van lengte van kwaliteit! De verstopping WERKGELEGENHEID IS BEVREDIGEND Nog steeds groot tekort aan geschoolde krachten IN ZEELAND Win n K. de Jager won onbedreigd te Wolfaartsdijk Kees de Jager wint wedstrijd SIuis-Brugge-Sluis PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND. Gemeente VLISSINGEN. KLERK 2e KLASSE Tc l Weinig nieuw schaatstalent Zeeuwse atletiekprogramma voor komend seizoen b-e-t-e-r-e KING SIZE DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 Verschillende verrassingen Om de persoonlijke Zeeuwse damtitels Geef de strijd niet op tegei Inzinking van Dobbelaere in laatste km. Zeelands grootste bedrijf Schaatsen in eigen land Home-trainers-wedstrijd te Goes Hardrijden te Wolfaartsdijk Rook nu Met ingang van HEDEN komen de eerste en en de laatste diensten, respectievelijk boot- nummers 110 en 115 van de dienst ZIERIK- ZEE-KATSEVEER te VERVALLEN, terwijl de overige bootnummers UI, 112, 113 en 114 één uur worden VERVROEGD. De directeur. i DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD 96e JAA Op „Schenge" te Wolfaartsdijk wer den vrijdag langebaanwedstrijden ge houden over 500. 1500 en 3000 m. Hoe wel het ijs in goede conditie was deed de sterke noordoostenwind veel af breuk wat betreft het maken van goede tijden. De gebroeders Jan en Jaap de Ja ger die de organisatie van deze wed strijden ter hand hadden genomen wensten om deze redenen niet aan de start te verschijnen. Omdat Zeeuwsch-Vlaanderen ver tegenwoordigd was door Piet v. d. Acker en Riteco leek het er aanvan kelijk op dat de Zuid-Bevelandse rij ders niet voor de eerste plaatsen in het algemeen klassement in aanmer king zouden komen. TOCH NOG BETER Deze verwachtingen bleken echter niet juist. Kees de Jager was de ver rassing van deze middag en won on bedreigd alle drie afstanden. Reeds in zijn rit op de 500 m. had hij afge rekend met Riteco om deze overtui gend achter zich te laten en op de 1500 m. kreeg hij de grootste con currentie van zijn broer Lauw. Blok die deze middag geen supervorm vertoonde kwam op de 3000 m. beter voor de dag dan op beide vooraf gaande afstanden. Hij duelleerde met Riteco die met gering verschil het onderspit moest delven. Omdat deze rit enerverend was geweest leek het er op dat de gemaakte tijd niet zo gemakkelijk verbeterd zou worden door Kees de Jager. Toch slaagde de ze hierin. Piet v. d. Acker kon wegens gebrek aan training deze middag niet „mee" en heeft veel aan vorm ingeboet sinds enkele jaren. Hoewel Riteco wel blijk gaf over behoorlijke capaciteiten te beschikken maakt hij een veel te korte slag om sukses te boeken. Gan seman van Kapelle die nu als 6de eindigde in de algemene klassering kan beslist beter, terwijl Staf Dob belaere, de bekende atleet die nog maar enkele jaren in schaatswed strijden uitkomt, geen gek figuur sloeg. De algemene indruk van deze wed strijden was dat er in de Zeeuwse schaatswereld geen nieuwe krachten naar voren komen. Alleen de nog jeugdige Kees en Lauw de Jager heb ben wel een sprongetje omhoog ge maakt zoals deze middag aantoonde. DE UITSLAGEN Cools 58 sec. 6 J. Blok 58 sec. 7 P. Ganseman 60.6 sec. 8 J. Verstelle Wz. 61.7 sec. 9 J. Mol 61.8 sec. 10 J. Vogelaar 62.1 sec. 1500 m.: 1 K. de Jager in 3 min. 4.2 sec. 2 L. de Jager 3.14.2, 3 J. Riteco 3.17.5, 4 J. Blok 3.18.5, 5 P. Cools 3.19.3, 6 P. v. d. Acker. 3.26.9, 7 J. Bol 3.31 6, 8 P. Ganseman 3.33.2, 9 J. Risseeuw 3.34.6, 10 J. Verstelle Wz. 3.37.1. 3000 m.IK. de Jager in 6 min. 51 sec. 2 J. Blok 6.53.4, 3 J. Riteco 6.54.8, 4 L. de Jager 7.00.1, 5 P. Cools 7.14.8, 6 Staf Dobbelaere 7.24.6, 7 J. Vogelaar 7.32.8, 8 P. Ganseman 7.36.5, 9 J Mathijs 7.50.2, 10 J. Verstelle Wz. 8.00.5. Algemeen klassement: 1 K. de Ja ger (Wolfaartsdijk) 183.9 pt. 2 J. Ri teco (Oostburg) 191.26, 3 L. de Jager (Wolf.dijk) 191.91, 4 J. Blok (Krab- bendijke) 192.09, 5 P. Cools (Cadzand) 197, 6 P. Ganseman (Kapelle) 207.72, J. Vogelaar (Krabbendijke) 211.7, 8 J. Verstelle Wz. (Wolfaartsdijk) 214.18, 9 Staf Dobbelaere (Schoon- dijke) 215, 10" J. Risseeuw (Schoon- dijke) 215.4. 500 m.: 1 K. de Jager 54 sec. 2 J. Riteco 56.2 sec. 3 P. v. d. Acker 57.2 sec. 4 L. de Jager 57.2 sec. 5 P. (Advertentie) (Zeeuwse tafeltenniscompetitie.) In de 1ste klasse van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie werd slechts een wedstrijd gespeeld, maar deze bracht een verrassing, want Spirit moest in eigen huis tegen Sla Raak met een 5-5 gelijk spel genoegen nemen. Ja cobs en Engels waren in deze wed strijd al bijzonder slecht op dreef. Spirit kan zich nu wel als uitgescha keld beschouwen. In de 2e klasse zag VSV kans om Luctor een 5-5 gelijk spel af te dwin gen. De ontmoeting tussen de beide koplopers, Luctor en Spirit 2, ein digde in een draw (5-5 In de 3e klasse zorgde Luctor voor een flinke verrassing, want het stuurde Will van Zoelen 3 met een 7-3 nederlaag naar huis. Door deze nederlaag moesten de Middelburgers de eerste plaats afstaan aan Wilno, dat twee wedstrijden speelde en daar uit drie punten behaalde. De Vlis- singse Polen bezorgden eerst PZEM in eigen huis een stevige 1-9 neder laag en ontfutselden vervolgens RTC in Rilland Bath een puntte (5-5). Bij MTTC echter kregen de Rillanders de kous op de kop (7-3). Luctor 2 kwam een heel eind in de lift, want de ploeg uit Heinkenszand verpletterde het be zoekende VSV met 10-1. Voor het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland hoofdklasse werd slechts een partij gespeeld. O. Scherp zag zich geklopt door R. Rjjkse en bleef dus zonder een enkel puntje op de onderste plaats. De stand is nu: L. Anderson en L. Goedbloed 6 uit 4; J. Blom, W. Hey- dra en M. F. de Jonge 5 uit 4; R Rijkse 4 uit 3; J. Strooband sr. 3 uit 4; Joh. de Smet 2 uit 3; E. A. Schui- tema 2 uit 4; O. Scherp 0 uit 4. In de eerste klasse kreeg C. J. Hol- lestelle een nederlaag te slikken van J. J. Ganseman en tegen L. J. Ver- kerke bracht hij het niet verder dan remise. Hij deelt nu de tweede plaats met L. Verkerke, die ook tegen C. W. van Damme remise speelde en met J. C. Nijssen, die het tégen Joh. v. d. Berge ook al niet verder dan remise bracht. D. Davidse won van N. Corstanje en nam daardoor de leiding. (SCHAATSENRIJDEN.) Scliooiirijden te Sluis In Sluis werden zaterdagavond wedstrijden gehouden voor dames, he ren en paren- De uitslagen waren: dames 1 Rie Verhage, Sluis. 24 p.; 2 Rie van Hal 23; heren: 1 J. Basting, Retranche- ment 21.75; 3 J. de Feyter, Sluis 21.5; paren: 1 J. Bastingen Rie Verhare, 25.5; 2 J. Basting en Rie van Hal 24.5; 3 J. de Feyter en Rie Verhare 22. (Advertentie) UIT IS <1© oianiei om verstopping te overwinnen. Drink s morgens vroeg en s avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes 2e week: elke avond één 3e week om de ander» avond één. Daarna niets meer Want Carters Lever-pilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat d» Ingewanden daarna op eigen kracht regel matig blijven werken. Zó helpen Carter» Leverpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af. u is een ander mens. En mocht u laterdoorzorgen.door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVER Pil jL ET J ES f 1.20 per Qacoa. (Schaatsenrijden) ties voorkomen, bestaat doorlopend plaatsingsmogelijkheid. Het tekort aan vakkundig personeel in de metaal-ambachtsbedrijven kon ook in dit kwartaal niet worden op geheven. Zoals reeds in vorige rap porten vermeld, betreft het hier voor namelijk een tekort aan automon teurs en burgersmeden. VLAS-INDUSTRIE en TEXTIEL (van onze sportcorrespondent) Voor de schaatswedstrijd Sluis- Brugge-Sluis bestond veel belangstel ling. 38 rijders, waaronder de leden van de bekende familie de Jager en de winnaar van de twee voorgaande wedstrijden, C. van Acker uit Cad zand, verschenen voor deze, door de felle wind moeilijke wedstrijd, aan de start. Het eerste gedeelte met de harde wind in de rug werd in snel tempo afgelegd. C. van Acker, gevolgd door J. Riteco uit Oostburg, bereikte het eerst het keerpunt in Brugge. Voor Damme werd een kopgroep van on geveer 7 man gevormd, waarin alle favorieten. Na de Sijphons, waar een gedeelte te voet moest worden af gelegd, was de bekende Zeeu--rsch- Vlaamse atleet Staf Dobbelaere, die ook op de schaats heel watt mans bleek, het eerste weg. Deze ontsnap ping bleek, nadat hij was bijgehaald door Kees de Jager en G. Blok, die beslissende te zijn. Dobbelaere moest 1 kilometer voor de finish tol betalen voor de inspan ning. Hij moest de beide anderen la ten gaan en kon zich zelfs niet meer bij de tweede groep aansluiten. Blok trok de eindspurt aan maar moest zich gewonnen geven door Kees de Jager, die met miniem verschil won Op de 2de da# van het lange baan- kampioenschap van Nederland voor dames heeft mej. Meyer uit Wormer de titel veroverd. Op de eerste dag won zij de 500 en 1500 meter, zondag werd zij tweede op de 1000 en op de 3000 meter. Mej. I. Louwen werd 2e, mej. M. v. Stijn derde. De 18e Dorpentocht door Noord-i Holland over een afstand van 100 km is gewonnen door de Konng uit Pur- merend. Hij legde het traject in 4 uur 41 min. 31 sec. af. De tweede plaats werd gedeeld door de broers J. en G. van Ooyen uit Zaandam. Te Rotterdam zijn zondag wedstrij den om het lange baankampioenschap van Zuid-Holland gehouden. Winnaar werd Vogels uit Wassenaar. Hij won zowel de 1500 als de 5000 meter, ter wijl hij op de 500 meter achter Kroon op de tweede plaats eindigde. Nico Olsthoorn kwam op de 500 meter ten val. Op de baan van „Eendracht Maakt Macht" heeft van Schie op het korte baankampioenschap van Utrecht be slag weten te leggen. Hij won alle drie ritten. Kampioen van Nederland schoon- rijden voor heren werd Visser uit Schagen. 2 Hazelbach, Gouda, 3 de Ruyter, Zaandam. Te Geldrop zijn zondagmiddag de wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Brabant schoonrijden ge houden. De uitslagen luiden: a. klasse heren: 1 M. Ruyter (Zaan dam), 2 J. Valk, R'dam). 3 A. Kloot wijk (R'dam). a. klasse paren: 1 heer en mevrouw de Ruyter (Zaandam). 2e mevrouw v. Wijngaarden en de heer A. Kloot wijk (R'dam). 3 mevrouw Thorley- de Zwaan en de heer J. Valk (Rot terdam). en hiermede uit handen van burge meester Hootegem een prachtige be ker in ontvangst mocht nemen. Ook de spurt van de tweedie groep werd door een de Jager gewonnen, n.l. Jaap de Jager, die hiermede het sukses van deze schaatsfamilie vol ledig maakte. Uitslag: 1 Kees de Jager,Wolfaarts dijk 32 km in 1 uur, 12 min., 15 sec. 2 J. Blok, Krabbendijke 1 uur 12 min. 16,5 sec. 3 Jaap de Jager, Capelle, 1 uur 13 min. 40.5 sec. 4 J. Riteco, Oost burg, 1 uur 13 min. 41,5 sec. 5 C. van Acker, Cadzand, 1 uur 13 min. 46 sec. 6 J. G. de Jager, Wolfaartsdijk, 1 uur 13 min. 47,2 sec. 7 L. J. de Jager, Wolfaartsdijk, 1 uur 13 min. 49,3 sec. 8 P. Kools, Zuidzande, 1 uur 13 min. 52 sec. 9 G. Dobbelaere, Schoondijke, 1 uur 15 min. 31 sec. 10 P. Ganzeman Capelle, 1 uur 20 min. 15,5 sec. 11 J. Lisseeuw, Schoondijke, 1 uur 20 min. 17,1 sec. 12 W. de Bruin, Oadzand 1 uur 20 min. 18,5 sec. De eerstaankomende Sluisenaar was A. Baas, die met 1 uur 24 min. 33 sec. vijftiende werd en hiermede in het gezelschap schaatscracks prestatie leverde. Van het districtsbureau der arbeids voorziening in Zeeland, ontvingen wjj een uitgebreid overzicht van de werk gelegenheid in ons gewest. Wij ont lenen er het volgende aan: De werkgelegenheid bij „de Schel de" te Vlissingen bleef zich gunstig ontwikkelen. De personeelsbezetting bestaat momenteel uit 3670 personen. Het bedrijf betrok in zijn wervings campagne ook het eiland Tholen, zon der veel sukses overigens. Drie voorlichtingsavonden zijn thans voor Schouwen in voorbereiding. Een 4200 ton metend motorvracht schip, gebouwd voor Indonesische re kening, werd met goed gevolg te wa ter gelaten. De kiel werd gelegd voor het eerste schip van 6500 ton. behorende tot de tweede serie van 3 schepen, welke zullen worden ge bouwd voor Russische rekening. Als belangrijkste nieuwe orders, welke konden worden geboekt, kun nen worden genoemd de bouw van een schip voor de Holland-Amerika Lijn en de produktie van 2 hoge-druk stoomketels voor de Staatsmijnen. De orderportefeuille is zodanig, dat een ruime werkgelegenheid tot 1961 is gewaarborgd. Door aanschaf van 2 grote hellingkranen, uitbreiding van lasloodsen en verbetering van de gie terij wordt naar verdere modernise ring van het bedrijf gestreefd. Een kleinere te Vlissingen geves tigde werf, welke zich bezig houdt met de bouw van en reparatie aan kleine binnenvaartschepen, is zo ruim van opdrachten voorzien, dat uitbrei ding met 25 metaalbewerkers zou kunnen plaats vinden, indien deze beschikbaar zouden zijn. Dit bedrijfje voor een onderling verloop tussen deze bedrijven niet behoeft te worden gevreesd. Zowel de scheepswerf te Terneuzen als het kleinere bedrijf te Kruispol der kunnen zich door personeelste korten onvoldoende ontplooien. De be drijven zijn volop van werk voorzien en zouden zeker nog meer werk kun nen aannemen indien de personeels bezetting gunstiger was. Op de scheepswerf te Terneuzen werd half december een kustvaarder van 1200 ton, bestemd voor Casablan ca, te water gelaten. Ook het in het rayon Kruiningen gevestigde scheeps werfje heeft nog steeds met perso neelstekorten te kampen. Incidenteel konden ongeschoolden naar het bedrijf bemiddeld worden. Men werkt er met een gemiddelde personeelsbezetting van 25 man, ongeveer de helft van de personeelssterkte van 1954. TE MIDDELBURG De te Middelburg gevestigde ijzer gieterij was in het algemeen goed van orders voorzien, doch ziet zich in de uitvoering daarvan belemmerd door een tekort aan vakkundig per soneel, vooral vormers. Bij de gloeilampenhulzenfabriek in dezelfde plaats (de Vitrite) was de produktie-capaciteit niet voldoende om volledig aan de vraa£ te kunnen voldoen. De produktie-miodelen moes ten daarom opnieuw worden uitge breid terwijl de personeelsbezetting tot 525 personen opliep. De te Goes gevestigde elektrische apparatenfabriek had voldoende werk gelegenheid en dit mag ook voor de toekomst worden verwacht. Uitbrei ding van het personeel zal zeer ge leidelijk moeten geschieden. De instrumentenmakerijen in het gewest Middelburg zijn voldoende van orders voorzien, doch hebben is echter in sterke mate afhankelijkniet met uitgesproken personeelste- van het eerstgenoemde bedrijf, zodat korten te kampen. Daar onder het De bedrijvigheid in de viasindustrie, welke hoofdzakelijk in de rayons Hulst en Oostburg is geconcentreerd, bleef over het «lgemeen bevredigend. In het rayon Oostburg was er ge durende het gehele kwartaal vol doende werk. Over het algemeen werd meer vlas verwerkt dan het vorige jaar. Ook na het rootseizoen bleef er in de bedrijven voldoende werk. Eind december werden slechts enkele vlasbewerkers ontslagen. In het rayon Hulst was de ontwik keling enigszins anders. Hier was een beduidend aanbod van vlasbewerkers en kwamen de arbeiders eerder vrij dan in vorige jaren, wat toegeschre ven wordt aan de» snellere wijze van verwerken. Ook in 't laatste kwartaal van 1955 was de gang van zaken niet in alle wolweverjjen gelijk. In het rayon Sas van Gent kon de produktie verder worden opgevoerd, wat moet worden gezien als een normaal seizoenver- schijnsei. Enige eerder ontslagen Bel gische arbeidskrachten werden terug in dienst genomen. In het rayon Hulst kon nog geen stabilisatie worden bereikt. De kans op ontslag van personeel of verkor ting van de werktijd is nu echter wel verdwenen. In de bedrijven is alleen nog een tekort aan stopsters aanwezig. In de tricotage-industrie heerste grote bedrijvigheid. Vrijwel overal was er een tekort aan personeel, in het bijzonder aan meisjes. In een fabriek te Hulst is men daarom over gegaan tot het tewerkstellen van mannen en jongens. Na selectie is het gelukt een 10-tal bruikbare krachten aan het werk te houden, zodat de proef geslaagd kan worden geacht. Aan het tewerkstellen van mannen en jongens zal nog enige uitbreiding worden gegeven. De directie van het bedrijf te Ter neuzen klaagt over te veel mutaties, waardoor het niet mogelijk is een voldoende vakbekwame vaste kern te vormen. Bij deze onderneming is »r voornamelijk een tekort aan ge schoolde vrouwelijke krachten. Er kunnen evenwel ook nog enige onge schoolden geplaatst worden. Aanbod is echter niet aanwezig. De personeelstekorten bij de vlas spinnerij te Axel bleven het gehele kwartaal bestaan. Het bedrijf heeft zowel aan vrouwelijk, als aan manne lijk personeel behoefte. De tapijt-industrie is de inzinking j >g niet te boven. nog VIER-PLOEGENSTELSEL TE SLUISKIL Ook voor de cokesfabriek te Sluis-1 kil is het mogen gelukken een be hoorlijk aantal arbeiders aan te trek ken. Ook dit bedrijf kan thans tot invoering van een 4-ploegenstelse] overgaan. Sedert 1 september 1955 konden 61 nieuwe arbeidskrachten I in dienst worden genomen, waarvan 22 Belgische grensarbeiders. De per soneelsbezetting bedraagt momenteel 530 personen. Hoewel de werving van personeel voor dit bedrijf altijd moeilijker is dan voor de ammoniak- I fabriek, blijkt de voorgenomen invoe ring van een 4-ploegenstelsel ook hiei een zeer gunstige invloed te hebber uitgeoefend. De werving is dan ook boven verwachting geslaagd. Momen. teel zijn er nog slechts enkele vaca tures. TIJDENS DE REVANCHE-weastnS- den van het nationale kampioen' schap lange baan te Nieuwe Nieuw, dorp heeft de Fries Je.n van de» Berg uit Nijbeets het Nederland» record 3000 meter op zijn naam ge bracht met 5 min 9.4 see. Bertui van 't Oever (Lisse) werd ont troond (5.13.4). EEN 12 K.M. CROSS COUNTRY t« Overijse in België is gewonneg door de Zuid Slaviër Mihalic in 31 min. 6 sec. De Belgische atleet Gal ton Reiff kon het met 40 min. 5t sec- niet verder brengen dan tot d« achtste plaats. VOOR DE ZEEUWSE damcomptitit werd in de afgelopen week slechti een wedstrijd gespeeld. Het was de ontmoeting in de 1ste klasse tussen Schelde en Vlissingen 3. welke door de mannen van de scheepswerf royaal met 17-3 werd gewonnen. Ml een mooie De Zeeuwse wielerclub „Theo Mid delkamp" te Goes organiseerde zater dag in het „Schuttershof" te Goes wedstrijden op home-trainers. Er werd gereden over een afstand van 1 km in twee series. Elke renner kwam dus tweemaal op de kilometer uit en de totaaltijd gaf de uitslag weer. De snel ste tijd van de avond werd gemaakt door de nieuweling Piet Rentmeester n.l. 31,4. De wedstrijden kregen een goed ge vulde zaal. Tussen de bedrijven door trad de Zeeuwse conferencier Rien de Jonge op, geassisteerd door Rita de Keijzer en Wim de Vos. De uitslagen waren. Amateurs: 1 Theo van Wijchen (Goes) 1 min 0.81; 2 Jo de Roo (Schore) 1.086; 3 M. Ro- meijnsen (Axel) 1.09; 4 C. v. d. Zande (Halsteren) 1.15.1; 5 A. Cosijn (Mid delburg) 1.25; 6 J. Huissoon (Yerseke) 1.26. Niewelingen: 1 P. Rentmeester (Yer seke) 1.0.57; 2 A. Joosse (Schore) 1.125 3 D. Wouterse (Kwadendamme) 1.13; 4 Th. de Dreu (Goes) 1.144; 5 A. de Dreu (Goes) 1.163; 6 D. Breen (Goes) 1.19; 7 L. v. d. Weelee (Goes) 1.195; 8 J. Korstanje (Goes) 1.206; 9 J. de Kok (Goes) 1.21; 10 F. van Doeselaar (Sluiskil) 1.216. Te Wolfaartsdijk werd 'n hardrjj- ding gehouden voor mannen, waar 22 rijders aan deelnamen. C. de Jager uit Wolfaartsdijk be zette de hoogste plaats in het klas sement; 2e werd J. Riteco uit. Oost burg! 3 L. de Jager uit Wolfaartsdijk en 4 J. Blok en 5 P. Kools uit Zuid zande. ZATERDAGAVOND is te Amsterdam na een smartelijke ziekte de heer Herman Erbe overleden, oud-voor zitter van de vereniging van eerste klassers en oudi-lid van de Bonds vergadering van de KNVB. MOSSAAI MOSSAAI Whiston Het Zeeuwse atletiekprogramma voor het komende seizoen is als volgt samengesteld: 4 maart: duinloop (Zeeland Sport); 15 maart: Zeeuwse veldloopkampioen schappen te Schoondijke (Marathon); 30 april: opening baanseizoen te Vlis singen (Mar.); 30 mei: regionale avondwedstrijden te Vlissingen (Z. Sport); 2 juni regionale avond wedstrij den te Vlissingen (Mar.); 10 juni: re gionale wedstrijden te Vlissingen (Z. Sport); 20 juni: regionale junioren wedstrijden te Vlissingen (Mar.); 7 juli: regionale wedstrijden te Retran- chement (Het Zwin); 11 juli; regiona le wedstrijden te Vlissingen (Z Sport); 25 augustus: regionale avondwedstrij- den te Vlissingen (Mar.); 2 september: regionale wedstrijden te Vlissingen (Z Sport); 22 september: veldloop te Retranchement (Het Zwin); 23 sep tember: internationale Boulevardloop te Vlissingen (Mar.); 6 oktober: Park loop te Vlissingen (Mar.) Verder moeten nog de juiste data worden vastgesteld van de volgende wedstrijden: avondwedstrijden te Vlis singen in mei (Mar.); regionale avond wedstrijden te Middelburg in juni (EMM); de Zeeuwse kampioenschap pen te Vlissingen in juli (Mar.); de Singeiloop te Middelburg in septem ber (EMM) en de Singelestafette te Middelburg in oktober (EMM). Ter secretarie der gemeente Vlissingen, afdeling On derwijs en Personeelszaken, wordt gevraagd een op arbeidsovereenkomst. Bezit diploma H. B. S. (3-jarige) of U. L. O. dipo- ma vereist. Enige kennis van die gemeenteadministratie strekt tot aanbeveling. Jaarwedderegeling f 2136.tot f 3384.(3 éénjaarl. verhogingen a f 192.en 4 éénjaarl. verhogingen a f 168.—). Bij een leeftijd van 20 jaar en jonger geldt de jeugd- regeling. Eigenhandig geschreven sollicitaties aan de Burge meester, Stadhuis, Houtkade 12, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad. 755o 11^=1^^ i1=l==l^ Méér rookgenot door de „filterende" Whiston-lengte Whiston T T E S KWALITEIT 8513. Aram kijkt geschrok ken naar de Kalief, die naast hem zijn paard in wilde ren voortjaagt. „Gij hebt mij uw woord gegeven, hem niet te zul len doden!" roept hij de ooster ling waarschuwend toe. Maar Mansoer schijnt het niet te ho ren. Zijn gezicht is vertrokken van haat, en Aram beseft dat er niet veel kans op is, dat de Kalief zijn belofte zal houden. Maar het fortuin heeft de vluch tende koopman nog niet geheel en al verlaten, want plotseling struikelt het paard van de Ka lief over een steen en ros en ruiter rollen over de grond. On willekeurig heeft Aram zijn rij dier ingehouden. Mansoer kruipt pijnlijk overeind. „Hem achterna, voor hij ons ont snapt!!" schreeuwt hij Aram toe. Snel wendt deze zijn paard en zet opnieuw de achtervol ging voort. Maar Casimir heeft door dit voorval een aanzienlij ke voorsprong gekregen en bo vendien een tegenstander min der!! U ïtgave Verschijnt Reigerstn Administi redacteur; C. J v. ti Mr H M. P. V. M. vooruitbet 6 55, pe bestelt.) Losse nur Bureau v De win hoofdsted zijn door hebben g ten noorc contact n tekort aa kaanse lu keld vooi gen, die s den, bren waar ook Het verle gesneeuwde moeilijkt do liaanse Alp richterzake naar de ge nu vreest enorme sne dooien. Ong cverstrominj val in Italif senheugenis. Het ziet digen nog strenge kc en toe zij! sneeuwval vorstgebiei meer uit. het gistere Italië kwa ven de -20 OP 6 MAAI van Beroep spraak doen enkele voorr meente-arbeic pleidooien gc IN ITALIË z tcnaren gaan pensioenen. I de staking. DE FRACTIE in het Austi dr. Herbert I DR. P. KAST bassadeur in ral de Nede verlaten. IN AMSTE dat bij het der meeuw! ijzeren brug aan die br ren. De bri kruikje war uit, die daa DE H. VADE1 teven, het za pater Damiaa aatsen, in te ie Veuster w frenelo (Belg EONDAG IS iverleden mr. iirecteur van 'eau en secre1 •eau van Ma. feel Overleg. fefeN PLOEGE iermorgen op Rotterdam-zuii trein die om vertrokken. EEN LANDBC ■P, zijn eentje om het leven zijn eigen jach borst. ZWEDEN zal .Vehru, uitnod Oe premier z« orengen aan ÖE BONDSAD Mgr. j. G va egenheid van iet gouden K. 'N DE derde k olerij is een 'allen op lot i Wèersverw door 't K.N., -ot vanavonr Opklaringe sneeuwbuien WE,ddenkust Waddenkust wind tussen Overwegen Het Belgis tuut verwacl Zachte tot noordoost to Jicht, later kan-, op sne temperatuur ten: -8 grad Vandaag: onder 21.17 i Morgen: z 8.45 uur.

de Stem | 1956 | | pagina 6