fel De conferentie te Genève gaat vandaag weer lopen Nog zeer lange tijd zal ik mij beschouwen als uw leerling" Zi jn wapens almachtig Opheldering verkregen Mr. Cals' begroting werd geducht bekritiseerd Furieuze Gerretson vond steun in Eerste Kamer Een oostduitse luchtmacht? ling itendhoest kershoest Minister Luns ging toch op reis Besluit werd genomen op informele vergadering Ongenood bezoek Vorstin leidde self haar oudste dochter binnen Smeekschrift aan aartsbisschop Poujadist werd vlot van zijn zetel verdreven I heid HüwT MPROOST DAGBLAD VOOR ZEELAND Foster Dulles DOOI Noordpoolsfeer op IJj?e!meer WESTERSE HARTSTOCHTEN O.K. en W. in de Tweede Kamer Pater Stokman: zij wel; wij niet Overeenkomst of afspraak „Uw departement is onbetrouwbaar Foster Dulles over de weerballons Samenscholingen in Algiers verboden Wadden-eilanden uit hun isolement Kroonprinses Beatrix in Raad van State „Dankbaar ben ik, lieve moeder Russische vissers betalen boete Mgr. Ariëns Nieuwe CAO voor landarbeiders „Allegaartje" op de begraafplaatsen Groot tumult in Frans parlement door, ionkere komt Ipen en Imte en lenbent Jampen af - irriteert Uw keel - U uit de slaap. Laat U niet langer plagen. s de genezing! bij het gaan orgens ontbijt riproost tablet. Zonodig loop van de dag nog tot maximaal 4 tablet- >r dag. assend resultaat! tten1.1.45 apotheker en drogist. Suleikah, die ver- de ingang van de hoort nori lang de ie stem van de ls deze reeds in 't Ejdwenen is 96e JAARGANG No. 22068 Uitgave N V. Uitgevers My Weerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H A Bruna. Redactieraad; C. J. v. Hootegem, Mr Dr. A J. J. M. Mes, Mr. H M. L. de Rechter, L. J v. t Westende, P. V M Vercauteiea Abonnementsprys by vooruitbetaling t 5-85 per kwartaal, pel post 6.55, pel week (uitsluitend bij niet post- bestell.) t 0.45 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 ct Postrek no. 27884L Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 8 FEBRUARI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per m/r Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TBRNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Jordanië is erin geslaagd Irak te overtuigen van het rrote gevaar, dat Israël tot agressie zal overgaan. Jor danië probeert Irak op deze manier volledig in de Arabische liga te trek ken, met als konsekwentie, dat Irak het pact van Bagdad op de tweede plaats zal stellen. Ondanks de grote aandrang welke in het Congres wordt uitgeoefend op Foster Dulles, dat de V.S. Israël aan wapens zullen helpen, heeft de mini ster nog geen besluit willen nemen. Hij zei er niet zeker van te zijn, dat levering van wapens aan Israël de rust zal doen terugkeren. De veilig heid werd volgens hem misschien be ter gediend met „andere middelen". Canada heeft het wapenembargo voor het midden-oosten opgeheven. Wel zal elke leverantie op zich wor den bekeken. BRITSE TROEPEN hebben te Fa- magusta (Cyprus) geschoten op beto gers, die met stenen gooiden. Er vie len enkele gewonden, waarvan er la ter één is overleden. De stad zag blauw van het traangas. DE PRESIDENT van de hoge auto riteit van de KSG, René Mayer, zal in de VS 'n bespreking hebben met de voorzitter van de commissie voor atoomenergie. Hij treedt hier waar schijnlijk op voor „Euratom". DRIE Amerikaanse passagiers en 'n Iraakse piloot zijn gisteren gedood, toen het vliegtuig waarin zij zaten, bij Bagdad verongelukte. De besprekingen in Genève tussen Nederland en Indonesië nullen worden voortgezet. Deze conclusie, neergelegd in een kort en zakelijk communiqué van de beide delegaties, mag men danken aan een informele ministesrgadering die gisteren werd gehouden. Gistermorgen was de Neder landse delegatie, waarvan o.m. de ministers Luns, van de Kieft en Zijlstra deel uitmaken, naar Genève vertrokken. Tegelijkertijd ontbood de Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Anak Agung, gde Agung de Indonesische zaakgelastigde, mr. Kweedjiehoo naar Genève. Voor minister Luns moet het pret tig zijn, dat er reeds zo spoedig op heldering (waarom steeds was ge vraagd) is verkregen. In de Eerste Kamer, die gisteren vergaderde, werd er namelijk kritiek op uitgeoefend, dat hij naar Genève was gegaan, ter wijl de interpellatie-Gerretson op de agenda stond. Niet alleen prof. Gerretson, maar zelfs Kamervoorzitter Jonkman vond dit onjuist. Minister Luns kan thans op de bereikte resultaten wijzen, om zijn weggaan te motive ren. Direct na zijn aankomst in Genève had onze minister van Buitenlandse Zaken een afzonderlijk onderhoud met zijn Indonesische ambtgenoot- Hij noemde het een langdurig en zeer openhartig gesprek. Daarna vergaderden de dele gaties afzonderlijk en toen was de weg vrij voor de in formele vergadering van gis teravond. Vandaag; wordt de conferentie her vat, zo is voorts meegedeeld. De be sprekingen van de agendapunten znllen voortgaan. hetgeen inhoudt, dat de Indonesiërs nog even zullen moeten wachten op hun „slotverga dering". DE SAARLANDSE Landdag heeft met grote stemmenmeerderheid enkele wetsontwerpen goedge keurd. Hieronder is er één waar bij de Saarlandse vlag wordt ver vangen door de Duitse. EEN WOONSCHEEPJE, dat lag aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam raakte bekneld in het kruiende ijs en zonk. Het huikje werd bewoond door een vrouw met haar twee kinderen. Het drietal was echter afwezig. ENGELAND en Rusland zullen hun kulturele betrekkingen uitbreiden. Wederzijds worden tentoonstellingen georganiseerd. Ook worden orkesten, studenten en geleerden uitgewisseld. OP PALMZONDAG zal de groslijst stemming voor de lijst van de K.V.P. (waarop prof. C. Romme lijsttrekker voor het gehele land zal zijn) worden gehouden. DE PREMIER van Malakka heeft meegedeeld, dat zijn [and van 31 au gustus 1957 af, volledig onafhankelijk wordt binnen het Britse gemenebest. Dit was hem door de Engelse rege ring beloofd. OP EEN onbewaakte overweg in Gronau (Duitsland) is een auto, waar in o.a. twee Nederlanders zaten, door een trein gegrepen. De beide Neder landers kwamen om het leven. NOG STEEDS wordt gezocht naar de zeven, in het zuidpoolgebied vermiste Amerikanen. Men heeft hen in de ontzaglijke ijswoestijn nog niet kun nen vinden. IN MADRID hebben studenten be toogd tegen een eventueel herstel van de monarchie in Spanje. „Wij willen Franco houden" riepen ze. VAN RUSSISCHE regeringszijde wordt gemopperd op de eenvorming- heid en de eentonigheid van de op maak van de Russische kranten. Men verwacht dat de Russische journalis ten, naar westers voorbeeld, levendi ger kranten zullen gaan maken. Weersverwachting medegedeeld 00r het K.N.M.I., geldig tot J vanavond; i Veel bewolking met aanvanke- i J 110 8" tijdelijk enige sneeuw die hmselijk overgaat in regen, later verspreide opklaringen. Tempera- i 'uren omstreeks het vriespunt met vooral in de kustprovincies dooi. J wak,1e tot matige wind, ruimend noord" VeSt "aar noordwest tot Het Belgische weerkundig insti- tuut verwacht: J i Zwakke veranderlijke wind, draai- al Paar zuidwest en west, meest- i a* betrokken en nevelig met P'catselijk dikke mist, in het wes- ten en het noorden van het land sneeuw gevolgd door regen en ver- F»reiue ''zel met tijdelijke dooi. rn "bstedrukgebied overdekt Eu- J j|®a' .maar verzwakt naar Scan- t waar een depressie aan- wezig js_ t .„Xanc!aag: zon onder 17.41, maan r in6r tiur. Morgen: Zon op i ö'i0. maan op 6.40 uur. (Van onze parlementaire verslagg.) Veel kritiek heeft minister Cals bij de behandeling van zijn begroting in, de Tweede Kamer moeten horen. Pater Stokman vroeg zich af, of bij het zoeken naar een oplossing van de onderwijsproblemen wel de meest effi ciënte werkwijze wordt gekozen. Verder waagt de minister zich aan ver- uitgebreide wetswijzigingen, zoals in verband met de tweede T.H. en aan experimenten als een algemene middelbare school, maar de noodzakelijke vernieuwing, zowel van de hoger-onderwyswet als van de wet op het V.H.M.- onderwijs, blijft uit. Pater Stokman pleitte ook voor subsidie-verlening van een aantal in stellingen voor arbeidersontwikkeling en wees er op, dat het A. C. de Bruyn- instituut van de K.A.B. geen subsidie ontvangt, doch het socialistische in stituut voor arbeidersontwikkeling wèl. Hij verklaarde een amendement in voorbereiding te hebben, waarin de kamer een principiële uitspraak doet over de wenselijkheid van sub sidiëring van dergelijke instellingen. Ook vroeg hij om subsidie voor de r.-k. Leergangen te Tilburg, juist in Franse kolonisten hebben stenen, rot fruit en groenten geworpen naar de Franse premier, Guy Mollet, toen deze in het centrum van Algiers aankwam om daar bij een oorlogs monument een krans te leggen. Stu denten vernielden later deze krans. Deze telefoto toont de studenten zwaaiend met de restanten van het bloemstuk. De erewacht staat toe te zien. Aon de achteringang van het paleis op de Dam vervoegde zich gisteren een 32-jarige man, die toegang tot het paleis eiste. De ongenode vezoeker trok een J mes en riep, dat hij het paleis wilde bezichtigen. De portier wist de aandacht te trekken van een monteur, die in de buurt bezig was en samen lood sten ze de opgewonden indrin ger naar een wachtkamer. Toen de man werd opgehaald was dat voor een tocht naar het politiebureau. De bezoeker bleek een Brabander te zijn, die waarschijnlijk niet geheel normaal is. H.K.H. Prinses Wilhelmina was in het paleis, toen het incident plaatsvond, maar zij heeft er niets van gemerkt. (Van onze parlementaire verslaggever.) Een steeds driftiger wordende professor Gerretson, die met zijn knokkels het spreekge stoelte beukte om zijn betoog over een vermeende schending van de Grondwet kracht bij te zetten, heeft gisteren enige uren lang de aandacht van de Eerste Kamer gevraagd en haar op enkele punten achter zich ge kregen, nadat hij zijn interpel latie over een Delta-overeen komst had gehouden. Zo was men algemeen met hem eens, dat de regering bij de instruc ties die zij destijds heeft gegeven aan de ambtenaren van de technische Scheldecommissie te ver is gegaan. In die instructies lag volgens prof. Gerretson besloten, dat deze techni sche commissie, die als een zuivere studie-commissie was opgezet, vol machten kreeg waardoor zij haar werkterrein kon uitbreiden van de Schelde tot de gehele delta van Maas en Rijn. Dit nu heeft geen technisch karakter meer. maar de meest ver strekkende staatsrechtelijke konse- kwenties en dus had deze instructie allereerst aan de Staten Generaal moeten zijn meegedeeld, aldus prof. Gerretson. Minister Beyen, die zijn ambtge noot mr. Luns verving, meende, dat de instructies tot uitbreiding van de bevoegdheden van genoemde commis sie geen „overeenkomst" waren in de zin van de grondwet maar alleen een „afspraak" tussen goede buurlanden. Men had zich dan ook niet formeel op de uitbreiding van de bevoegdheid vastgelegd. De afspraak die van 1949 dateert moet beschouwd worden als een „technisch middel tot het onder houden van contact". Dat is wat an ders dan een overeenkomst", aldus de minister. MISVERSTAND deze tijd waarin gebrek aan leraren onrustbarende afmetingen begint aan te nemen. De katholieke woordvoer der verzette zich tegen de strekking van de motie van Sleen (P. v.d. A. dat de stichting van openbare lagere scholen in de lagere onderwijswet zouden worden achtergesteld bij die van bijzondere scholen. Mevrouw Fortanier-de Wit (V.V.D.) betrok in haar kritiek de maatrege len ter bestrijding van het docenten tekort, de wetgeving voor het voor bereidend en hoger en middelbaar onderwijs, de trage gang van zaken bjj de salarisherziening en het gebrek aan schoolgebouwen. De enkele maat regelen die de minister heeft getrof fen, zijn nog allemaal te laat geko men, meende z(j. Mevrouw Forta- nier beraadde zich nog over een mo tie waarin het belang van de scho lenbouw op dezelfde hoogte zou wor den gesteld, als de woningbouw. Dr. Lucas (K.V.P.) vond het docen tentekort het belangrijkste punt in het hele onderwijsbeleid en hij pleitte voor krachtige maatregelen op korte termijn. Zo wilde hij de toegang tot het middelbaar onderwijs ontzeggen aan nieuwe leerlingen die kennelijk niet voldoende begaafd zijn. Na alle kritiek was er een welwil lende opmerking van de heer Tila- nus, die de Kamer voorhield, dat de minister geen ijzer met handen kan breken. Het departement van O. K. en W. is zeer uitgebreid, zo zei hij. De heer Peters (K.V.P.) zei, dat wat de scholenbouw betreft, de mi nister een hartstochtelijk beroep moet doen op vrijwilligers. Hij moet zelf het voorbeeld geven, een overall aan trekken en een paar uur op de stei ger gaan staan. „Wij doen mee", aldus de heer Peters. Dat minister Luns vorig jaar te genover prof. Molenaar had gespro ken over een „overeenkomst" van 1948, terwijl prof. Molenaar de be wuste instructies bedoelde die van 1949 dateren, noemde minister Beyen een misverstand. Mr. Sassen (K.V. P.) steunde hem daarin. Hij wees er op, dat wanneer het uitgangspunt van de regering al onjuist is, hetgeen ook hij wel aannam, men toch toe moet geven dat minister Luns, uitgaande van dat verkeerde uitgangspunt, ver der geen schuld treft. Bewuste on nauwkeurige en onjuiste mededelin gen heeft hij niet gedaan. Mr. Sassen verklaarde echter met nadruk, het met de sprekers eens te zijn, die het recht van de Ka mer verdedigden, om dergelijke „afspraken" tevoren goed te keu ren. Prof. Gerretson werd alleen maar furieuzer. „AUGIAS-STAL' Volgens inlichtingen uit oost-Duits- land wordt er gewerkt aan de opbouw van een speciale luchtmacht, be staande uit jachtvliegtuigen en bom menwerpers. De sovjet-unie zal de of- Dit is een opname van de sleep boten „Tina" (l.) en „Femi", die maandagochtend voor een tocht over het IJsselmeer naar Amster dam uit Lemmer vertrokken en die dinsdagmiddag nog niet verder dan ten oosten van Pampus waren ge komen. Het was toen, op het mo ment, dat deze foto werd gemaakt, zelfs nog twijfelachtig ,of de beide vaartuigen reeds des avonds in Am sterdam zouden arriveren. (Luchtopname A.N.P. Foto) Naar aanleiding van de demon straties die maandag tegen de socia listische premier Guy Mollet zijn ge houden. zijn alle openbare samenkom sten in Algiers en de voorsteden ver boden. In Algiers zelf was het dins dagochtend rustig. Alle winkels wa ren normaal geopend. Er bestaan aanwijzingen, dat de be toging van maandag de oud-strijders die de leiding hadden bij de organi satie er van, uit de hand is gelopen. De wanordelijkheden vielen voor on danks een beroep der veteranen om orde en rust te bewaren. De postboot „Brakzand" heeft met behulp van de ..Ameland" verbinding gekregen met de punt van het rif op Schiermonnikoog, zodat post en passa giers via het rif het eiland konden verlaten. Ook de bootverbindingen Terschel- ling-Harlingen en Vlieland-Harlingen, zijn hersteld. Gisteren zijn weer zes mannen naar de „Usquert 15" gegaan en hebben levensmiddelen en een fles gas naar het schip gebracht. De schipper en de twee knechts blijven aan boord. ficieren opleiden voor het materieel zorgen. De weerballons, die de luchtvaart in oost-Europa last schijnen te be zorgen, zullen blijven opstijgen, aldus heeft minister Dulles verklaard. Er zijn inderdaad grote ballons bij, maar er is geen internationale overeen komst over het gebruik van deze din gen. Propagandaballons werden niet naar Rusland gestuurd, zo zei Dulles nog. H.K.H. prinses Beatrix heeft gisteren voor de eerste maal in haar leven een vergadering van de Raad van State het hoogste bestuurscollege in den lande bijgewoond. Doordat de kroonprinses 18 jaar is geworden, mag zij in deze Raad zitting nemen en om haar officieel in zijn midden op te nemen, belegde de Raad een buitengewone vergadering. In het gezelschap van haar ouders arriveerde prinses Beatrix, gekleed in een koningsblauw deux-pieces met een fluwelen kapje bij het gebouw van de Raad op het Binnenhof. Na de ontvangst werd zij naar haar plaats geleid. Daar stond een prachtige zilveren vaas, gevuld met oranje euphorbia's voor haar gereed. Deze vaas is het geschenk van de Raad van State, voor de prinses, voor wie dit een bijzon der belangrijke dag is. H.M. de Koningin, in haar kwali teit van presidente van de Raad, sprak na een enkel openingswoord haar dochter toe. Zij zei o.m.; ,.Nu gij de 18-jarige leeftijd bereikt hebt, verleent de Grondwet u zit ting in de Raad van State. Dit recht een groot voorrecht is u gegeven met de bedoeling u te helpen vertrouwd te raken met en inzicht te verkrijgen in de vraagstuk ken, tot wier oplossing de regering zich geroepen ziet. Nadat gij hier zitting hebt genomen hoop ik dat temidden van de beraad slagingen in de Raad van State uw belangstelling in de publieke zaak zal ontluiken, opbloeien en tenslotte vrucht dragen voor uw vermoedelijk toekomstig werk." Daarna gaf de koningin het woord aan haar dochter. Prinses Beatrix zei: „Dankbaar ben ik, lieve moeder, dat u zelf mij van daag in dit hoge college hebt willen binnenleiden. De grondwet verleent mij zitting in de Raad van State. Dat dit een groot voorrecht is besef ik. Het zal mij de gelegenheid geven in de praktijk iets te leren begrijpen van het ingewik keld raderwerk van ons regerings- bestel. Met de uiteenlopende problemen, die het bestuur van rijk en staat mee brengen, zal ik mij vertrouwd kun nen maken. TAAK. Zo zal ik mij kunnen voorberei den op de taak, die, naar ik hoop en verwacht, voor mij nog ver in de toekomst ligt. Nog zeer lange tijd, leden van de Raad van State, zal ik mij beschou wen als uw leerling. Ik zal mij bewust van mijn verantwoordelijk heid trachten een goede leerling te zijn. Ik weet, dat ik op uw hulp kan rekenen. Dit geeft mij de moed de taak, die voor rnjj in uw college is weggelegd, in het belang van het land gaarne te aanvaarden." De vice-president van de Raad, mr. F. Beelaerts van Blokland, heette ver volgens de kroonprinses officieel wel kom. Na de buitengewone vergadering begaven H.M. de koningin, Z.K.H. prins Bernhard en H.K.H. prinses Beatrix zich per auto naar het paleis Lange Voorhout, waar de prinses de putaties ontving van het Corps Diplo matique; het kabinet der Koningin; en de gemeente 's-Gravenhage. „It is very fantastic" (het is fantas tisch) ,riep prinses Beatrix lichtelijk blozend uit toen zij namens het Corps Diplomatique een fraai bewerkte gouden poederdoos en gouden lippen- stifthouder ontving. Binnen in de poederdoos rondom het donsje was de inscriptie aangebracht: „Aan H.K.H. prinses Beatrix van het Corps Diplomatique 31 jan. 1956". „De Belgische minister van Ouden hoven heeft laten uitkomen, dat uiter mate belangrijke politieke beslissin gen zijn genomen in die zogenaamde technische Schelde-commissie. De re gering verdraait de feiten. Het depar tement van buitenlandse zaken is on betrouwbaar. „Dat is het wat mij zo nijdig maakt", riep de woedende pro fessor uit. Hij herinnerde aan het woord van Coljjn, die voor de oorlog eens over het departement van buitenlandse za ken heeft gesproken als over een „Augias-stal". Minister Beyen vond dit een volkomen onrechtvaardige be lediging van zjjn hard zwoegende ambtenaren. Prof. Gerretson heeft beloofd, later op de kwestie terug te komen. EN NU: naar huis De schippers van de zestien Russi sche schepen die vorige week naar Aalesund zijn opgebracht wegens vis sen in de Noorse territoriale wateren, zullen de hun opgelegde boete van 341.750 gulden betalen. In dit bedrag is de confiscatie- waarde van de schepen, de vangsten en het vistuig begrepen. De Russische ambassade in Oslo heeft zich garant gesteld voor de betaling van de boete zodat de schepen konden vertrekken. Het Ariënscomité, bestaande uit on geveer 20 personen, heeft aan mgr. dr. B. J. Alfrink, een smeekschrift aangeboden. Hierin wordt de aartsbisschop ge vraagd de voorbereidingen te willen treffen ter inleiding van het zalig verklaringsproces voor de in 1928 ge storven mgr. Ariëns. In een korte rede zei de voorzitter van het comité prof. dr. L. Rogier, dat mgr. Alfrink behorende tot de grote vrienden en vereerders van Ariëns, door zijn woorden en daden de hoop had gege ven, dat het proces der zaligverkla ring zou kunnen worden ingeleid. Het college van rijksbemiddelaars heeft de nieuwe C.A.O. voor de land arbeiders goedgekeurd. Deze C.A.O. houdt in, dat de vaste arbeiders een loonsverhoging krij gen van vijf cent oer uur, de losse arbeiders een loonsverhoging van drie en een halve cent per uur. De ze loonsverhogingen gaan heden in. Bij de onderhandelingen over de C.A. O. voor 1956-1957 zal eventueel wor den gesproken over de secundaire arbeidsvoorwaarden. De landelijke adviescommissie voor kerkhoven en begraafplaatsen heeft verklaard, van afschaffing van het klassestelsel op de begraafplaatsen, geen verbetering te verwachten van het uiterlijk van de graven en van de daarop te plaatsen gedenktekens noch een grotere onderlinge harmo nie. Het blijft meer dan ooit nodig, een verordening vast te stellen waarin ten aanzien van de te plaatsen ge denktekens en de verzorging der gra ven nadere voorschriften worden ge geven, aldus de commissie. De eerste Poujadist in het Franse parlement heeft reeds het veld moeien ruimen. Hij was aan zijn zetel gekomen, doordat zijn partij in het departement Bouches du Rhone met drie kandidatenlijsten voor de ene party had gewerkt. De nationale vergadering maakte uit, dat dit m strijd met de kieswet was. Er zijn nog twaalf Poujadisten, wier zetel op dezelfde gronden bestreden wordt. Na de stemming zongen de Poujadisten als protest de Mar seillaise. Er werd luid ge schreeuwd en met de deksels van de lessenaars geklepperd. Sommige communisten riepen woedend: ,,Ga zitten, fascisten!" tegen de aanhangers van Poujade Een Poujadist wilde een inter pellatie over Algerije houden, doch dit werd afgewezen. Even later kwam hij toch op het spreekgestoelte, om over een ander onderwerp te praten, doch prompt begon hij over de relletjes in Algiers. De afgevaardigden begonnen te joelen en daarop begon de Pouja dist, tot veler verbazing, de Franse grondwet te declameren. De voor zatter besloot bij zoveel vaderlands lievendheid, de vergadering maar te verdagen.

de Stem | 1956 | | pagina 1