Eigenlijk was er alleen IJS op kale voetbal-zondag EMMA-DOEL IN LAST Hoofdklasse Ie kl. betaald Nationale schaatskampioenschappen Broekman en v. d. Voort deden het kalm aan KUNEN No. 7 OLYMPISCHE BUIT IN CIJFERS Dagje uit SCHRAAL VOETBAL-PROGRAM V C kan het zó ook verdienen... VERRASSENDE ZEGE (OP SLECHT IJS) VAN WIM DE GRAAFF Willem II slechts door penalty gelijk in strijd tegen Emma NOAD won niet onverdienstelijk in Enschede (0-1) Slechts 3 uitslagen.... Maar wat we niet hebben gehadhouden we tegoed Atie Voorbij zorgde 1 g voor nieuw record Geen Elfsteden-rit Cortina voorbij Teleurstelling voor Engels keepertje urn Bijna 7000 plaatsen voor Nederland HET IJS WAS ERBARMELIJK EN TOCH.... Ontelbaren bonden onder! MARTIEN VERHEES deed goede dingen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 Als je het goed bekijkt wordt een zondag-zonder-voetbal met een een heel wat kalere bedoening. De supporters hoefden op een enkele uitzondering na niet over beijzelde en besneeuwde wegen naar hun vertrouwde plaatsje op het veld en ineens scheen ei een dag te wachten, die veel „leger" was dan andere. Wat er van de zondag voor ons Nederlanders overbleef zonder de (dikke) franje van voetbal was alleen maar ijs. Slecht ijs, om het eerlijk te zeggen. Geen ijs om ten minste nog eens te zorgen voor de sensatie van een nieuw schaatsrecord of zo. En de rest gebeurde ver weg. Maar goed, wat we niet hebben gehad, houden we gewoon tegoed. Het mag dan geen schaatsrecord zijn,maar een record (en een van de goede soort) is het zeker: In Velsen verbeterde het HUversun.se zwem- eerste divlsieclub heeft verde. s er je Atie Voor y j 7 - digd. Weliswaar vonden bijna alle bracht het op 1 min. 11.9 seconde. Zij wedstrijden in deze Britse top-klasse v doorgang en werd er slechts een af gelast. Maar dat was nu juist die van Bolton Wanderers-Aston Villa. Eén sport-evenement heeft het En gelse eiland in ieder geval niet ge mist. Dank zij het zwoegen van tal rijke werkers, die de hele nacht in touw waren, kon de rugby-match tus sen Wales en Schotland (amateurs) te Cardiff wel worden gespeeld. De arbeiders liepen af en toe op een hol letje naar een van de dertig kamp vuren, die men voor verwarming had aangelegd. onttroonde daarmee eigenlijk zich zelf, want de beste cijfers stonden al op haar naam. Op 21 september van het vorig jaar zwom zij het nummer te Vlaardingen in 1 min. 13 sec. Haar prestatie was des te groter, omdat zij alleen over de baan ging. De pupillen van Ma Braun, die haar tegenstandsters zouden zijn, hadden auto-pech. Hun wagen was in de sneeuw blijven steken. En nou ijs-nieuws. Het bestuur van de Elfstedentocht heeft ons een beetje bedrukt laten weten, dat het voor lopig nog geen persconferentie over de reuzen-rit zal houden. Het houdt niet in, dat de Elfsteden tocht daarom niet doorgaat, maar we kunnen er wel op rekenen, dat het schaatsfeest op zijn vroegst pas na donderdag te genieten valt. En dan moet alles nog mee zitten. De Bredase atleet Frans Kü- nen zat dit weekeinde zeker niet stil. Hij bracht het gisteren in een internationale cross country te Hannut in België tot een verdienstelijke zevende plaats. Hij werd daarmee de beste Nederlander, want de Am sterdammer van Zeeland werd twaalfde, Verbaan achttiende en Adriaanssens tweeëntwintigste. De cross werd gewonnen door de (vlugge) Engelsman Ibod- son, die 35 min. 59 sec. nodig had voor de twaalf kilometer. Künen deed er 52 seconden lan ger over. In Cortina d'Ampezzo (en als Gij daar stiekum naar verlangd hebt, moogt Gij weten, dat het daar óók koud was), in Cortina d'Ampezzo dan„ werden gisteren de Olympische Winterspelen besloten. De laatste titels werden meegeno men door de Russen, die de 4 maal 10 km. ski-estafette heren wonnen, vóór de Finnen en de Zweden, dooi de Zwitsers die in hun bobslee via een heleboel spectaculaire bochten naar de gouden medaille voor het nummer vierpersoons bobslee ijlden, en door de Fin Antti Hyvarinen, die met sprongen van 81 en 84 meter het speciale skispringen in de wacht sleepte. En dan het goud voor ijshockey natuurlijk... Dat betekende de zoveel ste triomf voor Rusland, die een ploeg op het ijs stuurde, waartegen zelfs de erkende Canadese grootmeesters niet opgewassen waren. Ze moesten zaterdag in de finale-poule met 10 voor de Russen néér. Bovendien wer den ze voorbijgestevend door de Ame rikanen, die het opeens ook fantas tisch goed konden. Door he'; winnen van dit ijshockey- toernooi mag Rusland zich behalve Olympisch kampioen ook wereldkam pioen 1956 noemen en tegelijkertijd Europees kampioen 1956. Hieronder volgt de secure balans, die na de Olympische Winterspelen kon worden opgemaakt. Het Is de verdeling van de gouden, zilveren en bronzen medailles, die er waren te verdienen. De lyst ziet er als volgt uit: Omdat de heer Rippen uit Urk met zijn dochter en haar ver loofde ook een beetje met die lege zondag zaten te kijken, be sloten ze gisteren maar een schaatstocht van Urk naar Lemmer te maken. Na een uurtje aanvaardde het drietal monter de terugtocht Overigens was het wel uitkij ken, want de politie heeft zo als in vele plaatsengewaar schuwd tegen gevaarlijke plek ken in het ijs. Het waren niet alleen de Neder landse voetbalvrienden (en -vrien dinnen), die thuis konden blijven. In Engeland schopten vorst en sneeuw ook een flink deel van het league programma in de war. De Britse lief hebbers zagen zaterdag met sippe ge zichten veertien vastgestelde ontmoe tingen afgelast worden. Het meest teleurgestelde gezicht trok Joe Dean. Hij zou bij Bolton Wanderers onder de lat staan en dat had dan een record betekend, want Joe is pas zestien jaar en het is nog niet eerder voorgekomen, dat een jongen van die leeftijd het doel van 1. Rusland 2. Oostenrijk 3. Finland 4. Zwitserland 5. Zweden 6. Ver. Staten 7. Noorwegen 8. Italië 9. Duitsland 10. Canada 11. Japan 12-13. Polen en Hongarije goud 7 4 3 3 2 2 2 1 1 0 0 0 zilver 3 3 3 2 4 3 1 2 0 1 1 0 brons 6 4 1 1 4 2 1 0 1 2 0 1 totaal 16 11 '7 6 10 7 4 3 2 3 1 1 Omdat ze toch aan het rekenen waren, hebben de hoge mannen van Cortina tegelijkertijd een soort puntenklassement bij elkaar geteld volgens het systeem: 7 punten voor een eerste plaats, 5 punten voor een tweede, 4 punten voor een derde, 3 voor een vierde, 2 voor een vijfde en 1 voor een zesde. In dit klassement blaast Rusland eveneens de sterkste partij. Het behaalde op deze manier 103 punten. Er was een opvallende tweede: Oostenrijk, dat ditmaal bijzonder goed voor de dag kwam. Nederland werd twaalfde in deze lijst. NAC kan het zó ook verdienen.... Want ofschoon de Breda- naars, zoals zovelen, gisteren „uitgevroren" waren, behielden zij hun tweede plaats in de ranglijst. Concurrent Fortuna, die wel het (ijs)veld in moest, kon het namelijk niet tot een zege brengen. De Limburgers brachten het bij VVV slechts tot een 2-2 gelijkspel. Daarmee lieten ze zich de kans om door een beter doelgemiddelde en een gelijk puntentotaal juist even boven NAC uit te springen, ontglippen. Nu houden ze een vol punt achterstand. NOAD stuurt het kennelijk nog steeds aan op een plaatsje boven de streep. De Tilburgers zijn daarin bijna geslaagd. Gisteren klommen ze weer hoger door een zege op Rigtersbleek. Daarmee is de hele geschiedenis, die de hoofdklasse A gisteren maakte, neergeschreven. In de hoofdklasse B bleef het ook bij slechts twee ontmoetingen. Willem II vermorste een punt door gelijk te spelen tegen Emma (op één na laatst) en Graafschap sloeg Scheveningen Holland Sport. Hoofdklasse Hoofdklasse B Ajax NAC Fortuna '54 Eindhoven Sparta VVV '53 DOS Stormvogels NOAD Limburgia Excelsior Amsterdam ADO Roda Sport Rigtersbleek EBOH HVC Vitesse 20 10 20 12 21 9 19 9 20 9 20 10 19 8 20 7 21 7 20 6 20 7 19 8 20 7 20 6 20 6 19 2 20 3 20 4 3 27 43—26 5 27 31—24 4 26 37—20 3 25 33—23 5 24 39—26 7 23 35—23 5 22 50—42 6 21 37—34 8 20 34—38 7 19 32—37 8 19 29—36 9 18 33—32 9 18 34—32 8 18 38—45 11 15 32—48 8 13 24—38 11 12 22—44 13 11 29—44 Elinkwijk SC Enschede BW Rapid JC Willem II Alkmaar Feijenoord DFC PSV GVAV SVV Graafschap Sch. H. Sp. Sittardia EDO Emma Volewijckers 20 14 20 12 19 12 20 10 19 10 20 9 20 9 20 9 199 20 9 20 8 20 8 21 6 20 7 20 5 3 31 4 28 5 26 4 26 6 23 6 23 7 22 7 22 20 35 8 9 20 8 20 9 19 9 18 10 17 9 16 11 14 14 8 50—19 61—36 46—26 44—27 45—33 29—29 45—37 40—34 ST 1 17 5 47—33 43—46 40—31 31—43 33—45 36—53 21—41 19—57 25—69 Allemaal boven de streep zien te komenDe ploegen, die er boven blijven promoveren namelijk naar de ere-divisie. Zaterdagmiddag werd te Dordrecht de wedstrijd Emma-Willem II ge speeld, welke in een gelijkspel (1-1) eindigde. Foto: Bij een aan- Met betrekkihg tot de landenwed- strijd Duitsland - Nederland die 14 maart te Dusseldorf in het Rhein- stadion zal worden gespeeld, dit: Nederland krijgt 5000 staan- en 1700 zitplaatsen toegewezen, een aantal overigens dat in geen verhouding staat tot de overweldigende belang stelling in ons land voor deze wed strijd. De vraag naar kaarten is zelfs gro ter dan die bij de ontmoetingen tus sen België en Nederland. De Duitse bond treft maatregelen, om de capaciteit van het Rhein-sta- dion (50.000) op te voeren met 6.000 zitplaatsen en waarschijnlijk zal de toewijzing aan Nederland, zowel voor de zit- als de staanplaatsen, daar door wat vergroot worden. Men is het in beginsel eens geworden over de returnwedstrijd, die, wanneer het KNVB-bestuur hiermee akkoord gaat woensdag 3 april 1957 in het Olym pisch stadion te Amsterdam zal wor den gespeeld. val op het Emma-doel maakte Snij ders (Willem II) het de Dordse ver dediging, en in het hijzonder doel man Kouwen (Emma), wel erg lastig. (Advertentie) Een uitgesproken fraai schaats- weekend is het allerminst ge weest. Vooral de in de kustpro vincies gehouden evenementen hebben van de ingevallen dooi te lijden gehad en voor het ove rige is het ijs van betrekkelijk goed tot erbarmelijk slecht ge weest. Des ondanks hebben de schaats liefhebbers hun rijlusten danig botge vierd óók in onze gewesten en zélfs in de hier en daar neerdrensende ijsre- een, zoals op „Ijsvermaak" te Breda, naar het opmerkelijk druk is geweest. De lange afstandstochten trokken gezien de ongunstige omstandigheden nog zeer vele deelnemers. De Noord-Hollandse Dorpentochten zagen twee duizend liefhebbers aan de start verschijnen, waaronder ver scheidene uit het zuiden. Eenzelfde aantal nam deel aan de Sterrit doch wel vijfhonderd gaven onderweg de brui er aan. 1500 deelnemers meldden zich voor de Molentocht en voor de 3-provinciëntocht 800. In tal van provincies werd voorts om kampioenstitels gestreden en in Rotterdam om de Nederlandse titels Juniorenkampioen van Nederland werd R. Dijkstra uit Assen. Deze foto toont Jeen van den Berg, die de tweede plaats bezette, in actie vlak voor de finish van de 5000 meter. (Van een speciale verslaggever.) Aan de lijst van de historie der Nederlandse kampioenen in het hardrijden op de schaats zal de naam van Wim de Graaff worden toegevoegd. Maar over enkele jaren zal men zich wel licht niet meer herinneren onder welke omstandigheden hij de titel veroverde. Immers zo fraai als het weer op de eerste dag was er scheen een heerlijk zonnetje en de temperatuur schom melde in de buurt van het nulpunt zo slecht was het op de tweede dag. Graaff en Paping als eerste paar bij de start zouden verschijnen en dat Kees Broekman tegen Maarse in de tweede serie zou rijden, terwijl Jeen van den Berg in de vierde serie te gen van 't Oever zou uitkomen. Allen waren het er over eens, dat het eer ste paar er gunstiger voorstond. Op een bijkans gave baan zou door de Graaff en Paping worden gereden en de deelnemers, die na hen volgden zouden een totaal uitgereden baan tot hun beschikking hebben. De Graaff kwam dan ook met de beste tijd voor de dag (23 min. 21,7 sec.). Toen verschenen Kees Broek man en Gerard Maarse aan de start. Au serieux kon men deze rit niet nemen. Beiden wilden zich voor de wereldkampioenschappen. welke op 11 en 12 februari a.s. te Oslo worden gehouden, sparen. Voor beide rijders werd dezelfde tijd (26.18.6) afgedrukt Volgens de baancommissarissen had Broekman echter de rit gewonnen, omdat hij een fractie van een seconde eerder over de eindstreep was gegaan. Buik vol Het grootse deel van de toeschou wers verdween: men had er kenne lijk genoeg van en bovendien had men Kees Broekman, de man, die zulke prachtige prestaties in het buitenland had geleverd, zien rijden. In de vol gende rit. waarin Vogels uitstekend volhield en zijn tegenstander Hopman tweemaal lapte. werden de tijden nog slechter: 28 min. 6,6 sec en 31 min. 504 sec. noteerden respectievelijk Vo gels en Hopman. De technische commissie van de Vrijwel gedurende de gehele wed strijd viel er een fyne regen neer. Met paraplu's gewapend verscheen dan ook menig toeschouwer op de tribune om de verrichtingen van hun favorieten te volgen. Er werden 13 inplaats van 14 ritten op de 1500 me ter gereden. Aanvankelijk werd de beste tijd voor deze afstand door de huidige tielhouder, Wim de Graaff (2.36.3) afgedrukt doch in de zevende rit liet Jeen van den Berg zien, dat hij op dit ijs, dat van slechte kwa liteit was, een betere prestatie kon leveren: 2 min. 35,4 sec. Deze tijd werd door geen der deel nemers, die na hem volgden verbe terd. Er zat weinig kans in voor Broekman om de tijd van de winnaar van de Elfstedentocht te verbeteren. Hij had immers zijn zwaardere ge wicht op dit zachte ijs tegen. Niette min stonden de stopwatches toch op 2 min. 37,4 sec. voor hem stil, het geen in deze omstandigheden geen onverdienstelijke tijd was. Na Jeen van den Berg, die eerste in het klassement op dit nummer werd en Wim de Graaff, die als twee de eindigde, veroverde Broekman toch de derde plaats. Met sombere gezichten keken de rijders naar de baan toen de 10.000 meter nog mpest worden afgewerkt De weersomstandigheden waren niet veranderd en het ijs was nog zachter geworden. De loting wees uit, dat de KNSB nam toen het besluit om slechts nog één rit te laten rijden, n.l. die tussen Jeen van den Berg en van 't Oever. Het ijs was inmiddels „borst plaat" geworden. Men verwachte veel van v. d. Berg. Hij kon zich n.l. nog in het klasse ment omhoog werken en dat gebeurde ook. De Fries had er zin in. Liet Broekman na 3600 meter rondentijden van om en bij de 67 sec. afdrukken, de man uit Nijbeets bleef onder de 65 sec. per ronde en na 6000 meter lag hij reeds 3 sec. onder de overeen komstige tijd van Broekman. Met zijn korte slag bereikte hij veel. Steeds verder liep de tenger gebouwde. Fries van de tijd van Broekman en Maarse weg om tenslotte als derde met 25 min. 43.4 sec. nog vóór Broekman en Maarse in het klassement voor de 10.000 meter te eindigen. Hiermede had hij tevens Maarse en Broekman van hun tweede en derde plaats in het eindklassement verdron gen. Een uitstekende verrichting, in dien men bedenkt, dat van den Berg ongeveer een uur later dan zijn ri valen was uitgekomen en de kwali teit van het ijs met de minuut min der werd. Zaterdag waren reeds de nummers op de 500 en 5000 meter afgewerkt. Op de vijfhonderd meter eindigden Maarse en van der Voort gelijk met 47 sec. Broekman, van 't Oever en Kroon reden deze afstand in 48.2, de Graaff en Bruine de Bruin 48,3, Olst- hoorn 48.4, Huiskes en Jeen v. d. Berg in 48,5. Op de 5000 meter bleek Kees Broek man de snelste met 9.05.8. Voor Maar se werd 9.09.1 afgedrukt, voor v. d. Berg 9.09.9voor van 't Oever 9.12.7, voor de Graaff 9.19.8 en voor Paping 9.24.8. Het eindklassement luidde: 1 en Nederlands kampioen de Graaff, Rot terdam 226.465 punten; 2 van den Berg Nijbeets, 232.460 pnt.; 3 Maarse, Aals meer, 233.840 pnt.; 4 Broekman, Ha- mar. 234.177 pnt.; 5 van 't Oever, Lisse 238.852 pnt.; 6 Paping, Dedemsvaart, 243.455 pnt.; 7 Vogels, Wassenaar, 245.463 pnt.; 8 Hopman, Egmond aan de Hoef, 260.220 pnt. Prestaties van Verhees In onze gewesten zal men zich, ge hoord de radio-reportages (die er over zwegen), heben afgevraagd hoe de zuidelijke vertegenwoordiger Martien Verhees (Breda) het er op deze nationale kampioenschappen heeft afgebracht. Denderend kunnen zijn prestaties (Van onze sportcorrespondent) Willem II heeft in Dordrecht tegen Emma de helft van de inzet moeten achterlaten. Voor de Tilburgers bete kende dit een lelijke tegenvaller, doch uiteindelijk mogen zy met het behaal de resultaat nog tevreden zijn, want eerst enkele minuten voor het einde kon van Roessel uit een strafschop de gelijkmaker scoren. Willem II had meer last van het harde veld dan de Dordtenaren. De thuisclub had dit spoedig in de gaten en met lange trappen werd het spel steeds verplaatst naar de Tilburg <e helft. Doelman Feyt moest al direct zijn capaciteiten tonen bij enkele ge vaarlijke schoten maar hij kon niet verhinderen, dat in de 18e minuut Veldhuis hem passeerde (10). Heel dicht kwam Emma toen enkele malen nog bij een tweede doelpunt, maar Feyt kende geen pardon meer. De Til- burgse aanvalslinie bracht er in deze periode weinig van terecht. Herhaal- Midvoor van „De Graafschap" gewond Enkele minuten na het begin van de tweede helft van de wedstrijd Scheveningen Holland Sport-De Graafschap hoofdklasse B), zondag op Houtrust te den Haag gespeeld, is de middenvoor van „De Graafschap" Verhagen, in botsing gekomen met de keeper van SHS, Landman, toen bei den naar een hoge bal sprongen. Weliswaar speelde van Hagen aan vankelijk verder, doch enkele minu ten later liet hij zich vervanigen. Hij is per zieken-auto naar het r -k. zie kenhuis „Joannes de Deo" vervoerd, waar hij ten* observatie is opgenomen. De uitslag van de langebaankam- pioenschappen van Nederland op de schaats, welke zaterdag en zon dag zijn verreden op de hanen van de ijsclub Kralingen in Rotterdam, heeft de verrassing opgeleverd, dat niet de favoriet Kees Broekman, maar Wim de Graaff kampioen van Nederland 1956 is geworden. De foto toont de nieuwe kampioen de Graaff in actie op het laatste nummer, de 10.000 meter. niet worden genoemd, maar bij een vergelijking ten opzichte van onze na tionale beroemdheden mogen deze er toch zijn! Op de 500 meter zaterdag, kwam hij te staan (in de 9e rit) tegenover Wim van der Voort. Deze liet 47 sec. noteren, de Bredanaar reed deze af stand in 51.7! In het eindklassement van dit num mer bezette hij de 21e plaats, nog vóór Bestebreurtje, Paping, v. d. Grift e. a. Zeer goed was zijn gemaakte tijd op de 5000 meter, eveneens zaterdag verreden. Hij moest nu starten in de 12e rit, tegen Westera. Verhees legde de vijf kilometer af in 9.48.1 (Westera 10.34.9>. In het eindklassement over deze afstand nam de Bredanaar de mooie 16e plaats in, vóór Huises, v. d. Grift, Bestebreurtje en nog negen anderen. Men ziet. dat de kampioen van N. Brabant zich uitstekend heeft ge weerd. Hetgeen de Technische Com missie van de KNSB zeker niet zal zijn ontgaan. delijk liep men in de buitenspelval en er kwam slechts één goede kans. Dat was toen De Bruyckere alleen voor Zondervan verscheen, maar zijn sch.t vloog meters naast- In de tweede helft was Willem II agressiever. Het samenspel vlotte nu ook beter en De Bruyckere lanceerde enkele gevaarlijke schoten die door Zondervan echter uitnemend werden gestopt. Enkele hoekschoppen leverden ook al niet het gewenste resultaat op, maar dTie minuten voor het einde kwam de gelijkmaken toch. Een snelle uitval van De Jong bracht de bal bij De Bruyckere, die handig het leder over Zondervan heen wipte. In een laatste wanhoopspoging sloeg Stolk de bal uit het doel en dat betekende een straf schop, waaruit van Roessel de stand op 11 bracht (Van onze sportcorrespondent) Rigtersbleek en Noad hebben in En schede een matige partij voetbal ten beste gegeven, die door de Tilburge- naren tenslotte niet onverdienstelijk met 0-1 werd gewonnen. Niet dat Noad in het veld sterker was dan Rigtersbleek, maar het spel was minder slordig dan dat van de thuisclub, die er deze middag al heel weinig van maakte. Er werd door de Enschedeërs bijzonder slecht ge plaatst en bovendien allerbedroe vendst geschoten. Zelfs een kanonnier als Bleijenberg kon deze keer de goede richting niet vinden. Vele scoringskansen gingen daardoor voor de Enschedeërs ver loren. Noad ging in alles wat zorgvul diger te werk. al was ook het spel van de Tilburgers zeker niet groots. Het was hun verdienste, dat zij de enige werkelijke scoringskans die hun voorhoede kreeg, meteen benutten ook en daarmee de wedstrijd op hun. naam brachten. Dat was na 35 minuten, toen een actie van de Enschedeër Oude Eg- berink op een mislukking uitliep, waardoor de bal voor de voeten van de Tilburgse rechtsbinnen Meijer kwam, die met een scherp schot doelman van Teilegen versloeg (0-1). Bij de betaalde eerste klasse vonden slechts drie ontmoetingen doorgang. Dat waren Heracles-Wageningen 3-0, (le klasse B) en in de le klasse C Fortuna VI - Helmondia 1-7 en Tu- bantia - Zeist 3-0. De uitslagen brachten geen lièhè- veranderingen in de standeniijsten, maar om niet in de war te komen, volgen ze hieronder toch: EERSTE KLASSE B Hermes DVS 16 9 5 2 23 38-17 Haarlem 16 8 4 4 20 31-24 Leeuwarden 17 7 6 4 20 31-24 Wageningen 15 7 4 4 18 26-23 Blauw Wit 15 8 1 6 17 32-31 Longa 14 5 6 3 16 26-21 Baronie 15 5 6 4 i: 29-31 Helmond 14 4 5 5 13 21-21 Rheden 14 4 5 5 13 26-27 Het Gooi 15 5 3 7 13 20-29 Heracles 17 5 3 9 13 27-35 Zwolse Boys 15 3 6 6 12 16-28 Be Quick 14 5 1 8 11 22-26 ONA 15 3 1 11 7 29-37 EERSTE KLASSE C KFC 19 16 0 3 32 49-22 Volendam 18 10 6 2 26 47-24 Helmondia 18 11 3 1 25 59-28 Tubantia 19 10 3 6 23 40-29 Wilhelmina 18 9 3 6 21 30-26 Fortuna VI 19 6 8 5 20 42-44 Hilversum 18 7 5 6 19 38-47 DOSKO 19 6 7 6 19 33-43 Zeist )9 7 3 9 17 27-34 ZFC 18 7 2 9 16 26-34 Oldenzaal 17 6 2 9 14 30-36 UVS 18 3 7 8 13 37-41 Oosterparkers 13 4 4 10 12 28-39 DHC 17 4 3 10 11 29-40 Zwartemeer 16 2 6 8 10 27-43 TOP 17 3 4 10 10 25-37

de Stem | 1956 | | pagina 5