HEMOTABS Twee doden bij verkeersongeval op rijksweg RoosendaalEtten BUISMAN Katholiek Ter neuzen toonde offerzin Oud en jong Slik dit tabletje en U stilt de pijn Vergadering „St. Augustinus te Goes VERJAGEN DE HOEST Noodlottige botsingen in het weekend Personenauto reed op een stilstaande vrachtauto Zeeuwse visserij-bijeenkomst voor 2e maal te Vlissingen Benoeming tot griffier 4 2 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 Walcheren Jan de Nijs: Minstreel en vendumeester Boni programma Gouden bruiloft te Clinge Van Jos. Verstraeten en Marie de Moor FUROL Een geheel nieuwe behandeling van AAMBEIEN Tekeningen van Rubens Tentoonstelling te Antwerpen Het teeltplan 1956 voor de tuinders Beperkt uitzicht Auto door trein gegrepen Personenauto gekraakt MIDDELBURG Kinderfeest Zuid-Beveland GOES Geslaagd ij sfeest Z.A laanderen TERNEUZEN OOSTBURG Benoemingen aan het lyceum OP SCHEPEN,IN VLIEGTUIGEN, Ook Delta-plan weer in de aandacht Gevarieerd program H0ESTB0NB0NSi AGENDA Heden Morgen De beide avonden, die Pastoor van Campen en kapelaan Jansen heb ben georganiseerd om het Terneuzense Parochiehuis een beetje bewoon baar te maken, zijn een groot sukses geworden, al was de milddadigheid >an ferncuzens katholieken omgekeerd evenredig aan de opkomst. De Siberische koude n.l. had veel mensen er van doen afzien naar het Pa rochiehuis te komen. De eerste avond was de opkomst gering, de vol gende avonden daarentegen bevredigend. Maar beide avonden hadden dit gemeen, dat de aanvVezigen met gulle hand hebben gegeven. verloting te kunnen houden, die vol gens de aankondiging „S.U.S. II" in de schaduw stelde. Het had er wel wat van weg. Er waren inderdaad fantastische prijzen en de loten gingen er met tiental len tegelijk uit. Tenslotte had de heer de Nijs een maquette van het paro chiehuis, vier muren, stoelen en gor dijnen die bij Amerikaans opbod heel d De vuurminstreel Jan de Nijs, was da grote animator op deze beide avonden waarop in bonte en snelle afwisseling muziek, dans, zang en toneer voor het voetlicht werden ge bracht. Pastoor van Campen heette allen hartelijk welkom ondanks kou de en (soms) grote afstand. Hij wist ook nu weer van te voren dat zijn parochianen hem niet in de steek zullen laten. „Daarom, aldus de zeereerw. heer van Campen, moeten wij zorgen, dat dit huis een „tehuis" wordt voor onze mensen." Natuurlijk kost dit veel geld en wij komen al zc dikwijls bij U vrager, dat wij toch gemeend hebben U een prettige en schone avond daarvoor in de plaats te moeten geven. Dit was het sein om de bezoekers een pro gramma voor te zetten, dat, hoewel in recordtijd voorbereid toch geens zins teleurstelde. Het gemengd koor bracht onder leiding van de eer waarde heer Jansen verschillende liedereu ten gehore. De balletgroep van Cor Bilderbeek toonde zeer aar dige old-time en country dances. Wat de heer Bilderbeek met zijn groep kinderen en jonge meisjes van 1516 jaar voor elkaar gekregen heeft, was hartverwarmend en bizonder aan trekkelijk. „Crescendo" verzorgde een paar aardige sketches en Jaris de Nijs, de moderne minstreel bracht liedjes en verhalen uit vroegere tijden maar was ook een uiterst geslaagd mo dern hypnotiseur. Alleen dit al was zijn geld meer dan waard. STEUN. De katholieke middenstand niet al leen maar verschillende andere ka tholieken hebben met zeer royaal gebaar een overvloed van prijzen gratis beschikbaar gesteld om een Op 14 februari a.s. zal het weder om feest zijn te Climge, want dan zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Jos Verstraeten en Marie de Moor in het huwelijksbootje stapten. Het buurt- comité heeft reeds de koppen bij el kaar gestoken om die dag niet onop gemerkt voorbij te laten gaan. Het zal Sjef en Marie op die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Want zij beiden hebben een grote kring van kennissen. Tot 1950 was Sjef klompenmaker van beroep. Hij deed dit nog hoofdzakelijk met de hand. En terwijl Sjef thuis de klom pen maakte ging Marie de baan op met textielgoederen. In het land van Hulst zullen velen die dag nog even terug denken aan de dagen, dat zij regelmatig bij hen aan de deur kwanx. Hoewel Sjef en Marie nog een paar krasse mensen zijn, tellen zij toch al 72 en 70 jaar. Niettemin genieten zij op hun oudg dag van een rustig le ven temidden van hunne twee kinde ren, waarvan één ook reeds in het huwelijk is getreden. En nu gaan ze aanstaande dinsdag feest vieren bij gelegenheid van dit vijftigjarig ju bileum. De buurt zal de woning met de naaste omgeving op passende wijze versieren. Om half tien zal er een plechtige H. Mis worden gecelebreerd waarheen de gouden jubilarissen met hun faimilie zullen gebracht worden met luxe wagens, voorafgegaan door maagdekens, 's Avonds zal de fanfare Weldoen door Vermaak een serenade brengen. (Advertentie) Ruwe Handen wat opleverden. Vooral doordat de heer de Nijs er zo plezierig de spanning ir. wist te houden, werd er-stevig tegen mekaar opgeboden en kwam het geld binnen, 't Was ai laat toen dit hele omvang rijke programma was afgewerkt en een heieboe] mensen vonden het nog niet eens vervelend dat zij met heel wat minder naar huis gingen dan met wat ze gekomen waren. MATINEES. Niet alleen voor de ouderen waren deze avonden georganiseerd. De kin deren konden hun steentje bijdragen door gedurenle twee dagen matinées te bezoeken met geheel verschllend programma. Deze voorstellingen werden dan uitsluitend door de heer de Nijs verzorgd, die over een zo uitgebreid repertoire blijkt te be schikken dat hij liedjes en verhaal tjes uit zijn mouw schudt en gedu rende een paar uren de aandacht van al dat grut weet te boeien. SCHUCHTER BEGIN. Laat deze. opzet geslaagd zijn. De organisatoren zijn tevreden en zeggen dat deze dagen de verwachtingen heb ben overtroffen. Maar het is toch nog maar een klein beetje van het grote bedrag dat voor de meest nodige vernieuwing en verbetering noodza kelijk is. Maar de grondslag is er. Het welslagen van deze dagen is -een sti mulans om door te gaan en te zorgen dat er binnen de kortst mogelijk tijd zoveel bij elkaar is. dat het financieel verantwoord is te beginnen met de werkzaamheden. Zij zijn er van overtuigd, dat ka tholiek Terneuzen het nodige zal bij een weten te brengen om er voor te zorgen dat het enthousiasme dat er is om werkelijk goede dingen te brengen zich zal kunr.en uitvieren en dat deze schone avonden gebracht kunnen worden in een parochiehuis dat binnen een jaar tijd in alle op zichten een cultuurhuis is geworden (Advertentie) Lijders aan aambeien kunnen nu blijvend verlichting vinden van hun kwaal zonder dat zij hun toevlucht behoeven te nemen tot zalf of zetpillen. Hemotabs - een volkomen nieuw middel in tabletvorm - geeft uitkomst. U slikt ze ;ewoon met 'n glaasje water, lemotabs geven niet alleen F H. een weldadige verlichting van pijn en ongemak, maar, met hun werking van binnen uit doen ze de zwellingen slinken en bevorderen ze de genezing. Bovendien zijn ze zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies teregelen, zo belangrijk voor een vol komen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 voor 'n complete kuur. Bij Apothekers en Drogisten. 'n Product van E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester. In Den Bosch is zaterdag het kin dermatinee van het Oeteldonkse carnaval gehouden, waarbij een grote en een kleine prins aanwezig waren. Op deze foto zien we de jongste deelnemer van het mati nee, de 11 maanden oude Henk Oos- telie uit Durbnin Zuid-Afrika juist met vacantie in Nederland gezellig op de arm van de grote prins carnaval. Van juni tot augustus 1956 wordt door de Stad Antwerpen in het Ru benshuis een grote tentoonstelling van Rubenstekeningen ingericht. Deze ex positie zal een vrij volledig overzicht geven van het door de Antwerpse meester getekend oeuvre, waartoe zo wel copieën naar antieke beelden en Italiaanse meesters, krabbels, naar de natuur, portrettekeningen, als ont werpen voor grote composities en boekillustraties behoren. Tal van. prentencabinetten in ver schillende Europese landen en in de Verenigde Staten zegden reeds hun medewerking toe. Ook minder ge kende tekeningen, afkomstig uit par ticuliere verzamelingen, worden ge- exposeerd. Alles laat voorzien, dat de tentoon stelling te Antwerpen een waardige tegenhanger zal vormen tot de prach tige tentoonstelling van olieverfschet- sen van Rubens, die in 1953 in het museum Boymans te Rotterdam plaats had. Te Middelburg heeft over het teelt plan voor de tuinders gesproken de heer Wattel van de Rijkstuinbouw- voorliehtingsdienst. Na een kort over zicht van de weersgesteldheden wel ke vcor de tuinder in 1955 van belang waren, zette de heer Wattel de moei lijkheden en mogelijkheden voor 1956 uiteen, voor wat de teelten betreffen. Op het zeer uitgebreide terrein van de groenteteelt worden jaarlijks veel onderzoekingen gedaan in landelijk en provinciaal verband. De voorlopige en definitieve resultaten zijn voor de tuinder vaak een aanleiding om wij ziging in de teeltmethoden en soms in het bedrijf aan te brengen. Vooral op de teelt van vroege aardappelen werd sterk de nadruk gelegd. Voor dit produkt bestaat .een zeer goed afzet gebied en het is verheugend, dat de tuinders in 1955 meer aandacht aan deze teelt hebben besteed. De voorzitter van de veiling, de heer B. Koole, meende, dat dit pro dukt nog veel meer aandacht ver dient. De oppervlakte van 1955 kan zeker nog met 50% worden uitge breid. zonder afzetmoeilijkheden te ondervinden. Ook de andere hoofd teelten voor Zeeland werden bespro ken, zoals de teelt van groene bonen, vroege aardbeien, prei en boerenkool. Vooral ook de Brocoli biedt de Zeeuwse tuinder kansen. Waarom zou men de door het klimaat geschapen mogelijkheden niet meer uitbuiten? Verder werd de mogelijkheid be sproken om gezamenlijk een bepaalde hoeveelheid van een produkt b.v. bo nen, te telen en deze oppervlakte thans reeds ineens voor de conserven- industrie te veilen, zodat de teler weet waar hij aan toe is. A1 hoewel deze wijze van contract teelt ook moeilijkheden kan opleveren verdient het aanbeveling deze metho de ernstig te overwegen, daar er op deze wijze een belangrijke afzetmoge lijkheid wordt gewonnen. Op diverse plaatsen in Zeeland zal een dergelijke praatmiddag of -avond worden gehouden met de tuinders, welke door de Zeeuwse Groentetelers Vereniging wordt georganiseerd. (Van onze speciale verslaggever) Een vreugdevol verwachten van vier kostschoolkinderen te Leur voor een korte vakantie is zaterdagavond tengevolge van een ernstig verkeersongeval op de rijksweg Roosendaal-Etten, nabij de Hogendonk, op wrede wijze in diepe rouw omgezet. Met grote snelheid is de auto, waarmee de kinderen te Huybergen waren afgehaald, achter op een stilstaande vrachtauto gereden. Het 15 jarige dochtertje van 4e bestuurder Hendriks en het 14 jarige zoontje van de familie Rijken, beiden uit Leur, werden daarbij vrijwel op slag gedood. De bestuurder, zijn 11 jarig zoontje en een zoontje van de fam. Luykx uit Etten werden in het ziekenhuis te Roosendaal opgenomen. H. en zijn zoontje waren het ergst aan het hoofd verwond, hun toestand is niet zonder levensgevaar. Het jongetje Luykx was zondag reeds bij kennis en maakt het redelijk wel. getje L. gaf enig levensteken, de be stuurder en zijn 11-jarig zoontje wa ren bewusteloos, terwijl het dochter tje van de bestuurder en de 14-jarige R. vrijwel op slag dood moeten zijn geweest. Onmiddellijk werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen en werden de gewonden een café in de nabijheid binnengedragen. In ernstige toestand werd de heer H. en zijn zoontje naar het ziekenhuis Charitas te Roosendaal vervoerd, na eerst ter plaatse te zijn verbonden Ook het zoontje van de familie L. werd in het ziekenhuis opgenomen. Deze laat ste maakt het vrij goed. Zondagnamiddag was de heer H. nog niet bij zijn bewustzijn. Zondag avond was zijn toestand nog zeer ernstig. Zijn zoontje is even bij ken nis geweest en maakt het redelijk. De zware vrachtauto met aanhang, op weg naar Rotterdam, was ter plaatse stilgevallen wegens gebrek aan brandstof. De chauffeur was op weg gegaan om gasoline te halen. Hij had de wagen op klein licht gezet. De heer Hendriks, slager te Leur, heeft zaterdagavond per auto de vier jongens aan de kostschool St.-Marie te Huybergen afgehaald, waarbij hij vergezeld werd van zijn 15-jarige dochter Tea. Vrolijk babbelend werd de tocht naar huis ondernomen voor een korte vakantie 'er gelegenheid van de vastenavond. Vermoedelijk doordat het uitzicht bij het dimmen voor een tegenligger beperkt was moet de heer H. de ter hoogte van de Hogendonk stilstaande vrachtauto met aanhangwagen te laat hebben opgemerkt, want met bijna onverminderde snelheid vloog de auto tegen de achterzijde van de zware aanhangwagen aan. GEWELDIGE RAVAGE De gevolgen van deze botsing waren verschrikkelijk. De middelgrote per sonenauto werd aan de voorzijde en de rechterflank finaal in elkaar ge drukt en schoot met de motorkap ge deeltelijk onder de aanhangwagen. Uit de wijze, waarop de personen auto is vernield, moet worden aan genomen, dat de bestuurder op het laatste ogenblik nog een poging moet hebben gedaan om naar links uit te wijken, doch dit is niet meer gelukt. Omwonenden hoorden een gewel dige klap en snelden naar buiten, de donkere verkeersweg op. In het licht van passerende auto's, die hun lich ten op het autowrak lieten schijnen, trof men de slachtoffers met ern stige hoofdwonden. Slechts het jon- TWEEDS BOTSING Door de rijkspolitie van de post St. Willebrord werden de nodige maat regelen genomen om het verkeer langs de ongeluksplaats te leiden. Toen een personenauto een half uur na het dodelijk ongeval uit de rich ting Roosendaal naderde werd deze het sein gegeven om te stopper., al- thai - vaart te minderen. De bestuur der reed echter door en begon pas te remmen toen hij het obstakel op de weg zag. Het gevolg was, dat de wagen met een flinke klap achter op het autowrak reed. Door de schok vloog de echtgenote van de bestuur der afkomstig uit Dordrecht door de voorruit van de auto. Beide inzittenden liepen gelukkig geen ern stig letsel op. Ook deze wagen moest echter worden weggesleept. Het bericht van het dodelijk onge val heeft in Leur en omgeving en op St.-Marie te Huybergen grote versla genheid gebracht. De deelneming met de diep getroffen families is groot. Gistermiddag, even na 12 uur is op een onbewaakte overweg onder de gemeente Zevenbergen een personen auto door de trein Lage Zwaluwe Breda van achteren gegrepen. De auto werd een twintigtal meters meegesleurd. De auto werd bestuurd door de heer J. Rops uit Prinsenbeek, taxi-onderne mer, die in Zevenbergschenhoek een passagier had afgezet en op terugweg naar Prinsenbeek was. De auto kwam in een sloot naast het baanvak te recht. De heer Rops werd bij de spoorwegwachter binnengebracht en bleek slechts lichte verwondingen aan het hoofd te hebben. Na doktersbe handeling werd de heer Rops naar zijn woonplaats vervoerd. Van de trein raakte een automati sche" koppeling defect, tengevolge waarvan hij moest worden terugge sleept naar Lage Zwaluwe. De rei zigers hadden enige uren vertraging. Om half drie was het verkeer weer normaal. Op de hoek Vrouwemadestraat Nispensestraat te Roosendaal kwa men zaterdagnamiddag om ongeveer kwart voor vijf een personenauto en een autobus van de BBA in volle vaart met elkaar in botsing. De per sonenauto werd aan de rechterflank totaal vernield en kon meteen naar de sloperij worden gesleept. De be stuurder kwam met enkele snij- en schaafwonden uit het wrak. De botsing ontstond, doordat de be stuurder van de personenauto geen voorrang verleende bij het uitrijden van de Vrouwemadestraat aan de van rechts uit de richting Nispen naderende autobus. Deze laatste liep slechts geringe schade op. Zaterdag j.l. had de personeelsver- enigiiig der PZEM vooy de kinderen van haar leden in de benedenzaal van het Gereformeerd Jeugdgebouw een feestmiddag georganiseerd, als een onderdeel van de viering van haar 25-jarig bestaan. De zaal was geheel met jeugdige feestgangers en bege- zeiderscsters gevuld. Na een openings woord van de voorzitter, de heer J. Huser, was de leiding van de middag in handen van de heer B. de Jonge. Vóór de pauze trad de Middelburgse goochelaar Marqunie op, die met een zeer interessant programma zijn tal rijk publiek in verbazing bracht- In de pauze werden de kinderen op vei - versingen getracteerd. Daarna volgde het optreden van de heer J. Popma met zijn poppentheater „De Zeeuwse Qylenspieghel", waarvan allen ge boeid en met volle aandacht hebben genóten. Baby den Toonder verzorgde met zijn accordeon een muzikale om lijsting en er werd menig vrolijk liedje gezongen. Na afloop werd de kinderen nog een zak met versnaperingen meege geven. De door Ijsvermaak georganiseerde gekostumeerde wedstrijd op schaatsen trok zaterdagavond, de koude ten spijt, het publiek bij honderden naar de Oostvest. Op de verlichte banen krioelde het van bontgekleurde rij ders en rijdsters en langs de kanten was het niet minder druk. Voor de wedstrijd hadden zich 22 personen en gripepen lafen inschrij- wen. Er waren prachtige kostumes te bewonderen en om diverse geestige vondsten is hartelijk gelachen. Rietje van Strien kreeg, gekleed als was ze in ouderwetse klederdracht, de eeirste prijs als mooiste dame en mej. M. Tamminga verwierf eenzelfde onderscheiding voor haar creatie „Met muziek door 't leven". De kleine S. van Grieken kreeg in de afdeling heren de eerste prijs als „kunstrijdertje" en P. de Jonge ont ving als origineelste de eerste prijs mei zijn Mickey Mouse-kostume. Als mooiste groep werd geklassi- ficeerd het gezelschap van dr. de Haas „Carnaval op 't ijs"; 2e werden de verpleegsters van het Gasthuis met „De sheik en zijn harem" en derde het echtpaar Kerkhove als „Maharad- ja en dame". De heren de Poorter en Rouw kwamen in de afdeling „prigineel" met hun ijsfiets als no. 1 uit de bus; 2e werd:de grasp EHBO en 3e de kindergroep „Wereldgezond heidszorg" van dr. Wagenaar. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen, door „Ijsvermaak" met smaak aangekocht. BINDINGSAVOND NAT. RESERVE. De Nationale Reserve heeft in „de Prins" een bindingsavond gegeven voor haar leden, die zeer goed was bezocht. De avond werd gevuld door het R.A.O -vaiiété van de dienst Welzijns zorg, onder leiding van kapitein van Ewijk, dat een bont programma met kennis van zaken uitvoerde. Het beste nummer was Joe Andy als jongleur. Maris Rigetti bracht Napolitaanse liedjes op de gitaar. Een komische eengeter werd geestig gebracht en de diverse zangnummers vielen ook in de smaak. De avond werd geopend door majoor Speek, de districtscom mandant, die een klein própagandn- speechje afstak.wat te Goes wel nodig is. want de animo tot toefcreding is hier niet overweldigend. Ovezande J.G. VIERDE CARNAVAL De jeugdgemeenschap Ovezande or ganiseerde voor haar leden en ge nodigden een carnavals-avond. Mej. M. Drijdijk constateerde tot haar vreugde een goede opkomst en een echte carnavals-sfeer, terwijl zij te vens de burgemeester hartelijk wel kom heette. Hierna hield de burge meester een korte inleiding met als onderwerp „Goede carnavalsviering". De avond werd met muziek, dans en spel op zeer prettige wijze door gebracht en het bleek duidelijk, dat de aanwezigen het houden van derge lijke avonden zeer op prijs .stelden. De J.G. die als jeugdorganisatie de noodzaak van haar bestaan al meer malen heeft bewezen en op haar ge regelde bijeenkomsten onderwerpen van verschillende aard doet behande len, heeft ook nu weer aangetoond voor de jonge meisjes van de paro chie een onmisbare organisatie te zijn. Kruiningen E.M.M. BOOD UITVOERING De harmonie EMM gaf haar jaar lijkse uitvoering in het Dorpshuis. Na een indrukwekkende opening door de tamboers en hoornblazers van het korps, speelde het gezelschap drie nummers uit het popu 1 a ir- k 1 assiek e genre, waarbij de diirecteur, de heer Adr. B. Holster, een korte toelichting gaf. Vooral door deze toelichting komt de muziek duidelijker tot het publiek. Na het muzikale gedeelte, bracht voorzitter dokter J. Nieuwenhuijse dank aan de heer M. Wondergem uit Waarde, die zich spontaan bereid had verklaard de bas-partij voor d»eze avond wat te versterken. Daarna werd voor het voetlicht ge bracht het blijspel in drie bedrijven „Deining om de dorpsdokter". Zonder (Advertentie) uitzondering waren de diverse bollen, in goede handen en de talrijke open doekjes getuigden van een waarde rend publiek. Rilland UITVOERING VAN RILLANDIA De muziekvereniging Rillandia gaf een uitvoering. Voorzitter L. Nagel- kerke verwelkomde in het bijzonder burgemeester Jobse en de ere-leden. De zaal was tjokvol. Na het muzikale gedeelte weid een toneelstuk opgevoerd getiteld „Tot wederdienst bereid", door de toneel groep van de Oranjevereniging alhier. Muziek en toneei werden zeer keu rig gebrachf. Na afloop volgde een gezellig bal. DOOR DE GLADHEID GEVALLEN. Omstreeks middernacht kwam de heer F. M. per fiets uit de kom van de gemeente in de Axelsestraat. Even over de brug kwam hij door de glad heid van de weg te vallen en moest in de drogisterij van de heer W. Din- gemanse worden binnengebracht. Dokter A. van Zanten die de eerste hulp verleende, constateerde een her senschudding en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis overbrengen. Bij beschikking var de staatssecre taris van O. K. en W. zijn aan de af deling r.h.b.s. van het Koningin Wil- helmina Lyceum benoemd tot leraar in vaste dienst in een volledige be trekking J. W. J. Heidoorn, thans tijdelijk leraar; tot tijdelijk lerares voor het tijdvak van 17 juli 1955 tot en met 31 augustus 1956 mevrouw W. N. Polling-Vest; wederom benoemd tot tijdelijk leraar (lerares) voor de cursus 1955-1956 C. Catsman, J. Cra mer, J. van de Graaff, mr. W. Le Mair, F. de Paauw. C. Scheen, S. Schijve en mevrouw dr. L. Wirth Roe per Bosch-van Wijk. Aardenburg JAARVERGADERING SOCIëTEIT. De sociëteit „Spoor tot Vriend schap" hield haar jaarvergadering in het Sociëteitsgebouw. Enkele nieuwe leden werden gabaloteerd. De laatste renteloze aandelen van de destijds aangegane lening werden uitgeloot. Het bestuur werd uitgebreid met 3 leden, waardoor in het vervolg hier van deel zullen uitmaken J. de Hullu, voorzitter; L. E. J. Haverland, secre taris; J. M- Paridaen, W Timmermans en Ph.. van de Velde, leden eafé's, cantinea. kloosters, kortom overal waar veel koffie wordt geschonken, waar ook ter wereld, weet men BUISMAN te waarderen. Niet alleen omdat men ermee op koffie be spaart, maar vooral omdat de koffie er lekkerder door wordt. Daarom kreeg BUISMAN een wereldreputatie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet 'n beetje BUISMAN wonderen I Aangemoedigd door het sukses van het vorige jaar, organiseren de Zeeuwse Volkshogeschool en de „Ze- vibel" op 17 en 18 februari a.s. een tweede Zeeuwse visserijbijeenkomst, waarvoor een programma is samen gesteld, dat de belangstelling zal heb ben van iedere Zeeuwse .visser en kweker. Hoewel gedurende de eerste Zeeuw se visserijbijeenkomst uitvoerige aan dacht besteed is aan de Delta-plan nen, is toch gemeend er goed aan te doen wederom over deze plannen te spreken, daar in het afgelopen jaar te Wemeldinge een nieuw laborato rium voor de oester- en mosselcul tuur is geopend, waar de bioloog bij het rijksinstituut voor visserij-onder zoek, dr. P. Korringa, de scepter zwaait. Deze bekende bioloog zal het een en ander vertellen over het werk van dit laboratorium, dat, in het ge val het Deltaplan uitgevoerd zal wor den, voor het voortbestaan van de oester- en mosselcultuur van beslis sende betekenis zal zijn. Het labora torium zal zich n.l. bezig houden met het onderzoeken van de mogelijk heden om na sluiting van de zee gaten de oestercultuur uit te oefenen en de verwaterpercelen van de mos selhandelaren te verplaatsen. Dr. Korringa zal zijn inleiding des vrij dagsavonds houden. Indien er tijd zal overschieten, zal hij bovendien enkele lantaarnplaatjes van de mosselcultuur in Frankrijk vertonen. BIOLOGIE VAN DE GARNAAL Zaterdagsmorgens zal dr. B. Ha- vinga, de directeur van het hierboven genoemde instituut, een lang gekoes terde wens in vervulling doen gaan. Het is n'.l. zó, dat vele garnalen- vissers iets meer zouden willen weten omtrent de biologie van de garnaal en het vraagstuk van de overbevis- sing. Welnu, dr. Havinga zal trachten een antwoord te geven op de vraag of de stand van de garnaal in ern- veel belangstelling bestaat, op een deskundige wijze zal worden bericht. Tenslotte zal de secretaris van de stichting van de Nederlandse Visserij, dr. H. Kranenburg, een nabeschou wing geven. Bij K.B. is benoemd tot griffier van het kantongerecht te Middelburg mir. T. W. Attema, thans beëdigd kierk (waarnemend-griffier) ter grif fie van het kantongerecht te Tilburg; aan mr T. W. Attema is tevens op gedragen de werkzaamheden van de griffier van de kanongerechten te Oostburg, Terneuzen en Zierikzee waar te nemen. De zaterdag te Goes gehouden jaar vergadering der.afd- Zeeland van de St. Augustirusvereniging was druk door de Zeeuwse onderwijzers op de eilanden bezocht. De voorzitter, de heer P- Verraes (Hansweert) sprak daarover zijn vreugde en deed namens het bestuur enige mededelingen. Na goedkeuring der jaarverslagen van de secretaris de heer Th. Spelier (Heinkenszand) en de panningmeesteresse mej. L. Boel (Goes) had de verkiezing plaats van vier afgevaardigden naar de algemene vergadering op 3 april te Delft. De meeste stemmen verwierven de heren de RaaV (Zierikzee); Verraes, Heere (Vlissingen) en mej. Boel. De ochtend werd verder gevuld met een boeiende causerie door de heer Heeeren over „Romantiek in de mu ziek1'. welke hij illustreerde met voor treffelijke band-opnamen; en vervol gens met „Tien minuten rechts- .en wetkennis" gegeven door de heer Th. Spelier. In de middag-bijeenkomst trad het ensemble-Koevoets op met een drie tal aardige maskerspelen. (Advertentie) stige mate wordt beïnvloed door de visserij. De derde inleider van het week- end, drs. J. Coenen, zal des zater- dagsmiddags een algemeen onder werp behandelen, n.l de coöperatie. Gezien het feit, dat drs. Coenen ver-1 bonden is aan de nationaal coöpera- j tieve raad als adjunct-directeur, mo- gen wij verwachten, dat dit onder-1 werp, waarvoor in de visserij zeer j De totaal vernielde auto van slager auto geheel ui telkaar gerukt. De H. uit Leur. Zoals duidelijk is te auto schoof gedeeltelijk onder de zien werd de rechterflank van de zware aanhangwagen. met beproefde medicinale be standdelen van het wereldberoem de middel tegen verkoudheden— Vicks VapoRub! Probeer ze! MEDICINALE AXEL Het Centrum: Gezworen ka meraden. DE KL1NGE Kinema van Dijck 7.30 uur; De moordenares van Las Vegas. GOES Grand: 20.000 mijlen onder zee. MIDDELBURG Schouwburg: Wij wil len George. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De banneling van Ballantrae. i\ RNEUZENConcertgebouw 7 en 8.30 uur: De koninklijke reis naar de West; 8 uur: Gezworen kameraden. VLISSINGEN - Alhambra: Theodora. Luxor: Diep in mijn hart. KOEWACHT A. de Nijs 5 uur: Schie ting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Buttefly. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Gezworen kameraden. SAS VAN GENT Olympia Q uur: De lieveling van Broadway. AXEL Het Centrum 8 uur: Gezworen kameraden. KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 7 uur; Puntenschdetinig.

de Stem | 1956 | | pagina 2