Nederlandse Zesdagen-trio's sloegen zich prachtig door vreemde slag CHIEF WHIP NiemEijer shag Cyclecross te Made Friesland (geestdriftig) zal en bloc sneeuwruimen Ruttenberg wint in zware cycle-cross in „Den Duin" Fantastische tijden in Bislet-stadion TITEL VOOR GONTSJARENKO al 34 jaar de béste Virginia! Sc hul te hield Ockers op afstand Gróót van spanning KOUD, GLAD, MAAR ONBEVREESD Elfstedentocht zal zwaar zijn Zevcnmansploeg Voetbal over de grenzen Om de nationale damtitel Erkend de beste! Hobbeligglibberig en bikkelhard Winnaar vorig jaar derde Wereldkampioenschap op de schaats te Oslo Nederlandse ploeg reed teleurstellend DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 (Advertentie; (Van onze speciale verslaggever). ANTWERPEN, zondagavond. De geniale journalist, die in het Sportpaleis van Antwerpen op de gedachte kwam, de Zesdagen met een circus te verge lijken kan inpakken met zijn vondst. Het is geen circus meer Het is groot-toneel, met zoveel vreemde effecten, dat zelfs de kenners op de volksplaatsn er nog niet precies hoogte van hebben kunnen krijgen. Zij zaten dit weekeinde opmerkelijk stil toe te kijken, wantrouwend bijna. Was dit, wat zouden ze zeggen, was dit... allez... „een verkochte koers" met wat oppervlakkig vertoon? Of was dit een spits spel, zo flitsend en zo snel, dat het hen wat overdonderde? Later op de avond klonk al geroep. Nog later prijzend applaus. Zij dachten het laatste en vermoedelijk hadden zij gelijk.... Want wat er na het gewoel achter de derny varj acht tot half negen op de piste werd getoond, was gróót van spanning. Het was een verwoede klopjacht, die uren aanhield en waar in zelfs de sterren nerveus werden. Dat na die onafgebroken worsteling, r.a dal gevecht-zonder-enige-nuance. de favorieten-trio's nog bijeen waren, zegt niets. Het pleit hoogstens voor de theorie, dat het inderdaad snel gaat en dat ze allemaal even snel zijn. Bewijs: Misschien het feit, dat Bel- lenger—de PaepeVerschueren (die het toch ook wel verder hebben ge- bracht dan de driewieler) op achttien hele ronden bleken te zijn gedraaid, toen de strijd met het oog op de sprints van elf uur wat luwde. OCKERS VINNIG Het is vermoedelijk Schulte ge weest, die het verloop op deze zon dagavond zo vinnig maakte. De Bos sche veteraan had zich in het half uur achter de motoren drie band- dikten sterker getoond dan Stan Ockers, die hem in de beslissende spurt onderschatte. Ockers vergat niet. Toen Schulte wat was uitgeblazen en weer terug in de baan kwam, duurde het niet lang of ook de Belg klom met een slim gezicht weer op de fiets. Hij ging „verhaal" zoeken. Maar hij vond het niet. Hij leverde „sprongen", die wellicht onweerstaanbaar zouden zijn geweest als hij ex-maat van steen bergen r.aast zich had gehad. Maar Rik rijdt met Severijns en Rijkaert en kijkt soms vriendelijk hoe Stan het met Arnold en Roth klaart. En hij grijnst als het de jongens mislukt hun kleine aanvoerder op te duwen zoals het hoort.Het is namelijk niet allemaal groot-toneel. KALM AAN. Ockers hoefde niet helemaal terug. Hij kor. zich handhaven aan de lei ding. waarin SchultePetersDerk sen domineerden. Daarbij zat ook de Zwitserse groep van Koblet. Pal daarachter kwamen Plantaz en Haan en hun Belgische makker Willy Lauwers, onmisbaar geworden met De motor-trial te Oosterhout was zwaar en véél werd van de rijders gevergd, maar de ijskoude blik waarmee deze deelnemer de situ-, atie bekijkt, toont dat hij voor geen kleintje vervaard was. Protestcommissie KNVB vergaderde De Spelregel- en Protestcommissie van de KNVB heeft zaterdag in hotel De Wereld te Deventer vergaderd. Behandeld werden twee protesten van Quick '20 inzake de wedstrijd Quick '20—Robur et Velocitas (le klasse B amateurs), gespeeld op 18 december 1955 en een protest van Zwartemeer met betrekking tot de wedstrijd ZwartemeerTOP (le klas se C, betaald) voetbal), eveneens ge speeld op 18 december j.l. De protesten van Quick '20 werden niet ontvankelijk verklaard, aange zien deze te laat zijn ingediend; dat van Zwartemeer werd niet toegewe zen. (Van een speciale verslaggever) Veiligheidsmaatregelen met lichtgevende bakens LEEUWARDEN, zondagavond Sinds zondagmiddag half vijf sneeuwt het in Leeuwarden en dat heeft de gezichten van de leden van de Elfstedencommissie aanvankelijk doen betrekken. Maar tijdens de in het bekende en knusse hotel „De Groene Wei de" gehouden vergadering van het comité, die ook werd bijge woond door de commissaris van de koningin in de provincie Friesland, mr. Linthorst Homan, werd de stemming weer veel optimistischer. Uit alle delen van Friesland kreeg men nl. op telefonische vragen geest driftige antwoorden. „Wij zullen alles doen wat in ons vermogen ligt om de sneeuw op het Elfstedentraject te rui men". Secretaris Cuperus bleef niette min nog: enigszins gereserveerd bij alle enthousiasme. „Van gemeentewe ge is ons overal alle medewerking toe gezegd", zo zei hij, „maar wij zullen ongetwijfeld nog meer afhankelijk zijn van de bevolking. ,,Ik weet wel, dat iedere Fries in vuur en vlam komt, zodra de Elfste dentocht in het geding is, maar het is tegenwoordig niet zo heel gemakkelijk om over voldoende mankracht te be schikken. Bovendien kan de situatie voor het welslagen van onze onderne ming nog kritieker worden, wanneer het in de nacht vóór dinsdag of op de dinsdag van de tocht zélf sneeuwt Ik Hoop daarom, dat iedereen voor de volle honderd procent helpt en blijft helpen, wanneer dit nodig is." NIET GEMAKKELIJK Wat de belangstelling voor deze elf stedentocht betreft kon de commissie moeilijk een voorspelling doen. De sneeuw zal ongetwijfeld iets tempe rend werken. In ieder geval is de toe stand op het ogenblik wel zó, dat men gelooft dat de komende Elfsteden tocht veel zwaarder zal zijn dan de vorige van 1954. Toen was het weer aan de vooravond ongunstig, maar veranderde het op de dag van de schaatsmarathon zelf zeer sterk in gunstige zin. Er kan zich ook nu een lijdende meteorologische verande ring voordoen, maar toch zal de kwa liteit van het ijs waarschijnlijk over het algemeen minder goed aijn dan in 1954. Er zal immers een deel van de scheuren en barsten door de sneeuw onzichtbaar blijven. Uitdrukkelijk is medegedeeld, dat voor de toerrijders streng de hand zal worden gehouden aan het sluiten van de controle te Dokkum om 22.30 uur. OPGEPAST zijn strijdlustige manier van rijden en zijn korte, flitsende sprongen. Het drietal ging in de „vrije" jach ten tussen het derny-avontuur en de sprints zo hard en zo vermetel te keer, dat ze langs de kant tot rust ge maand moesten worden. Ze liepen in de storm, die de groten hadden ontketend, langzaam, maar zeker tot op slechts één ronde achterstand. Ze hadden verder kunnen komen, maar op de betonnen rand vond men het mooi genoeg. Er ging een kal merend handje omhoog en de onstui mige jongelingen-troep (op weg om de lievelingen te worden van het pu bliek) begreep het sein. Er komen nog meer dagen.. Ze lieten zich tot twee ronden terug zakken, maar ver der wilden ze niet. Hun witte trui en bleven vlak achter het technicolor van de truien der leidersgroep. ONDERSCHEIDING. Er was nog meer onderscheiding voor de Nederlanders. Wagtmans (de enige, die het nodig had gevonden zijn Zesdagen-uniform met een flat terend rood sjaaltje op te fleuren) in spireerde zijn maten, van Est en van Vliet zo, dat het drietal ondanks de Ockers-aar.vallen en ondanks de ver twijfelde spurten van Forlini en de zijnen niet verder dan vier ronden op de leiders achterkwam. Dat was weinig, vooral als men ziet welke koningen allemaal nog achterop kwamen. Het gehele Nederlandse gezelschap (drie trio's) sloeg zich verdienstelijk door deze vreemde slag heen. Dat was de conclusie, die men kan trek ken. Zesdagen spel „Deze Zesdagen is sneller". Dat zeggen de mannen, die de 145- uren in de nieuwe formule (ploe gen van drie man en gedeelten van de koers achter de derny) tot dusver hebben zitten bekij ken. Maar veel sneller dan een Zesdagen volgens de „versleten formule" zal het toch wel niet zijn. Zondagavond om half tien, precies twee dagen na de start, hadden de- renners een totaal var- li 19 km. en 95 meter. Als de ren ners het tempo handhaven kun nen ze dus in vier dagen nog voor dik tweeduizend kilometer zor gen. Doch dat is niet eens zo ver boven de normale totaal-afstand, die steeds miristens bij de 3000 k.m. zit en die er dikwijls genoeg ever heen ging. Louison Bobet volledig hersteld Louison Bobet heeft zich aan een laatste medisch onderzoek onderwor pen in verband met zijn operatie van enige tijd geleden. Bobet werd geheel hersteld bevonden. Hij kreeg toestem, ming om over vier weken zijn trai ning te hervatten. De drievoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk denkt zijn ren tree te maken in de „klassieker" Mi- laan-San Remo op 19 maart a.s. In de loop van de volgende week hoopt hij zijn tweede brevet als sport vlieger te behalen. Naar Giro (l'Italia Kees Pellenaars is benaderd door de organisatoren van de Ronde van Italië in verband met deelneming van een Ne derlandse ploeg aan de Giro (19 mei t.m. 10 juni). Men stelt er in Italië prijs op, dat enkele ge renommeerde krachten zullen komen, zoals Wout Wagtmans, Jan Nolten en Daan de Groot. Pellenaars heeft hierin voorlopig toegestemd, met het voorbehoud dat I deze renners omstreeks die tijd in goede vorm zullen steken. tVannecr dit niet het geval is, zal hij naar an dere renners uitzien. In ieder geval wil Pellenaars de ploeg, die in totaal uit zeven man zal besaan, met vier jongere krachten aanvullen. Wie dat zullen zijn is op het ogenblik nog niet te zeggen. Wat de Ronde van Spanje aangaat 126 april t.m. 13 mei) is liet niet waar schijnlijk. dat hieraan Nederlanders zullen deelnemen, gezien het feit dat het kampioenschap van Nederland voor profs op de weg op 13 mei wordt gereden. Het ziel er dus niet naar uit dat Wim van Est. die er zijn zinnen op gezet had. in de Ronde van Spanje te kunnen rijden, daaraan zal kunnen deelnemen. ENGELAND Bom en van Dijk aan de kop Zaterdag en zondag zijn le Utrecht de partijen uit de negende en tiende ronde van het toernooi om het per soonlijk damkampioenschap van Ne derland voortgezet. Bom eri van Dijk leiden thans met 13 punten ieder in het algemeen klassement. Sinke neemt op een na de laatste plaats (de 14e) in. De uitslagen luiden als volgt: 9e Ronde: Terlouw-Gordijn 1-1. Kel- ler-Edink 2-0, W. Beeke-Kinnegin 0-2, Jurg-Sinke 2-0. J. Beeke-van Heerde 1-1, Huisman-Roozenburg 1-1. 10e Ronde: Jurg-Edink 1-1, Huisman -van Dijk 0-2. Keiler-Bom 1-1, W. Beeke-Gordijn 1-1, de Jong-Kinnegin 2-0, J. Beeke-Sinke 1-1, Roozenburg- van Heerde 2-0. De stand na tien ronden: 1 Bom 13 punten uit 9 partijen, 2 van Dijk 13 (uit 10), 3 en 4 de Johg en Terloüw, ieder 12 (uit 9), 5, 6 en 7 Gordijn, Huisman en Roozenburg, ieder 10 (uit 9), 8 Keiler 10 (uit 10), 9 J. Beeke 9 (uit 9), 10 Jurg 8 (uit 9), 11 W. Beeke 8 (uit 10), 12 Èdink 7 (uit 9), 13 van Heerde 7 (uit 10), 14 Sinke 6 (urt 10), 15 Kinnegin 5 (uit 10). Moskouse Dynamo's naar Canada Hoewel nog verscheidene formali teiten vervuld moeten worden, is het volgens een bestuurslid van de Ca nadese Voetbalbond vrijwel zeker dat de Moskouse Dynamo's in de eerste helft van augustus van dit jaar drie wedstrijden in Canada zullen spelen en wel een te Montreal, een te Toron to en een te Vancouver. (Advertentie) Zij, die aan de tocht deelnemen, moeten zich in de benedenzaal van de „Groene Weide" laten inschrijven; de dames en de wedstryd-rijders worden op de bovenzaal verwacht. De wedstrijd-rijders worden er op attent gemaakt, dat men uiterlijk twee uur na de eerst binnenkomende aan de finish moet verschijnen. Degenen, die vijfmaal de tocht hebben vol bracht, zullen in het bezit worden ge steld van een door Dick Osinga ont worpen diploma. Bij de belangijke splitsingen van ijs- wegen staan ronde, blauwe richtings borden met witte, lichtgevende pijl. Op de meren worden, voor zover nodig groene lichtbakens geplaatst. GEEN AVONTUUR VAN MAKEN! Evenals andere jaren waarschuwen ~f°r2amsatoren de adspirant-deelne- diph^m g?xr ee? al te grote bchtvaar- r/i?^ ^le met volkomen gezond en in dR6"» ge,tramd is^ m°et zich niet avontuur storten. Iedereen moet er zich van bewust zijn een tocht van 200 km onder wisselende en 'e omstandigheden voor de boeg te hebben. De commissie kan frff.® Seen enkele verant woordelijkheid nemen. Het komt aan op het gezonde verstand, de houding en ook wel op het technische inzicht van de deelnemer. Langs de gehele route zijn ongeveer 25 eerste hulpposten ingericht, die door een kleine 150 helpers worden bezet. Men beschikt behalve over ver bandkisten o.m. over brancards en bestralingslampen om eventueel stijve spieren weer soepel te maken. COMMISSARIS VAN DE KONINGIN ER OOK BIJ Mr. H. P. Linthorst Homan, commis saris van de koningin in de provincie Friesland, die in 1954 in gezelschap van minister Mansholt de Elfsteden tocht volbracht, is van plan ook dit maal weer zijn geluk te beproeven in de langste geoganiseerde schaatstocht ter wereld. Zijn metgezel van de vori ge keer zal hij echter moeten missen, want minister Mansholt is verhinderd in verband met zijn reis naar India. Mr. Linthorst Homan, die zich uiter aard weer onder de toerrijders wil scharen, heeft thans niet minder dan vijf andere tochtgenoten. Aston Villa—Arsenal 1—1, Burnley —Sheffield United 1—1. Cardiff City- Blackpool 1—0, Charlton Athletic— West Bromwich Albion 5—1. Everton —Newcastle United 0—0, Luton Town —Manchester United 0—2 Manchester City—Chelsea 2—2, Preston Northend Huddersfield Town 1—2, Sunderland Portmouth 4—2, Tottenham Hotspur Birmingham City 01. Wolver hampton WanderersBolton Wande rers 42. Siberische temperaturen hebben za terdag de belangstelling voor het lea gue-voetbal beperkt gehouden tot 600.000 toeschouwers. Op bevroren en met sneeuw bedekte velden zag men hier en daar lachwekkende vertonin gen. Vele keepers hadden trainingsbroe ken aangetrokken; voorspelers droe gen handschoenen en wapenden zich met extra-truien tegen de kou. Toch kon, in tegenstelling tot vorige week, toeii veertien wedstrijden moesten worden afgelast, het gehele program ma worden afgewerkt. Hoewel op sommige plaatsen op „ijsbanen" werd gespeeld, waren er maar weinig verrassende uitslagen. Manchester United kwam wat stevi ger op de bovenste plaats van de ranglijst der eerste divisie door met 20 van Luton te winnen. De jonge ploeg van de United staat thans met 40 punten zes punten boven Black pool, dat ondanks een 01 neder laag tegen Cardiff zijn tweede plaats behield. West Bromwich, dat zijn laatste zes wedstrijden had gewonnen, ver loor nu met 15 van Charlton, Het moest de derde plaats afstaan aan Wolverhampton Wanderers, dat Bol ton gedecideerd met 42 versloeg en nu een puntentotaal van 33 heeft. FRANKRIJK TroyesNice 2—2, LensReims 41, NancySt. Etienne 22, Lyon Bordeaux 52, MonacoR. C. Paris 00, ToulouseNimes 22, Sochaux Marseille 31, StrassbourgMetz 3—1. De eerste en tweede plaats delen Nice en Lens, beide clubs hebben 30 punten uit 23 wedstrijden. Derde is Lyon met 27 punten. Onderaan staat Troyes met 14 punten. (Van onze sportcorrespondent) Made, zondag:. De ferme jongelui, die zondag middag aan de start verschenen voor de derde cycle-cross te Made in ,,Den Duin" hebben terdege op hun tanden moeten bijten. Want hoewel het zonnetje riendclijk scheen en er slechts weinig wind was, kon, men de temperatuur nog allesbehalve behaag lijk noemen. Sneeuw en vorst hadden het par cours wel uitzonderlijk moeilijk ge maakt. Bij start en finish op de Ant werpsestraat ging het nog wel, daar was het midden van de rijweg sneeuw- en ijsvrij, maar in ,,Den Duin" was het anderhalve kilometer hobbelig en glibberig. Daar voerde de weg over ..paadjes", die eigenlijk niet méér waren dah smalle wagen sporen, met door de vórst bikkelhard geworden randen. Vele liefhebbers kwamen de kou trotseren, om getuige te zijn van een op en top mannelijk gevecht. NIET VAN WETTEN Bij de amateurs was Arie van Wet ten uit Noordwijkerhout, winnaar van 1955, vanzelfsprekend dé favoriet. En toen om 3 uur het startsein was ge geven, sprong van Wetten met be kwame spoed naar de voorste gele deren om in gunstige positie aan de De wereldkampioenschappen op de schaats, dit weekeinde in het Bislet-stadion te Oslo (Noorwegen) gehouden, hebben geen enkel sukses van betekenis voor de Nederlandse deelnemers opgeleverd. Zelfs troefkaart Kees Broekman schoot zeer tekort en stelde uit eindelijk bijzonder teleur. Onze beste man werd hij weliswaar, doch zijn 14e plaats in het eindklassement spreekt (negatieve) boekdelen. Het is in feite een Russische aangelegenheid geworden, want de drie eerste plaatsen werden door Russen bezet: Gontsjarenko werd titelhouder, Merkulov volgde op de tweede plaats en Grishin op de derde. moest hij met de vierde plaats genoe gen nemen. Even goed een schitteren de prestatie, waarbij die van onze landgenoten zeer schriel afstaken. De uitslagen. Zaterdag: Klassement na de 500 en 5000 meter: 1 Merkulov 92.130 p. 2 Mikhailov 92.470 p. 3 Grishin 92.740 p. 4 Gontsjarenko 93.270 p. 5 Shilkov 93.330 p. (allen Rusland); 6 Salonen (Finland) 93.440 p. 7 Seiersten (Noorwegen) 93.490 p. 8 Johannesen (Noorwegen) 93.810 p. 9 Kaidalov (Rusland) 93.830 p. io Aas (Noorwegen) 93.920 p. 11 Erics son (Zweden) 94.010 p. 12 Andersen Zeer van zich doen spreken heeft de Noor Seiersten, met name in de race over 10 kilometer, waarin hij er in slaagde de Rus Merkulov ver ach ter zich te houden. Aangemoedigd door 30.000 landgenoten reed de nieu we Noorse ster de rit van zijn leven. Het scheelde slechts seconden of hij had beslag op de titel gelegd. Nu (Noorwegen) 94.050 p. 13 Hickcy (Aus tralië) 94.200 p. 14 Sjoelin (Zweden) 94.540 p. 15 Haugli (Noorwggen 94.550 p. 18 Maarsc 95.440 p. 21 de Graaf 95.620 p. 27 Broekman 96.080 p. Klassement na de 500, 1500 en 5000 meter: 1 Grishin 136.740 p. 2 Mer kulov 136.997 p. Mikhailov 137.003 p. 4 Shilkov 137.197 p. 5 Gontsjarenko 137.870 p. 6 Seiersten 138.523 p. 7 Aas 138.787 p. 8 Hickey 138.900 p. 9 Erics son 138.977 p. 10 Kaidalov 139.330 p. 17 Maarse 141.607 p. 19 de Graaf 142.020 p. 26 Broekman 142.913 p. Uitslag 10.000 meter: 1 Seiersten 16 min. 43.3 sec. 2 Gontsjarenko 16 min. 47.7 sec. 3 Johannesen 16 min. 49.7 sec. 4 Haugli 16 min. 52.9 sec. 5 Dahlberg 16 min. 55.7 sec. 6 Erics son 16 min. 56 sec. 7 Andersen 16 min. 58.4 sec. 8 Merkulov 17 min. 6 sec. 9 Broekman 17 min. 6.9 sec. Het eindklassement luidt: 1 en we reldkampioen: Gontsjarenko 188.255 p. 2 Merkulov 188.297 p. 3 Grishin 188.660 p. 4 Seiersten 188.688 p. 5 Shilkov 189.122 p. 6 Ericsson 189.777 p. 7 Johannesen 190.062 p. 8 Mikhailov 190.333 p. 9 Haugli 190.495 p. 10 Kaida lov 191.305 p. 11 Hickey 191.765 p. 12 Aas 191.937 p. 13 Dahlberg 192.938 p. 14 Broekman 194.258 p. 15 Kuhnert 194.618 p. Hoewel wielerwedstrijden in hartie winter een aparte mentaliteit vergt, neemt de animo voor de cycle-cross ook in ons land jaarlijks toe. Hier ziet men de jonge coureurs bezig in de gisteren te Made gehouden wielercross, Ruttenberg uit Soest won met gering verschil van C. v.d. Zande uit Halsteren. Bij de nieuwelingen zegevierde P. Rent meester (Ierseke). Jean Sclunit kampioen van Luxemburg cyclocross Op hetzelfde parcours, waar zon dag: 19 februari a.s. het wereldkam pioenschap cycle-cross zal worden ge reden, heeft Jean Schmit voor de tweede maal in successie het kam pioenschap van Luxemburg gewon nen. Zijn tijd voor de 24 kilometer was 1 uur 25 min. 31 sec. Charly Gaul staakte de strijd na zes kilometer. Te Dreux heeft André Dufraisse zijn titel van Frans kampioen ge prolongeerd. Hij zegevierde voor Meunier en Jodet. OP DE PARIJSE WINTERBAAN is zondagmiddag een sprintwedstrijd tussen een Franse ploeg, bestaande uit Gerardin en Gaignard, en een gemengd team, gevormd door de Duitser Potzernhcim en de Belg Gosselin, met 4 overwinningen te gen 1 door de Fransen gewonnen. eenpersoonspaadjes te beginnen. Re soluut nam hij de leiding voor van der Zanden, Coehorst, J. Verhoeven en den Burger. Halverwege de eerste ronde stond al een pechvogel naast zijn karretje: het was de Madenaar Weiten, die moeilijkheden had met zijn ketting. Het bleek gelukkig nog al gauw verholpen, met een achter stand van een paar honderd meter kon hij de strijd voortzetten. Vanaf de tweede ronde viel het veld voor goed uiteen, v. Wetten en Ruttenberg (Soest) werden op enkele tientallen meters gevolgd door Plasmeijer en C. van der Zande. Deze laatste, die vooral opviel door de onverschrok kenheid, waarmee hij de „Kuil" nam, slaagde er in 'de vierde ronde in zich bij de leiders te voegen. Al gauw werd het duidelijk, dat de winnaar dit keer geen Arie van Wet ten zou heten. Hij deed het soms erg voorzichtig, waardoor hij elke ronde een beetje verder achterop raakte. Heel even leek hij nog een kans te krijgen, toen Ruttenberg ten val kwam, maar machtige van Wet ten bleek nog niet aan zijn grote vorm toe te zijn. In de tiende minuut was er al ruim een minuut verschil tussen hem en de koplopers. Hij tobde toen niet meer en koerste secuur naar een ove rigens goede derde plaats. Bij de fi nish bleek Ruttenberg heel wat rap per te zijn dan zijn metgezel. Om de zevende en achtste plaats zagen wij nog een sprint tussen „plaatse- lijken]', waaruit Jo van den Elshout als winnaar te voorschijn kwam. Ook Frans v. d. Elshout had moeten capi tuleren vanwege een lekke band. Wei ten, ook niet van pech verstoken, staakte kort voor het einde. NIEUWELINGEN EN ASPIRANTEN Nieuwelingen en aspiranten, die resp. 7 en 5 ronden moesten draaien, hadden een parcours, dat slechts wei nig eenvoudiger was dan van hun oudere broers. P. Rentmeester uit Ierseke, die nog vorige week de cycle-cross te Kwadendamme op zijn naam wist te brengen, toonde zich ook nu de snelste. Ook hier was een van der Zande uit Halsteren nummer twee. Bij de aspiranten zegevierde P. Jansen uit Den Haag. UITSLAGEN Aspiranten: 1 P. Jansen, Den Haag 10 km 21 min. 49 sec. 2 J. Mesters, Den Haag op 200 mtr. Nieuwelingen: 1 P. Rentmeester, Ierseke 17 km in 32 min. 36 sec. 2 F. R. v. d. Zande Halsteren op 150 meter. 3 J. v. d. Berg, Noordwijkerhout. 4 J. van Wet ten, Noordwijk. 5 Rasenberg, Terhey- den. Amateurs: 1 G. Ruttenberg, Soest 30 km 53 min. 58 sec. 2 C. v. d. Zande, Halsteren op 10 meter. 3 A. v. Wetten, Noordwijkerhout op 1.5 min. 4 K. Brasmeyer, Voorhout op 2.5 min. 5 C. Jacobs, Gilze op 3 min. 6 D. Vroege, Arkel. 7 Jo v. d Els hout. Made. 8 Paul Dijck Made. 9 J. Verhoeven, Rotterdam. 10 P. Geerts, Teteringen. 11 L. Coehorst, Tilburg. 12 J. de Lange, Leiderdorp. 13 M. Willemsen, Tilburg. Selectiewedstrijd Ned. B-Hockey Zaterdag: 25 februari wordt op het SCHC-terrein te Bilthoven een selec tiewedstrijd gespeeld tussen twee B- elftailen, waarna de heren elftalcom missie het Nederlandse B-team zal samenstellen voor de wedstrijd tegen België-R op 10 maart. Het officiële B-team zal dan op za terdag 3 maart in een oefenwedstrijd uitkomen tegen een elftal, samenge steld uit de spelers die deelnemen aan de centrale treining. De beide B-teams voor de wedstrijd "elteld- uari ziJn als v°lgt samen- Rood: doel: de Ruiter (DKS) ach ter: Jos Eterlingen (Be Fair) en' Mar- M?™ renÏL,middon: Gei""ts (Venlo), Mn (SPHP) ldaal) en 0vercli.i- mnJf z V0or: van den Rovaert 2ZJ'er (SCHC), Coehorst Venlo), B Hillen (Groen-Geel) en van Beaumont (TOGO). Wit: doel: Honnebier (Bloemendaal) achter: Houwen jr. (Venlo) en de Lai- ve (Kampong); midden: van Veen (Zwolle). Coenderink (DKS) en Clas. sen (Union); voor: van Uchelen (Hil versum). Bouma (HHYC), Pool (TO GO), Louwers (EMHC) en Vorfeld (Laren). DE BELG IMPANIS won te Brussel een internationale stayerswedstrijd vóór Timoner en French.

de Stem | 1956 | | pagina 5