Strand OOSTKAPELLE vertoont een gunstig beeld Verdeling van lasten in ontwerp-Deltawet oONTIAC enige nette meisjes j enige flinke jongens een jongste bediende 31|2 Duizend Gramofoonplaten RADIO TAZELAAR Over mannen in de koude, vechtend voor Walcheren Ernstig bezwaar tegen RIJKE VISVANGSTEN OP DE ZEEUWSE STROMEN Vlissingse raad sprak lang over een korte agenda Halitran T Voortdurende acties vragen een verbeterd parochiehuis Neem pure Natuur - vitaminen CARNAVALS-BAL NED. CREDIETBANK N. V. a r i e v e n 4 Toevallige omstandigheid is mogelijkmaar. MOEILIJKE PROOI ADRES VAN HET LANDBOUWSCHAP Katholiek leven in Terneuzen bloeit November was een gouden maand Vlissingse matroos verdronken Nieuwe waterleidingtarieven aanvaard Januari goede oestermaand Van Rietschoten Houwens a ELEKTROMONTEURS b IJZERWERKERS c HULPARBEIDERS DE SPECIAALZAAK VOOR: VAN DE REE FLINKE DIENSTBODE 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1956 De aangevroren sneeuw knerpt onder de banden van de vrachtauto's, die pendelend tussen Middelburg en Oostkapelle t bazalt aanvoeren, dat de Polder Walcheren verwerkt in de voor posten, die de voortdurend aan de duinerij knagende zee een halt moeten toeroepen. Het knerpen blijft, ook op de duinweg, vlak bij de zee, waar de asfaltfabriek veel stoom afblaast- De ther mometer is gedaald, aanzienlijk zelfs, in deze eerste dagen van februari. Twaalf, vijftien graden onder nul. Maar het werk bij Oostkapelle, waar immers vijf strandhoofden in aanleg zijn, gaat voort. Brullend beklimmen de zwaarbeladen vrachtauto's de dui nen, zachtkens laten ze zich er af glijden, het strand op, tot vlak bij de vijandelijke frontlijn, die door de oostenwind aanzienlijk is teruggeslagen. Dit hebben deze stoere werkers op het strand van Oostkapelle voor: de waterstand is, juist door deze koude adem, bijzonder laag. Verkleumd vechten zij door. Mo dern materieel voert het bazalt naar het eind van de hoofden, het water wijkt, sluit zich erboven. Maar korte tijd later tronen de zware blokken reeds boven de brekers, die er op stuklopen. Als de blokken eenmaal aaneensluiten, dan komen de mannen van de asfaltploeg. Zo worden deze strandhoofden tot strandhoofder., hechte materiën, waarin de zee geen gemakkelijke prooi zal vinden. De werkers in hun laarzen en dikke kleding staan zich tussen twee la dingen door wat warm te slaan. Zij kijken even naar de golven, naar het strand. Dat strand, daar is iets bijzonders mee. Het is en dit is de bedoeling van deze hoofden: gerezen. Voor hen de vretende zee, achter hen de vrucht van hun arbeid. Is hier werkelijk sprake van resultaat? De leek zal deze vraag spoedig be antwoorden. Het strand van Oost kapelle is inderdaad omhoog geko men, de staarten van de hoofden Het Landbouwschap heeft blijkens een adres van de Tweede Kamer met grote waardering kennis genomen van het ontwerp-Deltawet. Het vertrouwt dat de waterschap pen zoveel mogelijk betrokken zullen blijven bij de voorbereiding en uitvoering van de werken en dat tevens de vereiste wijzigingen van verschillende reglementen van wa terschappen met de vereiste spoed ter hand zullen worden genomen. Dit geldt vooral in gevallen waar dijk- verkortingen zullen kunnen plaats vinden. In dit verband vestigt het Land bouwschap de aandacht op de inpol dering van het Land van Saeftinge in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, waar door dijkverkorting een aanzienlijke landwinst is te verkrijgen. Voorts dringt het Landbouwschap er op aan, indien technisch uitvoer baar om zo spoedig mogelijk te stre ven naar de bouw van een stormstuw in de Rotterdamse Waterweg. Het centrale deel van Holland met zijn grote bevolkingsagglomeraties ver krijgt immers niet het voordeel van een dubbele waterkering daar de Rotterdamse Waterweg terwille van scheepvaart- en defensiebelangen niet afgedamd kan worden. Tegen de voorgestelde verdeling van lasten gevoelt het Landbouwschap in eerste aanleg ernstig bezwaar. Het gaat niet aan, zo meent het Landbouwschap, om de enorme be dragen welke gemoerd zijn met de verhoging van de dijken langs de Westerschelde in eerste aanleg ten laste te brengen van de betrokken beheerders nu deze arm terwille van internationale belangen niet kan worden afgesloten. Adressante acht het uiterst moei lijk om een lastenverdeling te con strueren welke het recht doet we dervaren aan de onderscheidene meer directe belangen welke bij het werk zijn betrokken. Ook dit feit pleit er h.i. voor om in eerste aanleg het Rijk de kosten te doen dragen en bij nadere wet maat staven te geven omtrent aan anderen op te leggen bijdragen. Gedurende de lange periode welke met de uitvoering van de werken ge moeid zijn, dienen in het af te sluiten Deltagebied nog een aantal „zwakke plaatsen" te worden versterkt. Ter wille van de rechtszekerheid is ook hier een wettelijke regeling vereist met een mogelijkheid van beroep op de Kroon. DE VISSERIJ. Hoewel n i t direct voor de land bouw van belang, is het Landbouw schap getroffen door het feit dat het ontwerp volstaat met aa' de visserij en aanverwante i drijven een tege moetkoming toe te kennen in schade welke door de Deltawerken ontstaat. Het Landbouwschap zou in deze Raamwet het toekennen van een schadeloosstelling evenwei niet bij voorbaat willen uitsluiten. Tenslotte geeft het Landbouwschap uiting aan zijn vrees dat in het noordwestelijk gedeelte van het af te sluiten Veeregat het zoute water niet voldoende verdreven zou kunnen worden. Hetzij door aanleg van een spuisluis in de dam in het Veeregat, hetzij op andere wijze dient aan deze moeilijkheid het hoofd te wor den geboden. gaan er zelfs bijna geheel onder schuil. Dit zal niemand trachten te ontkennen. Ook zij, die de leiding van dit werk op zich hebben genomen, de technische ambtenaren, de ingenieur, de heer H. Visser niet. BEVREDIGEND „Bevredigend" luidt echter het commentaar, dat ir. Visser ons op deze strandverhoging gaf. Hoewel h -t beeld voorlopig uitermate gunstig is, liggen de hoofden er nog niet lang genoeg om direct te gaan juichen. Het kan een toevallige omstandig heid zijn. Maar ir. Visser voegde hieraan onmiddellijk toe, dat het een feit is, dat sinds de aanleg van de hoofden zand is gewonnen. Het juiste resultaat is dus nog niet bekend. Maar de aanwijzingen zijn hoopgj- vend. Deze eerste vijf standhoofden zon der palen, die op Walcheren werden aangelegd zijn thans bijna geheel ge reed. Nog enkele maanden en het is zover. Het plan is, dat er tussen West- kapelle en even voorbij het strand van Oostkapelle totaal 45 zullen ko men. Deze eerste vijf zijn aangelegd voor het noordelijkste deel van de noordwestkust. En als het strand daar zal blijven toenemen, dan kan men verder gaan. Dan kunnen de hoofden hoger wor den gelegd. WAARDERING En ondertussen vechten de mannen door. De ergste kou is wellicht voorbij, maar hoe het morgen zal zijnDe mensen aan het roer van de Polder Walcheren hebben hiervoor veel waardering. „Men kan er zijn petje voor afnemen", zo ver tolkte ir. Visser deze gevoelens, „zij hebben werkelijk hun man netje gestaan!" DE LAATSTE TIJD valt er van de zijde van Terneuzens katholieken een tcvendigere belangstelling waar te nemen voor alles wat het parochiële leven betreft. Daarbij valt duidelijk waar te nemen dat er bij de katho lieken van Terneuzen a.h.w. een vonk wordt losgeslagen telkens wanneer de geestelijke overheid een beroep op hen doet. Alle acties slagen volko men en pastoor en kapelaan zelf staan steeds opnieuw verwonderd over de aanhankelijkheid en goede wil der parochianen. Vanzelf is het parochie huis dè plaats van katholiek Terneuzen waarin zich deze activiteiten ontwikkelen, zowel cultureel als maatschappelijk. Toneel en zangavonden, ver gaderingen van K.A.B., K.A.V. r.-k. Vrouwengilde, het jeugdwerk in zijn ge hele omvang, vergaderingen van Wit-Gele Kruis, lezingen van dit en filmvoorstellingen over weer wat anders steeds is het, het parcohiehuis waar zich dit alles afspeelt. Maar door deze grote activiteit blijkt iedere dag duidelijker dat het parochiehuis minstens een grondige vernieuwing no dig heeft. OUD Er zijn inderdaad genoeg katholie ken die met tegenzin naar het pa rochiehuis gaan. Niet omdat de pro gramma's die er worden vertoond niet interessant genoeg zijn, maar om het parochiehuis zelf. Hoe kan het ook anders. Na dat de tegenwoordige kerk was gebouwd werd het oude kerkje tot „patronaat" gebombardeerd en men kan er van overtuigd zijn, dat deze oplossing voor die tijd uitste kend was. Maar we moeten er reke ning mee houden dat die tijd voorbij is en dat ook de eisen van die tijd voorbij zijn. Nu in 1956 speelt zich veel meer af buiten het gezin. De katholieken dienen met elkaar in contact te staan op allerlei mogelijke manieren. Het culturele leven moet omhoog. De katholieken moeten zich op de hoogte stellen van de problemen van deze tijd, zij moeten aan politiek doen, het jeugdwerk mag niet meer aan toeval worden overgelaten, de ouden van dagen hebben hun sociëteit nodig; het parochiehuis is naast de Kerk een zeer belangrijk gebouw geworden, waaraan zeker de nodige aandacht De maand november j.l. was voor de visserij op de Zeeuwse stromen een gouden, dank zij vooral de over vloedige haring- en garnalenvangst. Op de diverse afslagen werd in to taal aangevoerd 9.350.000 kg. met 'n opbrengst van f. 2.346.000 tegen resp. 3.229.000 kg. en f. 1.122.000 in no vember 1954. Voor de haring waren de cijfers 4.379.000 kg (1.269.000) en f. 972.000 (f. 249.000). De aanvoer van garnalen was 372.410 kg. (67.500) en de opbrengst f. 255.500 (f. 78.200). Ok de mossels droegen stevig tot de goede uitkomst bij. De omzet bedroeg 3.532.000 kg (1.259.900) en de opbrengst f. 415.300 (f. 131.600). De oesters tenslotte brachten f 621.500 in het laadje tegen f. 575.250 in november 1954. De oestervisserij werd door 46 vaartuigen onregelmatig uitgeoefend. Er werd in hoofdzaak op consumptie oesters gevist op de Yersekebank als ook in de benedendistricten. De kwa liteit der oesters van de Yersekebank Dortsman en Oudetongsebank was be ter dan die van de oesters uit de Zandkreek en van de percelen onder Stavenisse. De groei der oesters was overal gelijk. De handel in oesters was slap maar de export normaal. Handel in zaaioesters was zeer slecht. MOSSELVISSERIJ De mosselvisserij werd in novem ber door 87 vaartuigen onregelmatig uitgeoefend. Van de percelen Ham men en Oosterschelde w.d. werden nog slechts enkele orders uitgevoerd. Deze mosselen moesten alle gezuiverd worden van schelpen hetgeen ge schiedde door de zich aan boord be vindende molen. Zo was het ook ge steld op de percelen in het district Grevelingen van waar 19.305 ton con sumptiemosselen werden afgeleverd naar Yerseke en Tholen. In bedoeld district moesten de meeste kwekers twee dagen vissen om hun order van 100 ton te kunnen uitvoeren. De aan wezige voorraad consumptiemosse len op de Zeeuwse percelen was maar matig. De meeste mosselen werden dan ook uit de Waddenzee aange voerd te Yerseke. BRESKENS TROK VISSERS AAN. De garnalenvisserij werd door 92 vaartuigen uitgeoefend. De vang sten waren weer goed lonend. Er wer den 91.490 kg grotere garnalen meer aangevoerd. De gemiddelde prijzen waren een weinig gestegen, zodat de opbrengst in november 1955 f. 51.760,- meer was dan in de voorafgaande maand. De aanvoer van bijvis was over het algemeen genomen veel hoger dan in de vorige maand. De grotere aan voer van bijvis te Breskens was een gevolg van het feit, dat een groot aantal vaartuigen van Scheveningen, IJmuiden, Enkhuizen Urk, Texel, Kat wijk, Den Helder, Volendam en Wie- ringen vanuit Breskens de haringvis serij uitoefende. moet worden besteed. Het dient er minstens zo uit te zien dat de paro chianen er behoorlijk in kunnen wor den ontvangen. Dit is een minimum eis. Het Terneuzense parochiehuis bé- antwoordt jammer genoeg, allerminst aan deze minimum eis. Het is ongezellig, koud, kaal en vervallen. OOK DAAR.... VERNIEUWING Het constateren van deze feiten is niet nieuw en pastoor van Campen weet het ook al van het begin dat hij in Terneuzen is gekomen en vanaf dien dag ia dat één van zijn zorgen geweest. En zo heeft hij besloten „Wij moeten nu maar eens proberen er een eind aan te maken. Met de hulp van mijn parochianen geloof ik een eind op streek te komen". „Laten wij beginnen met het aller voornaamste", zo mijmert pastoor van Campen verder. Dat toneel moet la ger. De eerste rijen hebben na een voorstelling een stijve nek. De toneel gordijnen moeten vernieuwd worden. De stoelen o! die stoelen in dat „pa tronaat" zijn een nachtmerrie. Twee honderd en vijftig stoelen zijn er be slist nodig. Een fatsoenlijke verwar ming zal ieder welkom zijn, niet in het minst de bejaarden bij hun weke lijkse sociëteit. Katholiek Terneuzen moet zich in zijn parochiehuis thuis voelen. Pastoor en kapelaan en bestu ren van verenigingen stellen het op prijs hun bezoekers in een behoor lijke omgeving te ontvangen, een om geving die past bij alle stand en rang. Dit zou er minstens moeten komen en dit kost geld. FEEST. Zo zullen de dagen vóór carnaval worden benut om met een hele grote trom alles wat katholiek is in Ter neuzen naar het parochiehuis te ha len, Vrijdagavond a.s. begint de pret met de vertoning van een bonte avond die beslist bont genoeg zal zijn en waaraan de bekende minstreel Jan de Nijs, de Haagse Brabander zijn medewerking gaat verlenen. Zater dag en zondagnamiddag twee verschil lende jeugdprogramma's waarvan Jan de Nijs eveneens de leiding heeft. Op deze avonden en middagen zijn met-katholieken zoals altijd even hartelijk welkom, Maandagavond danst de jeugd en dinsdagavond doen dac de ouders. Alles is gedaan om deze avonden te doen slagen en het enthousiasme waamee deze programma's worden voorbereid zal de avonden ook doen slagen. De 24-jarige matroos J.W. de Ruy- ter uit Vlissingen is zondagavond, toen hij te Grevelingen (Frankrijk), aan boord van zijn schip „Odille R" wilde gaan, verdronken. De „Odille R" wordt vandaag in Vlissingen ver wacht, waar het stoffelijk overschot van de matroos ter aarde zal worden besteld. Alsof een kraan werd opengedraaid zo vloeiden in de Raadszaal te Vlis singen de woordenstromen van de raadsleden over... waterleidingtarie ven, loslopende honden en een nood schoot voor de M.T.S. Het was een korte agenda, waarvoor men nijeen- geroepen was, het werd een langdu rige zitting. Het eerste, waarover men zijn spraakwater goot, was het binnenge komen schrijven der Ned. Vereniging tot bescherming van dieren, afd. Zee land Zuid met het verzoek de veror dening inzake loslopende honden in te trekken, dan wel ontheffing te ver lenen voor bepaalde stadsdelen en bui tenwijken. De heer Smit (P.v.d.A.) wees op de vele moeilijkheden die door deze verordening waren ontstaan en zag het verbod gaarne ingetrokken. De heer J. Marijs (A.R.) was een andere mening toegedaan: vóst die hond! Nooit meer los op de weg. Teleur gesteld was hij over de houding der politie, die niet streng optreedt tegen de eigenaren van honden, die nog steeds hun honden niet aan de lijn houden. Per 1 januari j.l. zou men met straffe hand tegen overtreders optreden, doch hij moest constateren, dat er vrijwel geen bekeuringen wor den opgemaakt. Het vangen van los lopende honden vond eveneens te wei nig plaats, volgens de mening van de heer Marijs. Men beschikt over een motor met zijspan en binnenkort een surveillance-auto. Die kan men óók voor dit werk inschakelen, aldus het raadslid. B. en W. kregen dit verzoek echter in handen voor het uitbrengen van een pre-advies en zegden toe, contact op te nemen met de Commissaris van Politie. VOORLICHTING. Lang discussieerde men over de nieuwe tarieven der Waterleiding- Maatschappij Midden Zeeland, zoals deze maatschappij ze in wil voeren. En in móet voeren om een enigszins acceptable exploitatie te krijgen en tegemoet te komen aan de wensen van het Rijk. De heer J. van Wag- tendonk (P.v.d.A.) vond het logisch dat de aansluitkosten door de afne mer worden betaald. Daarom vond hij het voorstel redelijk, alhoewel de W. M.Z. géén rekening heeft gehouden met zgn. onderverbruik. Hij stelde voor een zgn. hardheidsclausule in te doen voeren. Een aangeslotene, die be paalde moeilijkheden heeft, kan dan schriftelijk verzoeken om in een la gere tariefklasse ingedeeld te worden. De raad nam deze motie met alge mene stemmen aan. Raadslid J. Marijs (AR) had waar dering voor de moeizame arbeid van de Commissie die deze tarieven moest voorbereiden. Ir. H. Krietemeyer eveneens, die na een langdurig betoog zich akkoord verklaarde met deze ta rieven. De heer H. van Rooyen (CH) noemde deze materie „oud zeer" en wees op de storm van protesten die destijds ontstonden bij het invoeren van het zgn., oppervlakte-tarief, Hij merkte op, dat afwijzen prak tisch onmogelijk was, daar men hier met de rug tegen de muur stond. De heer H. B, Knoop (WD) zag graag de invoering van een abonnements tarief, gebaseerd op bewoond opper vlak, aantal inwoners en aantal tap punten. Grote besparingen werden hierdoor verkregen. Kostbare meters werden overbodig enmen zou óók geen meter-opnemers meer nodig hebben. Uit de raad kwam de wens naar voren dat de W.M.Z. een uitvoerige voorlichting zou geven in de vorm van een brochure. De burgemeester zeg de toe, dit met de W.M.Z. te bepra ten. De commissie voor de Waterlei dingstarieven had een moeilijke taak, die zij tot een bevredigende oplossing wist te brengen. Zij was echter ge bonden aan een oplossing binnen het raam van het oppervlaktetarief. Im mers, de opbrengsten moesten gelijk blijven, want het Rijk zou geen gróte re subsidie verstrekken bij nog grote re tekorten door een nieuw tariefstel sel. Overschakelen op een ander ta rief betekent voorts een direct verlies van ruim zestig duizend gulden. Na een langdurige discussie, waar aan alle raadsleden deelnamen, be sloot men de nieuwe tarieven te aan vaarden. TERUGHOUDENDE RAAD Dat de woordenstroom nog even rij kelijk kon vloeien bleek bij het punt: beschikbaar stellen van bouwgrond aan de vereniging „De Ruyterschool" voor het bouwen van een noodschool voor de M.T.S. De grond zou ter be schikking worden gesteld voor de tijd van 5 jaar, waarna deze tijd met eenzelfde periode kon worden ver lengd. Het erop neer komt, dat tien jaar een noodschool geduld moest worden. Raadslid D. Romeyn (P.v.d. A.) vond het jammer, dat er geen andere grond beschikbaar was dan juist in de omgeving van de Nieuwe Markt, waar binnen enkele jaren het stadhuis zal verrijzen. Hij zag in deze „noodschool' een remming voor ver dere bouw, o.a. van de geprojecteer de winkelgalerij. Echter, deze nood school kon wel eens het voorportaal zijn voor de definitieve M.T.S. en daarom durfde hij zijn stem niet te onthouden. Raadslid H. van Rooyen (CH) zag dit ook zo in en stemde evenmin te gen. Ir. H. Krietemeyer (AR) wees op het nauwe jasje, dat Vlissingen omsluit. Demping van de Spuiboe- zem zou een groot oppervlakte bouw grond opleveren. De wethouder van Openbare wer ken, de heer M. v. Popering merkte op, dat B. en W. onmogelijk een an der terrein beschikbaar hebben. Doch een verantwoord noodcomplex is ver re te prefereren boven de materiaal- opslagplaats, die nu ter plaatse aan wezig is. Verdere bebouwing zou vol gens B. en W. niet gestagneerd wor den door deze noodschool. De demping van de Spuiboezem leeft wel bij B. en W. doch hieraan zitten nog vele problemen, die niet zo vlot zijn op te lossen. Uiteindelijk besloot de raad haar goedkeuring ook aan dit voorstel te verlenen. Bij de rondvraag stelde de heer van Wagtendonk een vraag over de toestand van de Prins Hendrikweg (naar de veerdienst toe). Hij wees op de onhoudbare situatie. Wethou der van Popering kon echter mede delen dat zeer binnenkort deze be langrijke weg verbeterd en verbreed zal worden in samenwerking tussen Rijkswaterstaat en gemeentewerken. Op verdere vragen uit de raad werd door B. en W. medegedeeld, dat bin nenkort een wijziging van het ambte naren-reglement inzake het ontslag van de gehuwde ambtenares tege moet kan worden gezien. Met de oesterverzending uit Zee land, ging het ook in januari jl. cres cendo. Er werden van deze lekkernij 2.268.000 exemplaren verkocht tegen 1,987 over januari 1955. De onderverdeling was: Nederland 170.087 (109.114) stuks; België 1.915.748 (1.737.943) stuks; Engeland 70.300 (62.100) stuks; Duitsland 78.780 49.880) stuks:. Andere landen 33.174 (28,050) stuks. FAMILIEBERICHTEN (uit ande-.a bladen) Geboren: Thérèse Ver- hagen-Teulings, Eindhoven. Alfons Crijnen-Vosters, Eind hoven. Gehuwd: Jo Kerkhoff en Josa Bakermans, Heerlen; J. Pleging en A. de Roy, Hel mond. Overleden: Franciscus T. J. Pannekoek, 82 jr. Eind hoven; Karl Naphansen. 65 jr Spekholzerheide; Petrus Scheepers, 81 jaar, Mierlo- Hout. Ondertrouwd: Lucien Hemelaar en Irene v. Campenhout Hulst, Stationsweg 20 St. Jansteen, Gentsevaart 26 De plechtige huwelijksinze gening zal plaats hebben op 14 februari a.s. in de pa rochiekerk van de H. Jo annes de Doper te St. Jan steen, te 9.30 uur. Toek. adres: Stationsweg 22, Hulst. Receptie van 2-3 uur Sta tionsweg 20, Hulst. ca. 60 x krachtiger dan gewone levertraan GESLOTEN "Wegens huwelijk is slagerij Hemelaar op dinsdag 14 en woensdag 15 februari geslo ten. 516-0 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die op enigerlei wijze hebben medegewerkt bij het ziekbed van onze dierbare vader A. J. DE WINDT voornamelijk Zr. E. Fassaert en Zr. Verwillighen-Meule meester, H.H. geestelijken en behandelend geneesheer. Ook overlijdensverzekering D.E.L.A. voor de prompte wijze der begrafenis. FAMILIE DE WINDT Hulst, februari 1956 Eén Halitran-capsule staat ge lijk aan een hele paplepel lever traan! Dit komt, omdat Halitran ca. 60 x meer Vitaminen bevat dan g one levertraan i Zo'n kleine, handige capsule slikt U bovendien met genoegen. Neem er 2 per dag! Halitran verhoogt Uw weerstand en ver rijkt Uw krachten met een fikse stoot Vitaminen, rechtstreeks afkomstig uit de verse, blanke levers van heilbot en andere edelvissen uit de arctische zeeën. Echte Natuur-vitaminen dusl Daar gaat ter wereld niets boven. De constante vitamine-hoogte van Halitran wordt nagegaan en op certificaat gewaarborgd door het Noorse ..Institut' for Er- naeringsforsking", Oslo. Dit ver schaft U absolute Vitamine- Zekerheid. (Voor kleine kinde ren zijn er Halitran-druppels. Elke dag 3 druppels op een schepje suiker of in de pap er is geen veiliger Vitaminen- bron voor Uw kleine!) ca. 60 maal meer Vitaminen dan gewone levertraan. ELEKTROTECHNISCHE MIJ. N.V. Postbox 6025 Rotterdam Dokkade 2 Vlissingen VRAAGT voor haar werken in Zeeland: voor de functies, genoemd onder a. en b. Aanmelden: Gewestelijk Arbeidsbureau: le Roosen vrijdagavond 10 februari van daal. Raadhuisstraat 74; 19 30 uur tot 20.30 uur 2e Goes, Oostsingel 150 don derdagavond 9 fehruari van 19 tot 20.30 uur. g 1 T^erse precisie G heeft alle modellen in voorraad Nieuwstraat 14 - TERNEUZEN tegenover Hotel des Pays Bas. .gwrojk&u, JCxv A arnmmmmmimaiammWBtt nv IO00000000O0000O000000000000000000 ZEELANDS GROOTSTE wordt georganiseerd door „SCHELDEGALM" in de zaal „ZEELANDIA" te HANSWEERT op dinsdag avond 14 februari, aanvang 8 uur, sluiting 2 uur. Entree f 1.50. Dansorkest „The Orpheans" uit Goes, g GO0OOOOOOOOOOOOO0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOi i N.V. DE FAAM - IZ1^TI!u-bkeda: vraagt voor spoedige indiensttreding J Inpakafdeling I ook gehuwde dames kunnen voor aanstelling op deze I afdeling in aanmerking komen, desgewenst alleen in de morgen- of middaguren, of alleen voor de avond- uren. Produktie-afdeling J leeftijd 14-18 jaar. J Kantoor (MNL.) in het bezit van M.U.L.O. diploma. J AanmeldingAfd. Personeelszaken, Kantoor LINIE STRAAT 19, 609-oo VOOR DIRECT GEVRAAGD: VOOR DAG EN NACHT in gezin van 3 parsonen. Modern huis, goed loon, prettige werkkring, ruime vakantie. Aanmelden: BRABANTLAAN 10, BREDA, 's avonds na 6 uur. 981-oo IN AL ONZE FILIALEN EN DEPOTS ■■J HULST - TEL. 24 - 300 IJZENDIJKE - TEL. 128 Rekening-courant effecten - credieten assuranties ALLE BANKZAKEN ALLE ASSURANTIES De Bank van vertrouwen Alléén bij vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage: 3 regels of minder f 0,80; iedere regel meer 15 ct. Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen half geic' berekend 25 Letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel. PERSONEEL GEVR. Dienstbode gevr. voor dag en nacht, per 1 maart in klein ge zin. Aanm. tel. 3598 of schrif telijk. Mevr. Jongbloed, Baro nielaan 207. Breda. 6622 Meisje gevr. voor alle werk, ouder dan 17 j., was en strijk buitensh., wekenlijkse hulp bij schoonm., kamer met verw., k en w. water. Zeer goed loon. (Brasschaat) Polygoon, Breda- baan 803. 6610 Nette Juffr., mag ook weduwe zijn. voor hotelbedrijf te Bus- sum. Loon f 125 plus verval. Aanm. S. Gabriels. Fahrenheit- str. 27, R'daal, Tel. 3394. 9567 Bijverdienste aangeboden door verkoop van onze produkten in uw woonplaats in vrije uren. Soil, te richten aan IKOL, afd. 01 - Postbus 3 - Den Dolder. 6621 TE KOOP AANGEB. Een eikenhouten Mechelse ka- binetkast te koop, gr. bronzen klok (Frans uurwerk) en kleine gaskachel bij G. Riské, Dubbele poort 9. Hulst. 644 Een prima Singer trapnaaima- chine te koop en handnaaimach. f 55. Haagweg 143, Breda, Tel. 2165. 6642 hebben wij voor U in voorraad van de strengst klassieke J tot de meest moderne JASZ-PLATEN en TOP-HITS In onze hypermoderne Disco-Afdeling met luistertelefoons j en boxen kunt II rustig Utv keus maken uit deze enorme m sortering. Vraagt gratis toezending van ons maandelijks huisorgaan, waarin alle nieuw verschenen platen zijn opgenomen. Verzending door geheel Z.-Vlaanderen. RADIO - GRAMO - TELEVISIE Tel. 2361 (K 1150) TERNEUZEN

de Stem | 1956 | | pagina 4