Haag. ROTTERDAM, 13 februari. Bin nenlandse granen (officieuze noterin gen) per 100 kg franco Rotterdam. Witte tarwe geen notering opge maakt wel vraag doch door ijs gang toeslag vereirt, welke de prijs te hoog doet liggen. Rode tarwe op vochtconditie ca. f 27.1027.15. Voe- dergranen: zomergerst, prijshoudend f 2325, prima daarboven. Haver naar kleur en droogte prijshou dend f 21.75—22.75. Extra blanke f 23 Rogge nauwelijks prijshou dend f 23. Bakrogge f 23.50. Peul vruchten met iets meer attentie. Groene erwten f 32.50. Schokkers f 37.50. Bruine boinen f 543.f0. ROTTERDAM, veemarkt 13 februari. Aanvoer in totaal 1977. Vette koeien, en ossen 1172. Varkens 805. Vette koeien 286318, 264286, 242 264. Varkens (lev. gew.) 181179 176. Vette koeien aanvoer ruimer, han del levendig, prijzen vooral bij aan vang wat stijver in prijs, prima's bo ven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer groter, handel vlot. prijzen iets hoger, afloop aanmerkelijk min der. Mannheim 222 0.18), Kaub 575 (+45), Trier 192 (+0.16), Boblenz 158 0.17), Keulen 128 (—0.33), Ruhrort 340 (—0.25), Lobith 973 (—0.19), Nij megen 763 (-0.25), Arnhem 777 (-0.13), Eefde 352 (+0.06), Deventer 302 0.32) Namen la Plante 170 0.18), Maastricht hoofdsluis 439 (+0.04), Borgharen 3965 (—0.32), Belfeld geen opgave, Grave 377 (+0.10. Stuwen open te Limme, Roermond, Belfeld, Sambeek, Grave en Lith. Alléén bij vooruitbetaling Uitsluitend vooi de Zeeuwse oplage: 3 regels of minder f 0 80, iedere regel meer 15 rt Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen nalt gek berekend 25 Letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel Tb. KOUP AAM.KB Prima 9-weekse jonge hennen vanaf heden verkrijgbaar, .n verschillende 'rassen en kruisin" gen. Aanbevelend: H. v Damme Oudestad 90 ,tel. 439, Oostburg. VVa&maclunefabriek heeft was machines met lichte emaille-be- schadiging, gloednieuw m ga rantie f 155, desgewenst afbe taling, centrifuges f 150 Depot Terneuzen, Nieuwstraat 28 - Tel. *2410. 6185 Aardappelbakjes, autoband maat 9.00 20/36 plus 8. Motor NSU .H cc. te koop aang. Te bevr. P. v. Vooren. Zeedorp 33 Ossenisse. Haard te koopi klein model, zo Zondag 12 feb. prijskaarting bij goed als nieuw Bevr. Zandberg- sestraat D 32a, Graauw. 650 Zoekt u 2e hands goede auto banden kom eens kijken bij Tijs ook nieuwe accu's. Luchtban denwagens, bakfietsen, lucht- onderstellen enz. Talmastraat 61 Breda. Tel. 4542. 6777 Een haard Olga als nieuw f 75, Union damesrijwiel i.g.st. f 38, meisjes-rijwiel Ift. 12 a 14 jr. f 25. Te bevr. Gentsevaart 6, Kapellebrug. 655 "huizen Woonhuis met schuurtje, rech- streeks bewoonbaar. Te bez. bij A. v. Denderen, Paal B 110 Graauw. 656 HOGE PRIJZEN 35.000 4357 5000 4031 2000 1408 1500 6311 16139 1000 5084 6080 7139 11113 111150 400 2595 f679 1U869 12177 12387 13965 14065 14221 14341 17382 17568 19337 20911 21010 21595 200 1126 1204 1509 1586 1727 1841 2255 2532 2917 2945 3225 3726 3951 4655 4686 4829 4851 5104 5218 5470 5483 5736 5995 6049 6117 6206 6476 6709 6804 6853 6864 7112 7221 7317 7898 8325 8405 9105 9406 9436 9499 9614 9900 9922 10062 10115 10120 10151 10192 10683 11218 12051 12246 12791 13377 13531 13671 14242 14899 15037 15199 15290 15693 15938 15994 16126 16128 16653 17130 19073 19589 19835 20532 21559 21665 PRIJZEN VAN 00.— 628 644 684 704 706 710 719 790 813 822 824 843 866 875 876 899 908 915 964 983 12012 036 050 097 116 153 230 232 281 293 304 330 332 353 390 405 441 453 493 520 527 55L 626 669 672 675 729 771 777 849 882 895 911 917 961 13049 061 063 134 150 156 169 179 196 200 227 248 269 294 348 385 413 443 445 517 521 53o 549 554 630 678 735 802 836 855 864 882 887 898 905 979 14029 049 054 059 080 088 138 152 172 174 227 254 307 338 356 360 399 400 401 510 549 560 599 600 629 684 710 713 728 755 769 793 799 820 826 919 947 989 15058 102 117 131 137 144 150 161 176 198 263 266 293 336 340 349 428 434 439 461 507 563 593 609 619 621 654 672 695 745 754 768 776 807 836 837 852 861 870 881 882 902 927 963 16024 049 051 081 088 091 104 125 140 142 145 208 259 276 295 303 316 320 343 380 3.99 429 466 471 4S1 513 519 530 542 578 598 625 626 670 697 707 747 768 806 818 820 838 887 907 913 941 962 967 988 17056 061 071 095 138 150 177 208 214 242 252 277 282 283 350 390 400 424 435 487 488 501 506 582 598 627 630 641 649 707 756 763 798 800 815 835 849 858 874 882 907 951 960 962 965 970 18027 030 044 085 139 168 178 181 189 227 289 293 367 389 411 433 451 452 491 511 521 538 539 544 567 591 593 628 686 714 724 739 747 773 823 860 871 876 934 19029 072 130 170 182 237 249 297 307 342 345 352 355 361 371 396 397 421 433 453 472 498 503 509 545 552 563 580 613 621 627 650 658 701 716 734 743 756 766 803 833 847 855 866 875 910 '40003 009 023 025 039 052 118 138 167 173 177 197 227 232 236 243 252 256 278 281 289 290 322 344 362 381 428 437 456 478 508 556 572 644 657 696 699 719 720 724 770 787 807 834 866 868 876 908 925 939 941 947 955 998 41012 022 051 053 06o 086 089 127 130 162 205 21u 216 265 291 390 433 487 496 528 548 555 576 714 722 738 811 821 829 860 86b 875 878 883 910 925 928 982 988 22000 1038 049 078 091 108 123 124 143 176 177 207 227 230 266 268 300 323 344 444 454 455 464 474 513 517 588 620 629 669 672 690 742 761 782 815 833 850 920 924 971 980 997 2027 034 049 071 086 113 147 159 191 194 214 236 249 250 262 314 340 342 343 357 398 420 427 432 437 444 503 523 526 527 562 570 622 639 692 704 803 808 822 850 865 884 894 904 925 933 942 996 3000 1084 094 100 119 150 152 156 164 182 190 222 242 275 279 315 320 326 398 399 400 402 463 481 490 517 523 536 549 580 585 593 624 691 706 724 '32 739 748 757 774 777 787 793 834 852 855 867 881 899 909 914 916 927 936 961 972 982 4008 040 083 088 117 139 231 238 246 248 254 267 277 282 285 291 329 393 456 474 481 499 519 558 594 606 657 698 731 f54 757 774 808 892 906 924 95p 966 5019 023 027 030 042 069 073 078 119 140 142 145 204 241 252 293 463 549 578 581 594 607 617 633 676 701 764 778 802 810 819 863 877 887 892 944 949 957 968 987 998 6058 112 145 148 163 180 211 233 293 406 407 425 432 481 521 525 530 568 608 611 629 639 649 665 73b 745 771 861 866 935 960 978 7003 015 U73 124 134 137 163 189 209 256 259 268 276 301 311 313 359 373 393 409 416 418 432 442 445 491 522 588 614 619 704 719 744 767 804 813 818 859 866 888 924 935 942 976 990 803o 067 075 97 130 143 209 245 281 327 337 356 369 374 379 445 489 494 531 535 562 564 568 569 590 613 617 640 644 663 693 721 772 837 891 895 901 910 916 942 9002 004 041 050 055 058 093 158 217 231 259 261 273 301 354 376 400 417 418 426 446 460 474 502 507 526 595 597 629 642 710 733 761 807 817 835 946 947 955 967 9.6 10051 052 100 138 142 207 225 229 262 273 281 286 342 369 384 421 437 445 455 483 484 187 509 585 594 602 656 732 752 758 760 830 944 956 966 978 985 992 11025 055 063 077 086 110 112 155 173 193 215 267 271 326 334 341 359 420 423 450 460 469 471 484 510 514 522 575 577 615 In hoge prijzen; categorie prijzen van f 1000.11150 moet zijn 111150. Prijzen van f 60.in blok 8 gêlieve men te lezen 097 i. p. v. 97. In blok 8 gelieve men te lezen 538 i. p. v. 38. Echte wijn, dat wil zeggen geïmporteerde wijn, brengt sfee- en gezelligheid en... goede wijn behoeft niet duur te zijn. Copyright Stichting Wijnprop*ganda 86-^13. Nu het paard van de Kalief gestruikeld is, zet A- ram alleen de achtervolging op Casimir voort. Plotseling houdt de koopman zijn paarden in en schreeuwt een gesmoorde ver wensing. Voor hem ligt 'n uit gestrekt moerasgebied... Even aarzelt Casimir maar als hij achter zich Aram snel ziet na deren beseft hij dat hij geen keus heeft en drijft hij de paar den het moeras in... Zijn rij dier houdt zonder veel moeite de kop boven water, doch het pakpaard zwaar beladen met het goud van Bagdad, zinkt diep weg in de drassige bodem van het moeras. Vloekend laat Casimir zijn zwaard vallen en met atle macht probeert hij het pakpaard mee te trekken. Maar het arme dier zakt die per en dieper weg, omlaagge trokken door het gewicht van de manden... En dan klinkt vlak achter Casimir plotseling de stem van Aram ,,Het spel is uit, Casimir. In naam des Knnings neem ik, heer van Barranca, je gevangen.1!"

de Stem | 1956 | | pagina 3